Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (64 – 2018)

Posted by Marucha w dniu 2018-09-21 (Piątek)

Prezydent Polski, Andrzej Duda, przeprosił cały świat za to, że ktoś wrzucił kamień do synagogi. To jest waga wydarzenia… na skalę tego dupka. Przeprosiny należą się również pewnemu starozakonnemu za to, że w jego obecności jakiś polski goj jadł kanapkę z kotletem wieprzowym.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2018/09/18/wolne-tematy-63-2018/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2018/09/26/wolne-tematy-65-2018/

Gajowy Marucha

Komentarzy 277 to “Wolne tematy (64 – 2018)”

 1. VAV said

 2. osoba prywatna said

  Byli gorsi od Niemców i Armii Czerwonej. Jak Szwedzi złupili Polskę podczas Potopu?
  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2018/09/20/byli-gorsi-od-niemcow-i-armii-czerwonej-jak-szwedzi-zlupili-polske-podczas-potopu/#4

 3. osoba prywatna said

  Absurdalne skutki RODO. Pacjenci wywoływani są po ksywkach. W kolejce do lekarza: Szogun, Bambuko, Briżit Bardo i inni [FOTO]
  https://nczas.com/2018/09/21/absurdalne-skutki-rodo-pacjenci-wywolywani-sa-po-ksywkach-w-kolejce-do-lekarza-szogun-bambuko-brizit-bardo-i-inni-foto/

 4. Boydar said

  @ OP (242) poprzednie WT

  „… co takiego mają te zgniłe zachodnie państwa, czego Polska by potrzebowała? …”

  dobre pytanie. Podejrzewam że Pan Roman mógłby odpowiedzieć trafniej niż ja, ale mimo to spróbuję.

  Otóż … NIC. Kompletnie i absolutnie NIC !!!

  Gdzie jest myk ? Myk jest w tym, że to nie Polska potrzebuje od „zachodu” tylko Polacy. Co zatem ma ów „zachód” że stało się to dla nas mrocznym przedmiotem pożądania ? Przelicznik, wartości pracy na dobra materialne, nic więcej,

  Mieszkanie w Polsce można kupić za ca. pięć lat pracy na „zachodzie”, choć zapewne nie w Warszawie. Niezły samochód za dwa miesiące. Ot i cała tajemnica.

  Co ma z tym wspólnego Pan Roman, również nic. Ale On pierwszy wskazał i podkreślił, że nasza chu.jnia (m.in.) polega na sterowaniu kursem naszej pracy. W BRD czy na Wyspach za godzinę pracy kupuje się pięć kostek normalnego masła (takiego dla ludzi). U nas czterdzieści pln na godzinę zwyczajnie nie zarobi. Oczywiście, są tacy obywatele, którzy zarabiają wielokrotnie więcej, ale mieliśmy podobno rozmawiać o Polakach i Ich potrzebach.

 5. Boydar said

  „… absurdalne skutki RODO …”

  Dlaczego absurdalne, radosne ! Lolek się ze śmiechu normalnie przewraca; Bolek też.

 6. galaszek said

  Aaaaaaaajjjjjj!!!!!! {D}Wwwaaaaaaaajjjj!!!! Andrzyj Juda oprosil…..zn sze pszeprosil szwiat cale sze ktos rzuciel kamieniem ……. Nuuuu za co to przeprasza cale szwiat ten Juda jak to nie byl zwykle kamien!…. to bylo kamien szlacheckie…..zn sze szlachetne

 7. Ola said

  ad 3. Boydar
  Pan da spokoj z tymi przelicznikami! To tak nie mozna , to nie jest obiektywne i porownywalne . A juz zawsze naklanialo do emigracji, zarobkowej . Przecietny Polak nie zyje dzis gorzej ani lepiej niz przecietny Niemiec. Wyrownalo sie , i dobrze.
  Tylko przecietny Polak po latach „materialnego glodu” nadal teskni za gadzetami i obiecuje sobie w nich szczescie . Przecietny Niemiec juz sie dawno nimi nazarl i przekonal, ze dlugotrwalego szczescia to one nie przynosza. I przecietnie mniej juz goni za pieniadzem niz Polak .

 8. Boydar said

  Tak a’propos artykułu https://kresy.pl/wydarzenia/polska/pracownik-bielsatu-zwolniony-po-opublikowaniu-glosnego-zdjecia-dudy-z-trumpem/

  Ciekawe co by mu zrobili, gdyby zapuścił to – .https://img1.dmty.pl//uploads/201305/1369861380_hzqzt8_600.jpg

 9. Ola said

  ad 8 , Boydar
  bo i wolnosc slowa i publikacji w Polsce jest niesamowita , ogrormna. W tzw. Europie zachodniej nie do pomyslenia .
  Naprawde, nie ma sie co skarzyc i majstrowac nad cudem i rzadem , co by bylo jeszcze „lepiej” ( pojecie wzgledne , wiec w cudzyslowie ).

 10. Boydar said

  Niepotrzebnie się Pani Ola zagotowała, tym razem przecież żydoszkopów nie atakuję. To znaczy się owszem, atakuję, ale nie tak zwyczajnie. Mimo wszystko, pomimo kagiebistowskiej kariery, nie posądzam bowiem Putina o systemowe obniżanie nam pensji.

 11. gość said

  Profesor szwedzkiego uniwersytetu może wylecieć z uczelni za stwierdzenie, że kobiety i mężczyźni różnią się pod względem biologicznym

  Profesor neurofizjologii, Germund Hesslow, może zostać pozbawiony możliwości prowadzenia zajęć ze studentami Uniwersytetu Lund na południu Szwecji Stanie się tak, jeśli nie wygłosi samokrytyki i nie przeprosi za mówienie na wykładzie o biologicznych i anatomicznych różnicach między mężczyznami i kobietami.

  Studenci, którzy deklarują się jako transseksualiści, są oburzeni jego wykładami. Twierdzą oni, że naruszają one podstawowe wartości Uniwersytetu i zasady równości, bowiem pojawia się w nich sugestie, że różnice między mężczyznami i kobietami nie są konstrukcjami społecznymi. Żądają więc oni usunięcia go z uczelni.

  https://www.magnapolonia.org/profesor-szwedzkiego-uniwersytetu-moze-wyleciec-z-uczelni-za-stwierdzenie-ze-kobiety-i-mezczyzni-roznia-sie-pod-wzgledem-biologicznym/

  ——-
  Pewnie głosował na te partie, które go dziś chcą wyp…
  Admin

 12. Boydar said

  W ramach spełnienia studenckich postulatów panom (z racji nieistotnych różnic) zrobiłbym cesarskie cięcie a paniom np. zoperował prostatę, ewentualnie co tam mają najbliżej.

 13. lewarek.pl said

  To był sukces!!!
  Zdaniem szefa polskiej dyplomacji, Ciaputowicza, „zaszczytem jest dopuszczenie do biurka, przy którym pracuje przywódca innego państwa”. W ten sposób odniósł się do zdjęcia prezydentów Polski i USA z Gabinetu Owalnego w Białym Domu.
  https://kresy.pl/wydarzenia/szef-msz-dopuszczenie-do-biurka-jest-zaszczytem/

 14. snag said

  Pierwszy raz słyszałem 50 lat temu na pocztówce dźwiękowej a od tej pory kilkadziesiąt wersji i ciągle rajcuje ,…

  ——
  Wow!
  Admin

 15. gość said

 16. lewarek.pl said

  14.
  Atakuje? A dzida opuszczona.

 17. gość said

  „GPC” na skraju upadku. Ujawniamy maile, w których aż kipi od pretensji

  Wydawca ‚Gazety Polskiej Codziennie’ od miesięcy nie płaci dziennikarzom. Mimo że media, którymi kieruje Tomasz Sakiewicz, otrzymują reklamy od spółek Skarbu Państwa, organizują gale i wręczają nagrody PiS.

  https://www.wykop.pl/link/4543219/gazeta-polska-codziennie-na-skraju-upadku-ujawniamy-maile-w-ktorych-az/

 18. witek said

  Wiem, że nie powinno się promować idiotów, ale…nie mogłem się powstrzymać 🙂
  Polecam od 8 minuty

 19. Ola said

  ad, 14, 15
  wygladaja raczej na „dobrych znajomych”. Numerek byl w planie , albo juz po. Murzyn na oko dzialal w afekcie .
  A ona nie reaguje typowo , jak kazda inna widzac golego , tym bardziej murzyna .
  Juz ja sie znam na tych numerach.

 20. andzia said

  St.Michalkiewicz: Antysemitą nie jest albo dureń albo świnia:.https://www.youtube.com/watch?v=_T4lBPcA6xE
  Marcin Rola z wRealu24 jest świnią, bo takim durniem nie jest a stale powtarza…ja tam nie jestem antysemitą, ale,,”

  Pierożki pysznie wyglądają. To ruskie? W Polsce ruskie, to nadziewane ugotowanymi ziemniakami z twarogiem i podsmażaną cebulką, ale prawdziwe ruskie w Rosji, to podobno bez twarogu.

  ———
  To były różne pierożki w zestawie.
  Admin

 21. lewarek.pl said

  19.
  ja tam nie jestem antysemitą, ale,,

  Przecież od początku świata wiadomo, że „ale” unieważnia zdanie poprzedzające. Kto powinien to wiedzieć lepiej niż niewiasta? Chciałaby Pani usłyszeć wyznanie: „Kocham cię, ale…”?

  Nb. nie przepadam za Rolą. Jest cholernie nieprofesjonalny.

 22. ibrahim ibn jakub said

  następnym razem wrzucę tam świński ryj. Mam nadzieje, że wtedy prezes Juda popełni honorowe żydowskie harakiri.

 23. Zdzicho said

  Niski Kurs złotego do innych walut jest trzymany przez City. A kto nas Polaków i Polski, aż tak nienawidzi? Zapewne Ci, którzy są właścicielami City. Optuję za Niemcami i Żydami. Pierwsi i drudzy najchętniej by większość nas stąd wywiozła. Ale najpewniej chcą nas zmusić do tego finansowo. Zubożenie i wyjazd za chlebem. A w kraju rządy marionetek zadłużające się bez opamiętania, a w związku z tym sprzedające za bezcen dobra narodowe w zamian zapewne za łapówki na tajnych kontach w Szwajcarii. Czy jest wyjście. Wydaje się, że zawsze jest. Zasada gorszy pieniądz wypiera lepszy pieniądz. To powinno zadziałać. Lepszy pieniądz? Amber gold w zasadzie nie był złym pomysłem, ale lepszym powinno być silver gold. Coś co wzmocni walutę bez interwencji City. Jak wprowadzić. W formie wypłat emerytur.

 24. gość said

 25. Voodoosch said

 26. Boydar said

  Jeszcze do (4)

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/indeks-iphonea-polak-musi-pracowac-prawie,120,0,2416504.html

 27. Boydar said

  No i chuj, Pani Olu

  https://noizz.pl/big-stories/urobieni-polski-rynek-pracy-jest-pelny-patologii/cs73pcf

 28. VAV said

  Niemiecki zespół nakazuje opór przeciwko Berlinowi!

 29. VAV said

 30. Ola said

  ad 27, VAV
  Obrazki z Chemnitz ( za dostatniej enerdowskiej komuny Karl-Marx-Stadt ) w znikomym stopniu odzwierciedlaja nastroje w Niemczech. Akurat w Chemnitz jest tylko znikoma , ponizej 1 % zdaje sie , liczba emigrantow . To raczej obraz postenerdowskiego spoleczenstwa, ktoremu odpier*ala po ichnim okraglym stole i zawiedzionymi nadziejami na dobrobyt po transformacji podobnie jak w pozostalym niegdys Bloku Wschodnim. Ktos w koncu musi byc winny, ze nie stali sie piekni , zdrowi i bogaci po zjednoczeniu i socjalizmie.

 31. Ola said

  W 1979 pewien enerdowiec, Peter Strelzyk, nienawidzacy „rezimu” , skonstruowal pokaznych rozmiarow balon na gorace powietrze i w 8 osob udala sie im ucieczka z NRD do Bayern w RFN. To byla sensacja . W 1982 otworzyl na „wolnosci” geszeft ze sprzetem elektrycznym. Ale jak to cudownym kapitalizmie, po paru latach splajtowal . W 1999 wrocil na teren enerdowka , do swojego nawet domu . Gdzie zyl do swojej smierci w 2017 .
  Ach, te wielkie marzenia i ucieczki . Podobnych zdarzen bylo wiecej . Na ogol z dobrowolnym powrotem uciekinierow na teren dawnego NRD.

 32. Polski punkt widzenia said

  (20) Andzia

  Pierogi ruskie to są pierogi polskie – potrawa kresowa, galicyjska, nie mająca nic wspólnego z Rosją.

  Nazwa „ruskie” (od Rusi) powstała po zmianie granic – Lwowiacy, tzw. repatrianci, zamieszkali po wojnie we Wrocławiu, nazywali je pierogami lwowskimi … tak więc te pyszne, nazywane ruskimi, pierogi są tak naprawdę polskimi pierogami … to tak pokrótce, gwoli przypomnienia.

 33. Alex Byk said

  Potop szwedzki? Jaki Potop szwedzki!!!!!Kolejne wpajane nam kłamstwo.Karol X Gustaw— Z Bożej łaski król Szwecji, Gotów i Wenedów, wielki książę Finlandii, książę Skanii, Estonii, Inflant, Karelii, Bremy, Verden, Szczecina, Pomorza, Kaszub i Wenden, książę Rugii, pan Ingrii, Wismaru, hrabia-palatyn Renu, książę Bawarii, Jülich, Kleve, Bergu[1]. —Karol X Gustaw Wittelsbach (ur. 8 listopada 1622 w Nyköping, zm. 13 lutego 1660 w Göteborgu) – król Szwecji w latach 1654-1660, książę Zweibrücken-Kleeburg w latach 1652-1660.Syn Jana Kazimierza Wittelsbacha, księcia Palatynatu Zweibrücken-Kleeburg .Palatynat Dwóch Mostów (niem. Pfalz-Zweibrücken) w skrócie z niem. Zweibrücken-Kleeburg – księstwo Świętego Cesarstwa Rzymskiego narodu niemieckiego. I znowu potwierdza się, że nasza ojczyzna między VI a X wiekiem dostała się pod okupację pruską. I na tronie zasiadali kolejni władcy z ich namaszenia i pochodzenia. Kleeburg nie powinno sie pisać czasmi przez C i nieewulowało z czasem w Sachsen-Coburg und Gotha? A Jan II Kazimierz Waza. Z rzekomo szwedzkiej dynastii Wazów. Należało by głębiej pogrzebać w genealogii. Zygmint III Waza, itd.

  ——–
  Jasne, nie było żadnego potopu. Wszystko zmyślił Sienkiewicz. Polskie skarby dostały się do Szwecji pocztą. Polskę zrujnowały plemiona Hotentotów.
  A w ogóle to nie rozumiem, co Pan chciał przekazać w swej niejasnej wypowiedzi.
  Admin

 34. Anne said

  Ad. Ola
  Proszę nie pisać, że poziom życia przeciętnego Niemca i Polaka jest taki sam. Nie jest. Ceny w Polsce mamy niemieckie, zarobki polskie. Pewnie- są towary, które są droższe- np. papierosy. Ale to kojarzy mi się z informacjami któregoś, naszych rządów, że ceny spadają i mamy deflację, bo w ciągu 2 lat znacząco obniżyła się cena lokomotyw- no od razu się zastanawiam czy kupić 5, czy poczekać aż bardziej stanieją. Najwięcej wydaje się na czynsz, rachunki i jedzenie. W 2 pierwszych pozycjach przeliczać rzeczywiście nie ma co- stosunek 1:1. Ale z jedzeniem już tak nie jest- masło- 1euro z kawałkiem, 1 kg jogurtu 1,99; jajka- podobnie, mięso też. Milka u nas 3,90; w de-0,75- no i tu przeliczać jest co. W pl byłam nauczycielką- nie zarabiałam najgorzej, ale spokojnie wyżyć się za to nie dało. Poszłam do firmy, ale mobbing był taki (jedyny prywatny pracodawca w okolicy/, że rzuciłam tę pracę, wyjechałam do Niemiec. Tak- emigracja wahadłowa. I komfort życia mam taki, że nie muszę zastanawiać się, czy zapłacić rachunek za prąd już, i wtedy może mi zabraknac na jedzenie, czy też może poczekać, mieć na jedzenie, a ,a prąd zapłacić jak można korepetycji nie odwołają.

 35. andzia said

  re:21
  Od początku świata to nic nie jest oczywiste prócz śmierci i podatków.
  Rola mówi, że nie jest antysemitą ale musi się tłumaczyć z wpisów trolli pod wypowiedziami jego gości. Gdzie tu zaprzeczenie?

 36. andzia said

  Czemu świnia jest oszustką? (-:)).Podstawy koszerności żydów .https://www.youtube.com/watch?v=rlO8YKubK6c
  Jest oszustką, to ma przynajmniej spokój. Podobieństwa się odpychają.

 37. Czaruś said

  ad. 36/ Ten żydek stwierdza m. in.: „orzeł polski jest koszerny”, „okazujemy zwierzęciu szacunek, kiedy go mordujemy przez wykrwawienie, a krew wylewamy do odpływu”. Ot, chazarska hipokryzja! To przedstawiciel sekty Chabad Lubawicz tu się produkuje.

 38. Polski punkt widzenia said

  A tutaj nowoczesny – a więc inny, niż tradycyjny – ale ciekawy sposób przygotowania ruskich pierogów (czyli lwowskich, galicyjskich) … mnie zaskoczyły te kuleczki z farszu, rodzaj ciasta a także ręczny sposób (nie wykrawanie szklanką) przygotowania ciasta na każdy pierożek.

  Poza tym, dużo ciekawych i praktycznych porad – np. krojenie cebuli w kostkę i inne …

 39. Roman K said

  Pisze pan Boydar: ” co takiego mają te zgniłe zachodnie państwa, czego Polska by potrzebowała? …”
  dobre pytanie. Podejrzewam że Pan Roman mógłby odpowiedzieć trafniej niż ja, ale mimo to spróbuję.

  Tak- odpowiedzial pan trafnie…ale to nie wszystko….. Pa pan racje…w Polsce jest to samo co wszedzie bo Pan Bog dal wszystkim rowno..i ziemia i woda i powietrzei ogien ….roznice leza w tym, jak sie to wykorzystuje ……i czyni poddanym Czlowiekowi i dla Czlowieka….
  Widzi pan i tu tki zasadniczy oproblem….bo:
  Czlowiekiem rodzi sie kazdy….ale bardzo niewielu potrafi nim Byc!
  Stad na calym swiecie roznie…..w tym i w Polsce.

 40. Zerohero said

  @30, Ola

  Wszystko pięknie, ale to nie sfrustrowany NRDowiec zamordował w Chemnitz. Jak w 99% takich przypadków mordercą był brudas zwany „uchodźcą”. Kłamliwie wmawia Pani, że masowa migracja nie jest zła, a jej przeciwnicy to nieudacznicy życiowi odreagowujący frustrację na niewinnych migrantach.
  Tymczasem my – Normalni – mamy już dość traktowania jak zwierzęta hodowlane ktore koszerny hodowca postanowił parzyć z murzynami kasując naszą tożsamość etniczną i kulturową. Normalny człowiek wpada w gniew widząc na przykład to:

  na tym filmie instruktor race-mixingu uczy murzyna jak się wkłada członka do pochwy Niemki. Nie uczy pracy, nie uczy fachu, nie ucxy kultury. Najważniejsza rzecz to aby murzyn zaczął jak najszybciej zapładniać Europejki.

  Mamy też dość przestępczości, arabskiej bylejakości w pracy, słowem – systematycznego robienia z Europy kontynentu III świata.

  @19, Ola

  Numerek? Dobrzy znajomi? Może tutaj też?

 41. Głos Prawdy said

  Umieszczam tu, bo wpisy na odpowiednie tematy szybko odchodzą

  PUTIN ZMUSI IZRAEL ZAPŁACIĆ ZA IŁ-20, ALE NIE KRWIĄ – politolog

  Według Biriukowa, w polityce nie ma miejsca na emocjonalne reakcje, które wykazują niektórzy przedstawiciele społeczeństwa na temat incydentu ze zestrzelonym rosyjskim samolotem w Syrii.
  Politolog Piotr Biriukow skomentował „Cargradowi” reakcję różnych krajów, która nastapiła na tragedię ze zbitym w Syrii rosyjskim samolotem Ił-20.
  Przedtem głowa państwa Włodzimierz Putin wezwał nie porównywać ten incydent z epizodem, kiedy rosyjski bombowiec Su-24 był zbity przez tureckie lotnictwo. Jednak późniejsza reakcja rosyjskiego lidera, który ten incydent nazwał łańcuchem tragicznych wypadków, dała pretekst mówić, że «Putin darował Izraelowi».
  Zdaniem politologa, w polityce nie ma wiecznego potępienia lub wiecznego przebaczenia, i w ogóle jakichkolwiek ludzkich prostych relacji.
  „Reakcja Putina, która bynajmniej nie odwołała słów, jakie padły z rana – oświadczenie Ministerstwa obrony, ale w dużej mierze konkretyzowała i wskazała wektor dalszego rozwoju i dalszego działania, pozbawiona emocji, co jest charakterystyczne dla Putina”, – zaznaczył politolog.
  To reakcja politycznego lidera z zimną głową, podkreślił Biriukow. Więc o przebaczenie lub klątwie mowy nie powinno iść.
  Mowa powinna iść naprawdę o tworzeniu warunków maksymalnego bezpieczeństwa dla naszych obywateli w tym regionie, dla wojskowych i pracowników cywilnych. Aby państwa, które również biorą udział w tej kampanii, ponosili swoją odpowiedzialność za to, co się dzieje”, – uważa politolog. Jego zdaniem, w takich przypadkach trzeba działać praktycznie według biblijnej zasady „oko za oko”. W tym przypadku, podobno powinna iść mowa o jakichś finansowych i politycznych wypłatach ze strony Izraela. „Przypuszczam, że Izrael jest gotowy iść na te kroki”, – uważa ekspert. Na pewno racjonalne decyzji Putina mogą się nie podobać publiczności, jak zwykle, spragnionej krwi, powiedział Biriukow. „Niemniej jednak będą odpowiadać politycznemu kursowi, który Putin zawsze przestrzega. Jest to maksymalna obiektywność, nieemocjonalność i jasne przestrzeganie interesów narodowych. Często emocje szkodzą interesom narodowym. A jeśli chodzi o jego zdanie na temat szeregu wypadków, każda wojna jest w istocie ciągiem wypadków. Planowanie wojskowe również napotyka szereg zbiegów okoliczności. I takie epizody są niestety nieuniknione w czasie wojny. Wojna to sytuacja, w której ludzie giną, ludzie umierają. Do tego musisz być gotowy. Rosja istnieje od czterech lat w zimnych i kilku gorących wojnach – na przykład Donbass, w Syrii. Nasze społeczeństwo musi wyjść z tego, bardzo europejskiego stanu infantylizmu i przejść na tory militarnego myślenia. Wojna trwa, a nasi obywatele uczestniczą nawet w kilku wojnach.
  I skoro większość obywateli wybrała ponownie Włodzimierza Putina, a Włodzimierz Putin jest głównodowodzącym, sprawa honoru cywilnego społeczeństwa i obywatela – mimo wszystko ufać w takich pytaniach Najwyższemu głównodowodzącemu, prezydentowi kraju, a nie potępiać go od razu przy jakimkolwiek wypadku, kiedy jego pozycja nie podoba się mieszczuchowi z punktu widzenia emocjonalnej składowej», – podsumował politolog.
  http://dushenov.org/ruspravNews/?newsId=86802

 42. Głos Prawdy said

  Syjoniści organizują Koniec Świata

  „Zestrzelony Ił-20. Syjoniści próbują zorganizować Koniec Świata w Syrii. Ich zadaniem jest aranżowanie apokalipsy, ponieważ wtedy przyjdzie ich Mesjasz. W tym celu religijno-syjonistyczna frakcja rządu światowego usankcjonowała zniszczenie IL-20 …

  Sacred Cow of Armageddon – Święta krowa Armagedonu: Eschatologiczne motywy ataku Izraela przeciwko Rosji.

  Autor – geopolitica.ru

  Katastrofa rosyjskiego samolotu IL-20 z 14 wojskowymi na pokładzie spowodowana była winą Izraela. Zostało to stwierdzone 18 września przez rosyjskie Ministerstwo Obrony. W przeddzień lotnictwo izraelskie uderzyło w Syrii na obszarach bezpośrednio przylegających do rosyjskich baz w Tartus i Chimimim. W odniesieniu do rosyjskiego Ił-20 izraelskie samoloty wykorzystały taktykę terrorystyczną „żywą tarczę”, chowając się za rosyjskim samolotem od ognia obrony przeciwlotniczej Syrii. Atak na Syrię i zniszczenie rosyjskiego samolotu miały miejsce w przeddzień głównego żydowskiego święta roku Jom-Kipur („Dzień Sądu”), który w tym roku rozpoczął się wieczorem 18 września. W starożytnym Izraelu tego dnia poświęcano tak zwaną „ofiarę”, kozła odkupienia i tradycyjnie odbywały się ceremonie oczyszczenia. Teraz powstaje rytuał „kaparot”, który obejmuje ofiarę z kurczaka lub koguta.
  Atak Izraela na Syrię, de facto i przeciw Rosji, nastąpił na tle eskalacji nastrojów eschatologicznych w Ziemi Świętej i Stanach Zjednoczonych. Wcześniej izraelskie media informowały, że znaleziono czerwoną jałówkę w tym kraju. Zwierzę całkowicie czerwone, według Żydów, powinno odgrywać rolę w procesie wznoszenia Trzeciej Świątyni na przyjście Mesjasza. Musi zostać złożona w ofierze na szczycie Góry Oliwnej, a popioły powstałe po spaleniu są używane w rytuale oczyszczenia budowniczych Świątyni.

  Krowa ostatniego dnia

  Przez długie lata to właśnie brak odpowiedniego zwierzęcia powstrzymało radykalnych żydów od zdecydowanych działań w odniesieniu do znajdujących się na wzgórzu Świątynnym (czyli miejscu, gdzie kiedyś stała świątynia Jerozolimska) muzułmańskich świątyń – w pierwszej kolejności, meczetu Al-Aksa. Teraz ruch za odbudowę Świątyni otrzymało najważniejszy argument na swoją korzyść, co zagraża losowi Al-Asqa i grozi wybuchem niespotykanej do tej pory wojny na Bliskim Wschodzie.
  10 września Instytut świątyni w Jerozolimie opublikował nagranie wideo z czerwoną jałówką, zauważając, że zwierzę było szczegółowo badane przez rabinów i nie znaleźli ani jednej plamy innego koloru na jej skórze. Program hodowli krowy czerwonej rozpoczął się w Izraelu trzy lata temu. W celu uzyskania koniecznych rezultatów zamrożone zarodki bydła „red angus” zostały przywiezione z zagranicy, które następnie zostały wszczepione miejscowym krowom, ale wymagany wynik został osiągnięty dopiero teraz.
  „Czerwona jałówka bez skazy, która nie ma braków, i na której nie było jarzma” jest wspomniana w 12 rozdziale Księgi Liczb Starego Testamentu. Konieczna jest do obrzędu oczyszczenia od dotyku do martwego ciała. Ponieważ po zniszczeniu Drugiej świątyni Jerozolimskiej aż do dnia dzisiejszego obrzęd oczyszczenia się nie odbył, to wszyscy żydzi są uważane za rytualnie nieczyste i musza przejść rytuał, aby być zdolnymi do budowy Trzeciej świątyni.

  W ślad za utworzeniem Trzeciej świątyni w żydowskiej wersji ma przyjść Mesjasz, po czym nastąpi koniec świata. Prawosławni chrześcijanie uważają żydowskiego Mesjasza antychrystem, który według Apokalipsy „zasiądzie w Świątyni”.

  Rosja jako wróg eschatologiczny

  Oprócz żydów odbudowy Trzeciej Świątyni pragnie wpływowy w USA odłam protestantów dyspencjalistów. Miliony ludzi wierzy w szczególną misję żydów, uważają, że wszystkie proroctwa starego testamentu w odniesieniu do „Izraela” nie dotyczą kościoła chrześcijańskiego, a tylko narodu żydowskiego i uważają, że po zakończeniu budowy Trzeciej świątyni przyjdzie Mesjasz, a oni sami zostaną wzięte do nieba (rapture). Jednym z wyznawców dyspencjalizmu we współczesnej elicie politycznej USA jest wiceprezes Michael Pence.

  „Czerwona krowa na Ziemi obiecanej. Przygotowujemy się, koniec czasów jest bliski!”- powiedział niedawno jeden z czołowych amerykańskich kaznodziejów Irwin Baxter.

  Przy tym cała polityka bliskowschodnia administracji Donalda Trumpa (związanego z żydami bezpośrednio przez swego zięcia Jareda Kuszniera), jak na przykład uznanie Jerozolimy stolicą Izraela lub niedawne zamknięcie w USA przedstawicielstwa Organizacji wyzwolenia Palestyny, jest skierowana na to, aby mobilizować jak wpływowe izraelskie lobby, tak i ewangelików, wśród których powszechne jak dyspencjonalistyczne, tak i zbliżone do nich pomysły.

  Jednym z nich jest identyfikacja Rosji z eschatologicznym postacią Goga z krainy Magog, Ezechiela proroctwo, rozdział 38 i 39. Tam jest mowa o „wielkiej armii z granic Północy”, która atakuje Izrael i będzie walczyć przeciw jego ludowi. W odniesieniu do wrogów Izraela są jeszcze nazwy Roche, Meszek, Tubal. Od czasów wojny krymskiej w Zachodniem protestantyzmie istnieje tendencja do zrównania Rosz, a wraz z nią, i wszystkie zastępy Goga z Rosją.”
  http://webnovosti.info/новости/сбит-ил-20-сионисты-пытаются-устроить-конец-света-в-сирии/

 43. Ola said

  ad 40, Zerohero

  ojojoj…. ja tam z przyjezdnymi kolorami nic nie mam, ani mnie grzeja , ani ziebia.
  Ale moglabym kilka dosc pikantnych zdarzen, o podlozu seksualnym , przytoczyc z Niemcami i Holendrami.
  Tylko po co ? mezczyzna to mezczyzna , kraj pochodzenia i kolor skory nie gra tu roli . Ja tam lubie mezczyzn i nie widze powodow , zeby ich oskarzac o to, ze sa sterowani hormonami . Taka juz jest ta natura i wola boska.

 44. VAV said

 45. NyndrO said

  No popatrz Teściuniu. To pierwszy raz. Jestem z siebie dumny. 😉

 46. VAV said

  re: 38
  Nazwa RUSKICH PIEROGOW wywodzi się od Rusi Czerwonej. Nie należy jej mylić z Rosją. Moja rodzina wywodzi sie z Rusi (obecnie Ukraina) i pierogi jadało sie przynajmniej raz na dwa tygodnie zwykle w piatek najczesciej ze śmietaną, w inne dni ze skwarkami i smażoną cebulą. Jesli pierogi zostały na nastepny dzien to były odsmażane, czesto na masle i smakowały wysmienicie.
  Sztuka jest zrobic dobre cienkie ciasto. Biały ser musi byc dobrej jakosci, a ziemniaki nie wszystkie odmiany sie na pierogi nadaja. U mnie w domu ser na pierogi zamawiało sie u rolnika a nie ze sklepu. I tak jest do dzisiaj.
  Ten typ pierogów jest też znany na Słowacji pod nazwą Bryndzové pirohy.

 47. NyndrO said

  A Pani Ola dostała ma dość duże problemy Kobiety dojrzałej. Oj, przejdzie. No i będzie ryczeć. Ale chcącemu nie dzieje się krzywda. Niech się Pani nie gniewa, bo sama pani wie, że odwaliło.Nie nie ma różnicy między Polakiem, a czarnuchem. Polecm Dalajlamę. Z pewnością Panią zrozumie. Polacy raczej nie. Z resztą czarnuch też nie i z tego powodu ma Pani szansę na ubogacenie.

 48. Ola said

  ze specjalnym poleceniem dla Pana Nyndro

 49. NyndrO said

  Dziękuję uprzejmię, ale ostrzegam, że jestem Polakiem i to wiernym mojej Kobicie. Także do Pani nie bardzo pasuję. 😉

 50. NyndrO said

  Chociaż za dziecioka miałem sposobności czarnuchów. My się w Pewien sposób lubimy. Ze ja i Pani, więc mam nadzieję na wyrozumiałość z pani strony. I uprzedzam, czarnuchy są głupsze ode mnie. No taka rola. I fifoli wcale nie mają wcale takich wielkich. Koleżananka mi w łóżku mówiła. 😉 Spaliśmy tyłkami do siebie od około czwartej rano.

 51. gość said

 52. osoba prywatna said

  Politycy PiS przysięgają, że Polska nie przyjmuje nielegalnych imigrantów i mają rację, bo przyjmujemy legalnych uchodźców z Azji
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/politycy-pis-przysiegaja-ze-polska-nie-przyjmuje-nielegalnych-imigrantow-i-maja-racje-bo

 53. gość said

  Bydgoszcz. 1,5-roczna kotka ze śrutami w głowie, krtani i kręgosłupie. Sprawca poszukiwany

  Policja z Bydgoszczy poszukuje sprawcy postrzelenia 1,5-rocznej kotki na bydgoskim Miedzyniu. Kotka została okaleczona przez kogoś przy użyciu „wiatrówki”. Do zwierzęcia oddano minimum 3 strzały. Mieszkańcy Bydgoszczy postanowili nagłośnić sprawę i ustalić sprawcę cierpienia kotki.

  Jak podała „Gazeta Pomorska”, poranione zwierzę odnaleziono późnym wieczorem we wtorek.

  – Była przestraszona, cała zakrwawiona i bardzo miauczała. Początkowo myśleliśmy, że poranił ją inny kot. Opatrzyliśmy jej rany. Nazajutrz udaliśmy się do lekarza weterynarii — powiedział pan Grzegorz, właściciel 1.5-rocznej Ellen, cytowany przez gazetę.

  Małżeństwo z Bydgoszczy adoptowało kotkę ze schroniska w marcu tego roku.

  Dopiero podczas badań u weterynarza okazało się, co przydarzyło się zwierzęciu. – Ma trzy śruty. Jeden kilka milimetrów od mózgu, drugi w okolicach krtani i trzeci w pobliżu kręgosłupa. Byliśmy w szoku — relacjonował właściciel kotki.

  http://sledczy24.pl/bm1809-bydgoszcz-15-roczna-kotka-ze-srutami-w-glowie-krtani-i-kregoslupie-sprawca-poszukiwany/

  ——
  Niestety, czasy są takie, że koty w mieście winno się trzymać w mieszkaniu, a jeśli wychodzić na spacer, to na smyczy. Chyba że ma się ogródek, z którego kot się nie wymknie.
  Admin

 54. andzia said

  Jak kościoły i katedry w Polsce są profanowane i okradane, to prokurator się nie fatyguje. Do synagogi poleciał w te pędy. A to przecież w jednym artykule stoi nienawiść ze względów religijnych, narodowościowych i rasowych. W tym przypadku nawet jak sprawca działał wyłącznie z pobudek chuligańskich zakwalifikują na antysemityzm. To jest ichnia „narracja”. Co i rusz wciskają tam gdzie trzeba i nie trzeba swoje myślenie i słownictwo, a przygłupy to podchwytują. Narrację to mają w swoich haggadach..

 55. gość said

  Nowy dokument papieża Franciszka. Milowy krok ku demokratyzacji Kościoła

  Ogłoszona we wtorek w Watykanie konstytucja apostolska Episcopalis communio zaskoczy wszystkich przyzwyczajonych do hierarchicznej struktury Kościoła i do roli Ojca Świętego pojmowanej jako pierwszego nauczyciela. Założenia dokumentu demokratyzują bowiem Kościół w sposób zinstytucjonalizowany. Można wręcz mówić o rewolucji w zarządzaniu Kościołem.

  Jedną z nowości wprowadzanych przez Episcopalis communio jest ustanowienie konsultacji poprzedzających Synod, a także postanowienie, że, uwaga, dokument końcowy Synodu ma udział w nauczaniu zwyczajnym Ojca Świętego! Ta wiadomość może szokować tych, którzy uważnie śledzili proces powstawania dokumentów końcowych poprzedniego synodu papieża Franciszka – dokumentów, w których dzięki demokratycznemu głosowaniu, znalazły się akapity dopuszczające Komunię Świętą dla rozwodników, a także propozycje zmian podejścia do związków homoseksualnych.

  http://www.bibula.com/?p=104469

 56. osoba prywatna said

  W Polsce mamy 5,5 mln domów jednorodzinnych. Rząd szykuje specjalny przepis dla ich właścicieli
  https://bezprawnik.pl/rejestr-piecow/

 57. gość said

  Areszt dla mężczyzny, który wybił okno w synagodze w Gdańsku

  27-letni mężczyzna, który w środę wybił okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu, trafił na trzy miesiące do aresztu. Decyzję wydał Sąd Rejonowy w Gdańsku. Podejrzany jest chory psychicznie.

  https://gazetawarszawska.com/index.php/okupacja-zydowska-w-polsce/2006-areszt-dla-mezczyzny-ktory-wybil-okno-w-synagodze-w-gdansku

 58. osoba prywatna said

 59. OTTOOT said

  Waldemar Kowalski

  48 min ·

  DE Dresden To telewizja lokalna. Tekst jest dobrze przetłumaczony. Muszę jeszcze sprawdzić czy to prawda, ale wyglada na autentyk. ONZ chce ściągnąć do EU 250 milionów osób i zlikwidować państwa narodowe.

 60. Alex Byk said

  odpwiedź do @ 33 dotycząca wpisu admina. Panie Marucha. Problem z czytaniem ze zrozumieniem? Moja wypowiedź nie poddaje pod wątpliwość, że miał miejsce Potop szwedzki, ale narodowość agresorów. Od kiedy cesarstwo rzymskie narodu niemieckiego to Szwecja. A Wittelsbach to pewnie typowo szwedzkie nazwisko? A August II Mocny z dynasti Wettynów był pewnie Polakiem?https://geneee.org/johann+kasimir/von+pfalz+zweibrucken+kleeburg?lang=de
  Zweibrücken (fr. Deux-Ponts; łac. Bipontum; palat. Zweebrigge) – miasto na prawach powiatu w zachodnich Niemczech.

 61. osoba prywatna said

 62. Marucha said

  Re 60:
  Już chyba rozumiem.
  Polski nie najechały tabuny wojska szwedzkiego. To wszystko byli przebrani Niemcy, i ci zwykli żołnierze, i wachmistrze, i ogniomistrze, i kapitanowie… nie mówiąc o generałach.
  Szwedzi chyba siedzieli wtedy u siebie za Bałtykiem i marynowali śledzie. O ile w ogóle istniało takie coś, jak naród szwedzki.

  Swoją drogą trudno znaleźć w Europie państwo, które nie miewało królów czy generałów obcej krwi.

 63. osoba prywatna said

  Noo, pitbul się przeliczył.
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=27&v=wR3SQM3Qi5Q

 64. VAV said

 65. Alex Byk said

  Ad 62. Idąc tokiem pana rozumowania, wojnę z Rosją w 1812r. prowadzili Polacy. Bo Napoleon wcielał przymusowo nas do swojej Armii. Szwedzi też mieli tyle do powiedzenia w tej wojnie, co Polacy w wojnie francusko-rosyjskiej. Zgadzam się z wypowiedzią, że trudno znaleźć w Europie państwo, które nie miało obcych władców. Z tym że w większości byli to władcy (swoi) z mianiowania cesarstwa rzymskiego narodu niemieckiego. Pisownia celowo z małej litery.

  ———–
  Nie wiem, skąd taka pewność. Polacy szli na Moskwę, bo chcieli z oczywistych względów. A Szwedzi raczej też chcieli. Się nareszcie nażreć do syta i obłowić w łupy.
  Admin

 66. osoba prywatna said

  Tutaj koń też nie odpuścił.
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=18&v=sO88kUSmKaQ

  ——
  Nie lubię tej rasy psów. Jeszcze bardziej nie lubię ich właścicieli. To urodzeni psychopaci.

  W ogóle psy raczej lubię, ale wku*wia mnie ich bezsensowne, kretyńskie ujadanie.
  Admin

 67. osoba prywatna said

  Irlandia: Aborcja będzie darmowa dla każdej kobiety
  https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/180929826-Irlandia-Aborcja-bedzie-darmowa-dla-kazdej-kobiety.html

 68. Boydar said

  @ Pan Roman

  Moja Baba kupiła mąkę, cały worek trzydzieści kilo. No i wyobraź Pan sobie, że mole się były zalęgły. Zawiązany był, mocno, sprawdziłem. Wszystko do śmieci poszło. Kto winawat ?

  Pan wie, ale kot może mieć wątpliwość; zwyczajnie, w domu nie może być moli. Wtedy nawet jak sznurek puści, kłopotu nie będzie.

 69. http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/tusk-jak-gangster-na-ok%c5%82adce-brytyjskiej-gazety-brudne-szczury/ar-AAAuk0u?ocid=UE12DHP//

  To nie jest już walka Na Noże, ale na Broń Automatyczną. POWODEM bezprecedensowego zelżenia Tuska ma być Therese May: Postawił się jej to go Zgnoiła, a przy okazji Macrona, który go prawdopodobnie do tego namówił.

 70. osoba prywatna said

  Sułtani swingu w nowej wersji.
  .https://www.youtube.com/watch?v=EFDFpS9_ZWY

 71. snag said

  Cat power ,…
  .https://www.youtube.com/watch?v=Sd8nU87OCrA&feature=youtu.be

 72. osoba prywatna said

  Na kilka dni przed wyzwoleniem syryjskiej Tabqy para mężczyzn zbliżyła się do kurdyjskiego punktu kontrolnego w celu „poddania się”. Nie chcieli jednak podnieść koszulek, żeby pokazać, czy nie chowają pod nimi pasów szahida.
  .https://www.youtube.com/watch?v=X4tJ6Q8PlGM

 73. osoba prywatna said

  Interesujące opowiedziane. Podobała mi się zawsze praca silnika tego motocykla
  .https://www.youtube.com/watch?v=9xXr96YDcBs

 74. osoba prywatna said

  Re 66
  Nie lubię tej rasy psów. Jeszcze bardziej nie lubię ich właścicieli. To urodzeni psychopaci.
  Admin.

  I ja za ta rasą nie przepadam. Ale skoro nie można w tym kraju posiadać broni, a zagrożeń nieustannie przybywa, lepszy taki pies niźli 10 gołych palców.
  Pytanie, jak go ukierunkować, by w chwili zagrożenia przez jakiegoś banderowca, tudzież muslima jego agresja poszła właśnie w tym kierunku, a nie w stronę gardła właściciela.
  A rasa ta została stworzona by trzymać je w klatce i wypuszczać z niej tylko do walki.

 75. Hanna Korecka said

  ad 33 Upsala-muzeum- biblioteka-/Kopernikana-inne ZRABOWANE przez-tzw potop szwedzki-Polskiej kultury pamiatki -sa wlasnoscia Polski

 76. Miet said

  Zawsze zastanawiało mnie, dlaczego Hanna Gronkiewicz Waltz, na którą nazbierano chyba z tonę dowodów na jej przekręty, chodzi sobie po Warszawie jak gdyby nigdy nic.
  A przecież w innym, jakimś w miarę normalnym kraju, siedziałaby już dawno.

  Odpowiedź chyba jest tutaj:

  https://wprawo.pl/2018/09/01/hgw-daje-150-mln-zl-na-adaptacje-kamienicy-dla-teatru-zydowskiego/

 77. 66
  Marucha/Osoba prywatna

  Wychowalem sie wsrod psow i kotow. Teraz jestem psiarzem bo mam psa a nie mam kotow.
  Moje zdanie, calkiem prywatne, jest takie, ze zwierzeta pod nasza opieka upadabniaja sie do nas. Na to nie ma rady.
  ALe tez uwazam, ze jest szczytem snobizmu krzyzowanie zwierzat dla zysku i lepszej ceny.
  A jeszcze gorzej dla rozwijania w psach agresji. Czesto jest to krzywda wyrzadzona zwierzeciu.
  Tak powstala ta nieudana genetycznie rasa pitbulla i innych celowo pomieszanych ras dla uzyskania agresji.
  Faktycznie, psy ujadaja, dlatego mamy sznaucerke. Nie szczeka nawet gdy ktos dzwoni do drzwi. W ogole nie szczeka w domu.
  Ale za to w parku…
  I nasza sunia tez jest ‚sztuczna’ bo to mini pies. Ale w parku ujada na ogromniaste wyzly i wilczury. Ale tylko nowoprzybyle. Cos nie lubi emigrantow.
  Koty zas sie dra w okresie ‚rui i porobstwa’.

  U nas mamy ogromny teren wydzielony w parku dla psow i ich wlascicieli. Zarowno wlasciciele jak i psy ‚kumpluja’ i zyja w przyjazni. Zaden pies w parku nie szczeka oprocz naszego kurdupla. Ale ona szczeka tylko na nowoprzybyle wielkie okazy. Ze starymi znajomymi zyje w wielkiej przyjazni i nawet sie z nimi wita.
  W ogole to mamy nietresowany cyrk w naszym parku.
  Moim wielkim faworytem jest tez pies -kurdupel, poczwornie rasowy ( z natury) pokraczny i smieszny ale z wielkim charakterem; wlasciciel, Szkot, dumnie go nazwal: Campbell

 78. osoba prywatna said

  Wzrasta niebezpieczeństwo wybuchu wojny światowej, a żołnierze niemieccy kierują się w stronę Rosji – mówi politolog i historyk Reiner Braun.
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/145630,co-sie-dzieje-w-niemczech-22-09-2018

 79. osoba prywatna said

  Z dedykacją dla pań marzących o romansie (kasie) z mniej, lub bardziej opalonym egzotykiem.

 80. osoba prywatna said

  WLOCHY : LEWACKA DZIENNIKARKA POBITA PRZEZ….IMIGRANTÓW, NIESPODZIEWANIE STAJE SIE….PRAWICOWA. Jak widać muszą najpierw dostać porządnie wpierdol, by rozum im wrócił…
  http://www.tg-quotidiano.com/2018/09/20/giornalista-di-sinistra-viene-pestata-da-immigrati-diventa-improvvisamente-di-destra/

 81. Tekla said

  Tez do dzis lubie koty i py i od zawsze je mialam..
  Najlepszy pies to byl kundel,przywiazany do plotu ,wlsciciel tak go zostawil na pastwe losu..Ciapek brzydki ale z cudnym charakterem byl naszym pezyjacielem przez wiele lat..az sasiad zasadzil sie na niego ,gdy przeganial mu kury z naszej parceli i go zabil..
  Ale jezeli chodzi o te niebezpieczne rasy psow..kolezanka moja ma w Polsce zawsze takie rasy..miala doga niemieckiego ,a teraz juz poraz kolejny amstaffa ,moja corka miala piec lat jak bawila sie z jej dogiem byla nizsza od psa…stawiala mu maskotki na grzbiecie a dog powolutku szedl ,zeby zadna nie spadla..amstaffy tez chodza u niej jak baranki..pierwszy z jej amstaffow zyl 20lat..ten jest wziety ze schroniska..i tez bardzo dobrze ulozony..
  Miala nawet zamiar wziasc doga argentynskiego ,ale zrezygnowala ,gdyz te psy byly tresowane na lapanie uciekajacych czarnych niewolnikow z plantacji..a poniewaz w jej kamienicy mieszla afro..Polak ..odpuscila..

 82. Dictum said

  [Że świątynie są obecnie częściej teatrem, a nie domem modlitwy, nikogo już nie razi].

  5 powodów dla których nie wolno klaskać w kościele

  Aktualizacja: 2018-09-21 11:52 am

  Kościół to Dom Boży i należy się w nim odpowiednio zachowywać. Skoro powaga obowiązuje w operze czy muzeum to tym bardziej w miejscu świętym. Stosowny ubiór to podstawa. Jednak niewskazane są w nim również inne zachowania kłócące się z powagą miejsca. Takie jak śpiewanie piosenek czy klaskanie. Podajemy 5 argumentów przeciwko klaskaniu w świątyni.

  1. Msza Święta służy do oddania chwały Bogu. Klaskanie ludziom, to przejaw czci dla człowieka. Tymczasem zauważył święty Pius X „nie wypada oklaskiwać sługi w domu Pana”.

  2. Klaskanie podczas liturgii świadczy o ignorancji, o braku zrozumienia tego, czym jest Msza. Jak zauważył Benedykt XVI na kartach „Ducha liturgii” „kiedykolwiek aplauz z racji jakiegoś ludzkiego osiągnięcia wkracza w liturgię, stanowi to pewny znak, że istota liturgii całkowicie zniknęła i zastąpiła ją jakaś religijna rozrywka”.

  3. W świątyni Bożej nie godzi się nie tylko klaskać, lecz nawet pozdrawiać Głowy Kościoła. Jan XXIII powiedział kiedyś do ludzi oczekujących nań w kościele na przedmieściach Rzymu: „bardzo się cieszę, że tu przybyłem. Jednak muszę wyrazić pewne życzenie, abyście nie krzyczeli, nie klaskali w dłonie i nie pozdrawiali nawet papieża. Wszak świątynia Boża to świątynia Boża”.

  4. Cisza sprzyja skupieniu i modlitwie. Klaskanie stanowi zaś jej przeciwieństwo. Dlatego też w miejscu modlitewnym klaskać nie wolno.

  5. Dawcą wszelkiego dobra znajdującego się w człowieku jest wszechmocny Bóg. Zamiast chwalić oklaskami bezpośrednio człowieka lepiej oddać cześć prawdziwemu dawcy tego dobra – a więc Bogu. Przynajmniej w świątyni.

  Przy pisaniu tekstu korzystałem z artykułu „Is It Okay to Applaud at Mass? Here’s What Popes Have Said About It” [Churchpop.com / 18.09.2018]

  Marcin Jendrzejczak

  Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-09-21)

  KOMENTARZ BIBUŁY: Powyższy krótki tekst powinien być dedykowany ojcu Tadeuszowi Rydzykowi CSsR, który – trzeba o tym pamiętać i przypominać, bo pamięć ludzka jest taka krótka.. – rozpropagował to szaleństwo w polskich kościołach, wprowadzając klaskanie, falowanie, śmiechy i chichy na mszach transmitowanych na antenie radiowej i telewizyjnej przez Radio Maryja. Z racji silnego oddziaływania tej rozgłośni wśród zdezorientowanych wiernych uważających, że słuchają i oglądają ortodoksyjnych katolickich mediów, rozlała się ta zaraza po całej Polsce. Oczywiście ojciec Tadeusz nie jest jedynym winnym (winny!) fal i klaskania, bo aprobowało to wielu polskich biskupów. Ale w polskim Kościele pierwsza nowinka klaskania przyszła wraz z pierwszymi pielgrzymkami jakże świętego Jana Pawła II do Polski. To wtedy rozpoczęło się klaskanie, a przecież Papież mógł już przy pierwszej okazji przerwać i jednym słowem zastopować je. Nie uczynił tego co doprowadziło do upowszechnienia się klaskania.

 83. Dictum said

  ad. 77
  Taka dedykacja dla pań akurat w tym miejscu jest chamska.
  Chyba się, człowieku, nie zastanowiłeś.

 84. NyndrO said

  Dlaczego?

 85. NyndrO said

  Poza tym, nie ma się nad czym zastanawiać.Przecież to dosyć proste.

 86. Dictum said

  P. NyndrO, jak ktoś czegoś nie czuje, to się mu nie wytłumaczy.
  Ale spróbuję. Zapodać informację to jedno, ale dedykować paniom, tu?

 87. Boydar said

  Panie Miet, ja Panu dobrze życzę, ale prezydentem Pan nie zostanie, mimo że np. w Polsce droga z „barykady” do Belwederu bywa krótka, prawie jak u żaboszkopów w 1789.

  Jaki i kto pożydek miałby z zapuszkowania bufetowej ?
  Nawet nie ja, tu na miejscu, a tym bardziej Pan tam, za wielką kałużą. Proszę wymienić korzyści. W rewanżu obiecuję wady.

 88. NyndrO said

  Moim zdaniem to bardzo opiekuńczy wpis.

 89. Dictum said

  ad. 88.
  „Opiekuńczość” – powinna być bardziej elegancka.

 90. Boydar said

  Panie Dictum, wrzucając Panie do jednego worka, krzywdzi Pan nie tylko dziesięć.

  Już pominę kwestię, że niektóre w „normalnej” rozmowie operując „kur.wami” i „chu.jami”, nie dają facetom nawet skrawka pola. No ale taki mamy klimat. Po prawdzie, to nie idzie go inaczej zaepitetować. Baba w większości ma proste myślenie, to i bluzga bezmyślnie jak przerwany kot.

 91. Polski punkt widzenia said

  Hmm … przyznam, broń Boże nie wytykając nikogo palcem, że niektórzy mają osobliwe poglądy na temat psów – a przecież szczekanie i ujadanie to psie prawo i psi obowiązek.

  Poza tym, pies nigdy nie szczeka bez powodu … zresztą, co to za pies, który nie ostrzega (szczekaniem) gospodarzy przed obcymi i złodziejami kręcącymi się wokół posesji, czy przed jakimś innym niebezpieczeństwem. :-))))

  Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że dzięki długiemu ujadaniu psiej mamy (co w końcu mnie zaniepokoiło) uratowaliśmy jej szczeniaczka – pobiegł za matką nad potok i wpadł do niego, zaplatał się w szuwary (dusił się) i nie mógł się wydostać … ale zdążyliśmy na czas.

  Inny przykład: kiedyś w zimie, wieczorem, dzięki naszym psom, które ujadały, uratowaliśmy sąsiada – zasłabł i leżał w śniegu niedaleko od naszego domu … do rana by nie przeżył.

  A tu całkiem błahy (ale nie z punktu widzenia zaatakowanego „stwora”) przykład: nasze psiska szczekały dość mocno – okazało się, że intruzem była ropucha z pobliskiego strumienia … uratowaliśmy żabę zabierając ją psom (mogłaby nie przeżyć tego niefortunnego dla niej spotkania z nimi) … przykładów można by mnożyć, proszę więc nie narzekać na szczekanie psów. :-))))

 92. NyndrO said

  Podejrzewam że chodzi panu Dictum o danie w pysk. To faktycznie eleganckie, bo można dać w miejscu ustronnym. I się babsztyl opamięta; nie zrobi sobie krzywdy a i żadna osoba trzecia nie będzie widzieć.

 93. Polski punkt widzenia said

  (91) oczywiście, zaplątał się …

 94. jowram said

  Stare mapy wklęsłej ziemi, w drugiej części piękne globusy nieba.

 95. VAV said

 96. osoba prywatna said

  Re 83
  Dictum, zastanawiać się to mają panie. Znam tutaj taką jedną, wypisz wymaluj Geslerowa. Z jednym murzynem dorobiła się dziecka, ale chyba chemia między nimi wygasła, więc znalazła sobie nowego mena. Też w tym samym kolorze. Widocznie ma słabość do tych z czarnego lądu. Ale syna to chyba chciałaby mieć jednak o jasnej karnacji, bo jakiś cas temu utleniła mu włosy, a jakże – w kolorze blond. Komicznie ten mały wygląda w tej fryzurze, ale liczy być może NATO, iż zmyli sąsiadów, gdy pokaże się z nim w Polsce.

 97. osoba prywatna said

  Zdaniem redaktora naczelnego WikiLeaks Juliana Assange’a obecne pokolenie jest „ostatnim wolnym” na świecie, ponieważ wraz z rozwojem globalnej sieci dane każdej osoby będą znane strukturom państwowym.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201809228828622-sputnik-assange-ludzkosc-wolnosc-internet-dzieci/

  Wilders: „Holandia już nie jest Holandią”
  https://euroislam.pl/wilders-holandia-juz-nie-jest-holandia/

 98. osoba prywatna said

  Femen – kim są kobiety, które szokują świat? (wideo +18)
  https://pl.sputniknews.com/video/201808108566041-Sputnik-Polska-ukrainski-ruch-kobiecy-news-Femen-szokujace-wideo/

  ——
  Zwykłe kurwy sponsorowane przez wiadomych, ruch założony przez Sorosa.
  Admin

 99. osoba prywatna said

  Na dnie oceanu odkryto morskiego „potwora” z potężnymi szczękami (wideo)
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201809238834441-ocean-potwor-szczeki-wideo/

 100. brys said

  ad 91 Polski Punkt Widzenia – w miastach i tzw. przedmieściach nazywanych jeszcze z przyzwyczajenia wsiami to nie przechodzi.

 101. osoba prywatna said

  Lynn Anderson – Rose Garden
  .https://www.youtube.com/watch?v=PablFo3yaa4

 102. mrozak said

  W Gdańsku miało miejsce uroczyste odsłonięcie nowej szyby w domu modlitwy, którą wybił pewien przechodzień. Pojawił się nawet obecny prezydent Gdańska Adamowicz.

  https://goo.gl/images/rrSutu

  ——–
  Mało się nie posrałem że wzruszenia.
  Admin

 103. osoba prywatna said

  W Syrii Stany Zjednoczone walczą nie z terrorystami, ale z Rosją, powiedział amerykański ekonomista, publicysta Paul Craig Roberts.
  https://pl.sputniknews.com/polityka/201809238834996-rosja-syria-sputnik/

 104. osoba prywatna said

  Reakcja Rosji na incydent z udziałem samolotu Ił-20 w Syrii może doprowadzić do ograniczenia strefy lotów izraelskiego lotnictwa nad republiką arabską – pisze „Haaretz”.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201809238835751-sputnik-rosja-izrael-samolot-il-20-zestrzelenie/

 105. osoba prywatna said

  Co najmniej 24 osoby zginęły a ponad 60 zostało rannych w zamachu, do którego doszło w czasie parady wojskowej w mieście Ahwaz w południowo-zachodnim Iranie.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201809228831026-sputnik-iran-ahwaz-zamach-parada-wojskowa/

 106. osoba prywatna said

  Izraelskie Siły Powietrzne powiadomiły stronę rosyjską o planowanym ataku na syryjskie obiekty przemysłowe 17 września w momencie rozpoczęcia nalotu, a nie wcześniej, naruszając tym samym porozumienie z 2015 roku w sprawie zapobiegania incydentom w powietrzu, poinformował oficjalny przedstawiciel rosyjskiego MON Igor Konaszenkow.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201809238834801-Rosja-Izrael-sputnik/

 107. Zbyszko said

  W Hiszpanii wydarzył się Cud przywrócenia amputowanej, zniszczonej gangreną nogi:
  https://gibson.neon24.pl/post/145640,notarialnie-potwierdzony-cud-przywrocenia-amputowanej-nogi

 108. Lily said


 109. osoba prywatna said

  Rozmowa z Hege Storhaug, norweską pisarką i aktywistką praw człowieka, autorką wydanej także po polsku książki „Islam. Jedenasta plaga”
  Natalia Osten-Sacken: Odwiedziła Pani Polskę w zeszłym roku. Co zmieniło się podczas tego roku w Europie i Norwegii, i jakie zmiany zauważyła Pani w polityce.
  https://euroislam.pl/musicie-wyciagnac-nauke-z-naszej-katastrofy/

 110. osoba prywatna said

  Ciekawe czy w tym hotelu, rzydowskie wycieczki będą srać w pokojach.
  http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/pierwszy-w-polsce-koszerny-hotel-powstal-w-morawicy-pod-krakowem/

  Jeśli ten hotel powstał za pieniądze gównogłowych polskich gojów – to będą.
  Admin

 111. revers said

  W Iranie terrorysci na defiladzie wojskowej przebrani w mundurki wojskowe otworzyli ogien do trybuny i ogladjacych, sa zabici i rani.

  http://autonom.pl/?p=23541

  Ciekawe co na 11 listopada przygotowala globalistyczna wladza?

 112. Lily said

  Re110;Osoba Prywatna
  Skoro powstaly koszerne restauracje,kebaby,
  a teraz ten hotel,to znaczy,ze w III.R.P,
  zwanej dalej pookraglostolowa odbywa sie
  uboj koszerny.Przeciez rabiny i wszyscy inni
  „koszerni”,musza cos konsumowac.
  Byc moze,ze w III.R.P,spada „MANNA z Nieba”?.

 113. revers said

  Korzystaajc z bycia w RP, pan gajowy zdazyl sprawdzic do kogo naleza juz lesniczowki i lasy polskie?

  Bo juz daniels robi z gmina daleko idace rozpoznaia pod bezspadkowe przejecia z mocy ustawki 447, a goje spia lub maja to 4 -ech.

  Napewno kompleks lesny wraz z Wilczym Szancem Hitera bedzie przejety pod „nazi biznes”.

 114. osoba prywatna said

  „Gubernatorzy zażywają narkotyki i medytują, burmistrzowie są bezwstydnymi homoseksualistami, prezydenci wierzą w UFO , a jeden z senatorów, były astronauta, wezwał Kongres do przeprowadzenia śledztwa w celu ustalenia roli istot pozaziemskich w kaleczeniu bydła w jego stanie”.
  https://gloria.tv/article/MvNZHmMvPx8C1i48WK2BxVgdm

 115. osoba prywatna said

  Ukraińcy nie wiedzieli, że mają wroga, dopóki Amerykanie im nie powiedzieli”
  https://pl.sputniknews.com/opinie/201809238836512-Walentyna-Lisica-Lisitsa-pianistka-Rosja-Ukraina/

 116. osoba prywatna said

  Irański jasnowidz: Niektóre kraje czeka smutny los w 2018 r.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201801017028956-sputnik-2018-przepowiednie-kryzys/

  Najbardziej niebezpieczne rasy kotów
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201809238836479-sputnik-koty-rasa-charakter/

 117. osoba prywatna said

  Z oczu to mu trochę nieciekawie patrzy.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201807118352861-kot-instagram-ludzka-twarza/

 118. VAV said

 119. osoba prywatna said

  Jeżyce: Marokańczyk zadał kobiecie kilka ciosów nożem
  https://epoznan.pl/news-news-88069-Jezyce_Marokanczyk_zadal_kobiecie_kilka_ciosow_nozem

 120. Bronisław said

  Re: 113. Stwierdza Pan, Panie Revers: „Bo juz daniels robi z gmina daleko idace rozpoznaia pod bezspadkowe przejecia z mocy ustawki 447, a goje spia lub maja to 4 -ech.”

  Zwykli goje śpią, bo tak zwane „elity” zapewniają ich, że wszystko zmierza we właściwym, a nawet w najlepszym kierunku?!!! Episkopat nakazuje Nam przyjmować, bez ograniczeń, nachodźców, nie bacząc na grozę wynarodowienie Narodu Polskiego!
  O. Rydzyk zakolegował się z Jonny Danielsem i jego wyznawcy uważają, że tak być powinno! Pozostaje Nam błagać Chrystusa Pana, aby wysłał Swoich Pasterzy na bardzo trudne żniwo, bowiem inaczej przepadniemy. Wierzę głęboko, że CHRYSTUS PAN, KRÓL POLSKI, nie pozwoli, aby nasi wrogowie Nas unicestwili, a wręcz przeciwnie przywróci Nam Wielkie Królestwo Polskie!!!

  Gorąco pana pozdrawiam, Panie Revers oraz życzę dobrego zdrowia!

  Króluj Nam Chryste!!!

 121. revers said

  re115?

  tylko? juz kijewskio cerkiewne parchy swieecaa siekiery i widly, pily na lachow, a lachownia jeszcze wysle im pieniadze na sprzet do poswiecenia na swieta wojne na wschodzie jaka mial miejsce wlatach 1943-1948 na kresach, lub przjmie do siebie na pracki..

  https://washingtonsblog.com/2018/09/ukrainian-orthodox-church-kyiv-apostasy-and-possible-holy-war-in-e-europe.html

 122. gość said

  Wielkopolskie: Zarobkowy imigrant zabił swoją partnerkę. Uderzał ją nożem w szyję.

  W dniu 22 września około godziny 08:00 nad ranem Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie otrzymał zgłoszenie o tym, że ranna kobieta znajduje się w jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Mikstat.

  Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że lekarz wezwany na miejsce stwierdził zgon kobiety, obywatelka Mołdawii (lat 42) z widoczną raną szyi zastaną w swoim pokoju.

  W budynku jednorodzinnym w którym kobieta się znajdowała, zamieszkują obywatele Mołdawii, którzy przyjechali w celach zarobkowych.

  http://dzienniknarodowy.pl/wielkopolskie-zarobkowy-imigrant-zabil-swoja-partnerke-uderzal-ja-nozem-szyje/

 123. Boydar said

  @ OP (116) drugi link, o kotach

  syjamski … przecież to muzułmany i buddyści ! to co się dziwić że …

  A Maine Coon to pieprzony protestant.

  Zastanawiam się nad abisyńskim; tam katolików jest raptem piętnaście tysięcy, tyle co podobno na LSM’ie, trzydzieści za to milionów to prawosławni.

  Na szczęście nie ma kotów-Żydów.
  Admin

 124. Przeprosiny !! Za kamien? To zdecydowanie za malo !. Andrzej Duda , Morawiecki, Prezes Kaczynski Daniels itp powinni zarzadac od Narodu Polskiego podwojenia odszkodowan za polskie obozy zaglady! Jak rowniez podwojenia odszkodowan za nasze mienia pozostawione w Polin😀😙☺😗

 125. snag said

  Co tu dużo gadać, Morawiecki wobec zarzutów w związku z ‚kłamstwem oświęcimskim’ napisał długi list do żulika Boteach’a tłumacząc się ze to nie Polska i Polacy sprawili im holocaust i obiecuje zmienia prawo żeby nie rozdrapywać ran nie wspominając o polityce otwartych drzwi dla żydów i kompensacje za utracone majątki.

  “Amid the rising wave of antisemitism in Europe, our country is again the safe haven for the Jewish community – as it was throughout the eight centuries before World War II,” Morawiecki recently wrote to Rabbi Shmuley Boteach in a letter made available to The Jerusalem Post.

  https://www.jpost.com/Diaspora/Polish-PM-Tension-between-Poland-and-Israel-deeply-saddens-me-544172

 126. Piskorz said

  re 109 „Musicie powiedzieć twardo: „Nie, nie chcemy meczetów, żywności halal, ani hidżabów w miejscach publicznych”. Jeśli to jasno określicie, nie będziecie mieli naszych problemów.” SEDNO RZECZY Z TEJ STRONY..!!

 127. Boydar said

  O właśnie, mamy okoliczność – „… w tych okolicznościach nie jest możliwe zachowanie tysiącletniego dziedzictwa polskich Żydów …” – powiedział rebe Bulka

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/ostrowiec-sw-kaplica-rabina-zniszczona-przez-wandali/cnex4k0

  Rebe, ja bym cię chętnie ozłocił, tylko dopilnuj tego.

 128. osoba prywatna said

  Powstaje nowy zdecentralizowany internet, którego nie da się kontrolować
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/powstaje-nowy-zdecentralizowany-internet-ktorego-nie-da-sie-kontrolowac

 129. Piskorz said

  re 80 Jak widać muszą najpierw dostać porządnie wpierdol, by rozum im wrócił” JEDYNA RECEPTA, oby…coraz więcej takich zdarzeń..!!

 130. osoba prywatna said

  Tak wygląda demon-kracja w kraju, który jest sojusznikiem USraela.
  .https://www.youtube.com/watch?v=w_wBDdthYN4

 131. snag said

  Senor admin ,…

  Please nie rób waść większego durnia ze snaga niż jest* bo post który p. puścił @ 125 nie ma sensu bez poprzedniego ,…

  Poprzedni:

  Na fotce (najniższy w pierwszym rzędzie) Rabin Shmuley Boteach znany w Stanach hochsztapler który bzyknął wiele gwiazd między innymi M. Jacksona, Madonnę, P. Anderson na miliony. Pomijając Danielsa ten z tylu Szmulka z niebieskim krawatem tez jakiś znajomy typek z pod ciemnej gwiazdy ale akurat nie mogę skojarzyć z której.

  http://failedmessiah.typepad.com/.a/6a00d83451b71f69e201543601cbe2970c-400wi

  Artykul i posty pod artykulem obnazaja kim jest ,…

  Rabbi Shmuley Boteach’s Charity Under Fire – Again
  ————————————-
  http://failedmessiah.typepad.com/failed_messiahcom/2011/10/rabbi-shmuley-boteachs-charity-under-fire-again-123.html

  *a jest, kiedyś umotywuję ,…

 132. snag said

  Poprzedni byl na temat fotki @ 113 ,…

 133. gość said

 134. Piskorz said

  Z innej beczki..Jest 2 polowa maja 1940 r. Niemcy ciągle w natarciu we Francji…Churchill przybywa do Paryża /chodziło- o info, że Francuzi dostaną dodatkowe eskadry samolotów/..Chce on wraz z gen. Ismayem osobiście przekazać dobrą wiadomość premierowi Reynaudo…Zastaje go, ale..nie w domu, ale gdzieś u jego kochanki..!! Churchill postanawia też uradować tą informacją min wojny Daladiera…jego też znajduje u swojej kochanki..!! A w Paryżu panika, bo- bosze coraz bliżej..PS My też mamy takiego- bohatera, który w gorącym momencie na froncie też u kochanki ponoć był..

 135. Głos Prawdy said

  MINISTERSTWO OBRONY: WINA ZA STRĄCONY IŁ-20 W PEŁNI LEŻY W IZRAELU

  Wina za strącony w Syrii rosyjski samolot Ił-20 jednoznacznie leży na siłach powietrznych Izraela, oświadczył podczas briefingu przedstawiciel Ministerstwa obrony Federacji Rosyjskiej Igor Konaszenkow.
  Generał zauważył, że działania izraelskich pilotów, które doprowadziły do śmierci rosyjskich żołnierzy, mówią albo o ich braku profesjonalizmu, a przynajmniej o zaniedbaniu kryminalnym.
  Piloci F-16 celowo okrywali się rosyjskimi samolotami od rakiet syryjskich.
  Izraelski pilot, zdaniem Konashenkova, nie mógł nie zrozumieć, że powierzchnia odbijająca IL-20 jest znacznie większa niż podobna powierzchnia jego myśliwca, a to rosyjski samolot będzie preferowanym celem pocisku przeciwlotniczego.
  Wyjaśnił, że F-16 wykonał manewr zbliżenia z IL-20, który był postrzegany przez Syryjczyków jako próba drugiego ataku na urządzenia rządowe.

  W rezultacie o 22:03 pocisk syryjski uderzył w większy cel – IL-20. Dowódca poinformował o pożarze i początku awaryjnego upadku. Po 4 minutach znak samolotu zniknął z radaru.
  Mało tego, izraelscy wojskowi poinformowali o zbliżającym się ataku w czasie ataku, nie sprecyzowali również lokalizacji swoich bojowników. Rosjanie byli również wprowadzani w błąd co do obszaru ataku. Na przykład dowództwo Sił Powietrznych Izraela poinformowało, że cele ataku znajdują się w północnej części SAR, podczas gdy strajki zostały przeprowadzone w rejonie Latakia, a to jest zachodnia prowincja kraju (samo miasto znajduje się na zachodnim wybrzeżu Syrii).

  Ponadto samoloty izraelskie opuściły strefę (gdzie zestrzelono IL-20) zaledwie 10 minut po tym, jak rosyjskie wojsko zgłosiło incydent do stanowiska dowodzenia izraelskich sił powietrznych. Ich pomoc w znalezieniu załogi zestrzelonego samolotu była oferowana dopiero po 50 minutach.

  Dopiero o 22,53 r. pułkownik izraelski nawiązał kontakt i zgłosił: „Wasze informacje o katastrofie Ił-20 zostały przyjęte. Oczyściliśmy strefę, jeśli potrzebujecie pomocy, jesteśmy gotowi pomóc. ”
  Konashenkov podkreślił, że działania samolotów myśliwskich izraelskich sił powietrznych były prowadzone w obszarze podejść do lądowania nie tylko wojskowych, ale także cywilnych samolotów pasażerskich. Tak więc strona izraelska stworzyła zagrożenie dla samolotów pasażerskich i transportowych – dodał.
  https://armij.ru/blog/43990692571/Minoboronyi:-vina-za-sbityiy-Il-20-polnostyu-lezhit-na-Izrayile
  ……….
  Netanjahu pierdnął w twarz Putinowi i całej Rosji, u której, niewdzięczny, szuka ochrony i wykonywania swoich warunków. Podobnie będzie z Polską. Cała syjonistyczną władza w USA nasra w twarz Polski i Dudzie właśnie za 2 miliardy dolarów, to ich natura tych kurew, kto myśli inaczej, ten jest całkiem głupi – дурак. Przepraszam za niedelikatną dla niewiasty mowę

 136. gość said

  Remnant Underground – Sobór Watykański II i efekt Vigano

  Polskie napisy.

 137. Miet said

  Re. 87.

  Panie Boydar, Pan raczy żartować – ale może taka jest pańska rola.:-)))

 138. Boydar said

  Możemy przecież podyskutować, nawet w żartobliwym tonie. Pan profesor przodem, voila !

 139. Miet said

  Panie Boydar, ja nie widzę tutaj nic co można dyskutować.
  W Polsce nie ma trzeciej, niezależnej władzy, którą nazywamy wymiarem sprawiedliwości.
  Jeżeli taka władza nie zostanie zorganizowana, to ten gronkowiec i inne mu podobne będą sobie po Warszawie skakały i kpiły z Polaków, tak jak to teraz robią.

 140. revers said

  „W reporcie UPA z dnia 25 września odnotowano, że „Dnia 20 września Wojsko Polskie spaliło we wsi Brusno Stare (Lubaczowskie) 64 ukraińskie domy, a we wsi Brusno Nowe 23 domy. Znęcano się przy tym nad ludźmi, którzy nie zdołali uciec. Dziewczęta zapędzono do rzeki, bito i zmuszano pić wodę. Zabito dwóch mężczyzn, jedna kobieta udusiła się [Misiło II, t. I, 229]. Dokumenty akcji „Wisła” traktują Brusno Stare łącznie z Brusnem Nowym i podają, że deportacja miała miejsce w okresie 25-31 maja 1947 r., objęła łącznie 49 osób, ludności polskiej (chodzi o Brusno Nowe B.H.) pozostało 431 osób, a do ponownego wygnania – zero osób [Misiło I, 412].”

  http://www.apokryfruski.org/kultura/nadsanie/brusno-stare/

  Sledztwo podjal Rzeszowski IPN, robi sie coraz bardziej pro banderowsko, pro Upalinsko …

 141. Boydar said

  Panie Miet, to (134) nie jest na temat. Ja się pytam jaki pożytek z zapuszkowania gronkowca. Ona już teraz niewiele może. Oprócz wskazania tych którzy i mogli i mogą. Coś jej się za to należy. A z tymi kpinami to Pan przegiął; w porównaniu z „całym szwiatem” to ona jest pikuś. Poza tym na nas kpiny wrażenia nie robią, jesteśmy kpinoodporni od małego a nawet od kolan. Przecież gdyby było inaczej to by nie było tak jak jest. Od Augusta II Sasa poczynając.

 142. Miet said

  To było jak najbardziej na temat.
  Zapuszkowanie gronkowca, to przynajmniej prosty znak, że jaka taka sprawiedliwość istnieje, a i dla przyszłych gronkowców byłaby przestrogą, że nie tedy droga.
  Niestety dla moich Rodaków ciągle działa to przekonanie, z czasów komuny, że kto trzyma władzę, tego prawo nie obowiązuje.

 143. Boydar said

  Panie profesorze, do zapuszkowanego gronkowca Polacy dołożą 3150 zł miesięcznie, to statystyka za 2017. Obecnie pewnie więcej.

  Do bufetowej podpięte było minimum dwustu beneficjentów licząc odgałęzienia. Prawdopodobnie będzie miała zawał, inaczej zakabluje wszystkich.

  A proponowaną „jako taką sprawiedliwość” proszę włożyć w profesorskie buty. Prawo nie tak znowu dawno stanowiło, że skorumpowanych urzędników (zawód społecznego zaufania) należy wieszać a’priori. I nie dla tego żeby się mścić, tylko żeby wszystko dla wszystkich było jasne. A jej co udowodniono, NIC ! Tak jak i Alowi Capone. Zdechł dopiero za nie danie odsypu bandycie znacznie większemu niż on. To pewnie i było skuteczne, ale na pewno nie było sprawiedliwe. Obecnie, jakby poszła siedzieć to na dwa lata góra, a prawdopodobnie w zawiasach. I wyjdzie czysta. W dupie to mam, takie amerykanskie patenty, w łeb i do wapna !


 144. Bitwa nad Mozgawą, czyli bezsensowna rzeź narodowa i rodzinna
  MarianNosalTV – Słowianie i ukryta historia Polski – Opublikowany 1 sty 2018
  Bitwa nad Mozgawą …, która odmieniła życie błogosławionego biskupa, magistra Wincentego Kadłubka. Także wnioski z tej bitwy dla współczesnych Polaków, wobec konfrontacyjnej polityki PO, KOD, PIS oraz innych szkodników

  Jestem wdzięczny MN za ten wykład. W http://www.wandaluzja.pl zamieszczam artykuł MOZGAWA: http://wandaluzja.pl/?p=p_149&sName=bitwa-nad-mozgawą – z którym wykład MN jest raczej Zgodny. MN pomija jednak rzeczy najważniejsze, a mianowicie Wynik bitwy. Wielkopolanie obsadzili zamek Królewski GARGAMELL, gdzie zasiadł najstarszy syn Mieszka III Starego Władysław Laskonogi a Ślązacy Wawel, gdzie zasiadł syn Mieszka Plątonogiego Kazimierz.
  Miało to ten skutek, że w r. 1191, 6 lat po Mozgawie, Mieszko Stary ponownie napadł na Kraków, ale Wawelu nie zdobył, gdyż obronił go biskup Pełka Lis – wobec czego Mieszko III zbudował „w krótkim czasie” dla błokowania Wawelu OKÓŁ.
  Mieszko III Stary był ździercą finansowym, co mogło być przyczyną „zaciekiłości” mniej liczebnych Małopolan, a po powrocie Mieszka III w 1191 r. do Kalisza wygnania Wielkopolan przez Panów Małopolskich, którzy osadzili na Gargamellu młodocianego Leszka Białego z Sandomierza. Przywódcą tego zamachu był biskup Pełka Lis.
  Żeby zrozumieć MOZGAWĘ trzeba wrócić do Posadzki Wiślickiej datowanej zgodnie na rok 1177. Przedstawia ona Kazimierza II Sprawiedliwego z żoną i Leszkiem Bolesławicem oraz Wojewodę wołoskiego Henryka Sandomierskiego z Judytą i synem. Było to w trakcie WYGNANIA Mieszka III jako Ździercy Finansowego.
  Po tym Henryk wyprawił się z Kazimierzem II i królem Węgierskim Stefanem II na Białą Wieżę (Wołgograd) – skąd kipczackie monety Stefana II. W trakcie oblężenia Białej Wieży doszło jednak do Konfliktu Kazimierza z Henrykiem i odejścia znad Wołgi armii halickiej, wobec czego Henryk po zdobyciu Wołgogradu przyjechał incognito do Krakowa, gdzie ZAMORDOWAŁ Kazimierza, co umożliwiło Mieszkowi III odzyskanie Poznania i „mozgawską” wyprawę na Kraków.
  Pamiątką zaś wojny Kipczackiej jest SŁOWO O PUŁKU IGORA, którego oryginał był w dialekcie halickim. Sama bitwa była zaś w Taganrogu.

 145. Miet said

  Okay, Panie Boydarze, Pan jest bliżej tego wszystkiego, to może Pan wie lepiej co jest lepiej a co gorzej.
  Mnie mój Stary Kraj obchodzi i będzie obchodził chyba do ostatniego dnia mojego życia.
  Mam w Polsce sporych rozmiarów rodzinę.
  Sam jeszcze nie wiem, gdzie moje stare ganaty spoczną – byłoby miło – w Ojczyźnie.:-)))

  Parę tygodni temu mój syn z rodziną wrócili z Polski.
  Wszyscy razem z wnukami byli zachwyceni Polską. Co ja mogę w takiej sytuacji powiedzieć. Ja się tylko cieszę.
  Syn z wnukami odwiedzili Gdańsk i całe Trójmiaso – tam na uniwesytecie zdobyłem moj doktorat.
  Jak tu się nie cieszyć???
  I jak tu się nie wku…wiać na takiego gronkowca, który tę moją Polskę rujnuje i oddaje w obce łapy???

 146. Boydar said

  Gronkowiec jest/był tylko delegowany, rujnował na zlecenie i za zgodą, ma/miał stuprocentową gwarancję bezkarności. Równie dobrze mógłby dalej pracować w bufecie ale okazało się że ma ukryte talenty. Wszyscy ci którzy na tych machinacjach i bezczelnych wałach skorzystali, musieli większość urobku oddać komu trzeba. Koncentrowanie się na bufetowej to woda na młyn rzeczywistych złodziei. To tak jakby „Hitler nie żyje, karty w tas”.

  Dobranoc.

 147. Miet said

  Re. 140.
  Ale Panie Boydar, gdyby ona dostała to co jej się należy, to rzuciłoby postrach na jej następców.
  Za szwabskiej okupacji mniej groźnym kurewkom łby do gołej skóry golono za nadstawianie się szwabom.
  To pracowało.
  Teraz nikt się nie odważy żeby zgniłym jajem poczęstować bydlaka Grossa.
  Tak, że koncentrowanie się na gronkowcu ma sens.

  Również dobrej nocy życzę.

 148. Miet said

  W głowę zachodzę, co spowodowało, że moja ostatnia wypowiedź dla p. Boydara czeka na moderację.
  Przysięgam, że nie przeklinałem a i trefnych nazw nie używałem.:-)))

 149. Xyz said

  Żydzi cieszą się gdy ktoś krytykuje ich metody działania skąd inąd skuteczne w praktyce ( tj ich bezwzględność wobec wroga- goja ,goj to żerowisko) i zniechęca ludzi by te metody zaadaptowali bowiem ów krytykujący i jego wyznawcy poprzez takie działanie nie będą robili żydom w tej kwestii (tj metodyce ich działania) konkurencji !
  Czasem warto poznać metody działania wroga by skutecznie z nim walczyć nawet wówczas gdy metody te były by ich metodami- bo my w przeciwieństwie do nich używamy zła w dobrej wierze ( w imie dobrych konsekwencji dla ogółu) 🙂

 150. revers said

  https://kresy.pl/wydarzenia/szef-msz-ukrainy-zapowiada-konsekwentna-ukrainizacje-zakarpacia-video/?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  Ukraincy ukranizuja zakapacie po Odre, 10-15 mln. ukraincow na walizkach, a bialoruski ekspert Polski juz nie ma do 2030 roku, po kryzysie migracyjnym

  https://eadaily.com/ru/news/2018/09/22/istorik-k-2030-godu-polshu-zhdet-ugroza-opasnogo-mezhnacionalnogo-krizisa

  Do tego dojdzie umowa marokanska i przyjeciu uchodzcow z afryki na jakies 250 mln. ajrykanow i muzulmanow i bedzie cymes pod zarzadem ubeckiej gminy z Jerozolimy z budztem zwrotnym polin 330 mld baksow.

 151. Ale dlaczego? said

  Pan Michałkiewicz:

  Sojusz z Stanami Zjednoczonymi nie jest wart funta kłaków, zaprośmy Putina:

  🙂
  Pan Michałkiewicz powiedział to, o czym ogłupiona większość Polaków boi się nawet pomyśleć.
  Nie mówiąc o agenturze pisiorów.

 152. W roku 1670 Colbert raportował Królowi Słońce: WASZA WYSOKOŚĆ PODJĘŁO WOJNE FINANSOWĄ ZE WSZYSTKIMI PASTWAMI EUROPY. DO TEGO CZASU PODBOJOWI ULEGŁY HISZPANIA, WŁOCHY, NIEMCY I ANGLIA ORAZ KILKA INNYCH PAŃSTW, W KTÓRYCH ZAPANOWAŁY NIEDOSTATKI I CIERPIENIA A PRZEZ ZŁUPIENIE ICH WZBOGACIŁA SIĘ WASZA WYSOKOŚĆ SAMA. POZOSTAŁA TYLKO HOLANDIA. Polityka Sztabu Wojny Finansowej Colberta polegała głównie na korumpowaniu urzędników danych państw i powodowaniu ich do prowadzenia polityki gospodarczej według interesów Wojennej Francji, czyli HODOWLI Balcerowiczów, Tusków i Minców czytaj Mateusz Morawiecki, syn najlepszego prowokatora SmerSza, który dał Żydom amerykańskim APPLE, MOCROSOFT I GOOLE.
  Na mocy Pokoju w Utrechcie w r. 1713, który zakończył Hiszpańską Wojnę Sukcesyjną i wprowadził angielski monopol na handel niewolnikami z Ameryką, dintojra paryska została Wygnana. Przygarnęły ją Prusy, gdzie odegrała podobną rolę jak Szwedzkie Prawo Bankowe w wojnie z Polską, które zwiększało kapitał bankowy DZIESIECIOKROTNIE i jest obecnie podstawą Dyktatury Kapitału.
  W związku z tym Cromwell napisał do Mazarina, że SZWEDZI OBETNĄ ŁEB POLSKIEJ HYDRZE. To Obcinanie Łba Hydrze polegało na fizycznej likwidacji metalurgii powiślańskiej przez przesiedlanie ludności do Szwecji, z którego to powodu Szwedzi Środkowiej Szwecji wyglądają Jak Polacy, gdy Rosjanie przesiedlali analogicznie ludność z Litwy na Ural. W miejsce metalurgii powiślańskiej weszła znacznie gorsza metalurgia angielska i francuska, co WSADZIŁO Hiszpanię i Portugalię do Worka Angielskiego.
  Tą polityką Turcy, Rosjanie i Szwedzi zniszczyli Polskę BARDZIEJ NIŻ HITLER ZE STALINEM II. Większą klęskę Polskiej Hydrze zadał tylko Rokefeler Wielkoprzemyslową Produkcją Amerykanów, gdy zamordował 20 milionów Ukraińców, 15 milionów Polaków i Sto Małych Narodów Rosji – dzięki czemu ma teraz wybory w USA w KIESZENI. Hilary wybory wprawdzie Przegrała z POWODU Długu Amerykańskiego na skutek jadania fekaliów hitlerowskich czyli wojny niemieckiego kapitału Wojennego z mą Funkcjonalną Chronologią Architektury Niemieckiej i KONTROWANIU mego VDTW Technologią Wodorową z biesiadnego stołu Adolfa Hitlera, czemu przysłuchiwał się młodociany Książę Filip złapany za jaja przez Edwarda Gierka. – Oj Jojne, Jojne…
  Otóż po wygnaniu w Utrechcie dintojry paryskiej przygarnęli ją Prusacy tworząc pruski sztab Wojny Handlowej i Gospodarczej, co powołało Niemiecki Kapitał Wojenny, który teraz chce się przefarbować w kapitał TRÓJMORZA. Kiedyś mówiono, że po wygnaniu dintojry paryskiej przez de Gaulle’a żydki Rotszylda poszły do Brukseli by budować Stany Zjednoczone Europy.

 153. Ale dlaczego? said

  I idąc za linkiem podrzucam świetną rozmowę pana Brauna i pana Nikt:

 154. Lily said

  Kandydat na prezydenta W-wy.
  https://mp3xd.nl/descargar-dr-z-kekus-ppp-25-p-jaki-cwany-ignorant-kandydatem-kaczynskiego-na-prezydenta-stolicy-polski.html

 155. VAV said

  Wideo 3D o zestrzeleniu Ił-20 w wyniku izraelskiego oszustwa.

 156. pizero said

  @ 31 Ola: Michaił Barysznikow w związku sowieckim hołubiony niczym bohater narodowy, zamarzyło mu się wolności w usa i potem po linii pochyłej niewielu się nim interesowało, ledwo wiązał koniec z końcem dając lekcje tańca.

 157. Polski punkt widzenia said

  (153) Ale Dlaczego ?

  Proszę nie ekscytować się nadmiernie tą rozmową dwóch żydów !

  Owszem, wysłuchać można, ale zachowując dystans i zdrowy rozsądek … :-))))

 158. Głos Prawdy said

  Odpowiedź za Ił-20. Szojgu: Rosja postawi S-300 do Syrii

  Minister obrony Siergiej Szojgu oświadczył, że decyzja o wysłaniu do Syrii-300 podjęta. Oświadczenie szefa Ministerstwa obrony Rosji prowadzi agencja informacyjna TASS. Z taśmy agencji informacyjnej:

  Syryjskim siłom zbrojnym w ciągu dwóch tygodni zostanie przekazany nowoczesny przeciwlotniczy system rakietowy S-300. Jest on w stanie przechwytywać środki ataki z powietrza na zasięg ponad 250 km i jednocześnie trafić kilka celów powietrznych.

  S-300 może być przekazana SAA na tych warunkach, że dowodzić obliczeniami rakietowymi będą rosyjscy oficerowie.
  W ten sposób rosyjskie Ministerstwo Obrony, biorąc pod uwagę fakt, że Izrael nie chciał uznać przynależność do tragedii z Ił-20 i przeprosić, postanawia wyjść z ustnych porozumień z Tel Awiwem by nie dostarczac S-300 Syryjskiej Republice Arabskiej. Główne pytanie polega na tym, czy będą obliczenia obrony przeciwlotniczej stosować te kompleksy wobec środków lotnictwa tego samego Izraela w przypadku realizacji nowych prowokacji i ataków na terytorium syryjskiej?
  https://topwar.ru/147427-otvetka-za-il-20-shojgu-rf-postavit-s-300-v-siriju.html
  ——–

  Zbyt łagodna odpowiedź. Ich trzeba tępić jak karaluchów za całe ich zło, nie tylko za IŁ-20

 159. gość said

  Sztokholm w Warszawie – pisowska polityka migracyjna

  Kryzys migracyjny. O czym nie mówi się w naszym kraju. Pisowska polityka wynarodowienia Polski. Z mieszkającą od 1981 roku w Szwecji Joanną Teglund rozmawia mecenas Łukasz Jończyk.

 160. gość said

  Pozew przeciw Polsce już gotowy! Komisja Europejska przechodzi do kolejnej fazy ataku

  Niektórzy komentatorzy polityczni spodziewają się, że pozew Komisji Europejskie przeciw Polsce może zostać skierowany do Trybunału Sprawiedliwości UE już w tym tygodniu. Sprawa dotyczy reformy wymiaru sprawiedliwości, głównie zmian dotyczących Sądu Najwyższego.

  Reuters twierdzi, że gdyby nie nieformalny, unijny szczyt w Salzburgu oraz bukaresztańskie spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z Jean-Claudem Junckerem, pozew już byłby złożony.

  Wpływ na opóźnienie procedury miała mieć również rozmowa premiera z Małgorzatą Gersdorf.

  Według wspomnianej agencji, wszystkie podejmowane próby załagodzenia konfliktu, spełzły na niczym i sprawa trafi do Trybunału Sprawiedliwości UE.

  https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/17447-pozew-przeciw-polsce-juz-gotowy-komisja-europejska-przechodzi-do-kolejnej-fazy-ataku

 161. gość said

  Polscy żołnierze zostaną wysłani na granicę izraelsko-syryjską! Rząd wyraził chęć do interwencji. W zamian to co zwykle, czyli nic

  Już w marcu polska armia może pojawić się na granicy izraelsko-syryjskiej. Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, „Polska zgłosiła chęć wysłania wojska na misję ONZ przy granicy izraelsko-syryjskiej”.

  Obecnie deklaracja czeka na aprobatę ONZ. Jeśli zostanie ona przyjęta, już w marcu do regionu mogą przybyć polscy żołnierze. W skład polskiego kontyngentu wchodzić będzie najpewniej kompania manewrowa oraz pluton inżynieryjny.

  – „Kontyngent ma liczyć ok. 150 żołnierzy, w jego skład może wchodzić m.in. 15 kołowych transporterów opancerzonych Rosomak oraz dwa samobieżne moździerze Rak. Najpewniej będzie to kompania manewrowa i pluton inżynieryjny” – czytamy w DGP.

  https://forumemjot.wordpress.com/2018/09/24/polscy-zolnierze-zostana-wyslani-na-granice-izraelsko-syryjska-rzad-wyrazil-chec-do-interwencji-w-zamian-to-co-zwykle-czyli-nic/#more-64547

 162. osoba prywatna said

  Różański uważa, że stała baza armii USA w Polsce to zagrożenie. Szokujący wpis generała
  https://www.salon24.pl/newsroom/897441,rozanski-uwaza-ze-stala-baza-armii-usa-w-polsce-to-zagrozenie-szokujacy-wpis-generala

 163. gość said

  Ocieplanie wizerunku Jonnego Danielsa. Żydowski aktywista ponownie na okładce „Sieci”

  Jonny Daniels znów trafił na okładkę „Sieci”. Okazją do rozmowy przeprowadzonej przez Jackia Karnowskiego stały się ataki wobec żydowskiego aktywisty. Przy okazji tygodnik pozwolił prezesowi fundacji From the Depths przedstawić swoją wizję relacji Polski i Izraela.

  Teraz – gdy prezes fundacji From the Depths zyskał rozpoznawalność – tygodnik postanowił zająć się „wrogami” aktywisty.

  https://www.pch24.pl/ocieplanie-wizerunku-jonnego-danielsa–zydowski-aktywista-ponownie-na-okladce-sieci,63025,i.html

 164. gość said

  Rabini domagają się by w Polsce rozwijało się żydowskie szkolnictwo

  Na początku czerwca br. odbyła się w Warszawie międzynarodowa konferencja rabinów. Kwota, którą Polska będzie musiała zapłacić żydom w ramach tzw. roszczeń majątkowych to są ogromne sumy. Żydzi nie mogą tej kwoty wziąć tak na chybił trafił, muszą się nad tym zastanowić” – powiedział red. Stanisław Michalkiewicz podczas niedawnego spotkania w Bełchatowie.

  „Najważniejszą sprawą – z punktu widzenia rabinów – jest inwestowanie w szkolnictwo” – kontynuował publicysta. „Tyle że w szkolnictwo religijne żydowskie” – dodał. Zdaniem Michalkiewicza oznacza to, że żydzi spodziewają się napływu żydowskiej młodzieży, dla której trzeba stworzyć sieć szkół religijnych. Przypomniał on, że na wielu uniwersytetach w Polsce utworzone są wydziały judaistyki i hebraistyki, które cieszą się dużą popularnością wśród studentów.

  https://www.magnapolonia.org/rabini-domagaja-sie-by-w-polsce-rozwijalo-sie-zydowskie-szkolnictwo/

 165. snag said

  Einstein @ 156 ,…

  Baryshnikov swoje odtańczył – Z racji wieku przyszedł czas żeby odejść z fasonem i uczyć następne pokolenie. Jego studio jest pełne adeptów tańca. Ten biedny Baryshnikov ma kilka posesji w Stanach, jedna w Londynie i co najmniej dwa pałace w Rosji, piszę ‚co najmniej’ bo nie mam czasu szperać.

  W Rosji

  .https://previews.123rf.com/images/tanyss/tanyss1801/tanyss180100023/92752999-aleksino-russia-august-24-2011-manor-house-of-the-baryshnikov-estate-in-the-village-of-aleksino-smol.jpg
  .http://cdn.welcome2018.com/upload/iblock/218/dscf6440.jpg?147968460088955

  Net worth $45 milionow a ile w off-shore bankach tylko on wie ,…

  https://balletloversblog.com/2016/11/17/who-are-the-5-richest-ballet-dancers/

 166. osoba prywatna said

  Wywiad z Piotrem Rydlem prezesem Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Zachowawczej Rasy Polska Czerwona w Typie Mięsnym.
  .https://www.youtube.com/watch?v=jvKBQOv6eYQ

 167. NICK said

  OP. Inni.

  Rasa Polska, czerwona.
  Krów.
  Wraca.
  To są DOBRE krowy.
  Polska rasa.

  Nie szukajcie, tym razem, podtekstów.

 168. osoba prywatna said

  Repatrianci z Rosji zachwyceni Polską
  .https://www.youtube.com/watch?v=XekSB5Pjam8

 169. revers said

  I co nam zrobicie? jak Polin jerozolimskie …

  „MONDOWEISS – Izraelski rząd niedawno stwierdził, że może „wprowadzać ustawodawstwo na całym świecie”, że „ma uprawnienia do naruszania suwerenności obcych krajów”, i że „może ignorować prawo międzynarodowe w każdej dziedzinie”. To napisano w oficjalnym liście-odpowiedzi w ubiegłym miesiącu do Sądu Najwyższego. ”

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/izraelowi-wszedzie-wolno-ignorowac-prawo-miedzynarodowe-2018-09

 170. gość said

 171. Ale dlaczego? said

  Ad 157.

  Nie zachwycam się ludźmi, ale lubię posłuchać jak ktoś mądrze prawi 😉

  Zachwyt to należy się przyrodzie, Wszechświatowi, dziełu Boskiego Stworzenia.
  No i pięknym kobietom, ale to też Dzieło Boże 😉

 172. Wieloimienny said

  Andrzej Dupa

 173. Boydar said

  A kocinki !!!???!!!

 174. Ale dlaczego? said

  Kocinki też 😉
  Jakoś zawsze wolałem od psinek, może dlatego, że od najmłodszych lat były w domu koty 🙂

 175. Boo said

  re158

  Rzecz w tym, ze karaluchy trzymają za jaja wielkie fallusy, które robią co one chcą, włącznie z mordem na masową skalę.

 176. vaik said

  ad 175
  Poza tym trzymaniem, ciągną je, napinają w swe strony i znają się na tym, bo stawiają pomniki fallusa w każdym ważnym mieście władzy i dostojeństwa.. Jak to jest możliwe, że czciciele kutasa i mamony, słowem diabła, torturowali i powiesili na krzyżu Mesjasza, Pana Dobrej Nowiny, i jeszcze chodzą żywi po naszej ziemi, tak już z co najmniej ponad 2000 lat ! Prowadząc wojny i zniszczenia na masową skale, jak ukryta historia pokazuje.

  Normalnie, to za morderstwo niewinnego jest kara śmierci dla sprawcy, jak Pan przykazał, sumienie nakazuje, a nie piekli na ziemi.

  Przewrotność rzyda, jak i diabła nie zna granic….to aktorzy, bajkopisarze, hochsztaplerzy.

 177. Andzia said

  Jak „ż” poczynają sobie na Ukrainie: .https://www.youtube.com/watch?v=yatu7u-UaQ4

 178. NyndrO said

  Teściuniu.Ja prośbe mom. Odpowiedz mi,jak Ty rozumisz, bo filozfy są dla mnie za tępe.

 179. Andzia said

  Jewreje wracają na Ukrainę: https://www.youtube.com/watch?v=D7VOewRR5Lk
  Zauważyłam, że już od lat (daty filmów) się tam szarogęsili. Polskojęzyczne media milczą jak zaklęte, tylko korytowi w walizkach wożą pieniądze ukradzione Polakom. W Polsce też ich pełno, ale aż tak się nie manifestują, chociaż trzeba przyznać, że przy żłobie sami siedzą i powoli, systematycznie odkrywają maski.

 180. osoba prywatna said

  W Nowym Sączu mężczyzna zbeszcześcił pomnik Jana Pawła II
  https://www.magnapolonia.org/w-nowym-saczu-mezczyzna-zbeszczescil-pomnik-jana-pawla-ii/

 181. osoba prywatna said

  Nowy Exodus. Żydzi planują budowę Izraela na Ukrainie
  https://nczas.com/2018/09/22/nowy-exodus-zydzi-planuja-budowe-izraela-na-ukrainie/

 182. NyndrO said

  A czaputowicz źre krarersy w nowym jorku. Pan Putin pirerdnął ze śmiechu,więc przeżyjemy.

 183. Andzia said

  Merdia rozpisują się, że Duda weżmie udział w przyjęciu organizowanym przez Trumpa z okazji sesji ONZ. Ostatnio nie został zaproszony na kolację, a Trump zignorował przyjęcie w polskiej ambasadzie. Ciekawe gdzie go posadzą? Lizusostwo i murzyńskość Dudy jest obrzydliwa.

 184. Andzia said

  Patryk Jaki zamierza budować w W-wie „dzielnicę przyszłości” dla wybranych wzdłuż Wisły. Na tę okoliczność rozmawia z Arabami: https://forumemjot.wordpress.com/2018/09/24/patryk-jaki-chce-wspolpracowac-z-arabami-w-warszawie-odwiedzil-go-gosc-z-dubaju/#more-64598
  Byłaby to specjalna strefa ekonomiczna z obniżonymi podatkami i innymi ulgami. Odcięci od Wisły goje te podatki będą musiały zrekompensować. Pkb im wzrośnie, bo liczy się dochód tu wypracowany, niezależnie gdzie zostanie wywieziony. Bolek budował drugie Japonie, ryży Ihlandię, a Kaczor na jednej z konwencji wyborczych za wzór postawił Niemcy i Holandię. Nikt nie ma pomysłu na Polskę jako silną Polskę bez zgniłych wzorów.

 185. Lily said

 186. osoba prywatna said

  Wojenne pogróżki. Irańczycy zapowiadają „śmiertelny i niezapomniany odwet”
  https://nczas.com/2018/09/23/wojenne-pogrozki-iranczycy-zapowiadaja-smiertelny-i-niezapomniany-odwet/

 187. osoba prywatna said

  W odmętach feministycznego szaleństwa. Dziewuchy, w górę kiecki! W mediach społecznościowych wielka akcja: „Odzyskajmy nasze p…y”
  https://nczas.com/2018/09/23/w-odmetach-feministycznego-szalenstwa-dziewuchy-w-gore-kiecki-w-mediach-spolecznosciowych-wielka-akcja-odzyskajmy-nasze-py/

 188. osoba prywatna said

  Naukowcy ujawniają: cyfrowe liczniki prądu zawyżają zużycie nawet o 600 procent!
  https://wolnosc24.pl/2018/09/23/naukowcy-ujawniaja-cyfrowe-liczniki-pradu-zawyzaja-zuzycie-nawet-o-600-procent/

 189. Boydar said

  @ Pan Nyndr0

  Częściowo odpowiedziałem w komentarzu adresowanym do Pani Stonki, se znańdź.
  Pytałem Cię o słonia. Jak słonia nie zobaczysz, to ani zrozumiesz ani uwierzysz. Mając zawiązane oczy możesz próbować macać; a to trąbę, a to ogon, a to każdą z nóżek oddzielnie, bo dwa metry dalej. Co pojmiesz, nic. Dobrą paralelą jest powiedzenie o ślepym i kolorach. A słoń to przypadek banalny; dodajmy, że ograniczamy się tylko do jego wyglądu. Przejdźmy do korby. To musi być pokazane, bo też nie przekonuje. W każdym razie większość zapytana czym jest korba wykonuje odruchowo ręką ruch okrężny.

  Boga nie zobaczysz, możesz tylko sobie wyobrażać. I co, starszy Pan z siwą brodą ? Bóg jest wszystkim, a Jego właściwość jest z urzędu nie do pojęcia. To sem neda jak mówią Pepiki (w rzeczywistości to není možné). A jednak zaistniała potrzeba przybliżenia Boga człowiekowi, jak niewiernemu Tomaszowi. Bóg, objawił Się w ludzkiej postaci Jezusa Chrystusa. Wziął ciało od Najświętszej Panienki i zstąpił do ludzi. Żeby być bardziej ludzkim niż boskim, w czasie pobytu na ziemi, ograniczył do maksimum większość Swych niepojętych aspektów i właściwości. Miał być Człowiekiem wśród ludzi i był. Tylko w takim układzie byli w stanie Go przyjąć (jak się okazało, nie wszyscy, ale po mojemu to nie byli ludzie). Wcześniej, dużo wcześniej, gorejący krzak też się niby sprawdził, ale to nie to samo; z krzakiem trudno porozmawiać, z Panem Jezusem jak najbardziej.

  Odpowiadając bezpośrednio na Twoje pytanie, tak, Pan Jezus jest Bogiem. Tą emanacją Boga jaką jesteśmy jeszcze w stanie jakoś pojąć swymi ograniczonymi zmysłami.

  Tak jak redakcja Sputnika zastrzegam się, że mój wyrażony wyżej pogląd nie musi odpowiadać prawdzie obiektywnej ani nawet stanowisku Pana Gajowego.

 190. Marucha said

  To, co obserwujemy naszymi zmysłami, to taki teatrzyk cieni. Widzimy rzut skomplikowanej, wielowymiarowej rzeczywistości na płaszczyznę. A właściwie tylko fragmentów tej rzeczywistości.

  I wydaje się nam, że ową rzeczywistość ogarniamy…

 191. Boydar said

  Stanowisko sporej liczby jest jeszcze takie – a co mi tam będzie jakaś rzeczywistość fikać, jest nas legion i dawno nauczyliśmy się sobie radzić, z rzeczywistością zwłaszcza.

 192. osoba prywatna said

  Usrael – ostatni dzwonek po kaftan bezpieczeństwa
  https://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/145614,usrael-ostatni-dzwonek-po-kaftan-bezpieczenstwa

 193. Głos Prawdy said

  Po co Polsce amerykańska baza wojskowa
  Baza wojskowa USA w Polsce – grozi polakom poważnymi problemami

  Pomimo zapewnienia, że NATO nie będzie rosła, Zachód nadal aktywnie przybliża się do Rosji. „Koń trojański USA w UE” – Polska zaczęła mówić o nowej bazie wojskowej USA na swoim terytorium, przy czym kosztem Polaków…
  http://webnovosti.info/новости/военная-база-сша-в-польше-грозит-полякам-серьёзными-проблемами/

  ——
  Przeklęty to i podły naród, który zaprasza do siebie wrogie wojska.
  Przeklęty.
  Admin

 194. Głos Prawdy said

  Ból Ziemi. Kataklizmy za tydzień
  od 14 do 20 września
  .https://www.youtube.com/watch?v=AGpuI5gy5qs

 195. osoba prywatna said

  Amerykanie wpadają w alkoholizm
  http://wiadomosci.com/amerykanie-maja-problem-alkoholem/

 196. osoba prywatna said

  Oszustwo na… amerykańskiego żołnierza. Opocznianka straciła kilkanaście tysięcy złotych
  http://wiadomosci.com/oszustwo-na-amerykanskiego-zolnierza-opocznianka-stracila-kilkanascie-tysiecy-zlotych/

 197. NICK said

  Standard 5G.

  https://tygodnik.tvp.pl/39059735/nawet-najbardziej-nowoczesne-smartfony-beda-bezuzyteczne-koszty-rewolucji-5g

 198. Piskorz said

  re 181
  Интересное Видео

  Палестину постепенно оккупировали, сейчас тоже самое делают с вами LUDZIE CZUJĄ TAM PISMO NOSEM, że diabelskie nasienie nadchodzi..

 199. Piskorz said

  re 193 /admin/. podły naród, który zaprasza do siebie wrogie wojska.” A CZY TO NARÓD ZAPRASZA..?!

  ——
  Naród się cieszy.
  Podła natura pachołka.
  Admin

 200. osoba prywatna said

  Na którym boku lepiej spać?
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201707175852940-na-ktorym-boku-lepiej-spac/

  USA nawołują do rewolucji w Iranie
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/usa-nawoluja-do-rewolucji-w-iranie

 201. Wieloimienny said

  Palant grozi drugim Wołyniem.

  https://nczas.com/2018/02/07/ukrainski-general-grozi-jesli-polska-bedzie-scigac-za-banderyzm-ukraincy-w-polsce-zbuntuja-sie/

  Ale nie o to chodzi.
  Komentarze poniżej… masakra!

  Jebani korwinowcy i ich prywaciarze popierają ściąganie ukrów do Polski, bo ci im „ożywiają gospodarkę”.

  Kolejny raz potwierdza się, że kapitalizm jest antypatriotyczny a korwinowcy to lewacy robiący za ultraprawicę!

 202. Boydar said

  Wypada (200) bloczki przesmarować, tak na wsiakij słuczaj

 203. Boydar said

  Jebani korwinowcy mają rację i pożydek. To tylko my nie.

  Ja bym korwinowców wyeksportował do Poroszenki, tam ukrów skolko ugodno, powinni być żywcem zachwyceni.

 204. NyndrO said

  W nazwę nie uwirzę

 205. osoba prywatna said

 206. gość said

  Piekło polskich bocianów. Szokujące wyniki badań

  Szokujące wyniki badań! Okazuje się, że przynajmniej połowa boćków, które w tym roku po raz pierwszy wyruszyły w podróż do Afryki, nigdy nie zobaczyły Czarnego Lądu. I co więcej, nigdy z tej wyprawy już nie wróci. Powód jest przerażający. Okazuje się, że część ptaków padła nad bułgarskimi wysypiskami lub zostaje zestrzelona przez kłusowników.

  W tym roku 54 ptakom, które po raz pierwszy w życiu wyruszały w podróż do Afryki, przyczepili nadajniki GPS-GSM. I choć minęło zaledwie kilka tygodni od wylotu, pewne jest, że przynajmniej połowa z nich już nie żyje!

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/polskie-bociany-padaja-zanim-doleca-do-afryki/hztk9nw

 207. gość said

  Szwecja: Posłowie do Riksdagu przegłosowali wotum nieufności dla socjaldemokratycznego premiera

  Premier Szwecji od 2014 r i przewodniczący Szwedzkiej Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej, został dzisiaj przez szwedzki parlament uznany za niezdolnego do dalszego przewodzenia rządowi. Stefan Löfven będzie musiał ustąpić po utracie poparcia parlamentu. Dopóki jednak Riksdag nie znajdzie jego następcy, nadal będzie premierem.

  http://dzienniknarodowy.pl/szwecja-poslowie-riksdagu-przeglosowali-wotum-nieufnosci-dla-socjaldemokratycznego-premiera/

  ———-
  Ten człowiek od samego początku nie nadawał się do swej roli. To typowy przywódca związkowy średniego szczebla.
  Admin

 208. Lily said

  Re 205; Osoba Prywatna
  Wlos jej z glowy nie spadnie w III.R.P,
  pod rzadami naczelnika.Z tego co slysze
  planuje zostac Europoslanka,zeby tam
  mogla”powalczyc o polskie interesy”.
  Kaczynski w nagrode za dobre wyniki,
  w pracy,na rzecz utrwalania testamentu
  L.K,pomoze jej w tym. Obym sie mylila.

 209. gość said

  Rząd PiS szykuję edukację Polaków ws. multikulti. Są już pierwsze działania

  Rządowa strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR), czyli Plan Morawieckiego zapowiada m.in edukację Polaków na temat pozytywnej roli cudzoziemców.

  „Prowadzenie działań informacyjnych i edukacyjnych skierowanych do polskiego społeczeństwa nt. pozytywnej roli cudzoziemców, których celem będzie przeciwdziałanie dyskryminacji, promocja postawy otwartości, przełamywanie stereotypów i uprzedzeń” – taki zapis znalazł się w rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju przyjętej przez Radę Ministrów.

  Rząd planuje też „rozwijanie sektora organizacji pozarządowych działających na rzecz cudzoziemców, w tym organizacji imigranckich” oraz „zwiększenie środków finansowych na obsługę procedur związanych z dostępem cudzoziemców do rynku pracy”.

  Szczególnie niebezpieczna jest zapisana w strategii deklaracja wspierania organizacji pozarządowych działających na rzecz cudzoziemców Co to oznacza? Budowanie Polski ukraińsko-hindusko-muzułmańskiej?

  http://wlocie.pl/index.php/2018/09/24/rzad-pis-szykuje-edukacje-polakow-ws-multikulti-sa-juz-pierwsze-dzialania/

 210. gość said

  Dar Donalda dla Polski

  Podczas gdy prezydent RP pojechał do Ameryki, żebrać o nową Północną Grupę Wojsk, Ameryka przysłała nam największy skarb, jaki miała do oddania: Georgette Mosbacher. Chyba nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak hojny to dar.

  Być może trudno w to uwierzyć, oglądając dziś nową ambasadorzycę USA — jej blikujące oblicze, pole zbyt wielu wysiłków medycyny estetycznej, absurdalne, obciągające uszy do ramion klipsy wyobrażając amerykańskie paski i gwiazdki, krzykliwy makijaż i cokolwiek przechodzoną u siedemdziesięciolatki kokieterię — ale jej szczególnym życiowym talentem było skłanianie milionerów do ożenku, na który nie mieli ochoty.

  Georgette Mosbacher wyszła za mąż trzy razy, a każdy następny mąż był bogatszy od poprzedniego. Ostatni miał ten dodatkowy walor, że jako potentat naftowy z Teksasu, był także kumplem rodziny Bushów, co zapewniło jej wejście do republikańskiej elity.

  https://wolnemedia.net/dar-donalda-dla-polski/

 211. gość said

  Czy Hrabia Potocki jest oszustem? „My nie ruszamy waszych a wy naszych”! Sędzia TS R. Majka u Roli!

  .https://youtu.be/AWFsA4FNv1k

 212. Piskorz said

  re 205 kk art 129..Zakończenie artykułu..od roku do 10 lat….szkoda, że rozpiętość kary nie jest np od roku do 25 lat..!! Wtedy byłaby zabawa..dla orzekających..Ps W tym art. powinno być minimum ..10 lat..

 213. osoba prywatna said

  Izraelska armia kontynuuje operację w Syrii
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201809258851497-izrael-syria-operacja-zbrojna-iran/

 214. osoba prywatna said

  Jak się niedawno okazało, norniki preriowe przypominają pod pewnym względem ludzi: ich związki rozpadają się, jeśli jeden z partnerów lubi zbyt dużo wypić.
  https://pl.sputniknews.com/radio_a_propos/201712046851753-sputnik-przyroda-pijane-norniki/

 215. osoba prywatna said

  Balony są nieodłącznym elementem ozdób podczas różnych świąt, po które sięgają miliony ludzi… Nieliczni jednak zastanawiają się, co się dzieje dalej z takim balonem i jak bardzo jest niebezpieczny dla zwierząt.
  https://pl.sputniknews.com/video/201809258850076-Sputnik-Polska-balony-zagrozenie-zwierzeta-przyroda-zycie/

 216. osoba prywatna said

  Nago po firmie za 10 tysięcy? Tak się pracuje w warszawskich korporacjach!
  Czytaj więcej na https://menway.interia.pl/styl-zycia/po-godzinach/news-nago-po-firmie-za-10-tysiecy-tak-sie-pracuje-w-warszawskich-,nId,2632524?parametr=najczesciej_czytane&iwa_source=najczesciej_czytane#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 217. osoba prywatna said

  Objawy po odstawieniu paszy dla gojów
  http://kopalniawiedzy.pl/reakcja-odstawienia-produkty-przetworzone-zachcianki-drazliwosc-Erica-Schulte,28839

 218. osoba prywatna said

  Dlaczego zioła z apteki nie leczą?
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/dlaczego-ziola-z-apteki-nie-lecza-2015-01

 219. Boydar said

  Po zioła to się idzie do osoby poleconej przez rabina. Osoba taka ma licencję na dystrybucję specyfików bez wad produkcyjnych.
  Można też zbierać i przygotowywać samemu ale nie daj Boże jak cię złapią.

 220. osoba prywatna said

  Na łamach Indian Journal of Psychological Medicine opisano przypadek 33-letniego mężczyzny, który pozwalał się gryźć jadowitym wężom w język. Mieszkaniec Radżastanu zdecydował się na to, by czymś zastąpić tradycyjne narkotyki (opiody).
  http://kopalniawiedzy.pl/jad-wezy-opiody-narkotyki-ukaszenie-jezyk-Radzastan,28858

 221. osoba prywatna said

  Powiedzieć, że jest szczęściarzem, to za mało.
  http://kopalniawiedzy.pl/Xavier-Cunningham-osy-domek-na-drzewie-rozen-glowa-mozg-oczy-Koji-Ebersole,28796

 222. osoba prywatna said

  Jest droga, lecz warto ją od czasu do czasu kupić i popijać.
  http://kopalniawiedzy.pl/matcha-rak-piersi-rak-sutka-glikoliza-mitochondria-metabolizm-tlenowy-mTOR-Michael-Lisanti,28741

 223. VAV said

 224. Boydar said

  Jeśli to prawda to jestem autentycznie pod wrażeniem

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/laziki-z-sondy-hayabusa2-wyslaly-zdjecia-z-asteroidy/f3rmfd3

 225. gość said

  Pobicia i kradzieże. Integracja leży, a Czeczeni w Białymstoku czują się bezkarnie

 226. NICK said

  Lubelaku. (224). 🙂 . & 😦 .

 227. Boydar said

  No co, no co … Moim zdaniem to ambitniejsze przedsięwzięcie niż np. lot na księżyc. A Japońce nieopacznie się odsłoniły z możliwościami.

 228. NICK said

  Raczej podobne.
  „Ambitnie”.

  Pozdrawiam.
  Hm. Z coraz większym?
  Zrozumieniem?

  A teraz spłaszczę.
  Znamy i podajemy:

  „to wszystko…”

  BÓG.
  Ponad Ziemiany… .

 229. Boydar said

  Ja też Panu NICK’owi źle nie życzę 🙂

  JO, reaktywacja 🙂 🙂 🙂
  uparte źwierzę … bardziej niż ja …

 230. Boydar said

  W mordę jeża, teraz (226) kumam. Qurczę, no nie ogarniam wszystkiego.

  Ale to znaczy, że Gospodarz podobnie postrzega wyróżniki jak ja, może być z siebie dumny 🙂

 231. VAV said

 232. NICK said

  Jestem tylko biskupem?
  To być może.
  O sobie muwię.

  „Dzień dobry, rzymscy patafianie”.

  InaGURU-ACJA.
  pONTY-mONTY.
  Paj. Ton.

  Dobra. Dość wy-głupów.

  P.S.
  Serio. To będzie tylko jedno:
  Gospodarz jest niedoceniany.
  Tyle.
  HUK.

 233. Boydar said

  Tak musi zostać, Panie NICK’u. To cena.

 234. Siekiera_Motyka said

  „Widuję często brata Augusta. „To człowiek przeszłości” powiedzieliby członkowie klubów, a ja mówię: „To człowiek szlachetny i mężny, jak jego szabla”.
  Rewolucja, Szlachcic, Polska, Mieszczanin, Chłop
  Członkowie klubów nas zgubili. Nie możesz sobie nawet wyobrazić ich szaleństw i wściekłości. Ci nędznicy, szewcy, przechrzty i krawcy, chciwi pieniędzy, nie znający wcale Polski i jej przeszłości, chcieli dojść do majątku, zarobić, spekulować na giełdzie, wieszając, oczerniając i podburzając, a teraz rozpowszechniają broszury przeciwko wszystkiemu co mamy naprawdę wielkiego i szlachetnego. Oni nazywają to arystokracją. Ale, jeśli mię kochasz, to wierz mi i pamiętaj, że poza arystokracją nie ma nic w Polsce, ani talentów, ani światła, ani poświęcenia! Nasz stan trzeci jest niczem, nasi chłopi są maszynami. My jedni stanowimy Polskę. I pewnego dnia, po wielu poniesionych ofiarach, spotka nas to, że zostaniemy powieszeni przed ołtarzem ojczyzny. Taki jest bieg zdarzeń, nieodwołalny bieg zdarzeń. Czasy muszą się wypełnić, gdy nadeszły. Radykalizm podniesie nas, by nas obalić i zetrzeć z oblicza ziemi. Niechby przynajmniej po nas coś dobrego spotkało ten kraj nieszczęśliwy. Niech się powodzi tym nowym ludziom, by stali się znowu wielkim narodem. Co do nas, pracujemy na naszą zgubę, a jednak pracujemy; to nasz obowiązek i Bóg nas widzi. A później przyjdzie szubienica i wieczność. Rozważ dobrze te słowa, namyśl się nad nimi raz jeden i drugi! To nie nagły rzut ducha, lecz owoc długich medytacyj. Pisz w dalszym ciągu do Wiednia. Oczy moje ciągle w tym samym stanie.
  626

  Na zawsze Twój.

  Zyg. Kras.

 235. Boydar said

  „… członkowie klubów nas zgubili …”

  „klubów” … kurwa … ich mać … szkocka …

 236. NICK said

 237. Lily said

  https://sites.evergreen.edu/zoltan/interventions/

 238. Lily said

  Czyli jak L.K,zadeklarowal.”Wasza wojna jest nasza wojna”.
  https://www.youtube.com/watch?v=sBM IYhTLWc8

 239. revers said

 240. revers said

  ad237

  do tego nalezy dolaczyc inwestycje w kanal elblaski, ktora nie ma zadnego znaczenia gospodarczego, militarnego, czy sprzyja srodowisku i ekologii, cos jak NATURA2000, bo juz Krynca Morksa moze zamykac swoje senatoria, ale wylacznie polityczny charakter, bo przez wody terytorialne na morzu Rosji i tak trzeba bedzie przeplynac.

  W Elblagu znajduje najwieksza baza NATO i dowodctwo NATO, to kanal elblaski posluzy do kolejnych prowokacji przeciwko Rosji, i oto kaczynskiemu i swicie chodzi.

 241. Hanna Wieczorek, JAKIM CUDEM KRÓLEWSKA KORONA TRAFIŁA DO ŚRODY ŚLĄSKIEJ? ZAPEWNE BYŁA ZASTAWEM POŻYCZKI, JAKĄ ZACIĄGNĄŁ KAROL IV, Gazeta Wrocławska, 25 IX 2017, s. 08-09. – OJ JOJNE JOJNE…

  Artykuł jest nie tyle Stekiem Łgarstw, co przykładem Niemieckiego Kapitału WOJENNEGO. Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Archeologiczno-Konserwatorskiego, mgr Tadeusza Kaletyna zastępuje tu judenknecht Jacek Witecki a w buty publicystki z Poznania Małgorzaty Matuszewkiej, która ogłosiła, że ze Skarbu Tysiąclecia robi się KOMEDIĘ NIEMIECKĄ, wchodzi Hanna Wieczorek.
  Tadeusz Kaletyn zajmował się Skarbem Średzkim z Urzędu i prowadził śledztwo NAUKOWE. To było bardzo trudne, gdyż KW PZPR kazało mu głosić, że to jest skarb Księżniczki Ruskiej, która szukała męża na Węgrzech i w Polsce, co było wersją sowieckiego wywiadu wojskowego SmerSz. Mianował jednak MNIE komisarzem Skarbu Średzkiego a ja OŚMIESZYŁEM Milicyjne Śledztwo w/s Skarbu Średzkiego, jako ZŁOŚLIWE Pomieszanie TRZECH skarbów ze Środy Śląskiej i BRONIĄCEGO z poświęceniem w telewizji Księżniczki Ruskiej dr Rainera Sachsa z Lipska, który jako Łużyczanin mówił po polsku. Wobec czego Skarb Tysiąclecia przemianowano z Ruskiego na Czesko-Żydowski.
  To CZESKA kwalifikacja Skarbu było i jest SKURWYSYŃSTWEM CZESKIM, bo opiera się li tylko na POMIESZANIU trzech skarbów ze Środy Śląskiej. Dr Kaletyn mówił mi, że Milicja dała mu DWA denka garknów średniowiecznych. W jednym były złote monety Karola IV a w drugim grosze praskie. Przy znalezieniu monet złotych znalazcy pobili się a do bójki wmieszali się pracujący tam robotnicy, że powstał tumult, który stratował milicjantów, którzy OCALILI dwa denka garnków, i on teraz NIE WIE, w którym były monety złote a w którym srebrne?
  Jak napisała w Polskiej Gazecie Wrocławskiej – bo teraz jest Gadzinówka – red. MM to jest to Komedia Niemiecka. Robotnicy mówili, że SKARBY z Daszyńskiego wywieziono SZTEJEREM Z PRZYCZEPĄ, który po bruku Ledwo Ruszył, a to co odzyskał Doktor Kaletyn i nazywa się Skarbem Tysiąclecia to to, CO ONI UKRADLI wdeptując w piasek przy noszeniu skórzanych worków, które Pękały, bo były bardzo ciężkie.
  Skarb Średzki znaleziono z SATELITY, ale szukano go ponad 700 lat. Urządzono rozbiórkę historycznej kamienicy i po rozebraniu Renesansowej Piwnicy przebito sklepienie PODPIWNICY Gotyckiej. Weszli tam robotnicy i zaczęli Wyrzucać złote precjoza. SmerSzowcy byli na to absolutnie nieprzygotowani więc podstawili zaraz Steyera z przyczepą i kazali robotnikom ładować WORKI, które ledwo zmieściły się. Potem puszczono i publikowano, że Skarb znaleziono Na Śmietniku i że był w GARNKU z Monetami Czeskimi.
  Kurie i klasztory miały kanoniczny ZAKAZ zapożyczania się u Żydów, toteż Karol IV Luksemburg Zastawiając REGALIA u żydowskiego lichwiarza popadłby pod EKSKOMUNIKĘ. Były to regalia nie Czeskie a Polskie – bo ORŁY Piastowskie – czyli że powinny być złupione przez Jana Luksemburskiego z Gargamella, ale po jakie licho NAJBOGATSZY monarcha w Europie miałby się zadłużać KACERSKO u żydowskiego lichwiarza w Środzie Śląskiej? skoro miał żydowskich lichwiarzy w Pradze Od Metra. Na to powinny odpowiedzieć CZESKIE SKURWYSYNY jako Knechty Niemieckiego Kapitału Wojennego.
  48 godziny po ogłoszeniu przeze mnie adresu skarbca Łowczego Siedmiogrodu było incognito polskiego rządu w Izraelu, gdyż Łowczy, który ograbił bogate Czechy, był też Komisarzem Żydostwa Rzeszy. Na autostradzie jerozolimskiej sierżant Jojne Daniels strzelił rosyjska rakietą przeciwpancerną w limuzynę z Premier Szydło i MON Macierewiczem, która ZMIAŻDŻYŁA przód samochodu, ale CIA podmieniła oficjeli na sobowtórów, bo mielibyśmy Macierewicza-Izraelczyka? To jest wina Czechów jako Knechtów Niemieckiego Kapitału WOJENNEGO.
  Jako Komisarz Skarbu Tysiąclecia pojechałem w r. 1989 do RFN, gdzie Bawarzy sprzedali mi zaraz Majestatyczny Skarb Czyngis Chana w banku żydowskim we Frankfurcie nad Menem za Polskiego Bobra Kasztelańskiego, którego wcześniej skaperowali Amerykanie dla NAWODNIANIA ZACHODU. Gdy dr Kaletyn udał się z tym do Premiera Mazowieckiego to nałożnik Hitlera Profesor Bronisław Geremek wyrzucił go Na Zbitą Morde.
  Na UWr dano mi jednak do zrecenzowania książkę z Okazji Rocznicy Bitwy Legnickiej: Ulrich Schmilewski, (Hg,), WAHLSTATT 1241; Beitraege zur Mongolenschlacht bei Liegtnitz und zu ihren Nachwirkungen; Im Auftrag der Stiftung Kulturwerk Schlesien, herausgegeben von Ulrich Schmilewski, Bergstadtvertrag Wilhelm Gottlieb Korn – Wuerzburg 1991, 264 ss; http://wandaluzja.pl/?p=p_194&sName=gaz-bojowy-pod-legnica// w której Czyngis Chan jest Żydem, dla poparcia roszczeń żydowskich do Skarbu Tysiąclecia. 10 lat temu kupiłem też biografię Attyli jako ŻYDA, którą Wyrzuciłem. Ten Attyla, który był rasowym Turkiem, jest bardzo potrzebny jako ŻYD, bo od 1.500 lat szuka się Imperialnego Skarbu Attyli, który jest prawdopodobnie Największy na Świecie.
  Majestatycznym skarbem Attyli jest Narodowy Skarb Rumuński – 37 ton biżuterii – który był kwalifikowany jako skarb Gepidów, czemu ja zaprzeczyłem w sensie, że został dany Goplanom przez Wandalów, którzy pogonili za spławianym isterami IMPERIALNYM Skarbem Attyli. Nie wykluczone więc, że Skarbiec Attyli z pałacu Habsburgów w Budzie został przechwycony przez Rzymian i ukryty w podziemiach zamku belgradzkiego, gdzie znaleźli go Niemcy i ukryli w Skarbcu Hitlera w Wałbrzychu – według namiarów AGH 2,5 miliona ton złota, którego pilnuje Izrael w ramach Partnerstwa Polsko-Izraelskiego, bo Attyla był ŻYDEM.
  Amerykański Komisarz mego kapitału, który był ROZKRADANY, napisał mi, że śledztwo FBI w sprawie Satelitarnej Detekcji Złota przejęło ONZ jako Zbrodnię Przeciw Ludzkości, czyli że Majestatyczny Skarb Czyngis Chana i Skarbiec Hitlera w Wałbrzychu podlegają teraz ONZ a nie Ogierkom Żydowskim czy knechtom niemieckiego kapitału wojennego.

 242. Boydar said

  Czyżby nad imperium wreszcie zaczęło zachodzić słońce ?

  https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/779104/lukasz-kuczera-williams-ma-inne-priorytety-niz-kubica-przetrwanie-komentarz

 243. Hrabia Potocki krzyczy, że jeśli rząd amerykański uruchomi artykuł 447 – odnoszący się do wszystkich krajów Europy Środkowej – to wówczas on uruchomi KAPITAŁOWO Fortunę Pułaskich. To może doprowadzić do sojuszu polsko-rosyjskiego – z pełną świadomością, że Rosja będzie chciała sprzedać Polskę Niemcom, ale wówczas sama zostanie sprzedana Chinom.
  Kapitałowe uruchomienie fortuny Pułaskich może nie zagrozi rządowi amerykańskiemu, ale KILKAROTNIE większa jest fortuna Kościuszki jako twórcy Terytorialnej Potęgi USA, którą ten zapisał w CAŁOŚCI Murzynom. Poza tym nie wiadomo, jak się przedstawia sprawa z fortuną Stadnickiego jako finansiera Rewolucji Amerykańskiej, Ojca Dolara Numerycznego i emitora amerykańskich papierów wartościowych, które wprowadził na giełdę amsterdamską.
  Chińczycy są ZANIEPOKOJENI niemieckim kapitałem Wojennym.

 244. Andzia said

  Globalny atak na symbole polskości trwa:.https://www.youtube.com/watch?v=_HDhYTzkhX8

 245. Andzia said

  Z internetu:
  Wiesci ze Lwowa
  Uwaga! We Lwowie oficjalnie zabroniono mowic po rosyjsku

  Poroszenko opowiada, ze nalezy zabronic wszelkie “produkty rosyjskiej kultury” literature, kino, muzyke, wystepy.
  W Wierchownej Radzie nie przeglosowano co prawda tej ustawy ale obiecali, ze beda jeszcze probowac.
  Za to we Lwowie wprowazono zakaz mowienia po rosyjsku.
  Za czytanie dzieciom bajek rosyjskich, cytowanie Puszkina bedzie mozna posiedziec w wiezieniu do 7 lat
  Na Wolyniu palili publicznie ksiazki rosyjskich klasykow
  We rejonie lwowskim wprowadzono juz calkowity zakaz mowienia po rosyjsku.
  Nawet za cytowanie ukrainskich poetow, pisarzy, ktorzy pisali po rosyjsku.
  We Lwowie spalili Dom Rosyjski.

  Ukrainski jezyk nie jest uznany za jezyk ONZ. Rosyjski – jest. Mozna dostac do 7 lat wiezienia za cytowanie Puszkina.
  Ze strachu 100 000 Wegrow z Zakarpacia otrzymalo wegierskie paszporty.
  Zeby bylo gdzie uciekac.

  Срочно! Во Львове ОФИЦИАЛЬНО ввели ЗАПРЕТ на Русский язык – YouTube


  nadużycie link skomentuj
  Tiamat 25.09.2018 19:50:23

 246. Andzia said

  To jest trzeci wykład dr Anny Mandreli: https://www.youtube.com/watch?v=mLpAApXr1go
  Polecam też pierwszy o Rotmistrzu Pileckim. Słucha się z przyjemnością.

 247. revers said

  re203

  Poroszenko vel Walztmann tez wysoka figura w tych ukladankach wielkiego wschodu lub miedzymorza, globalnego syjonu, ostanio na synodzie patriarchow kosciola wschodniego od Cyryla i Metodego zarzyczyl sobie nieuznania patrarchatu moskiewskigo, tylko parcho-kijewskiego jako jedynego nastepcy na wschod od Buga, no masz babo placek co na to ks.Zielinski?.

  Juz wladcy tego swiata decyduja jaki ma byc kosciulek posoborowy, islamski, protestancki, czy kijewski lub szataniczny a wiernym ogarek.

 248. revers said

  ad245

  no ale tam jest demokracja? i kazdy polak pojdzie walczyc o ta demokracje, z usmanami, bundewehra, z szatanem, do dego poeoszenko nie uznal jak w 247 poscie, kosciola i patriarchatu obrzadku moskiewskiego na jakims ustawionym przez parchow synodzie w Konstanynopolu..

 249. revers said

  no i wzieli sie za Seniorow, plus500Alzeimer

  I.WYMAGANE DOKUMENTY:

  1. Wniosek o ustalenie prawa do świadczenia pieniężnego „Bon opiekuńczy: Alzheimer 75″ (WSS-1).

  2. Zaświadczenie od lekarza psychiatry lub neurologa, że Senior jest pod opieką poradni zdrowia psychicznego lub/i neurologicznej lub/i psychiatrycznego zespołu leczenia środowiskowego, zawierające informację dotyczącą rozpoznania choroby z określeniem jednostki chorobowej, zgodnie z Międzynarodową Statystyczną Klasyfikacją Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD – 10 (jedna z poniższej listy):

  a) – F00.0 – Otępienie w chorobie Alzheimera o wczesnym początku (G 30.0);

  b) – F00.1 – Otępienie w chorobie Alzheimera o późnym początku (G 30.1);

  c) – F00.2 – Otępienie atypowe lub mieszane w chorobie Alzheimera (G 30.8);

  d) – F00.9 – Otępienie w chorobie Alzheimera, nieokreślone (G 30.9).

  3. Dowód ustanowienia opieki nad Seniorem, jeśli zostało wydane orzeczenie właściwego sądu.

  4. Kwestionariusz ankiety (WSS-2).

 250. Xyz said

  Jeśli mężczyzna zmieni płeć przed 60 rokiem życia to czy będzie mógł przejść na emeryture w wieku w którym przechodzą na nią kobiety?

 251. revers said

  Papiez Franek zatrwozony losem Litwinow, od Polakow

  https://kresy.pl/wydarzenia/franciszek-czesc-tragicznej-historii-litwy-przyszla-od-polakow/

  zylko nic nie wpomnial o losie prusow tych sprzed sciagnieciem Krzyzowcow, i o losie Jacwigow.

 252. Alex Byk said

  Ad.245. Czy wy nie widzicie że NWO to nie jest coś, co ma dopiero nadejść?!!! To już trwa. Nie wiem jak długo ale już jest faktem. Ta transmisja na zywo z Rassija 1 przypamina lustrzaną tarnsmisję na zywo programu „Studio Polska”. Zachowanie prowadzacych, ich gesty (np.3×6 palcami)a nawet stroje są identyczne. jakby były lusytrzanym odbiciem tego programu. Mysle, że gdyby zrobić przegląd podobnych programów w innych krajach, ukazało by się naszym oczom to samo. Czy ludzie różnych narodowości, grup etnicznych mogą wygladać identycznie? Zarówno pod względem fizycznym jak i kulturowym? A to palenie książek to jak poczatek filmu „Fahrenheit 451”. Tylko patrzeć jak to pod jakimkolwiek pozorem rozleje sie na cały świat. Ksiązki bedą musiały zniknąć , żeby po naszej cywilizacji i innym zyciu niż w komunie, nie pozostał zaden ślad.obecnie jesteśmy juz numerowani jak krowy w hodowlach korporacyjnych.Czym będzie nr CAN w DO. które wejda od marca 2019 jak nie zalążkiem czipa. Widnieć będzie na nim numer dowodu osobistego, termin ważności i numer CAN (który zapewnia nawiązanie bezpiecznego połączenia pomiędzy warstwą elektroniczną dowodu osobistego a urządzeniem lub systemem teleinformatycznym, za pośrednictwem czytnika kart). mietety większiść z ludzi traktuje NWO jak teorię spiskową ewentulanie cos co może kieeeedys nadejdzie. Nie widzicie, że ludnośc ziemi zachowuje się juz teraz identycznie? Jednakowo ubiera, słucha tej samej muzyki, ogląda te same ogłupiajace programy i filmy. Dzieci sa inentycznie wychowywane a edukacja, tworzy nowe pokolenia posłusznych zombi. Ludzie ogladając horrory i fimy typu „Matrix”, czy „Pamięć absolutna” nie widzą, że za ich drzwiami filmy i postaci z filmów przedarły sie juz do rzeczywistości.

 253. maasteer said

  Francuskie władze jak Stalin wprowadzają „psychuszki” dla opozycji

  Francja zastosowała wobec liderki Zjednoczenia Narodowego/Frontu Narodowego tzw. psychiatrię represyjną. Sąd nakazał, aby Marine Le Pen poddała się badaniom psychiatrycznym za to, że udostępniała w przeszłości na serwisie społecznościowym Twitter zdjęcia, przedstawiające zbrodnie islamistów z ISIS. Oczywiście Unia Europejska nawet nie zareagowała na próbę zdyskredytowania francuskiej polityk.
  ————————————————–
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/francuskie-wladze-jak-stalin-wprowadzaja-psychuszki-dla-opozycji

 254. Piskorz said

  re 251 Sama prawda „całą dobę”…nic dodać,nic ująć…

 255. osoba prywatna said

  Rzyd zmieni banderowca.
  https://nczas.com/2018/09/26/kolejne-rewelacje-faktu-duda-idzie-w-odstawke-morawiecki-ma-startowac-w-wyborach-prezydenckich/

 256. gość said

  PROMOWANE: Smród u drzwi posterunków

  To, że policja polska coraz bardziej staje się Policja Obywatelska, z sukcesami przywracająca do życia metody wspaniałej Milicji Obywatelskiej jest prawda tyleż oczywistą co i niepokojącą. Nie wszystkim to się podoba, można nawet zaryzykować twierdzenie, że nie podoba się to zdecydowanej większości.

  Ryba jak to zwykle bywa psuje się od głowy i o ile zdecydowana większość dowódców różnego szczebla do reszty zidiociała, bezwolnie podporządkowując się władzy, o tyle policyjne doły ciągle jeszcze posłuszne, w myślach i powoli w czynach coraz częściej i coraz bardziej grzeszą. Nie ma sensu już tego pudrować, bo jak na dłoni widać, że smród i bezład ewidentnie wyziera spoza drzwi posterunków.

  Rozłazi nam się w szwach nasza kochana, z mozołem dźwigająca się kolan policja.

  Aby się przekonać jak jest, wystarczy pogadać z policjantami. Poziom frustracji zaczyna być i zastanawiający i niepokojący. Oto co mówi i czym żyje policyjna masa krytyczna.

  Oficer stołecznej policji: – „Ścigamy bez sensu ludzi, którzy krytykując władze nie łamią prawa. Wizerunkowo dostajemy po dupie aż miło i mamy już łatkę policji politycznej. To nieodwracalny już trend. (…) Ja coraz gorzej znoszę wzrok moich sąsiadów, którzy wiedzą kim jestem i co robię. Wyczuwam rosnącą niechęć, czekam na słowne napaści i sąsiedzki bojkot (…) Coraz gorzej sobie z tym radzę”.

  Policjant prewencji, miasto wojewódzkie:

  Dalej:
  https://tabloidonline.blog/2018/09/24/smrod-u-drzwi-posterunkow/

 257. Ola said

  prosze , prosze . tylko Polak wiecznie narzeka niezaleznie od ustroju nawet

  ——–
  Przecież Polska jest szczęśliwym krajem i nikt nie ma powodów do narzekania.
  Admin

 258. gość said

  Włochy przyjęły nowy dekret imigracyjny

  Włoski rząd przyjął nowy dekret zaostrzający prawo imigracyjne. Wicepremier i minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini chce dzięki niemu lepiej kontrolować procesy migracyjne, a przede wszystkim pozbawiać prawa do azylu przestępców i pozbawiać włoskiego obywatelstwa obcokrajowców zagrażających bezpieczeństwu narodowemu. Dodatkowo Włochy zamierzają w najbliższych latach przeznaczyć więcej pieniędzy na repatriację imigrantów do państw ich pochodzenia.

  http://autonom.pl/?p=23552

 259. gość said

  Państwo namawia na szczepionki przeciw grypie

  W polskich mediach trwa kampania propagandowa, która ma za zadanie nakłonienie emerytów do przyjęcia zastrzyku z różnych preparatów, celem przeprowadzenia eksperymentu medycznego, który być może ochroni ich przed grypą.

  Wiele osób wierzy, że szczepionki pomagają i nie szkodzą, a nawet jak szkodzą to zdarza się to innym, a nie im i ich rodzinie. Prawda jest jednak inna. Być może szczepionki rzeczywiście niektórym pomagają, ale bez wątpienia bardzo wielu szkodzą i niszczą ludziom życie. Trudno o lepszy przykład zbędnej szczepionki niż te rzekomo chroniące przed grypą. Ich ofiarą padło bardzo wiele osób. Często ludzie doznawali narkolepsji, choroby neurologicznej skutkującej nagłym zasypianiem, na przykład za kierownicą samochodu.

  Te potencjalnie niebezpieczne preparaty różnią się od innych szczepionek tym, że co roku mają inny skład. Specjaliści z koncernów farmaceutycznych zgadują po prostu jakie mutacje grypy będą dominować w danym sezonie. Na tej podstawie bierze się konkretne szczepy, dokonuje się ich atenuacji, czyli wytłumienia i dodaje się nie rzadko zawierających toksyny konserwantów. Potem wstrzykuje się to ludziom, co jest de facto eksperymentem medycznym z założeniem, że może im to pomóc nie zachorować na grypę, ale może też niektórym zaszkodzić, jak w rosyjskiej ruletce.

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/panstwo-namawia-na-szczepionki-przeciw-grypie-trwa-kampania-propagandowa-zachecajaca-do

 260. Alex Byk said

  AD 256.Polska policja jest razbijana specjalnie. W nadzieji, że część policjantów zrezygnuje z pracy, Wtedy na ich miejsce przyjdą obcy. Ci nie będą mieli żdanych skrupułów i obiekcji, gdy padnie rozkaz PAŁOWAĆ lub strzelać

 261. Głos Prawdy said

  Strona State of the Nation – ICH OSTATNIA DECYZJA: upadek dolara, krach na giełdzie i trzecia wojna światowa

  „Jedyną pozostałą opcją dla dla Nowego Porządku Światowego Globalistycznej Kabaly – Trzecia wojna światowa (New World Order of Globalist Kabbalah): The Third World War

  analityk wywiadu i były wojskowy oficer pisze:
  „Globalna geopolityczna szachownica już dyskretnie skonfigurowana do gorącej fazy Trzeciej Wojny Światowej… po tym, jak banksterzy przeprowadzą kontrolowany upadek globalnego systemu gospodarczego i finansowego»

  Głębinny Rząd chce wojny. Cieniowy rząd chce wojny. Kompleks wojskowo-przemysłowy chce wojny. Rada Stosunków zagranicznych, komisja Trójstronna i grupa Bilderberg chce wojny. Komitet 300 i Czarna Arystokracja chcą wojny. Izrael chce wojny. Arabia Saudyjska chce wojny.Wielka Brytania i Francja chcą wojny.Społeczność wywiadowcza USA chce wojny.Korporacyjna Ameryka chce wojny.Kongres USA chce wojny.Nawet administracja Trumpa przygotowuje się do wojny.”
  http://nashaplaneta.su/news/sajt_state_of_the_nation_ikh_poslednee_reshenie_obrushenie_dollara_krakh_fondovogo_rynka_i_tretja_mirovaja_vojna/2018-09-25-50629

 262. pizero said

  właśnie się dowiedziałem że w ukochanym zimbabwe obowiązuje od paru lat chinski juan ?!?!?

 263. gość said

  Badają dlaczego tak wiele dziewcząt chce być chłopcami

  Obecnie w Wielkiej Brytanii rozpoczęto pilne badanie, dlaczego rosnąca liczba dziewcząt w wieku czterech lat chce zmienić płeć i czy winę za to ponoszą media społecznościowe. Minister ds. Równości Penny Mordaunt nakazała urzędnikom, aby odkryli powody, dla których liczba dziewcząt skierowanych na leczenie „przejścia na inną płeć” wzrosła o 4415 procent. Psycholodzy i eksperci behawioralni będą badać, dlaczego – według słów jednego z nich – niektóre dziewczynki uważają, że współczesne życie jest „łatwiejsze do zniesienia”, jeśli staną się chłopcami.

  Oficjalne dane pokazują, że liczba dzieci skierowanych na leczenie modyfikacji płci – w tym zastrzyki hormonalne – wzrosła z 97 w 2009/10 do 2.519 w 2017/18 roku. Liczba ta zdecydowanie najbardziej wzrosła wśród dziewcząt: z 40 do 1806. Z tej liczby 45 dzieci miało 6 lub mniej lat, a najmłodsze zaledwie cztery.

  http://www.prisonplanet.pl/kultura/transszalestwo_teraz,p1570494195

 264. gość said

  Polska – kraj, który przestał istnieć bez wojny

  Gdy w 1974 roku I sekretarz KC PZPR Edward Gierek odbywał swoją zagraniczną podróż do USA celem wynegocjowania umowy na zakup licencji do produkcji kineskopów dla kolorowych telewizorów, przyjmowany był z szacunkiem i honorami. Polska Rzeczpospolita Ludowa traktowana była jako równorzędny partner, który zawiera umowy w swoim interesie.

  Edward Gierek był silnym i niezależnym przywódcą, a Stany Zjednoczone przyjęły nas jak radzieckich dygnitarzy. Zawarte umowy były zgodne z potrzebami i interesem narodowym.

  Podobnie rzecz miała się z kredytami. I sekretarz Edward Gierek zaciągał nie kredyty konsumpcyjne, ale kredyty inwestycyjne. Wybudowano za nie między innymi elektrownie, jak największa w Kozienicach czy ZEDO, Polska uzyskała dzięki temu niezależność energetyczną, powstały zakłady dziewiarski „Kalina”, ruszyła produkcja dywanów „Dywalin”, zaczęto wytwarzać odzież „Cotex”, zbudowano własną rafinerię ropy naftowej w Gdańsku i Port Północny oraz Naftoport, który operował za pomocą floty naszych polskich tankowców. Zaczęliśmy produkować także układy scalone i półprzewodniki w Naukowo-Produkcyjnym Centrum Półprzewodników w Warszawie, produkowaliśmy kombajny „Bizon”, autobusy „Jelcz”. Polska Rzeczpospolita Ludowa była krajem kopalni, hut, elektrociepłowni i przemysłu.

  https://pl.sputniknews.com/blogs/201809258851796-polska-fort-trump-prl-gierek-usa-prywatyzacja-amerykanska-baza-sputnik/

 265. Ola said

  .http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-publicystyka/item/136712-kapitalizm-na-prochach

 266. osoba prywatna said

  Jak islam i NWO „grzeją sobie europejską żabę”…
  http://zdaniemdocenta.neon24.pl/post/145672,jak-islam-i-nwo-grzeja-sobie-europejska-zabe

 267. osoba prywatna said

  Przemówienie prezydenta USA D.Trumpa w ONZ wywołało, jak się można było spodziewać, wielkie zainteresowanie w Polsce.

  Media zależne od rządzącej koalicji „dobrej zmiany” wpadły wręcz w orgazm bo Trump raczył znowu pochwalić Polskę i wymienił nasz kraj w jednym szeregu z Arabią Saudyjską i Izraelem, które jego zdaniem „zmieniając się osiągnęły sukces”.
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/145682,trump-sojusze-a-sprawa-polska

 268. osoba prywatna said

  Co się dzieje na świecie – 26.09.2018.
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/145674,co-sie-dzieje-na-swiecie-26-09-2018

 269. osoba prywatna said

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT4cio9rUc3ngE49h43esnon4mrYmjKXEDLibl8vVOJxqtW2y1G

 270. osoba prywatna said

  Jutro zaczyna się tu sezon i wszyscy dobrze o tym wiedzą….
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/panstwo-namawia-na-szczepionki-przeciw-grypie-trwa-kampania-propagandowa-zachecajaca-do

 271. osoba prywatna said

  Znany amerykański czarnoskóry komik Bill Cosby, trafi do więzienia na 3 do 10 lat. Gwiazdor telewizji przez lata odurzał swoje ofiary i gwałcił je. W końcu jednak doszło do ujawnienia tego procederu co skutkowało procesem sądowym, którego finał miał miejsce dzisiaj.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/bill-cosby-pojdzie-do-wiezienia-za-gwalty-nawet-na-10-lat

 272. osoba prywatna said

  Bill Cosby:
  Wiecie skad sie wzieli murzyni w Ameryce?

  Widownia:
  Z Afryki?

  Bill:
  – No wlasnie. Przywiezli ich handlarze niewolnikow. Myślicie ze to taka prosta sprawa wysiasc na plazy w Afryce i zalapac w siatke zwinnego silnego murzyna i wywiezc go za ocean?

  Widownia:
  – No nie

  Bill:
  – Jasne ze nie. Udalo im sie to zrobic bo wywiezli tylko takich co nie potrafili spier… przed siatka albo byli najwiekszymi glabami z plemienia i wodz sprzedawal ich za paczke fajek bo i tak nie mialbym z nich pozytku.I ci wszyscy nieudacznicy pojechali do Stanow. Pozenili sie, porobili dzieci, swiat poszedl do przodu pojawila sie amfetamina, komputery samoloty ale co z tego, ich serca dalej pompuja ta sama krew sa potomkami czlowieka, ktory na wlasnym podworku dal sie zlapac w siatke!!! (..)

 273. osoba prywatna said

  Aktywiści LGBT związani z Uniwersytetem Goldsmith w Londynie wpadli na pomysł, aby osoby odrzucające transseksualizm trafiały na 10 lat do obozów, gdzie będą łączyć pracę z resocjalizacją. Lewicowe środowisko jednocześnie zdecydowanie broni systemu penitencjarnego Związku Sowieckiego, a gułagi nazywa miejscami, gdzie prowadzono regularne zajęcia, kluby książki, grupy teatralne i inną działalności resocjalizacyjną dla przestępców.
  Read more: http://www.pch24.pl/gulagi-dla-przeciwnikow-transgenderyzmu–oto-pomysly-teczowych-aktywistow,63062,i.html#ixzz5SEEjzcoB

 274. gość said

  Ubankowienie gospodarki Morawieckiego – kaganiec dla Polski. Korporacyjna praktyka wynaradawiania

  Bez obejrzenia poniższego filmu i zrozumienia mechanizmów finansowych, trzymających do dziś w żelaznych okowach Polskę jako państwo kolonialne, nie ma sensu zajmować się polityką.

  Ok. 1997 roku Polska miała wzrost gospodarczy 7- 8%, rotacje pieniądza dwukrotnie wyższą od dzisiejszej, udział płac w PKB był o 20% większy niż w tej chwili. Jedną z przyczyn, dzisiejszej złej sytuacji jest ubankowienie gospodarki, za którą optuje Morawiecki – twierdzi ekspert NISS Piotr Jankowski
  Kto jest beneficjentem dzisiejszego wzrostu PKB? Zyski wypracowują zagraniczne firmy (ponad 60% eksportu)
  O braku suwerenności monetarnej Polski

  https://www.ekspedyt.org/2018/09/25/ubankowienie-gospodarki-morawieckiego-kaganiec-dla-polski-korporacyjna-praktyka-wynaradawiania/

 275. osoba prywatna said

  Kindersztuba.
  Podobnie jak w poprzednich felietonach, znowu słowo zapomniane, które warto przypomnieć chociażby dlatego, że zarówno w Polsce, jak i na Dzikim Zachodzie kindersztuby szukać z przysłowiową świecą. Za to nie potrzeba szukać pospolitego chamstwa. Jest bowiem wszędzie.

 276. osoba prywatna said

  Zapomniał ja o linku.
  https://pl.sputniknews.com/blogs/201808318687920-sputnik-blog-kindersztuba-polityka-putin-merkel/

 277. OTTOOT said

Sorry, the comment form is closed at this time.