Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Maciej Grubski affaire

Posted by Marucha w dniu 2018-10-03 (Środa)

Pod koniec wakacji zadzwonił do mnie senator Maciej Grubski (jeszcze wtedy z Platformy Obywatelskiej). Telefon mnie nie zdziwił, wszak znamy się od kilku lat.

Senator jest przewodniczącym Polsko-Irańskiej Grupy Parlamentarnej, a ja szaloną dziennikarką, która ma odwagę przedstawiać Iran w innym świetle niż żąda tego Waszyngton i Tel Awiw.

Od czasu do czasu ucinaliśmy więc sobie pogawędkę o tym, jak lubimy i szanujemy Persów. Amerykanie podle ich traktują (sankcje, groźby, pomówienia), dlatego z naszych rozmów powstawał czasem jakiś niepoprawny politycznie wywiad (lub komentarz do artykułu), który potem publikowałam, głównie na łamach tygodnika „Myśl Polska”.

Sierpniowy telefon różnił się jednak od poprzednich. Senator zauważył na Facebooku moje zdjęcia z Krymu i zagadał na temat Rosji. Rozmowa rozwinęła się w ciekawym kierunku, pojawił się więc pomysł, by z telefonicznej pogawędki zrobić wywiad. Na nagranie umówiliśmy się kilka dni później.

Czułam, że szykuje się sensacyjny materiał, wszak w pamięci miałam poprzednie odważne wypowiedzi Grubskiego, w których krytykował Izrael za mordowanie Palestyńczyków; bronił Syrii Asada; zachęcał do tego, byśmy robili interesy z Iranem i nie oglądali się na Amerykanów. Niestety treści te przeszły bez większego echa. Powód? Ukazały się w „Myśli Polskiej”. Tajemnicą nie jest, że tygodnik ma skromny nakład, a do tego od zawsze prezentuje poglądy, o których w innych mediach boją się nawet pomyśleć.

Kiedy więc polski parlamentarzysta zapowiedział się z pozytywnymi wypowiedziami na temat Rosji i Putina, rozmyślałam co tu zrobić, by zostało to zauważone. Kombinowałam, kombinowałam, i wykombinowałam. Zaproponowałam Grubskiemu, że możemy przeprowadzić ten wywiad dla… portalu „Sputnik” (mam tam swoje znajomości). Lojalnie uprzedziłam, że jest to portal należący do państwowego koncernu Rossija Siegodnia (podlegające pod Kreml Federalne Państwowe Zjednoczone Przedsiębiorstwo Międzynarodowa Agencja Informacyjna) i może być gorąco. Senator się zgodził. Efekt był piorunujący.

Niemal wszystkie media w Polsce cytowały słowa, na które jest powszechny zakaz. Dzięki temu Polacy masowo przeczytali o bardzo ważnych sprawach. Poniżej garść wypowiedzi, które jako cytaty ze „Sputnika” przebiły się do polskich mediów.

Wrogą postawę wobec Rosji senator Grubski spuentował słowami: „Jeżeli mamy kupować dzisiaj ropę czy gaz od Saudów czy Amerykanów, które są droższe niż ropa i gaz rosyjski, to trzeba się poważnie zastanowić jaki jest w tym interes Polaka. Wychodzi na to, że żaden, bo każdy Polak dokłada do droższego paliwa. A więc każdy Polak dopłaca swoje pieniądze za wrogą postawę wobec Rosji”.

Zaangażowanie polskich polityków w kijowski Majdan mój rozmówca ocenił w ten sposób: „Wymyśliliśmy sobie, że wspierając Ukrainę będziemy mieli bufor bezpieczeństwa w stosunku do Rosji. Moim zdaniem tak nie jest, dlatego że Ukraina jest teraz rozchwianym państwem z ogromem problemów, z których prędko nie wyjdzie”. I dalej: „(…) Ukraińcy zachowują się w stosunku do Polski bardzo źle w kwestiach historycznych. Negatywne wydarzenia z przeszłości nie zostały wyprostowane ani wyjaśnione i gdzieś tam to funkcjonuje cały czas.”

A jak polski senator ocenił ewentualne zagrożenie ze strony Rosji i samego Władimira Putina? „Nie sądzę, by obecny rząd na Kremlu, z prezydentem Putinem na czele, był przeciwny Polsce. Musimy sobie uzmysłowić, że geopolityka rosyjska nie zakłada konfliktu z Polską. Mam pełen szacunek do prezydenta Rosji i jestem pod ogromnym wrażeniem tego człowieka” – spuentował Grubski.

Oczywiście treści te nie przebiłby się do polskich mediów, gdyby Platforma Obywatelska nie zrobiła idiotycznego ruchu. A mianowicie, za szczere słowa senator Maciej Grubski został zawieszony, po czym sam honorowo odszedł z partii nie godząc się na kneblowanie mu ust.

Oburzający brak poszanowania dla wolności słowa ze strony największej partii opozycyjnej (która sama najgłośniej krzyczy o wolności i demokracji) jedynie wzmocnił cały przekaz. Dalej pomogły już polskojęzyczne media, przyciągając publikę nagłówkami o wielkim skandalu.

Agnieszka Piwar
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 11 to “Maciej Grubski affaire”

 1. Tak z grubsza said

  To się nazywa legendowanie?

 2. dorzeczy said

  Jedyne państwo na „świecie żydowskim”, które ma JAJA i nimi dzwoni na żydów. Reszta usłużnie podchodzi pod rzyci murek i się załatwia.

 3. witek said

  Bo wariaci mają swój świat 🙂

  http://www.tokfm.pl/Tokfm/10,115170,23840688,kornel-morawiecki-chce-zblizenia-z-rosja-krystyna-kurczab-redlich.html

 4. revers said

  ta wariaci, jeden robi jak bibi, podchody pod rosje, a junor Morawiecki chce sprowadzic nachodzcow, wyrachowana gra o ile podchody pod miskwe nie spelna sie skoncza sie naturalna smiercia senora Morawieckiego i na zyczeniach, o tyle junior ma realna wladze i pomocnika z Mossadu Danielsa.

 5. JerzyS said

  Daniels

 6. Marek said

  Pani Krysia Kurczab – Redlich. Żałosne zdania klepane z kartki wraz z prowadzącym wywiad w tok-fm, jak wyżej podano – dziennikarka „polska” nazwała Putina bandytą.
  W latach 1990–2004 była korespondentką „polskich” mediów w Rosji, a od II wojny czeczeńskiej także autorką filmów dokumentalnych o Czeczenii, w których przedstawiała wojnę zgodnie ze swojską narracją.
  Rusofobka z korzeniami.

  Córka niejakiego:
  Jan Kurczab, pierwotnie Arnold Zimentstark[1] (ur. 30 stycznia 1907 w Krakowie, zm. 13 października 1969 w Krakowie) – polski pisarz, reżyser, dramaturg, publicysta, autor nowel, powieści obyczajowych oraz dla młodzieży, działacz społeczny, z wykształcenia inżynier chemii.

  Urodził się w rodzinie żydowskiej, jako syn Jakuba Zimentstarka i Pauliny z domu Groner.
  itd

  tfu

 7. Marek said

  mordka tej rusałki:

 8. Sebastian said

  Na dobranoc historia wielokrotnie już opisana, dość smutna, wielu z Was znana. A opowie ją w skrócie John Bingham ‏@johnbinghamjr. Jedziemy:

  Zgodnie z @Wikipedia życie pani Krystyny Kurczab-Redlich, urodzonej w 1954 roku, zaczyna się dopiero 36 lat później. Piękna biografia.

  Dziennikarka i reportażystka, wieloletnia korespondentka w Rosji, autorka filmów dokumentalnych o Czeczenii. Obrończyni praw człowieka.

  Członkini sądu koleżeńskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Autorytet. Nagradzana przez Amnesty International i HFPCz.

  Do współpracy z komunistycznymi służbami Krystyna Kurczab-Redlich została pozyskana w 1978 roku. Współpraca trwała do upadku PRL.

  Jako TW ps. VIOLETTA inwigilowała m.in. Stefana Bratkowskiego, Jerzego Pomianowskiego, Leszka Kołakowskiego i wiele innych osób.

  „Posiada obecnie duże możliwości dotarcia do czołowych działaczy opozycji politycznej w kraju. Stwarza to szansę rozpoznania ich planów”

  Jednego z autorów książki „Resortowe dzieci” Krystyna Kurczab-Redlich, TW ps. VIOLETTA, w odpowiedzi na prawdę o sobie nazwała debilem.

  więcej już tylko oficjalnych informacji o dziennikarce w Wikipedii: Krystyna Kurczab-Redlich

  Jakieś komentarze???

  https://www.salon24.pl/u/giz3/742734,aktualnosci-krystyna-kurczab-redlich

 9. Izaurus said

  Zgoda z Rosją powinna być na pierwszym planie. Ale jak to zrobić, gdy wojska USrAela już są w Polsce, a na pierwszym planie jest obrona władzy chazarskiej nad Ukrainą? A mnie sie zdaje, że ta obrona junty Poroszenki wynika z rzymskiej zasady: „Per nexum sanguinis” tj. „przez związki krwi”

 10. Plausi said

  Znakomity przykład inscenizacji propagandowej

  w wykonaniu wspólników z PO. W podobny sposób są organizowane inne tego typu inscenizacje n.p. „zadzwonił do mnie senator Maciej Grubski” a funkcjonariuszka propagandy: „Zaproponowałam Grubskiemu, że możemy przeprowadzić ten wywiad dla… portalu „Sputnik” (mam tam swoje znajomości)”, w znajomości funkcjonariusza propagandy nie tylko tam należy uwierzyć, no bo jakże tu robić propagandę bez znajomości.

  Ważne przy tym, że „Niemal wszystkie media w Polsce cytowały słowa, na które jest powszechny zakaz.”, bowiem każdy etap ma swe zakazy i nakazy, dziś są takie, za parę tygodni mogą być inne, nie całkiem inne, ale przecie inne. Tzw. „opinia publiczna” wchłania takie zmiany wyjątkowo łapczywie, co potwierdza frekwencja na ostatnim produkcyjniaku dla pospólstwa: „Na film … da się oczywiście dostać bilety, ale albo na 22.00, albo w kącie sali. Dawno już nie było w kinach takiego tłoku, a w mediach takiego poruszenia.”

  https://marucha.wordpress.com/2018/10/04/polski-kosciol-na-rozstaju-drog/

  czyli jak już raz śpiewano: „byle na chama, byle dużo, byle głupio”.

  Zacytowane powyżej imiona własne można zastąpić innymi, przy tym jako portal wybrać coś z organów propagandy USA, RFN, czy innych organów. Naturalnie do zupełnie innej tezy, n.p. o „antysemityzmie w Polsce”, albo rzekomej „demokracji” tamże.

  Tylko w ten sposób można opanować język ludu

  https://marucha.wordpress.com/2018/10/04/polski-kosciol-na-rozstaju-drog/

  a w konsekwencji sposób jego rozumowania. Przykład filmu, chodzi o eliminację partnera medialnego jakim jest kościół, jest kolejną operacją w procesie, który trwa już od przynajmniej dekady. W końcu kręgi panujące nad Polakami i nie tylko, chcą zmonopolizować propagandę. Kk odegrał swą rolę w podboju kraju i ten dawny sojusznik

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  stanowi na dziś jedynie balast w dalszych operacjach przebudowy moralności i świadomości społeczeństw, z natury nieco konserwatywny, hamuje procesy zmian. Kręgi panujące nad Polakami chcą osiągnąć większą dynamikę zmian świadomości ludności, niejako z dnia na dzień zmieniać świadomość społeczeństwa, którą to technikę tak znakomicie wypracowano w Rosji po carskiej, III Rzeszy, ChRL, USA, Kambodży Pol Pota i mniejszych poligonach, w tym nawet w społeczeństwach muzułmańskich, patrz „Daesh”

  https://marucha.wordpress.com/2017/11/02/w-zeszlym-roku-niemcy-wydali-na-zasilki-dla-islamistow-astronomiczna-kwote-92-mld-euro/#comment-711970

  Powyższy tekst nie odnosi się do dość marginalnego zjawiska opisanego w artykule, a stara się uświadomić globalny proces, jakiemu jest społeczeństwo poddane od dziesiątków lat. Nie ma w nim nic błyskotliwego, bowiem z błyskotliwością nie można rozwiązywać problemów tego rzędu, błyskotliwość jest siostrą powierzchowności, której w dyskusjach nie brakuje.

 11. Plausi said

  Zasady strategii USA

  @9, Izaurus

  „A mnie sie zdaje”

  Zasady te wydają się nam super proste, stworzyć zarzewie konfliktu, aby zneutralizować zwalczające się strony i zredukować zagrożenie dla USA płynące od nich. Wg. tej zasady zrealizowano:
  Wietnam, po tej wojnie miały miejsce w tym rejonie liczne dalsze
  wojna Irak/Iran
  Jugosławia
  Afganistan
  Irak
  Libia
  Syrię
  Gruzja, Ukraina, Brexit neutralizują zarówno UE jak i Rosję
  ba, nawet Katalonia nosi takie znamię
  Wg. tej lini usiłowano sprowokować konflikt na obrzeżu ChRL w Korei, ale jak na razie się nie udało. W innym tekście zwracaliśmy też uwagę na podobny charakter dwóch wojen tzw. światowych, nazwynych tak chyba tylko dlatego, że były to wojny o światowe imperium, wówczas kontrolowane przez W.Brytanię. Aspirantem były w tych wojnach USA.

  W tym linku jest parę wskazówek, można się zastanowić nad konsekwencjami z tego wypływającymi

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  motyweacja elity USA jest prosta, im dłużej uda się zapobiec wzrostowi kandydytów na centrum imperium, tym dłużej pozostaną w tej funkcji USA, tysiące muzułmanów czy 35 milionów Polaków nie stanowią dla elity władzy w USA żadnej wygórowanej ceny dla ich ambicji imperialnych.

Sorry, the comment form is closed at this time.