Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Malowany ptak w swojej małej ojczyźnie

Posted by Marucha w dniu 2018-09-28 (Piątek)

Należę do tych, którzy często zastanawiają się nad sensem tego, co robią. Wczoraj miałem taki czas. Powodem była niedawno opisana przeze mnie sprawa utworzenia czegoś w rodzaju miejsca pamięci poświęconego mieszkańcom wsi Dąbrowa Rzeczycka opodal Stalowej Woli, których zhańbił Jerzy Kosiński w powieści “Malowany ptak”.

Przypomnę, że sprawa nasunęła mi się w związku z kręceniem filmu na podstawie tej książki. Jeden ze znajomych z internetu podał mi kilka adresów z tej miejscowości. Skontaktowałem się z panią sołtys. Powiedziałem jej o co mi chodzi i zostałem zaproszony na doroczne zebranie wiejskie.

To zebranie odbyło się wczoraj. Byłem zaskoczony bardzo niską frekwencją. Te zebrania, to najniższy i najbardziej autentyczny szczebel samorządu lokalnego. Pani sołtys poinformowała mnie, że we wsi uprawnionych do głosowania jest około trzysta osób. Na zebraniu było dziesięć. Okazało się więc, że nie dotrę ze swoim pomysłem do większej liczby mieszkańców.

Poza tym nie oczekiwałem, że po przedstawieniu tego, o co mi chodzi, zebrani rzucą mi się na szyję. Miałem jednak nadzieję, że zrozumieją i zaakceptują ideę. Tymczasem reakcja była na tyle chłodna, że odniosłem wrażenie, iż przyjechałem uszczęśliwiać kogoś na siłę.

Muszę przyznać, że nie rozumiem tej sytuacji. Dla mnie obrona dobrego imienia mojej rodzinnej miejscowości jest oczywista, tym bardziej jeżeli ktoś kłamliwie chce to dobre imię zbrukać. Również jest dla mnie oczywiste, że nawet nie będąc mieszkańcem czy nie pochodząc z takiej miejscowości, jako Polak mam w jakiś sposób obowiązek reagować na taką sytuację, jak książka Kosińskiego i tworzona wokół niej atmosfera polskiego zwierzęcego antysemityzmu.

Jednak czy mam prawo domagać się od mieszkańców Dąbrowy Rzeczyckiej zaakceptowania wspomnianej idei powstania miejsca pamięci, skoro oni tego nie chcą? Trudno przecież postawić im zarzut, że nie rozumieją problemu. Co prawda nie pytałem i nie dociekałem dlaczego zachowali tak duży dystans do tego pomysłu, ale chyba nie ma to w tej sytuacji większego znaczenia.

I co tu robić jeżeli z jednej strony mam mocne przekonanie, że trzeba reagować na ponowną próbę hańbienia dobrego imienia mieszkańców Dąbrowy Rzeczyckiej i innych okolicznych wsi, a z drugiej strony ta sprawa jest obojętna dzisiejszym mieszkańcom i pewnie potomkom osób, które oczernił Kosiński?

Umówiłem się z panią sołtys, że jeszcze porozmawia z innymi mieszkańcami, ale nie liczę, że sytuacja ulegnie zmianie. Jeżeli tak się stanie prawdopodobnie zrezygnuję z realizacji powstania tego parku, skweru, który chciałem, żeby nazywał się właśnie “Malowany ptak”.

Nie wiem czy mam rację, ale przekonanie o słuszności moich motywów powinno ustąpić przed niechęcią mieszkańców. Wszak koniec końców, to o obronę ich dobrego imienia chodzi, a skoro tego nie chcą…

A Państwo co zrobilibyście na moim miejscu?

Andrzej Szlęzak
https://konserwatyzm.pl/

Komentarzy 59 do “Malowany ptak w swojej małej ojczyźnie”

 1. Żuraw said

  Chcącemu nie dzieje się krzywda

 2. Ad. 1

  Chcącemu nie dzieje się krzywda

  To zasada barbarzyńska. Tłumaczyć? Czy sam pan do tego dojdzie?

 3. Diwedus said

  Ludzie wzięli Szlęzaka za judejskiego prowokatora. I pewnie się nie pomylili. Nie ufałbym mu.

  ——–
  Jakiś konkretny powód, czy z dupy wzięte insynuacje?
  Admin

 4. Ale dlaczego? said

  Obawiam się, że chyba większość Polaków ma w dupie co o nich myślą Żydzi.
  Z jednej strony to dobrze, bo nie wiąże się z jakimś fałszywym poczuciem winy, który Żydy jak np. Michnik chcą od lat zaszczdpić mniej wartościowemu narodowi tybylczemu.
  Ale z drugiej ta obojętność też może oznaczać, że w dupie mają Polskę, jej i swoją godność. Oraz to, że Żydzi próbują z nich zrobić potworów, by później bezkarnie zniewolić. A więc i przyszłość swoją i swych dzieci.
  A to jest niestety tragiczne.
  I nie jest to o tych mieszkańcach tej miejscowości. Ale o wszystkich Polakach…

 5. Moher49 said

  Żal mi tego ludu. Autor „Malowanego ptaka” powinien gnić w więzieniu, albo w zakładzie psychiatrycznym. Czy starosta tego regionu nie powinien wystąpić do sądu i oskarżyć Kosińskiego o zniesławienie mieszkańców Dąbrowy Rzeczyckiej?. Tchórze, nie zrobią tego. Gross, Polański i wielu innych szczują na Polskę i nic im za to. Ostatni egzekutor AK już nie żyje, przyjdzie czas narodzi się nowy, szuje skończą jak Igo Sym.

  ——–
  Polański nie szczuje.
  Admin

 6. andzia said

  Moim zdaniem pomysł zły, To popularyzowanie książki i osoby Kosińskiego. Żydowska zasada brzmi: nieważne, co mówią, byle mówili. Być może prości mieszkańcy wsi rozumieją to intuicyjnie. A na te swoje filmy sami niech chodzą, to też już spowszedniało, Zamilczeć na śmierć.

 7. andzia said

  re:4
  Kosiński już dawno nie żyje> Popełnił samobójstwo. Raczej nie z powodu wyrzutów sumienia ale złej zawodowej passy jak oceniają lepiej poinformowani.

 8. Moher49 said

  @6,
  Zapomniałem, utopił się w wannie z torbą foliową na głowie.
  Większość współczesnych żydów to chorzy psychicznie degeneraci. Mam nadzieję, że inni podobnie skończą.

 9. Dictum said

  „Malowany ptak” to kontrowersyjna książka, barwnej postaci amerykańskiej bohemy – Jerzego Kosińskiego. Pisarzowi zarzucano, że popełnił plagiat, a treść, choć wydaje się autobiograficzna, jest czystą fikcją. Od zawsze jednak była przez niektórych nazywana antypolską, tak jak i powstająca właśnie na jej motywach międzynarodowa koprodukcja z gwiazdorską obsadą. Polski Instytut Sztuki Filmowej dwukrotnie odmówił finansowania „Malowanego ptaka”. Premiera jesienią przyszłego roku.
  Powstający „Malowany ptak” to czesko-słowacko-ukraińska produkcja, którą reżyseruje Vaclav Marhoul (autor m.in. wojennego filmu „Tobruk”). – „. O walce ciemności ze światłem, o dobru i złu, wierze i religii oraz o wielu innych przeciwieństwach. Ta historia wymusza stawianie samemu sobie trudnych pytań i znajdowanie na nie często bolesnych odpowiedzi – mówił „Wyborczej” reżyser, który po przeczytaniu książki od razu stwierdził, że musi to sfilmować. Przekaz filmu będzie jeszcze mocniejszy w kontekście polsko-izraelskiego konfliktu i dyskusji o Żydach. – Nie musimy mieć innego koloru skóry, aby mieć kłopoty. Wystarczy, że inaczej myślisz, wyrażasz się, czujesz, rozumiesz lub nawet się ubierasz, a większość społeczeństwa natychmiast zacznie cię prześladować – wyjaśnia Vaclav Marhoul. Pierwszy klaps na planie czarno-białego dramatu padł 23 marca zeszłego roku. W obsadzie znalazł się m. in. Harvey Keitel („Pulp fiction”, „Zły porucznik”) czy Stellan Skarsgård („Dziewczyna z tatuażem”, „Przełamując fale”) oraz polski aktor Lech Dyblik („Wołyń”, „Wesele”).

  Te szmaty czesko-słowacko-ukraińskie nie mają własnej literatury, nie mają własnych historii do filmowania? Biorą się za fałszowanie polskich wydarzeń, spisanych przez degenerata. Kto za to im płaci? Jakieś sorosze, danielsy czy inne diabły?

 10. Radam said

  Mieszkańcy Dąbrowy Rzeczyckiej ( ca. 10 km od Stalówki )
  mają , podobnie jak i mieszkańcy Jedwabnego SWOJĄ G O D N O Ś Ć .
  I to bez względu , kto , i gdzie ICH szkaluje .
  P.S. 1)
  Może Ci ludzie nie zapomnieli Pańskie wyczyny , jak był Pan
  jednym z włodarzy Stalowej Woli.
  P.S. 2)
  Nazwanie czegokolwiek w tej okolicy „malowany ptak” ,
  to NIEPOROZUMIENIE ( a wypada to , i pomysłodawcę nazwać
  bardzo po chamsku )
  P.S. 3)
  Lansowanie się „politycznie” na tym temacie jest niesmaczne

 11. snag said

  Andzia ,…

  Popełnił samobójstwo to oficjalna wersja zgonu a nieoficjalna do której niełatwo się przyznać to fakt ze ich bożyszcze zaćpało się na śmierć. Mieszkając w NYC słyszałem to od kogoś kto go znal ,…

 12. Wieloimienny said

  „Chcącemu nie dzieje się krzywda.”

  Czyli chce iść do pracy, ale każdy prywaciarz kombinuje i oszukuje (bo na to mu pozwala system) i dlatego jak mi się z jego strony dzieje krzywda, to się nie dzieje, bo chcę (muszę) u prywaciarza pracować.

  Mises to chuj!

 13. NC said

  Re 9: Zgadzam się z Panem/Pania.

 14. Anton said

  Nic dziwnego ze nikt nie chcial widziec idoty ktory chce nazwac skwer w ich miejscowosci „Malowany Ptak”.
  Moze pomyslodawca sam pomaluje swojego ptaka i wystawi na skwerze?

 15. Polski punkt widzenia said

  (6) Andzia

  Okoliczności śmierci jednoznacznie wskazują na to, że żyd Kosiński (Lewinkopf) nie popełnił samobójstwa – o czym wielokrotnie była tutaj (w Gajówce) mowa … nie miał też żadnych wyrzutów sumienia. Marian Miszalski nazwał go wręcz zboczeńcem – łaził po nocach do podejrzanych nowojorskich seksklubów, bywał w nich także (będąc żonatym) z ostatnią kochanką Urszulą Dudziak … zresztą, o tym romansie wszyscy wiedzieli (także żona), oboje tego nie ukrywali. :-))))

  Mówiono o nim, że „kochał życie” – i faktycznie nie odmawiał sobie „małych przyjemności” (rzecz jasna, pojmowanych subiektywnie), „uwielbiał” podróżować po całym świecie (szczególnie pamiętny był dla niego pobyt w Tajlandii, o którym zwierzał się telewidzom !!!), „błyszczeć” w towarzystwie, lansować się w amerykańskiej (czytaj żydowskiej) telewizji i prasie (np. w popularnym talk show Davida Lettermana) etc. etc. etc.

  Początki były jednak skromne. Po przyjeździe do Nowego Jorku „klepał” biedę – ale szybko temu zaradził. Nie był chyba specjalnie wybredny. Widać dla niego liczyły się tylko pieniądze. Toteż 30 – letni Kosiński, początkujący (i nieznany szerzej) pisarz – ożenił się z grubo starszą, bogatą wdową pod pięćdziesiątkę i mógł nareszcie brylować w „świecie” ! :-))))

 16. Maverick said

  Właśnie ta bierność, Polaków powoduje że kabała się w Polsce panoszy. Polakom wystarczy aby było co wypić. Dlatego stan kraju jest taki koszmarny i już dawno oddany w ręce kabały, kto to widział aby stawiać muzea żydom aby potem ignorować nasz Holocaust, nie tylko z rąk Niemców ale i z rąk żydowskich enkawudzistów, oraz z rąk Ukraińców. Dzieci enkawudzistów żydowskich nie tylko zniszczyli nasz przemysł, ale i PGR-y, stocznie i co się tylko dało. Kontrolują media, i podstawiają man swoich kundli jak Bolek, Stolzman, Kaczory, Komorowski czy Duda, nawet zmusili nas do wypłacania emerytur żydowskim enkawudzistom najgorszego płazu co spieprzyli do Izraela. Duda ich opłakuje i posądza Polaków. Przecież za to powinien proces o zdradę stanu.

 17. Polski punkt widzenia said

  Zmarły w zeszłym roku Janusz Głowacki – też taki peerelowski „malowany ptak”, proweniencji żydowskiej (jego wujem był znany aktor żyd Kazimierz Rudzki) – swego czasu spłodził na jego cześć, wątpliwej jakości, panegiryk zatytułowany „Good night, Dżerzi”. O tym, jakie to demony dopadły „wielkiego Dżerziego” i spowodowały jego śmierć – jednym z tych demonów byli ludzie z Dąbrowy Rzeczyckiej (sic!), którzy podczas niemieckiej okupacji uratowali mu życie.

  Głowacki, w swoim „dziele”, posunął się do haniebnej sugestii – jakoby Dobroczyńcy Kosińskiego (spotykając się z nim w Warszawie, podczas promocji książki tego, wylansowanego przez żydów, hmm …”pisarza”) oczekiwali od niego „wdzięczności” (w podtekście pieniężnej) … z jednej strony jacyś, rzekomo biedni i pazerni, polscy chłopi z „zabitej dechami wsi” a z drugiej „wielki Dżerzi”, bogaty, sławny, elegancki, poruszający się limuzyną – tak opisał Głowacki spotkanie Polaków z Dąbrowy Rzeczyckiej z oszustem Kosińskim !

 18. revers said

  W swojej ? czy juz bylej?

  http://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/zydzi-swiat-zapomni-ze-istnial-kiedys-narod-polski/

  na kogo w tym kurniku liczyc? na lichwiarzy i pokolenia wyksztalciuchow na lichwarskich kredytach, placacych do konca zycia swe konsumy , apartamiontka, 3 letni samochodzik, psa i kochanke, wycieczke zagraniczna?

 19. andzia said

  re:12
  To Dudziak w książce „Wyśpiewam wam wszystko” pisała, że popełnił samobójstwo.
  re:13
  Przeciętnie 25% mieszkających w Polsce wybiera rządzących. Mniejszości się aktywizują, a Polacy rezygnują, bo nieważne jak się głosuje, ale jak się liczy. Polacy są wyjątkowo łatwowierni i inni o tym wiedzą, dlatego stawiają głupków, tchórzy i zaprzańców na świecznikach.
  To „wypicie” też tradycja handlowa przywleczona do krajów słowiańskich. Tu nawet przy postrzyżynach rabinowego syna flacha być musi: .https://www.youtube.com/watch?v=4kmdQv5wwH0
  Stolzman, Jelcyn i wszyscy pomniejsi….

 20. Tragiczna śmierć mojego brata Janusza dokumentuje jak aktualnie we wrocławskich warunkach dzięki sztuce MATACTWA za KORUPCJĄ KOŚCIELNO-DUCHOWĄ poszła ŚWIECKA.Polska jako KRÓLESTWO MATACTWA?!

 21. @ 6. andzia
  Powinno być: NIECHCĄCY popełnił samobójstwo.
  Albo: zaonanizował się na śmierć, bo po ejakulacji w stanie niedotlenienia miał tak silne doznania erotyczne, że zapomniał/opóźnił zbytnio zdjęcie z głowy plastikowego worka, stracił przytomność i się udusił (nie utopił).

 22. Boydar said

  @ Pan Maverick

  Nie przepadam za Pańskimi komentarzami (proszę nie mieć mi za złe, szczery jestem, a de gustibus …) ale jakby mi to Pan z ust wyjął. Różni mówią niby to samo, jednak w Pańskim (13) jest coś więcej niż stwierdzenie faktu. Teraz wypadałoby zastanowić się nad uwarunkowaniami powodującymi taki stan rzeczy. Czy np. nie jest przypadkiem tak, że precyzyjnie i starannie, w każdym jednym aspekcie, zohydzono nam i ludzi i Ojczyznę ?

 23. lopek said

  „Malowany ptak w swojej małej ojczyźnie”
  Koniec cytatu.
  Jeśli uratujesz jakiegoś pupila Szatana czy zrobisz coś dobrego na rzecz pupili Szatana w ogóle – to wskrzesisz następne ptaszysko malowane smołą i siarką – które cię wcześniej czy później – rozdziobie. Tylko taki symbol tego „Malowanego ptaka” jest do przyjęcia przez ludzi stworzonych przez Boga.

 24. Piotr Podgórni said

  Mieszkańcy wsi zachowali się logicznie i racjonalnie ponieważ nie dyskutuje się z kłamstwem. Jesli ktoś oskarży mnie o to, że jestem wielbłądem to nie będę dyskutował z idiotą. Jeśli próbował bym dowodzić, że nim nie jestem poddał bym się jego manipulacji. Stara zagrywka przebierańców. Jedwabne dawno zoastało wyjaśnione i sa wyroki sądowe, przebierańcy wyciągając i nagłaśniając tą sprawę próbują nami manipulować a my starając coś udowadniać i np. kopać stajemy się manipulowanymi.

 25. No dobra, ale czy sa jakies propozycje JAK powinni sie zachowac mieszkancy wsi?
  Ksiazka jest glupia, film jeszcze glupszy – nikt nie powinien isc do kina.

 26. Sołtys said

  Żeby rozwiać wszystkie wątpliwości związane z zebraniami wiejskimi powiem tak.Ludzie mają wszystko w głębokim poważaniu i nie chodzi tylko o miejsca pamięci ale ogólnie.W mojej gminie są takie sołectwa że na zebranie wyborcze przychodzi tyle osób że nie ma z kogo Rady Sołeckiej utworzyć.To jest jakiś problem socjologiczny bardziej.W swojej karierze pamiętam tylko jedno liczne zebranie które dotyczyło utworzenia składowiska odpadów czterysta metrów od naszej wsi.Przestraszyli się smrodu i przyszli.

 27. n/n said

  ad 9 ;dawno temu pracowalem w tamtej okolicy i czesto bywalem w Dabrowie Rzeczyckiej – olali kosinskiego i jego malowanego ptaka-szlezaka bo na zdrowy Chlopski rozum z koniem sie nie kopie -konia sie olewa .

 28. Ale dlaczego? said

  AD. 20.
  Myślę, że to nie takie proste.
  Bo nie chodzi o relację kłamca-posądzany. Ale o wydźwięk owego kłamstwa w społeczności… „międzynarodowej”. To jest robione na zasadzie: „Obrzućcie ich gównem, zawsze się coś przyklei”.

  Sam kilkukrotnie sprzeczałem się z urobionymi Polakami przez kłamstwa Żydów. Bo przecież Polacy często (!) mordowali Żydów!
  A cóż dopiero mówić o jakimś nielotnym Amerykaninie czy innym Holendrze… Albo po prostu nie znającym historii Polski. Bo niby kto ją zna? Tak jak my nie znamy historii tejże Holandii. USA to inna bajka.
  No i kłamcy na to liczą…

 29. n/n said

  ad 14;jest taka ksiazka „malowany ptasior” zapomnialem nazwisko autorki[?] tam pada oskarzenie pod adresem rodzicow kosinskiego po wojnie-w tamtych stronach byly dosc silne organizacje AK i NSZ (slynna akcja pod Borowem ok 16-20km od Dabrowy Rz) i na rodzicow w/w byl wydany wyrok za donoszenie do nkwd? brak rzetelnych historykow do wyjasnienia wielu spornych spraw, po wojnie – dokonanych przez ocalonych

 30. leo69 said

  ad 17 tak podobno było. Ten zbok zabrandzlował sie na śmierć. Już mu normalnie pewnie ne stawał nawet na widok tidididid Dudziak.

 31. Polski Punkt Widzenia said

  (23) N/N

  Książka, o której Pan pisze, napisała Joanna Siedlecka – nosiła tytuł „Czarny ptasior”. Autorka demaskowała w niej literackiego hochsztaplera i mitomana Kosińskiego, który zhańbił i poniżył swoich polskich Dobroczyńców na oczach całego świata – tym samym wpisując się w nagonkę światowego żydostwa na Polskę i Polaków.

  Propozycja Szlęzaka – nazwanie skweru czy parku „Malowany ptak”, czyli niejako uhonorowanie bezczelnego żydowskiego niewdzięcznika, oszusta i blagiera Kosińskiego – urąga zdrowemu rozsądkowi.

 32. Zdziwiony said

  Przykra sprawa z ptakiem.

  „Drogi Bronisław”, co to był szczęśliwy aż do ostatniej chwili życia.

  Traf Proroka (przykra sprawa z ptakiem) – uzupełnione…

  Ciocia Irenka była bardzo smutna: Zginął jej przyjaciel i opiekun, Prorok. W mercedesie, w Misji Europejskiej, z Asystentką, droga pusta i prosta, a pojechał na Zderzenia Czołowe. No cóż, zdarza się w Walce o Lepsze Jutro. Smutek Dobrej Cioci wynika z czego innego: Nie tylko policja, ale i gapie widzieli (i fotografowali!), że Prorok miał ptaka na wierzchu… Jak to ukryć? Partnerka szczęśliwie zanikła ze szpitala, nie wyjaśni więc swej pozycji w tej sprawie. Z policjantami sprawa prosta – rozkaz jest rozkaz. Ale znaleźć tego oszczercę fotografa – to kłopot… A, paskuda, nie był w dodatku jedyny.

  Podobno na zachowanych zdjęciach widać, że ptaka mu jednak (niechcący zapewne..) odgryzła. Stąd brak tej „świadkówny” we wszelkich wnikliwych śledztwach i badaniach sądowych.

  Odprawiono uroczyste nabożeństwo w świątyni religii, przeciw której Prorok całe życie walczył, nawet arcy-kapłan udzielił wtedy Komunii św. – ministerce, która poparła zabijanie dzieci (pseudonim „Skrobacz”).

  Więc może i fotograf się nawróci na milczenie? Omerta!! Ale Ciocia ciągle jest niespokojna i smutna.

  [9 paźdz. ’09 Powiedział mi inny mason, też „znany”, że u niektórych z nich perwersyjny seks, nawet w starości, traktowany jest jako lek na przedłużenie życia, może na nieśmiertelność.. Odrzekłem, że „nieśmiertelność” i tak mają zapewnioną, ale zapewne w „ciepłym miejscu”. – Tak uważasz? … szczerze zainteresował się mój rozmówca.

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=711&Itemid=119

 33. Sarmata said

  Powtórzę. Prawaki to są jednak dekle.
  Ciągle – tracąc czas i życie – wsłuchują się w to co ma do powiedzenia jakaś lewacka szumowina zamiast ją ignorować.
  Dla przykładu, Ziemkiewicz z Janeckim, co dzień się zastanawiają co myśli Rysiu, Grzegorz czy Szmergiel Wielgus, zamiast przedstawiać ludziom perspektywę życia (aż do życia wiecznego), chociażby przez polecenie odpowiedniej lektury, mądre dysputy etc.

 34. lewarek.pl said

  Pomysł pana Szlęzaka był beznadziejnie głupi i mieszkańcy wsi zareagowali prawidłowo. To po pierwsze.

  A po drugie to film o „Malowanym ptaku” powinien powstać Koniecznie!!! Ale powinien to być film ze scenariuszem opartym na książkach „Malowany ptak” i „Czarny ptasior”. Akcja powinna rozgrywać się równolegle: wersja Kosińskiego i wersja prawdziwa, epizod po epizodzie. Na zakończenie oczywiście efektowna śmierć autora. Jako post scriptum można by dołączyć dwuminutowy epizod z propozycją pana Szlęzaka i reakcję dąbrowszczan na nią.

  Pomysł na film oddaję za darmo. Z zastrzeżeniem, że nie może go robić Agnieszka Holland. Smarzowski lepiej też nie.
  Aż dziwne, że do tej pory taki film nie powstał.

 35. andzia said

  re:27
  Pomysł przedni. Byłby to dobry i pouczający film.

 36. Sebastian said

  Re27: Moim zdaniem ryzykowne. Ciekawe kto by się w tym połapał oglądając taki film. Większość ludzi nie czyta książek, które są ekranizowane. Co innego film biograficzny Kosińskiego taki iście demaskatorski.

  Kolejny pomysł na niedźwiedzią przysługę dla Polaków. Autor artykułu niech jeszcze zaproponuje mieszkańcom Jedwabnego pomysł budowy muzeum o nazwie „Polacy z zapałkami”, albo „Płonie stodoła”.

 37. Marucha said

  Szlęzak wysunął propozycję, którą można było odrzucić, przyjąć albo zmodyfikować.

  Co zrobili mieszkańcy? Wypięli się dupą. Olali wszystko. Typowe pierdolone polactfo, które zasługuje na los, jaki im szykuje Izrael i USA.
  Mogli przyjść choćby po to, żeby Szlęzaka zakrzyczeć. Nie przyszli.

  A wy, kurwa, przedstawiacie to jako wielką mądrość tego motłochu?

  Walnijcie się, kurwa, pięciokilowym młotem w czerep.

 38. lewarek.pl said

  Panie Gajowy, nie wiemy w jaki sposób pani sołtys zapraszała na to zebranie. Czy zachęcała, argumentowała, czy skończyło się na „przyjdźta na zebranie, jakiś gość będzie mówił o Kosińskim”? Na pewno by przyszli, gdyby chodziło o wykup ich gruntów pod hipermarket. Ale sprawa Kosińskiego, dawno już przez nich zaszufladkowana, to dla nich jakiś odgrzewany bzdet, niewart uwagi. Widać to było po reakcji tych dziesięciu, którzy przyszli. Kosińskim podniecają się ludzie w Warszawie i w Nowym Jorku, ale dla dąbrowszczan to zwykły chuj i lepiej wypić piwo pod sklepem.

 39. Roman K said

  Panie Gajowy ..dzieki temu motlochowi Polska Trwa..wlasnie tylko I wylacznie dlatego , ze sie wypiela i olala takich Wielkich reformatrow I wybawcow -jak wszyscyjkolejni uzurpatorzy i imposterzy udajacych jej zbawcow!
  Jesli chodzi o pana Szlezaka,…ludzie na Pokarpaciu wiedza kim jest…I skoro sie na niego wypieli i olali…nie musze mu tlumaczyc z polskiego na nasze co znaczy zaklecie … Wypierdalaj!
  Upamietniac co???? Upamietniac klamstwoi I bzdure wymyslona przez jakiegos skurwysyna, koniobija o bujnej wyobrazni?????
  Normalni wiedza kim byl I co to za tfurczosc uprawial…. a polglowkom niczego przypominac nei trzeba bo oni maja i tak swoja opinie I do niej prawo I nie zmienia jej …bo moga:-)))) Lubiom to I juz .bo .wolno Im lubic, badz nie lubic…co powtorza piecdziesiat razy, …..a mieszkancy Dabrowy Rzeczyckiej maja to prostu w dupie!
  Ludzie zawsze przychdza I sluchaja, czy tez popiera i pomagajhaj swoim autentycznym elitom…bo im ufaja i wierza….zachowania Polakow poprostu swiadcza …ze doskonale wiedza kim sa ludzie ,ktorzy takich tylko udaja udaja….I reaguja wlasciwie.
  Stad elektrat glosujacy juz dawno wybrane …jest -jak zawsze okolo 25%…zyjacych z „wyborow”:-)))

  ———-
  Widać, jak „Polska trwa”.
  Wszyscy mają wszystko w dupie.
  Admin

 40. Polski punkt widzenia said

  Przede wszystkim spójrzmy na kontekst i prawdziwe intencje autora publikacji. :-))))

  Akurat teraz – kiedy trwa kampania przedwyborcza do październikowych wyborów samorządowych i były prezydent Stalowej Woli jest obecnie kandydatem numer jeden do podkarpackiego Sejmiku Wojewódzkiego w okręgu nr 3 (powiaty: stalowolski, niżański, kolbuszowski, tarnobrzeski), i to z listy wystawionej przez żydów z PO, SLD, KOD, Nowoczesnej, (więc, co oczywiste, jeździ po terenie szukać poparcia, zdobywać głosy wyborców) – „wyskoczył” on, ni stąd ni zowąd, z tą rzeczywiście kontrowersyjną propozycją (w tej sytuacji każdy pretekst jest dobry, a ten wydawał się sprytnemu Panu Szlęzakowi dobry, zręczny i zachęcający) do mieszkańców wsi, aby, w związku z nią, przyszli, ale na jego de facto spotkanie przedwyborcze …

  Zatem niech Pan Szlęzak, mówiąc kolokwialnie, „nie wciska ludziom kitu” z tym, pożałowania godnym, pomysłem – mieszkańcy wsi „połapali” się, o co tak naprawdę chodziło Panu Szlęzakowi (a chodziło o zdobycie głosów wyborców) i zagłosowali na niego … „nogami”. :-)))

  ———-
  Gówno się „połapali”. Nie przyszli, bo wszystko mają w dupie.
  Admin

 41. Wieloimienny said

  Sarmata @

  Nie nazywaj pan prawicowcem tej rusofobicznej kurwy janeckiego.

 42. Ad. 30

  Ten zbok zabrandzlował sie na śmierć.

  David Carradine podobnie.
  https://fdb.pl/wiadomosci/9279-znana-przyczyna-smierci-carradine

  Orgazm przy niedotlenieniu mózgu jest podobno znacznie silniejszy. Biorąc pod uwagę ogromną utratę energii (która normalnie jest potrzebna w procesie zapłodnienia), można zejść z tego świata. Po prostu orgazm zabija, bo klient nie ma siły ściągnąć torby foliowej z głowy, żeby zaczerpnąć powietrza… Kiedy człowiek tonie, płuca szukają spazmatycznie tlenu. Przy niedotlenieniu jak w przypadku Kosińskiego, czy Carradine’a płuca, serce po prostu się zatrzymują.

 43. Adam Ryglowski said

  No Gospodarzu – pojechałeś Pan po bandzie.
  Jest mi przykro , że tych Lasowiaków Pan potraktowałeś , jak
  J.W.Pan pospólstwo / parobów/fornali .
  A szkoda { a co robi nawet z mądrych ludzi PROPAGANDA}.
  Jestem stypendystą KP HSW ( z czasów Gierka ) .
  W ‚ 80 -tym z koleżką W.W. ze szkół SPŁACILIŚMY DŁUG ZA INWESTYCJE NA NASZĄ NAUKĘ ( naszych rodziców i rodzeństwo
  TEŻ ) w tym kombinacie .
  COLES / HYDROS T 351 , wartał tyle, co 20 ówczesnych Poldków.
  A tyle ‚ zarobiliśmy” z Władkiem W. (jako ludzie z zachodu).

  Jak pomógł HSW mr Szlęzak??? (jak był ówczesnym preziem na
  Wielowsi )
  CZYTAĆ , CZYTAĆ , CZYTAĆ…..

  ———–
  Nie różnią się ci Lasowiacy niczym od reszty Polaków. Tak samo mają w dupie wszystko, co nie dotyczy pierwotnych potrzeb,
  Admin

 44. Adam Ryglowski said

  TO też odpowiedż dla 9/10 ,
  czy jestem Panią ?
  Jestem dziadkiem , .. a w naj, naj , – planach nie mam zamiaru
  zrobić przelot na Wschód w celu przeróbki na babkę .
  🙂

 45. Maverick said

  @ Panie Boydar

  Mogę się mylić co do pasywności Polaków, ale by tak nie było gdyby nas w szkołach uczyli przedsiębiorczości, podejmowania ryzyka, poczucia radości z dobrze wykonanych obowiązków, co często wynosi się również z domu. To aby iść na łatwiznę jest wykorzystywane poprzez tych którzy nas kontrolują. Np. mogę się mylić bo Polski Punkt Widzenia napisał że Polacy „zagłosowali nogami” w poście # 38. Może tak być aby to tylko potem potwierdzili to przy urnach.

  Tak się składa że od dziecka umiałem obserwować ludzi i czytać ich myśli. Co powoduje takie uwarunkowania jest zbyt złożone aby w kilka zdaniach to wyjaśnić.

  Jednym z faktów może być to że zniszczono w nas poczucie wspólnoty gdzie każdy jest odpowiedzialny za swój los, zastąpiono zazdrością, czy równaniem w dół. Walnie do tego przyczyniło się zniszczenia naszych elit, nasłane poprzez Stalina badziewie tylko jeszcze bardziej to wykorzystywało do dzielenia nas.

  Ojczyzna to obowiązek dbania o swoją kulturę, wiarę, język, i granice. To obowiązek znania historii, to obowiązek dawania z siebie to co najlepsze, poprzez robienie rzeczy z pasją gdzie Twoja ojczyzna szanuje Twoje indywidualne prawa i większość nie może ci ich odebrać.

 46. Maverick said

  Panie Boydar aktywność wyzwala w nas anergię, powinni przyjść aby jak pisze Pan Marucha, zadać trudne pytania, lub nawet zakrzyczeć.
  Nazwa skwerku ” Malowany Ptak” to tylko zakpienie z nas w żywe oczy i dodawanie oliwy do ognia, aby kontynuować w nas poczucie winy oraz pedagogiki wstydu i przypodobać się kabale. Kupowanie głosów obietnicą skwerku, co mogą zrobić sami jeżeli będą tylko chcieli. Mogą nazwać go jak się im spodoba. Np. Skwerek tych dwóch Pań co uratowały paszkwil-owca Kosińskiego. Co zaś się tyczy jego śmierci umarł jak żył.

 47. Barbara Chojnacka said

  https://www.google.pl/search?q=joanna+siedlecka+czarny+ptasior&client=ms-android-motorola-rev2&prmd=imnv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjpy6zs6-DdAhUDfiwKHRdBAqsQ_AUIESgB&biw=360&bih=512#imgrc=cxO_UcJsDCwDAM:&isa=y

 48. Anatol said

  # 37 Zwykle ulice, miejsca etc. nazywane sa nazwiskami wybitnych osob jako dowod wdziecznosci za ich sluzbe narodowi. Propozycja p. Szlęzaka (tytul oszczerczej ksiazki zydowskiego dewianta) to posrednie uhonorowanie Kosinskiego. Pisanie ze to “mialo byc “cos w rodzaju” miejsca pamięci poświęconego mieszkańcom wsi i obronie ich dobrego imienia” zakrawa na ponury zart lub glupote pomyslodawcy.
  Widac ludzie w tej miejscowosci doskonale to zrozumieli i stad ich bojkot. Nie bylo zadnej potrzeby czegokolwiek zmieniac, modyfikowac czy zakrzykiwac, wystarczylo zignoirowac zly pomysl.
  Na miejscu p. Slezaka staralbym sie glebiej zastanawiac sie nad pomyslami, a Admin winien zastanowic sie najpierw nad wlasna madroscia i zachowac minium kultury i respektu dla gosci.

  ———–
  Słuchaj, ośle, nie odniosłem się ani jednym słowem do pomysłu p. Szlęzaka – odniosłem się do polackiego tumiwisizmu. A także do prezentowania tumiwisizmu i wdupiemania jako szczególnej mądrości narodu,.
  Admin

 49. Barbara Chojnacka said

  Ustawa IPN po to była, żeby taka tfurczość nie podlegała karze, pewnikiem teraz będzie wysyp😒

 50. Maverick said

 51. Stan said

  Dziękuje Panu Maverick za wartościowe i prawdzie komentarze.
  Tak, Żyd Jerzy Kosiński, jak żył tak umarł.
  Poszedł po sławę i pieniądze używając kłamstwa i obłudy kosztem mieszkańców wsi Dąbrowa Rzeczycka opodal Stalowej Woli.

  Największą wartością człowieka jest życie i ratowanie życia innym.
  Kiedy przyszło dwóch chłopców, (w W-wie podczas podpisywania swojej książki w tłumaczeniu na j. polski, proszę zobaczyć
  Nr 17 Polski Punkt Widzenia), 2 synów rolników, którzy narażając swoje życie uratowali życie ojcu i matce Jerzego Kosińskiego, on nie dość, że nie wykazał żadnej wdzięczności i podziękowania, to ich całkowicie zignorował.

  Kto może się tak zachować? Człowiek bez jakiegokolwiek uczucia, człowiek chory pozbawiony jakichkolwiek wartości duchowych. Żyd Jerzy Kosiński wyjeżdżając do Ameryki poszedł na lep, sprzedając swoja dusze diabłu, by być na usługach
  innych Żydów, którzy to już dawniej mieli te same cele i plany co dzisiaj.

  Opluć i pozbawić jakichkolwiek wartości tych ludzi, którym w końcu Żyd Jerzy Kosiński zawdzięczał swoje życie.
  Większej podłości w życiu być nie może.

  I tu teraz przyjeżdża sobie Pan Andrzej Szlęzak jak się okazało chciał wykorzystać
  mieszkańców tej samej wsi do swoich celów prywatnych i politycznych.

  Na początku artykułu Pan Andrzej Szlęzak pisze:
  „Należę do tych, którzy często zastanawiają się nad sensem tego, co robią. Wczoraj miałem taki czas. Powodem była niedawno opisana przeze mnie sprawa utworzenia czegoś w rodzaju miejsca pamięci poświęconego mieszkańcom wsi Dąbrowa Rzeczycka opodal Stalowej Woli, których zhańbił Jerzy Kosiński w powieści “Malowany ptak”.

  Ja uważam Panie Andrzeju Szlęzak, że to, co Pan robi nie ma wogole sensu.
  Czy napisał Pan, chociaż kilka artykułów, w których pisze Pan prawdę o czasach II w. św. jak to Polacy,
  zwykli ludzie narażając swoje życie ratowali zycie Żydom ? Ile Pan napisał takich artykułów?

  Chciałbym się mylić, ale nie znalazłem ani jednego. Dlaczego?
  Pan idzie na lep i za srebrniki tez pod dyktando chciał po raz drugi wykorzystać mieszkańców tej wsi.
  Jakie ma Pan materiały dowodowe z czasów II w.św.z tej właśnie wsi, które jasno przedstawiają pomoc Polaków dla Żydów?
  Czy w ogóle szukał Pan takich dowodów?

  Dlaczego nie zrobił Pan wywiadu z tymi ludźmi co jeszcze żyją, a są to wnuki tych ludzi, co uratowali Żydom życie?
  Obawiam się, że nie, bo to nie na czasie politycznym.
  Chciałbym się mylić, ale dla mnie jest Pan jak żmija, co w nocy podchodzi do niewinnych ludzi, aby znowu ich ukąsić.

 52. Boydar said

  Najpierw z dedykacją dla młodego Pana Sebastiana

  Płonie stodoła, alarm trwa, jesteśmy na dnie!
  Dlaczego właśnie ja miałbym brać w dudy miech?
  Chwytam wiadro więc w dłonie biegnę co tchu i widzę tam co?

  .https://www.youtube.com/watch?v=fUhw9BS2Arw

 53. Roman K said

  z
  Panie Gajowy ..dzieki temu motlochowi Polska Trwa..wlasnie tylko I wylacznie dlatego , ze sie wypiela i olala takich Wielkich reformatrow I wybawcow -jak wszyscyjkolejni uzurpatorzy i imposterzy udajacych jej zbawcow!
  Jesli chodzi o pana Szlezaka,…ludzie na Pokarpaciu wiedza kim jest…I skoro sie na niego wypieli i olali…nie musze mu tlumaczyc z polskiego na nasze co znaczy zaklecie … Wypierdalaj!
  Upamietniac co???? Upamietniac klamstwoi I bzdure wymyslona przez jakiegos skurwysyna, koniobija o bujnej wyobrazni?????
  Normalni wiedza kim byl I co to za tfurczosc uprawial…. a polglowkom niczego przypominac nei trzeba bo oni maja i tak swoja opinie I do niej prawo I nie zmienia jej …bo moga:-)))) Lubiom to I juz .bo .wolno Im lubic, badz nie lubic…co powtorza piecdziesiat razy, …..a mieszkancy Dabrowy Rzeczyckiej maja to prostu w dupie!
  Ludzie zawsze przychdza I sluchaja, czy tez popiera i pomagajhaj swoim autentycznym elitom…bo im ufaja i wierza….zachowania Polakow poprostu swiadcza …ze doskonale wiedza kim sa ludzie ,ktorzy takich tylko udaja udaja….I reaguja wlasciwie.
  Stad elektrat glosujacy juz dawno wybrane …jest -jak zawsze okolo 25%…zyjacych z „wyborow”:-)))

 54. Roman K said

  Panie Gajowy ..dzieki temu motlochowi Polska Trwa..wlasnie tylko I wylacznie dlatego , ze sie wypiela i olala takich Wielkich reformatrow I wybawcow -jak wszyscyjkolejni uzurpatorzy i imposterzy udajacych jej zbawcow!
  Jesli chodzi o pana Szlezaka,…ludzie na Pokarpaciu wiedza kim jest…I skoro sie na niego wypieli i olali…nie musze mu tlumaczyc z polskiego na nasze co znaczy zaklecie … Wyp…..dalaj!
  Upamietniac co???? Upamietniac klamstwoi I bzdure wymyslona przez jakiegos sk uwyrsyna, koniobija o bujnej wyobrazni?????
  Normalni wiedza kim byl I co to za tfurczosc uprawial…. a polglowkom niczego przypominac nei trzeba bo oni maja i tak swoja opinie I do niej prawo I nie zmienia jej …bo moga:-)))) Lubiom to I juz .bo .wolno Im lubic, badz nie lubic…co powtorza piecdziesiat razy, …..a mieszkancy Dabrowy Rzeczyckiej maja to prostu w du…ie!
  Ludzie zawsze przychdza I sluchaja, czy tez popiera i pomagaja swoim autentycznym elitom…bo im ufaja i wierza….zachowania Polakow poprostu swiadcza …ze doskonale wiedza kim sa ludzie ,ktorzy takich tylko udaja udaja….I reaguja wlasciwie.
  Stad elektrat glosujacy juz dawno wybrane …jest -jak zawsze okolo 25%…zyjacych z „wyborow”:-)))

 55. Boydar said

  Uważam, że Kolega Kafel właściwie ocenia sytuację. Szczególnie w aspekcie dlaczego w ogóle jeszcze jesteśmy. Bo mimo że nie jesteśmy homikami, mamy tych wszystkich ch.ui w du.pie.

  ——
  A jeszcze jesteśmy? Przeciez III RP to żydowskie państwo.
  Admin

 56. Sebastian said

  za wikipedią

  Topografia miejscowości oraz jej mieszkańcy byli częściowo inspiracją powieści Malowany Ptak Jerzego Kosińskiego. Powieść jest jednak fikcją literacką i brutalne wydarzenia z udziałem lokalnej ludności, a opisane w książce oczami tułającego się samotnego chłopca, nie miały miejsca. Kilkuletni Jerzy Kosiński w rzeczywistości mieszkał w Dąbrowie Rzeczyckiej z rodzicami. Rodzinie udało się przetrwać Szoa dzięki pomocy i usługom mieszkańców wsi oraz zdolnościom organizacyjnym ojca pisarza. W razie, gdyby doszło do ujawnienia faktu zamieszkania wsi przez rodzinę żydowską, miejscowości groziły liczne represje, w tym spalenie, masowe egzekucje jej mieszkańców oraz deportacje do KL Lublin.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/D%C4%85browa_Rzeczycka

 57. Boydar said

  Dopóki ja żyję, to tak. Reszta co tam każdy uważa.

  Poza tym, my o tym naszym (?) Państwie nic nie wiemy. Wiemy tylko jak odnosi się do swoich obywateli. To nie jest wszystko. Nie jest to także normalne, ale w ogóle normalność jest towarem wybitnie deficytowym.

 58. Polski punkt widzenia said

  (40) Pan Gajowy

  Faktem jest, że Pan Szlęzak (obecnie związany z żydami z PO) organizuje spotkania przedwyborcze z mieszkańcami podkarpackiego okręgu nr 3 … pewnie składa im rozmaite obietnice wyborcze (bardziej lub mniej wiarygodne), żeby tylko na niego zagłosowali. :-)))

  W ramach tej kampanii przyjechał też na spotkanie przedwyborcze do Dąbrowy Rzeczyckiej – z tym podejrzanym i pokrętnym (żeby nie powiedzieć idiotycznym) pomysłem, z którym się wcześniej zapowiedział – ale frekwencja była marna, ludzie nie dopisali … i takie są fakty.

  A teraz autor publikacji – znany na Podkarpaciu wytrawny, lokalny polityk (12 lat był prezydentem Stalowej Woli, 10 lat radnym) – wylewa, z tego powodu. osobiste żale … bowiem miejscowa społeczność nie doceniła ani jego „ważnej” osoby, ani jego (żałosnej) propozycji – więc prestiż Pana Szlęzaka mocno ucierpiał. :-))) Widać mieszkańcy się na nim poznali. :-)))

  Co robić w takiej sytuacji ? Ano, najlepiej dorobić ideologię do faktów – a więc obsmarować, zgnoić Dąbrowszczan, jak się tylko da … i tak właśnie robi Pan Szlęzak, autor artykułu !

  Nie znamy szczegółów w/w zdarzenia, Pan Gajowy również ich nie zna – a co za tym idzie, wszelkie krytyczne uwagi (w odniesieniu do mieszkańców tej bohaterskiej wsi, którzy w czasie okupacji, ratując żydowska rodzinę, narażali własne życie) – są nie na miejscu !!!

  Od siebie dodam – z własnego doświadczenia – że ludzie (ja także) są bardzo zainteresowani wyborami samorządowymi, a frekwencja (na wiejskich spotkaniach przedwyborczych z kandydatami na wójta, na radnych) dopisuje a atmosfera bywa czasami bardzo gorąca … mieszkańcy organizują się w komitety poparcia danego kandydata … znam to trochę od kulis, więc wiem, co mówię – jednym słowem, w tym przypadku generalizowanie nie ma sensu !

  Oczywiście, Pan Gajowy, jak każdy, ma prawo mieć własne zdanie – co prawda, wyrażone niezbyt nieparlamentarnie, co dla mnie jest nie do przyjęcia – ale proszę też uszanować moją opinię.

 59. Polski Punkt Widzenia said

  (58) przepraszam, powinno być:

  „… wyrażone niezbyt parlamentarnie …” … dodam jeszcze – i to mówiąc bardzo oględnie !

  „… a frekwencja (…) dopisuje i atmosfera bywa czasem bardzo gorąca …”

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: