Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zniszczymy wasze rakiety”: Amerykanie straszą Rosję III wojną światową?

Posted by Marucha w dniu 2018-10-03 (Środa)

Co kryje się za „pogróżkami” ze strony przedstawiciela USA w NATO?

Jeśli Rosja nie przestanie naruszać Układu o pociskach pośredniego zasięgu (traktat INF), Stany Zjednoczone mogą uderzyć w te pociski. Czytaj — w Rosję.

To nie jest zapowiedź trzeciorzędnego blockbustera o dobrych Amerykanach i złych Rosjanach. Jest to oficjalne oświadczenie ambasadora Stanów Zjednoczonych w NATO Kay Bailey Hutchison, która uważa, że ​​Rosja łamie jeden z kluczowych międzynarodowych traktatów, zamierza zaatakować Europę i tylko Ameryka może ją powstrzymać.

Moskowskij Komsomolec poprosił o komentarz eksperta wojskowego, który uważa, że ​​takie oświadczenia ze strony Stanów Zjednoczonych są na poziomie „dyplomacji jaskiniowej”.

Ekspert wojskowy, redaktor naczelny magazynu „Arsenał Ojczyzny” Wiktor Murachowski miał trudności ze skomentowaniem amerykańskiego przedstawiciela w NATO. „Takie bzdury nie podlegają analizie. Trudno nawet coś powiedzieć. Opierając się na oświadczeniach, ona po prostu chce samodzielnie rozpętać III wojnę światową. Poziom takich wypowiedzi oficjalnych przedstawicieli USA jest po prostu jaskiniowy” — przekonuje ekspert.

Według Murachowskiego Amerykanie próbowali przedstawić nam pretensje co do nieprzestrzegania Umowy o eliminacji pocisków pośredniego zasięgu. Rosja wielokrotnie oświadczała, że ​​jest gotowa na poważną dyskusję na ten temat na poziomie eksperckim, ale jak dotąd nie otrzymano żadnych oficjalnych pretensji. Napływają oświadczenia od polityków, urzędników, wycieki medialne, ale wspólna rosyjsko-amerykańska komisja techniczna, która powinna pracować nad monitorowaniem przestrzegania traktatu dotyczącego pocisków pośredniego zasięgu, jeszcze nie działa. Traktat ten zobowiązuje do nie testowania, nie produkowania ani nie wdrażania pocisków balistycznych i manewrujących naziemnego bazowania o zasięgu od 500 do 5,5 tysiąca kilometrów.

Nie otrzymaliśmy oficjalnych skarg, my również mamy pytania do strony amerykańskiej. W tym celu konieczne jest przygotowanie dokumentów, aby odzwierciedlić w nich obawy stron skierowane do siebie nawzajem. Generalnie powinny istnieć oficjalne dokumenty z odpowiednimi podpisami, pieczęciami i stemplami. Eksperci je rozpatrują, przygotowują oficjalne odpowiedzi. Powinna trwać rutynowa praca, której rezultatem jest oficjalne oświadczenie odpowiedniej upoważnionej osoby — wyjaśnił Murachowski. — Najwyraźniej nie chcą żadnych posiedzeń.

Wiktor Murachowski wyjaśnił, że Amerykanie zgłaszają pretensje do rakiety 9M729, która w NATO ma oznaczenie SSC-8. Jest to rakieta naziemnego bazowania, która według Amerykanów ma zasięg ponad trzech tysięcy kilometrów.

Według amerykańskich danych wszystkie testy 9M729 zostały zakończone, a teraz Rosja rzekomo przystąpiła do rozmieszczania tych pocisków, co jest pogwałceniem traktatu INF.

Jeśli podsumujemy rosyjsko-amerykańskie „starcia” o naruszenie traktatu INF, to w rzeczywistości po obu stronach nagromadziło się wiele pytań. Na przykład, nasza strona wielokrotnie zgłaszała skargi na rozmieszczenie w Rumunii i Polsce naziemnych obiektów obrony przeciwrakietowej wyposażonych w wyrzutnie Mk 41. Instalacje te mogą wystrzeliwać pociski manewrujące „Tomahawk”, które podlegają umowie.

Ponadto Rosja zwracała uwagę na użycie bezzałogowych statków powietrznych dalekiego zasięgu, które również podlegają ograniczeniom INF w sprawie pocisków manewrujących. Ponadto Stany Zjednoczone w trakcie testowania swoich systemów obrony przeciwrakietowej używają specjalnie zaprojektowanych pocisków balistycznych, których właściwości pokrywają się z pociskami średniego zasięgu. Logiczne byłoby usiąść przy stole negocjacyjnym i, jak to się mówi, wyłożyć wszystkie karty na stół, a nie zajmować się politycznym szantażem i straszyć społeczność groźbą rozpętania III wojny światowej.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 19 to “Zniszczymy wasze rakiety”: Amerykanie straszą Rosję III wojną światową?”

 1. Tak z grubsza said

 2. Maverick said

  Czasami lucyferianiwe mniejszego plazu niechcacy sie wygadaj o czym gadaja przy zamknietych drzwiach. Im obsolutnie nie mozna wierzyc i Polska jest ich wasalem.

 3. dorzeczy said

  Na strachu jedziemy niemal bez przerwy, od czasu jak parch opanował świat – finansowo. Po drugiej wielkiej wojnie parchatej, gdzie parchy podzielili sobie świat na pół i sterroryzowali go wojna nuklearna, żyjemy w permanentnym strachu, znaczy że nic się nie zmieniło i wielki Parch nadal nas kocha i chce rżnąc na potęgę, wmawiając nam, że to dla naszego dobra, jak i świata, na którym żyjemy – jeszcze.

 4. Anucha said

  Już byli w ogródku, już witali się z gąską i ,,,,, Rosja za sprawą Putina i patriotów powstała na równe nogi.
  Jazgot i wściekłość pretorian barona nie ma granic. I tak jak pisze Maverick z tej wylewanej żółci można odcedzić rzeczywiste plany siewców demokracji.

 5. snag said

  Sprostowała zanim wasz Sputnik opublikował artykuł – Baba mieli językiem jak niektórzy tu na gajowce, z tym ze ona przyznała ze popełniła gafę a na gajowce? ,…

  NATO ambassador clarifies: ‚I was not talking about preemptively striking Russia’
  ————————————-
  https://www.washingtonexaminer.com/policy/defense-national-security/nato-ambassador-kay-bailey-hutchison-clarifies-i-was-not-talking-about-preemptively-striking-russia

  ———-
  Aha. To się nazywa „gaffa”.
  Baba to pewnie absolwentka jednej z tych słynnych amerykańskich uczelni.
  Powiedziała co powiedziała i poszło to w media. Teraz niezdarnie to odkręca.
  Admin

 6. revers said

  ale tak sie nakreca bitness wojenny i osiga cele, raz gaffka, rat blow-em, raz w realu, bo w tym samym czasie Stolenberg w Brukseli znalazl juz budzet dla NATO minimum 41 mld., stworzyl nuklearna grupe szybszego reagowania, chyba nie na mrowki na syberii, szelfie arktycznym lub na chinskim murze, Gruzja prawie ze w NATO, do Iranu nedaleko lub w kaspijskie morze.

 7. Wszelka ohyda bierze się od żyda. said

  Psychopaci żydo-chazarscy na coraz więcej sobie pozwalają. To są degeneraci przy żłobach. Strach wśród tych curev żyć. Lepiej by było ich zlikwidować fizycznie. To byłby wielki sukces ludzkości !!!

 8. Joung said

  Oczywiscie od 7.Powinno sie ich juz likwidowac.Bo w przeciwnym wypadku To oni nas beda likwidowac I to podpierajac sie prawem.O dany delikwent nie dal sie (zaczipowac =RFID) TO znaczy jestes podejrzany o teroryzm .
  Ludzie Polacy moi drodzy kochani .OBUDZCIE SIE PROSZE.

 9. lopek said

  „Zniszczymy wasze rakiety”: Amerykanie straszą Rosję III wojną światową?”
  Koniec cytatu.
  Oni straszą nie tyle Rosję – co amerykańskich, głupich tubylców – aby zrabowana im forsa zasilała bez przeszkód ichni kompleks militarny.

 10. maasteer said

  Ad 8 Joung
  „O dany delikwent nie dal sie (zaczipowac =RFID) TO znaczy jestes podejrzany o teroryzm .” – póki co to chodzi o przymusowe szczepienia …

 11. Maverick said

  Nie wiem gdzie większość z Was mieszka, ale my tutaj w USA, w tzw. kolebce wolności to mamy przejebane. Praktycznie trują nas na każdym kroku, od „fake” żywności , nie leczącej medycyny tylko łagodzącej symptomy, lub powodujących nowe choroby. Trujące napoje, nawet te niby z prawdziwych owoców, w wodzie pitnej flour, wyciąg z kukurydzy GMO prawie we wszystkim, aspartame główny sprawca wielu przypadków raka i otyłości stoi na każdym stoliku w restauracji i także jest w napojach nawet w żywności. Nawet po kupieniu Whole Food przez Amazon nawet tam teraz nie ma żywności organicznej, jakkolwiek pozostały cenny organiczne. Co gorsze z nasion GMO bawełny robią olej do ludzkiej konsumpcji często mieszany z innymi dla zmyłki.

  To był pierwszy etap obniżania świadomości ludzkiej poprzez stałe dozowanie nas truciznami.

  Drugi etap to będą technologie mono-technology malutkie mikroprocesory które nieświadomie skonsumujesz a będą potem aktywowane w Twoim mózgu, czyli jak będziesz nadmiernie wierzącym w Boga wyeliminują to uczucie, na razie niszczą receptory wrażliwości w mózgach różnymi pigułkami antydepresyjnymi, które nawet zmieniają ci osobowość.
  Gdy G5 technologie zostaną wprowadzone to one będą aktywować te mikroprocesory,
  W drogocennym Izraelu już rozpracowano jak wyeliminować całe narody bazując na mono technologiach i DNA. Następne dwa pokolenia a może nawet nie będą ostatnimi Bożymi stworzeniami. Potem będą tylko bezduszne, bez dźenderowe osobniki pod kontrolą lucyfera.

  Ten stan nie będzie trwał długo nadejdzie spalenie planety jak przyrzekł nam Bóg.

 12. snag said

  Senor admin ,…

  Zamiast wytykać zapytał bym siebie czy nigdy nie palnąłem czegoś za co musiałbym przepraszać, prostować, etc ,…

  A tu … Oops! Stary wyga tez palnął ,…

  Moscow Apologizes for Misrepresenting VOA Report
  ——————————————–
  https://www.voanews.com/a/moscow-apologizes-misrepresenting-voice-america-report/3680295.html

  Russia’s Foreign Ministry spokeswoman has apologized to a VOA reporter for remarks made by Foreign Minister Sergei Lavrov at a Tuesday news conference, in which he misrepresented Voice of America reporting in a way that served to undermine the agency’s credibility.

  Hours after Lavrov’s remarks, Maria Zahkarova posted the apology on the Facebook profile of VOA Russian service reporter Danila Galperovich, who is based in Moscow.

 13. Maverick said

  Polskie kundle kabały z zachwytem wpychają nam to wszystko od szczepionek, do GMO żarcia, a łudzą się że Bóg będzie miał Polskę pod swoją protekcją. Tylko Rosja ma aspiracje bycia największym producentem żywności pozbawionej GMO. Nasze kundelki nawet nie widzą zagrożenia w G5 i już testują ją na mieszkańcach Gliwic bez ich zgody.

 14. Roman K said

  Stare Ruskie przyslowie …” Chcesz cos zalatwic z Lachem , gadaj z jego baba…… Mrs. Kay chlapnela jezorem…jakk iedys prez Reagan….

  Pytanie Autora textu: Co kryje się za „pogróżkami” ze strony przedstawiciela USA w NATO?

  odpowiem panu dorogoj towariszcz Srulnickij…..
  – Technologia…..dostepne technologie…..

  ——–
  Które to już chlapnięcie na najwyższych szczeblach władzy w USA…
  Admin

 15. Boydar said

  Mam podobne (14) wrażenie, wyłącznie technologie. Jeszcze do niedawna istotniejszymi weapons były informację dostarczane przez wszechobecną siatkę wywiadowczą (główny towar eksportowy Izraela). Ale wygląda mi na to, że ktoś ten kran systemowo dla niektórych zakręcił.

 16. Maverick said

  Polecam jak kabala manipuluje swiatem

 17. 12
  Snag
  Amerykanie wydaja 25 milionow dolarow rocznie na dywersje w Rosji i tzw. opozycje.
  Zdaniem koniokradow zadne panstwo nie ma prawa sie bronic przed agresja izraelsko-jankesowska.
  Izrael ma bron nuklearna, Pakistan ma bron nuklearna,Indie maja bron nuklearna, Korea Polnoscna ma bron nuklearna, w Europie sa bazy amerykanskie, ktore maja bron nuklearna; Rosja ma bron nuklearna,
  Od 300 lat Iran nie napadl na nikogo.
  No to dlaczego Iran nie moze miec broni nuklearnej?

  Ale eksperci USA i Anglii opowiadaja, ze Iran jest panstwem terrorystycznym.
  No to jak nazwac Stany Zjednoczone?

  Sedziowie ONZ nakazali USA zniesc wszelkie sankcje wobec Iranu, ktore zostaly nalozne na cele humanitarne, zywnosc i lotnictwo cywilne:

  UN Court Orders United States to Lift Iran Sanctions Linked to Humanitarian Goods, Civil Aviation

  http://www.informationclearinghouse.info/50368.htm

 18. Roman K said

  Panie Boydar….polecam paniu poszperac pod haslem- Avenger -12….

 19. Roman K said

  Pardon..usuneli wszystkie wazniejsze informacjie zostawili bajzel….I podstawili inny projekt…..w 1983 roku…gotowy i probowany by w stanie zabrac na poklad 300 ludzi…w Cosmos..o czym chlapnal prez Reagan….. Niech pan sprobuje Flaying Dorito….

Sorry, the comment form is closed at this time.