Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Znaczenie wojny w XXI wie…
  bryś o Co właściwie napisał Mora…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  Maverick o Co właściwie napisał Mora…
  Maverick o Kreml nigdy się nie naucz…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  Mietek o Co właściwie napisał Mora…
  UZA o Kreml nigdy się nie naucz…
  revers o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  zorard o Kreml nigdy się nie naucz…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (38 – …
  Kapsel o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Marucha o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Leo o Wolne tematy (38 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Pod jego rządami stworzono największą wylęgarnie podatkowych przekrętów. Dziś twierdzi, że „firmy muszą płacić podatki tam, gdzie osiągają zyski” (sic!)

Posted by Marucha w dniu 2018-09-17 (Poniedziałek)

Jean-Claude Juncker nie przestaje nas zaskakiwać. Wypowiedź proponująca wprowadzenie na terenie UE przepisów, które pozwolą usuwać z internetu „szkodliwe treści” w ciągu godziny nie była w ostatnim tygodniu jedyną, która może zadziwiać.

Szef Komisji Europejskiej z rozbrajającą szczerością przyznał bowiem, że „firmy muszą płacić podatki tam, gdzie osiągają zyski”.

Wypowiedź ta jest szokująca, jeśli zestawimy ją z „dokonaniami” Luksemburga pod rządami Junckera z lat 1995 – 2013. Wówczas te malutkie państwo było światową wylęgarnią podatkowych przekrętów!

Podczas ubiegłotygodniowego orędzia o stanie Unii Europejskiej (miało miejsce 12.09.2018 r.), szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker stwierdził, że „firmy muszą płacić podatki tam, gdzie osiągają zyski”, po czym dodał, że wyborcy chcą, by propozycja idąca w tym kierunku została szybko przyjęta.

Na pierwszy rzut oka wypowiedź Junckera jest jak najbardziej w porządku. Wszak sytuacja, kiedy firmy (szczególnie międzynarodowe korporacje) płacą podatki tam, gdzie osiągają dochody jest sytuacją pożądaną.

Niestety, należy zwrócić uwagę kto wypowiedział te słowa. A był to premier Luksemburga z lat 1995 – 2013, tj. z okresu, kiedy ten malutki kraj był światową wylęgarnią nielegalnych optymalizacji podatkowych stosowanych przez międzynarodowe korporacje pod patronatem tamtejszego rządu!

Przypomnijmy – w 2014 roku śledztwo dziennikarskie ujawniło, że w latach kiedy Juncker był premierem Luksemburga rząd tego państwa podpisywał z globalnymi korporacjami specjalne umowy podatkowe (doliczono się ok. 340 umów).

Umowy te w istocie zwalniały korporacje z obowiązków podatkowych w innych państwach, w których prowadziły działalność. W ten sposób cierpiały przychody budżetowe krajów takich jak Polska, gdzie międzynarodowe korporacje działały w sposób intensywny, jednak umowa podatkowa z Luksemburgiem powodowała, że wpływy podatkowe płynęły do kraju rządzonego przez dzisiejszego szefa Komisji Europejskiej.

Słysząc wypowiedzi niektórych eurokratów nie mam wątpliwości, że bagno hipokryzji i podwójne standardy na niemal każdym kroku, to główne przyczyny kryzysu dzisiejszej Unii Europejskiej.

Co istotne – genezą tych problemów nie są kwestie instytucjonalne. Unia sama w sobie nie jest czymś złym, czymś co należałoby zlikwidować [Jest, KURWA! Jest lucyferiańskim, antychrześcijańskim i antyludzkim złem wcielonym! – admin] nic z tych rzeczy.

Genezą tych problemów są ludzie, którzy stoją dziś na czele UE i których wizje zatruwają pozytywne idee Wspólnoty Europejskiej. Jeśli w najbliższym czasie nie wymienimy brukselskich elit, to nadal będziemy musieli się zmagać z wybijającą hipokryzją i podwójnymi standardami ludzi pokroju Jean-Claude Junckera.

Źródło:
LuxLeaks scandal: Luxembourg tax whistleblowers convicted (BBC.com)
Jean-Claude Juncker blocked EU curbs on tax avoidance, cables show (TheGuardian.com)

http://niewygodne.info.pl/

Komentarze 22 do “Pod jego rządami stworzono największą wylęgarnie podatkowych przekrętów. Dziś twierdzi, że „firmy muszą płacić podatki tam, gdzie osiągają zyski” (sic!)”

 1. Maverick said

  To jest oczywistym, i przyznanie licencji na prowadzenie zachodniej firmie prowadzacej biznes w Polsce powinno zawierac klauzule o placeniu podatku, i falszywe koszty aby wykazac straty bylyby karane odebraniem licencji. Przeciez nawet Kulczyk rejestrowal biznesy jako fundacje charytawyne w innych krajach aby nie placic podatkow.

 2. KOJAK said

  No coz ? Cala ta Junia Jewropejska to zorganizowane zydowstwo ! Ich znaki rozpoznawcze to; szwindel, geszeft i wszelkie mozliwe zlodziejstwo zwane dla niepoznki roznie, w zaleznosci od potrzeb !

 3. Boydar said

  Co chcecie znowu od tego nieszczęśnika, przecież się właśnie nawraca. A że ma zdalnie odkręcany flakonik z nowiczokiem na jajach to zupełnie inna sprawa. Zresztą, może to Duch Święty, przecież pewności nie ma. Na zdjęciu widać wyraźnie że aż się biedaczek spocił z wrażenia, czy przekonująco wypadnie; bo jak nie … 🙂

 4. Ja Polak nie chazarska menda said

  OJCZYZNA

  Każdy zna to słowo
  Biedny i bogaty.
  Partyjny czy komunista
  Obwieś, drań i łobuz.
  Każdy zna to słowo.
  Zwracam się do was wszystkich.
  Żołnierze, policjanci i cywile.
  Artyści, rolnicy i żurnaliści.
  Kobiety, ojcowie i dzieci.
  Ojczyznę nam kradną.
  Ojczyznę nam rabują.
  Miliony młodych po świecie się pęta…
  A tu kraj bogaty w obcych rękach.

  Kochajmy się bo nikogo więcej nie mamy.
  Polak Polakowi Bratem.
  Rękę sobie podajmy i murem stańmy.
  Obce hordy, swołocz wszelką przegonimy.
  Pamiętajmy czyje to Królestwo
  I czyje sztandary.

  Wołający
  Warszawa 17 września 2018

 5. Nina said

  Bydlaki wstrzykują bydlęcą gruźlicę Polakom

  Noworodki w Polsce otrzymują w pierwszych godzinach swego życia szczepionkę BCG ze szczepem prątków gruźliczych zwierząt domowych, a mianowicie bydła.

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/bydlaki-wstrzykuja-bydleca-gruzlice-polakom-2018-09

 6. Boydar said

  Chyba się Pani Nina trochę nie orientuje.

  http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-zakazne/bcg-szczepionka-przeciwko-gruzlicy_45772.html

 7. guła said

  *Samowybieralne ścierki* ? – Nigel Paul Farage

 8. NyndrO said

  Nie, On jest gupi. Nie jean-junker. On.

 9. Zerohero said

  Pewnie powstał nowy raj podatkowy, a ten już zrobił swoje.

 10. Savior said

  Ten osobnik jest projektem braci starszych w wierze,oni juz od pokolen w taki rozmyślny asekurancki sposób dzialaja, rzadzą zakulisowo a narażaja sie na szwank za pieniadze ich kreatury

 11. NC said

  „…zatruwają pozytywne idee Wspólnoty Europejskiej.”
  To znaczy jakie?

 12. hulsz said

  Pijaczyna juz nie wie co mowi.

 13. ibrahim ibn jakub said

  pierdolone gadzie szumowiny

 14. Lily said

  Re 2; KOJAK
  Mowi sie,ze to „ich kolonia”. Kto w niej
  sprawuje najwyzsza wladze/wykonawcza?.
  Kto ich wybiera?.Sami sie wybieraja.

 15. łotr said

  To już nic nie da, bo przez drenowanie bogactwa i zasobów Kraju, przejęli je. To nie chodzi że Oni na tym stracą, ale My nic nie zyskamy, a wszystko stracimy. Dlatego gdy czuja się bezpieczni , wyeliminowali z rynku konkurencje, przejeli rynek pracy w gospodarce i poza nią, mogą tworzyć odpowiednie dla siebie warunki w tym wyzysk na stanowiskach pracy by już nie trzeba było głosno krzyczeć o tych niepłaconych podatkach przez korporacje. A reszta bedzie zadowolona ze Oni „placa”

  Biorąc pod uwagę ten trzon korporacji handlowych i uslugowych , ktory jest elementem systemu finansowo-kredytowego to uwazam że to nawet lepiej że one nie płaciły, w innym przypadku do wszystkiego doliczyliby Nam z naddatkiem swoje wpłaty tak że bilans w gospodarce byłby na zero z nieplaceniem .

  Co za róznica czy niepłacą i sprzedają trochę taniej czy płacą i wliczają w bilans strat. Jak budzet na koncu i tak ma straty.

  Problemem jest nadzór z zagranicy i osrodki decyzyjne za granicą oraz totalnie poddany im system finansowy Kraju.

  Nie rozumiem jednej rzeczy wciąż : co system posredników oprocz naliczania przebicia 8-12krotnego oraz system finansowy poprzez banki oprocz dlugu jest w stanie wytworzyc w gospodarce?? A no nic i to jest przyczyna dla której Oni nie mogą płacić tak ogromnych z chorych monopolistycznych zysków podatków bo obciązą prace czyli producenta i odbiorce ,a efekt w spirali bedzie odwrotny do zamierzonego. Ten system jest finansowany przez Nas, a nie ze on Sam się finansuje.

  Co wiecej konsolidacja i wykup rynku pracy spowodowała ze Oni robią geszefty wew. swych spółek , nie prowadzą handlu wymiany w oparciu o zewnetrzne podmioty ( na mniejsze kwoty owszem) , a to też umożliwia im nie uiszczania opłat z takich transakcji.

 16. Ale dlaczego? said

  To jest jeden z bandytów, marionetka tak naprawdę. Który wykonuje rozkazy władców NWO.
  Najpierw kazali kraść wg „optymalizacji podatkowych”, to kradł.
  Teraz przyszła kolej na likwidację przepływu informacji w internecie.
  Szykują zapewne przyspieszenie wprowadzania NWO, bo cenzura im jest na GWAŁT potrzebna.
  Zapewne w zamyśle ma to też ukrócić dostęp do informacji „antysystemowych” wpływających na wybory w kolejnych państwach.

 17. Boydar said

  „… co system pośredników /…/ jest w stanie wytworzyć w gospodarce?? …” obywatel Łotr (15)

  Czyjej !!! Ta druga strona ma się przecież doskonale. I tak od początku miało być. Tylko Lolkowi nikt o tym nie powiedział, no i popierał. A nam się to podobało. Panu Romanowi dalej się podoba, złego słowa powiedzieć nie da. Nawiązując do klasyki, Jasiowi kiedy już wyszedł na boisko też się podobało. Tylko pan dyrektor nie mógł pojąć.

  Nieładnie, Łotrze, ryjesz pod fundamentem.

 18. KTO zrobi tego lewackiego CWELA Jean-Claude Juncker jakim tam szefem "komisji europejskiej" KTO ??? Krasnoludki ? said

  Skąd ten lewacki śmierdziel Jean-Claude Juncker się w ogóle wzioł i to przyprowadził do tej PEDALSKIEJ złodzejo-bandyckiej Brukseli służącej do podcierania dupy żydom i lewackim niemieckim złodziejom z gangu CDU-Christlich Demokratische Union Deutschlands, którzy też dokonali NIE-odwracalnych ZMIAN etniczno-demograficznych w Niemczech, które wcześniej czy później WYWOŁAJĄ WOJNĘ DOMOWĄ w Niemczech.

  KTO i JAKIE konkretne kręgi LEWAKÓW kryminalistów SAMOZWAŃCÓW uzurpatorów postawiło na piedestał władzy w pedalskiej Brukseli tego lewackiego trepa Jean-Claude Juncker ?

 19. Pieprzony złodziejski gnój tzw. "unia europejska": said

  Tak należy postżgać to złodzejską gnojówkę „UE”:

 20. Pieprzony złodziejski gnój tzw. "unia europejska": said

 21. pop said

  Nie tak dawno jeszcze BÓG był centrum życia na ziemi. Żydzi Boga zdetronizowali sadzając na Jego miejscu Mamona. Historię te powtarzają, niszcząc każdą jedną cywilizację na ziemi. Teraz dokonują tego z Europa i jej niegdyś białymi koloniami. Nie bez powodu krąży powiedzenie, że pieniądz jest najważniejszy, bez którego nic i nigdzie. To świadczy o naszym stanie duchowym i nie ma tu usprawiedliwienia.

 22. Boydar said

  @ (20)

  Nie znam się na hodowli trzody ale ze zdjęcia wynika że „już czas, panowie” (Miodek, profesor)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: