Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Orban: Sankcje UE nam nie straszne

Posted by Marucha w dniu 2018-09-14 (Piątek)

Premier Węgier skomentował ewentualne wprowadzenie unijnych sankcji.

Premier Węgier Wiktor Orban w wywiadzie dla lokalnej stacji radiowej Kossuth powiedział, że kara dyscyplinarna, jaką Rada UE może nałożyć na jego kraj, nie stanowi „najmniejszego niebezpieczeństwa”.

W ubiegłą środę Parlament Europejski zatwierdził rezolucję wzywającą Radę UE do zastosowania środków dyscyplinarnych wobec Węgier z powodu naruszenia przez kraj europejskich norm i zasad państwa prawa. Chodzi o uruchomienie procedury, która może doprowadzić do pozbawienia Węgier prawa głosu w Radzie UE zgodnie z art. 7 traktatu UE.

Jak pisze gazeta Hungary Today, Orban oświadczył, że UE stara się pozbawić Węgry prawa do obrony własnych granic. Jednocześnie premier zaznaczył, że większość krajów w Parlamencie Europejskim prowadzi politykę wspierającą migrację i dlatego „nienawidzą tych, którzy sprzeciwiają się ich planom”.

„Mają plan: jeśli nie mogą zmusić Węgier do przyjęcia imigrantów, pozbawią kraj prawa do kontrolowania swoich granic” — powiedział Orban.

Bruksela krytykuje węgierskie władze przede wszystkim za odmowę wykonania decyzji Unii Europejskiej w kwestii polityki migracyjnej. W połowie lipca Komisja Europejska złożyła już skargę do Europejskiego Trybunału przeciwko Węgrom za nieprzestrzeganie przez ten kraj europejskich przepisów dotyczących udzielania schronienia imigrantom.

Węgierskie władze dostały dwa miesiące na zapewnienie zgodności z wymogami UE. Według prezydenta Francji Emmanuela Macrona wewnątrz UE powstała „ostra konfrontacja między nacjonalistami i ludźmi postępowymi”. Do pierwszych zaliczył władze Węgier. [Pierdol się, zboczeńcu! – admin]

https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 13 to “Orban: Sankcje UE nam nie straszne”

 1. gość said

  „Jego dni są policzone”. Mocne słowa Orbana

  Orban podkreślił, że Parlament Europejski należy traktować z szacunkiem, ale „jako zbiorowisko na wylocie”. – Jego dni są policzone, odchodzi w maju i w majowych wyborach do PE będą wybrani nowi europosłowie. Wszystko, co się dzieje, należy interpretować w tym kontekście – ocenił. Zdaniem węgierskiego premiera, obecni eurodeputowani, wśród których większość stanowią ci proimigracyjni, chcieliby po wyborach do PE kontynuować swoje działania, dlatego właśnie postanowili zaatakować symbol sprzeciw wobec ich polityki, czyli Węgry.

  https://dorzeczy.pl/swiat/77066/Jego-dni-sa-policzone-Mocne-slowa-Orbana.html

 2. Marek said

  Jak widać, Polska już nie jest na cenzurowanym, jak Węgry.
  Prawdopodobnie Mateuszek już cos tam naobiecywał w Marakeuszu i rzetelnie wykonuje zadanie domowe.

 3. revers said

  Pan Mateuszek szykuje sie an anczelnika i ma zastapic „Balbine” Kaczynskiego w jedynej patii praw i spawiedliwosci z listy PO. Co za roszady, koneksje, z czlonka PO an naczelnika PIS. A gawiedz patrzy na ten POPIS i tak to ma w d…, lub bedzie dzielil sie na PIS i PO.

  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/to-by%C5%82-dla-mnie-szok-morawiecki-przejmuje-w%C5%82adz%C4%99-w-pis/ar-AAAkEPn?ocid=sf

 4. Echo z Węgier said

  Porównując polskie oraz węgierskie dyskusje w internecie na temat milionów wędrujących po Europie ludziach, których pozbawiono warunków do normalnego życia – można dojść do wniosku, że Polacy piszą prawie o wszystkim tylko pomijają sprawę najważniejszą o której należy wspominać przy każdej okazji. Mianowicie – w przeciwieństwie do węgierskich – w polskich dyskusjach internetowych nie ma wpisów i uwag o projektantach tej akcji oraz „producentach” milionów wygnanych, których w przyszłości, każda europejska miejscowość będzie zmuszona przyjąć, zakwaterować, wyżywić oraz zagwarantować bezpieczeństwo własnych mieszkańców.

  Plany powiększenia terytorium Wielkiego Państwa z rozciągniętymi jego granicami od Nilu do Eufratu coraz bardziej realne – udało się już znacznie wyludnić Irak i niebezpieczną Libię oraz częściowo opróżnić sąsiadującą Syrię z tej kategorii wiekowej, która mogłaby walczyć o wolność i niezależność tego kraju. Egipt już nie jest wiodącą potęgą polityczną w arabskim świecie i w obecnej sytuacji wewnętrznej już jest martwy. Wielką pomoc w wyludnianiu tych krajów okazuje kierowana przez okupanta Palestyny Unia Pieniężna (po polsku UE). Ponad stuletnia tradycja oraz doświadczenie w stwarzaniu konfliktów, z których czerpią ogromne dochody banki i koncerny zbrojeniowe (I i II wojna) powodują że koszerni twórcy Wielkiego Państwa są już mistrzami w medialnym sterowaniu milionowymi masami społecznymi.

  Największą przeszkodą w stworzeniu „Nowego Bliskiego Wschodu” jest Rosja oraz rząd węgierski, który społecznym kosztem miliardów forint zabezpieczył granice państwa, w znacznym stopniu utrudniając wyludnianie terenów Syrii, Iraku i Libii. Dlatego od ośmiu lat Węgry były, są i będą przedmiotem krytycznych opinii w mediach oraz wielu debat w sterowanym przez okupanta Palestyny europarlamencie, który po trupach realizuje plany przekonfigurowania Bliskiego Wschodu polegające na wyludnianiu terenów Syrii, Iraku i Libii

  Obecnym burmistrzem 8 milionowego Londynu jest muzułmanin Sadiq Aman Khan. W jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast europejskich – Londynie rdzenni (biali) Anglicy stnowią już tylko niecałe 40% mieszkańców brytyjskiej metrpolii. Przeciętny mieszkaniec Londynu żyje średnio o 15 lat krócej niż wieśniak ze wsi europejskiej. Polityka Parlementu UE sprzyjająca daleko posuniętej arabizacji (narzucania arabskiej wiary, obyczajów i języka) Zachodniej Europy spowodowała wyjście Wiekiej Brytanii z Eurokołchozu.

  W Zachodniej Europie widoczne są już skutki tej polityki. W Holandii rodowici Holendrzy stanowią już mniejszść. W następnych latach los ten czeka Belgię, Francję i Anglię. Zachodnia Europa zmieni nazwę na Arabię Europejką.

  Człowiek słysząc i patrząc na to wszystko czuje moralne o-b-ż-y-d-z-e-n-i-e do koszernych projektantów tej humanitarnej katastrofy, która wcześniej czy później dotrze do Was, do Waszej miejscowości.

  Premier Węgier Viktor Orban spotka się w najbliższy wtorek -18 września w Moskwie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Poprzednim razem Orban spotkał się z Putinem 15 lipca w Moskwie, gdzie premier Węgier oglądał finałowy mecz mundialu, gdzie omówiono stan międzynarodowych inwestycji energetycznych oraz ich wpływ na Europę ze szczególnym uwzględnieniem gazociągu Turecki Potok, który – jak wskazał – jest bardzo ważny także dla Węgier.

  Na stronie internetowej Kremla zacytowano po tym spotkaniu wypowiedzi Orbana dotyczące m.in. unijnych sankcji wobec Rosji. Orban powiedział Putinowi, że stosunki dwustronne rozwijają się znakomicie. „Powiem wprost, że gdyby nie było teraz sankcji, które nam szkodzą ( roczne straty ponad 7 miliardów EUR), moglibyśmy iść do przodu jeszcze szybciej. Te środki rzeczywiście są szkodliwe i omija nas wiele możliwości. Chciałbym pana zapewnić, panie prezydencie, że popieramy normalizację stosunków między Rosją i Zachodem” – oświadczył Orban, cytowany na stronie Kremla.

  Węgry konsekwentnie krytykują sankcje wobec Rosji. Orban spotkał się z Putinem dwukrotnie w zeszłym roku. Podczas spotkania w lutym 2017 roku powiedział m.in.: „Węgry podtrzymują stanowisko, że nieekonomicznych problemów nie można rozwiązywać za pomocą środków gospodarczych i nie jest słuszne przenoszenie pozagospodarczych konfliktów na teren gospodarki”.

  W lipcu 2017 roku węgierski minister spraw zagranicznych i handlu Peter Szijjarto podpisał z prezesem zarządu Gazpromu Aleksiejem Millerem porozumienie dotyczące nowego szlaku dostaw gazu na Węgry, który powstanie pod koniec 2019 roku. Powiedział wówczas, że najbardziej realistycznym scenariuszem podłączenia się Węgier do południowego szlaku dostaw gazu jest współpraca z Gazpromem, który kończy budowę Tureckiego Potoku.

  Rosja ma znacznie mniejsze wpływy gospodarcze i dochody na Węgrzech, niż w krajach Europy Zachodniej. Polska płaci Gazpromowi najwyższą cenę za gaz w Europie – natomiast Węgry najniższą.

 5. NyndrO said

  A czemu nieadekwatne? ; . https://www.youtube.com/watch?v=A92yAINf66w

 6. NyndrO said

  Tam komuś się Prezydent Chorwacji nie podoba. a mi się pooodooobaaa.. Dawnemu Kumplowi sie Orban nie podoba, a mi się poooodoooobaaaa. Na tym Gajówa zbiera MOC. 😉

 7. 6
  Nyndr0
  Kwestia gustu.
  Chorwacja napadla na Serbie i wymordowala tysiace cywilow. Nikt nawet nie wie ilu. Zniszczyli zabytkowe miasta. Niech lepiej oddadza Dubrownik, zlodzieje. I Dalmacje.
  A pani prezydent, zwlaszcza w stroju kapielowym, wielu zonkosiom sie podoba.

 8. NyndrO said

  Tak . Chorwacja. A Rosja napadła na Ukrainę.

 9. NyndrO said

  Co do gustu, nie zaprzeczę, że szedłbym,jak dzik w kasztany.

 10. lopek said

  Nie wierzę w to aby wybory do kołchozowego parlamentu miałyby coś zmienić w istotny sposób. W szatańskim świecie kartką wyborczą możesz się co najwyżej podetrzeć.

 11. 8
  Nyndr0
  Wez sobie pocztyaj i poogladaj dokumenty o tym, kto zbombardowal Mostar!!!
  I skad Chorwacja miala bron przeciwko Serbom.
  Mnie nie trzeba pouczac kto na kogo napadl w europejskiej wojnie przeciwko Jugoslawii. Napadly 22 panstwa.. europejskie .W tym Chorwacja wykazala sie takim samym okrucienstwem jak w czasie wojny hitlerowskiej.
  Ja teraz musze wyjsc ale wroce i wygarne cala dokumentacje o wojnie calej demokratycznej Europy przeciwko Jugoslawii. Gwoli przypomnienia.

  Dobrze byloby, gdyby Nynder jeszcze sprawdzil kto byl dowodca armii jugoslawianskiej i przestal blaznowac zle zaadresowana ironia.
  Niewiedza nie upowaznia do glupich dowcipow.

 12. 8
  Nyndr0

  No to proponuje postudiowac Balkany. Materialow jest pelno. A i historia bardzo wspolczesna i nadal aktualna:

  No to mozemy zaczac od sprzymierzencow Chorwacji:
  Serbowie sie wsciekli, ze Izrael bierze udzial w wojskowej paradzie zwyciestwa Chorwatow nad Serbami (bombowce izraelskie)- wiadomo, kto pomagal
  Serbia angered as Israeli fighter jets fly in Croatian victory parade | The Times of Israel
  1
  https://www.timesofisrael.com/serbia-angered-as-israeli-fighter-jets-fly-in-croatian-victory-parade/

  Zbrodnie wojenne USA – Chorwacja w Krajinie. Najwieksze ludobojstwo po Holokauscie

  US-Croatia War Crimes. Krajina: Largest Act of Ethnic Cleansing since the Holocaust – Global ResearchGlobal Research – Centre for Research on Globalization
  2
  https://www.globalresearch.ca/us-croatia-war-crimes-krajina-largest-act-of-ethnic-cleansing-since-the-holocaust/20492

  Plany masowego mordercy i Ustasza,Ffranja Tudjman wobec Serbow: „Ludobojstwo to bylo jedyne rozwiazanie serbskiego problemu w Krajinie”

  GENOCIDE WAS THE ONLY SOLUTION FOR KRAJINA SERB PROBLEM’ | SENSE Agency | News
  3
  http://sense-agency.com/international_court_of_justice/‘genocide-was-the-only-solution-for-krajina-serb-problem’.47.html?cat_id=2&news_id=15781

  Tasmy Tudjmana (bylego ustasza z II wojny swiatowej i ustasza z wojny balkanskiej w 1995 r) ujawniaja plany podzialu Bosni i ukrycia zbrodni wojennych

  Tudjman tapes reveal plans to divide Bosnia and hide war crimes – Telegraph
  4
  https://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/bosnia/1343702/Tudjman-tapes-reveal-plans-to-divide-Bosnia-and-hide-war-crimes.html

  Transkrypt : Tudjman i ludobojstwo: (zaplanowane!)
  Historical Transcript: Tudjman on Ethnic Cleansing – Transitions Online
  5
  http://www.tol.org/client/article/10051-historical-transcript-tudjman-on-ethnic-cleansing.html

  Tudjman i ustasze w ludobojstwie Serbow z Krajiny
  Tudjman & the Croatian Ustashe Nazi genocide of Krajina Serbs: Part 2 | 4international
  6
  https://4international.wordpress.com/2008/03/21/tudjman-the-croatian-ustashe-nazi-genocide-of-krajina-serbs-part-2/

  Planowana zaglada Jugoslawii
  Michael Parenti: The Rational Destruction of Yugoslavia
  7
  http://www.michaelparenti.org/yugoslavia.html

 13. 8
  Nyndro
  I do kompletnej listy powyzej – jeszcze w moderacji- poczytaj jeszcze zwierzenia neo-ustaszow jak torturowali Serbow na wielka skale:

  Croatian’s Confession Describes Torture and Killing on Vast Scale – The New York Times

Sorry, the comment form is closed at this time.