Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (65 – 2018)

Posted by Marucha w dniu 2018-09-26 (Środa)

Jak zapowiada Jerzy Rutkowski, były radca w Ministerstwie Gospodarki i Ministerstwie Rozwoju, Rosji grozi wieloletnia stagnacja.

Coś w tym musi być, bo prognozy te niezmiennie powtarzają się od 30 lat.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2018/09/21/wolne-tematy-64-2018/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2018/10/01/wolne-tematy-66-2018/

Gajowy Marucha

Komentarze 254 to “Wolne tematy (65 – 2018)”

 1. ibrahim ibn jakub said

  Taaaa….stagnacja jest zaj……sta. Własnie wczoraj kolega poleciał do znajomych do Moskwy. Będzie tam niedaleko budował chlewnie. Nie chciał powiedzieć ile. Tzn. ile dał w łapę i ile tych chlewni pobuduje.
  Drugi mój kolega -jubiler z Poznania- wytwarza piękną biżuterię. 80% klientów to ruscy. Taka tam stagnacja Panie….aż nie do pomyślenia.

 2. Piskorz said

  1. Po pierwsze primo..nie ruscy, tylko Rosjanie..Tak jest normalnie..
  2. Po drugie primo /ha ha/…nich ten kolega pojedzie na tzw. prowincję..Nie koniecznie na prowincję sensu stricto..i niech sobie czyta.www.pdsnpsr.ru …

 3. VAV said

 4. Marcin said

  To I tak dobrze. Targalski przewiduje upadek Rosji do 2023 tylko nie powiedział czy przed czy po wyprawie moskiewskiej polakuf z ukraincami.

 5. ibrahim ibn jakub said

  Ad2.
  No właśnie na prowincji będą jego chlewnie. Ale przecież w „centrali” trzeba wszystko „omówić”, no ludzie chyba wiecie, że od epoki poprzedniej cywilizacji przedpotowpowej kompletnie nic się w tej materii nie zmieniło. No może wzrosły łapówki.

 6. Marucha said

  Co tam dużo gadać. Rosja to lampy naftowe, bimber i walonki. Laptopy na korbę mają, a ludzie w gułagach gniją. Żydom się nie kłaniają.

 7. krzyk58 (@krzyk580) said

  re2. Mówisz Ruski – i wiesz o kogo chodzi Słowianin, najczęściej prawosławnego wyznania. Mówisz Rosjanin – a,aaa to już szeroki termin Bo, to i Czukcza i Kałmuk no i wspomniany wcześniej Ruski…

 8. VAV said

 9. Regina said

  Upadek gospodarczy Rosji,to pobożne życzenie naszych żydków u władzy.Gdyby tak faktycznie było,to nie przejawiali by takiej nerwowości w stosunku do Rosjan.A tak wszystko świetnie szło i we właściwym kierunku za tego wspaniałego ,prozachodniego Jelcyna i pomyśleć,że tak blisko Europy była Rosja.Niestety,do władzy doszedł ten zimny czekista Putin i zrąbał naszym e l y t o m dobre samopoczucie.Najbardziej wnerwia ich to,że Rosjanie są świadomi tego,że na tej UE wyszliśmy jak Zabłocki na mydle,a nasi nowi sojusznicy oskubali i skubią nas do cna.Nie dziwota ,że takie zażarte zacietrzewienie naszych elyt na Rosjan.

 10. lewarek.pl said

  6.
  Zapomniał Pan Gajowy o onucach.

 11. lewarek.pl said

  poniedziałek, 24 września 2018

  Dwa „klery”

  Z przyczyn logistyczno-czasoprzestrzennych w minione wakacje rodzina moja czyniła zadość obowiązkowi niedzielnemu w kościele parafialnym w jednej z gmin malowniczego Beskidu Żywieckiego. W parafii owej posługują: proboszcz i wikary. Z przykrością muszę stwierdzić, że niezależnie od pory dnia niedzielnego (czy nawet wieczora sobotniego), absolutnie wszystkie Msze święte były przez tę ekipę odprawiane na tak żenujący liturgiczny odpierdol, że aż serce się kraje. Za każdym razem poobcinane to co się tylko da. Lekcje i Ewangelia odklepywane niezrozumiale. Każdorazowo „dwójka” włącznie ze Słowami Ustanowienia wyfaflotana z szybkością karabinu maszynowego. Przyklęknięcie po konsekracji trwające 100ms. Komunia święta rozdawana jak czipsy – bez jakiejkolwiek rewerencji – byle szybko, byle dalej. Celebrans nawet widząc, że wierny chce uklęknąć, wciska Pana Jezusa temuż wiernemu już podczas wykonywania manewru klękania. Wszystko tak asakralne, beznamiętne i beznadziejnie miałkie, byle odwalić przykry obowiązek i iść do domu.

  Kto lub co stanowi większe zagrożenie dla przyszłości Kościoła i Jego wiernych? Jednorazowy, gniotowaty „Kler” z „biskupem” Gajosem w roli głównej – czy codzienny, parafialny beznamiętny kler, partaczący obrzędowo co się tylko da i regularnie celebrujący Msze święte na odpierdol, któremu już nie przeszkadza nawet to, że lud wierny nie potrafi porządnie wyrazić zewnętrznie swojej wiary wykonując porządnie znak krzyża świętego albo przyklękając nabożnie przed tabernakulum?

  Niech każdy z P.T. Czytelników sam sobie odpowie na to pytanie

  Napisał Dextimus dnia 24.9.18
  http://breviarium.blogspot.com/

 12. lewarek.pl said

  7.
  „Mówisz Ruski – i wiesz o kogo chodzi Słowianin, najczęściej prawosławnego wyznania. Mówisz Rosjanin – a,aaa to już szeroki termin Bo, to i Czukcza i Kałmuk no i wspomniany wcześniej Ruski…”

  Chyba odwrotnie.

 13. ERYK said

  Wysmiewany niebocentryzm zyskuje coraz wiecej zwolenników

  https://www.youtube.com/watch?v=20SrXTQPf54

 14. Arton ZX said

  Nie wiemy na ile Rosja to Kaganat Moskiewski , na ile państwo samodzielne , opierające się rotszyldom i syjonistom (piszę z małej litery rotszyldom , mając na myśli monetarnych bandziorów) . Sądząc ze skali grabieży Rosji w latach 2002 – 2014 (czasy Putina) eksperci oceniają to na 1,6 bln $ ,( ile do dziś ?) , racją stanu Rosji , jest napychanie kabzy żydowskim oligarchom .

  Wydaje się , że oligarchiczny gang , który walczy o możliwość dalszej grabieży , niezbyt chce się dzielić z resztą diaspory swoim terenem pasożytowania , stad jak to gangi rywalizujące o teren skąd pobierają haracze , robia sobie różne psikusy , co obserwatorzy nie znający podskórnych układów odbierają jako „politykę” Trumpa , Putina czy Netaniahu . Syria , Ukraina itd .

  W Rosji jak kraju III świata , lśniące szkłem wieżowce w Petersburgu i Moskwie i dramat nędzy , niedożywienia , depopulacji w tzw „głubince” . Jednocześnie bardzo sprawna propaganda , wykorzystująca patriotyzm Rosjan , tym łatwiejsza , że po okresie Jelcynowskiej smuty , sama możliwość fizycznej egzystencji , wydaje się Rosjanom darem niebios .

  Same wskażniki gospodarcze dosyć przecietne (o ile prawdziwe) , wzrosty 1do 2 % PKB rocznie .

  Głównym wrogiem rotszyldów są oczywiscie Chiny , a gra idzie o utworzenie tworu od Lisbony po Władywostok bedącego pod kontrolą diaspory , po wcześniejszej likwidacji narodów i zastąpienie ich bezideową , nieświadomą mieszaniną ras . Kaganat ma tego swiadomość , dlatego podbija stawkę , by nie utracić dotychczasowego (niemal) monopolu na pasożytowanie w Rosji

  Jeśli ktoś dziwi się dlaczego Rosja (tak jak i Polska) z ich bogactwami , niezłą kadrą , nie są Kuwejtami północy , to przyczyna jest prosta , oba kraje są pod wyniszczającą okupacją . Paradoksalnie mała Polska , jest drenowana na podobnym nominalnie poziomie jak Rosja , ok 100 mld $ rocznie .

 15. osoba prywatna said

  Dr Anna Majewska: „Żadna mleczarnia nie podejmie się produkcji mleka A2”
  .https://www.youtube.com/watch?v=3V9sRX0Epf0

 16. Boydar said

  Są takie artykuły z których właściwie nic nie wynika ale brzuch za śmiechu boli. I to się nazywa kabaret.

  Usiedliśmy jak Polak z Polakiem

  https://wiadomosci.wp.pl/duda-o-slynnej-rozmowie-z-tuskiem-usiedlismy-jak-polak-z-polakiem-6299667096762497a

 17. Boydar said

  Chyba z pośpiechu (lub licząc na czytelnika) wp.pl na sg nie dopisała „Polka Dominika Gwit przesadziła”, ograniczyli się jedynie do nazwiska

  to również kabaret; kabarety głównie szydzą z widza

 18. Tekla said

  Dobry dokument jak rozkradano Rosje..

 19. NICK said

  Polin, zdrowie, SYSTEM.

 20. Boydar said

  „… 2 mld dolarów miałby wynieść nasz wkład w budowę stałej bazy /wojsk USA/ …”

  https://wiadomosci.wp.pl/polska-zaplaci-miliardy-za-obecnosc-wojsk-usa-bedziecie-zdziwieni-ile-placa-niemcy-6297002229626497a

  Z ciekawości zapytam – a ile kosztowałaby baza polskich wojsk ? I kto by na nią „pozwolił” ?

 21. Boydar said

  Ten temat był w Gajówce wałkowany ale nie do nas należy jego definitywne zamknięcie

  „… zgodnie z prawem bankowym, umowa kredytu zobowiązuje kredytobiorcę do zwrotu otrzymanej kwoty powiększonej o odsetki i prowizję, a nie o straty wynikające z wahania kursów walut …”

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sad-uniewaznia-umowe-kredytu-frankowego,205,0,2417101.html

  trzeba by przeczytać dokładnie tą konkretną umowę (szczególnie najmniejsze literki) ale generalnie coś w tym jest. Ponieważ nie jestem „frankowiczem” to nie wiem – jaka waluta znalazła się w kieszeni kredytobiorcy ? I jeśli otrzymał kredyt „we frankach”, to czym zapłacił panu Władkowi w hurtowni za cement ?

 22. Alex Byk said

  Fuuu. co to za obrzydlistwo, tym razem na tym talerzu? Jakby ktoś zwymiotował.

 23. Zbyszko said

  Unijna konferencja zboczeńców :
  http://www.menhavingbabies.org/surrogacy-seminars/brussels/
  Za komuny w Polsce to zboczenie oraz każde inne było nazywane po imieniu, czyli ZBOCZENIEM SEKSUALNYM. Publiczne obnoszenie się ze zboczeniami kończyło się wpier..lem w bramie (sam znam taki wypadek). Komu ta komuna przeszkadzała?!!!!
  Czekamy na unijną konferencję wszelkiej maści innego zboczenia, może zoofilów, albo nekrofilów.

 24. Marucha said

  Re 14:
  „Nie wiemy na ile Rosja to Kaganat Moskiewski , na ile państwo samodzielne , opierające się rotszyldom i syjonistom”.

  No jak to „nie wiemy”? Przecież Pan już wie. Zgłębił Pan tajemnice Rosji drogami dla nas niedostępnymi.
  Rosją powinna w ciągu kilkunastu lat rządów Putina stać się drugim Kuwejtem.
  A tymczasem gawno… nie została…
  Została tylko mocarstwem, z którym każdy się musi liczyć i któremu żaden Jojne praw dyktować nie będzie

 25. Marucha said

  Re 22:
  Gdybyś mi coś takiego przy stole powiedział, to byś zęby z podłogi zbierał.

 26. Lily said

  https://www.yotube.com/watch?v=IAfHShRPx24

 27. Lily said

  Tytul .Musisz to wiedziec (334) Nic sie nie zmienil.Elity po oficjalnych uroczystosciach
  baluja w ukryciu.

 28. lewarek.pl said

  Przed spotkaniem Andrzeja Dudy z Binjaminem Netanjahu doszło do „nieporozumienia”. Izraelski premier został wpuszczony na salę, w której miały odbyć się rozmowy, zaś polski prezydent… musiał czekać na korytarzu, by otrzymać pozwolenie na wejście.
  „Naszą delegację poinformowano, że pomieszczenie będzie gotowe za dwie minuty. Polski prezydent wraz z towarzyszącymi mu urzędnikami odwrócił się i odszedł, podczas gdy premier Izraela już oczekiwał w środku. Po paru chwilach zamieszania obaj przywódcy spotkali się, uścisnęli sobie ręce i przystąpili do rozmów” – relacjonuje TVN 24.
  http://www.pch24.pl/prezydent-duda-spotkal-sie-z-premierem-izraela–rozmawiali-o-prawdzie-historycznej,63089,i.html#ixzz5SHwWdKmY

 29. takatam said

  Nasz ulubiony „papa” dołącza do szkalowania naszego narodu: .https://kresy.pl/wydarzenia/franciszek-czesc-tragicznej-historii-litwy-przyszla-od-polakow/
  Ciekawe, czy wie chociażby o tym? https://kresy.pl/kresopedia/litewski-noz-w-plecy/#comments

 30. lewarek.pl said

  Scenarzysta filmu „Kler” Wojciech Rzehak jest luteraninem, nauczycielem w Szkołach Reja prowadzonych przez krakowską ewangelicką Fundację Edukacyjną im. J.S.Bandtkiego.

  https://www.pch24.pl/szkola-odcina-sie-od-wicedyrektora—scenarzysty-kleru–to-prywatna-dzialalnosc-wojciecha-rzehaka,63073,i.html

 31. Kapitan Bąba said

  Re 21 Boydar. Do kieszeni „kont” kredytobiorców w latach 2006 – 2008 wędrowały PLN. W umowie jest napisane: kwota kredytu 100 000 PLN. Parę linijek dalej jest zdanie mówiące o denominacji kredytu do CHF.

 32. Kapitan Bąba said

  Szabes goje i filosemici znowu w natarciu. Kolejne kłamstwo żydowskie – kto słyszał o „żydowskich rolnikach” przywożących swoje produkty na targ do miast????
  https://kurierlubelski.pl/paczek-do-kawy-i-sznycel-po-lubelsku-czyli-co-jadali-lublinianie-z-okresu-miedzywojnia/ar/13499197

 33. lewarek.pl said

  Lubicie kolej? Lokomotywy? Parowozy?
  Do pooglądania:
  http://covalus.pl/?page_id=4207

 34. revers said

  ruskie pisza o ukochanym wawelczyku Pilsudzkim, agent japoni, wzial tyko 10 tys funtow od Japi za razwiedke na wschodzie,
  wielki rabunkowy z pod Wilna na 200 tys rubli, co bylo bardzo duza suma pieniedzy w tym okresie, czyli wielki bolszewik, a zarazem agent austrio-wegier lub przejety przez niemcy agent.

  http://rusvesna.su/news/1537973543

  no piekna historia, i takich sie czczi w rp, lacznie z klerem, dodaajc mu pyrusowe zwyciestwo z 1920 roku, bo poozniej wrocilo na dlugo bolszewikownie.

 35. lewarek.pl said

  Kornel Morawiecki przeciwko Fort Trump. „Nie widzę potrzeby. To jest szykowanie nas do wojny”.
  Ciekawa relacja.
  https://kresy.pl/wydarzenia/kornel-morawiecki-przeciwko-fort-trump-nie-widze-potrzeby-to-jest-szykowanie-nas-do-wojny/

 36. NICK said

  Nasz przy-wódca:

  https://nczas.com/2018/07/19/przecieki-z-brukseli-juncker-to-pijaczyna-asystenci-przynosza-mu-specjalnie-szklanki-z-ginem-zamiast-wody-nie-radzi-sobie-z-praca-w-ke/

 37. NICK said

  Do mego (33):

  https://nczas.com/2018/07/12/co-zam-moczymorda-juncker-pijany-jak-swinia-na-szczycie-nato-wywalic-go-dyscyplinarnie-video/

 38. ? said

  Od stycznia do lipca 2018 r. urodziło się o 5,5 tys. dzieci mniej niż w tym samym okresie 2017 r. – Luka urodzeń jest największą do półtora roku. W ostatnich 12 miesiącach ubyło nas 13 tys. – wylicza na Twitterze Rafał Mundry, ekonomista Uniwersytetu Wrocławskiego. Temat demografii w Polsce jest wybitnie polityczny, gdyż nasuwa pytanie o efekty programu 500 plus. Te demograficzne są na razie bardzo trudne do zmierzenia, za to znacznie łatwiej oceniać wymiar czysto socjalny.

  https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/liczba-urodzen-dzieci-w-2018-r-pytania-o-500-plus/ey4p2x7?utm_source=detal&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_detal_popularne

 39. Lily said

  Re 32;Lewarek PI
  „Morawiecki nie widzi potrzeby itd”.
  Ma na mysli przed wyborami?.
  Jak Duda tak i Morawiecki to pomazancy
  Kaczynskiego,a czyich interesow J.K,pilnuje?.

 40. Lily said

  Z cos innej beczki.

 41. VAV said

 42. Arton ZX said

  Re 24
  Jak Rosja może się stać Kuwejtem ?
  Sami Rosjanie dali odpowiedż po aneksji Krymu i sankcjach , ze strony USA . W ciągu trzech lat z importera zboża stali sie największym eksporterem 40 mln ton . Osobna rzecz do kogo trafiły pieniądze z tego eksportu .
  I tak mogłoby być w każdej dziedzinie , gdyby nie ten tasiemiec …

 43. lewarek.pl said

  Franciszek dostał znak od Boga i oddał Kościół chiński w ręce władz komunistycznych. Co było tym znakiem?
  https://www.pch24.pl/otrzymalem-znak-od-boga–franciszek-o-porozumieniu-watykanu-z-chinami,63097,i.html

 44. gość said

 45. gość said

  ——————–
  Sprawą obraźliwego wykorzystania wizerunków Maryi oraz Chrystusa zajął się asystent europosła Dobromira Sośnierza. Wskutek jego interwencji, obrazy zostały zerwane, zaś w ich miejsce pojawiło się tradycyjne oznaczenie toalety damskiej i męskiej.

 46. gość said

  Miliony Niemców żyją w biedzie

  Chociaż wiele mówi się o znakomitej kondycji niemieckiej gospodarki, to miliony zwykłych Niemców w ogóle nie odczuwa rozwoju ekonomicznego w swoim kraju. Z tego powodu ponad cztery miliony niemieckich obywateli żyje stale w warunkach krytycznych, ponieważ mają oni beznadziejną pracę o niskim wynagrodzeniu, która połączona jest jednocześnie z brakiem zabezpieczeń społecznych. Najczęściej biedą są przy tym dotknięte osoby posiadające dzieci.

  http://autonom.pl/?p=23556

 47. gość said

  Papież Franciszek w drodze powrotnej z Tallina: Część tragicznej historii Litwy przyszła z Zachodu: Od Niemców i Polaków

  Papież Franciszek powiedział dziennikarzom w drodze powrotnej z Tallina, że Litwa, którą odwiedził wycierpiała ze wschodu i z zachodu. „Część tej tragicznej historii nadeszła z Zachodu, od Niemców, od Polaków” – mówił.
  Papież odpowiadał na pytanie, co to znaczy jego zdaniem, że Litwa, którą odwiedził, powinna być pomostem między Wschodem a Zachodem.

  Franciszek podkreślił, że Litwa należy do Zachodu i wiele zrobiła, by wstąpić do Unii Europejskiej. „Natychmiast odrobiliście wszystkie lekcje, nie było to łatwe” – dodał.
  Jako drugi dowód przynależności do Zachodu wymienił członkostwo Litwy w NATO.

  Papież dodał: „Kiedy pomyśli się o wschodzie, jest tam wasza trudna historia. Ale część tej tragicznej historii przyszła z Zachodu, od Niemców, od Polaków, ale przede wszystkim od nazizmu” – stwierdził.

  http://www.bibula.com/?p=104588

 48. gość said

  Służby kupiły system do powszechnej inwigilacji Polaków

  Inspektorzy Najwyższej Izby Kontroli trafili na dziwną fakturę opłaconą przez CBA. Opiewa ona na 33 miliony złotych i wszystko wskazuje na to, że to opłata za korzystanie z platformy informatycznej Pegasus, umożliwiającej włamanie na dowolny komputer lub telefon.

  Nabycie oprogramowania inwigilującego internautów i użytkowników smartfonów określono na fakturze jako „Zakup środków techniki specjalnej służących do wykrywania i zapobiegania przestępczości”. Oczywiście nie wiadomo oficjalnie co było przedmiotem zamówienia, ale nieoficjalnie wiele wskazuje na pozyskanie wspomnianego Pegasusa.

  Kontrowersyjny system pozwala na włamanie się do dowolnego komputera i smartfona. Urzędnicy zyskają tym samym dostęp do takich informacji jak adresy przeglądanych stron czy zawartość skrzynki mailowej, albo znajdujące się na urządzeniu zdjęcia. Oznacza to również, że niebezpieczne są dane z serwisów społecznościowych.

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wedlug-nik-polskie-sluzby-kupily-z-naruszeniem-prawa-system-do-powszechnej-inwigilacji

 49. gość said

  Piwo. Czy wiecie co pijecie?

  Piwo towarzyszy nam od tysięcy lat. Już starożytni warzyli je („warzyli” przez RZ, ale o tym później), choć wyglądało ono i smakowało inaczej, niż obecnie pity napój. Było bardziej gęste, mętne i zawierało tylko około 1% alkoholu. Dzięki temu było bezpieczniejsze od wody – alkohol zabija bakterie. Dlatego też od starożytności aż do końca średniowiecza, a nawet dłużej piły je także dzieci.

  Na początku produkowano je z ciasta, które sfermentowało samorzutnie pod wpływem unoszących się w powietrzu drożdży. Następnie zaczęto przeprowadzać ten proces celowo. Po kolejnych kilku tysiącach lat ludzie wpadli na pomysł wykorzystania słodu, czyli skiełkowanego ziarna zbóż. Obecnie używa się głównie jęczmienia, czasem pszenicy i sporadycznie innych zbóż, zaś w starożytności jęczmienia i orkiszu.

  http://anty-news.waw.pl/2018/08/29/piwo/

 50. plasibo said

  CHAZARSKA MAFIA SZUKA CHIŃSKIEJ OCHRONY PODCZAS GDY WYŁANIAJĄ SIĘ TRYBUNAŁY WOJSKOWE
  Autor: Benjamin Fulford, White Dragon Society

  Czcząca szatana mafia chazarska jest w obłędnym strachu przed trybunałami wojskowymi. W rezultacie oferują świat (tak, jak gdyby należał do nich) Chinom w zamian za ochronę, zgodnie z Gnostyckimi Iluminatami i źródłami azjatyckich tajnych stowarzyszeń. Oprócz tego grożą oni uwolnieniem pandemii, wysadzeniem kaldery Yellowstone, uruchomieniem potężnego ataku EMP i spowodowaniem innego chaosu w daremnym wysiłku (jako że próby te zostaną zneutralizowane) w celu szantażowania by uniknąć długo opóźnianej sprawiedliwości. Przeprowadzają także głupią i szeroko wyśmiewaną kampanię oszczerstw, by wykluczyć powołanie Bretta Kavanaugha do Sądu Najwyższego.

  Źródła Pentagonu twierdzą, że użyły “groźby odtajnienia 9/11, co może wkrótce nastąpić, by zmusić George’a Busha Jr. do publicznego poparcia Kavanaugha, którego zatwierdzenie uruchomiłoby trybunały wojskowe.” Pamiętajcie, Kavanaugh powiedział podczas przesłuchań zatwierdzających, że USA Od czasu 11 września są w stanie wojennym a jako rezultat trybunały wojskowe mogłyby próbować, a nawet skazywać na śmierć, cywili winnych zdrady.

  Oprócz tego, źródła podają, że “z powodu ingerencji w wybory w 2016 roku przez żydowską mafię, która wspierała Hillary Clinton, Trump może użyć dźwigni odtajnienia FISA by zmusić Wielką Brytanię i Australię do usunięcia syjonistów i izraelskich podwójnych obywateli z pozycji wpływów. “

  Zbójeckie państwo Izrael ze swej strony stara się szukać rosyjskiej i chińskiej ochrony, ponieważ traci kontrolę nad Stanami Zjednoczonymi. Jest to jednak obracający się przeciw nim, wielki czas. Oto analiza amerykańskich sił zbrojnych dotycząca tego, dokąd zmierzają te starania.

  Po pierwsze, w odpowiedzi na niedawny izraelski wyczyn by zmylić Syrię aby zestrzeliła rosyjski samolot w kolejnej desperackiej próbie rozpoczęcia III Wojny Światowej: “Wściekły [rosyjski prezydent Władimir] Putin i rosyjski Kościół Prawosławny mogą ogłosić świętą wojnę wobec przeciwnej gojom frakcji żydowskiej i może narzucić Izraelowi strefę zakazu lotów dopóki nie zwróci Golan Syrii, zniesie oblężenie Gazy, zdemuklearyzuje i zwróci Zachodni Brzeg, Wschodnią Jerozolimę i wszystkie skradzione ziemie Palestynie ​​i Libanowi. “

  Po drugie: “Z Chinami kontrolującymi port w Hajfie i projektami infrastrukturalnymi w Izraelu narody BRICS mogą zakazać temu zbójeckiemu państwu kwantowego systemu finansowego i [amerykański Prezydent Donald] Trump może zgodzić się na ONZ-wskie embargo na broń i blokadę powietrzno-morską.”

  Biorąc to wszystko pod uwagę nic dziwnego, że szwajcarska gałąź rodziny Rothschildów, BIS i mędrcy Syjonu wysłali w zeszłym tygodniu przedstawiciela do Japonii, by wynegocjował poddanie się z Towarzystwem Białego Smoka (WDS). Negocjator (którego nazwiemy człowiekiem BIS) powiedział, że rodziny bankowe były zaniepokojone tą chaotyczną sytuacją, masowymi egzekucjami, wojną domową i innymi zamieszkami, takimi jak obserwowane podczas rewolucji francuskiej i rosyjskiej.

  Innymi słowy, człowiek z BIS powiedział, że rodziny bankowe są gotowe do poddania się o ile istnieją plany płynnego przejścia do lepszego systemu dla planety a gilotyny nie są w porządku obrad.

  Można również potwierdzić na podstawie ostatnich publicznych oświadczeń BIS, że rozpoznają swój obecny system drukowania pieniędzy z niczego i że jest on rozpowszechniany za pośrednictwem sieciowych informatorów, staje się dysfunkcjonalny i zmierza w kierunku katastrofalnego załamania.

  Ujmując to słowami BIS: “Twoja głowa płonie, a jej stopy są zimne.” Można to przetłumaczyć w ten sposób, że superbogaci stają się zbyt bogaci podczas gdy reszta populacji świata cierpi.

  WDS powtórzył swoje stanowisko, że jedyną odpowiedzią jest jubileusz.

  W szczególności, globalne finansowe świadczenie musiałoby obejmować jednorazowe umorzenie wszystkich długów publicznych i prywatnych oraz redystrybucję aktywów nielegalnie pozyskanych dzięki pustemu finansowaniu. Końcowym rezultatem byłoby upewnienie się, że każdy na świecie jest właścicielem własnego domu i nie ma długów.

  Byłoby to jednorazowe wydarzenie, tak że po jubileuszu ktoś, kto sprzedałby swój dom by kupić narkotyki a potem stałby się bezdomny, nie zostałby uratowany.

  WDS zasugerowało także utworzenie przyszłej agencji planowania, która koordynowałaby wielobilionową kampanię aby zlikwidować ubóstwo, powstrzymać degradację środowiska i odpowiedzialnie uwolnić tłumioną technologię – zwłaszcza technologie, które umożliwiają nieśmiertelność tym, którzy tego pragną.

  WDS powiedziało dalej, że popiera zachowanie istniejących rodzin królewskich jako symboli ciągłości, podczas gdy codzienne zarządzanie byłoby pozostawione merytokracjom, takim jak Pentagon, Watykan, Komunistyczna Partia Chin, nowo utworzona Agencja ds. Planowania na przyszłość itp.
  Innymi słowy, wszystkie funkcjonalne części starego systemu pozostaną nienaruszone i zostaną zreformowane w imię ciągłości i płynnego przejścia. Popierana będzie również demokracja na żywo, w czasie rzeczywistym, oparta na Internecie, sugeruje WDS.

  Cały proces można rozpocząć od publicznego ujawnienia prawdziwej historii planety, aby przygotować społeczeństwo do przejścia, powiedziało WDS.

  Przedstawiciel BIS poparł te propozycje i obiecał przedstawić je “ludziom w Zug w Szwajcarii“.

  Dał także wgląd w myśli “Gnomów z Zurychu” zauważając, że porozumiewają się “symbolami matematycznymi“.

  Jeśli tak, powinni rozważyć następujące równanie, które zostanie spełnione. Jeśli nie zgodzą się na przejście, wtedy: Zug+ BIS + syjonizm = 0.

  NSA uważa teraz, że Evelyn de Rothschild jest głową klanu Rothschildów a nie Nathaniel, jak CIA powiedziało nam wcześniej.

  Mówią też, że ich najnowsze odkrycia wskazują, że Rothschildowie chcą zaoferować chińską kontrolę nad Japonią w zamian za ochronę.

  Proces ten rozpocząłby się wraz z wstąpieniem księcia Naruhito jako cesarza Japonii w kwietniu, ponieważ umieściłby on tron ​​w rękach kukiełki Rothschildów bez krwi cesarskiej, według źródeł NSA.

  WDS i przedstawiciele azjatyckiego tajnego stowarzyszenia omawiali ostatnio ten temat i zgodzili się, że Japończycy muszą poznać prawdę o swojej imperialnej rodzinie i że komitet ekspertów powinien wspólnie z japońską społecznością zdecydować, co powinno stać się z chryzantemą.
  Watykańska Loża P2 również publicznie uspokoiła Chiny.

  Było to w formie zgody Watykanu aby dać rządowi chińskiemu głos w wyborze biskupów katolickich w Chinach. Pojawiło się to także w postaci rządu Włoch jako pierwszego w G7, ogłaszającego, że będą uczestniczyć w prowadzonym przez Chiny projekcie rozwoju Jeden Pas Jedna Droga.

  Na uwagę zasługuje również kilka tweetów opublikowanych w 2016 roku przez “Baronową de Rothschild“.

  Bss De Rothschild @BssDeRothschild: “Niestety, w 2017 roku, IMPEACHMENT pozbawi cię małego zwycięstwa w wyborach w Rosji.“

  Bss De Rothschild @BssDeRothschild: “Po wojnie nuklearnej Trump/Putin/Iran/China/NK świat powróci do globalnego ideału, który zapewni bezpieczeństwo w Europie.”

  Oczywiste jest, że Rothschildowie i inne typy P2 teraz uciekają do Chin w celu ochrony po tym, jak ich harcerze “III wojny światowej” i “Russiagate” zawodzą.

  Jednak Chińczycy są w pełni świadomi tego, że chazarkowie powiedzą im wszystko co chcą usłyszeć, tylko po to aby dźgnąć ich w plecy przy pierwszej okazji jaką otrzymają.

  Wiedzą też, że ci, którzy się teraz do nich podlizują, upokarzali ich podczas Wojen Opiumowych.

  Jak widzieliśmy powyżej, Chińczycy po cichu skonfiskowali infrastrukturę Izraela i współpracują z Rosjanami i armią amerykańską by zmusić syjonistów do zakończenia wszystkich zamieszek.

  Chazarkowie tracą także jeden z ostatnich bastionów kontroli władzy nad dużymi firmami internetowymi.

  Jak to ujął Pentagon: “To czas młotów, podczas gdy wielka technika może podlegać naruszeniom prawa antymonopolowego Departamentu Sprawiedliwości i zostanie rozwiązana w związku z wysokimi grzywnami z UE“.

  Chcielibyśmy zamknąć raport z tego tygodnia wysyłając wam e-mail od doświadczonego detektywa, który jest przyjacielem byłego agenta CIA Roberta Davida Steele.
  Śledczy wyjaśnia między innymi dlaczego chazarscy gangsterzy opóźniają nominację Kavanaugha: “Powodem, dla którego lewica (kabał) próbuje opóźnić śledztwo prokurator Kavanaugha [Christine Ford] jest to, by dać im czas na przejście przez masowe wyłączenie prądu by uruchomić Inteligentną Sieć i jej oprogramowanie oparte na Stuxnet, Izrael i teraz we wszystkich komputerach firm energetycznych”.

  Lub dopóki nie będą w stanie sprowokować poważnej wojny w Syrii i Iranie a może nawet wymiany nuklearnej z Federacją Rosyjską.

  “Mogę się mylić, ale redaktorzy medialni szybko zmieniają strony i idą za tymi, których uważają za nowego zwycięzcę, podczas gdy ich poprzedni władcy zostali odpowiednio pozbawieni władzy”.

  Nie mają żadnej lojalności wobec nikogo ale pocałują osła za duże pieniądze i wielką władzę.

  “Nawiasem mówiąc, wiem dużo o ukrytej tajnej historii morderstwa Wetterlinga w Minnesocie i porwaniu Johnny’ego Goscha”.

  Wszystko to dla CIA, FBI, międzynarodowej sieci pedo-satanistycznej, Bronfmanów, GHWB, gońcó Białego Domu, Barneya Franka, Craiga Spence’a itd.

  Jest to historia związana z zaangażowaniem FBI, zaangażowaniem rodziny w ofiarę i całkowitym zatuszowaniem.

  Ma to powiązania z Omaha, Franklinem Kreditem, oszustami z FBI, CIA, Jordanem, problemem Pedo w Minesocie i Prokuratorem Generalnym Minesoty Humphrey’em (senator Hubert Humphrey jest pokrętnym synem). Kilka lat temu przeprowadziliśmy wywiad z kluczowym świadkiem.

 51. gość said

  Rosyjscy eksperci: baza USA w Polsce jest głównie politycznym zagrożeniem

  Zagrożenie związane z rozmieszczeniem bazy USA w Polsce głównie nosiłoby polityczny, a nie wojskowy charakter; dla Rosji największym zagrożeniem byłby „nieproporcjonalny” wpływ USA na sprawy europejskie – twierdzą rosyjscy eksperci cytowani w czwartek przez agencję TASS.

  http://forsal.pl/swiat/bezpieczenstwo/artykuly/1277688,rosyjscy-eksperci-baza-usa-w-polsce-jest-glownie-politycznym-zagrozeniem.html

 52. gość said

  Hotel „Czarny kot” znów gra na czas? Sprawa słynnej samowoli odroczona

  Brak pozwolenia na budowę. Zakaz powstawania kolejnych pięter. Trzy nakazy rozbiórki. Mimo to od 25 lat warszawski hotel „Czarny Kot” jest nie do ruszenia. Naczelny Sąd Administracyjny musiał kolejny raz odroczyć sprawę rozbiórki samowoli. Właścicielki obiektu robią co mogą, by opóźnić ogłoszenie wyroku.

  https://wawalove.wp.pl/hotel-czarny-kot-znow-gra-na-czas-sprawa-slynnej-samowoli-odroczona-6299162924091009a

 53. Lily said

 54. gość said

  Szwajcaria nie dla Abramowicza. Nie ma zgody na osiedlenie

  Rosyjski miliarder Roman Abramowicz nie dostał zgody na osiedlenie się w Szwajcarii. Tamtejsza policja zgłosiła obawy dotyczące jego związków z przypadkami prania pieniędzy i z grupami przestępczymi.

  Sytuacja – opisana m.in. przez dzienniki „The Times” i „The Telegraph” – dotyczy złożonego w 2016 roku wniosku o prawo osiedlenia się i przeniesienia rezydencji podatkowej do szwajcarskiego kantonu Valais. Pomimo entuzjazmu lokalnych władz wniosek Rosjanina został rozpatrzony negatywnie ze względu na obawy dotyczące konsekwencji takiego ruchu dla bezpieczeństwa wewnętrznego kraju.

  Oligarcha, którego majątek jest szacowany na około 9 miliardów funtów, musiał w połowie br. opuścić Wielką Brytanię, ponieważ brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych zwlekało z przedłużeniem mu wizy biznesowej, na podstawie której przebywał w tym kraju. W odpowiedzi oligarcha zawiesił plany rozbudowy stadionu należącego do niego londyńskiego klubu piłkarskiego Chelsea, a następnie przyjął obywatelstwo Izraela, które pozwala mu na sporadyczne wizyty w brytyjskiej stolicy.

  https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-szwajcaria-nie-dla-abramowicza-nie-ma-zgody-na-osiedlenie,nId,2636570

 55. Dictum said

  Papież Franciszek w drodze powrotnej z Tallina: Część tragicznej historii Litwy przyszła z Zachodu: Od Niemców i Polaków

  Aktualizacja: 2018-09-26 2:01 pm

  Papież Franciszek powiedział dziennikarzom w drodze powrotnej z Tallina, że Litwa, którą odwiedził wycierpiała ze wschodu i z zachodu. „Część tej tragicznej historii nadeszła z Zachodu, od Niemców, od Polaków” – mówił.

  Papież odpowiadał na pytanie, co to znaczy jego zdaniem, że Litwa, którą odwiedził, powinna być pomostem między Wschodem a Zachodem.

  Franciszek podkreślił, że Litwa należy do Zachodu i wiele zrobiła, by wstąpić do Unii Europejskiej. „Natychmiast odrobiliście wszystkie lekcje, nie było to łatwe” – dodał.

  Jako drugi dowód przynależności do Zachodu wymienił członkostwo Litwy w NATO.

  Papież dodał: „Kiedy pomyśli się o wschodzie, jest tam wasza trudna historia. Ale część tej tragicznej historii przyszła z Zachodu, od Niemców, od Polaków, ale przede wszystkim od nazizmu” – stwierdził.

  Franciszek wyraził opinię, że bycie pomostem wymaga stanowczości, przede wszystkim w kwestii swojej tożsamości.

  Papież wyznał, że był wstrząśnięty po swej niedzielnej wizycie w Muzeum Okupacji i Walk o Wolność w dawnej siedzibie KGB w Wilnie, gdzie widział cele o takiej powierzchni, jak krzesełko, sale tortur i egzekucji.

  Dzieje krajów bałtyckich to „historia inwazji, dyktatur, zbrodni, zesłań ” oraz „nienawiści do religii, każdej religii” – zaznaczył papież.

  Wspomniał duchownych wywiezionych na Sybir, którzy nigdy stamtąd nie wrócili.

  „Wiara tych trzech krajów jest wielka, rodzi się z męczeństwa” – stwierdził.

  Franciszek mówił, że także obecnie ma miejsce na świecie dużo okrucieństwa.

  „Dzisiaj okrucieństwo się nie skończyło” – podkreślił.

  W tym kontekście mówił o „okrucieństwie terrorystów Państwa Islamskiego”. Przypomniał spalenie żywcem jordańskiego pilota i ścięcie Koptów na plaży w Libii.

  To, co się dzieje, to jest „skandal” – oświadczył.

  Mówiąc o kwestii migracji papież stwierdził, że w krajach bałtyckich nie ma „populistów”. Jak zaznaczył relacjonując swoje rozmowy z przywódcami tych państw, są one gotowe przyjmować i integrować imigrantów , ale – podkreślił – nie masowo, lecz „z rozwagą”. Mówił, że miarą ich otwartości i gościnności jest to, że nie może to stanowić „zagrożenia dla ich tożsamości”.

  To otwarcie „dobrze przemyślane” – podkreślił.

  Papieża pytano też o sprawę podpisania tymczasowego porozumienia między Watykanem a Chinami w sprawie nominacji biskupów. Nie zgodził się z opinią kardynała Josepha Zena z Hongkongu, który zarzucił mu, że „sprzedał Kościół w Chinach”.

  Franciszek przypomniał, że dwustronne rozmowy Chin i Watykanu to proces trwający od lat, to „dialog, by uporządkować kwestie nominacji”.

  Papież oświadczył, że bierze odpowiedzialność za decyzje podjęte w sprawie nominacji chińskich biskupów i że to on ich mianuje.

  Ujawnił, że kiedy niewymieniony przez niego arcybiskup Carlo Maria Vigano wydał oświadczenie zarzucające mu, że wiedział o nadużyciach emerytowanego metropolity Waszyngtonu, otrzymał zapewnienia solidarności także z Chin – od wiernych tzw. Kościoła patriotycznego i tego związanego z Rzymem.

  Papież Franciszek powiedział, że tak długo, jak choć jedno dziecko będzie padać ofiarą pedofilii ze strony księdza, będzie to „potworne”.

  Duchowny „ma zbliżyć dziecko do nieba, a nie niszczyć je” – powiedział.

  Zapewnił, że rozumie, iż młodzież jest „zgorszona tym tak wielkim zepsuciem”. O tym, że młodzi ludzie są oburzeni skandalami, papież mówił we wtorek w Estonii.

  Mówiąc o skandalu pedofilii w stanie Pensylwania oświadczył, że liczba takich przypadków spadła w ostatnich latach.

  Jak mówił, Kościół katolicki zaczął uświadamiać sobie nadużycia, włożył cały wysiłek, by rozwiązać tę sprawę. „Kościół uświadomił sobie, że musi walczyć w inny sposób” z tymi przestępstwami – podkreślił.

  „W dawnych czasach te przypadki się tuszowało, także w domu” – zaznaczył. Taki był sposób myślenia – dodał papież.

  „W ostatnim czasie dowiedziałem się o wielu wyrokach skazujących. Nigdy, nigdy nie podpisałem po zapadnięciu wyroku skazującego prośby o akt łaski. W tej sprawie się nie negocjuje” -oświadczył.

  Źródło: PAP

  Za: Najwyższy Czas! (26/09/2018)

  KOMENTARZ BIBUŁY: W przeciwieństwie do watykańskiego uzurpatora, zachowamy powagę i nie będziemy komentować chamskich słów pod adresem Polski, które z prawdą historyczną nie mają nic wspólnego. W innych kwestiach wypowiadał się równie obłędnie, jak zwykle. Ale cóż, widocznie Bóg karze niewiernych coraz gorszymi przywódcami.

 56. gość said

  Studio eMisja: Rosja – jak tam jest naprawdę?

  Nadawana na żywo 2 godziny temu

  Wielu z nas wciąż żyje w przeświadczeniu, że Rosja od czasów Związku Radzieckiego niewiele się zmieniła. Czy tak jest naprawdę? Jak wygląda dzisiejsza Rosja? Czym różni się od Polski? Czy są jakieś płaszczyzny współpracy i wzajemnego dialogu? A może to nasz śmiertelny wróg, który czyha na okazję, aby podbić nasz kraj?

  Na żadne z tych pytań nie da się odpowiedzieć ponad wszelką wątpliwość, ponieważ Rosja nie jest jednolita i nie można jej pojmować z perspektywy życia w Polsce, niemniej jednak warto wyrobić sobie zdanie, najlepiej na podstawie bezpośredniego doświadczenia.

  Niedawno grupa polskich dziennikarzy odwiedziła Rosję, aby sprawdzić jak tam rzeczywiście jest. Nam też udało się załapać na ten wyjazd i dziś odcinek poświęcimy wrażeniom, które przywieźliśmy ze wschodu. Wraz z Piotrem Korczarowskim o nowoczesnej Rosji opowie dziennikarka – Agnieszka Piwar i publicysta Arkadiusz Miksa.

 57. osoba prywatna said

  “Panie Michalkiewicz, czy pan jest wierzący?”
  http://www.bibula.com/?p=104583

 58. osoba prywatna said

  5 powodów dla których nie wolno klaskać w kościele
  KOMENTARZ BIBUŁY: Powyższy krótki tekst powinien być dedykowany ojcu Tadeuszowi Rydzykowi CSsR, który – trzeba o tym pamiętać i przypominać, bo pamięć ludzka jest taka krótka.. – rozpropagował to szaleństwo w polskich kościołach, wprowadzając klaskanie, falowanie, śmiechy i chichy na mszach transmitowanych na antenie radiowej i telewizyjnej przez Radio Maryja. Z racji silnego oddziaływania tej rozgłośni wśród zdezorientowanych wiernych uważających, że słuchają i oglądają ortodoksyjnych katolickich mediów, rozlała się ta zaraza po całej Polsce. Oczywiście ojciec Tadeusz nie jest jedynym winnym (winny!) fal i klaskania, bo aprobowało to wielu polskich biskupów. Ale w polskim Kościele pierwsza nowinka klaskania przyszła wraz z pierwszymi pielgrzymkami jakże świętego Jana Pawła II do Polski. To wtedy rozpoczęło się klaskanie, a przecież Papież mógł już przy pierwszej okazji przerwać i jednym słowem zastopować je. Nie uczynił tego co doprowadziło do upowszechnienia się klaskania.
  http://www.bibula.com/?p=104472

 59. osoba prywatna said

  USA: Republikanie znaleźli sposób na finansowanie aborcji. Środki zdobyli podstępem
  http://www.bibula.com/?p=104510

  Wiemy, kto „skradł” tęczę! Poznaj historię symbolu homoseksualistów
  http://www.bibula.com/?p=104576

 60. osoba prywatna said

 61. osoba prywatna said

  Głód
  Monika zona Jana Glasgow
  4 dni temu
  Ja Panu powiem cos ciekawego. Wczoraj w gazecie „The Times” (Wielka Brytania) byl artykul na temat ankiety przeprowadzonej przez uniwersytety w calym kraju nt; „Czy gdyby wynaleziono sposob na dlugowiecznosc to chcialbys zyc 500 lat?”. Niech Pan sobie wyobrazi ze 65% mlodych ludzi do 30 r.z. odpowiedzialo NIE !!! Tylko 18 % odpowiedzialo TAK. Taka odpowiedz bylaby nie do pomyslenia u mlodziezy w XIX wieku albo do polowy XX wieku, teraz zdrowych ludzi zostalo juz tylko 18%.
  Te kurwy rzadowe na calym swiecie zatruwaja ludzi roznymi swinstwami juz od kilkudziesieciu lat i to juz teraz wychodzi w genach kolejnych pokolen. Ludziom nie chce sie po prostu zyc. To samo jest w Polsce tylko bardziej intensywnie jest to wprowadzane.
  .https://www.youtube.com/watch?v=H8kbJZnOjUs

 62. osoba prywatna said

 63. osoba prywatna said

 64. osoba prywatna said

  Lekarz obnaża szczepionkową propagandę na antenie TVP
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=2pFyB69w-Xk

 65. Marcin said

  Ciekawe jakiego wyznania jest właściciel https://wiadomosci.wp.pl/internauci-zbulwersowani-obrazy-jezusa-i-maryi-na-drzwiach-do-toalet-6299771970610817a?amp=1

 66. lewarek.pl said

  54.
  Jan Paweł II z zamiłowania był aktorem i nigdy tej profesji nie porzucił. A co sprawia aktorowi największą przyjemność jak nie oklaski? JP2 specjalnie je prowokował robiąc w swoich kazaniach przerwy w odpowiednich momentach. Nie pamiętam żadnego jego kazania bez tych prowokowanych oklasków – a wysłuchałem wielu.

 67. Lily said

  Re 51’Dictum
  Wpisz w wyszukiwarke Jonathan Pryce,a
  po prawej stronie ekranu znajdziesz zdiecia.
  Nacisnij na MORE.
  Rzad 2,3,5,9.10,14.19.
  Wedlg zasady,”wszedzie mamy swoich ludzi”.

 68. revers said

  Poslowie rp z wiatrem historii, juz sa na paszportach niemieckich …

  – Bogdan Wenta europoseł PO rzucił polskim paszportem i przyjął niemieckie obywatelstwo aby służyć Niemcom za marki i euro, okazuje się być także byłym członkiem ZOMO! Teraz kandyduje na prezydenta Kielc – przekazał Dominik Tarczyński.

  https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-prezydent-komentuje-spotkanie-z-donaldem-tuskiem-bylo-techni,nId,2636706

 69. revers said

  ops, prawidlowy lonk do 63

  https://www.otopress.pl/2018/09/25/posel-pis-dominik-tarczynski/?utm_medium=social&utm_source=facebook.page&utm_campaign=postfity&utm_content=postfityc0603

  co nie szkodzi Dudzie spotykac sie w najwyzszych gremiach ONZ z Tuskiem, by popisowi w duecie bylo latwiej.

 70. maasteer said

  .https://www.youtube.com/watch?v=-NLVsOqX5xM

 71. maasteer said

  A tak dla rozpięcia sytuacji:

 72. Boydar said

  Jak się okazuje, sądy w Chinach znają słowo „nikczemny”, także ten najwyższy chiński

  https://www.o2.pl/artykul/egzekucja-zbrodniarza-w-chinach-mezczyzna-zabil–uczniow-6299857735616129a

  Pytania o „inne sądy na świecie” nie zadam

 73. snag said

  Zapamiętajcie tę gnidę z polską flagą ,…

 74. Boydar said

  Niewykluczone, że scyzorykom dobrze by to (63) zrobiło, zupełnie jak Sadiq Khan Londynowi 🙂

 75. VAV said

  re: 53
  Michalkiewicz dostal pozwolenie na mowienie tego co mowi. Na niektore tematy nie wolno mu mowic. A tutaj jest podany przyklad jak ma kłamac (Cud nad Wisła).
  Mimo ze mowi czesto bardzo ciekawie i budzi czesc spoleczenstwa, to nie ufam mu i rzadko go słucham.

 76. Rafal Cz. said

  Ad. 50
  Jakiemu znowu Rosjaninowi?

 77. VAV said

  re: 54
  święty sekty Vaticanum II Jan Pawł II był zwykłym oszustem. Niestety w Polsce jest kreowany na bożka. W miejsce Tabernakulum stawia sie figury i obrazy świętego Jana Pawła II. A swiatowa smietanka zydo-masonerii klaskała na jego pogrzebie.

 78. Boydar said

  @ VAV (71)

  „… trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść …”

  Wtedy wytrawna widownia nagradza za całokształt.

  Tak misię skojarzyło po tym democie o cenach nietrującej żywności od OP (57) a w aspekcie topiku o pracownikach i pracodawcach w Polsce; system jest tak oprogramowany, żeby pracodawca /nawet jeśli ma uczciwe zamiary/ był zmuszony do robienia przekrętów, także na pracownikach. Po pierwszym okresie euforii już jest ugotowany na miękko, może się albo powiesić albo zacząć kogoś okradać.

 79. Dictum said

  [Zasadniczo nie powinno się takiego g…wna publicystycznego w ogóle dotykać, ale warto wiedzieć, że w tzw. średnim pokoleniu jest bardzo dużo takich indywiduów, jak ta dziewucha-tupeciara – urodziła się i mieszka w Polsce, wszystko, co ma, ma od Polski, celebrytuje po różnych polskojęzycznych stacjach, mądrzy się na prawo i lewo, ale sama wyraźnie daje do zrozumienia, że nie wie, kim jest. Dom jej – jak pisze – jest w jakimś rozkroku (i Krzyż, i menora). Jak kto ma nerwy na takie obsr…ne myślenie, niech przeczyta].

  Korwin-Piotrowska ocenia „Kler” Smarzowskiego – Wybitny, najlepszy film, który zrobił.

  Wierni rzucający co niedziela na tacę grosiki i odbębniający na mszy „Ojcze nasz…” zobaczą po raz pierwszy w polskim kinie sceny pokazujące to, co Kościół i jego pracownicy z ich daniną robią. Vito Corleone i bohaterowie serialu „Gomorra” mają więcej wdzięku – pisze Karolina Korwin-Piotrowska.
  Byłam w pierwszej klasie i wyleciałam z religii. Uznana za niereformowalną, bo mówiłam, że świat powstał w wyniku wybuchu, a krzyż namalowałam w kwiatki, żeby Jezusowi było wesoło. Darłam się, że to niesprawiedliwe, bo wszystkie dziewczynki będą miały ładne sukienki na komunię, a ja jedyna nie.
  Rok później, kiedy moje koleżanki podchodziły do komunii, falbany przerobionej z szafy mojej mamy długiej sukienki szeleściły, kiedy robiłam w niej fikołki na trzepaku. Aż huczało. Miałam wymarzoną sukienkę. Bez komunii. Pochodziłam z domu, w którym był krzyż i menora. Na wakacje jeździłam w Bieszczady, a tam ksiądz pozwalał zbierać jabłka z ogródka prawosławnym, Łemkom, dzieciom milicjanta i wszystkim innym biegającym po wsi dzieciakom, w tym mnie. Ale wtedy, jako dziecko, dowiedziałam się po raz pierwszy, że religia wyklucza, odrzuca i można ją sprowadzić do kostiumu. Komunię i bierzmowanie miałam później. Bo, jak usłyszałam, „w Polsce trzeba mieć ten papier”, na wszelki wypadek.
  Teraz, gdy wychodziłam z kina po „Klerze”, myślałam o tym, jak mądry i wyważony film zrobił Smarzowski. Jak wirtuozerski, a przy tym chrześcijański i pełen zrozumienia, choć nakręcony w kraju, w którym jedni nawołują, by kościoły palić, a drudzy chcą budowania kolejnych świątyń. On wyroków nie wydaje. Na szczęście.
  Dla Smarzowskiego Kościół to firma jak inne, korporacja, w której pracują zwyczajni ludzie, którzy idąc do pracy, ubierają się według dress code’u. Pracownicy agencji czy banków, noszą do pracy kostiumy. Pracownicy Kościoła zakładają sutanny i habity. Pod tymi ubraniami to nadal są żywi, pełni emocji i grzechu ludzie, jak my. Z tą tylko różnicą, że jeśli jesteś pracownikiem Kościoła, mówisz innym, jak mają żyć. Jesteś ich sędzią, decydujesz o tym, kto zasługuje na niebo, a kto nie, masz wzbudzać zaufanie i respekt.
  Oto czterech pracowników korporacji. Jeden jest księdzem na wsi. Pije. Zawala robotę, zapomina o celibacie, choć nie o liczeniu pieniędzy od wiernych. Drugi to karierowicz, który gdyby nie koloratka, byłby modelem. Ulizany, wyżyłowany, modny korposzczur gotowy na wszystko, by osiągnąć cel, czeka tylko cierpliwie, wkuwając przydatne w Rzymie włoskie słówka, na swój moment. On nadejdzie. Trzeci to człowiek z ludu, prosty, empatyczny, który poniesie konsekwencje swoich czynów i przyjdzie mu zapłacić za grzechy swoje i innych. No i czwarty. Typowy twardy szef korporacji, dyrektor zarządzający, który broni firmy, w której pracuje, przed wszelkimi atakami; jeśli trzeba, zamiecie pod dywan, zapłaci, zadzwoni, wrzaśnie. Jest nietykalny, bo całe swoje, jak twierdzi, pełne poświęceń życie, działa przecież dla dobra swojej firmy, a jej dobro, Kościoła, jest najważniejsze i nie liczy się z niczym i nikim.
  Znamy takich ludzi, widujemy ich codziennie. Tylko u Smarzowskiego mają oni sutanny, a nie garsonki za miliony monet i na tym polega wielkość tego filmu, który tytułowy kler pierwszy raz w polskim kinie i w dyskusji publicznej uczłowiecza. Pokazuje bez nakolannictwa, retuszu i litości, że to są zwykli ludzie, ich kręgosłupy moralne połamano w dzieciństwie, a emocje zbrukano. To zranione i poniżone, czasem żądne zemsty, dzieci w ciałach zwyczajnych mężczyzn, ale w sutannach. Dzięki wielkim kreacjom Gajosa, Więckiewicza, Braciaka i Jakubika to mężczyźni z krwi i kości. Jak nasi mężowie, ojcowie, sąsiedzi. Zwykli ludzie. Zmęczeni, gadający brednie, ulegający pożądaniu, brudni i spoceni, jak my. Bez sacrum.
  To nie jest tylko film o pedofilii. To jest film o grzechach Kościoła, a tych jest sporo. Wierni rzucający co niedziela na tacę grosiki i odbębniający na mszy „Ojcze nasz…” zobaczą po raz pierwszy w polskim kinie sceny pokazujące to, co Kościół i jego pracownicy z ich daniną robią. Wiem jednov- Vito Corleone i bohaterowie serialu „Gomorra” mają więcej wdzięku. Wierni zobaczą, jak zamiata się pod dywan afery i jak można jednym telefonem zaszantażować ludzi władzy, policję i media. Zobaczą, że rządy się zmieniają, ale Kościół dogada się z każdym i za każdą cenę. Wierni zobaczą, jak to jest być urzędnikiem Boga na Ziemi, który ponad wszystko ceni sobie kostium, który czyni go bezkarnym. To jest film o ludziach, którzy są ponad prawem, ludzkim i boskim.
  To też film o nas. Polskie kino od jakiegoś czasu, głosami artystów, których powinnością jest „wąchać swój czas”, pokazywało płytkość wiary i sprowadzenie jej do pustego ceremoniału, który trzeba odbębnić, bo co ludzie powiedzą. Bo krzyż na ścianie w Polsce trzeba mieć. I pogrzeb katolicki. Takie filmy, jak „Wesele”, „W imię”, „Cicha noc”, „Twarz” czy „Wieża. Jasny dzień”, pokazują zaściankowość Kościoła i nienadążanie za zmianami, jego strach wobec wszelkiej inności, hermetyczność oraz jego wiernych, obębniających rytuały, modlitwy i bezrefleksyjnie odbijających kartę, jak w fabryce, co niedziela, na wejściu do świątyni, przy jednoczesnym niezaspokojonym pragnieniu sacrum.
  Kościół to ludzie, a ta potężna instytucja nie ma nic wspólnego z tym, co widać w serialu „Ojciec Mateusz” albo w czytance na religii. To grupa ludzi, którzy stoją ponad prawem, mówiąc innym, jak żyć, samemu będąc utopionym w grzechu. To nie jest film o złej instytucji, to opowieść o ludziach, którzy dostali w swoje brudne ręce coś, co im się nigdy nie należało, o obrzydliwych oportunistach, materialistach, którzy tę instytucję hańbią i o wiernych, którzy się na to godzą. Bo nikt nie ma prawa i odwagi wystąpić przeciwko Bogu, prawda? Tak zostaliśmy nauczeni na religii, z której wyrzuca się dzieci mówiące, że to wybuch stworzył świat i gdzie każda najmniejsza wątpliwość wobec działań kościoła i jego urzędników interpretowana jest jako atak na Boga. Na wiarę i Polskę.
  „Kler” to film wybitny i najlepszy, który Smarzowski zrobił. Jeśli prawdziwi artyści są po to, by nas wyrywać ze strefy komfortu i nami wstrząsać, to Smarzowski to właśnie robi. Mówi nam: „Nie lękaj się. Miej wątpliwości. Myśl”.

 80. Boydar said

  … i menora … 🙂

 81. Andzia said

  re:52
  Dobrze, że red.Korczarowski zrobił taki materiał. O dziwo komentarze w większości pozytywne, chociaż tu i ówdzie studzą zapał redaktorów pisząc o biedzie na prowincji. Nie widzą prowincji w Polsce, tej popegeerowskiej. Tam budowano komunizm od 1917r.,w Polsce socjalizm po wojnie. Bogacze tu i tam to przeważnie złodzieje, bo nikt takich fortun się nie dorabia w tak krótkim czasie. Ludzi starszych nikt nie uczył przedsiębiorczości, przeciwnie, była ona potępiana jak nie zabraniana. Młodzi chcieliby żyć dobrze już, a nie dorabiać się od podstaw, zwłaszcza, myślę tutaj o Polsce, że fiskalizm nie daje im szans.

 82. Andzia said

  Małe miasteczko rosyjskie: https://www.youtube.com/watch?v=0Rl2y_4-LLI

 83. Kazimierz Jasiński, KTO FINANSOWAŁ REWOLUCJĘ AMERYKAŃSKĄ – Rewolucja amerykańska nigdy nie obaliłaby władzy brytyjskiej, gdyby nie pomoc finansowa, jaką zorganizowali ludzie o których dzisiaj mało kto pamięta. Jednym z nich był pochodzący z Polski Salomon Chaim; Uważamrze.pl HISTORIA, VII 2018, str. 20-23.

  W Wikipedii https://pl.wikipedia.org/wiki/Haym_Solomon// pod hasłem Haym Salomon czytamy: właśc. Chaim Solomon (ur. 7 kwietnia 1740 w Lesznie, zm. 6 stycznia 1785 w Filadelfii) – Żyd z Polski, bankier, kupiec, makler, główny finansista rewolucji amerykańskiej i jej aktywny uczestnik, ojciec założyciel USA, wolnomularz, szpieg i dyplomata amerykański, filantrop, poliglota (znał 10 języków), sędzia w sądzie rabinackim, oraz działacz żydowskiej społeczności.
  Dodajmy: Przybył do Ameryki w r. 1772 jako UCIEKINIER z Polski „bez grosza przy duszy” i sfinansował Armię Amerykańską. Solomon nie otrzymał żadnego wynagrodzenia pieniężnego i w 1785 roku zmarł jako bankrut, choć zobowiązania rządu wobec niego wyniosły w chwili śmierci bankiera astronomiczną naówczas sumę 2.000.000 dolarów. KARIERA ZAISTE NA MIARĘ JOHNA LAWA.
  Przed wojną nacjonaliści żarli się z Żydami: KTO SFINANSOWAŁ ARMIĘ KONTYNETALNĄ USA. Chaim Salomon czy Ralf Stadnicki? Po II.WŚ Żydzi Wyrzucili z Historii Ralfa Stadnickiego jako AHISTORYCZNEGO. Ja tłumaczyłem, że Chaim nie był wprawdzie bogaty z domu i przybył do Ameryki „bez grosza przy duszy”, ale dorobił się przy plantatorach z Południa, dla których sfinansował Herbatkę Bostońską płacąc gangsterom irlandzim, również za spalenie Nowego Jorku, za co był w l. 1776-78 więziony przez Anglików i skazany na Szubienicę, spod której uciekł „przekupując strażników”.
  W takim razie Rewolucję Amerykańską sfinansowaliby plantatorzy z Południa, na czym można dorobić się. Gierek np. pisze w Przerwanej Dekadzie: KANIA NIE BYŁ BOGATY Z DOMU I NIE KRADŁ, BO MYŚMY PATRZYLI NA RĘCE. – A TO, ŻE ZOSTAŁ KREZUSEM TO PRZY ANDROPOWIE, KTÓRY FINANSOWAŁ PRZEZ KANIĘ WAŁĘSĘ…
  Ralfa Stadnickiego z Historycznego Unicestwienia przez Żydów uratowali komuniści zmieniąc mu imię na Piotr Jakub od KUBANIA: „Bankier w Amsterdamie; pierwszy wprowadził amerykańskie papiery wartościowe na amsterdamski rynek giełdowy, będący w tym czasie światowym centrum operacji finansowych; zasłużony dla skarbu Stanów Zjednoczonych walczących o niepodległość.” Encyklopedia Powszechna PWN wydanie drugie, tom 4, W-wa 1987, s. 263.
  W takim razie Armię Kontynentalną USA sfinansował Ralf Stadnicki a Chaim Salomon umarl jako NĘDZARZ w Filadelfii na skutek ZAPROTESTOWANIA jego Astronomicznej Wierzytelności w Skarbie USA przez Piotra Jakuba Stadnickiego w Gdańsku. W dalszym ciągu nie ma pewności, czy Ralf Stadnicki w Amsterdamie i USA a Piotr Jakub Stadnicki w Gdańsku to ta sama osoba, czy ojciec i syn?
  KJ pisze, że Francja wpompowała w Rewolucję Amerykańską 1,3 miliarda LIWRÓW. Nie wiem co to liwr, ale chyba srebrny ludidor? To miało być POWODEM Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Są jeszcze inni PODEJRZANI o finansowanie Jerzego Waszyngtona. Pierwszym jest skarbiec Templariuszy z PROCHOWNI zamku edynburskiego, przywieziony tam za Marii Stuart wobec zagrożenia go w Rydze przez Turków i Polaków. Było to Złoto Prawdziców w cytadeli ryskiej, zagarnięte w 1169 r. przez templariuszy z Bornholmu, którzy władali nim jako Kawalerowie Mieczowi. Ciekawe tylko, jak uchronił się przed Cromwellem? bo może przez wywiezienie na Północ Szkocji ???
  Żydzi stawali na głowie, żeby wyprowadzić Złoto Templariuszy ze Skarbu Świątyni Jerozolimskiej. Mam np. książkę, w której pisze, że Skarb Świątyni został wywieziony do Konstantynopola i złupiony w r. 1204 przez templariuszy, który wywieźli go do Edynburga. Stąd wywieziono go na Labrador i na Haiti a potem do El Paso, skąd poszedł na FINANSOWANIE WASZYNGTONA. Jest to SIŁOWE łączenie Skarbu Świątyni ze znalezionym z satelity skarbem w El Paso nad Rio Grande, z którego Armia Amerykańska pokazała naukowcom tylko kufry okrętowe z XVI wieku. To jest zupełna Bzdura, gdyż Skarb Świątyni w cysternie Świątyni Salomona został ODZYSKANY przez Asyryjczyków a kufry okrętowe w El Paso są muzułmańskie.

 84. Andzia said

  Purim w Warszawie. Ten w czerwonej czapie na innym filmie mówi po rosyjsku: https://www.youtube.com/watch?v=Sk_KSLX9hrI&list=UUeu1wK2SHOaGPQnz4CVqqPQ&index=16

 85. osoba prywatna said

  Rydzyk sprzedaje wejściówki na mszę! Po 80 ZŁOTYCH…
  https://www.o2.pl/hot

 86. Andzia said

  A tu sekta Chasydów w Lelowie w tym roku: .https://www.youtube.com/watch?v=0Fe7L50EETs

 87. Lily said

  Re79 ;Osoba Prywatna
  Maja to w genach. Rydzyk zgubil sie na Zach,
  na kilka miesiecy zeby odnalesc sie w
  Torunia z 40 fenigami i zbudowac Imperium.
  Nic nie dzieje sie bez przyczyny.Trzeba
  przyznac,ze rzad J.K,nie zaluje publicznych
  pieniedzy dla Rydzyka. Zyja w symbiozie.

 88. Lily said

 89. Kwal said

  Czy to prawda, że obecny pan naczelnik państwa kartonowego nazywał się kiedyś Kalkstein ?

 90. Dinozaur said

  Co do Rosji : Od 1998 roku zna Dinozaur jednego Tatarzyna . Założył on do spółki z miejscowym popem gospodarstwo mleczne niedaleko ( jak na rosyjskie stosunki ) od Niżnego Nowgorodu . Przed Majdanem miał 500 krów i produkował kefir ( b. dobry ) i jogurty .
  obecnie ma ok. 3000 krówek i kończy budować
  fabrykę serów ( wyposażenie włoskie ).

 91. lewarek.pl said

  Izrael wdraża iracki casus belli, tym razem w stosunku do Iranu.

  https://kresy.pl/wydarzenia/onz-premier-izraela-oskarzyl-iran-o-posiadanie-tajnego-magazynu-atomowego/

  https://kresy.pl/wydarzenia/zarif-odpowiada-netanjahu-izrael-posiada-tajny-arsenal-broni-nuklearnej/

  Stany Zjednoczone nie tylko nie akceptują porażki w konflikcie syryjskim, który zainicjowały około 7 lat temu, ale są zdeterminowane, by wygrać i wykorzystają całą dostępną moc dla osiągnięcia tego upragnionego celu. Oznacza to, że Waszyngton oczekuje, od Moskwy, że ta nie stanie na przeszkodzie planom zdegradowania syryjskich siły rządowych do stanu z połowy roku 2015 i przed rosyjską interwencją.

  https://kresy.pl/publicystyka/w-sprawie-syrii-bolton-rzuca-rekawice/

 92. Sebastian said

  Chcą świętować zabijanie dzieci?

  Polscy aborterzy… świętują z powodu zabijania dzieci!
  30 września mają odbyć się propagandowe wydarzenia z okazji tzw. Światowego Dnia Bezpiecznej Aborcji. Feministki i inni zwolennicy mordowania urządzają tego dnia marsz aby wmawiać Polakom, że aborcja jest czymś bezpiecznym i normalnym.
  „Tego dnia przypomnimy, że aborcja to codzienność, to zabieg medyczny, to fakt z życia.”

  Reklamują to wydarzenie na swojej stronie internetowej. W trakcie swojego marszu będą się domagać aby aborcja była:
  „bezpieczna, faktycznie dostępna, na życzenie, legalna, bez kompromisów, dla wszystkich, darmowa, bez wstydu, na żądanie”
  Aby propagandowy przemarsz mógł dojść do skutku, aborcjoniści potrzebowali pieniędzy. Feministki zorganizowały więc w tym celu… „potańcówkę dla bezpiecznej aborcji”. Dochód z tej imprezy „dobroczynnej” został przeznaczony na organizację ich wydarzenia.
  Na ich stronie przeczytałam również, że „marsz dla bezpiecznej aborcji” jest promowany hasłem:
  „Aborcja znaczy życie”

  http://serwis21.blogspot.com/2018/09/chca-swietowac-zabijanie-dzieci.html

 93. revers said

  Znalazl sie zabojca 15 latki skad innad wzorowy strazak,, za ktora smierc wsadzono do pierdla na 18 lat Komede, niewinnego czlowieka

  https://www.tvn24.pl/wroclaw,44/zbrodnia-miloszycka-wniosek-o-areszt-dla-norberta-b,871075.html

  Za falszywe zeznania i oskarzenia, wyroki powinii siedziec cala masa swiadkow, prokurator i sedzia.

 94. osoba prywatna said

  57 letni motywator.
  Nie chcieć zdziadzieć, myślę iż to jest najlepsza motywacja.
  Widać, że facet jest autentyczny i doszedł do sylwetki ciężkim i systematycznym treningiem, oraz odpowiednią dietą.
  I co najważniejsze – bez pomocy sterydów.
  No i ten młody też wygląda na normalnego, a nie
  na napinacza których pełno w światku kulturystów.
  .https://www.youtube.com/watch?v=-ti2jGwQRXA

 95. osoba prywatna said

  The Waterboys – Strange Boat
  .https://www.youtube.com/watch?v=x-NXwRUQcmg

 96. revers said

  Zydowscy agenci w gestapo i sb …

  http://www.polishclub.org/2018/03/24/zydowscy-agenci-gestapo-sb-krakowie/

 97. Sebastian said

  Związek Harcerstwa Polskiego (ZHP) prowadzi homoseksualną indoktrynację dzieci i młodzieży. Na Zlocie 100-lecia występują wspólnie aktywista homoseksualny Robert Biedroń i Naczelniczka ZHP Anna Nowosad. Główna Kwatera ZHP publikuje podręcznik, który dopuszcza praktykujących homoseksualistów do funkcji wychowawców dzieci i młodzieży. Władze ZHP organizują dla instruktorów harcerskich warsztaty prowadzone przez aktywistów homoseksualnych i seks-edukatorów, połączone z promocją filmu propagandowego kina LGBT.

  To zdrada wartości moralnych i ideałów przekazanych przez założycieli harcerstwa w Polsce i na świecie: Roberta Baden-Powella i Andrzeja Małkowskiego! To podeptanie konstytucyjnego prawa rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z wyznawanymi wartościami moralnymi i religijnymi!

  https://teczowezhp.pl/

 98. Lily said

  Re 86; Revers
  W tamtym czasie ministrem sprawiedliwosci
  byl Lech Kaczynski.Wiedzial o tej sprawie,bo
  kontaktowala sie z nim osobiscie mecenas
  poszkodowanej. Reszte mozna przeczytac w
  aktach sprawy.

 99. gość said

  Rosyjski generał: W razie konfliktu użyjemy najnowocześniejszej broni do zniszczenia Fort Trump

  „Niezawisimaja Gazieta” – centrowy dziennik rosyjski wydawany w Moskwie od 1990 r. roztrząsa kwestię amerykańskiej bazy wojskowej, której projekt Andrzej Duda ochrzcił mianem Fort Trump.

  Według wiceministra spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej (a wcześniej przedstawiciela dyplomatycznego) Rosji przy NATO) Aleksandra Gruszko, po pierwsze ten temat dotyczy nie tylko bezpieczeństwa rosyjskiego, ale także europejskiego. Podstawowy akt NATO-Rosja („Akt Stanowiący o podstawach wzajemnych stosunków, współpracy i bezpieczeństwa” z maja 1997 r. – przyp. red.) „wyraźnie zakazuje rozmieszczania znaczących sił bojowych na stałe” w pobliżu granic Federacji Rosyjskiej, a budowa bazy zniszczyłaby istniejące porozumienia.

  Po drugie – zdaniem ministra, koncentracja amerykańskich sił zbrojnych na stałe przy granicach Federacji Rosyjskiej będzie wymagała działań odwetowych. Gruszko jest pewien, że jeśli Stany Zjednoczone umiejscowią bazę w Polsce, Moskwa będzie musiała zaakceptować „dodatkowe wojskowe i techniczne środki ostrożności”. Przypomniał „błędne koło wyścigu zbrojeń”, z którego bardzo trudno jest wydostać się nawet przy odpowiedniej woli politycznej.

  Znacznie ostrzejsze zdanie wypowiedział jednak zapytany przez dziennikarzy gazety uznany specjalista ds. bezpieczeństwa prof. generał-porucznik Jurij Niekaczew, w latach 1993-2000 zastępca dowódcy grupy rosyjskich sił zbrojnych na Zakaukaziu.

  – W razie konfliktu Rosji z USA i NATO siły rosyjskie mogłyby przeciwko ewentualnej bazie wojskowej USA na terenie Polski użyć rakiet Iskander, pocisków manewrujących Kalibr i lotniczych pocisków kierowanych o prędkości hiperdźwiękowej Kinżał – grozi generał. – Ponadto oczywiście wykorzystamy nasze samoloty uzbrojone w pociski hiperdźwiękowe Kinżał oraz bomby i pociski z ładunkami termobarycznymi, mającymi znaczną siłę niszczenia, porównywalną z taktyczną bronią jądrową.

  http://dzienniknarodowy.pl/rosyjski-general-razie-konfliktu-uzyjemy-najnowoczesniejszej-broni-zniszczenia-fort-trump/

 100. gość said

  Poseł PiS do Morawieckiego: Z pracy zwalnia się Polaków, by na ich miejsce przyjąć niżej opłacanych cudzoziemców

  http://dzienniknarodowy.pl/posel-pis-morawieckiego-pracy-zwalnia-sie-polakow-by-miejsce-przyjac-nizej-oplacanych-cudzoziemcow/

 101. gość said

  Wydatki europosłów muszą pozostać tajne. Bo RODO! Tak orzekł unijny Trybunał w Luksemburgu

  Brukselsko-luksemburskie elity robią wszystko, aby zniechęcić do siebie zwykłych ludzi. Najpierw kierownictwo Parlamentu Europejskiego odmówiło udzielenia informacji, na co europosłowie wydają po 4,4 tys. euro dodatku do swoich pensji (który powinien pokrywać koszty podróży służbowych czy wynagrodzenia dla asystentów). Wnioskodawcy skierowali zatem skargę do Trybunału Sprawiedliwości UE. Co zrobił Trybunał? Przyznał, że wydatki europosłów opłacane z pieniędzy podatników muszą pozostać tajne, bo… RODO (sic!).

  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04561-Tajne-wydatki-europoslow.htm

 102. gość said

  Kardynał Vigano który zdemaskował papieża i siatkę homoseksualistów w Kościele ukrywa się i ponownie oskarża Franciszka . Po całym świecie ściga go watykański wywiad

  Arcybiskup Carlo Maria Viganò, który oskarżył papieża o ukrywanie pedofilskich homoseksualnych ekscesów kardynała Theodora McCarricka od ponad miesiąca ukrywa się. Teraz przerwał milczenie i ponownie oskarżył Franciszka. Byłego nuncjusza po całym świecie szukają watykańskie watykańskie służby. Chcą go ściągnąć do Rzymu, by został postawiony przed sądem kanonicznym.

  Były nuncjusz apostolski w USA arcybiskup Carlo Maria Vigano ponownie oskarżył papieża Franciszka o to, że także on wiedział o czynach pedofilskich byłego metropolity Waszyngtonu, byłego kardynała Theodore’a McCarricka.

  Hierarcha twierdzi, że milczenie papieża potwierdza zarzuty.

  https://wolnosc24.pl/2018/09/28/kardynal-vigano-ktory-zdemaskowal-papieza-i-siatke-homoseksualistow-w-kosciele-ukrywa-sie-i-ponownie-oskarza-franciszka-po-calym-swiecie-sciga-go-watykanski-wywiad/

 103. gość said

  Pentagon zamawia Patrioty, które trafią do Polski

  Pentagon składa warte 1,5 mld dol. zamówienie na elementy systemu przeciwrakietowego i przeciwlotniczego Patriot dla Polski – poinformował w wydanym komunikacie Departament Stanu USA. To efekt podpisanych w marcu porozumień ze stroną amerykańską o dostarczeniu Polsce systemów obronnych wartych niespełna 5 mld dolarów.

  Za system Patriot razem z systemem zarządzania polem walki Polska ma zapłacić 4,75 mld dol.

  https://www.tvp.info/39229454/pentagon-zamawia-patrioty-ktore-trafia-do-polski

 104. gość said

  Bp Grzegorz Ryś dialoguje z kabalistą!

  Nie milkną głosy krytyki pod adresem bpa Grzegorza Rysia za spotkanie z Boazem Pashem, rabinem z Jerozolimy w ramach debaty pt. „Przełom czasu w judaizmie i chrześcijaństwie”, która miała miejsce 27 września w bazylice ojców dominikanów w Lublinie.

  W obronę abpa Rysia wziął ks. Rytel-Andrianik, rzecznik Episkopatu, który w niezwykle emocjonalnym oświadczeniu zaznaczył, że krytyka biskupa i rabina to zachowanie sprzeczne z przykazaniami Bożymi, wyraz nienawiści i antysemityzmu, a przecież Jan Paweł II także spotykał się z Żydami.

  Nie dodał jednak, co nie jest żadną tajemnicą, że Boaz Pash, choć jest rabinem, nie ma nic wspólnego z judaizmem. Nie chodzi tu więc o żaden dialog katolicko-żydowski. Jest on kabalistą, przedstawicielem religii masońskiej, w centrum której stoi ubóstwienie człowieka oraz nienawiść do Boga i Jego Kościoła.

  http://prawy.pl/80226-bp-grzegorz-rys-dialoguje-z-kabalista/

 105. osoba prywatna said

  Polska jest wydmuszką
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/145692,polska-jest-wydmuszka

 106. osoba prywatna said

  KRAKUS – CYRUS WIELKI

  Click to access 35.pdf

 107. osoba prywatna said

  Co Amerykanie robią już 17 lat w Afganistanie? Karmią umierające dzieci? Budują szpitale, szkoły i sierocińce dla dzieci, którym Amerykanie zamordowali rodziców?
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/145696,co-sie-dzieje-na-swiecie-27-09-2018

 108. osoba prywatna said

  SKANDAL! Amerykańska armia w Polsce handluje narkotykami
  http://orzysz.wm.pl/profil/Hasa/20364,SKANDAL-Amerykanska-armia-w-Polsce-handluje-narkotykami.html

 109. Bogusz said

  Ad. 49 …..jakim naszym, wasz kraj to Izrael i WON do niego zydowskie parcha

 110. Bogusz said

  Przepraszam ale nie potrafię wkleić linka, proszę o wpisanie na google ” Benjamin Franklin o żydach” ta prorocza wizja wygłoszona ponad 200 lat temu sprawdza się w 100%

 111. Marucha said

  Jak to bywa na Zadupiu Karpackim, jestem przez pewien czas praktycznie pozbawiony Internetu, stąd też opóźnienia w moderowania komentarzy. Oraz brak nowych artykułów.
  Nie zawsze chce mi się jechać kilkanaście kilometrów do najbliższego miejsca, gdzie udostępniają Internet.

 112. gość said

  Bogusz said
  2018-09-28 (piątek) @ 14:53:08

  Przepraszam ale nie potrafię wkleić linka, proszę o wpisanie na google ” Benjamin Franklin o żydach” ta prorocza wizja wygłoszona ponad 200 lat temu sprawdza się w 100%
  ————————-

 113. osoba prywatna said

 114. Lily said

  Re 112;Gosc
  „Mowia; wpadl w rece zydowskie,
  oznacza to zupelny koniec”.
  Anne-Jean-Marie-Rene Savary.

 115. gość said

  gość said
  2018-09-28 (piątek) @ 13:37:19

  Kardynał Vigano który zdemaskował papieża i siatkę homoseksualistów w Kościele ukrywa się i ponownie oskarża Franciszka .
  ——————
  Nowy list abp. Vigano. Pełny tekst w języku polskim wyłącznie na PCh24.pl

  https://www.pch24.pl/nowy-list-abp–vigano–pelny-tekst-w-jezyku-polskim-wylacznie-na-pch24-pl,63117,i.html

 116. osoba prywatna said

  Re 113
  Jack Brodnicki
  1 dzień temu (edytowany)
  Panie Wojtku , mam nowe haslo dla Polakow ; „HEJ – KTO POLAK – NA… BANKIETY !!!” Jak juz historia pokazala – to na bankietach , a nie na bagnetach , decydowaly sie losy swiata… Szkoda , ze nasi rodacy nie zawsze to rozumieli. Nacja zydowska wiedziala o tym doskonale… Ponizej podaje kilka przykladowych bankietow decydujacych od ponad 200 lat o losach Europy i swiata . Bankiet Wiedenski – 1815 , Bankiet wersalski – 1919 , Bankiet Jaltanski – 1945 , no i ostatni ( ktorego ustalenia obowiazuja do dzis ) Bankiet na Malcie – z grudnia 1989 roku… Prosze, mi wierzyc , moc bankietow jest bez porownania wieksza , niz moc bagnetow , czy broni czarnoprochowej !… CZOLEM WIELKIEJ POLSCE ! J.B.

  Janusz Szczesny
  1 dzień temu
  Na Wołyniu nad ranem wychodzili z lasu BANDEROWCY i szli MORDOWAĆ Polskich – wieśniaków tylko dlatego że byli Polakami ! …i tylko dlatego że im powiedziano że wszystko co po ZAMORDOWANYCH Polakach zdobędą to będzie ICH! Więc MORDOWALI i ZAMORDOWALI – jak ich prezydent Kczma mówił 300tysiecy bezbronnych Polaków kobiet dzieci i starców!!! Panie Świec nad ich Duszami… A gdyby tylko co TRZECI Polak miał REMINGTONA i zastrzelił by tylko trzech zbrodniczych i zwyrodniałych UKRAIŃCÓW z UPA to przynajmniej rachunek by był wyrównany!!! A i oni by NIE czuli się bezkarni… Polacy UZBRÓJCIE się bo nie na darmo MORAWIECKI z Kaczyńskim i Dudą przygotowują dla UKRAINCOW 5 milionów !!! miejsc PRACY! ! ! w Polsce! Byśmy mieli się czym bronić gdy – „przyjdą nocą i kolbami w drzwi załmocą” bo KTOŚ im powie że mieszkania po ZAMORDOWANYCH są ICH….
  – NIEMOŻLIWE ? …..A Jugosławia była MOŻLIWA? ! ?

  Bolek Lolek Gomółka
  1 dzień temu
  WCZORAJ DNIA 26.09.2018.
  W ZYDOWYM RADIU tokefem GOSCILA PARA UKRAINCOW I SZCZEKALA ZE IM W NASZEJ POLSCE JEST BARDZO DOBRZE UKRAINNKA TAMTA TWIERDZILA ZE NIE MORZE SIE DOCZEKAC NA JAKIS DOKUMENT I BEDZIE OTWIERAC CUKIERNIE I BEDZIE SLODZIC POLAKOM PO UKRAINSKO A UKRAINIEC SZCZEKAL BYL ON ZE LWOWA ZE ONI POLAKOM NIE ZABIERAJA PRACY TYLKO ZE POLAKOM NIE CHCE SIE ROBIC JESTEM PEWIEN ZE TA BANDEROWKA DOSTANIE WSZELKIE DOPLATY UNIJNE FUNDUSZE ZWOLNIENIA Z PODATKOW itp a na POLSKIE FIRMY LAJDAKI Z PODMIANY NASYLAJA POLICJE PARCHOW Z INSPEKCJI ANTYPOLSKIEJ PRACY URZEDNIKOW SKARBOWYCH I CO TYLKO JESZCZE MOGA

 117. walthemar said

  Nie tylko dla Pana Vandaluzja
  Ancient European Writing Scripts!
  . https://www.youtube.com/watch?v=r74oa7aS_zM
  . https://www.youtube.com/watch?v=qCfqssmf6Qk

  To z oficjalnej strony Czesława Białczyńskiego [po angielsku ]

 118. Ola said

  zaraz bedzie Ralf. I bedzie hardcorowo

 119. osoba prywatna said

  CO SŁYSZY SZTUCZNA INTELIGENCJA 2019?

 120. gość said

  Sześciu Palestyńczyków zostało zastrzelonych przez izraelskich żołnierzy w Strefie Gazy

  Izraelscy żołnierze zastrzelili sześciu Palestyńczyków podczas cotygodniowych protestów w Strefie Gazy przy granicy z Izraelem. Wśród ofiar są dwie osoby niepełnoletnie. Rannych zostało 290 osób, w tym 90 zostało postrzelonych.

  W piątkowych demonstracjach wzięło udział ponad 20 tysięcy osób. Izraelska armia oświadczyła, że otworzyła ogień do protestujących po tym, gdy w stronę izraelskich żołnierzy Palestyńczycy zaczęli rzucać m.in. przedmiotami z materiałem wybuchowym i kamieniami. Zginęli dwaj chłopcy w wieku 12 i 14 lat, a także 18-latek.

  W demonstracjach w Strefie Gazy, które trwają od 30 marca, zabitych zostało już co najmniej 193 Palestyńczyków. Dotychczas zginął jeden izraelski żołnierz.

  https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-szesciu-palestynczykow-zostalo-zastrzelonych-przez-izraelski,nId,2638261

 121. gość said

  „Jestem za podaniem Andrzeja Dudy do sądu” – Prof. Jerzy R. Nowak

 122. Lily said

  Re 104;Gosc
  Jak widac,powolujac sie na Boga i na JP2
  moga wszystko wytlumaczyc,a lud ma to
  akceptowac.Nic nie dzieje sie bez przyczyny,
  chocby wybor Karola Wojtyly.Maja sie teraz
  na kogo odwolywac.Jako pierwszy papiez
  w historii kosciola odwiedzil Rzymska Synagoge.
  A potem czlonkowie KOR-u,Walesa i inni
  jedzili do Watykanu po co,po wskazowki?.

 123. revers said

  http://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/zydzi-swiat-zapomni-ze-istnial-kiedys-narod-polski/

  zapomniana przez swiat Polska

  http://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/zydzi-swiat-zapomni-ze-istnial-kiedys-narod-polski/

 124. Lily said

  http://www.nacjonalista.pl/2012/05/10/zenon-dziedzic-
  obywatel-z-d/
  Zrodlo;nacjonalista.pl

 125. Jerzy Ziemacki, Kamienice z duszą / Rynek 12 w Lublinie – DOM NOTABLI W ESTETYCE MANIERYZMU, Rzeczpospolita, 28 IX 2018, s. N5.

  Historycy stwierdzili, że w Kamienicy SOBIESKICH mógł mieszkać dziadek króla – już Nie Ormianin. Piotr Wielki z kamienicą nie mógł mieć nic wspólnego, gdyż mieszkał w SEJMIE, którym był obecny Zamek. GOTYCKI zamek lubelski został zbudowany przez Kazimierza Wlk i jako SEJM spalony przez Piotra Wlk a za Księstwa Warszawskiego odbudowany na starych murach w stylu MAURETAŃSKIM. Był to faktycznie zamek KRÓLEWSKI od Jagiełły do Zygmunta Starego, bo Wawel był zamkiem WYSTAWOWYM.
  Zygmunt August mieszkał w pałacu na Cytadeli warszawskiej i w Knyszynie. 200 lat szukano Pałacu Królewskiego w Knyszynie, aż ja powiedziałem, że był to RYNEK, który po spaleniu przez Szwedów został zabudowany kamienicami. Podobnie pałac Królewski w Sieradzu był na Rynku Praskim, ale został rozebrany przez Czechów i Krzyżaków na cegłę dla Królewca.
  W związku z kamienicą Sobieskich w Lublinie chcę przypomnieć pewną historię. Konserwator Architektury w Radomiu zaprosił kolesi z Warszawy, którym powiedział taką sprawę. Została przeznaczona do wyburzenia kamienica, ale on się BOII, bo wśród miejscowego ludu jest gadka, że była to kamienica Jana Kochanowskiego. Poszli więc obejrzeć tą kamienice i podpici warszawiacy nadziwić się nie mogli GŁUPOCIE miejscowego folkloru, bo to była kamienica OCZYWIŚCIE secesyjna…
  Jednak gdy kończono rozbiórkę to ukazał się portal Jana z CZARNOLASU.

 126. revers said

  http://trybun.org.pl/2018/09/28/policja-wzywa-do-deponowania-broni-alarmowej-zoraki-guard-walther-i-im-podobnych-nie-robcie-tego-w-trosce-o-wlasne-prawne-bezpieczenstwo/

  Polacy oddajcie do depozytow policji bron alarmowa, was ma nie byc, lub przed przyjeciem kolejnych transzy nachodzcow..

 127. snag said

  Multi-culti we Francji … Pracownicy ambulansów i oddziałów pogotowia w szpitalach w Toulon we Francji udzielają pomocy w kuloodpornych kamizelkach. O cenzurze nie wspomnę bo w ich MSM video i fotka zablokowane.
  https://www.cnews.fr/videos/france/2018-09-25/samu-les-agents-du-var-equipes-de-gilets-pare-balles-795308

  Wyszperalem fotke ,…

  Gangi, porachunki, strzelanina w biały dzień na ulicy dziś są normalką. AK-47 do nabycia w zaułku tam gdzie narkotyki. Zyć nie umierać 😉
  https://www.parismatch.com/Actu/Faits-divers/Toulon-deux-morts-dont-un-adolescent-de-14-ans-dans-un-probable-reglement-de-comptes-1573161

 128. revers said

  kolejne upokorzenie pada i polin, a maliniacy w rp oglosza ze to sukces , reszta lyknie ten sukces ze pad musial czeakc w korytarzu na audiencje z namiestnikiem Jerozolimskim Bibi.

  http://dzienniknarodowy.pl/wpuscili-polskiego-prezydenta-spotkanie-premierem-izraela-duda-musial-czekac-korytarzu/

 129. mrozak said

  Wojciech Edward Leszczyński o Warszawie, Putinie…
  .https://www.youtube.com/watch?v=wC7adNfWock

 130. revers said

  Meczety coraz blizej polin, ktore otwiera sam Erdogan jak ostanio w Kiel …

 131. 127
  Revers
  Meczety do Polski wpuscili POLACY razem z Turkami i wahabitami z Arabii Saudyjskiej i Czeczni.
  Duch Kosowa sie na nas zemsci … nie raz!
  Bo my ciagle w Kosowie ochraniamy muzulmanow przeciwko chrzescijanom.

 132. Lily said

  Re127;Revers
  To sie wszystko dzieje za przyzwoleniem
  pookraglostolowego”polsko-jezycznego”
  rzadu w III.R.P. Episkopat w III.R.P,tez
  to popiera,ba nawoluje do multi-kulti.
  Etniczni Polacy zostali pozostawieni sami
  sobie,w nikim nie mamy wsparcia po 1989r.

 133. Lily said

  Rw 126;Mrozak
  Patrz budynek na pierwszym planie po
  lewej stronie,ma na dachu trojkat Masonski.

 134. wincenty said

  „Większa część ziemskiej populacji wierzy w telewizyjny przekaz. Kto by się zastanawiał nad realnością lądowania na Księżycu, to było już tak dawno, wszystko jest zaklepane, przyklepane i uzgodnione. Lądowanie miało miejsce, a wszelkie analizy doszukujące się tam anomalii muszą pochodzić od szaleńców, albo wielbicieli spisku. Świat jest prosty: z błota wyłoniły się organizmy żywe, z nich powstały istoty myślące, które zbudowały rakiety, by następnie dostać się na Srebrny kosmiczny Glob. Sukces ludzkości, ale wpierw Amerykanów został odtrąbiony. Reszta jest nieważna. A jaka jest reszta ? Otóż po analizie wielu materiałów wideo, jakie realizowali astronauci NASA, zdjęć jakie robili, można śmiało wywnioskować o istnieniu kosmicznego ale ziemskiego studia nagraniowego ! Jest bardzo dużo materiału audio/video i foto, który to potwierdza, ale kto ma czas, a przede wszystkim chęci, by to obejrzeć i przemyśleć ?! No właśnie: chęci, bo zjawisko dysonansu poznawczego może ludzi odstraszyć od poznania prawdy….

  http://argonauta.pl/dziwne-ladowanie-na-ksiezycu-caly-film-z-kosmicznego-studia/

 135. Sebastian said

  Nie pójdę na „klera”, tylko na „Kamerdynera”

  „Kamerdyner” to obraz mocno osadzony w historycznym kontekście, czerpiący garściami ze skomplikowanej, ale i fascynującej, karty dziejów Kaszub i ich mieszkańców, inspirowany prawdziwymi postaciami czy wydarzeniami, ale mimo wszystko – to film fabularny. Jako taki więc rządzi się swoimi prawami.

  Z tej perspektywy uczciwie należy przyjąć, że reżyser i autorzy scenariusza wywiązali się naprawdę przyzwoicie.

  Brawa należą się im chociażby za przypomnienie losów ludności Kaszub, ale i szerzej – ziem współczesnej Polski – w latach Wielkiej Wojny.

  Konflikt ten nadal pozostaje zdecydowanie w cieniu II wojny światowej (proszę sobie przypomnieć, jak w przestrzeni publicznej niewiele mówiono o okrągłej, 100. rocznicy jej wybuchu przed czterema latami!). Dziś przypominamy Legiony Polskie, może i Błękitną Armię. Rok 1918 i jego następstwa. Ale gdzieś nadal umyka (a i w rodzimej kinematografii ostatnich lat nader rzadko się pojawiał) wątek służby Polaków, Kaszubów, Ślązaków czy Mazurów, w armiach zaborców w latach 1914-1918. „Kamerdyner” ten brak częściowo nadrabia.

  http://magazynkaszuby.pl/2018/09/kamerdyner-recenzja/

 136. Sebastian said

  Aktywiści mogą zahamować konflikt w Syrii

  W ostatnich dniach doszło do zaostrzenia konfliktu militarnego w Syrii. Syryjska armia i koalicja państw uprzemysłowionych Eurazji stojących za nią są gotowe do zniszczenia pozostałości islamskiej armii. Z drugiej strony, międzynarodowe ugrupowanie klanów bankierów, zlokalizowane głównie w USA odpowiedzialne za podżeganie do masowej islamskiej wojny terrorystycznej w Eurazji, próbuje ocalić resztki armii terrorystycznego kalifatu. I dlatego gotowe jest wciągnąć Stany Zjednoczone w wojnę z Rosją.

  https://treborok.wordpress.com/aktywisci-moga-zahamowac-konflikt-w-syrii/?preview=true

 137. Sebastian said

  Passenger
  ‏ @Tom_Wlodarczyk
  18 wrz
  W odpowiedzi do @PawelChojecki @MrJonnyDaniels @pisorgpl

  Dlatego Daniels nie chce ekshumacji w Jedwabnem, bo są przesłanki, że to Niemcy.
  – „Tymczasem ten sam Daniels jest przeciwny ekshumacji w Jedwabnem. – Nawet jeśli pod tą inicjatywą podpisze się 40 milionów osób, ekshumacja w Jedwabnem nie odbędzie się.”
  https://nczas.com/2018/04/20/jonny-daniels-osmieszyl-przeciwnikow-ekshumacji-w-jedwabnem-oraz-sam-siebie-czy-zlamal-prawo/
  0 odpowiedzi 0 podanych dalej 0 polubionych
  Passenger
  ‏ @Tom_Wlodarczyk
  16 wrz
  W odpowiedzi do @R_A_Ziemkiewicz @MrJonnyDaniels

  Na pewno to są boty 🤣🤣🤣
  Pytanie, kto w takim razie, skoro pan Daniels jest nic nie znacącym misiem, kto niszczy @bugajski_lukasz (łącznie z podpaleniem samochodu) tylko za to, że zaczął opisywać pana Danielsa i jego kontakty z rządzącymi w Polsce?
  1 odpowiedź 0 podanych dalej 1 polubiony
  Passenger
  ‏ @Tom_Wlodarczyk
  2 sie
  W odpowiedzi do @D_Tarczynski

  Na pewno Jony Daniels jeszcze czuwa, podobno jeszcze trzymają go pozytywne emocje z urzędnikami z Ministerstwa Rolnictwa 😉
  Może Pan wie #kimjestdaniels?
  0 odpowiedzi 0 podanych dalej 0 polubionych
  Passenger
  ‏ @Tom_Wlodarczyk
  29 maj
  W odpowiedzi do @ArkadiuszCimoch @domini2705

  A może pan @PatrykJaki powie kim jest Jonny Daniels, bo jakoś wszyscy milczą o roli tego pana i jego obecności przy politykach i dziennikarzach.
  0 odpowiedzi 0 podanych dalej 0 polubionych
  Passenger
  ‏ @Tom_Wlodarczyk
  27 maj
  W odpowiedzi do @D_Tarczynski

  Powie pan kim jest Jonny Daniels, którego widzimy co chwilę obok polityków PiS, czy prezydencie?
  0 odpowiedzi 0 podanych dalej 0 polubionych
  Passenger
  ‏ @Tom_Wlodarczyk
  24 maj

  Passenger podał/a dalej Mieczysław Moczar

  To w końcu kim jest Jonny Daniels?

  https://twitter.com/search?q=wlodarczyk%20daniels&src=typd

 138. osoba prywatna said

  Co majaczy na horyzoncie ukraińskiego problemu?
  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/145701,co-majaczy-na-horyzoncie-ukrainskiego-problemu

 139. osoba prywatna said

  Putin – początek upadku?
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/145718,putin-poczatek-upadku

 140. osoba prywatna said

  Węgry komentują informacje o przerzuceniu ukraińskich wojsk na granicę
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201809298884514-Wegry-Ukraina-granica-wojsko-Sputnik/

 141. osoba prywatna said

  „Fort Trump” jako zagrożenie dla Polski
  https://www.salon24.pl/u/myslec/898320,fort-trump-jako-zagrozenie-dla-polski

 142. osoba prywatna said

  Najnowszy amerykański myśliwiec F-35 rozbił się po raz pierwszy w historii
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/najnowszy-amerykanski-mysliwiec-f-35-rozbil-sie-po-raz-pierwszy-w-historii
  A taki był ładny…
  .https://www.youtube.com/watch?v=GJ4X4BU-RU4

 143. osoba prywatna said

  Prymas Wyszyński przewraca się w grobie widząc jakich ma następców !
  .https://www.youtube.com/watch?v=64GeZwAwP_s

 144. andzia said

  Kaczor w Łodzi: Łódż będzie wizytówką Polski. Oklaski. Tymczasem w Łodzi niszczy się ostatnie polskie patriotyczne miejsca: materiał Marcina Roli: https://www.youtube.com/watch?v=3cFEb0-3cJw
  Przed wojną tam najbardziej śmierdziało cebulą i czosnkiem.

 145. Ola said

  o qa! kocham zycie ! zanim umre

 146. Ola said

  ale smutne jest , ze Dobroczynca ( zwal jak zwal) , nie wyposazyl nas w hormony po kres. jak on mogl??? jak mozna wierzyc w istote tak niemilosierna? zeby hormonow pozalowac?! ja nie wierze!

 147. Lily said

  Re 144; Andzia
  Bedzie jak brat budowal nastepne muzeum?.
  Kaczor ma gadane,to normalne u nich.
  Jakos szybko doszedl do formy,po tych
  strasznych bolesciach zwiazanych z kolanem?.
  Prosze zwrocic uwage na to,kiedy sa przeglosowywane „anty-Polskie” ustawy,
  to albo Kaczynski jest nie obecny,albo
  cierpi straszliwe bolesci w szpitalu.
  A na pytane niewygodne dla niego,
  odpowiada,”jestem tylko zwyklym poslem,
  o niczy nie decyduje”.A tu prosze w Lodzi
  takie deklaracje wyglasza.
  Wiecej o naczelniku,prosze wpisac w wyszukiwarke dr Kekus.

 148. revers said

  re140
  to za blokowanie przez wegry jako jedynego panstwa w uni wejscia ukrainy do NATO, i inne tam zamiary budowy wegrow z rosjanami gazowego southstream, nie mowiac i innych incydentach przesladowania przez banderowcow wegrow na zakarpaciu.

  pelnego obrazu demokracji na Upalinie dopelnia pisarza Buzyny ksiazki rekworowanie przez SBU w Kijewie.

 149. lewarek.pl said

  Ola
  Należy pobudzać. Pobudzanie odpowiednich miejsc zwiększa produkcję hormonów. Mógłbym podać przykłady i co z tego wynikło.

 150. ? said

  26 września o 12:06 ·
  Gdańsk, cmentarz na Zaspie.

  Spoczywa tu 10-letnia Erwina Barzychowska. Mała, niewinna dziewczynka, której jedyną zbrodnią było to, że znalazła się w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie – rodzice nie zdążyli jej ewakuować z zaatakowanej przez niemieckich bandytów Poczty Polskiej. Gdy zapłakana 10-latka wybiegła z budynku, podszedł do niej Niemiec i spokojnie puścił jej w twarz strumień ognia. Tak, miotaczem ognia w małe, wystraszone dziecko. Mała Polka konała przez 7 tygodni.

  Spoczywają tu pozostali obrońcy polskiej poczty, również spaleni żywcem – jak naczelnik poczty Józef Wąsik, lub zastrzeleni – jak dyrektor Jan Michoń, z białą flagą w dłoni, zastrzelony podczas kapitulacji. Ich jedyną zbrodnią było to, że mieli czelność zachować się jak mężczyźni i bronić ojczyzny napadniętej przez niemieckich bandytów i sadystycznych morderców.

  Spoczywa tu Roman Ogryczak, polski działacz patriotyczny, prezes Gminy Polskiej w Gdańsku, który został aresztowany i zmarł w wyniku tortur – miał zmasakrowaną twarz i wybite oko.

  Nie ma tu miejsca na wypisywanie wszystkich spoczywających tu Polaków, wymordowanych przez niemieckich zbrodniarzy. To temat na osobny wpis.

  Kilka lat temu ktoś podpiłował znajdujący się na tym cmentarzu drewniany krzyż.

  Cisza. Prezydent Adamowicz nie pojawił się na miejscu, nie zwołał konferencji.

  W maju 2017 ten sam krzyż został podpalony.

  Cisza. TVN nie przyjechał, nie zrobił reportażu o odradzającym się jak w czasach komuny ,,antychrześcijanizmie”.

  Pół roku później, 17 października, krzyż został podpalony ponownie, tym razem już starannie. Podjęto decyzję o odpiłowaniu krzyża i usunięciu go z cmentarza.

  Cisza. 99% z was dowiaduje się tego w tej chwili, ode mnie. A nie rok temu z mediów.

  Początek stycznia 2018, na tym samym cmentarzu zdewastowano… 38 betonowych krzyży tworzących ogrodzenie.

  Cisza. Nie było Adamowicza, nie było TVN, nie było Radia Zet, nie było nagonki w prasie, nie pojawił się ani jeden rabin. Nikt nikogo za nic nie przepraszał.

  Kiedy kilka dni temu jakiś wariat (leczony psychiatrycznie) wybił szybę w synagodze, byli wszyscy. Adamowicz, TVN, rabinowie, przedstawiciele gmin żydowskich, przedstawiciele Kościoła, przeprosiny, kajanie się. Wybitą szybę wstawiono uroczyście, na oczach kamer, kilkadziesiąt godzin po wydarzeniu.

  Po spalonym krzyżu na cmentarzu w Gdańsku stoi puste miejsce. Rok po spaleniu.

  To Twój kraj, to Twoja rzeczywistość.

 151. VAV said

 152. osoba prywatna said

  Szwedzkie miasto wie, jak rozwiązać problem imigranckich gangów. Przestępcy będą dostawać kawę i kanapki
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/szwedzkie-miasto-wie-jak-rozwiazac-problem-imigranckich-gangow-przestepcy-beda-dostawac

 153. osoba prywatna said

  Oczyszczanie powietrza w domu
  https://zdrowie831.wordpress.com/2017/02/20/oczyszczanie-powietrza-w-domu/

 154. Siekiera_Motyka said

  Dzieci bez smartfona,

  >https://www.youtube.com/watch?v=p3G1viTKPzI

 155. Głos Prawdy said

  Polowanie na Rosjan

  Coraz większa liczba rosyjskich obywateli uzupełnia szeregi porwanych przez USA na terytorium państw trzecich, zwłaszcza w Europie, na wakacjach w krajach tropikalnych. Porywają wojskowych, pilotów, programistów, lekarzy, nauczycieli, dzieci polityków i przedstawicieli innych zawodów, dając pierwszeństwo tym, kto włada programowaniem. Stawiają im zmyślone oskarżenia i pomimo międzynarodowego domniemania niewinności, które uniemożliwia jakiekolwiek karne działania bez wyroku, umieszcza się ich w takie warunki i stosuje się do nich takie metody, które przypomina więzienia GRU za komuny. A i ci pozazdrościli by ich umiejętności niszczenia człowieka we wszystkich aspektach. Zmuszają ich do podpisania dokumentow, szpiegowania, pracowania jako hakerzy, krzywoprzysięgi i podawania różnej informacji. Bardzo dużo już ludzi rosyjskich podstępnie zostali porwani, do nich nie dopuszcza sie rodziny, dają swoich prawników, i krótko mówiąc robią z nimi co chcą. Od całkowitej samowoli ich jeszcze powstrzymuje strach przed Rosją.
  .https://www.youtube.com/watch?v=WrB7YW8oOoc

 156. Siekiera_Motyka said

  Ad. 151 – Ten filmik pokazuje Rydzyka z „kolegom” po wiadrze-szamba. Rydzyk jest socjopatom lub psychopatom, a to nie wielka różnica.

 157. Lily said

  Re 151;VAV
  Mowia o nim” rabe”.
  Nigdzie poza Polska Rydzyk nie
  zbudowal by swojego Imperium.
  Mowa ciala,barwa glosu Rydzyka
  mowia za siebie. Rydzykowi stale malo.
  GREED IS ENDLESS,
  czyli pazernosc nie ma konca / granic.

 158. Marcin said

  Straszne rzeczy tu o gajowym piszą

  https://manager.money.pl/strategie/grupy/pl-soc-polityka/sensacja-gajowy-marucha-jest-bylym-esbekiem–165545.html

 159. osoba prywatna said

  Wolność
  .https://www.youtube.com/watch?v=pu0382aCBUg

 160. osoba prywatna said

  Cała prawda o Jarosławie Kaczyńskim
  .https://www.youtube.com/watch?v=WAuk7_IOL2I&feature=youtu.be

 161. snag said

  Hmm, ciekawe !!! ,…

  https://russia-insider.com/en/baltic-states-are-fake-countries-they-were-founded-built-and-populated-germans/ri24705

  Dla rosyjskojęzycznych
  https://topwar.ru/145696-kak-sformirovalis-narody-pribaltiki.html

 162. osoba prywatna said

  Pomyśl o… Zniszczyć Polskość w Polsce – Roman Kluska

 163. osoba prywatna said

  Roman kluska – Wolny rynek vs dzisiejszy system, czyli jak zniszczono polską gospodarkę

 164. andzia said

  Niezwykle ciekawa rozmowa z prezesem fundacji Ad Arma z Jackiem Hogą, m.in. o raporcie opublikowanym w USA n/t polityki amerykańskiej
  w zakresie wojen oraz o stosunku USA do Polski i innych kraików wschodnich. Wygląda na to, że realnie płacimy za obiecanki, których USA, co oficjalnie podaje, nie ma zamiaru wypełniać. Wnioski nasuwają się same, zdrajców nad Wisła trzeba aresztować, tylko kto to zrobi?

 165. osoba prywatna said

  Żydomasońska rewolucja w „Kościele Katolickim”: Jan Paweł II (Żyd Wojtyła-Katz) i judaizm czyli apokalipsa – cz. I
  https://wpolsce.biz/zydomasonska-rewolucja-w-kosciele-katolickim-jan-pawel-ii-zyd-wojtyla-katz-i-judaizm-czyli-apokalipsa-cz-i/

 166. Maverick said

  Stereotypy kabały są obalane; tylko Polactwo z Dudą wierzą w bajki które wykluły się w ich pustych łbach.

 167. revers said

  re157

  dobrze ze wszystkich ksiatek nie zdazyl zniszczyc przed Macierewiczem, Bolkiem i Balbina , Sakiewiczem

  jak Buzonego, potem Gogola.

 168. osoba prywatna said

  Polak w amerykańskim więzieniu

 169. osoba prywatna said

  Elon Musk i Joe Rogan o sztucznej inteligencji A.I. Bibilijne proroctwo
  .https://www.youtube.com/watch?v=Rh27BS8MYpo

 170. Piskorz said

  re 150 z zaatakowanej przez niemieckich bandytów Poczty Polskiej. ” B. DOBRZE UJĘTE, że przez bandytów, a nie żołnierzy..!!

 171. Piskorz said

  re 151…a warto dodać, że celibat to wprowadzili przede wszystkim z tego powodu, żeby majątki kościoła / dobra ziemskie itp./ nie przechodziły na potomstwo księży \, co powoli z biegiem lat uszczuplało by majątek kościoła..

 172. NyndrO said

  Właśnie otarłem łzy. Polska roz*ebała duży izrael w półfinale Mistrzostw Świata w śiatkówce. Na trybunach były dwa grubasy z karteczakami „konstytucja”. Musi być im przykro. * Jutro Finał z Brazylią. Coś pięknego!

 173. Lily said

  Re 168;NydrO
  Cos pieknego,Brawo Nasi.Jestescie wspaniali,
  chocby za to,ze jestescie Polakami.

 174. piwowar said

  Droga Osobo Prywatno – re: Polak w amerykańskim więzieniu. Film nie pokazuje całości zagadnienia. Oczywiście, że Rafał jest winien wyłącznie swojej młodzieńczej naiwności i wiary w sprawiedliwość, ale obrona była prowadzona wyjątkowo nieudolnie, albo w złej wierze, a także pominięto bardzo ważną osobe, która usiłowała pomóc skazanemu, a także wynajętego za składkowe pieniądze adwokata. Był równiez habemus corpus, którego sąd nawet nie przyjął. Był na samym początku jeszcze jeden adwokat. Sprawa stała się ciężka politycznie.

  Wprawdzie od grudnia ubiegłego roku nie wolno mi tu wypowiadać się z opiniami, ale gwoli rzetelności informacje zawarte w zamieszczonym przez Panią filmie należałoby uzupełnić. Przepraszam Panią oraz dyskutantów Gajówki za wtrącanie się na siłę.

  Piwowar

  ——
  Kto Panu zabronił się wypowiadać? Imię, nazwisko, adres…
  Admin

 175. Ola said

  ad 170, Piwowar
  taka oczywista jego niewinnosc to nie jest .

 176. Boydar said

  Na początku chwila reklam, mimo to warto rzucić gałką.

  https://video.wp.pl/i,okradli-nas-bardziej-niz-niemcy-i-sowieci-zapomniane-fakty-z-czasow-potopu-szwedzkiego,mid,2026419,cid,2303650,klip.html?ticaid=11c190&_ticrsn=3

  Jako że to krótkie jest (trailer ???) autor nic nie wspomniał jak to było możliwe. Ja uważam, że gdyby było normalnie to by nie było. Nasuwają mi się także różne inne wnioski; takie, że widły w schowku na narządzia zaczynają nerwowo pobrzękiwać.

 177. Boydar said

  W nawiązaniu do rewelacji Pana Marcina (157); rewelacją jest okoliczność, że właściwie przez ostatnich osiem lat /notka datowana jest na 2010/ nic się właściwie między Odrą a Bugiem nie zmieniło. Artykuł zawiera też kilka charakterystycznych dla Pana Gajowego błędów co świadczy o … nie wiem o czym.
  Gdyby nie był podpisany „były esbek” a np. „smok wawelski”, niewykluczone że zainteresowania większego by nie wzbudził /artykuł, nie smok/. Szczególnie, że spojrzenie „byłego esbeka” ma znacznie większy ciężar gatunkowy, przynajmniej w rozumieniu dzisiejszej młodzieży. Młodzież nie zdaje sobie bowiem sprawy, że niektóre „smoki” zrobione były z gów.na marnej jakości. W przeciwieństwie do prawdziwych „esbeków” 🙂

 178. osoba prywatna said

  Bezrobotny w cudownym zaśpiewie autora
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=SH-u_hK8OP4

 179. andzia said

  re: 172
  No to frajer z tego Gajowego, esbecja w Polsce ma się dobrze, by nie powiedzeć najlepiej.

 180. VAV said

 181. Obrońca Prawdy said

  Gadzi bolszewicki katalizator rozkładu struktur Kościoła, czyli o czym warto wiedzieć.

  Wyniuchałem dziś [30.IX.2018] w Internecie pewną mało znaną ciekawostkę dokumentującą, jak w latach przedwojennych bolszewicka agentura metodycznie i planowo próbowała rozkładać struktury Kościoła, poprzez instalowanie w nim własnych krecich, czy dla ścisłości gadzich agentur – i chyba dość skutecznie. Rażący obłęd zboczeń i innych patologii, jakie tam dostrzegamy obecnie, w chronologicznym segmencie zwłaszcza od 2 poł. XX wieku wzwyż, zdaje się być w części znacznej linearną pochodną tegoż. Kiedyś i owszem, w instytucji wskazanej zdarzały się pewne rażące nadużycia i to nawet dość sporo tego było, jak sprawę dokumentuje chociażby Karlheinz Deschner w X-tomowej serii „Kryminalna historia chrześcijaństwa”, jednakże wobec odkrycia przeze mnie nowych obiektywizujących faktów w tej materii, jako były wojujący antykatolik poczuwam się do moralnego obowiązku, aby rzucić nieco więcej światła prawdy na ową ponurą kwestię. Oto przedruk z koszernego pejsbuka w temacie odnośnym – zapraszam do lektury:

  ———————-

  Przy okazji obecnego skandalu homoseksualnego w Kościele w USA postanowiono przypomnieć nieco zapomnianą dziś postać Belli Dodd, sięgając zwłaszcza po jej zeznania złożone w 1953 roku w amerykańskim Senacie przed Komisją Śledczą ds. Działalności Antyamerykańskiej.

  Kim była Bella Dodd? W rzeczywistości nazywała się Maria Assunta Isabella Visono i była włoską imigrantką zamieszkałą w Stanach Zjednoczonych. Inteligentna, błyskotliwa, dobrze wykształcona. Studiowała filozofię, skończyła prawo, pracowała jako nauczyciel, udzielała się społecznie. Została szefem związku nauczycielskiego w stanie Nowy Jork. Ale – co najważniejsze – w latach 1927-1949 była jedną z najbardziej wpływowych osób w Komunistycznej Partii Stanów Zjednoczonych.

  Po II wojnie światowej przeżyła przełom duchowy. W 1950 roku dzięki arcybiskupowi Fultonowi Sheenowi powróciła do Kościoła katolickiego. W swej książce „Szkoła ciemności” (School of Darkness) opisała m.in. mechanizmy infiltracji amerykańskiego społeczeństwa przez komunistyczną agenturę.

  Zeznając pod przysięgą przed wspomnianą komisją śledczą Bella Dodd powiedziała:
  „W latach trzydziestych wprowadziliśmy tysiąc stu mężczyzn do kapłaństwa, aby zniszczyć Kościół od wewnątrz. Chodziło o to, aby ci ludzie zostali wyświęceni, a następnie wspięli się po drabinie wpływów i władzy jako prałaci i biskupi.”

  Byli to ludzie niewierzący w Boga, najczęściej ateiści, komuniści, a wśród nich także homoseksualiści, którzy zyskali w ten sposób łatwy dostęp do dużej liczby młodych chłopców. Zadanie nie było ciężkie: mieli za darmo mieszkanie i wyżywienie, cieszyli się szacunkiem i prestiżem społecznym, a jednocześnie ożywiało ich poczucie tajnej misji wymierzonej w znienawidzoną instytucję. Ryzyko zdemaskowania było żadne, bo nie musieli kontaktować się z centralą i wykonywać konkretnych zadań. Wystarczyło, że prowadzą podwójne życie.

  Bella Dodd opowiadała, że był to pomysł Stalina, który sam w młodości był prawosławnym seminarzystą i zdawał sobie sprawę, jaką rolę odgrywa Kościół w życiu publicznym. To on nakazał sięgać po ludzi bez wiary i moralności, by – zgodnie z zasadami sztuki wojny Sun Tzu – rozkładać społeczeństwo wroga od środka.

  Popularny amerykański dziennikarz i bloger katolicki Michael Voris na portalu Church Militant zauważa, że jeśli ci ludzie zostali wyświęceni na księży i zrobili później kariery jako rektorzy seminariów, kierownicy ds. powołań kapłańskich, biskupi czy nawet kardynałowie, to właśnie oni odpowiadaliby za rekrutowanie następnego pokolenia mężczyzn do seminariów, a szczyt ich wpływów przypadłby na lata sześćdziesiąte, gdy rozpoczął się kryzys w Kościele. To oni otworzyliby drzwi Kościoła dla rewolucji seksualnej i penetracji przez homoseksualizm.

  Autor: Grzegorz Górny

  Przedruk z komentarzem: Obrońca Prawdy.

 182. VAV said

 183. Boydar said

  tytuł – „W kosmosie znaleziono obiekt przeczący prawom fizyki”

  O ile się znam na fizyce to nic i nigdy jej prawom nie przeczyło i nie przeczy. Artykuł natomiast budzi słuszną refleksję, że może panowie nałkoffcy tak naprawdę niewiele wiedzą. A to co (również słusznie) podejrzewają, wywraca to niby wiedzą do góry nogami. Powiedzieć zaś to głośno to od jutra stracić posadę. No więc mówią jak w artykule

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201809298883286-Sputnik-kosmos-gwiazda-neutronowa-prawa-fizyki/

 184. yattakaj said

  Szanowni koledzy i koleżanki 🙂

  Czy zna ktoś jakieś linki , by można obejrzeć finał siatkówki dzisiaj , może być nawet brazylijski byle bez logowania i innych udziwnień ?

  Dziękuje 🙂

 185. Polski punkt widzenia said

  (170) Piwowar

  Wielka szkoda, że nie może się Pan tutaj wypowiadać – ale serdecznie pozdrawiam. 🙂

  ——
  Co za bezedury! Nikt Piwowarowi niczego nie zabraniał.
  Admin

 186. snag said

  Uhonorowana przez Real Madrid a zioncow krew zalala ,…

  El Real Madrid recibe a Ahed Tamimi, la menor convertida en símbolo de la causa palestina

  https://pbs.twimg.com/card_img/1046025725256568833/yxx9yxPB?format=jpg&name=600×314

  @EmmanuelNahshon – Sep 29

  Una verguenza! El Real Madrid recibe a una terrorista que incita al odio y a la violencia. Que tiene eso que ver con los valores del futból?!?! 😡@IsraelMFA @IsraelinSpain ⁦@realmadriden⁩

 187. Maverick said

  Tak ma wyglądać ekonomicznie świat według biegłych analityków. Zadziwiający postęp Rosji, bo już za 7 lat będzie miała najwyższy standard życia na świecie, bardzo wielkie spadki populacji w USA, dochodu, czy będzie to spowodowane GMO i tymi truciznami które konsumują. Czy powodem będzie jakiś kataklizm.

  http://www.deagel.com/country/forecast.aspx

 188. snag said

  170 – Good to see you again ,…

  Nie wydaje ci się że facet się plącze? Raz mówi że zajście miało miejsce w czasie kiedy opiekowała się nią niańka a drugi że dziecko miało jakąś chorobę i dlatego krwawiło. W takim wypadku dzwoni się 911 a nie podmywa dziecko które na dokładkę nie jest jego. Ja osobiście mam wątpliwości i chciałbym wiedzieć gdzie była mama i rodzeństwo dlaczego był sam z dzieckiem, dlaczego nie dzwonił 911 i kilka innych których brakuje w tym video.

 189. Głos Prawdy said

  Horror inżynierii genetycznej — zdjęcia wyników interwencji człowieka

  Niesamowity horror inżynierii genetycznej już dawno stał się przerażającą rzeczywistością codziennego życia ludzi. Przypuszcza się, że ingerencja w geny może spowodować absolutną degradację wszystkich żywych istot na naszej planecie, dlatego też zasłużenie nazywana jest całkowitą głupotą ludzkości.
  Zmiana standardowego DNA kociego i kilka złożonych manipulacji genami spowodowało nienaturalny poświatę zwierzęcia w ciemności.

  Genetycznie zmodyfikowana świnia Yorkshire, również bardzo znana jako Frankeshshine, ma w swoim genomie biomateriał bakterii E. coli i mysi, co spowodowało zmniejszenie ilości fosforu w gnojowicy. I zrobiono to, aby uczynić świnie bezpiecznymi dla środowiska.
  Pomimo licznych oburzeń na temat stanu zwierząt, niektóre firmy aktywnie zwiększają sprzedaż mięsa wieprzowego – wyniku kolejnego śmiałego eksperymentu genetycznego.

  Nie mniejszym szalenstwem jest hodowla łysych ptaków, na których nie można patrzeć bez obrzydzenia.

  Jakiś czas temu amerykańska firma AquaBounty uzyskała niezwykły genetycznie zmodyfikowany łosoś, rozwijający się bardzo szybko w porównaniu ze swoimi zwykłymi krewnymi.

  Transgeniczne belgijskie byki mają niesamowitą masę mięśniową i charakteryzują się szybkim wzrostem.

  Wywiedziona nowa rasa gołębi jest mocno podobna do amfibii albo ryby-teleskopu, a zwłaszcza straszny wygląd mają nieopierzone pisklęta.

  Według większości naukowców, pomimo tego, że genetycznie zmodyfikowana żywność ma pewne szanse rozwoju, inżynieria genetyczna jest destrukcyjnym i utopijnym potencjałem.
  http://nashaplaneta.su/news/uzhasy_gennoj_inzhenerii_foto_rezultatov_chelovecheskogo_vmeshatelstva/2018-09-09-49193
  …………………
  nie mam obrzydzenia do tych biednych kur, bo litość wywołują, tylko do ich twórców, parszywych opętanych genetyków, którym pomieszało się w głowie.

 190. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  PiSuar chce 800 mln zł od Lasów Państwowych w 2 lata
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/pis-zamierza-siegnac-po-pieniadze-lasow-panstwowych/
  Czyli standard III RP: najpierw zadłużyć, a potem „zrestrukturyzować”.

 191. NyndrO said

  Panie Yattakaj, niech Pan sprawdzi http://www.sport.tvp.pl . Co do logowania, nie mam pojęcia.

 192. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Jeden z najlepszych, moim zdaniem, tekstów blogowych tego roku (o tym, jak UE hamuje rozwój Polski za pomocą programu Natura 2000)
  http://greenwatcher.szkolanawigatorow.pl/natura-2000-zanim-zapytasz-prof-tryjanowskiego

 193. gość said

  Ta spółka sprzedaje 400 mld dolarów polskich długów!

  Firma handlująca zadłużeniem Polski zarejestrowana jest w Stanach Zjednoczonych pod numerem 0000079312. Nie wierzysz? Zobacz TUTAJ!

  Po sprawdzeniu dokumentacji opublikowanej na tej stronie okazuje się, że spółkę Poland Republik of CIK założono za rządów koalicji SLD i PSL w 2002 roku. Adresem spółki jest Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku, który jest uprawniony do handlowania polskim zadłużeniem.

  A teraz prawdziwa sensacja – według najnowszego dokumentu z 2018 roku wynika, że stan polskiego zadłużenia, którego nabycie spółka może zaoferować, to 400 miliardów dolarów!

  https://wolnemedia.net/ta-firma-sprzedaje-400-mld-usd-polskich-dlugow/

 194. gość said

  Napad na księdza Tomasza Jochemczyka. Kampania nienawiści zaczyna zbierać owoce?

  Wczoraj około godziny 19,00 ks. Tomasz Jochemczyk wyszedł z domu rodziców w Chełmie Śląskim. Był w sutannie. Dosłownie kilkanaście metrów od domu zaatakowała go grupa młodych ludzi (mieszkających w sąsiednich domach). Krzyczeli używając pod adresem Księdza najbardziej wulgarnych słów. Krzyczeli też: „Ty pedale, zboku, pedofilu, idziesz je…. dzieci?”.

  Wygląda na to, że kampania nienawiści, której jesteśmy w ostatnim czasie świadkami, zaczyna zbierać owoce…

  https://www.magnapolonia.org/napad-na-ksiedza-tomasza-jochemczyka-kampania-nienawisci-zaczyna-zbierac-owoce/

 195. yattakaj said

  ad 183 NyndrO

  Dziękuje bardz0 🙂

 196. gość said

  Polska idzie wzorem Rosji. Jako jedyni w Unii kupujemy sobie tony złota

  W wakacje Narodowy Bank Polski kupił na międzynarodowych rynkach 9 ton złota. Dziennik „Financial Times” podkreśla, że to pierwszy zakup złota przez kraj członkowski Unii Europejskiej od 1998 roku. Złoto intensywnie skupuje też zagrożona sankcjami Rosja.

  Nie jest jasne dlaczego Narodowy Bank Polski kupił tony złota. Według informacji „Financial Times” w lipcu nabyliśmy 2 tony, zaś w sierpniu – aż 7 ton.

  Polska trzyma wszystkie swoje rezerwy złota w Londynie w podziemiach Banku Anglii. Obecnie nasz kraj ma tam 112,3 ton złota – informuje dziennik Rzeczpospolita.

  Nie jesteśmy jedyni – swoje rezerwy złota trzyma tam aż 60 państw. Polskie złoto trafiło do Londynu w czasie II wojny światowej i do dziś pozostaje w londyńskim skarbcu. W Warszawie znajduje się jedynie ok. 5 ton złota z zasobów wynoszących obecnie ok. 112 ton.

  https://innpoland.pl/146785,zagadkowy-ruch-nbp-dlaczego-polska-kupila-9-ton-zlota

  ————
  Dla kogo kupuje Polska to złoto?
  Admin

 197. Quer said

  Ad. 161

  Pan Roman Kluska opowiada KTO go uratował od śmierci – bardzo ciekawe:

 198. Maverick said

  Po co złoto trzymać w Anglii, już raz wyszliśmy na tym jak Zabłocki na mydle. Brytole skasowali sobie zapłatę za wyposażenie Dywizjonów właśnie z rezerw złota. A idioci cieszyli się że walczą za nich. Nie trzymają go też za darmo.
  Cenna złota znacznie spadła, od czerwca i Lipca. czyli Polska nie kupiła najlepiej. Drobni ciułacza inwestują w metale szlachetne, jako alternatywa na wypadek upadku dolara. Jednak banki go sprzedają aby oddalić apokalipsę finansową. Ja jako alternatywę metali szlachetnych wybrałem ołów. Gdy dojdzie do anarchii to ołów może być droższy od złota.

 199. yattakaj said

  ad 186 Gość

  A może KLER ma być przyczyną przesilenia jesiennego o którym nie jeden mówił ..?

 200. osoba prywatna said

  Samorządy biją na alarm. Oferty sprzedawców energii elektrycznej na kolejny rok są wyższe nawet o 70 proc. Nie lepiej jest u „gazowników”. Tam podwyżki sięgają 40 proc. Oczywiście ciężar ewentualnych podwyżek ostatecznie spocznie na barkach podatników i klientów, których z drugiej strony kusi się energochłonnymi „innowacjami” technologicznymi czy elektrycznymi pojazdami.
  Read more: http://www.pch24.pl/ceny-pradu-i-gazu-ostro-w-gore–kosztowna-innowacyjnosc-i-elektromobilnosc,63075,i.html#ixzz5Sc2Xxgl6

 201. osoba prywatna said

  Niemiecki sąd przyznał rację liniom lotniczym z Kuwejtu. Sprawa dotyczyła przewozu Żyda
  Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

  Izrael jest państwem terrorystycznym, to że pod ochrona jednego z największych państw neokolonialnych, którego egzekutywę i legislatywę obsadził swoją agenturą jest bez znaczenia. Nikt nie może zmusić żadnego rozsądnego państwa do przyjmowania na swój teren terrorystów. Skoro domagamy się takiego prawa dla nas, to szanujmy także prawa państw islamskich. Póki nie było Izraela, problem terroryzmu na tych terenach praktycznie nie istniał. Linie lotnicze nie są od sprawdzania poszczególnych pasażerów pod katem zagrożenia terrorystycznego. Ona mają przestrzegać przepisów i zapewnić pasażerom bezpieczne loty.
  OBSERWATOR
  http://www.bibula.com/?p=104634

  Znamy największe zmartwienie fundacji Billa i Melindy Gatesów! Aż ciężko w to uwierzyć
  http://www.bibula.com/?p=104618

 202. Piskorz said

  re 192 Gdy dojdzie do anarchii to ołów może być droższy od złota.” SŁUSZNIE I NAUKOWO….ha ha/ Przysłowiowe 5 gr ołowiu /!!/ robi się z ołowiu, a nie ze złota/srebra..

 203. Boydar said

  Bardzo ładny artykuł o solidarności i takimż rozumie zakopiańskich górali

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/zakopianskie-pole-cudow/23qlthf

 204. Bastion said


  https://brushesandbayonets.blogspot.com/2016/09/01ix1939-defence-of-polish-post-office.html

  The youngest victim of this battle was unfortunately 10 year Erwina Barzychowska, the foster child of Jan and Malgorzata Pipka who was burned attempting to leave the building and died in hospital after clinging hold to life for 7 more tortured weeks.

  https://okruchyhistorii.blogspot.com/2016/09/obrona-poczty-polskiej-w-gdansku-14.html

  11-letnia Erwina, pierwsza dziecięca ofiara II wojny w Gdańsku

  piątek, 28 września 2018
  To Twój kraj, to Twoja rzeczywistość

  Obraz może zawierać: na zewnątrz
  Gdańsk, cmentarz na Zaspie.

  Spoczywa tu 10-letnia Erwina Barzychowska. Mała, niewinna dziewczynka, której jedyną zbrodnią było to, że znalazła się w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie – rodzice nie zdążyli jej ewakuować z zaatakowanej przez niemieckich bandytów Poczty Polskiej. Gdy zapłakana 10-latka wybiegła z budynku, podszedł do niej Niemiec i spokojnie puścił jej w twarz strumień ognia. Tak, miotaczem ognia w małe, wystraszone dziecko. Mała Polka konała przez 7 tygodni.

  Spoczywają tu pozostali obrońcy polskiej poczty, również spaleni żywcem – jak naczelnik poczty Józef Wąsik, lub zastrzeleni – jak dyrektor Jan Michoń, z białą flagą w dłoni, zastrzelony podczas kapitulacji. Ich jedyną zbrodnią było to, że mieli czelność zachować się jak mężczyźni i bronić ojczyzny napadniętej przez naród bandytów i sadystycznych morderców.
  Spoczywa tu Roman Ogryczak, polski działacz patriotyczny, prezes Gminy Polskiej w Gdańsku, który został aresztowany i zmarł w wyniku tortur – miał zmasakrowaną twarz i wybite oko.

  Nie ma tu miejsca na wypisywanie wszystkich spoczywających tu Polaków, wymordowanych przez niemieckich zbrodniarzy. To temat na osobny wpis.

  Kilka lat temu ktoś podpiłował znajdujący się na tym cmentarzu drewniany krzyż. Cisza. Prezydent Adamowicz nie pojawił się na miejscu, nie zwołał konferencji. W maju 2017 ten sam krzyż został podpalony. Cisza. TVN nie przyjechał, nie zrobił reportażu o odradzającym się jak w czasach komuny ,,antychrześcijanizmie”.

  Pół roku później, 17 października, krzyż został podpalony ponownie, tym razem już starannie. Podjęto decyzję o odpiłowaniu krzyża i usunięciu go z cmentarza. Cisza. 99% z was dowiaduje się tego w tej chwili, ode mnie. A nie rok temu z mediów.

  Początek stycznia 2018, na tym samym cmentarzu zdewastowano… 38 betonowych krzyży tworzących ogrodzenie. Cisza. Nie było Adamowicza, nie było TVN, nie było Radia Zet, nie było nagonki w prasie, nie pojawił się ani jeden rabin. Nikt nikogo za nic nie przepraszał.

  Kiedy kilka dni temu jakiś wariat (leczony psychiatrycznie) wybił szybę w synagodze, byli wszyscy. Adamowicz, TVN, rabinowie, przedstawiciele gmin żydowskich, przedstawiciele Kościoła, przeprosiny, kajanie się. Wybitą szybę wstawiono uroczyście, na oczach kamer, kilkadziesiąt godzin po wydarzeniu.

  Po spalonym krzyżu na cmentarzu w Gdańsku stoi puste miejsce. Rok po spaleniu.

  To Twój kraj, to Twoja rzeczywistość.

  Za: https://www.facebook.com/razproza/photos/a.1645736702304423/2210160592528695/?type=3&theater

  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2018/09/to-twoj-kraj-to-twoja-rzeczywistosc.html
  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2018/09/anio-dobroci-w-piekle.html

  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2018/09/zwolennicy-aborcji-niczym-terrorysci.html

 205. NyndrO said

  I mamy Mistrzostwo Świata. I Pan NyndrO się poryczał. I Pan NyndrO się zechlo!. BRAWO CHŁOPCY ! 3-0 z BRAZYLIĄ!!! Jak kto wie o co chodzi, to wie o co chodzi!

 206. Kizior Antypejs said

 207. NyndrO said

 208. NyndrO said

  😉

 209. Bastion said

  kardynał homoseksualista pedofil chroniony przez banksterów senatorów i v-prezydenta usa Biden

  Cardinal Ted McCarrick concelebrated funeral masses for the rich and politically famous, like Sen. Ted Kennedy and Beau Biden, Vice President Joe Biden’s son. He was the go-to Cardinal for the rich and powerful.

  https://abyssum.org/2018/06/28/not-the-least-important-aspect-of-the-cardinal-mccarrick-scandal-is-that-he-was-protected-by-so-many-bishops-and-even-by-the-vatican/

  The „Uncle Teddy” McCarrick Case | AKA Catholic
  New York insiders glibly refer to McCarrick by his feminine name „Blanche” and Vatican officials have long been aware of his penchant for young handsome seminarians. McCarrick has ordained at least three homosexual bishops.

  https://akacatholic.com/the-uncle-teddy-mccarrick-case/
  https://voxcantor.blogspot.com/2018/06/is-pervert-uncle-teddy-mccarrick-one-of.html

  wysoka rangą komunistka Bella Dodd nie ujawniła komunistów homoseksualistów jakich umieściła w seminariach późniejszych biskupów i kardynałów

  Bella Dodd should have been made to proffer a list of the names of all those deviants whom she was responsible for placing in Catholic seminaries. Surely both the Law & the CC would have required this information? Even on her deathbed she appears to have been defiant herself in not handing over such data & Bishop Sheen could have pressed for this to be done as part of her repentance & absolution. This was an enormous sin against Christ & His Church & coming from a baptised Catholic it was infamy.

  For Ana Milan: In years past, I recall reading that Bishop Sheen himself advised Bella Dodd NOT to release the names of those she placed in seminaries. Thus even at her death, as you state, she was „resisting”–that was probably because of her obedience. What a shame that she could not/would not identify those men. I suspect we would recognize many names.

 210. Polski punkt widzenia said

  (195) NyndrO

  Polacy zdobyli złoty medal na Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej we włoskim Turynie i zdobyli upragniony Puchar, a czterech polskich siatkarzy otrzymało indywidualne nagrody.

  Komentator polskiej telewizji, ze szczęścia, uleciał w kosmos -„jesteśmy mistrzami galaktyki”.

 211. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Dymisja Chorążego – czyli kowal zawinił, cygana powiesili
  http://podgrzybem.blogspot.com/2018/09/dymisja-chorazego-czyli-kowal-zawini.html

  (Bez)sens dialogizmu
  http://podgrzybem.blogspot.com/2018/09/bezsens-dialogizmu.html

  Jonny Daniels – sztukmistrz z Izraela
  http://podgrzybem.blogspot.com/2018/09/jonny-daniels-sztukmistrz-z-izraela.html

  Dziwne interesy Jonny’ego D.
  http://podgrzybem.blogspot.com/2018/09/dziwne-interesy-jonnyego-d.html

 212. NyndrO said

  No ico tero? Oglądałem, słuchałem i jestem zachwycony Chłopakami. Komentator miał rację. I tak zresztą powinno się komentować, panie turek.

 213. snag said

  Radny Warszawy – Piotr Kalbarczyk

  Znany zyd, neo-con Wolfowitz

 214. Polski punkt widzenia said

  (199) cd.

  Przeżyjmy to jeszcze raz … materiał z Turynu, sprzed około dwóch godzin.

  Polacy, w imponującym stylu, obronili tytuł mistrzów świata w siatkówce mężczyzn – w finale pokonali silną drużynę z Brazylii i po raz drugi z rzędu zdobyli mistrzostwo. Z kolei brąz przypadł w udziale Amerykanom. Wielka radość zawodników, całej ekipy – i polskich kibiców !

 215. Miet said

  Panie NyndrO, czy jest osiągalne całe nagranie z tego meczu.
  Z wielką przyjemnością bym obejrzał?

 216. Polski punkt widzenia said

  (200) NyndrO

  Dlaczego – „panie turek” ? :-))))

 217. NyndrO said

  Nie sądzę, aby było dostępne w całości, Szanowny Panie. Ale będę się rozglądał. Jak znajdę, dam znać. Powtórki na pewno na tvp sport, ale rozumiem, iż nie ma Pan dostępu. Niech Pan sprawdza w linku, który zapodałem Panu Yakkatajowi.

 218. NyndrO said

  Panie PPW, bo „kończ pan ten mecz”! 🙂

 219. NyndrO said

 220. NyndrO said

  Panie Miet, ostatatnie dwa mecze, tzn. z „wami” 😉 i Brazylią._._ryczałem,jak dziecko. Co te Chłopaki zrobili.

 221. Polski punkt widzenia said

  (206) NyndrO

  „Niesamowity” komentarz, co za emocje – „kończ pan ten mecz, panie Turek” … dobre :-))))

 222. NyndrO said

  Klasyk.

 223. snag said

  Wow! Jak grzyby po deszczu – Aktywne synagogi w Polinie ,…

  Active synagogues in Poland

  The Union of Jewish Religious Communities in Poland (ZGWŻ) with branches in nine metropolitan centres helps the descendants of the Holocaust survivors in the process of recovery and restoration of synagogue buildings once owned by the Jewish Kehilla (קהלה), and nationalized in Communist Poland. The list of active and rededicated synagogues in the country include:

  Warsaw

  Nożyk Synagogue
  Chabad Lubavitch Synagogue (pl)
  Beit Warszawa Synagogue

  Kraków

  Remuh Synagogue
  Tempel Synagogue
  See also Synagogues of Kraków for a more complete list of 124 synagogue buildings with description of selected historical monuments of Jewish sacred architecture in the city

  Łódź

  Reicher Synagogue (pl)
  Pomorska Street Synagogue (pl)

  Lublin

  Chewra Nosim (Chevrat Nossim) Synagogue (pl)
  Chachmei Lublin Yeshiva Synagogue (Yeshivat Chachamei Lublin) (pl)
  New Jewish Cemetery Synagogue (pl)

  Wrocław

  White Stork Synagogue
  Small Synagogue (pl)

  Gdańsk

  New Synagogue (pl)

  Oświęcim Synagogue (Chevrah Lomdei Mishnayot Synagogue, pl)
  Bajs Nusn (Beys Nusn) Synagogue (pl), Nowy Sącz
  Bobowa Synagogue (pl), Bobowa
  Leżajsk Synagogue (pl), Leżajsk
  Lelów Synagogue (pl), Lelów

  Hasidic Jews at Lelów Synagogue
  Bielsko-Biała Synagogue (pl), Bielsko-Biała
  Bytom Synagogue, Bytom
  Gliwice Synagogue (pl), Gliwice
  Katowice Synagogue (pl), Katowice
  Legnica Synagogue (pl), Legnica
  Poznań Synagogue, Poznań
  Szczecin Synagogue, Szczecin
  Wałbrzych Synagogue, Wałbrzych
  Żary Synagogue, Żary
  Włodawa Synagogue (Wlodowa Synagogue) in Włodawa

  ————-
  A w USA to żadnych synagog nie ma, a jakby się jaka pokazała, to by ją od razu zburzono i jeszcze polano krwią wieprza.
  Admin

 224. Miet said

  Re.201.
  Dzięki Panie Punkcie – miło było posłuchać!!!!

 225. Lily said

  Jaki,jaki ? zobaczcie sami

 226. Miet said

  Re.207.
  Przyłączam się do rykowiska!!!🍷 🍷🍷

 227. Maverick said

  Dokad zmierza momo technologia.

  Powazne ostrzezenie.

 228. brys said

  Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać, a ktoś to niedawno zamieścił:

  x. Antoni Cekada „Wieniec skazitelny i nieskazitelny, czyli o sportach zespołowych”

  http://wiwopowiwo.blogspot.com/2018/07/x-antoni-cekada-wieniec-skazitelny-i.html

 229. Boydar said

  https://video.wp.pl/i,krzysztof-kolumb-wcale-nie-odkryl-ameryki-oto-dowody,mid,2026604,cid,2303650,klip.html?ticaid=11c1a8&_ticrsn=3

  To dowody żadne nie są, ale zapewne tak właśnie było.

 230. revers said

  Panie Turek , jedyna pizze w okolicy a zarazem pub z piwem zamkneli po 1 secie polakow w siatkowce, akurat orzed 22 godz., nikogo nie bylo z kiboli oprocz obslugi pzzzeri, ale duza plazma byla wlaczona z meczem.

  Wyraznie bylo widac ze kamerzysta unikal polskich twarzy i nazwisk na rzecz kibicowania brazylijczykom i ciemniejszej rasie panow, dominowal Bruno i Izac Santos na kamerkach, tylko nie na boisku wielowymiarowym..

  Oid koniec meczu bylo trzeba cos Kurku puscic w eter i galaktyke.

  A po meczu kojny film hamerykanski o prawie zydowskim w kazdej dziedzinie zycia i fabule ze na w galaktyce byli tylko arabowie i zydzi, bez innych nacji. I tak sie konczy dzien jak codzien, a nawet niedziela.

 231. Boydar said

  „… Anna Zalewska jest zadowolona z reformy edukacji /…/ już w pierwszej klasie szkoły podstawowej uczymy podstaw programowania …”

  https://wiadomosci.wp.pl/anna-zalewska-nowa-matura-pokaze-efekty-reformy-edukacji-6301193164163201a

  Ciekawe czy w chederach też wprowadzi. To znaczy się chyba nie musi; naukę programowania gojów une rozpoczynają zanim nauczą się jeszcze mówić.

 232. revers said

  Z flimow dla gojow i prawa zydowskiego wynika ze dzieci mozna zabijac do 3 dni, nie tam do 3 tyg. czy 3 m-cy plodu. A od 3 lat dymac na wszyskie sposoby.

 233. Salcie said

  Wielka litość bierze patrząc co wyprawia i wygaduje ten nieszczęsny papież Franciszek. I wielka frustracja ogarnia czlowieka, że KK został ukarany tak nieudaną głową.
  Módlmy się by Pan Bóg przywrócił jej rozum…..

  ———————————–

  Franciszek ostro: Część tragicznej historii Litwy przyszła od Niemców i Polaków.

  „…..– Kiedy pomyśli się o wschodzie, jest tam wasza (Litwy – red.) trudna historia. Ale część tej tragicznej historii przyszła z Zachodu, od Niemców, od Polaków, ale przede wszystkim od nazizmu – powiedział papież.”

  .https://natemat.pl/250201,papiez-franciszek-o-historii-litwy-tragiczna-czesc-przyszla-tez-od-polakow

  Papież Franciszek powiedział Polakom na Litwie coś, co może niektórych zaboleć

  .https://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/pielgrzymki/art,235,papiez-franciszek-powiedzial-polakom-na-litwie-cos-co-moze-niektorych-zabolecOnet.html

  ———————–
  WDR:
  Papież wypowiedział się skandalicznie o Polakach podczas pielgrzymki na Litwie. Nawet red.Wilczyński nie próbuje tego odkręcać w stylu „co tak naprawdę powiedział”, bo się nie da…

  ———-

  mrf771:
  Franek Bondziorno to cyniczny kłamca.
  Postawił nas w jednym szeregu z Niemcami i nazistami (???)

  Oto cytat z wikipedii dotyczący okresu II WŚ, bo chyba ten czas miał na myśli ignorant zrównując nas z plemionami Niemców i Nazistów.

  „Okupacja niemiecka dała Litwinom pewną swobodę, Litwini służyli m.in. w formacjach wojskowych związanych z armią niemiecką (Hilfspolizei-Bataillonen, Schutzmannschaft). W latach 1941–1944 litewski Ypatingasis būrys (YB) i niemieckie Schutzstaffel (SS) zamordowały w Ponarach około 100 tys. polskich obywateli, głównie polskich Żydów i Polaków.”

  ———————-

  bulwApapieska:

  Polacy to takie przewrotne plemię – papież to wie – oni razem z Niemcami i Nazistami zaatakowali Litwe z Zachodu. Podłe bydlęta. A co do chrztu Litwy, to papież nie zapomniał – celowo to przemilczał, bo Polakom sie należało. I przemilczał zbrodnie komunistów, bo i tak gorsze sa polskie zbrodnie. Ych wy!… nie lubie.
  ——————-

  Baruch Marze:
  Zapomniałeś o czymś !!! Chrzest Litwy to przecież tak znienawidzony przez Franciszka prozelityzm, który jak wszyscy wiemy jest grzechem ciężkim.
  —————————–

 234. revers said

  re217

  jak mozna nie byc zadowolonym z reformy programowej edukacji jak od 2015 roku aktywisci LBTQiAplus sodomici, wprowadzili nawet do wolnego Linuxa „kill switch” ktory bedzie banowal lub promowal wybrane zwiazki sodomickie na etapie kodu a Intel z kolei ma swoj do tego przygotowany sprzet „backdoor” tylnich drzwi do sledzenia i wybierania teczowych nadludzi i podludzi..

 235. revers said

  ad217,220

  http://www.investmentwatchblog.com/what-is-happening-to-linux/

 236. Boydar said

  Pobluzgam sobie trochę, a nuż mi ulży ?

  Żadne napier.dalanie na charakter żydów nam w niczym nie pomaga. Polki bez najmniejszego bólu wychodzą za jewrei a Polacy gładko prowadzą do ołtarza ewidentne żydówki. Następnie płodzimy małe żydziątka pozostawiając (tak !) ich rzeczywiste wychowanie ch.uj wie komu i czemu. To trudny i smutny temat bo większość z nas jest już „po zabiegu”. I co, mamy przyznać przed światem, żeśmy głupie chu.je/pisdy ?

  Trzeba znaleźć jakiś klucz do tego zamka, jaki to jeszcze nie wiem, mam pewność tylko że jest. Póki co, jako że mnie zagadnienie już średnio dotyczy, zamierzam kontynuować. No chyba że stukanie w kaloryfer usłyszę 🙂

 237. NyndrO said

  Panie revers, pan debil jest.

 238. NyndrO said

  Czy takie czubki, jak ty, paździerzu nie umieją zrozumieć, że jesteś mameją? Te Chłopaki zdobyli Mistrzrzostwo Świata.A ty brzydką babe.

 239. NyndrO said

  Co pana obchodzi,co pedał chciał pokazać? Chłopaki pokazali,gdzie ich miejsce, i co się zn nimi stanie. Czy nawet w takim dniu musimy gadać o tym niczym?

 240. Sebastian said

  Unrug Józef – Jak Niemiec stał się Polakiem

  O Józefie Unrugu, można śmiało powiedzieć, że jest wybitnym wśród nieznanych. Barwna postać historyczna, przykład patriotyzmu a jednak dzisiaj nieco zakurzona i jakby zapomniana. Chciałbym przybliżyć wam postać człowieka, który pokochał swoją ojczyznę, pomimo że jej nie znał, pomimo że nie istniała. O niewielu żołnierzach a nawet ludziach można w końcu powiedzieć, iż kupili okręt dla swojego kraju za własne pieniądze.
  Pozwólcie, że przedstawię wam jedną z moich ulubionych postaci polskiej historii. Józef Unrug.

  http://okruchyhistorii.blogspot.com/2017/04/unrug-jozef-jak-niemiec-sta-sie-polakiem.html

 241. NyndrO said

 242. NyndrO said

  Przecież tylko debil będzie się zajmował tym, co stuhr ,czy inny smarzowski chce ująć. My to wiemy. Na serio codziennie musimy gadać o tych knurach? Nawet w dniu, w którym Polacy są szczcęśliwi? Przecież te odchody właśnie tego chcą.Może niech z nami zagrają? Ale jaja by były.

 243. Boydar said

  Panie Nyndr0, nie ma na wojnie głupszej postawy jak lekceważenie wroga. Im wojna jest większa tym więcej obszarów nieciągłości. Siłowo, póki co, z unymi nie wygramy, musimy więc imać się innych sposobów. A do tego trzeba mieć oczy w de. Także na kierunku takich Smarzowskich & Co.

 244. NyndrO said

  Ku.rwa , Chłopaki zdobyli Mistrzostwo , a ja muszę czytać a propoos tego o polin. Ludzie!!! Oni to dla Polski zrobili. To nie są piłsudczycy. To wspaniali polscy sportowcy! Do chu#a wafla! Właśnie ten, co se z tego jaja robi jest wywłoką.

 245. Boydar said

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/przyznano-nagrody-nobla-2018-z-dziedziny-medycyny-i-fizjologii/fs0cjcl

  A co z chemio- i radiodestrukcją ? Cały, tak starannie zaplanowany pogrzeb na nic ? Za co ci biedni „onkolodzy” teraz wezmą jurgiełt ? Z czego spłacą milionowe kredyty, oni i ich ubogie dzieci ?

 246. Boydar said

  Z rzeczy ukrytych w Google Chrome to chyba tylko wskazano te mniej „efektywne”

  https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/programy/google-chrome-ma-ukryta-gre-jak-ja-aktywowac/mxxrc4g

 247. NyndrO said

  Ale to jest dla mnie partner do bycia wrogiem, Teściuniu.

 248. Boydar said

  Panie Nyndr0, mam „ambiwalentny” stosunek do sportu; w innych okolicznościach powiedziałbym, że – bezpieczny.

  Żryjcie się z Panem Reversem sami 🙂

 249. NyndrO said

  Bo Pana w szkole lalali imusiał Pan ambiwalentnie zadania domowe za Chłopaków odrabiać oraz podpowiadać na sprawdzianach.

 250. NyndrO said

  I dla czego nie mogę mieć se brody, albo jeść czosnku? Te stworzenia se jaja z Was robią.

 251. NyndrO said

  Lubię czosnek, a mojej Pani podobam się w brodzie. A źydy mogą mi auto umyć. Tylko raz-dwa, bo sie spiesze.

 252. revers said

  p. Nyndro ne badz pan Debilem i zagraj w siatkowke np. ze debilem takim jak, a ne perdol o siatkowce przy piwie, czy po piwie.

  tez mailem kolego co pierwsi do bojki i woachania, ale na WF u pana Jarzabka to najczesciej na zwolnieniach siedzieli na laweczakch i kanapki kradli tym lepszym olimpijskim sportowcom z galer, co rece mieli jaki bochenkii chleba od wioslowania.

  Oczywscie najweicej mieli do powiedzenai. W gry zespolowe gralem juz jako mlody szczaw, nie zle mi szlo, ale jaka paniusia w bialym kitlu nie przedluzyla mi karty zdrowotnej sportowca, z uwagi na ulamek dioprii na oko, co to kamien z wapnem zaliczylo sie od jakiegos giciunia.

  A jak juz mowa o mistrzostwach o juz drugie z koleji i do szlema nie daleko.

  Na razie mimo wieku chodze na boisko na szczescie na ma na nim zadnych nyndrusi z flacha, i dobrze mi idzie bo wrzucam pilke do kosza za pierwszym razem, co nieaz malolatka zauwazy ale maly nindrus juz zamyka oczy zeby nie widziec i miec powod do hucpy, czy rzucaniem miesa. Laweczka bad company tez do uslug stoi i ciezki sprzet..

 253. NyndrO said

  Pan koniowi zamelduje, jo? Ja obecnie se rzucam piłeczką o ścianę i nie mam na petentów czasu. Sam pan rozumie. Priorytety.No niestetety. Ale oddzwonimy.

 254. revers said

  No dobrze juz dobrze, biznes to biznes, ale telefonow nie odbieram.Na warszwaskiej w Berlinie na moscie miedzy Kreuzbergiem – a prenzelauer Berg tez piekna rastre graja i sprzedaja gras.

  A mistrzom kojenych sukcesow w stakowke swiatowa, byle nie ustawiona.

Sorry, the comment form is closed at this time.