Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Janek o Dobre rady, ale diagnoza …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  revers o Konfiskata majątku bez wyroku…
  revers o Rasizm w USA? Czarnoskóry dzie…
  martino o Wolne tematy (41 – …
  martino o Wolne tematy (41 – …
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  Piskorz o Wolne tematy (41 – …
  revers o Kiepski kandydat na „świę…
  Lolek (Prawdziwy) o Pewnego razu w Ameryce
  OutsiderR o Wolne tematy (41 – …
  Piskorz o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

10-letnia dziewczynka skonała w męczarniach po potraktowaniu jej miotaczem ognia przez niemieckiego bandytę w mundurze

Posted by Marucha w dniu 2018-10-01 (Poniedziałek)

Gdańsk, cmentarz na Zaspie.

Spoczywa tu 10-letnia Erwina Barzychowska. Mała, niewinna dziewczynka, której jedyną zbrodnią było to, że znalazła się w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie – rodzice nie zdążyli jej ewakuować z zaatakowanej przez niemieckich bandytów Poczty Polskiej.

Gdy zapłakana 10-latka wybiegła z budynku, podszedł do niej Niemiec i spokojnie puścił jej w twarz strumień ognia. Tak, miotaczem ognia w małe, wystraszone dziecko. Mała Polka konała przez 7 tygodni.

Spoczywają tu pozostali obrońcy polskiej poczty, również spaleni żywcem – jak naczelnik poczty Józef Wąsik, lub zastrzeleni – jak dyrektor Jan Michoń, z białą flagą w dłoni, zastrzelony podczas kapitulacji. Ich jedyną zbrodnią było to, że mieli czelność zachować się jak mężczyźni i bronić ojczyzny napadniętej przez niemieckich bandytów i sadystycznych morderców.

Spoczywa tu Roman Ogryczak, polski działacz patriotyczny, prezes Gminy Polskiej w Gdańsku, który został aresztowany i zmarł w wyniku tortur – miał zmasakrowaną twarz i wybite oko.

Nie ma tu miejsca na wypisywanie wszystkich spoczywających tu Polaków, wymordowanych przez niemieckich zbrodniarzy. To temat na osobny wpis.

Kilka lat temu ktoś podpiłował znajdujący się na tym cmentarzu drewniany krzyż.

Cisza. Prezydent Adamowicz nie pojawił się na miejscu, nie zwołał konferencji.

W maju 2017 ten sam krzyż został podpalony.

Cisza. TVN nie przyjechał, nie zrobił reportażu o odradzającym się jak w czasach komuny ,,antychrześcijanizmie”.

Pół roku później, 17 października, krzyż został podpalony ponownie, tym razem już starannie. Podjęto decyzję o odpiłowaniu krzyża i usunięciu go z cmentarza.

Cisza. 99% z was dowiaduje się tego w tej chwili, ode mnie. A nie rok temu z mediów.

Początek stycznia 2018, na tym samym cmentarzu zdewastowano… 38 betonowych krzyży tworzących ogrodzenie.

Cisza. Nie było Adamowicza, nie było TVN, nie było Radia Zet, nie było nagonki w prasie, nie pojawił się ani jeden rabin. Nikt nikogo za nic nie przepraszał.

Kiedy kilka dni temu jakiś wariat (leczony psychiatrycznie) wybił szybę w synagodze, byli wszyscy. Adamowicz, TVN, rabinowie, przedstawiciele gmin żydowskich, przedstawiciele Kościoła, przeprosiny, kajanie się. Wybitą szybę wstawiono uroczyście, na oczach kamer, kilkadziesiąt godzin po wydarzeniu.

Po spalonym krzyżu na cmentarzu w Gdańsku stoi puste miejsce. Rok po spaleniu.

To Twój kraj, to Twoja rzeczywistość.

> https://www.facebook.com/razproza/photos/a.1645736702304423/2210160592528695/?type=3&theater

Zaraz ktoś niechybnie napisze, że na tym właśnie polega mądrość naszego Narodu – że ma on wszystko w dupie.
Admin

Komentarzy 19 to “10-letnia dziewczynka skonała w męczarniach po potraktowaniu jej miotaczem ognia przez niemieckiego bandytę w mundurze”

 1. Bękart said

  Prowokacje urządzane są po to, żeby zlokalizować ogniska oporu i potem je eliminować. Dlatego dokonywane są zbezczeszczenia cmentarzy czy produkowane obsceniczne filmy. W reakcji na takie wydarzenia podnoszą się głosy tych, którzy jeszcze mają siłę protestować i są w miarę zorganizowani. „Rozpoznanie ogniem”.

  Patrząc na dzisiejszą tzw scenę polityczną/medialną w Polsce zastanawiam się kto z nich nie dostałby KS za zdradę/kolaborację w czasie IIWŚ.

 2. Dziadzius said

  ja jestem po za krajem ale z tego co obserwoje [ nie tylko w tej zalosnej tu opisanej sytuacji ale w ogole] to uwazam ze NAJWIEKSZYM wrogiem Polski i Polakow to nie ten wrog z za granicy ale te qurwy co sa wewnatrz kraju i ktore pod pozorem polskosci draza nasz narod jak termity od srodka i niszcza od korzenia jaka kolwiek podwaline narod chce budowac . Wiemy historycznie ze ani zydzi ani fucksdojcze ani ukraincy czy rosjanie nie sa i nie byli nam nigdy Przyjacielami i dlaczego my we wlasnym kraju pozwalmy tym obcym gnidom nasza kerw psuc!!!

 3. Wieloimienny said

  To nie tylko w Gdańsku. Co się dziwić skoro w okolicach mojej miejscowości na Pomorzu żyje pełno „Polaków” z takimi nazwiskami jak Buchwald, Klinkosch, Wejer, Hoppe, Klunder, Bauer itd.
  A potem się dziwić, że okoliczni wójtowie i burmistrzowie szwabom stawiają pomniki, a na to co polskie kręcą nosem.
  W szkole podstawowej do której chodziłem jest tablica upamiętniająca polonistę który już w pierwszych dniach okupacji stawił opór Niemcom prowadząc tajne komplety. W październiku 1939 wsypał go gestapowcom jeden z miejscowych Niemców. Dzisiaj rodzina Niemca żyje sobie dostanio prowadząc firmę, a o polskim bohaterze rozstrzelanym za naukę polskiego nie wolno nic gadać, bo „nauczyciele” zamykają dzieciom usta. Ostatnia uroczystość pod tablicą w szkole miała miejsce w latach dziewięćdziesiątych.
  Za to lokalne władze usuwają antykrzyżackie
  pomniki postawione za czasów Gomułki i stawiają murale ku pamięci niemieckich osadników ze średniowiecza.

  Komuchy mieli po 1945 wszystkich szwabów i ukrów wywalić do siebie, a nie pozostawiać w Polsce tylko dlatego, że jakiś szkop znał język polski.

  Akcję Wisła też przeprowadziłbym w inny sposób. Zero deportacji na Pomorze, tylko kula w łeb i do piachu zgodnie z ideą, że ziemia każdy gnój przyjmie.

  Kiedy pojadę jakieś 30 – 50 kilometrów na zachód od swojej wioski to pełno Bondarenków i innych Siemionków.

  Tak zostawiliśmy, tak mamy. Jak będzie choćby jeden szwab, żyd czy ukr siedział na polskiej ziemi to zawsze będzie bruździł!

 4. Moher49 said

  @1
  To prawda, ci co się wychylają giną w niewyjaśnionych okolicznościach. Dlatego będzie wkrótce głęboko ukryta konspiracja. Pała przegięta.

 5. Gdy zapłakana 10-latka wybiegła z budynku, podszedł do niej Niemiec i spokojnie puścił jej w twarz strumień ognia. Tak, miotaczem ognia w małe, wystraszone dziecko. Mała Polka konała przez 7 tygodni.

 6. Boydar said

  Pan Gajowy się nabija, zupełnie niepotrzebnie. Co może zrobić polski „naród” ? Pan wie, co robi francuski; bierze kredki i maluje drwala.

  Należy bez żadnego śledztwa poczęstować grubym śrutem za śledztwo odpowiedzialnego, nie trzeba nawet szukać, na stronie internetowej „śledczych” stoi jak byk. Bo nie tylko przyjął dyspozycję, żeby śledztwo udupić ale wręcz bez żadnego śledztwa dobrze wie kto to zrobił. Jego kamraci też wiedzą („… po co oni szukają kto zamordował, przecież w tym kraju tylko my mordujemy …”), a żaden farby nie puścił. To nie jest sprawa taka prosta, z tym śrutem znaczy się. To tylko w lesie za gajówką się udaje bez pudła.

  Dopóki sądy będą jakie były do tej pory, nic z tego nie będzie. Jest jakimś rozwiązaniem kryterium uliczne ale niezbędna skala przekracza liczby w zachodniopomorskim. To co, czekamy aż górale przyjadą pociągami ze wsparciem merytorycznym ? Oni sobie dzisiaj nawet z „inwestorami” nie radzą. a przecież mogliby tego i owego ciupażką poczęstować wieczorową porą jako to drzewiej bywało.

  Przeciw lawinie w pojedynkę nie poradzi, a nas porwało ewidentnie. Pociecha w tym, że jednak lawiny są przeżywalne, w końcu się roztapiają a normalne życie toczy się dalej. Ino sromoty szkoda, no że się zdarzyła.
  —-

  Ciekawe, jak miał na imię ten „Niemiec”; może Ralf ? A może poszedł do lasu …

 7. @ 3. Moher49
  ” Dlatego będzie wkrótce głęboko ukryta konspiracja.”
  Uważam, że już nigdy nie będzie POLSKIEJ konspiracji, bo:
  TW „Bolek” odebrał Polakom wiarę w to, że może być przywódcą ktoś inny niż hazarak,
  każdy młody Polak jest pod nadzorem jego komórki/kompa –
  resztę proszę sobie dopisać…

 8. Joung said

  Spoko przyjacielu .
  Jak zaterkocze MG-42 To cala Polska sie obudzi ..Ale bedzie juz zapozino

 9. Dictum said

  A gdzie Głódź? A gdzie Gądecki (co to ojczulkowie na Jasnej Górze codziennie każą się za niego modlić)?
  A czy przeciętny katolik zapytany o to, kto jest prymasem Polski, odpowie prawidłowo? Powinien zapytać – a czy my w ogóle mamy jakiegoś prymasa?
  Kościół w Polsce to tylko wierni i garstka pasterzy. Wyższe szarże nam po NIC!

 10. Boydar said

  „… wyższe szarże nam po NIC! …”

  To nie jest tak, Panie Dictum. One potrzebne są; i biskupi, i kardynałowie, i oczywiście Papież. Bo taka jest struktura rodziny.

  Tylko to co jest teraz tam TO NIE JEST RODZINA !
  Na pewno nie moja.

 11. Sebastian said

  Czy napastliwie antykościelny film, na który zachęcona wszechobecną reklamą publiczność, mówiąc kolokwialnie „wali drzwiami i oknami”, może przyczynić się do wzrostu napaści na obiekty kultu i przedstawicieli duchowieństwa? Pytanie retoryczne. Chcielibyśmy się mylić, ale trudno być zdziwionym jeśli następne tygodnie przyniosą kolejne nasilenie antykatolickiej agresji.

  https://www.pch24.pl/efekt-kleru–podpalony-kosciol–slowna-napasc-na-duchownego,63184,i.html

 12. Dictum said

  To nie jest rodzina, Panie Boydar, to są czasy ostateczne.
  OREMUS!

 13. Boydar said

  „To” nie, ale też tu rozbieżności nie mamy. Natomiast idea hierarchii jest zasadna i ludzka, przynajmniej ja tak uważam.

  Zobacz Pan; Gajowego wsiorbało i Gajówka wręcz zamiera w oczach. Autorytet, pasterza, musowo posiadać.

 14. Dictum said

  Pan Kierownik niech sobie wypoczywa na łonie Ojczyzny i nabiera sił.
  A i tak jak na urlopowicza to służbowe obowiązki spełnia z nawiązką i o nas nie zapomina.
  Ale ma Pan rację, dobre przywództwo w każdej zbiorowości to konieczność.

 15. @ 8. Dictum
  „Kościół w Polsce to tylko wierni i garstka pasterzy. Wyższe szarże nam po NIC!”

  Zasadniczo, to się zgadzam – ale będąc upierdliwym staruszkiem to trochę tę opinię rozwinę:

  – „wierni”, ilu wiernych uprzedziło swego proboszcza w mniej więcej taki sposób „jak długo będzie w kościele obchodzony Dzień Judaizmu tak długo nie dam na tacę nawet złamanego grosza”,

  – „garstka pasterzy”, ilu z nich informuje wiernych o tym, że: bliźnim jest dla Żyda/żyda/hazaraka TYLKO inny Żyd/żyd/hazarak, a goje są tylko bydlętami o ludzkiej postaci, których zadaniem/obowiązkiem jest służenie Żydowi/żydowi/hazarakowi, że Kol Nidrei uwalnia Żyda/żyda/hazaraka od wszelkich zobowiązań/przysiąg względem goji, itd.

  – „wyższe szarże”, we Watykanie zawsze były Żydami/żydami, ostatni „papieże” są tak bezczelnymi hazarakami, że już przestają się maskować, a w Polsce „wyższe szarże” to hazaraki, zboczeńcy, itp. dawno temu wciśnięci do Seminariów przez UB/SB by rozkładali Kościół od wewnątrz w miarę „awansowania”, lub chociaż celebrowali pogrzeb Berele Lewartowa z nadgryzionym członkiem, zanieczyszczali Wawel zwłokami hazaraka, itp. itd.

  Żydokomuna dobrze wiedziała, że TYLKO Kościół będzie w przyszłości JEDYNĄ organizacją mogącą zjednoczyć szipli+patriotów w oporze przeciwko hazarakom+szabesgojom więc nie wymordowała kleru, jak w Rosji, lecz postąpiła skuteczniej…

 16. Piotr said

 17. Dictum said

  ad. 14.
  Wszystko to gorzka prawda.
  Więc co nam zostaje (nam, staruszkom i tak do pewnego stopnia na wylocie z tego świata – mówię o sobie) ?
  Pozostaje nam nie wypuszczać RÓŻAŃCA z rąk.
  Jak mówił jeden ksiądz, taki z tych „prostych” pasterzy, a jego słowa naprawdę rozwiewają rozpacz – Katolikom nie wolno bać się, bo wiedzą i wierzą, że każde zło jest podeptane i zmiażdżone stopami Matki Chrystusa, Królowej Świata (i Polski) – Amen.

 18. @ 17. Dictum
  „Pozostaje nam nie wypuszczać RÓŻAŃCA z rąk.”

  Eee tam, wystarczy nie wypuszczać RÓŻAŃCA z ręki, jednej ręki!
  A do drugiej ręki wziąć choćby PÓŁCEGŁÓWKĘ – I dopiero wtedy, ewentualnie, prosić Matkę Chrystusa o pomoc!!!
  Pozdrawiam.

 19. @ 16, Piotr
  „https://www.youtube.com/watch?v=bxm6oKcc-KM”
  Tak dalece nie zdaję sobie sprawy z „codziennej Polski”, że ten klip jest dla mnie wstrząsający…
  Za parę dni sprawdzę comms, dzisiaj brak reakcji – to też daje do myślenia!

Sorry, the comment form is closed at this time.