Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dlaczego Putin „nadstawił drugi policzek” w Syrii?

Posted by Marucha w dniu 2018-09-21 (Piątek)

[Krótka odpowiedź: bo myśli głębiej i widzi dalej, niż my – admin]

Pytanie powinno właściwie brzmieć – „czy nadstawił drugi policzek?”

Przyznam się uczciwie, że w pierwszym momencie byłem zdegustowany reakcją (a raczej jej brakiem) Rosji na ewidentną prowokację Izraela, która doprowadziła do strącenia przez siły syryjskie rosyjskiego samolotu rozpoznawczego i spowodowała śmierć 15 rosyjskich wojskowych, którzy byli na pokładzie samolotu rozpoczynającego manewr lądowania. Reakcja rosyjskich generałów była natychmiastowa i dość ostra, wszyscy oczekiwali jakichś stanowczych działań w tym odwetu militarnego.

Nic takiego jednak nie nastąpiło a nawet więcej – Putin podczas wspólnej konferencji z premierem Orbanem nazwał tę jawną prowokację Izraela (i podejrzewa się, że także Francji) „nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności” i ostudził zapał swoich generałów. Wywołało to dość gwałtowną falę krytyki ze strony komentatorów na całym świecie, których o rusofobię raczej nie można posądzać.

Należy zwrócić uwagę na jeden ważny fakt – prowokacja izraelskiego lotnictwa nastąpiła w kilka godzin po zawarciu w Soczi porozumienia między Erdoganem i Putinem w sprawie Idlib, które jest jak najbardziej sprzeczne z interesami USA, Izraela i ich zachodnich wasali. Porozumienie to przewiduje stworzenie wokół Idlib, ostatniej twierdzy islamskich terrorystów wspieranych przez USA w Syrii, strefy zdemilitaryzowanej o głębokości 15-20 km. Tym samym porzucono pierwotny plan frontalnego ataku na Idlib, który z całą pewnością spowodowałby wielkie straty w ludności cywilnej.

Na tę ofensywę syryjskich wojsk i ich aliantów (Rosji i Iranu) oraz nieuniknione straty w ludności cywilnej właśnie liczyły USA i ich wasale. Dałoby to pretekst do eskalacji wojny w Syrii i w jakiś sposób usprawiedliwiałoby nielegalną obecność wojsk USA w Syrii.

Nie jest tajemnicą, że już była przygotowywana kolejna operacja false flag „z użyciem broni chemicznej przez Assada”. Szczegóły tych przygotowań uzyskane przez służby wywiadowcze Syrii i Rosji zostały już przedstawione na forum ONZ lecz jak zwykle syjonistyczne media założyły blokadę medialną.

Stworzenie strefy zdemilitaryzowanej kontrolowanej przez żandarmerię rosyjską i turecką pozwoli na identyfikację stanowisk dowodzenia terrorystów, magazynów broni, zebrać informacje wywiadowcze oraz pozwoli na stworzenie korytarzy humanitarnych, którymi będzie można ewakuować ludność cywilną. To oczywiście wymaga sporo czasu ale w tym przypadku czas gra na korzyść Syrii i sojuszników.

Korzyści są militarne (wojsko syryjskie może po prostu odpocząć i się doposażyć) a przede wszystkim polityczne – USA i ich zachodnie pieski tracą ostatni pretekst do obecności w Syrii. Stąd rozpaczliwa próba Izraela by przeszkodzić w tych ambitnych, humanitarnych planach i swoją prowokacją doprowadzić do eskalacji wydarzeń. Gdyby Putin posłuchał swoich wkurzonych generałów to prowokacja udałaby się i dziś mielibyśmy pewnie początek III wojny światowej.

Brak reakcji Putina można oczywiście oceniać z różnych pkt widzenia, społeczeństwo rosyjskie jest już zmęczone „nadstawianiem drugiego policzka” i chciałoby bardziej energicznych działań (np. w Donbasie) bo Rosjanie uważają, że brak reakcji jest oznaką słabości. Wojskowi chcieliby (i słusznie!) pomścić śmierć swoich towarzyszy.

Z drugiej strony jednak powściągliwa reakcja Putina (oprócz tego, że mamy jeszcze względny pokój) daje mu bardzo poważne argumenty w stosunku do Izraela, którymi może uciszyć i zneutralizować bardzo silną w Rosji syjonistyczną V kolumnę. [Debilom zwracam uwagę: rzydostwo ma w Rosji V kolumnę, ale nie rządzi! – admin]

Ustalenia Putina i Netanyahu dotyczyły przede wszystkim wojskowej obecności Iranu w Syrii, którego syjoniści boją się jak diabeł święconej wody. Putin obiecał nie dopuścić Persów bliżej niż na kilkadziesiąt kilometrów od Wzgórz Golan (terytorium syryjskie nielegalnie okupowane przez Izrael) i ze swoich zobowiązań się wywiązywał.

Teraz sytuacja się zmieniła diametralnie i wobec ewidentnej wiarołomności władz Izraela starczy, że Rosja nie będzie trzymała już na smyczy Iranu i Hezbollahu. Gorszego scenariusza dla Izraela nie ma. Nic nie przeszkodzi teraz Rosji zamurować niebo nad Syrią i wyposażyć Syrię i Iran w najnowsze systemy S-300 a może nawet S-400, co z pewnością nastąpi.

Już ogłoszono strefę no fly na morzu na południu Syrii w związku z „niezapowiedzianymi ćwiczeniami rosyjskiej marynarki”. Jednym słowem Izrael straci (a może już stracił) możliwość naruszania przestrzeni powietrznej Syrii i bombardowania co im się podoba.

Zemsta ponoć to takie danie, które najlepiej smakuje na zimno…

Wszyscy pamiętamy zastrzelenie rosyjskiego ambasadora w Ankarze a zwłaszcza zestrzelenie rosyjskiego myśliwca, który rzekomo naruszył przestrzeń powietrzną Turcji. Wtedy gorące głowy także oczekiwały jakichś spektakularnych działań a skończyło się na sankcjach ekonomicznych, które i tak szybko postawiły Turcję do pionu. Sieć pełna była (podobnie jak teraz) drwin, że „wystarczy na Rosję tupnąć i ucieka z podkulonym ogonem”.

Teraz Turcja w obliczu bliskiego końca wojny w Syrii a przede wszystkim wobec niewypowiedzianej wojnie handlowej oraz ataku na turecką walutę ze strony USA całkowicie już wpadła w objęcia Rosji, Chin i Iranu. Bo po prostu nie ma już innego manewru. Czy gwałtowna odpowiedź Rosji za strącenie myśliwca by coś dała? Nic oprócz dania pretekstu do ataku NATO na Rosję (o czym ciągle marzy amerykańskie deep state z neokonami na czele). A tak Turcja bez jednego wystrzału została wyłuskana z NATO… (Można w tym miejscu wrócić do tytułowego pytania – czy Putin nadstawił drugi policzek? I czy jego działania są oznaką słabości czy raczej chłodnej kalkulacji?)

Obecna sytuacja pod wieloma względami jest podobna. Jakaś gwałtowna reakcja militarna (ze wszech miar usprawiedliwiona) przyczyniła by się jedynie do zaognienia sytuacji o czym marzą jastrzębie z Waszyngtonu (największy z nich na szczęście już poszedł do piekła).

Wychodzi na to, że polityką globalną nie powinni zajmować się idioci i zbrodniarze wojenni (USA, Izrael i inni „przywódcy wolnego świata”) ani nerwowi generałowie. Polityką powinni zajmować się tacy ludzie jak przywódcy Rosji, Chin czy Iranu, Wtedy jest jakaś szansa, że świat jeszcze trochę potrwa.

Jarosław Ruszkiewicz
http://spiritolibero.neon24.pl/

Komentarze 24 to “Dlaczego Putin „nadstawił drugi policzek” w Syrii?”

 1. franz said

 2. JerzyS said

  Kto rządzi tymi, którzy nami rządzą?

 3. Rokitnik said

  Takie zwodzenia wskazuja jednoznacznie, ze Rosja za wszelka cene chce UNIKNAC goracej czyli militarnej wojny – albowiem SAMA nie jest na taka ewentualnosc przygotowana? Powodow moze byc duzo wiecej.. ale z ICH punktu widzenia wazniejsze jest pozyskiwanie sojusznikow w walce z sitwa zachodnia (Usa, Isralet. Saudowie, France i Brytole, Polin-owcy, UpAiincy etc / kazdy w swoim procentowym znaczeniu / ) niz wdanie sie w otwarta wojne, bez zaplecza sojuszniczego? Podkreslenia wymaga obecnosc 5 zydowskiej kolumny…. chociaz i ROSJA ma na terenie Israela swoja ” diasore” takze stanowiaca dla Nataniahu bylo nie bylo, wrzod na dupie.!
  A tymczasem zdala od teatru wojennego oba rzady KOREI dokonaly dalekich posuniec wewwnerznych w kierunku unifikacji – co jest TAKZE przyczynkiem do wyluskania USA z dalekiego wschodu….. Ogladalem w TV Francuskiej na Dominikanie ( akurat bylem tam na urlopie ) kilkugodzine, codzienne sprawozdania na zywo z polnocnej Koreii.
  Wzamian za odstapienie od straszenia Trumkowego gabinetu swoimi rakietami; padla zapowiedz nawiazania scislego SOJUSZU KOREANCZYKOW z… Chinami, Rosja, Indiami, Brazylia, czyli z panstwami ktore juz – TWORZA koalicje anty syjonistyczna. Majac TAKIE FAKTY w garsci, Prezydent Wl.Putin gra na wlasciwych fortepianach, odstepujac od awanturnictwa, chroniac Swiat, a przedewszystkim LUDNOSC Rosyjska, Syryjska a nawet Turecka przed hekatomba atomowa. Cenny atrykul p.J.Ruszkiewicza dopowiada reszte. !

 4. Jarosław said

  Władymir Putin to największy człowiek Naszej Ery.
  Zastał Rosję wyniszczaną, rozkradaną, pomiataną a zostawi pozłacaną.
  Trzyma w ręku dwa Psy (wkrótce dołączy trzeci) gotowe rozszarpać Izrael.
  W ciągu najbliższych miesięcy zakończy wojnę w Syrii i zajmie się Izraelem popuszczając łańcuch Libanowi, Iranowi i Syrii (kto wiee…może ich dozbroi) które są gotowe rozszarpać Rzydoow. Jednak nie zrobi masakry lecz pozwoli na ich ewakuacje do USA. W przyszłym roku należy spodziewać się Eksodusu Izraelitoow.
  Obecnie los rzucił mu pod nogi złote karty w postaci Turcji (która w rzeczywistości wyszła NATO i obwąchuje się z Rosją, nie ogłaszając tego oficjalnie by nie zamykać sobie drogi powrotu gdyby Rosja zaczęła im śmierdzieć) oraz Izraela. Nie wielu polityków umiało by te karty podnieść a kto wie może tylko W. Putin potrafi. Tak oto III Wojna zaczeła się i skończyła na 15 Rosyjskich Bohaterach.
  USrael przystawił sobie rewolwer do głowy i nacisną na spust.
  Tym jakże miłym akcętem mówię wszystkim Dobranoc, niech jutrzejszy dzień przyniesie świt Nowej Cywilizacji.

 5. Jarosław said

  https://www.youtube.com/watch?v=JTzyP6CAAbY https://www.youtube.com/watch?v=3lVGcl4op7s

 6. maasteer said

  I tak źle i tak niedobrze!

  Tylko po co kłapać, że wszystkie usraelskie pociski zestrzelimy (bańska antydostępowa i nie tylko), a później wyjść na człona?

  tichsze jediesz – dalsze budiesz

  „Teraz Turcja w obliczu bliskiego końca wojny w Syrii a przede wszystkim wobec niewypowiedzianej wojnie handlowej oraz ataku na turecką walutę ze strony USA całkowicie już wpadła w objęcia Rosji, Chin i Iranu.” – pobożne życzenia!

  Trzymaj się Syrio!!!

 7. Maverick said

  Zachód dużo gada o nielegalności broni chemicznej a w wielu byłych republikach sowieckich prowadzi doświadczenia nad wymordowaniem Słowian.

 8. Maverick said

  W tym wideo przy drugiej godzinie Russel „Texas” Bentley wyjaśnia co dzieje się w Donbasie, i jak lucyferianie przygotowują dwa fronty przeciwko Rosji.

 9. Roman K said

  Rosjanie powinni sie wstydzic …..to potezna nauczka dla sil powietrznych Rosji….Zydzi okazali sie lepsi….dokonali ustawki….I Syryjczyce zwalili ruski samolot….wywiadowczy ,,ktory byl oczami Syryjczykow:-))))
  Prez Putin w odroznieniu od panow o tym ……dobrze wie…..

 10. revers said

  „…Izraela (i podejrzewa się, że także Francji) ”

  tu sie nie podejrzewa, tu ma sie pewnosc ze jednak globalisci byli gora.

  https://www.strategic-culture.org/news/2018/09/21/putin-keeps-cool-and-averts-wwiii-as-israeli-french-gamble-syria-backfires-spectacularly.html

  i tylko minuta brakowalo zalodze IL 20 zeby opuscic streafe zagrozenia lib wojna na wieksza skale.

  https://www.strategic-culture.org/news/2018/09/19/israel-failed-attempt-start-wwiii-beginning-end-syria.html

  zawsze Putin moze zrobic upgrade sprzetu syryjskigo z s200 na 300, s400 i wtedy beda gudlaje i aliancji w tym zydozabojady ianczej spiewac i tanczyc.

  Jut teraz Trump sie niepokoi ze rosja sprzedaja za duzo sprzetu wojskowego chinom.

 11. lopek said

  Dwa samoloty strącone – trzeci żydowski – a przecież tam toczy się wojna – to i tak niesamowite osiągnięcie w koordynacji tamtejszych szermierzy. Co do Izraela – to strącą bezkarnie także dowolny samolot amerykański i nie mamy waszego płaszcza i co nam zrobicie. Na koniec – Izrael może tylko zlikwidować ten – co go założył – czyli światowy pupil Szatana.

 12. Putin wyznaje zasade, ze nalezy wygrywac wojny bez walki.
  Dowodem jest chocby przyjecie Rosji z powrotem do WADA i przywrocenie praw Rosji do testowania swoich zawodnikow.
  Naturalnie, ze sprawa nie jest zakonczona bo chodzi jeszcze o detale takie, co zrobic z tymi rosyjskimi zawodnikami, ktorym stala sie krzywda.

  Kiedy przerozni stratedzy namawiali Rosje do ataku na Kijow, Putin odpowiedzial: „My mozemy zajac Kjiow w ciagu doby ale przeciez tam sa kobiety dzieci!

  Zachodnie demokracje wydaja ogromnie duzo pieniedzy na rozne antyrosyjskie prowokacje. I prowadza bardzo agresywna i prostacka antyrosyjska propagande.

  I znow okazuje sie, ze ‚kunktator’ Putin doczekal sie az Anglia poslizgnela sie na ,,Skripalach.
  Panienka, ktora lubi wystepowac na golasa , niejaka Anna Szapiro pojechala ze swoim angielskim mezem do … Salisbury. Po sutym posilku w we wloskiej restaurcji, meza pani Anny, Anglika, znaleziono w toalecie z ..piana na ustach.
  Pani Szapiro jest Rosjanka, ktora wyszla za maz za Anglika – oboje maja troszke na sumieniu- i pani bardzo chciala sie dostac na pierwsze strony gazet; oskarzyla Putina, ze chcial ja otruc bo jej ojciec nie lubil Putina i ona tez sie bala w Rosji o swoje bezpieczenstwo.
  Zrobil sie skandal juz tak oczywisty, ze brukowiec The Sun musial wycofac te wspaniala historie. Zdaje sie, ze bardzo pomogla panienka, ktora lubi pokazywac sie na golo.
  No bo skoro moze udzielac wywiadu zagrozona ze strony Putina Rosjanka, to dlaczego Julia Skripal nie moze udzielac wywiadow?

  A wracajac do Putina, to prezydent Federacji Rosyjskiej zawsze spokojnie wyczekuje az sie wrog zmeczy.

  W brydzu jest takie powiedzenie: „zabil ale sie oslabil”.
  Wrog moze napasc i nie wytrzymac cisnienia na pecherz, co widac na przykladzie Ukrainy;
  Pan Poroszenko coraz bardziej grzeznie w swoich idiotyzmach.
  Znawcy sztuki z Werony (Wlochy) odkryli w Kijowie ukradzione dziela sztuki wloskich mistrzow.
  Kombinowali jakby tu odzyskac ukradzione obrazy i inne cenne przedmioty.
  Umowili sie wiec z panem Poroszenko, ze Ukraina odda skradzione rzeczy w zamian za przyznanie prezydentowi Ukrow honorowego czlonkostwa miasta Werony.
  Pan Poroszenko polknal haczyk i oddal skradzione przedmioty. Zostal honorowym obywatelem Werony. na chwile.
  Rada Miejska Werony przerwala sielanke na miare Romeo i Julii.
  Odwolali ten honorowy tytul panu Poroszence i dolozyli od siebie, ze Werona uznaje Krym jako integralna czesc Rosji.
  I tak ostal sie Poroszenko bez sztuki i bez honoru.

  Tenze sam pan Poroszenko pozazdroscil Moskwie wielkiej imprezy jaka byl koncert jakiegos zachodniego spiewaka (nie pamietam nazwiska, sprobuje znalezc w sieci) Na ten koncert przybylo 200 tysiecy milosnikow artysty.
  Pan prezydent Poroszenko postanowil urzadzic tez taki sam koncert w swojej firmie Roszen, zeby firmie dodac blasku i reklamy.
  Zaplacil za ten wystep zagranicznego artysty 95 tysiecy amerykanskich dolarow.
  Jeszcze wiecej zaplacil pan Poroszenko kumplowi prez. Trumpa za mozliwosc audiencji prezydenta Ukrainy z prez. USA. Chodzilo o to, zeby ‚pogadac’ z Trumpem przed spotkaniem Trumpa z Putinem.
  Na nieszczescie pan Poroszenko wplacil te 400 tysiecy dolarow ( a niektorzy twierdza, ze wiecej) panu Cohenowi z bliskiego otoczenia Trumpa.
  Sprawa sie wsypala a te pieniadze nie byly wyasygnowane z prywatnej kieszeni prezydenta Ukrainy.
  Wielka slawa i kariera pana Poroszenki zdaje sie ze sie troszke uszczerbila , co bardzo sprzyja sytuacji Rosji na arenie miedzynarodowej.

  W ostatnich wyborach w Primorskim Kraju, koniecznie chcieli urzadzic ‚show’ spec- grupy zachodnie. Amerykanie jak wiadomo nigdy nie mieszaja sie w wybory innych panstw. Z wyjatkiem Rosji i paru innych nieznacznych panstewek.

  Podstep wykryto; Rosjanie narobili wrzasku; szybko sprawdzili stan dokumentow i punktow wyborczych i… powtornie rmaja rozdac karty i powtorzyc wybory.

  Naturalnie, ze najwieksza tragedia jest zestrzelenie kolejnego rosyjskiego samolotu i tragiczna smierc rosyjskich wojskowych, ktorzy wracali tym samolotem do bazy.
  Wielu ‚strategow’ i amatorow wendetty oczekiwalo na wielka reakcje ze strony Moskwy.
  Reakcja byla: ministerstwo obrony uznalo wine Izraela.
  Putin, zgodnie ze swoimi zasadami, nie wyrwal sie z wyzwiskami i awantura, w ktorej mogloby zginac tysiace, tysiace niewinnych ludzi.
  Bardzo powaznie i rzeczowo Putin obiecal, ze teraz juz bedzie bardzo trudno dostac sie w syryjska przestrzen powietrzna.
  Rosja pomaga Syrii, ktora walczy z wrogiem.
  Wielokrotnie Putin przypomnial, ze Rosja nie walczy o Syrie i ze Rosja nie jest strona w konflikcie na Bliskim Wschodzie. Jest to bardzo wazne stanowisko bo nie ma powodu, zeby Rosjanie odebrali Syrii prawo do obrony kraju. Rosja nie jest w konflikcie z zadnym panstwem na Bliskim Wschodzie.
  Tymczasem jest pare rzeczy do wyjasnienia. Na Morzu Srodziemnym, w poblizu Syrii znajduje sie wielka flotylla Zachodu. Sa tam okrety wojenne i Anglii i Francji i USA i pare innych.
  Wiadomo, ze z francuskiego okretu tez byla wystrzelona rakieta.
  Okazuje sie, ze Izrael nie dzialal samodzielnie i ze caly ten atak przygotowaly rozne sluzby wywiadowcze i wojskowe. Dlatego Putin jest ostrozny w pyskowaniu ale pozwala pyskowac wladzom wojskowym.
  Tymczasem, Rosja pomaga Syrii unowoczesnic i sprzet i mozliwosci szybkiego reagowania na agresje.
  I zeby bylo calkiem wesolo na Bliskim Wschodzie to zidiocialy do reszty Departament Stanu opublikowal raport, w ktorym oskarza Syrie i Iran o… finansowanie Al Kaidy i innych grup terrorystycznych!

  Sun musial wycofac z pierwszej strony te wspaniala historie kolejnego otrucia w Salisbury:

  Digest Part 10: Boy scouts, anonymous sources and a new Salisbury ‚poisoning’ — RT World

  https://www.rt.com/news/439064-russophobia-digest-part-10-scouts/

  Sun deletes model’s ‘Putin wants to kill me’ story amid claims of Salisbury poisoning hoax — RT UK News

  https://www.rt.com/uk/438929-sun-model-shapiro-hoax-salisbury/

  Putin wants me dead’: Russian ‘model’ seduces UK tabloids with new Salisbury poisoning claims — RT UK News

  https://www.rt.com/uk/438861-model-putin-wants-me-dead/

 13. Arton ZX said

  Elektorat pana Kaczyńskiego , też jest przekonany , ze nadstawiajac gorliwie tyłek do bicia żydom , unikniemy rzeczy jeszcze gorszych , a na co stać wesołych snajperów pana Netaniahu , widzieliśmy i słyszeliśmy . Stąd bierze się kolejny wzniosły tytuł Jarosława Zbawiciela , mianowicie Jarosław Strategos . Tak podniesiony , wystarczy , że powie by mu ufać , lud wiernie ufa .

  Oczywiście w przypadku pana prezydenta Putina , możemy być pewni , że jednak szachistą jest ekstraklasy i Jarosław Strategos , nawet nie dostąpi zaszczytu noszenia pudełka z figurami , o oglądaniu partii szachów nawet nie mówiąc .
  A jednak , skojarzenia narzucają się .

  Jak to na prawdę jest z panem prezydentem Putinem , należałoby przyjrzeć się strukturze właścicielskiej , czołowych koncernów rosyjskich , co nie wiem , czy jest wykonalne , docierają stamtąd pewne informacje i dopiero składając z detali większy obraz , czegos sie dowiadujemy .

  Wiadomo , że Rosja jest w ogonie dochodowości ze sprzedaży ropopochodnych , jak pamiętam skarb Rosji ma z tego 32% , daleko mniej niż wydawac by sie mogło dzika Nigeria . Pewne światło na to rzuca fakt przekazania „swoich akcji” przez Chodorkowskiego , gdy był już w areszcie , jednemu z funduszy Rockefellerów .

  Na początku 2015 , przetoczyła się przez media sprawa „nacjonalizacji banku Rosji” i zabrania go Rothschildom . W chwilę potem został zamordowany szef ochrony Putina generał Zołotow , Putin zniknął na dziesięć dni , a temat nacjonalizacji przycichł . Independent Trader znany bloger komentujący ruchy giełdowe , oświadczył , że wg jego wiedzy Bank Rosji nie został znacjonalizowany .

  Zbigniew Brzeziński pytany kiedyś , kto naprawdę rzadzi Rosją odpowiedział . „Oligarchowie rosyjscy mają w naszych bankach 500mld $ , które możemy zablokować , więc ?” Dodajmy w pierwszej setce miliarderów na palcach jednej ręki można policzyc Rosjan , reszta jest pierwszorzędnie koszerna .

  A gdyby na sytuację w Syrii spojrzeć inaczej . Złoża roponośne (miedzy Eufratem i Tygrysem) , na trwałe pod kontrolą USA . Machający flagą Imperium Ottomańskiego Erdogan skazany praktycznie na Rosję . Gdyby odwrócił front i próbował przytulic do NATO , to owszem Turcja tak , ale bez Ciebie „Sułtanie” , a gdy Putin otaczający Erdogana z dwóch stron podjął znowu decyzję jako wybitny maż stanu „oddalającą wybuch III wojny ?” i poparł pełne przyłączenie Turcji do NATO bez Erdogana i doszłoby do krwawego chaosu W Turcji ?

  Nic nie jest takim , jakim się wydaje . Dyskutujemy czasem czy premier Chamberlain faktycznie przywiózł pokój światu po konferencji Monachijskiej ? Owszem na chwilę . Jednocześnie City of London finansowało Hitlera .łącznie w wyniku porozumienia Norman – Schacht 2mld Ł
  Na ile prezydent Putin wybitnym mężem stanu , na ile Chamberlainem naszych czasów ?

 14. 13
  ArtonZX
  … a na ile Kutuzowem?

  Ja mysle, ze jednak porownaie jakiekolwiek Putina z Chamberlanem jest troszke naciagane.
  Putinowi udalo sie zmienic sytuacje polityczna i gospodarcza Rosji a takze jej znaczenie na arenie miedzynarodowej.
  Rzady Putina uratowaly Rosje od zaglady.

  Prosze nie zapominac, ze w 1991 roku Rosja stracila 1/4 terytorium i 68% przemyslu. I wszystko to zdarzylo sie bez krwawych walk, bombardowan ludnosci cywilnej i awantur, mordowania dzieci i burzenia miast i wsi.

  I pamietam jak Putin powiedzial, ze rozpad panstwa radzieckiego, to byla najwieksza tragedia w dziejach Rosji.
  Zachodnie debile zasmiewali sie i byli oburzeni tym straszliwym klamstwem!!!
  Putin nie klamal. Powiedzial prawde.

  Pozwole sobie przypomniec dekolonizacje Algieru i paru innych kolonii nie tylko francuskich.,

  Wlasciwie wszystkie republiki radzieckie byly bardzo rozwiniete przemyslowo.
  Sprobujmy sobie wyobrazic USA bez Teksasu, Kalifornii, Alaski, Nevady i Nowego Meksyku. No i Hawajow, ktore sa bezprawnie okupowane przez USA.

  Wszystkie te wspomniane stany nie naleza do USA- zostaly zagrabione od Meksyku, a Alaska … wiadomo, nalezy sie Rosji. Z Hawajow car rosyski dawno zrezygnowal bo mial taki kaprys.

  A mnie chodzi o to, ze w kazdej sytuacji porownywania stron – nalezy przyjac te sama miarke.
  Cokolwiek Ameryka nie narobi – to wiadomo, ze ma swieta racje i jej odchody pachna fijolkami.
  Obojetnie co robi Rosja: carska, stalinowska, czy putinowska; socjalistyczna czy kapitalistyczna – to sieje wielkie zgorszenie wsrod swiatowych elit mafijnych.

  Tymczasem, Rosja buduje i pomaga budowac infrastrukture w wielu krajach. Teraz pomaga budowac elektrownie atomowe. I Putin rozmawia ze wszystkimi.
  Nawet z debilem Poroszenko.
  Czy to znaczy, ze Putin sie boi prezydenta Ukrainy?

 15. hulsz said

  Na ten sam aspekt zwracał Rosji uwagę Paul Craig Roberts, który krytykował „miękka” taktykę Putina w odniesieniu do Waszyngtonu. Nie zważając na wymierzane Rosji policzki, nadstawia on zawsze pod uderzenie przysłowiowy drugi, rozzuchwalając jeszcze bardziej adwersarza odczytującego takie zachowanie, jako dowód słabości zachęcającej do eskalacji agresji.

  Ostatnio na anglojęzycznej platformie niezależnych mediów rozgorzała nawet polemika w tej sprawie. Większość dyskutantów popierała pragmatyzm Putina, który unikał konfrontacji. Jeden z dyskutantów użył porównania do sanitariusza z zakładu psychiatrycznego (Rosji), który co pewien czas musi mitygować napady szału pacjenta (USA) poprzez umieszczenie go w kaftanie bezpieczeństwa, argumentując że trudno mówić tu o nadstawianiu drugiego policzka, gdy szaleniec w trakcie wspomnianej czynności opluwa i gryzie sanitariusza.

  Ocenę tą zweryfikował negatywnie ostatni incydent z zestrzeleniem rosyjskiego samolotu, na który Putin zareagował negacją postawy ministerstwa obrony Rosji, kładącą odpowiedzialność za prowokację na Izraelu i rezerwującą sobie prawo odwetu.

  Dr Robderts ma rację, co będzie gdy rozzuchwalony bezkarnością Izrael zatopi rosyjski krążownik? Putin będzie miał wtedy do wyboru kapitulację lub III wojnę światową; przyznają już chórem różnogłośni dotychczasowi dyskutanci. Nie chodzi tu bowiem o sprawy honoru, a jedynie możliwie szybkie i permanentne założenia szaleńcowi kaftana bezpieczeństwa, zanim będzie za późno!

  Dr Nowopolski

  [i]https://pl.wikipedia.org/wiki/BRICS
  [ii] https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_chicagowska_(ekonomia)

 16. Marucha said

  Re 15:
  Jak to dobrze, że Rosją nie kierują ani (niechby i najzdolniejsi) komentatorzy polityczni, ani internetowi napinacze, którzy mylą politykę międzynarodową z bijatyką za remizą strażacką.

  Każda akcja ma przynieść więcej korzyści, niż strat. Nie rozumieją tego Polacy. Od paruset lat. Wystarczy popatrzeć na ich pojebaną historię.

 17. Arton ZX said

  Z Kutuzowem ? Aż tak żle nie życzę Rosjanom , by musieli oddać i spalić Moskwę , by wypędzić żydłacką gangrenę.
  Życzę jak najlepiej , zwłaszcza po tym co przeszli w „Archipiełagu Gułag” i widząc kto rozwalił ich dorobek w latach dziewięćdziesiątych i kradnie obecnie . Rosja sprzedała w latach 2004-2016 ropę naftową za ponad 3 bln $ , z tego ponad połowa wylądowała na prywatnych kontach za granicą . Eksperci oceniają , że nie są to pełne dane .

  O ile w Rosji , trwa stan względnej równowagi (?) siłowików i żydowskiej oligarchii , a może inaczej , oligarchowie wykorzystują patriotyzm Rosjan i niezły stan armii rosyjskiej do rozgrywek globalnych , ale też do wyłączności na grabienie Rosji .
  Sytuacja w tzw głubince jest dramatyczna , pisza o tym sami Rosjanie ( praktycznie opieram sie na żródłach rosyjskich i wrogich syjonistom) W sprawozdaniu z Bratska (na syberii) ze 170 rekrutów , do słuzby wojskowej zdolnych było 80 , reszta nie posiadała na tyle wykształconych organizmów by znieść program szkolenia (niedożywienie)

  Ale też staram się być realistą , te 1,6 bln $ nie poszło (za czasów Putina) na rozwój Rosji , lecz wylądowało na amerykańskich kontach , w rajach podatkowych , czy w nieruchomosciach na Lazurowym Wybrzeżu . Nie stawiam zarzutów Putinowi , jednak zwracam uwagę , że sytuacja w Rosji jest niejednoznaczna . Ostatnia reforma emerytalna i masowe protesty jeszcze ją komplikują , niektórzy sądzą , że to robota V kolumny .
  Na Ukrainie największym inwestorem jest Rosja 5,9 mld $ w 2017 , interesy żyda Poroszenki w Rosji tez mają sie jak najlepiej w Rosji , Kaczyński sztandarowy wróg Putina i przywódca nienawistników Rosji nie ma nic przeciwko , żebyśmy zamykali kopalnie i importowali wegiel z Rosji . Natomiast jest jedna stała w Rosji , Ukrainie i Polsce , żydzi z Chabat Lubawitz , sa tak zadowoleni z obrotu spraw w tych państwach jakby im ktoś w kieszeń narobił złotymi rublami . W Ameryce też

 18. carvin said

  ad.16 Chyba powinno byc na nasza pojebana historie.No chyba ze nie uwaza sie Pan za Polaka.

  ————
  A odpieprz się Pan. Będzie mi się słówek czepiał…
  Kurwa mać.
  Admin

 19. Piotr Bisek said

  Dokladnie Panie Gospodarzu 16….Putin nie mieszka w USA,ale nauczony i POstepuje idealnie , jakby ich znal na wylot.Nic tak Amerykanina nie sprowadza do pionu jak to ze sie POsliznie na wlasnym g…nie….I Putin wlasnie tak czyni.Wchodzenie w otwarta bijatyke na tym POziomie to utrata zycia milionow niewinnych.A taki majstersztyk jak uprawia Putin mozna stosowac latami.Wyluskam im Turcje i piana z pyska usraelskiego buzuje…zyjemy w ciezkich POlitycznie czasach. Pozdrawiam.

 20. WI42 said

  #9 RK
  Właśnie siły powietrzne się wypowiedziały:
  https://politikus.ru/video/112053-brifing-minoborony-rossii-ob-obstoyatelstvah-krusheniya-il-20.html

  Myślę, że Putin wypowie się jutro…

 21. VAV said

  Rosja w Syrii nieprzerwanie walczy o to, by Amerykanie i Izraelczycy nie mieli żadnego pretekstu do wojny, którą tak bardzo chcą.
  https://russia-insider.com/en/russia-syria-continuous-struggle-not-give-americans-israelis-any-pretext-war-they-so-badly-want?ct=t(Russia_Insider_Daily_Headlines11_21_2014)&mc_cid=51ab7b57b0&mc_eid=4030a10227

 22. WI42 said

  Tak jak myślałem (#20) – oto odpowiedź
  https://politikus.ru/v-rossii/112080-sergey-shoygu-ob-otvetnyh-merah-v-otnoshenii-izrailya.html

  w j. angielskim:

  https://www.rt.com/news/439190-russia-il20-downing-reaction/?utm_source=browser&utm_medium=push_notifications&utm_campaign=push_notifications

 23. WI42 said

  cd. odpowiedzi rosyjskiej – briefing ministerstwa obrony FR

  https://politikus.ru/video/112099-brifing-minoborony-rossii-po-povodu-krusheniya-il-20.html

 24. Wieloimienny said

  Jarosław @

  Nie do USA, do Polski uciekną. Stąd to gadanie o Międzymorzu (Judeopolonii).

Sorry, the comment form is closed at this time.