Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NC o Dziennik Apokalipsy: Każda nie…
  bryś o Wolne tematy (4 – 2…
  Piskorz o Szwecja: Wojsko rozlokowało si…
  Enya o Co jedzą Polacy?
  Jacek o Kolejny sukces przewoźnika lot…
  Zenon_K o Wolne tematy (4 – 2…
  bryś o Co jedzą Polacy?
  bryś o Co jedzą Polacy?
  Enya o Pisać trzeźwo o wyklętych…
  Yagiel o Wolne tematy (4 – 2…
  Krzysztof M o Co jedzą Polacy?
  Ale dlaczego? o Rozpętał kampanię przeciwko kr…
  Bezpartyjna o Co jedzą Polacy?
  Yagiel o Wolne tematy (4 – 2…
  bez podpisu o Szwecja: Wojsko rozlokowało si…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 584 obserwujących.

Rozmyślając o Jerzym Targalskim podczas wizyty u fryzjera

Posted by Marucha w dniu 2018-09-19 (Środa)

Swoją drogą rzecz to niesłychana, by taki polityczny debil i alkoholik, jak Dr Targalski, był dopuszczony do doradzania rządowi Polski… chociaż, być może na jego tle Targalski jawi się całkiem inteligentnie i rozumnie?
Admin

Nie wiem na czym polega ta zależność, ale im bardziej łysieję, tym większą przyjemność sprawiają mi wizyty u fryzjera. Oczywiście tę obserwację odniosłem do polskiego życia politycznego.

Tutaj z kolei im mniej niepodległej Polski, tym więcej gadania o tej niepodległości i to wcale nie dlatego, że akurat w tym roku przypada stulecie jej odzyskania.

Mówiąc całkiem poważnie, ostatnio boleśnie uderzyło mnie, że w dyskusjach politycznych zaczyna dominować to, co już kiedyś nazwałem myśleniem zależnym. To myślenie jaskrawo przejawia się w tym, że jego filarami jest bezalternatywność poszczególnych relacji politycznych z państwami i narodami.

Dostrzegam cztery filary tej bezalternatywności na której opiera się polityczne myślenie zależne. Pierwszym filarem jest bezalternatywne członkostwo w Unii Europejskiej. Drugi filar to bezalternatywny sojusz z USA. Trzecim jest bezalternatywna wrogość do Rosji. Czwarty to bezalternatywne poczucie winy i co za tym idzie poczucie niższości wobec Żydów.

Wstrząsnęło mną wystąpienie Olgierda Łukaszewicza, które można zakwalifikować jako klasykę myślenia o bezalternatywnym członkostwie w UE. Ten niewątpliwie wybitny aktor na jakiejś konferencji odczytał apel, raczej wątpliwe że swojego autorstwa, w którym stwierdził między innymi, że wierszyk “Kto ty jesteś?” to już anachronizm i teraz trzeba “małego Polaka” zamienić na “jakiegoś Europejczyka”.

Podobnych niedorzeczności w wystąpieniu Łukaszewicza było dużo więcej. Odnośnie drugiego filaru myślenia zależnego jednym z ostatnich przykładów jest wypowiedź Jerzego Targalskiego o tym jakoby Niemcy wypowiedziały nam wojnę. Rolę Targalskiego w polskiej polityce przyrównałbym do roli Włodzimierza Żyrynowskiego w Rosji. Jeden wariat i drugi też wariat, ale prezentują poglądy, które za chwilę w bardziej poważnej formie staną się oficjalnym stanowiskiem obozu rządzącego. [O nie, Żyrynowski to wcale nie wariat! – admin]

W wypadku wypowiedzi Targalskiego chodzi o to, żeby przekonać opinię publiczną o tym, że możemy liczyć wyłącznie na Amerykanów. W tle wypowiedzi Targalskiego jest bezalternatywna wrogość do Rosji, bo Niemcy knują z Putinem, żeby pogrążyć Polskę.

Jednak bezalternatywną wrogość do Rosji lepiej widać we wrogości obecnej ekipy rządzącej, ale i PO do Polaków na Litwie. Wypowiedź jednego z ważnych polityków partii rządzącej, że Polacy na Litwie realizują rosyjskie interesy nie jest stwierdzeniem faktu, ale zdradą polskich interesów narodowych w kontekście bezalternatywnej wrogości do Rosji.

Nadmienię tylko, że elementem tego myślenia zależnego względem Rosji jest polityka prawie wszystkich rządów po 1989 roku względem Ukrainy. Nie natknąłem się ostatnio na jakiś jaskrawy przykład czwartego filaru myślenia zależnego, ale było ich i na pewno będzie tyle, że bez wysiłku da się wykazać, że musimy nosić brzemię niższość wobec Żydów bośmy nieskończenie winni, co ponoć zamyka się kwotą trzystu miliardów dolarów.

Nie będzie niepodległej Polski jeżeli nie obali się tych czterech filarów. Uważam to za główne zadanie endeckiej myśli politycznej. mam świadomość, że tak stawiając sprawę mysz stanęła przeciw słoniowi, ale od czegoś trzeba zacząć.
A Państwo uważacie, że uda się obalić filary myślenia zależnego?

[Nie ma szans – admin]

Andrzej Szlęzak
https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 19 do “Rozmyślając o Jerzym Targalskim podczas wizyty u fryzjera”

 1. JMP said

  Ludzie w rodzaju Olgierda Łukaszewicza są często wykorzystywani przez różnego rodzaju manipulatorów do wygłaszania, poza teatrem i kinem, twierdzeń, których glębszego sensu często sami nie rozumieją, a ponieważ są przyzwyczajeni do braw za wcielanie się w role ludzi mądrych i głupich, dobrych i złych, tracą z czasem zdolność do rozumienia, że gdy wykraczają poza role odgrywane na scenie teatralnej stają się po prostu śmieszni, czasami wręcz szkodliwi z punktu widzenia społecznego.

  Trafnie!
  Admin

 2. Fu.

 3. anATOM said

  Obraz nędzy i rozpaczy ! Próbowałem kiedyś to coś posłuchać ale nie dałem rady po minucie 🙂

 4. Grace said

  Nie moge patrzec na te obrzydliwa gebe. Z dwojga zlego i cholernie brzydkiego juz wole Urbana

 5. pop said

  To wszystko co sie dzieje w Polsce od 1943 roku, to koszmarna groteska, z zydami w roli głównej, przy nawiedzonej nimi widowni, w roli bydła roboczego.

 6. Roman K said

  To jest tzw dialektyka mamzersko meheska:-))))
  Niezbadane sa wyroki Boskie…a jak sie okaze ze tzw Trojmorze zjednoczy Slowianszczyzne zachodnio -poludniowa…..a Amerykanie zaglosuja na jakas kolorowa lesbijke ze sklonnosciami do pacyfizmu…I ubierze Armie w stringi i wiatraczki????

  Fortuna variabilis…Deus mirabilis est…..

 7. puci puci said

  „Czwarty to bezalternatywne poczucie winy i co za tym idzie poczucie niższości wobec Żydów.” – chyba cie poje*ało debilu

 8. Ale dlaczego? said

  AD 7.
  Chyba należy czytać ze zrozumieniem…
  Odnosiło się to do polityki „polskiego” rządu i OPO(PO)ZYCJI.

 9. witek said

  Pan Targalski ma ładne koty 🙂

 10. Boydar said

  @ Puci Puci (7)

  Autor Szlęzak nie jest debilem ani też po…banym. Niech Puci Puci włoży te słowa /… bezalternatywne poczucie winy etc./ w inne usta. I wtedy się zastanowi.

 11. AnKa said

  Cuda się zdarzają, a Pan bój jest łaskawy 🙂

 12. AnKa said

  * Pan Bóg

 13. Zbyszek said

  Targalski ksywa Kermit

  ——
  Kermit był sympatyczny.
  Admin

 14. AlexSailor said

  Ma rację auto – bezalternatywne: UE, NATO, wrogość do Rosji, oraz poczucie niższości wobec – już dominują w poglądach o postawach Polaków.
  Poczucie winy jeszcze nie, i też w rządzących.
  Ale nad tym się pracuje, co widać, słychać i czuć.

 15. Wieloimienny said

  Mnie już wkurwia to zakłamanie! Ileż można?
  Polacy na Litwie walczą o polskość dlatego dbają o rosyjskie interesy, a rząd w Polsce dba o Polaków dlatego działa przeciwko nim!

  Pojebstwo!

  Kurwa, ten naród nie potrafi myśleć. To jest jakieś zbiorowe opętanie. Ta głupota Polaków ma podłoże demoniczne, bo inaczej tego się nie da wytłumaczyć. Szpece od nowoczesnej ideologii prania mózgu ( bracia Huxley) byli masonami, czyli szatanistami! Polska to dzisiaj taki huxley’owski „Nowy Wspaniały Świat.”

  Jeśli Bóg da szansę to trzeba ich wszystkich zakurwić, ich knapy i sługusów też. Ziemia każdy gnój przyjmie!

 16. Joung said

  I jeszcze ten ”””’SHIT”’ktos pokazuje mi /nam zdjecie DOSC

 17. Wieloimienny said

  Zbyszek @

  Nie żaden Kermit tylko jebany żyd, chazar, bo ma odstające uszy poniżej linii oczu i na dodatek skośne. Żółta skóra, rzadkie kłaki, syfilistyczny ryj!
  Wygląda jakby spędził dziesięć lat na wakacjach w sanatorium w Czarnobylu. Może ma ukrowskie korzenie? Kolejna postać z planu filmów „Wzgórza mają oczy” i „Droga bez powrotu.”

 18. Antymarxista said

  Autor pisze o opiniach a nie o faktach. Dobre, ale gadanie to nie akty tylko powietrze.

 19. VAV said

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: