Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  niepostepowyoszolom o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  ojojoj o Premier wzywa do wojny z …
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  ojojoj o Afera
  Jack Ravenno o Wolne tematy (38 – …
  Jack Ravenno o Co właściwie napisał Mora…
  zorard o Premier wzywa do wojny z …
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  Mietek o Kreml nigdy się nie naucz…
  revers o Kreml nigdy się nie naucz…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  revers o Kreml nigdy się nie naucz…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

„Zachód nie może przekonać Serbii do uznania Kosowa”

Posted by Marucha w dniu 2018-09-23 (Niedziela)

Tak wygląda pospolity kryminalista, którego usmani zrobili prezydentem nieistniejącego kraju

Prezydent Kosowa przyznał, że Serbia nie zgodzi się na niepodległość republiki i nic nie może tego zmienić.

Długo oczekiwane dyplomatyczne zwycięstwo Belgradu, które zostało uznane nawet przez jego głównego przeciwnika, a może gra polityczna Thaçiego, łapiącego się za wyślizgującą się z jego rąk władzę?

Niedawno prezydent Kosowa Hashim Thaçi publicznie oświadczył, że „Zachód nie jest w stanie przekonać Serbii do uznania Kosowa”.

W oświadczeniu Thaçiego, opublikowanym na oficjalnej stronie prezydenta, czytamy, że uznanie republiki przez Serbię stało się główną przeszkodą na euroatlantyckiej drodze Kosowa:

„Ktoś może powiedzieć, że Serbia powinna uznać Kosowo bez żadnych warunków i w obecnych granicach [… i jeszcze pewnie dołożyć od siebie trochę terenów i kilkadziesiąt miliardów zielonych – admin]. Też chciałbym tego. Ale czy naprawdę sądzicie, że przekonamy Serbię do zrobienia tego w najbliższej przyszłości? Niestety, nie! Czy myślicie, że nasi potężni sojusznicy: Stany Zjednoczone, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy przekonają Serbię do uznania Kosowa? I znowu odpowiedź brzmi: nie!”.

Jego zdaniem Belgrad i Prisztina porozumieją się tylko wtedy, gdy obie strony zgodzą się na kompromis.

Kosowski politolog Stefan Filipovic uważa, że to oświadczenie Thaciego należy rozpatrywać w kontekście wielu innych jego wypowiedzi, przy pomocy których przywódca Kosowa stara się ocalić swoją reputację polityczną nie tylko w republice, ale także na arenie międzynarodowej. [„Reputację”, chłe chłe… – admin]

— W ostatnich tygodniach Thaçi opowiadał się za tzw. „rozgraniczeniem”, podziałem terytorium. Przedstawił różne pomysły, starał się pokazać, że inicjatywa pochodzi od niego, aby wydawało się, że jest jedynym możliwym przedstawicielem Albańczyków z Kosowa, nie tylko w negocjacjach z Belgradem, ale także na światowej scenie politycznej — powiedział serbski ekspert w rozmowie ze Sputnikiem.

Filipovic twierdzi, że jest mu to potrzebne, bo musi zmagać się z potężnym oporem politycznym opozycji w Kosowie. Jego zdaniem prezydent republiki nie próbuje w ten sposób sprowokować zachodnich partnerów do „wywarcia nacisku” na Serbię, ponieważ z samego tekstu wynika, że Serbia ma swoją niewzruszoną pozycję.

— Twierdząc, że Serbia nie uznaje Kosowa i Zachodu nic nie może z tym robić, Thaci wygłosił coś oczywistego. Nie wierzę, że przynajmniej jedna poważna osoba w Prisztinie miała naprawdę nadzieję, że Serbia sama wykopie sobie polityczny grób i spokojnie się w nim położy. Ani jedno państwo nie pozwoliłoby sobie na to. To nie jest szczególnie wielkie zwycięstwo Belgradu, ale raczej porażka Thaci w jego dążeniu do zostanie jedynym przywódcą kosowskich Albańczyków – powiedział politolog.

Jak podkreślił, Serbia ma swoje wytyczne prawne, nie może i nie zamierza występować przeciwko własnej konstytucji.

— Wiele mówi się o tym, że Serbia chce znaleźć kompromis, że jest gotowa do interakcji i wysłuchania innej opinii, ale wszystko to musi pochodzić z obu stron. Wszyscy wiemy, że nie wypływa to z drugiej strony, więc Serbia trzyma się swojego stanowiska, realnego i obiektywnego – ocenił.

Jak dodał, w kontekście Kosowa Serbia przestrzega jedynie prawa międzynarodowego i własnych zasad konstytucyjnych, podczas gdy Thaci wykracza poza własne uprawnienia. — I on o tym wie, dlatego potrzebuje tego rodzaju oświadczeń — podsumował politolog z Kosowa.

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 23 do “„Zachód nie może przekonać Serbii do uznania Kosowa””

 1. Żuraw said

  Gdyby Serbią rządziła nasza kasta polityczna, to już dawno uznali by Kosowo.

 2. maria said

  CZy wybory sa juz dawno ustawione ?

 3. Dziadzius said

  No to z tego widac ze Serbowie maja wiecej w glowie ( i w kregoslupie) niz my Polacy – bo oni nie godza sie na obce sily i ich interewencje w surwernnej polityce Serbji, a my Polacy ,cacy cacy, godzimy sie na istnienie ukrainy no i przytym Bialorusi, no bo my chrzescijanie i jak nam przypala to tak sie stanie.

  ——-
  Białoruś nam nie szkodzi, a byłaby jeszcze bardziej przyjazna, gdyby nie rządzące w Polsce kurewstwo, które jak może, tak psuje stosunki (np. Biełsat, wspomaganie antyrządowej „opozycji” itd).
  Admin

 4. Archer said

  @Żuraw. Jakby w Serbii rządzili tacy politykierzy jak w Polsce, to tamtejszy parlament nie tylko by uznał niepodległość Kosowa, ale też Serbia by wypłaciła odszkodowania przedstawicielom narodowości Kosowarów za te wszystkie lata „prześladowań”, a prezydent i biskupi prawosławni na wyścigi by wszystkich wokoło przepraszali w imieniu „wszystkich Serbów”.

 5. Tadeusz Białek said

  Kosowo było i jest serbskie. to durna UE i usa wyrwały kosowo Serbii

 6. Roman K said

  Spoko //Kosovo je Kosovo!!!!!!

  Kto wie- KTO to jest METATRON??????
  Wie- jaka Sile ma Haslo —– WYPIERDALAC!

 7. Regina said

  W niedalekiej przyszłości czeka nas,to co Serbów spotkało.Mamy to jak w banku.Duże jednorodne diaspory stanowią duże niebezpieczeństwo dla kraju,który zezwoli takiej diasporze osiedlić się na swoim terytorium,a ponadto,gdy ci przybysze przejawiają nienawiść w stosunku do autochtonów i na domiar złego roszczenia terytorialne.Mam na myśli Ukraińców,których to w swojej głupocie i krótkowzroczności na wpuszczał i ciągle nadal wpuszcza do Polski nasz rząd.Jestem tego pewna,że nasi zachodni sojusznicy poparliby banderowców w konflikcie z nami.Bardzo podoba się starej UE,gdy państwa Wschodniej Europy rozpadają się.Sami natomiast,albo nie dopuszczają do podziałów (Hiszpania),albo jednoczą swoje terytoria-Niemcy.

 8. ERYK said

  ……………………… SERBOWIE TO POLACY ! ! ! ! ! ! ! !

 9. 8
  Eryk
  Serbowie to Polacy????
  W zyciu i za zadne skarby.
  Najpierw niech Polacy zaplaca odszkodowanie za rozwalke Jugoslawii i za okupacje Kosowa. Polskie wojsko i policja od 16 lat okupuja Kosowo. Co tam robia?? Nie wpuszczaja Serbow do Kosowa!!!
  Polacy to wredny narod.
  Przyjaznili sie z Jugoslawia a potem pomoglii zmiesc calutki kraj z mapy swiata.

  ———–
  Tak niestety jest.
  Odkąd Polacy zaprzyjaźnili się i zasojuszowali z Zachodem (zwłaszcza z USA) – zrobili się tacy sami wredni, jak cały Zachód.
  Bo kto się ze świniami zadaje, w gnoju się utytła.
  Admin

 10. Lily said

  Re 2;Maria
  Tego „zlotoustnego” Kaczynskiego sluchac
  sie nie da. Barwa i ton glosu mowi mnie,ze
  to ZLY osobnik,niegodny zaufania.
  A,a jakos bardzo szybko doszedl do siebie
  po tej „operacji” kolana(cud jakis)?. Zaczela
  sie goraczka przedwyborcza,Kaczynski
  swoim zebranym „gorszemu sortowi”,
  przypomina,ze tylko „uczciwosc sie liczy”.
  Jedno jest pewne,ze nie chodzi tu o
  uczciwosc wobec swoich wyborcow.
  P.Kaczynski,gdzie te 3.000 000 mieszkan,
  ktore Pis obiecal wyborcom przd wyborami
  w 2005 r ?.
  Slyszalam,ze jak Jaki wygra wybory,to
  wybuduje nowe osiedle,juz sie domyslam
  do kogo,a Wy?.

 11. Boydar said

  W sumie to nie na temat

  W porównaniu z nową „amerykańską” bazą takie osiedle (10) to pikuś. Gdzieś ktoś wyjaśnił, że te dwa miliardy na dzień dobry to nie jest okup dla wuja Sama tylko koszty wybudowania infrastruktury i przystosowania terenu. Ja tam specjalnie bym nie płakał. Amerykance prędzej czy później wyjadą bronić demokracji (niewykluczone że tym razem u siebie) a baza … zostanie, pewnie sprzęt w większości również. Ten deal z Trumpem to całkiem niezły patent do schowania liścia w lesie. A jak pamiętam to USA nigdy się z CCCP nie napieprzało na serio. Natomiast Czesi faktycznie, mogą pójść na układ ze Szwedami i spróbować zająć to i owo 🙂

 12. revers said

  ” Obywatel Izraela oskarżony o udział w handlu ludzkimi organami w Kosowie przed dziesięciu laty został aresztowany na Cyprze – poinformowała w piątek policja. Wg niej ekstradycji zatrzymanego w celu postawienia go przed sądem domagają się władze w Prisztinie.”

  a powiela ta nerka serbska? lub how much”

  http://www.polishclub.org/2018/01/07/zlapali-dostawce-ludzkich-organow-dla-izraela-szokujaca-dzialalnosc-zydowskiego-handlarza/

  a tak po za tym te wszystkie plus500, szczepionki RODO, ACTA2, to super dzalanosc na zbieranie informacji o nie wybranych ale selekcjonowanych, sortowanych od niemowlaka po smierc dla supervisorow decydujacych o wyborze dawcy z botnetow dla organowego przemyslu gudlajow i materalu do transplantacji.

 13. revers said

  .. o tym pisze Assange

  https://www.theguardian.com/media/2016/aug/23/wikileaks-posts-sensitive-medical-information-saudi-arabia

  oraz sieci pedofilskich.

 14. Alex Byk said

  Ad9. Jacy Polacy. W Polsce od wieków nie rzadzą Polacy. Niestety żołnierze muszą wykonywać rozkazy dowódców a ci rządzących.

 15. Rokitnik said

  W unitarce czyli jako „koty ” musielismy wykonywac rozkazy glupawych kaprali od pluga oderwanych granatem. Wszystko sie nagle skonczylo, gdy dostalismy KALACHY… Ci sami kaprale, nagle zaczeli spokornieli i zaczeli nas traktowac bez wywyzszania sie…. czyli POCZULI mores?!
  Wojsko to nie zbior bandytow. Kto sie godzil na ” misje ” to wykonywal rozkazy nawet najdurniejsze. Nie wierze jednak, ze to byl ROZKAZ ? Podejrzewam, ze mozna bylo jednak wykrecic sie od takiego ” zaszczytu „? Chyba TAK, poniewaz Polska nie jest bezposrednio zarozona? W sumie decyduja PIENIADZE i zazwyczaj naciski Rodzinne, bo wicie rozumicie; trzeba na nowy samochod, na studia dla coreczki, wesele dla syna etc?

  Podsumowujac chcialem zauwazyc, ze i w tym zawodzie NIE zamyka sie Swiat. Ze mimo wszystko JEST wybor dzialania z wlasnym sumieniem. ?TYLKO – czy jeszcze KOGOS to obchodzi, gdy rzeczywistosc materialna skrzeczy?

 16. Dziadzius said

  @3-Admin.
  .”Białoruś nam nie szkodzi, a byłaby jeszcze bardziej przyjazna, gdyby nie rządzące w Polsce kurewstwo, które jak może, tak psuje stosunki (np. Biełsat, wspomaganie antyrządowej „opozycji” itd).
  Admin”
  No niby Pan ma racje. Bialorus byla panstwem tak jak i Litwa i przez pewien czas jezyk „lingua franca ” Litwy byl bialorusinski. Ja jakos wpakowalem Bialorus tak z lenistwa . Sorry.

 17. Rafa said

  Serbia powinna wzmocnić armię i odbić swoją ziemię.

 18. lewarek.pl said

  A pamiętacie pogrzeb tego żołnierza, który jako pierwszy Polak zginął „na misjach”? W Afganistanie czy innym Iraku… Był ze Szczecina. Wszystkie telewizje tym się zachłystywały, Mszę arcybiskup odprawił, orgazm był totalny. Pojechał zabijać innych w ich ojczyźnie, jego ubili. Podobno szli na ochotnika. Tak sobie wybrał, pewnie myślał, że mu konto spęcznieje. Następnych takich biznesmenów chowali dużo skromniej.

 19. lewarek.pl said

  17.
  Nierealne. Kosowo jest amerykańskie. Kowboje mają tam swoją bazę Bondsteel, dużą i bardzo ważną.

 20. revers said

  re3

  Lukaszenko zarzadzil wzmocnienie granicy Bialorusi z Ukrazna, bo stwierdzil ze tam bieda jak piszczy, i glodomor Poroszenki, i ruszy z 15 mln. banderowcow na Minsk i okolice, widocznie zboza zebrano na bialorusi i jest obficie, a polakom nie przeszkadza ze swiecaa juz siekiery ponownie w metropoliiach Kijowskich na lachow i rusinow.

 21. Dziadzius said

  @20, Revers said…..
  Zeby tak jakos byl tu maly cud i Lukasznko dogadal sie z Dupa i z Putimen to moze by oni trzej zanalezli jakis pasujacy anytbiotyk na zaraze ukrainy i zastrzykneli odpowiedania liczbe rakiet zanim Trumpek zawola swego lekarza.

 22. Dziadzius said

  @21 mea culpa – jakos mi taki chochlik drukarski wskoczyl i napisalem „Dupa” a powinno byl byc „DUDA”

 23. Dinozaur said

  Dinozaur przypomina : Przed kilkoma miesiącami
  Serbia zapłaciła kilkadziesiąt milionów dolarów za mienie bezspadkowe Zydów serbskich ( było ich chyba 13 000).

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: