Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Anzelm o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Krzysztof M o Wolne tematy (57 – …
  NyndrO o Wolne tematy (57 – …
  Piskorz o Wolne tematy (57 – …
  matematyk wlazł na p… o Cywilizacja (Nie)Prawdy
  Anucha o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Piskorz o Media: wizerunek Zełenskiego t…
  NyndrO o Wolne tematy (57 – …
  Marucha o Wolne tematy (57 – …
  Piskorz o Wolne tematy (57 – …
  ! o Wolne tematy (57 – …
  Lily o Wolne tematy (57 – …
  Anucha o Cywilizacja (Nie)Prawdy
  Boydar o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Boydar o Wypadek w Chorwacji…czy…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Kandydat na prezydenta Warszawy: Nie rozmawiam ze Sputnikiem, bo jestem polskim patriotą

Posted by Marucha w dniu 2018-09-29 (Sobota)

Prawda, że podobny do Jojne Danielsa? Te same geny, ta sama krew.

W urzędzie dzielnicy Bemowo w Warszawie odbyło się spotkanie z Janem Śpiewakiem, kandydatem na urząd prezydenta Warszawy ruchów miejskich, popieranym przez partię „Razem”.

Na spotkanie nie przyszedł żaden dziennikarz. Ale, że Sputnik mówi to czego nie mówią inni, na spotkanie poszedłem ja, by je dla Państwa zrelacjonować i przybliżyć kolejnego kandydata na prezydenta stolicy.
Kandydat opowiadał zebranym o swoich dotychczasowych dokonaniach jako założyciel stowarzyszenia „Miasto jest nasze”, do którego już zresztą nie należy.

Mówiąc o swoim doświadczeniu w polityce z jakiś powodów nie wspomniał, a można to znaleźć w Wikipedii, że w 2006 r. pracował w sztabie wyborczym Hanny Gronkiewicz-Waltz, a w 2010 r. Czesława Bieleckiego… Teraz jest jednym z trzech… lewicowych kandydatów.

Jednym z pomysłów Czesława Bieleckiego było wyburzenie Pałacu Kultury i Nauki. Nie wiem czy to kontynuacja tego pomysłu, ale Śpiewak chce w tym miejscu wybudować Central Park, który zobaczył podczas jakiegoś szkolenia w Nowym Jorku. Ma też więcej pomysłów z USA, które chciałby przenieść do Polski. Jak choćby te dotyczące edukacji. Wiele lat temu Cejrowski w programie „WC kwadrans” opowiadał o tym, jak to w USA maturę robi się np. z szycia plecaków. Wzorce tam są więc dobre.

Jedną z nielicznych rzeczy, jakimi Warszawa na tle innych europejskich stolic może się poszczycić, to właśnie parki. Takie jak Park Skaryszewski czy Pola Mokotowskie, ale i wiele innych. Takie parki nie powstają jednak współcześnie z mocy decyzji władz. Najczęściej mają historyczne uzasadnienie.

Przed II wojną światową na ponad 200-hektarowym wówczas obszarze Pola Mokotowskiego znajdowały się min. tor wyścigów konnych (przeniesiony w 1939 na Służewiec) i lotnisko mokotowskie. Także i słynny Central Park w Nowym Jorku nie wziął się znikąd na zagospodarowanym już przez miasto terenie. Kiedy w 1853 r. władze Nowego Jorku podjęły decyzję o zagospodarowaniu terenu na park miejski, było to „odludzie” (znajdowała się tam jedynie mała osada zamieszkana głównie przez zbiegłych czarnoskórych niewolników) pomiędzy Nowym Jorkiem a wioską Harlem… To zresztą bardzo młode miasto, bez tradycji i historii i trudno by było wzorcem dla europejskiej stolicy.

Przez kilkaset lat centrum Warszawy też zmieniało swoje miejsce. Do połowy XVIII wieku była to Starówka. Później centrum przeniosło się do Śródmieścia, a sama Starówka podupadła. Ale to trzeba coś o Warszawie wiedzieć.

Jan Śpiewak zapowiedział też, że w przeciwieństwie do kontrkandydatów nie będzie regulował Wisły. Warszawa pozostanie więc jedyną stolicą w Europie, w której rzeka płynie jak przez wieś. Podobna sytuacja jest tylko w Tiranie, stolicy Albanii, ale tam nie płynie żadna rzeka.

Śpiewak zamierza wybudować warszawiakom 50 000 mieszkań, w których czynsz, w mieszkaniu do 50 m. kw., ma wynosić, bagatela 1400 zł. Czyli równowartości pensji pracownicy sieci handlowych. Śpiewak podkreślał, że to jest tanio, ponieważ na rynku ceny są większe. Gorzej już było z wyjaśnieniem, za co mieszkania te będą budowane.

Generalnie warto na niego zagłosować, bo młody, bo spoza układów, bo jeszcze nie był przy korycie. A tak się mniej więcej zachwalał.

Już po spotkaniu chciałem dopytać go o te „tanie” mieszkania z czynszem 1400 zł. Zapytał mnie jakie medium reprezentuję? Odpowiedziałem zgodnie z prawdą, że Sputnik. Po konsultacji z kimś ze swej ekipy oznajmił, że ze Sputnikiem to jednak nie. Gdy zapytałem dlaczego, odpowiedział: „Bo jestem polskim patriotą”. I w tym momencie mnie ZAMUROWAŁO. [No to mamy jeszcze jednego polskiego patriot z odzysku, obok prof. Hartmana – adminn]

Najlepszy prezydent w historii Warszawy, Sokrates Starynkiewicz, sam chodził po dziennikarzach, by przekonywać ich do swoich pomysłów na unowocześnienie Warszawy i poprawę życia jej mieszkańców. O Warszawie rozmawiał dosłownie ze wszystkimi. Sam też był patriotą jak Jan Śpiewak,…tyle że rosyjskim. Może właśnie dlatego, że o Warszawie był gotów rozmawiać z każdym, był najlepszym prezydentem Warszawy?

W czerwcu podczas marszu pamięci Szmula Zygielbojma, rozmawiałem z Pawłem Śpiewakiem, dyrektorem Żydowskiego Instytutu Historycznego, a prywatnie ojcem Jana. Też przedstawiłem się, że reprezentuję Sputnik. Nie było żadnego problemu i porozmawialiśmy. Ciekawe czy Jan Śpiewak uważa, że jego ojciec nie jest polskim patriotą? [Jest żydowskim patriotą – admin]

Patriotami nie są też Ikonowicz, Rozenek, Stefaniak i Korwin-Mikke, z którymi już dla Sputnika przeprowadziłem wywiady?

Co ciekawe, w tym samym czasie, tyle że w Nowym Jorku w siedzibie ONZ, prezydent Ukrainy mniej więcej to samo powiedział rosyjskiemu dziennikarzowi. Czy Śpiewak wziął przykład z Poroszenki? Czy może Poroszenko ze Śpiewaka?

Zapraszam do obejrzenia relacji ze spotkania [w oryginalnym artykule – admin]

Poglądy autora mogą być niezgodne że stanowiskiem Redakcji.
Jarosław Augustyniak
https://pl.sputniknews.com//

Komentarzy 45 do “Kandydat na prezydenta Warszawy: Nie rozmawiam ze Sputnikiem, bo jestem polskim patriotą”

 1. Abc said

  Co za gamoń i ksenofob – patriota rozmawia z każdym, bo wówczas ma okazję przedstawić różnym „opcjom” swoje argumenty.
  Wstyd i żenada.

 2. Siekiera_Motyka said

  Ad. 1 – „Co za gamoń i ksenofob” – nic lepszego nie można powiedzieć o nim.

  Ciekawe co ten gamoń wymyśli jak tam wejdzie bo Bufetowa świetnie rozwinęła skrzydła na tej pozycji 🙂

 3. lewarek.pl said

  Żyd polskim patriotą? To już chyba jedenasty w dziejach Polski. Zasłużył na wpis do Guinessa.

 4. revers said

  A Biedron lub Grodzka nie zalapie sie ne prezydenta? bardziej polscy patrioci, co ostatnia teczowa koszulke, teczowe gatki, stringi, skarpetki z paskami w tecze oddadza za RP.

 5. Moher49 said

  Broń nas Panie Boże przed takimi prezydentami. Jeśli Warszawiakom zostało jeszcze deczko rozumu, wybiorą na prezydenta Marka Jakubiaka.

 6. VAV said

  Jan Śpiewak to Zyd. Co robili jego rodzice i dziadkowie w czasach PRL? Jakie nazwiska mieli?

  ——–
  Singer
  Admin

 7. Julian Serkis said

  To klasyczny żydek, Boże zachowaj od takich farbowanych lisów.

 8. Lily said

  Podobny do P.Jakiego,kandydata Jaroslawa
  zlotoustnego na prezydenta stolicy III.R.P.

 9. Lily said

  A,a cos jeszcze, juniora Spiewaka motto,”Warszawa jest nasza”.

 10. Roman K said

  Panie Lewarek ..pan naprawde madry chlop …ale niech pan doda..ze wpis do Guinessa -dopiero po smierci:-))))

 11. snag said

  Miasto jest ich i będzie bo polastfo śpi albo się żre a oni rozdają stołki młodszemu pokoleniu – Glusman podobnie jak Śpiewak jest żydówka, Glusmam jest nazwiskiem niemieckich żydów ,…

  Justyna Glusman kandydatką Ruchów Miejskich na Prezydenta Warszawy!

  Surname: GLUSMAN

  GLUSMAN, ABRAHAM 12 ISRAELITa/POLACA
  GLUSMAN, ABRAM 17 HEBREA/RUSA
  GLUSMAN, DES 10 ISRAELITA/RUSA
  GLUSMAN, DORA 23 ISRAELITA/POLACA
  GLUSMAN, ESTHER 53 HEBREA/RUSA
  GLUSMAN, GERMAN 12 ISRAELITA/RUSA
  GLUSMAN, JACKE 29 ISRAELITA/RUSA
  GLUSMAN, MOSES 24 ISRAELITA/RUSA
  GLUSMAN, RUJLA 50 HEBREA/RUSA

  There are jewish families in Argentina with surname GLUSMAN

 12. lolek said

  U 7ydów nie kupować,
  Dla 7ydów nie pracować,
  Na 7ydów nie głosować.

  Ruch Narodowy RP
  Lista nr 7

 13. Marcin said

  Na rusofobi się jedzie. Myślicie,że ten gowniarzyk o tym nie wie.

 14. lopek said

  Ubrało się diablisko w ornat… i tak dalej. Kto ma nadzieję, że pewnego razu wilk owieczki przestanie pożerać i zacznie zajadać się trawą – czy są tacy?

 15. adsenior said

  Proszę zwrócić uwagę, jak ta nacja wybiórczo traktuje przynależność etniczną, jak do wyborów, to są „polakami”, jak o odszkodowania to są żydami!!

  ———-
  Bardzo celnie!
  Admin

 16. snag said

  Oni kształcą następców w najlepszych uczelniach za granicą a was wysyłają tam na saxy ,…

  Justyna Glusman

  Justyna Glusman (ur. 19 września 1974 w Warszawie) – polska ekonomistka i naukowczyni specjalizująca się w zagadnieniach polityki regionalnej, samorządowej, szczególnie w kontekście unijnym; działaczka społeczna i aktywistka miejska.

  Życiorys

  Absolwentka stosunków międzynarodowych w Szkole Głównej Handlowej (magister, 1998) oraz London School of Economics (Master of Science, 1999), gdzie w 2009 obroniła doktorat na temat akcesji Polski do Unii Europejskiej[1].

  Początkowo zawodowo związana m.in. z Urzędem Komitetu Integracji Europejskiej oraz przez kilka lat z sektorem bankowym. W latach 2012–2014 pracowała jako koordynatorka w ramach Programu Eksperckiego Prezydenta RP „Laboratorium Idei”[2]. Następnie do 2015 była doradcą w Związku Miast Polskich. Współpracowniczka Forum Od-Nowa[3] oraz członkini rady ekspertów ośrodka myśli i dialogu THINKTANK. Felietonistka, której teksty związane z miastem (np. edukacja, zieleń czy transport publikowane były w „Gazecie Wyborczej”. Obecnie wykładowczyni SGH.

  Od 2008 działa w Stowarzyszeniu „Ochocianie” z ramienia którego kierowała pracami komisji dialogu społecznego ds. środowiska przyrodniczego przy Biurze Ochrony Środowiska w Warszawie.

  W czerwcu 2018 została ogłoszona kandydatką koalicji Ruchy Miejskie dla Warszawy na prezydenta Warszawy.

  https://r-scale-60.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/fface8385abbf94b4593a0ed53a0c70f/8ba2e0d0-9f37-4537-9590-7c19bbcfff37.tiff?type=1&srcmode=3&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=360&dstw=640&dsth=360&quality=80

 17. Lily said

  Re 11;Lolek
  Jeszcze jedno,pozyczac.

 18. lolek said

  faktycznie –
  nie kupować
  nie pracować
  nie pożyczać
  nie głosować
  7777

 19. Skoro nie mozemy dostac wiz do USA – to nam nowy prezydent Warszawy sprowadzi Ameryke do Polski:

  Liberal utopia of Portland, Oregon: Entire city block and family bike path taken over by homeless – Investment Watch Blog

  http://www.investmentwatchblog.com/liberal-utopia-of-portland-oregon-entire-city-block-and-family-bike-path-taken-over-by-homeless/

 20. snag said

  6 – 😉 ,…

  Isaac Spiewak grew up in Warsaw, Poland and fled to America in 1903.

  I. Spiewak & Sons, Inc.

  Type Private Industry – Apparel manufacturing
  Founder Isaac Spiewak

  Headquarters New York City, USA

  Key people
  Roy Spiewak (President and CEO)

  Products Uniform outerwear

  Website Spiewak.com

 21. Pif paf said

  Śpiewak? Ta żydowska menda na prezydenta Warszawy? No to mamy już w Polsce Israel cała gębą. Wydymali nas Polaków żydo-chazarzy bez mydło. To straszne. Teraz będziemy my po arabach emigrować za chlebem a te kurwy będą się na naszej Ojczystej ziemi panoszyć.

 22. snag said

  Ooops ! Logo nie wskoczyło – Dorobił się na rządowych kontraktach ,…

 23. Goj said

  A to talełe, też nie chce żyć w Erec. Woli pełne nienawistnych gojów Polin i ich trefne kasełe.

 24. snag said

  Troll ,…

  … przeczytaj jeszcze raz (jeśli umiesz) w jakim tonie autor to pisze i co chce przekazać bo tym linkiem dowodzisz ze albo nie masz zielonego pojęcia o co mu chodzi, albo żeś pustak … Pick one.

  Autor pokazuje do czego prowadzi opiekuńczy system i działalność do-gooders* którzy chcą zbawić świat okradając podatnika.

  *a well-meaning but unrealistic or interfering philanthropist or reformer.

 25. NC said

  Jan Śpiewak to po nasiemu Jojne Singer 🙂

 26. Od początku PRLu nie było POLAKA na stanowisku prezydenta/burmistrza/mera Warszawy.
  Same hazaraki, no, może 1 szabesgoj, nie więcej.
  Ten kandydat, Jojne Singer, wygląda mi na wyjątkowo bezczelnego: już nic nie ukrywa…
  Niedobrze, oj niedobrze, poprzednicy jeszcze się maskowali!

 27. Bogaty Miś said

  O ile pamięć mnie nie myli, to ten młody był oskarżony o jakieś defraudacje…

 28. Reksio said

  Robienie „Central parku” z najdroższych gruntów w Polsce właściwie tego pajaca dyskwalifikuje, poza tym że Central park w Nowym Jorku ma określoną formę i określone funkcje przewidziane w całym założeniu Manhattanu. Odnoszenie tego do Warszawy świadczy o tym, że to prawdziwy kretyn.

  W Warszawie funkcje napowietrzające pełnią tzw kliny, które zresztą są dewastowane przez tzw deweloperów, stad coraz gorsza jakość powietrza. Czemu o tym Jojne Singer nic nie mówi? Bo tzw deweloperzy to jego rodacy?

  Natomiast to, że brzegi Wisły mają zachować swój naturalny charakter to wielki, plus. Ciekawe gdzie o tym przeczytał, bo sam tego nie wymyślił.

 29. revers said

  Po HGW przejeciach kamienic na trefny paper, czasami pisane na kartce na kolanie bezspadkowy akt wlasnosci, musza i Spiewaki sowje przekrecic, wyszlamowac..

 30. lolek said

  Lansik na HGW (której i tak nic się nie stanie) w komedii z cyklu:

  „Jak przegrać, żeby wygrać.”

  W nawijaniu na uszy i przywdziewaniu co raz to innego futerka są przez dekady uprawiania wielowarstwowej „demokracji” doskonale wprawieni.

  A wybory …
  „Nie ważne, kto wygra wybory.
  Wybory mają być wygrane!”

 31. karol said

  Glosujmy na gmine zydowska i Schudricha .

 32. existō said

  > Nie rozmawiam ze Sputnikiem, bo jestem polskim patriotą

  Bo historia Polski zaczęła się 10 kwietnia 2010, a „polski patriotyzm” do nienawiść do Rosji przy jednoczesnym ciągnięciu na wyścigi obrzezanego ch**a.

 33. narozniak said

  czytałem że na Jazdowie w domkach fińskich chciał stworzyć kibuc. Kiedyś pytany w kurierze warszawskim czy będzie kandydował do sejmu, powiedział że w samorządzie ma misję i dobrze się w niej sprawdza. pytanie, co to za misja.

 34. Boydar said

  Ja tylko do Misia, ale nie żeby dokuczyć.

  Panie Misiu, mam głęboko w du.pie czy był czy nie był. Oskarżać o defraudację to po pierwsze jak sama nazwa wskazuje – oskarżać. Ja mogę oskarżyć Misia że mi cały słoik miodu wyżarł z szafki. To jest właśnie oskarżenie. Po drugie, jak znam się na takich oskarżeniach, to oskarżali ci co odsypu z tych „defraudacji” nie dostali.

  Gdzie to wszystko mam to już napisałem. A teraz jak wygląda to czego tam nie mam. Otóż gdybym miał coś w tej sprawie do powiedzenia to żadnego […] na prezydenta stolicy Polski !!!.

  Ponieważ oczywiście nie mam, pozostaje opinia jak wyżej. I nie ograniczałbym się do funkcji jak przedmiotowa, tak jak pisałem wcześniej, można spróbować zostawić muzyków i aktorów /nie wszystkich, bo taki nergal to kawał wrednego głupiego chu.ja a nie muzyk/. Reszta na barkę albo poza granicę Państwa.

 35. snag said

  Krotka pamiec – 5 lat temu …

  Polacy eksmitowani z centrum stolicy, ich miejsce zajmie żydowski kibuc
  ————————————————————-
  https://gloria.tv/article/wokg7Va4NHjQ2TAqMyCCqCnYY

  „Okazuje się jednak, że miejsce po eksmitowanych Polakach zajmą Żydzi. Teren i domki przekazano im nieodpłatnie.

  W oczyszczonych z Polaków budynkach „powstanie kibuc z warsztatem stolarskim i ogródkiem. Młodzi Żydzi będą w nim przygotowywać sie do „życia w mieście””. Jednym z inicjatorów przedsięwzięcia jest Jan Śpiewak z Żydowskiej Ogólnopolskiej Organizacji Młodzieżowej – można przeczytać na stronie gazeta.pl.”

  ——
  A jak jest w USA? Podobno tam biją i ganiają żydów…
  Admin

 36. Andzia said

  To już kolejne pokolenie złodziejskiej kasty: https://www.youtube.com/watch?v=IX8fbO4j86M&t=20s

 37. Sebastian said

  >https://www.youtube.com/watch?v=Ts4onH3Jsew

 38. Tymianek said

  Nie rozmawiam z żydami, bo jestem polskim patriotą.

  Tylko świnie zadają się z żydami.

 39. snag said

  35 ,…

  W Stanach miasto czy ktokolwiek nie zabierze stopy ziemi wlascicielowi bez kompensacji a moze sie starac jesli np. chodzi o droge czy miejska infrastrukture. Sad decyduje za ile jesli wlascicielowi nie podoba sie oferta miasta.

  Nizej przyklad: W Atlantic City Trump po dlugich targach oferowal kobiecie 5 milionow za te chalupke a ta odmawila wiec zbudowal kasyno dookola domu. Po latach ktos wpadl na pomysl zeby kupic dzialke pod mini park i wygral w sadzie pozniej okazala sie ze byl to rywal Trump’a wlasciciel dwoch innych kasyn.

  W czasie kampanii na prezydenta rywale Trumpa wyrzucali mu ze chcial bzyknac wdowe, oczywiscie finansowo … jakby ktos pytal.

  The Vera Coking House in Atlantic City, photographed by Jack E. Boucher in the early 1990s.

 40. snag said

  Lista ‚radnych’ Stolicy, polscy jew asskissers, mniejszoscia – Jedna z pewnością Polka bo zbyt ładna na żydówkę ,…
  https://www.portalsamorzadowy.pl/ocen-radnych/miasto/warszawa,3.html

 41. VAV said

 42. lolek said

  @VAV
  O!
  18:15
  prof. Ryszard Kozłowski !

  Znam jego wypowiedzi sprzed lat publikowane przez Radio Maryja na temat zasobów Polskich złóża geotermalne. O technologii spalanie węgla w złożu (tzw. zgazowanie węgla).
  Pełne frazesów rządy „dobrej zmiany” zupełnie o tym zapomniały.

 43. lolek said

  cd 40.

  Skoro prof. Kozłowski popiera pana Potockiego to należy o tym głośno powiedzieć.

 44. star1 said

  Starszy brat-kumpel Śpiewaka, czyli Singera, niejaki Jojnie (czy jak mu tam) wcale nie próżnuje. Oto wystroił się w dres reprezentanta Polski i obfotografował z Anitą Włodarczyk, żal patrzeć. na Włodarczyk, oczywiście

  .https://www.gazetawarszawska.com/index.php/okupacja-zydowska-w-polsce/2063-hanba-anity-wlodarczyk-hanba

 45. lolek said

  prof Ryszard Kozłowski – „Blokowane tematy w Polsce – Geotermia”

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: