Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Wolne tematy (67 – …
  Daemond o Trzy scenariusze przyszłości A…
  Lily o Choć złą sprawę szatan po…
  Lily o Choć złą sprawę szatan po…
  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Lily o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  plausi o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  prostopopolsku o Choć złą sprawę szatan po…
  Anzelm o Za pontyfikatu Piusa XII nasil…
  Lily o Wolne tematy (67 – …
  Anzelm o Za pontyfikatu Piusa XII nasil…
  UZA o Kierowcy mają dość. „To…
  Katolik o Za pontyfikatu Piusa XII nasil…
  Katolik o Maxima Redemptionis
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Czemu Trump upokarza Polskę?

Posted by Marucha w dniu 2018-09-22 (Sobota)

Nie popadając ani w przesadę, ani egzaltację – można chyba założyć, że co najmniej tysiące Polaków patrząc na Prezydenta RP sterczącego jak piąta noga od biurka w Gabinecie Owalnym powtarzało sobie: „Oby to był fotomontaż, oby to był fejk…!”

Nawet najwierniejsi zwolennicy PiS z widoczną trudnością znoszą kolejne upokorzenia, których nie szczędzą Polsce „strategiczni sojusznicy” z USA i „Izraela”. I w takich przypadkach, jak kompromitujący przebieg (i skutki…) wizyty prezydenta Dudy w Waszyngtonie (a wcześniej kapitulacja IPN-owska i inne) – najbardziej uderza ton obrony takiej „polityki”: Oto partia, która swój sztandar uczyniła z deklaratywnego romantyzmu, czcząca wszystkie zrywy podejmowane w imię honoru, a wbrew logice – nagle wielkim głosem krzyczy: „Podziwiajcie, oto jest Nasz Wielki REALIZM!”.

To jest trochę tak, jakby Grot Rowecki nagle ogłosił wstąpienie do SS i wmawiał wszystkim, że AK właśnie od początku o to chodziło.

Coming out Kaczyńskiego

O ile bowiem w przypadku partii i środowisk, które zawsze z dumą przyjmowały samodefiniowanie niepolskie („Europejczycy” itp.) osiągnięcie stanu poklepywania przez możnych tego świata było od początku celem jasnym i wyłącznym całej podejmowanej aktywności – o tyle w przypadku PiS następuje fundamentalne zderzenie przyjmowanego wizerunku z faktycznie realizowaną polityką.

Dysonans ten po raz kolejny tylko potwierdza całkowity już rozbrat Jarosława Kaczyńskiego z odgrywaną od kilkunastu lat rolą „polskiego patrioty” i jego ujawnienie się jako agent obcych wpływów tyle, że już nie niemieckich (jak we wczesnych latach 90-tych), ale amerykańskich i „izraelskich”.

Ten coming out zaskoczeniem mógłby być jednak co najwyżej dla najbardziej zaślepionych wyborców, podobnie zresztą jak i to ich dotyka szok poznawczy na czym polega, jak wygląda i ile kosztuje upragniony „sojusz z USA”.

Pamiętajmy, że te same, z gruntu patriotyczne i przyzwoite kręgi naprawdę przez dekady ulegały wizjom, że to Polsce coś się od Zachodu należy, że oto spłyną na nas jakieś rekompensaty za „zdradę Zachodu”, za „oddanie nas Stalinowi”, a wszelkie układy gospodarcze z tamtego kierunku będą co najwyżej jakimś nowym „Planem Marshalla” (bo oczywiście przecież nigdy nie dało się Polakom wytłumaczyć, że rzeczona operacja nie była wcale żadnym planem pomocowym, tylko jednym wielkim uzależnieniem ekonomik zachodnich od kapitału amerykańskiego, czyli została przeprowadzona wg schematu powtórzonego następnie, ale znacznie brutalniej i w celu już czysto eksploatacyjnym w Polsce od lat 90-tych).

Pokazanie Polakom, że „America First” rozumiane dosłownie to raczej „American Fist” – nastąpiło więc (jak to zwykle bywa z rozwiewaniem złudzeń) tyleż brutalnie, co bez niedomówień, doprowadzając do sytuacji, w której nawet zadeklarowani zwolennicy PiS-u zaczęli jęczeć w duchu: „Hitler jaki był, taki był, ale sam brał, a nie kazał płacić i jeszcze się cieszyć, że taki fajny…”.

American Fist

Zostawmy jednak naszych rodaków z ich rozterkami i utraconymi złudzeniami miłości ,skupiając się na sprawie znacznie istotniejszej – znalezieniu odpowiedzi na pytanie dlaczego i po co Amerykanie tak gnoją Polaków?

Czy Trump upokarza maleńką Polskę na potrzeby wewnętrzne? Nie, faktor zagraniczny, a już na pewno jego tak drobne detale – nie są istotne w amerykańskiej polityce wewnętrznej (choć oczywiście czołgający się kolejny prezydent kolejnego kraiku jakoś tam się ogólnie komponuje z wizją całej prezydentury Trumpa).

To może na użytek „izraelski”? Także nie, na tym odcinku bowiem jeszcze bardziej liczą się interesy i konkretny urobek (czyli OK, czołganie, ale jako metoda negocjacyjna).

Jako lekcja dla innych? No już może bardziej, znaczenie ofermy batalionowej w wojsku faktycznie było głównie wychowawcze, a nie tylko rozrywkowe.

To wszystko jednak nie tłumaczy uporu i konsekwencji, z jakim Amerykanie niszczą każdą próbę administracji polskiej, by jakoś uratować resztki godności i choćby dawkować Polakom zatrważające informacje o kosztach, jak i samej istocie relacji amerykańsko-polskich.

Amerykanie mają u władzy w Polsce swoich najwierniejszych, najszczerszych i najbardziej ochotniczych agentów, którzy stworzyli całą narrację polityczną, wykreowali na wielką skalę stan propagandowego uzasadnienia dla całkowitego podporządkowania Polski wyłącznie interesom amerykańskim – a Jankesi jeszcze im robią psikusy! Czemu? Dla pustej uciechy? I don’t think so. Czyżby szykowali nas, że możemy mieć jeszcze gorzej…? Alternatywną opcją jest, że kompromitują ich celowo, mając już w zanadrzu jakiś drugi skład. Jak dziwnie by to dziś nie brzmiało – to mogłoby jednak okazać się… jeszcze gorsze.

Przede wszystkim jednak na tytułowe pytanie jest tylko jedna, za to prawdziwa odpowiedź: bo może. A dokładniej – bo mu na to pozwalamy. I nie pomoże żadne zaklinanie rzeczywistości, że „to PAD, że PiS, że nas przy tym nie było…”. Niestety. Jesteśmy obecni i patrzymy bezradnie i biernie na upokarzanie Polski. I co, dobrze nam z tym?

Konrad Rękas
https://www.salon24.pl

Komentarzy 58 do “Czemu Trump upokarza Polskę?”

 1. kiriki said

  Krzesła nie było, bo Dudasz robił za słynną „Monica Lewinsky”. A Trampek, no cóz i zły, i zdegustowany umiejętnościami oralnymi sojusznika…

 2. Niktoś said

  Gdy pokazałem znajomej to zdjęcie, powiedziła, że „najważniejsze że robi dobrze dla Polski”. W dzieciństwie poznałem kiedyś kobiecinę ze wsi, któµra powiedziała, że najlepszy dla Polski był Hitler, bo dawał wódkę za darmo. Ręce i inne części ciała opadają. Tacy są polscy wyborcy.

 3. lopek said

  „Czemu Trump upokarza Polskę?”
  Koniec cytatu.
  Obama też swego czasu nie powiedział sam od siebie o polskich obozach śmierci – a i Trump nie reżyserował tego – co widzimy na zdjęciu.
  Wniosek?
  Pupile Szatana wywijający światem nigdy nie przepuści okazji do siarczystego zatańczenia na grobie Polski – ponieważ nigdy nie zapomni on o 1920 roku.

 4. Listwa said

  Pan Rękas powinien wykazać, że Tramp upokarza Polskę.
  Tramp powiedział publicznie, że Polska gotowa jest płacić ogromne pieniądze za bazę wojskową.
  Nie do Dudy mówił, który o tym wiedział. I nie Polska jest na zdjęciu.

  Kiedyś bp Zawitkowski powiedział, przeciwnik walczy z nami bezwzgędnie , ale gardzi tymi którzy się mu liżą.

  Przypomnieć wypada, że także w Gajówce pokazywali sie oburzeni na 500+, (byli też tacy posoborowi księża), ale teraz gdy za bazę dla amerykanów proponuje PIS 2 mld$ na „dzień dobry” i nie wiadomo ile dalej, to jakoś cisza.

  Nie ma oburzonych. Widzicie teraz oburzeni, że gdyby pieniadze na 500+ nie poszły na polski dzieci (czasami na dzieci w Polsce) , to poszłyby na coś innego i niekoniecznie naszego.

  Zatem wasza „ekonomia” to nierealna bajka

 5. Savior said

  Jakby tam od Trumpa cokolwiek zależało. Kręcą nim z za parawanu jak chcą żmijownicy i niech tylko przestanie ćwierkać z ich klucza to mu ” podłożą świnie z której sie nie wywinie”.

 6. Czy ma ktos w Polsce odwage zapytac Dudy o te obiecane wizy do USA?
  Czy tego tez sie boimy?

  Przypomina mi sie takie haslo z czasow PRL o polskim handlu zagranicznym:
  „My wam wegiel – wy nam banana”.

  Oni do nas po pieniadze ..2 miliardy dolarow rocznie na obce wojsko to juz chyba bryndza z Polski.
  I bez rosyjskiego gazu ..
  Amerykanie nie sa w stanie dostarczac gaz do Europy bez wzgledu na to jak ten gaz zachwala Max Kolonko.

  Maja jeden port w Luizjanie i dwa tankowce.
  Biorac pod uwage, ze coraz wiecej ludzi w USA protestuje przeciwko metodzie szczelinowej wydobywania gazu (fracking) i na terenie stanu N. York juz zabroniono stosowania tej metody wydobywczej ze wzgledu na czeste trzesienia ziemi – nalezy przypuszczac, ze bedzie podobnie jak z gazem z Kataru; wydala Polska ponad miliard dolarow na budowe rozdzielni, gaz dalej kupujemy rosyjski , tyle, ze od Niemiec- bo ruski gaz z Niemiec mniej smierdzi -dlatego wiecej kosztuje.
  Wydobycie tego gazu jest kosztowne. jeszcze wyzsze sa koszty transportu.
  Wiec beda Amerykanie znow kupowac gaz od Rosji i sprzedawac Polakom.
  Za to Polska wreszcie sobie zasluzy na te wizy do USA – ale tylko dla pana Dudy i rodziny.

  Zakochani w Orbanie, Polacy nawet sie nie zastanawiaja dlaczego Orban ma jeszcze gorsze klopoty z Unia niz Polska.
  Orban nie tylko podpisal umowe z Rosja o wspolpracy ale i przedluzyl umowe o dostawy gazu.
  I jeszcze bezczelnie zaproponowal, ze jedna nitka z gazociagu z Turcji bedzie przechodzic przez Wegry.
  Polacy jeszcze sie nie obrazili na Orbana za siuchtanie z Rosja ale za to .. we swiecie zawrzalo..

  Wegry okazaly sie zagrozeniem dla porzadku swiatowego!
  USA musi zareagowac natychmiast! – zapowiada CNN:

  Emigracyjna polityka Wegier to przykrosc. Ale polityka energetyczna – to prawdziwa tragedia.
  A wojna gazowa trwa w Europie juz od 1976 roku.

  Hungary is a threat to international order. The US must act — now – CNN

  https://edition.cnn.com/2018/09/12/opinions/hungary-sanctions-article-7-verhofstadt-opinion/index.html

 7. Marucha said

  Re 6:
  Trzeba postawić jeszcze jedno pytanie: czy ktoś odważy się po prostu wprowadzić wizy dla obywateli USA – prawem symetrii, jak to się dzieje na całym świecie?
  Obecna sytuacja, kiedy Polska nadstawia Ameryce dupę do rżnięcia nie śmiejąc nawet cichutko poprosić o jakąś rekompensatę, jest większym upokorzeniem, niż płaszczenie się Maliniaka przed światem.

 8. Rokitnik said

  Relacje z hegemonem NIGDY nie sa partnerskie.
  Polska czyli miejsce geograficzne tak sie zmienila, ze Swiat nawet nie zauwazyl iz tubylcy w sprawach wewnetrznych maja malo do gadania / zas w sprawach zagranicznych zgola NIC ( o czym skurwiony Swiat takze NIE wie ) /?…
  Logicznym wiec jest, ze parobasy polityczne w ramach retorsji po upokorzeniach Medialnych, nie moga NIC uczynic… bo po pierwsze nawet sie nad tym nie zastanawiaja, a po wtore…moga byc natychmiast ZASTAPIENI, co byloby dla unych KARA wprost NIE WYOBRAZALNA !!!?
  Kiedy TO sie zmieni? TYlko wowczas, gdy wydarzenia ZEWNETRZNE (za sprawa Boska !) rozwala obecnie istniejacy schemat zaleznosci finansowej, militarnej i zamordyzmu. Poczatki przesilenia juz widac….ale nie ludzmy sie, ze obejdzie sie to BEZ ofiar? Najgorzej jednak oberwa ci, co z MUSU zostana wysunieci jako ” tarcza ”…czyli MY z UPA-ina na czele !!!
  Ps Nie zdziwilbym sie gdyby nasz ” najwiekszy sojusznik ” zechcial dokonac POBORU wsrod Polonii, po sprowokowaniu zamieszek okolo granicznych? Oczywiscie za DULARY / na poczatek / a pozniej ( bo zamiar sie NIE uda ) w drodze a d m i n i s t a c y j n e j ?????

 9. Telimena50 said

  Prezydent Trump nie upokorzyl Polakow, bo Duda ich nie reprezentuje. Trump pokazal polskiemu zydlactwu I ich wyslannikowi, gdzie jest ich miejsce ( piata noga u stolu). Sprawy polskiego kahalu sa rozstrzygane na innym poziomie i pan Prezydent Tump nie bedzie sie ceregielil.

 10. Tymianek said

  Polski nie ma więc nie ma kogo upokarzać. Jest za to antypolski okupacyjny żydo-banderowski reżim podłej zmiany, który w Polin pełni tę samą funkcję co A-Kaida w Iraku i Syrii czy odrodzony banderyzm na Ukrainie. Trump nie będzie się zniżał do równego traktowania przywódców ISIS i Al-Kaidy, chociaż dla anglo-syjonu robią dobrą robotę, więc dlaczego miałby inaczej traktować przywódców PiS? Narzędzie to tylko narzędzie.

 11. Rokitnik said

  Do swojego komentarza 8 / dopisek /
  Jak przyjdzie TEN czas – polactwo natychmiast otrzyma swoje wymarzone wizy do USA !!!
  Ba, moga nawet otrzymac przyspieszone obywatelstwo amerykanskie – wlasnie po to by juz jako American Citizen, wrocic po trumienki nad Wisle.
  Pani Telimeno. Niestety MYLI sie Pani. Ja oczywiscie kracze paskudnie – ale nie chcialbym takiego scenariusza, co oczywiste !

 12. 7
  Marucha

  Poroszenko zamowil sobie audiencje u Trumpa za 400 a nawet podobno 600 tysiecy dolarow.
  Widac pan Duda nie uiscil za wstep do Bialego Domu. A za wystawienie polskiej flagi jest dodatkowa oplata.
  Przyznam sie, ze takiego skandalu dawno nie ogladalem.

  ————
  Zdaniem naszych politykierów nie tylko nic się stało, ale Dupę spotkał wręcz zaszczyt.
  Ciekawe zatem dlaczego kogoś wywalono z Biełsatu za opublikowanie słynnego już zdjęcia Trumpa z Dupą.
  Fakt, to był skandal.
  A polactfo… że deszcz pada.
  Dobrze, że jestem Jaćwingiem.
  Admin

 13. Roman K said

  Panowie….nie musicie udowadniac poza wszelaka watpliwosc , kim jestescie:-)))))))
  Pan Rekas zrobil to za wszystkich:-))))
  I jeszcze jeden afront..podal prez. Dudzie reke..a ……wy przeciez wiecie bardzo dobrze……co on w nocy w rece trzymal:-)))))))

  Pan chce obrócić afront w żart?
  Czegoż się nie robi dla prezydenta Trumpa… On nawet jak piardnie, to na słodko
  Admin

 14. Ola said

  niedawno tez trzymalam!

 15. Polacy sa rzadzeni przez debili i splakanych kretynow:) bez krzty wstydu,honoru i poczucia godnosci jak czlowiek🤤😲za kilka srebrnikow beda wszedzie szukac antysemitow, ksenofobow, nacjonalistow i ruskich agentow🤣😂😁

 16. Grace said

  Re:8 Przepraszam w jakim Pani zyje swiecie? Trump to kolejny slugus zydowstwa. Ponizenie takiego durnia jak Duda bylo zamierzone. Polacy ktorzy mieszkaja w USA/Kanada wiedza co naprawde mysli sie o Polakach. Tylko trzeba prawde mowic, a tego tzw. polonijni dzialacze nie powiedza. Polska jest wysmiewana od lat, nikt nas nie szanuje bo nie ppotrafimy sie sami szanowac. Slynne kawaly o polakach so wciaz zywe i parszywe ale nawet sami polacy sie z nich smieja. Nic mnie nie dziwi bardziej od polskiej glupoty.

 17. brys said

  Ma ktoś wyniki jak głosowali Polacy w ostatnich wyborach? Ze co, że niby w TV kazali tak głosować?

 18. MACIEJ said

  Żaden fotomontaż, i żaden „fejk”.
  Jak tak patrzę na to zdjęcie – to przychodzi do głowy jedno:

  1. Spotkało się dwóch szabesgojów – zwykłych poddanych ( każdy inny, z innego nadania i hierarchii w ciele żydowskiego „kościoła”); jeden lepszy od drugiego. Jeden ( ten ważniejszy) z miną taką, jakby miał się zaraz zesrać w spodnie, drugi – z miną czubka ( „Maliniaka”?), który cieszy się, że podpisuje cokolwiek, i choćby na stojąco – jakby nie istniał protokół dyplomatyczny;

  2. Ten ważniejszy, podpisując bez mrugnięcia oka ustawę 447, już się co do nas jasno określił. No to pies go jebał. Dla nas okazał się szabesgojem zwykłym – to znaczy – zwykłym śmieciem, który chwilę wcześniej opowiadał – jak bardzo nas „kocha”;

  3. A ten drugi – żydowski pionek – któremu się wydaje, że „nas reprezentuje”, jest jeszcze większym idiotą, niż to, na jakiego wygląda;

  4. Nie obrażajmy postaci Maliniaka, utożsamiając Go z szabesgojem PAD. Maliniak – jaki by nie był – jest nasz. A PAD? Czyj jest?

 19. Roman K said

  Pani Ola chce sie tu pochwalic ??? czy wyspowiadac????? \


  Admin

 20. Roman K said

  Jak odroznic urodzonych, jako ludzie od …ludzi?????
  Otoz:
  Pierwszych interesuje glownie- jak podpisal…..
  drugich tylko i wylacznie- Co?? I za ile:-))))))

 21. Roman K said

  TRolu…poza Polska mieszka 10mln obywateli Polski..to ewenement na skale swiatowa…..w USA polowa z tego,….nie licze Polish -Americans…….
  To nastepne 12-15 mln ludzi,,,,\
  zniesienie viz..to likwidacja Polski. Kto utrzyma was wszystkich Sruli , Trolii. Niktow, I innych pszeczystych polakuff????

  Dla kumatych .
  .ogladajcie rosyjska TiVi i niemiecka…polityczni analitycy sa wyraznie bardzo zaniepokojeni Calym Projektem Fort Trump…i..wiedza dlaczego…

 22. Marucha said

  Re 19:
  Ponieważ od dawna dobrze wiadomo, że to CO się podpisuje z Amerykanami nie ma najmniejszego znaczenia – ludzie całkiem słusznie zwracają uwagę na to, JAK zostało to podpisane.

  Trump pokazał, kim jest Dupa, gdzie jest jego miejsce – i jaki szacunek ma dla Polski.
  Można to tłumaczyć, jak się chce – wielkim sukcesem i zwycięstwem nad machinacjami Putina. Podobno dobry w tym jest dr Targalski.

 23. Kar said

  re:8/Telimena

  no..no ..pani fantazji nie brakuje, skad u pani ten zasob nieprawdopodobnych informacji..na ktorym boku pani sypia..i czy chrapie..i wiatry odchodza rowno ? z powazniem..

 24. Marucha said

  Re 23:
  A co Pan się czepia Telimeny? O coś się Panu rozchodzi?

 25. 21
  RomanK
  Na skale swiatowa to ilosc Anglikow, ktorzy mieszkaja poza krajem. I Chinczykow.
  Widze, ze pan Roman traktuje polskich emigrantow na rowni z murzynkami z Afryki.
  Fe! Nieladnie panie Romanie.
  Wlasnie przez tych kowbojow nastepne 3 miliony Polakow marzy o wyjezdzie z Polski.

 26. Kar said

  re: Gajowy–co sie czepia;

  ___________________

  – nie czepia sie, panie Gajowy. Ale jak mozna walic z grubej rury/wybujala fantazja-walce US tygrysa z Tel-Aviv plecami. Smiszna dyskusja

 27. brys said

  ad 25 Troll P.

  Chińczyków licząc procentowo to pewnie kapka. A ci „angole” to pewnie Irlandczycy. Procentowo to można powiedzieć że Angolom właśnie ich chyba udało się wyemigrować za chlebem.

 28. AlexSailor said

  Ad 9 @Telimena50

  Chyba za daleko Pani zaszła w dedukcji.
  To jest chyba znacznie prostsze.
  JE Trump najchętniej zawarłby rozejm lub porozumienie z Rosją i przestał ją atakować.
  Tak mówił w kampanii wyborczej, to mu zarzucają, i w ogóle o współpracę z Rosją oskarżają.
  Ma małe pole manewru.
  A tu wyskakują mu służalcze, oślizgłe palanty, wchodzą w tyłek, oddają własne terytorium i jeszcze na bazę nie tylko się zgadzają, nie tylko nie chcą na nią pieniędzy, ale jeszcze chcą za nią zapłacić i ją utrzymywać.
  A ta baza jest wbrew polityce Trumpa, tylko jak ma odmówić, skoro zrobią z niego „ruskiego agenta” i jeszcze z urzędu wyrzucą.
  Jest zatem pewnie wściekły na tych dziadów, tym bardziej, że działają na szkodę własnego kraju – Polski, a przy tym jedynego kraju chyba, gdzie go tak witano.

  Nie żeby się tym kierował, ale szlak może trafić.
  I to jest chyba przyczyna.
  Przecież Wałęsę witali z honorami wiedząc kim jest, a Polska w tym czasie prawie się rozpadała rozkradana przy współudziale władz.
  Ale to było zgodne z polityką aktualnie urzędującej wówczas administracji.

 29. rafal z said

  zgadza się p. gajowy

  dodałbym że Rosjanom i Niemcom może się nie podobać projekt fort Trump ale nie dlatego że jest taki propolski. Jest to jeden z elementów budowy nowej struktury politycznej od Izraela po Bałtyk KOSZTEM tubylców czyli nas. A łudzenie się, że trójmorze pd zarządem tym dupków będzie nam służyć jest tylko bujaniem w obłokach.

  Otóż będzie nam służyć tak samo jak dzisiejsza Polska pod zarządem tych samych dupków

 30. Roman K said

  TRolu sprawdz statystyki I ustaw skale procentowo….. pokaz mi drugi kraj , gdzie 30% obywateli stale mieszka poza Krajem obywatelstwa?????
  Rozpocznij od podawanej przez ciebie Anglii I Chin….

 31. Roman K said

  https://fullfact.org/europe/how-many-uk-citizens-live-other-eu-countries/

  I …opowiesci o upokarzaniu Polski..swiadcza ,ze uwagi takie pisza bezdenne kretyny:-)))) powtarzajacy za innymi kretynami – jak papugi.
  W rzeczywistosci…malzenstwo Panstwa Dudow, byli przyjmowani tak cieplo ..jak rodzina:-)))) I tak to odbieraja powazni komentatorzy polityczni z wielu krajow. Tego typu opowiesci o upokarzaniu…sa proba zaprzeczenia oczywistosci..i jako takie maja okreslony , zalozony z gory cel.

  Prosze nie zapominac , ze Odrodzona Polska powstala tylko i wylacznei dzieki Stanom Zjednoczonym Ameryki I prezydentowi Wilsonowi….
  Jak to bylo od kuchni mialem okazje poznac, sluchajac osobistego sekretarza Ignacego Paderewskiego pana Ivo Ksiecia La Garange de Kupajllo….ktory dozywal w Dallas….I ogadajac wiele dokumentow, jakich swiat nie widzial i…… nie zobaczy…..

 32. Ola said

  ad 31, RomanK

  Pfui!! Panu to bym nie potrzymala!

 33. Miet said

  Widzę, że niektórym na seks się zbiera.:-)))
  Przypomniał mi się taki dowcip – chyba już z brodą.

  Pan hrabia tańczy walca z panią baronową.
  Wzięło im się na pogaduszki w tańcu i pan hrabia rzecze:
  – pani baronowo, czy pani może sobie wyobrazić, że mi już osiemdziesiątka na kark weszla?
  – ojjj… nie dała bym panie hrabio!!!
  – ależ gdyby nawet, to i ja bym nie wziął, pani bronowo….

 34. NyndrO said

  Smarzowski zna odpowiedź.

 35. NyndrO said

  Ale Pani Telimena wie, że otoczenie bliższe i dalsze to prości żydzi? Dudek jest raczej jego autentycznym przyjacielem. Który musi postać. Ten rudy sukinsyn jest skończonym idiotą, ale że tak powiem, rozkazy rozumie.

 36. NyndrO said

  Oczywiście Duduś lepiej.

 37. Lily said

  Flagi polskiej brak,za to p.Duda ubral sie
  w kolory bialy i niebieski. Domyslam sie,
  ze rozumiecie co mam na mysli?.

 38. NyndrO said

  A i tak nie dostał krzesła.

 39. NyndrO said

  Ale niedługo dostanie. I weźmie na kolana gronkowca.

 40. 37
  Lily
  Nie pomogly bialo blekitne stroje pana Dudy.
  Powiadaja, ze caly czas niektorym ‚bialo-blekitnym’ rozchodzi sie o te 65 miliardow dolarow, ktore probuja wycyganic od Polski; no i troszke jeszcze sa obrazeni o te nieszczesna ustawe..
  Nie znam sie na polityce zakulisowej, bo nie wiem co sie dzieje za kulisami, ale przed kulisami wyraznie widac, ze nasz dzielny prezydent dostaje po pysku z kazdej strony..
  Nie wiadomo, czy mu wspolczuc czy sie cieszyc.. Zagrywka USA jest zbyt widoczna jako celowy i przygotowany afront dla Polski.

  Wazeliniarza i pelzaka -ameby, pana Dudy mi nie zal, bo on dla obecnej kariery jest w stanie puscic cala Polske z torbami
  Ale Duda nie polecial do Waszyngtonu, zeby reprezentowac swojego tescia; tylko cala Polske.

 41. WI42 said

  #28AS
  Chyba Pan trafił najbliżej istoty sprawy.

 42. Lily said

  Re 40;Troll Polonii
  Lech Kaczynski w dniu 06.09.2006 r w Izraelu,
  zadeklarowal czyim interesom sluzy wladza
  w III.R.P po 1989 r. Drugi Kaczynski oswiadczyl
  przed wyborami w 2015 r.”Jesli wygrany wybory,
  to bedziemy kontynuowac polityke mojego
  brata”. Ludzie trzezwo myslacy,wiedza jaka
  to polityka”.
  Jednego czego ludziom brakuje,
  (nie o wszystkich mowa) to talentu charakterologicznego,ktory decyduje
  o naszej osobowosci. Dla przykladu,
  jeden z nich, to brak poczucia wstydu.

 43. Stan said

  Ad:31 Roman K
  Co za bzdury Pan opisuje. Trampek ma większy szacunek i poważanie dla Kima i dla Władimira niż dla Dudka reprezentującego w końcu Naród Polski. Proszę Panie Romanie zobaczyć zdjęcia ze spotkań Trampka z Kimem i z Władimirem.
  Wyraźnie tam widać jakim respektem i z jaka godnością i szacunkiem odniósł się do tych dwóch mężów stanu.

  A wie Pan dlaczego? To tak jak w sporcie, dla dobrego zawodnika ma się szacunek i tak się go traktuje, na co sobie zasłużył.
  Ten lizus parszywy, nie ma żadnego honoru. Jeśli mu tak kazali to można to było w normalny sposób załatwić, a nie jak prymitywny wasal i nieudacznik. Szkoda, że nie ubrał jeszcze śmierdzących gnojem butów z obory świń.
  Wówczas wszystko by razem dobrze pasowało.

  A Pan Roman nie wyczuwa na tym zdjęciu (prawdziwe, a innych nie ma) upokorzenia i poniżenia nie tylko Dudka,
  ale i wszystkich Polaków których ten pacan reprezentuje?

  Wkur.. wił mnie Pan Roman na całego,
  a nie spodziewałem się po Panu tego.

  Dedykuje ten wierszyk wszystkim ludziom dobrego serca i silnych nerwów.

  „Wiersz do grzeszników”

  Dzisiaj z rana się obudziłem,
  espresso wypiłem
  i nagle sobie uświadomiłem,
  że Duch pozaziemski nawiedził mnie tej nocy.

  Kartkę wziąłem i tak się zadumałem
  że jednym ciągiem pod dyktando szybko,
  wszystko na papier przelałem.
  Widocznie tak stać się miało.

  Ty gnido parszywa, zbutwiała, alkoholizowana natychmiast na kolana.
  Rodzinę, przyjaciół i swoją Ojczyznę sprzedałeś i zdradziłeś.
  Za marne srebrniki sam siebie i cały Naród na cierpienia poświeciłeś.

  Szacunku do siebie i do prawdziwych patriotów nigdy nie miałeś,
  tylko na nich szczujesz, plujesz i ciągle cos nowego kombinujesz.
  Teraz przyszedł czas rozliczenia.
  Na kolana nędzniku parszywy.
  Proś Wszechmogącego Pana Boga o przebaczenie.

  Bóg miłosierny wybacza,
  daje nową szansę w życiu i nawraca.

 44. Pozdro said

  Polska jest w percepcji Amerykanow postrzegana jako prowincja Nie wieksza Pewnie jak Catskills mountains na pograniczu Stanu Nowy York I Penstlvania . To tylko w Polskim umysle siedzi wizja ze jestesmy jakims znaczacym krajem. Jak widac w rzeczywistosci Tak Nie jest

 45. revers said

  Czemu Gierek z Fordem mogl, jak przywodca panstwa?

 46. Roman K said

  Pani Olu…bez kokietowania:-))))) ja mam zasady I nie korzystam z tego typu uslug… ale znam takich co zasad nie maja i na wszelki wypadek niech pani zostawi telefon. i ile pani bierze..

  Panie Stanislawie…podpisywalem w swoim zycie duzo kontraktow…I chce panu powiedziec, ze nie wybrzydzalem , kiedy przyszlo podpisac na podlodze….
  Pani Revers po tym kontrakcie- jaki podpisal Gierek…rozpocezto transfer polskiego majatku do USA, tworzenie Jonhow Wencherow i przyszlej Czerwonej Parchatej Oligarchii….pan nie patrzy na d..py podpisujacych…… ale expresje na ich twarzach:-()() widzi pan roznice?????
  To niech pan natychmiast je pokoloruje:-)))))

 47. revers said

  Widac roznice ekspresji, nie mniej nie wiadmo do konca kto komu zyruje i za ile? farby drogie, a mam z tego okresu zdjecia z kdaka od matki chrzestnej z Francji, co Citroenem D180 przyjechala do Polski, takim jak Fantomas i Luis De Fones upamietnili sie na francuskich filmach , wtedy na lepszym poziomie filmu jeszcze jak hamerykanskie kino, te zdjecia byly bardziej kolorowe i z morskim llem baltyku, niz najlepsze kolorowki prasowe w kraju i za granica. Nic nie trzeba kolorowac.

  A syn pana Gierka, Adam, nadal w Brukseli na wysokim stanowisku unijnym i jakos nie brakuje mu zachodniego dziedzictwa i profesorskiej wiedzy..

 48. galaszek said

  Uuuujcccc!!!!..ukoporzenie!…opudlenie i wiele wiele czarnr przygnebiajace komentarz na ten zdjecie!?…..A czeguj nie spojrzec troszku wesolo na ten zdjecie?…oto dwa ch….zn sze -chyba czlonki rozne i ten sam narodu -jeden stojace!!!! i jedyn starsze w stanie spoczynku!..i …czy nie moszna byc dumne z Tego stojacy?!… nawet jak robi tyko za dlugopPiS

 49. Boydar said

  Nie ma Kolega Kafel najmniejszej szansy 🙂

  I prawidłowo, bo kto się nie najadł to się nie naliże; tak moja Pani profesor Jóźwik od biologi zwana Babcią zawsze powtarzała niedouczonym pacjentom. Nie może tak być, że całe życie człowiek klepał egzekutywę, a teraz na dwa słowa się obudzi z okrzykiem Eureka ! Musiałby jednocześnie bowiem przyznać, że był durnym palantem o ile nie moralnym spekulantem.

 50. Roman K said

  https://en.wikipedia.org/wiki/Splice_(film)

  Matthew 24:37 As it was in the days of Noah, so it will be …

 51. Boo said

  Impertynent zaskoczył Imperatora dudniącą mową oratorską, wykorzystując chwilę na światowej tapecie medialnej. To Amerykanie pokazali w zwykły dla siebie sposób, obrazowo ! Polskim parchom zależy na bazie Trump do pilnowania ICH posiadłości – Polin.

 52. Stan said

  Ad: 51 Boo
  Nie do pilnowania, a do wymanewrowania i nowych zysów szukania.
  Proszę napisać, gdzie i kiedy oni cokolwiek upilnowali i cos dobrego dla ludzi zbudowali???

 53. Burian said

  Czemu ten rudzielec nas tak nienawidzi, przecież ma niby żonę Słowenkę czyli niby Słowiankę, no to powinno mu być bliżej do nas; wreszcie powinien znieść te nieszczęsne wizy! My Polacy, chcemy budować mu Amerykę, a nie ją zasrywać i niszczyć. Czy on q…a nie widzi tego?, czy jest tak upośledzony umysłowo i chory dla polactfa z nienawiści?

 54. Stan said

  Ad:53 Burian
  Prosze przeczytac Nr 28n AlexSailor.
  Pomoze w zrozumieniu sprawy.

  „JE Trump najchętniej zawarłby rozejm lub porozumienie z Rosją i przestał ją atakować.
  Tak mówił w kampanii wyborczej, to mu zarzucają, i w ogóle o współpracę z Rosją oskarżają.
  Ma małe pole manewru.
  A tu wyskakują mu służalcze, oślizgłe palanty, wchodzą w tyłek, oddają własne terytorium i jeszcze na bazę nie tylko się zgadzają, nie tylko nie chcą na nią pieniędzy, ale jeszcze chcą za nią zapłacić i ją utrzymywać.
  A ta baza jest wbrew polityce Trumpa, tylko jak ma odmówić, skoro zrobią z niego „ruskiego agenta” i jeszcze z urzędu wyrzucą.
  Jest zatem pewnie wściekły na tych dziadów, tym bardziej, że działają na szkodę własnego kraju – Polski, a przy tym jedynego kraju chyba, gdzie go tak witano.

  Nie żeby się tym kierował, ale szlak może trafić.
  I to jest chyba przyczyna.
  Przecież Wałęsę witali z honorami wiedząc kim jest, a Polska w tym czasie prawie
  się rozpadała rozkradana przy współudziale władz.
  Ale to było zgodne z polityką aktualnie urzędującej wówczas administracji.”

 55. Lily said

  Re 45; Revers
  Panowie Gierek i Jaroszewicz mieli klase,
  czego nie mozna powiedziec o innych,ktorzy
  po Nich nastali. Niech im Polska Ojczysta
  Ziemia lekka bedzie.

 56. NICK said

  Lily.
  Klasa ta była stosowna do etapu NWO.

 57. Kar said

  re:56/Nick

  ..sentymenty..sentymenty; klasa „roboli” Jaroszewicza przemieszczala sie takim oto wehikulem czasu;

  ..a nastepcy poszli o ziarnko dalej..bardziej pazerne gnidy;

 58. NICK said

  Wehikuł.

  Wie Pan?
  Wie. Pan!
  Obniżę poziom.
  A Pana cenię.
  Zatem.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: