Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Boydar o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Gość o Tożsamość Ukrainy
  Andre Chmi. o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  NC o Tożsamość Ukrainy
  ojojoj o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  ojojoj o Upały i irracjonalizm z b…
  ojojoj o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Marcin o Wolne tematy (48 – …
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

MO Rosji o krokach odwetowych w związku z katastrofą Ił-20

Posted by Marucha w dniu 2018-09-25 (Wtorek)

Rosyjski resort obrony podejmie środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa rosyjskich wojskowych prowadzących w Syrii walkę z terroryzmem międzynarodowym.

1. W ciągu dwóch tygodni syryjskim siłom zbrojnym zostanie przekazany współczesny przeciwlotniczy system rakietowy S-300.

2. Punkty dowódcze syryjskich pododdziałów i jednostek wojskowych obrony przeciwlotniczej będą wyposażone w zautomatyzowane systemy kontroli, w które są zaopatrywane tylko rosyjskie siły zbrojne. Zapewni to scentralizowaną kontrolę wszystkimi siłami i środkami obrony przeciwlotniczej Syrii, monitoring sytuacji lotniczej i szybkie udzielanie wskazówek.
Najważniejsze jest to, że będzie gwarantowana identyfikacja wszystkich rosyjskich statków powietrznych przez syryjskie środki obrony przeciwlotniczej.

3. W sąsiadujących z Syrią rejonach nad akwenem Morza Śródziemnego będą używane środki przeciwdziałania radioelektronicznego nawigacji satelitarnej.

Poza tym środki przeciwdziałania radioelektronicznego zostaną użyte przeciwko pokładowym stacjom radiolokacyjnym oraz systemom łączności lotnictwa bojowego atakującego obiekty nad syryjskim terytorium.

W swoim wystąpieniu minister obrony Rosji podkreślił, że odpowiedzialność za katastrofę rosyjskiego Ił-20 w Syrii spoczywa na Izraelu. Według niego przedstawiciele sił powietrznych Izraela ostrzegli przed atakiem zaledwie minutę przed nim, poza tym nie przekazali rosyjskiemu dowództwu współrzędne myśliwców, co nie pozwoliło na wyprowadzenie Ił-20 z niebezpiecznej strefy, w wyniku czego został zestrzelony przez rakietę S-200 obrony przeciwlotniczej syryjskiej armii.

Minister podkreślił, że izraelskie załogi, zdając sobie sprawę z sytuacji, ukryły się za rosyjskim samolotem, co doprowadziło do śmierci 15 rosyjskich wojskowych znajdujących się na pokładzie Ił-20.

https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 12 do “MO Rosji o krokach odwetowych w związku z katastrofą Ił-20”

 1. Kar said

  ..że izraelskie załogi, zdając sobie sprawę z sytuacji, ukryły się za rosyjskim samolotem,..
  __________________________

  ..no, wciaz niebywale dobrze im zre, ale jak dlugo jeszcze beda chowac sie pasozytowac na czyims zadzie..? w koncu znajdzie sie zuch-chwat ktory wywali z grubej rury..i banka mydlana zrobi..bumm

 2. star1 said

  Do nr 1:

  Obyś był, dobry człowieku, prorokiem

 3. Niepokorny said

  I tak napiecie rosnie … TVP w slad za „demokratycznym” mainstreamem pewnie poda to jako dowod na imperializm Rosji.

 4. Bogaty Miś said

  Zdaje się, że tej tragedii 15-tu Rosjan brakowało, aby domknąć obronę powietrzną terytorium Syrii. A to oznacza bliski koniec wojny dla tego kraju. Chwała Panu Bogu.
  [” W sąsiadujących z Syrią rejonach nad akwenem Morza Śródziemnego będą używane środki przeciwdziałania radioelektronicznego nawigacji satelitarnej.

  Poza tym środki przeciwdziałania radioelektronicznego zostaną użyte przeciwko pokładowym stacjom radiolokacyjnym oraz systemom łączności lotnictwa bojowego atakującego obiekty nad syryjskim terytorium”]

  ———–
  Szkoda, że 15 młodych, odważnych, wyszkolonych ludzi straciło życie, żony straciły mężów, dzieci ojców.
  Rosjan zrobiono w konia.
  Miejmy nadzieję, że to się nie powtórzy.
  Admin

 5. osoba prywatna said

  Syryjski ekspert ds. wojskowości, emerytowany generał Ali Maqsud powiedział w rozmowie ze Sputnikiem, że „decyzja Rosji o dostarczeniu Damaszkowi systemów rakietowych S-300 zmieni równowagę sił i uderzy po długich izraelskich i zachodnich rękach, które próbują dosięgnąć do Damaszku. Będzie to czynnik odstraszający przed antysyryjską agresją”.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201809258848485-sputnik-rosja-syria-s-300/

 6. revers said

  No napewno, a swoja droga jak mozna byc tak bezczelnym lgac jak Liebermann i leciec do Moskwy dalej lgac w zywe oczy, przed ekspertami z branzy obronej?

  general major Konaszenko na konferencji prasowej przedstawil: jeszcze wyniki nie tylko syryjskiego systemu plot SAM200 ale jeszcze z bazy lotniczej w Hemmini z Systemu S400, ktory bardziej czuly jest na takie gudlajskie numery.

  https://www.rbc.ru/politics/24/09/2018/5ba91c539a7947ac816806ab?utm_source=smi2&utm_medium=smi2&utm_campaign=smi2

  Widocznie zydzi sa pewni ze broni ich mamona FED-u i antysemickie prawka aipaki, no i oczywiscie 90% nieswiadomych nic gojow, w 199% opanowanych przez nich lze mediach w tym polskojezycznych.

 7. Głos Prawdy said

  Putin jest za dobry do wszystkich (żeby nikt tu nie myślał, że ugina się przed żydami, przynajmniej ja spodziewam się, że tak nie jest) On jednakowo postępował w podobnych sytuacjach z prowokacjami innych krajów. Bo wie, czy to grozi. kilu zapalnych punktów planety wkrótce wybuchną jeden po drugim, ale przynajmniej dobrze, że jest ktoś, kto może odciągnąć ten moment.

 8. Birton said

  Putina czas już wymienić na Szojgu

 9. Bogaty Miś said

  ad5
  nie chodzi o to, aby się bić, tylko o to, aby uderzyć rozstrzygająco w odpowiednim momencie.

 10. Bogaty Miś said

  autopoprawka
  to było ad 8:
  odpowiedź na „Putina czas już wymienić na Szojgu”

 11. Boydar said

  Kto jest skłonny gryźć Rosję na własną rękę (paszczę) ? Iran i Chiny, moim zdaniem. I wszystko co się „tam” dzieje to zabiegi Rosji aby się przed tym uchronić. Tylko to dla nas niezrozumiałe; nawet rury z ciepłą wodą nie rozumiemy.

  Izrael jak zwykle zrobił durni w balona, i nie mam na myśli ani Syrii ani tym bardziej Rosji. O ile do tej pory obecność w Syrii postulowanego przez Misia Szojgu była mimo wszystko ograniczona, głównie układami, konwencjami i koniecznością zachowania pozorów, to teraz już nie 🙂

  Tylko Izrael nadawał się do tej roli, oprócz Hezbollahu nie musi bać się nikogo.

 12. vaik said

  Gudu, gudu gudlajskie o systemach obronnych w Syrii i Iranie od lat, a w między-czasie rzyć robi swoje. Nie da rady z rzycią iść do nieba ale dzięki niej, proste ale jakoś trudno zrozumiałe.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: