Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Gość o Tożsamość Ukrainy
  Andre Chmi. o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  NC o Tożsamość Ukrainy
  ojojoj o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  ojojoj o Upały i irracjonalizm z b…
  ojojoj o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Marcin o Wolne tematy (48 – …
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
  Mietek o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  revers o Syria uznaje republiki lu…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (48 – …
  Jacek o Syria uznaje republiki lu…
  Jacek o Upały i irracjonalizm z b…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Usrael – ostatni dzwonek po kaftan bezpieczeństwa

Posted by Marucha w dniu 2018-09-25 (Wtorek)

Putin nie ma wystarczających sił wewnętrznych vis-à-vis finansowej V kolumny w Rosji, ani środków ekonomicznych państwa na wprowadzenie planu Robertsa w życie.

Nowy porządek świata (NWO), to nie tylko struktura globalnej władzy Zachodu nad Ludzkością, ale przede wszystkim system, który musi doprowadzić do zagłady tejże, włączając w to również twórców i wykonawców wspomnianej idei.

Dlatego też walka z nią jednoczy wszystkich tych (lepszych lub gorszych), którzy chcą żyć we względnej wolności i dostatku, jak przykładowo kraje BRICS[i].

Należy tu podkreślić, że niezależnie od osiągnięć technologicznych, obecny zachodni system (NWO) polegający na oddzieleniu producenta i konsumenta tak zwanymi „rynkami finansowymi”, a wyrażając się kolokwialnie niczym nie okiełznaną żydowską lichwą, uniemożliwia osiągnięcie powyższego celu.

Nawet tak bogate kraje , jak Niemcy czy Holandia pogrążają się w długach publicznych, a ich obecny dobrobyt opiera się wyłącznie, na bezlitosnym wyzysku nowych kolonii, takich jak III RP i pozostałe kraje „nowej Europy”, które to suma summarum przejmują brzemię wyzysku z pleców swych zachodnich pryncypałów i zadowalają w ten sposób roszczenia globalnych lichwiarzy.

NWO opiera się na masowym ogłupianiu społeczeństw i pogrążaniu ich w totalnym kłamstwie. Szczególnie łatwo przychodzi wmawianie ludziom doktryny „wolnego rynku”, który jest jedynie „wolny” dla wszelkich machinacji finansowej międzynarodówki. „Naukowego” charakteru tej liberalnej doktrynie ekonomicznej nadają tabuny propagandzistów i szarlatanów, zwanych „finansistami”, których wylęgarnią jest od lat chicagowska szkoła ekonomiczna[ii].

Pospólstwu znacznie łatwiej jest zaakceptować mętne brednie zwane „nowoczesną doktryną ekonomiczną”, których nie jest w stanie pojąć, uznając to za dowód mądrości jej głosicieli, niż pojąć na „zdrowy chłopski rozum” oczywisty fakt, że na obecnym poziomie rozwoju technologicznego łatwo jest zapewnić dostatnie warunki życia wszystkim, bez potrzeby uciekania się do wyniszczających wojen, antykoncepcji, aborcji, czy eutanazji.

Najlepszym przykładem łatwości z jaką ogłupia się społeczeństwo stanowi okres „transformacji ustrojowej” III RP, w której wyniszczono lub zrabowano (za przysłowiową złotówkę) całą realną gospodarkę i to przy aplauzie motłochu, który wierzył towarzyszowi Balcerowiczowi, przemienionemu w „wolnorynkowego mesjasza” byłemu lektorowi komunistycznej partii PZPR, że zamieni im on utracone miejsca pracy na nowe „innowacyjne” .

Każda nieśmiała próba nielicznych oponentów zastopowania tej gigantycznej zbrodni, napotykała na głupawy rechot „rozumnego” społeczeństwa „wolnorynkowego prymusa”, jakim to mianem ochrzczono nowopowstałą III RP.

Dziś „innowacyjne” miejsca pracy zmaterializowały się w formie zachodnich zmywaków i burdeli, z których to nadal czerpie dumę „rozumne” społeczeństwo.

Podobny los spotkał inne postkomunistyczne państwa z Rosją na czele, w której do dziś ekonomiczną władzę sprawuje gang „finansistów”, którzy z agenturalnego nadania, lub własnej głupoty i ignorancji sabotują rozwój ekonomiczny Federacji, czego najnowszym przykładem jest sławetna „reforma emerytalna”[iii].

Oczywiście są na świecie autentyczni ekonomiści, czego przykładem są dr Paul Craig Roberts[iv] i Michael Hudson[v], którzy niejednokrotnie przedstawiali Rosji rady, jak uwolnić się z obłędnej doktryny ekonomicznej.

Dr Roberts posunął się nawet tak daleko, że zaoferował swe usługi w dziele „ekonomicznego rzucenia na kolana” Zachodniego Imperium Zła. Przy czym jest to dowód jego, jako Amerykanina, niezwykłej odwagi i pragmatyzmu, gdyż w interesie każdego normalnego człowieka powinna leżeć chęć przeciwstawienia się systemowi prowadzącemu do zagłady Ludzkości.

Jako twórca tzw. „reaganomics”[vi] , która spowodowała bankructwo i upadek ZSRR, dr Roberts byłby niewątpliwie w stanie wprowadzić swe obietnice w życie, które motywował rozsądnie, tym że lepiej jest przeżyć okres globalnego ekonomicznego chaosu, niż ciszy atomowej zimy wynikłej ze skutków globalnego konfliktu nuklearnego.

Niestety Putin nie ma wystarczających sił wewnętrznych vis-à-vis finansowej V kolumny w Rosji, ani środków ekonomicznych państwa na wprowadzenie planu Robertsa w życie. Posiadają je natomiast Chiny, które w żółwim tempie prowadzą rozgrywkę z USA.

Znany chiński politolog zobrazował to walką doświadczonego zawodnika tai-chi[vii], który unikając ciosów nieokiełznanego przeciwnika (USA) doprowadza do jego stopniowego wyczerpania, zanim zada mu decydujące śmiertelne uderzenie.

I jest to trafne porównanie, jeśliby nie jeden istotny szczegół. Kontynuując te porównanie; nieokiełznany przeciwnik (USA) ma w swej dłoni odbezpieczony granat (broń masowego rażenia), który w ramach swej niepoczytalności może w każdej chwili wypuścić z rąk. A to już diametralnie zmienia obraz walki i sens jej dotychczasowej strategii.

Na ten sam aspekt zwracał Rosji uwagę Paul Craig Roberts, który krytykował „miękka” taktykę Putina w odniesieniu do Waszyngtonu. Nie zważając na wymierzane Rosji policzki, nadstawia on zawsze pod uderzenie przysłowiowy drugi, rozzuchwalając jeszcze bardziej adwersarza odczytującego takie zachowanie, jako dowód słabości zachęcającej do eskalacji agresji.

Ostatnio na anglojęzycznej platformie niezależnych mediów rozgorzała nawet polemika w tej sprawie. Większość dyskutantów popierała pragmatyzm Putina, który unikał konfrontacji. Jeden z dyskutantów użył porównania do sanitariusza z zakładu psychiatrycznego (Rosji), który co pewien czas musi mitygować napady szału pacjenta (USA) poprzez umieszczenie go w kaftanie bezpieczeństwa, argumentując że trudno mówić tu o nadstawianiu drugiego policzka, gdy szaleniec w trakcie wspomnianej czynności opluwa i gryzie sanitariusza.

Ocenę tą zweryfikował negatywnie ostatni incydent z zestrzeleniem rosyjskiego samolotu, na który Putin zareagował negacją postawy ministerstwa obrony Rosji, kładącą odpowiedzialność za prowokację na Izraelu i rezerwującą sobie prawo odwetu.

Dr Robderts ma rację, co będzie gdy rozzuchwalony bezkarnością Izrael zatopi rosyjski krążownik? Putin będzie miał wtedy do wyboru kapitulację lub III wojnę światową; przyznają już chórem różnogłośni dotychczasowi dyskutanci. Nie chodzi tu bowiem o sprawy honoru, a jedynie możliwie szybkie i permanentne założenia szaleńcowi kaftana bezpieczeństwa, zanim będzie za późno!

[i] https://pl.wikipedia.org/wiki/BRICS
[ii] https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_chicagowska_(ekonomia)
[iii] https://www.salon24.pl/u/ignacynowopolskiblog/896277
[iv] https://www.paulcraigroberts.org/
[v] https://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Hudson_(economist)
[vi] https://en.wikipedia.org/wiki/Reaganomics
[vii] http://wformie24.poradnikzdrowie.pl/zajecia-i-treningi/sztuki-walki-jakie-sa-rodzaje-sztuk-walki-i-ktore-warto-trenowac_44049.html

Dr Ignacy Nowopolski
https://drnowopolskiblog.neon24.pl

Putinowi bardziej zależy na ocaleniu świata przed podpaleniem go przez USA i Izrael – niż na spektakularnej i szybkiej zemście.
Admin

Komentarzy 18 do “Usrael – ostatni dzwonek po kaftan bezpieczeństwa”

 1. revers said

  No ale wieskszosc mysli ze to slabosc Kremla i Putina i juz niedlugo, Kreml padnie na kolana, dudziaki moskiewskie beda latac do Waszingtonu lizac dupe jakeskie, i podpisywac ustawy pozwlaajce im wydobywac rope i gaz z ich terytorium.

 2. […] https://marucha.wordpress.com/2018/09/25/usrael-ostatni-dzwonek-po-kaftan-bezpieczenstwa/ […]

 3. Birton said

  Putin ma bardziej niż dobre stosunki z Netanuyahu i to wystarczy za komentarz

  ——
  To NIC nie musi oznaczać.
  Admin

 4. Birton said

  „Israel’s government orders army to act against Iran in Syria in coordination with Russia.”
  http://tass.com/world/1023002

 5. lopek said

  „Usrael – ostatni dzwonek po kaftan bezpieczeństwa”
  Koniec cytatu.
  To raczej Usrahell założył całej ludzkości stworzonej przez Boga osobliwy kaftan bezpieczeństwa piekielnego – aby budowa Piekła na Ziemi – przebiegała bez przeszkód. Ów kaftan może rozwiązać tylko Bóg – i kiedyś go rozwiąże – bo nie może być tak aby na świecie zostało tylko samo zło.

 6. Xyz said

  Polska nie jest nikomu potrzebna tylko Polakom dlatego jak Polacy o nią nie będą dbali to nikt inny o nią nie zadba tj niemcy,rosjanie,amerykanie i ktokolwiek inny – chyba że potraktują ją jako o swoje żerowisko

 7. revers said

  re4

  to w tasie to akurat jaki koszer redaktorek pisal, nie podajac szczegow o czym mowil rzecznik wojskowy Rosji, i co oznacza wspolana operacja wojskowa przeciwko Iranowi, czy jego jednostkom Hellzbolachu, czy izraelskich ISIS, i na jaka gleboksc w glab Syrii 8 km, czy 80 km ?

  Na tej samej stronie Tassa podana jest iformacja i podjeciu wpolpracy Rosji z Iranem w konkretnych bazach
  wojskowych na terytorium Syrii.

  W kazdym badz razie rosjanie prubuja zabezpieczyc sie z kazdej strony, a swoja droga mogli odpalic zaraz sowje S400 w bazie
  w hemmini zeby pomoc lepiej Fkom, szybciej i bezpieczniej dolecic do bazy w przestrzeni powietrznej Izraela, co zez wozalo sie z pewnym ryzkiem ujawnienia stanowisk S400 .

  Za to 3 dywizjon S400 zostal w pelni wprowadzony do stanu gotowosci bojowej na Krymie, i na nic ukrainskie prowokacje pod mostem Azowskim.

  Widac ze rozlam jest duzy w rosysjkich przekaziorach i na sczytach wladzy na Kemlu, gdzie gudlaje maja duzy wplyw.

 8. Birton said

  ad. 7
  http://www.xinhuanet.com/english/2018-09/26/c_137492390.htm
  „Netanyahu spoke by phone with Russian President Vladimir Putin on Monday night, during which they agreed to continue their security coordination in Syria”.
  To na pewno nie judzkie wiadomości .

 9. VAV said

  W Moskwie odbył się festiwal „Krąg światła”. Przez 5 dni międzynarodowe zespoły pokazywały swoje niezwykłe projekcje.
  Mozaikę barw i zapierające dech w piersiach historie przygotowali najlepsi specjaliści z 16 państw. Przy czym takiego rozmachu nie było jeszcze nie tylko w Moskwie, ale także na całym świecie.
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=8Cxb-Vo_GZY

 10. NICK said

  Panie Gajowy.
  A to w nawiązaniu do wpisu nr 2 (Syndrom…)

  CZytał Pan?

  A Wy, Moiściewy?

  Tamże JO JEST.
  Pisze.
  Nieciekawie. A wychowan ON tutaj.

  Modernizm i pouczania Gajowego.
  Sromotne krocze.
  (jak to krocze)
  Zamknięcie krytykujący goście.

  Wdzięczność… .

  Panie JO.
  Pamięć ludzka jest dłuższa niż Pan myśli.
  Zebrał kasę bez rozliczenia.

  Teraz rozwala Pan resztki Bractwa.
  Ryży kudła.
  WARA.
  Od Źródła.

 11. Marucha said

  Re 10:
  A niech sobie pisze…

 12. lewarek.pl said

  3.
  „Putin ma bardziej niż dobre stosunki z Netanuyahu i to wystarczy za komentarz”

  Myślę, że on tym obrzezanym ch…m gardzi (zapewne z wzajemnością).
  Putin, wykorzystując N na przykład w Moskwie 9 maja, stara się o bardziej niż dobre stosunki z rosyjską diasporą w Izraelu. N to puszek – jest i go nie będzie – a diaspora pozostanie.

 13. revers said

  ale jak na razie mozna gojow ruskich zabijac gdzie sie chce i jak sie chce, w syrii, przed tem w Ankarze w galerii sztuki, na forum ONZ lub po amabasadora rosji, i to czesto na wysokich stanowiskach.

  Ile mozna przyjmowac juz nie policzkow, ale smiertelnych sztylecikow, dodatkow paralizujacych akcje serca typu CIA pistolet z lodowym i latwo rozpuszcjacym sie nabojem z srodkiem paralizujacym lub zatrzymujacym akcje serca?

 14. revers said

  Najnowsze ruskie rakietki powietrze woda w dzialaniu …

 15. vaik said

  To nic nie musi ale oznacza to samo, że z rzycią lepiej na odległość, prędzej czy później, jak widać, trzeba będzie wyjąć z rzyci, czy się chce czy nei.

 16. jaja said

  Nie wiem czy „przyjacielskie i ustepliwe” stosunki Putina z Bibim jak twierdzi Haaretz i Ynet – wyjda Rosji na zdrowie? O tych wyjatkowo przyjacielskich stosunkach media zydowskie powiadomily, poszczycily sie zaraz po katastrofie rosyjskiego samolotu. Ja odczulam to jako kopniaka w strone Putina, a z tresci wynikalo, ze awansowal Szojgu i jego zdanie o wynikach sledztwa i wzajemnych stosunkach jak napisali, bedzie mialo decydujacy wplyw. Znaczy zdeklasowal Putina w tej tragicznej sprawie. Sprawdzilo sie to co prorokowal Roberts ( szybciej niz przypuszczalam) i to nie tak dawno, ze sluzby militarne w koncu wezma sprawy we wlasne rece, a sa przepelnione duchem patriotycznym i honor maja na sztandarze.
  PCRobersta zawsze czytam i ostatnio nawet tlumaczyl swoja opinie na temat Putina, powiedzial, ze nie ma absolutnie podtekstu osobistego, a tylko aspekt czysto polityczny decyduje o jego pogladach. Przyznam, ze dosc czesto jak widzi ku temu powody to niezbyt pochlebnie wyraza sie o polityce ustepstw Putina dotyczacej B.W. Z Robertsem nie sposob polemizowac bo uzasadnia bardzo przekonywujaco, na podstawie faktow swoja opinie pod adresem wielu politykow. Stara sie byc zawsze obiektywny, dlatego nie posadzam go o jakies osobiste uprzedzenia pod adresem Putina i jakiegokolwiek innego znanego polityka.. Roberts to klasa, erudyta w polityczny a nie jakis gryzipiorek.

 17. Rafal Cz. said

  Mysle ze Federacja Rosyjska jest w niezwykle trudnym polozeniu jezeli chodzii o bliski wschod. Nie chce konfliktu ktory
  moglby sie przeksztalcic w zaczatek wojny swiatowej.
  System S-300 w rekach syryjczykow ostudzi zapedy Izraela na tyle skutecznie ze Federacja bedzie mogla wykonczyc ISIS
  I wraz z armia syryjska osiagnac zamierzone cele.
  Ponadto madra poltyka wzgledem Turcji I uwzglednienia Jej interesow w Syrii doprowadzila do wspolnego dzialania Federacji
  I Turcji a to juz jest znaczace osiagniecie.

 18. USA tylko czeka, zeby Rosja sie dala sprowokowac. Tego Idlib nie moga darowac.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: