Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marek o Zachodnie koncerny wyprowadzaj…
  Boydar o Prezydent Duda nie ułaskawił p…
  Marucha o Prezydent Duda nie ułaskawił p…
  Boydar o Henryk Sienkiewicz – Szkice am…
  Boydar o Ostatni bój o Zaolzie
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Prezydent Duda nie ułaskawił p…
  Boydar o Prezydent Duda nie ułaskawił p…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Wielka Kopa Tatry o Wolne tematy (48 – …
  NICK o Ostatni bój o Zaolzie
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  NICK o Henryk Sienkiewicz – Szkice am…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Polski kościół na rozstaju dróg

Posted by Marucha w dniu 2018-10-04 (Czwartek)

Po premierze filmu „Kler” polski kościół ma o czym myśleć. Ale nie mają racji ci, którzy twierdzą, że Smarzowski nie zostawił na nim suchej nitki. Wręcz przeciwnie. To znak ostrzegawczy: hierarchowie, zatrzymajcie się i przemyślcie, czy nadal chcecie być kojarzeni z chciwością i pedofilami!

Na film Wojciecha Smarzowskiego da się oczywiście dostać bilety, ale albo na 22.00, albo w kącie sali. Dawno już nie było w kinach takiego tłoku, a w mediach takiego poruszenia.

[Co lepiej świadczy o polactwie, niż wszystkie przekleństwa admina. – admin]

Głupio robią samorządy, które usiłują bądź usiłowały cenzurować film. Nie jest to bowiem uderzenie w wiarę katolicką ani atak w wyznawców. To film o kościele grzesznym, pełnym ludzi skrzywdzonych, skrzywionych, bądź wciągniętych w korporacyjny system. Postawię śmiałą tezę: w podobnej konwencji można by nakręcić film pt. „Lewica”, „Prawica” albo „Dziennikarze”.

[Tak, „można by”. Zwłaszcza o „duchownych” judaistycznych. Ale takie filmy nie powstaną. Dobrze wiemy, d;;aczego – admin]

Smarzowski nie odkrywa przed nami Ameryki, ukazując kościelne pijaństwo, ekscesy, przywiązanie do pieniędzy. Nie pokazuje nic nowego nawet w kwestii korzeni pedofilii i molestowania: nie wychodzi poza prostą prawdę, że molestują ludzie, których również kiedyś wykorzystano bądź w jakiś sposób złamano.

Ale nie czuć, by Smarzowski nienawidził swoich bohaterów. Przedstawia ich raczej jako trybiki w wielkiej machinie, która nikogo nie oszczędza. Zarówno rubaszny ksiądz alkoholik, zarówno młody ambitny kapłan, za wszelką cenę dążący do tego, by zrobić karierę w Watykanie, jak i tłusty chciwy biskup — oni wszyscy zostali już przemieleni przez bezlitosną maszynkę, wyprani z uczuć, wepchnięci w jakieś koleiny, z których prawdopodobnie utknęli już na zawsze.

[Jaka znowu „machina”? Jakieś bezosobowe jestestwo obdarzone inteligencją i wolą? O czym my mówimy? – admin]

Smarzowski jest świetnym obserwatorem mechanizmów społecznych, potrafi doskonale odtworzyć specyficzne klimaty branżowych środowisk, jak pokazał choćby w „Drogówce”. Wie też doskonale, co czai się w każdym Polaku: mamy naturę, w której mieszczą się zarówno wielkie zalety, jak i wielkie wady.

[I wie, jakie są granice odwagi i bezkompromisowości. – admin]

Bohaterom „Kleru” ewidentnie rzuca koło ratunkowe: to wierni, to religijność, która jest „w ludzie”. To dzieci, które na lekcjach religii ciągle jeszcze słuchają. Ci wszyscy wierni pragną kościoła takiego samego jak oni: czystego, szczerego, wyznającego winy, kiedy trzeba. Wystarczy się w nich wsłuchać. Jeden z bohaterów boleśnie zresztą odczuwa to, że zignorował ten ważny głos.

[Niech się Smarzewski odpierdoli wraz ze swoim „kołem ratunkowym”. Będziesz, kiedyś, chuju, jeszcze wzywał księdza… – admin]

W tym wymiarze film niesie — zaryzykujmy to stwierdzenie — przekaz chrześcijański [!!! – admin]. Nie przekreśla kościoła jako istotnej części życia społeczności ani jako realizacji pewnych metafizycznych potrzeb. Pokazuje tylko, jak bardzo mechanizmy korporacji rozjeżdżają się z ideami miłości bliźniego.

Jedyne, o co mam żal do reżysera, to spłycenie wątku pedofilii. To gorący temat, Smarzowski nie miał wyboru — musiał wpleść go do swojego dzieła, choć widać, że nie poświęcił mu tyle uwagi, ile pozostałym wątkom. W przedstawianiu motywacji molestującego poszedł w zasadzie na łatwiznę: okazało się, że bohater w dzieciństwie sam był ofiarą zakonnic w ośrodku opiekuńczym. To trochę zbyt proste. Ale zważywszy na to, że o samej pedofilii w kościele powstał szereg znakomitych filmów, choćby oscarowy „Spotlight”, oszczędźmy już Smarzowskiemu. Zrobił kawał dobrej roboty. Kościół zaś, zamiast się obrażać, powinien wziąć sobie przekaz filmu do serca.

Antonina Świst
Poglądy autorki mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.

https://pl.sputniknews.com/

Krótko mówiąc, Smarzewski zrobił swój film dla dobra Kościoła. Aby go ratować. A nie żeby sprowokować nienawiść do kapłanów wśród najprymitywniejszych warstw społeczeństwa.
Admin

Komentarzy 36 to “Polski kościół na rozstaju dróg”

 1. www said

  brednie

 2. NICK said

  Dodam Adminie, że prymitywnych warstw jest 95%.
  Zatem nienawiść do kapłanów będzie powszechna.

  ———-
  To się już zaczęło.
  Admin

 3. NICK said

  Owoc „Kleru”:

  https://kukonfederacjibarskiej.wordpress.com/2018/09/30/owoce-filmu-kler-atak-na-ks-tomasza-jochemczyka/

 4. Grabarz said

  Smarzowski zrobił „Kler” dla pieniędzy. Z chciwości.

 5. Rob said

  Antonina ma pretensje do „Wojtka”, że za płytko podszedł do pedofilii…
  P. Antosia chciałaby pogłębić ten temat.

 6. Sceptyk said

  Filmu nie oglądałem, więc się nie wypowiadam!
  A czy admin oglądał?

  ——-
  Nie mam zamiaru wąchać kolejnego gówna. Śmierdzą mniej więcej tak samo.
  Admin

 7. Grabarz said

  Money.pl pokusiło się o przybliżone oszacowanie zysku. Przyjmijmy zatem, że średnia cena biletu to 20 zł. Przy 935 tys. 357 widzów daje to sumę 18 mln 707 tys. 140 zł.
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/producent-filmu-kler-bedzie-musial-oddac,188,0,2417596.html

 8. Piotr Podgórni said

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – co to znaczy? Czym jest dziedzictwo. Mówimy, że dziedziczymy spadek, cechy, długi ale czy spadek, cechy, długi są dziedzictwem? Język narodowy, kultura, sztuka historia materialna i niematerialna a więc te wszystkie elementy, które należy pamiętać aby nie utracić tożsamości narodowej nazywamy pamięcią narodową. Czym zatem jest dziedzictwo? Dziedzictwo odnosimy do sfery duchowej, dziedzictwem Polaków jest wiara ojców, wiara katolicka ale depozytariuszem wiary jest Kościół Katolicki a nie jakieś ministerstwo. Pojęcie dziedzictwo ma również taką samą treść jak klątwa (45lat temu był wyświetlany horror „Dziedzictwo” w znaczeniu”klątwa” a klątwę można już dziedziczyć). Czyli w Polsce mamy ministerstwo klątwy narodowej? O jaką klątwę chodzi? „Krew Jego na głowy nasze i głowy naszych dzieci” to jest ich dziedzictwo. Rządzi nami synagoga szatana. Ministerswo Kultury i Klątwy Żydów finansuje min. Muzeum Satanizmu (holokaustu), Muzeum Kłamstwa (żydów), blużniercze wobec Boga i kłamliwe w stosunku do Polaków wydawnictwa i sztuki (mi.Klątwa, Kler), czyli zajmuje się tym do czego zostało powołane.
  Smarzewski i jego film jest po stronie klątwy żydów i walczy z dziedzictwem Polaków.

 9. Polski Punkt Widzenia said

  „Kler” to kolejny, antypolski i zarazem antykościelny, gniot w karierze żyda Smarzowskiego – podobnie jak „Ida” żyda Pawlikowskiego czy „Pokłosie” żyda Pasikowskiego … wszystkie zrealizowane za pieniądze polskich podatników (sic!) i wpisujące się w nagonkę światowego żydostwa na Polskę i Polaków !

  Mnie wystarczyło obejrzeć „Wesele” Smarzowskiego – takie nagromadzenie pogardy, szyderstwa z Polaków i polskich tradycji, w jednym filmie, musiało nieźle rajcować tego antypolskiego reżysera.

  Pokazywanie antywartości w sosie antypolskości – tak można podsumować cały filmowy dorobek Smarzowskiego … jednym słowem to gnojowisko, niewarte poświęcania mu ani czasu, ani pieniędzy!

 10. Irek said

  http://www.viviflaminis-deogracias.pl.tl

  Warszawa Jelonki, 26 września 2018 r.

  Bóg Ojciec:

  (…)

  Polacy, nie zniechęcajcie się działaniem wrogów Boga i ludzi, lecz podejmijcie starania, aby zjednoczyć się we wspólnych wysiłkach, wspólnych dążeniach, do kroczenia drogami doskonałości, świętości. Demony oraz źli ludzie chcą was wynarodowić, eksterminować, doprowadzić was, do jeszcze większego rozproszenia i skłócenia. Chcąc was zniszczyć jako naród, osłabiają wasze mora-le, określają patriotyzm jako nacjonalizm faszyzujący.
  Naród żydowski wziął was na swój celownik i chce przejąć wasz kraj, waszą ojczyznę, wyko-rzystać was i wasz majątek oraz dobra, do swoich niecnych celów. Używają wielu metod, aby szko-dzić waszemu zdrowiu i mieniu. Chcą, aby jak najwięcej was opuściło Polskę, wyjechało za granicę, a wtedy nie będziecie stanowili dla nich jakiegokolwiek zagrożenia. Żydomasoneria, a dokładniej Hazarzy – masoni czynią wszystko, aby utopić Polskę w „szambie” długów bankowych. Wiele środków przeznaczyli, aby obsadzić rząd i inne instytucje swoimi ludźmi. Od wielu dziesięcioleci posyłali oni swoich ludzi do polskich seminariów duchownych, a po ich ukończeniu zdobywali kościelne tytuły naukowe, aby w ten sposób dostać się na stanowiska polskiej hierarchii. Obecnie na tyle opanowali biskupstwa w Polsce i na świecie, że to oni teraz podejmują ważne, a przy tym szkodliwe dla kościoła w Polsce i na świecie decyzje.

  (…)

  Chcąc coś zmienić, powinniście podjąć post i modlitwę w intencji polskich biskupów i kapła-nów. Nie przyjdzie to wam łatwo, a demon będzie czynić wszystko, aby was odstraszyć i zniechęcić. Jest to jednak jedyna droga, którą powinniście kroczyć i nie może was z niej odwieść żadna siła. Jeszcze jest czas, jeszcze nie trwają w Polsce wielkie prześladowania wiary i kościoła, lecz to wszystko jest już na granicy wydarzeń. Demon czyni wszystko, aby zlikwidować w Polsce wiarę, by odebrać wam nadzieję, abyście poszli prostą autostradą, wiodącą was na wieczne potępienie.
  Organizujcie się niezależnie w grupy modlitewne, módlcie się, pośćcie, oraz składajcie Bogu swoje ofiary, aby odebrać złym duchom, jak największą liczbę dusz. Złe duchy nie śpią, one krążą wokół was, aby zniewolić, doprowadzić do upadku, by was zniechęcić do wszystkiego co dobre i święte.
  Niebawem wywiady różnych państw będą chciały przeprowadzić w Polsce szereg wielkich i mniejszych prowokacji. Do pracy, takiej uczciwej i rzetelnej powinien przystąpić polski kontrwy-wiad. Działanie, oraz modlitwa i ofiara, zwłaszcza zanoszona do dyspozycji Trójcy Świętej przez Niepokalaną sprawi, że będzie mogła być zrealizowana Boża Wola, a demon poniesie sromotną klęskę.

 11. Sceptyk said

  @t 6. Zapewne pytanie niepoprawne politycznie, na moderację wypadnie czekać ad calendas grecas. Przypomina to list dojarek i kołchoźników w Literaturnoj Gazecie przeciwko wydanej na Zachodzie książki A. Sołżenicyna „Archipelag GUŁag”. Książki wprawdzie dojarki i kołchoźnicy nie czytali, ale odpór ideowy dawali.

  ——-
  Pierdol się baranie.
  Jak mi będziesz placił, to możesz wymagać szybkiej moderacji.
  Admin

 12. witek said

  Owoce filmu „Kler” – atak na ks. Tomasza Jochemczyka

  Stanisław Krajski

  30 września 2018 by w obronie krzyza

  Wczoraj około godziny 19-tej ks. Tomasz Jochemczyk wyszedł z domu rodziców w Chełmie śląskim. Był w sutannie. Dosłownie kilkanaście metrów od domu zaatakowała go grupa młodych ludzi (mieszkających w sąsiednich domach). Krzyczeli używając pod adresem Księdza najbardziej wulgarnych słów. Krzyczeli też: „Ty pedale, zboku, pedofilu, idziesz je…. dzieci?”.

  Ksiądz zgłosił ten incydent na posterunku policji. Policjanci byli bardzo mili, ale rozkładali ręce.

  Gdyby taki atak nastąpił na listonosza czy strażaka na służbie to byłoby karalne.

  W tym wypadku nie da się nic zrobić. Takie jest prawo.

  Ks Jochemczyk jest kapłanem odprawiającym Msze św. tylko w KRR
  To mądry uczciwy i świątobliwy Kapłan

 13. Maverick said

  Ale komuszki mieszają w głowach wolnych i suwerennych ludzi. Muszą być bezduszni.
  Nie znają nawet jednego księdza pedofila, gdy GW i TVN promuje ich codziennie. Nawet ich znają bo to badziewie ogląda TVN i czyta G.W, ale paranoja, zawiść, zazdrość, brak moralności i etyki u tych zwierząt jest silniejsze niż współczucie, empatia, a pycha lewacka ich rozpiera.

 14. ATANAZY said

  TE PLWOCINY SMARZEWSKIEEGO ZROBILY ZYDOWSTWU NIESLYCHANIE DOBRA ROBOTE ! SMIEM TWIERDZIC ZE LEPSZA NIZ KOSZERNA WYBORCZA OD CZASU SWEGO ISTNIENIA ! PALACTWO WALI DRZWIAMI I OKNAMI I SIE WRECZ PODNIECA DO ORGAZMU ! ZYDZI MOWIA ,ZE POLACY TO NAJGLUPSZY NAROD SWIATA I CHOC RAZ MUSZE IM PRZYZNAC RACJE !

 15. gorzej said

  MILCZENBIE OZNACZA ZGODE.

 16. revers said

  czy aby kosciol konsumem nie zajety jest? lacznie z wyuzdaniem seksulanym, bo juz dzieciom odbyty pekaja od duchowego poslanictwa.

  https://wyborcza24.pl/ksiadz-tak-gwalcil-chlopca-ze-przerwal-mu-jelito/

 17. Ramirez said

  napiszę co każdy wiedziec powinien
  W USA, po fali oskarżeń sprzed dekady, gdy oskarżono o pedofilię 10% kapłanów Kościoła Katolickiego, gdy już sprawy przeszły przez Sądy, okazało sie że co prawda oskarżano ponad 4000 księży, ale uznanych za winnych zostało tylko 252 osoby, z czego setkę skazano na kary więzienia.
  Ogółem przed sądem oskarżono 370 osób, mniej jak 10% skazanych zaocznie przez media.
  120 uznano za niewinnych na sali sądowej.
  Z ogólnej liczby >4000 oplutych, 16 z każdych 17 oskarżeń było fałszywych.

  Kościół został obrabowany na 2 do 3 mld dolarów, co oznacza że gross tej kwoty poszło na zadośćuczynienia ofiarom tych 252 księży.
  Liczba ugód pozasądowych była nieznaczna, ale wiemy, że część księży zostało skazanych niesłusznie.
  Zapadały wyroki (oczywiście nie były nagłaśniane) na kłamliwych oskarżycieli i na policjantów preparujących dowody.
  Pewne ważne osoby z organizacji zawiadujących tym polowaniem na czarownice pomarły. Widać wiedza je zabiła. Niebezpieczna wiedza.

  Koniec końców liczba niegodnych kapłanów była bliska liczbie wśród pozostałych mężczyzn.
  jeśli była nieznacznie, o około 15% wyższa, to dlatego że wśród kapłanów jest koszmarna nadreprezentacja tzw Gejowych.

 18. Joannus said

  Ad 15
  ”Chrystus ktorego pismo zrobilo BOGIEM – wlasciwie nie zrobilo ale KK to robi..”

  Odwal się czarny baranie od Pana Naszego Jezusa Chrystusa,

 19. Ale dlaczego? said

  Dość emocjonalny materiał o filmiku Smarzowskiego:
  http://www.tvradom.pl/wiadomosci/445,kler-kto-sponsorowal-ten-paszkwil-wydanie-specjaln

  Symbol masoński…

  Nie mam teraz pod ręką linka, ale zdaje się, że wśród sponsorów była m.in. Agora. Scenariusz, ewangelik z Krakowa:
  https://www.pch24.pl/film-kler–scenarzysta-ewangelikiem–pisf-sponsorem–komu-przeszkadza-polski-kosciol-,62749,i.html

  https://www.fronda.pl/a/ks-henryk-zielinski-kler-na-stryczku,115958.html
  Hartman też tam zagrał??? 😀 To nie lada odwaga żydowska. Widocznie tak pewnie już się w Polin czuje…

  Fakt że hierarchii KK taki film się „należał”.
  Ale istotniejszym jest to, kto za tym filmem stoi… Kto go sponsorował. I po co. A no po to, by uderzyć mocno w jedyny jeszcze tak liczny KK w Europie…

  I widzę, że wielu niewierzących Polaków z nieskrywaną satysfakcją przyjęło ten film. To też znamienne.

 20. gorzej said

  Boicie sie prawdy – nie chcecie jej przyjac tj nie chcecie Jezusa pod ktorym sie skrywacie i swe leki . Zal mi was.
  Przejrzycie na oczy bo Prawda was przytloczy rozgniecie wycisnie ale to bedzie malo . Co ja tam wiem? wiem ze tak sie stanie.

 21. Rafal Cz. said

  Kosciol powstal z woli Chrystusa.i nic nie obali jego potegi. Ksieza pedofile nie zgrazaja koscolowi. Stanowia pozywke dla przeciwnikow samego kosciola.
  Ci ksieza ktorzy sie sprzeniewierzyli sluzbie Bogu pownni byc karani jak pospolici przestepcy.

 22. witek said

  No cóż… za błędy zaniechania i tchórzostwa trzeba zapłacić!
  Kiedy do Polski przyjeżdżał prof Paul Cameron ze swoimi badaniami i wykładami nt. szkodliwości i promowania homoseksualizmu
  To władze kościelne bały się go jak ognia
  Nawet ojciec Muchomorek taki odważny, a nie chciał ugościć profesora w swoim radyjku
  A profesor mówił rzeczy bardzo ciekawe:

  https://www.pch24.pl/przeciwstawmy-homopropagandzie-fakty–dr-paul-cameron-w-krakowie,18595,i.html

  „W swojej prelekcji dr Cameron zwrócił także uwagę na obecne także w Kościele lobby homoseksualne, które jego zdaniem może doprowadzić „do upadku autorytetu i struktur kościelnych. Powstały struktury ułatwiające homoinfiltracją Kościoła”. Dla tego, jak podkreślał gość Klubu Zygmuntowskiego, „obowiązkiem współczesnych katolików jest izolowanie takich osób od stanu kapłańskiego”.

  Warto teraz bronić tchórzliwych hierarchów, niech się tłumaczą, że nie są wielbłądami.

 23. Zbyszko said

  Po to kiedyś, po II wojnie, tacy „ludzie” jak np Luna Brystygierowa, werbowali (wśród swoich) kandydatów do seminariów, by teraz tfurca Smarzowski mógł zrobić film pt „Kler” a polactfo (poddani, już nie Matki Boskiej Królowej Polski a grilla, piwa i taniecshow) tłumnie pluło na swój Kościół – swoją Siłę, która przez całe wieki pozwalała przeżyć temu narodowi.

 24. Zbyszko said

  Szanowna Pani Antonino Świst, czy kpina z Ostatniej Wieczerzy to też jest „świetna obserwacja mechanizmów społecznych”?
  Oni, ci wszyscy tfurcy tego paszkwila na Wiarę- Siłę Polaków, z całą pewnością zostaną zapytani o ten film na swoim SĄDzie (obecnie już wiemy że jest Coś Takiego jak SĄD OSTATECZNY),
  Zostaną też o ten film zapytani tacy recenzenci jak Pani.
  Jak Pani naprawi i zadośćuczyni Panu Bogu, za utratę Wiary ludzi którzy będą czytać ten Pani pean na cześć tego filmu?

 25. Pan said

  Smarzewski stal wyrocznia moralna, tworzy nowy kosciol, w ktorym bedzie on papiezem, Ania Grodzka Papiezyca, a duda pierwszym lizodupem.

 26. Arton ZX said

  Bardzo nieliczni zdają sobie sprawę co faktycznie uczynił z KK święty Jan Paweł II , jak subtelna i rujnująca dla wiary i przesłania Chrystusa była jego „posługa” . JPII wywalił z nauczania kościoła naukę o „plemieniu żmijowym” , zlikwidował kanon zabraniający lichwy , wprowadził do nauczania kościoła Encyklikę o Nauce Społecznej Kościoła napisaną przez środowisko Gazety Wyborczej .
  Talmudyści stali się „braćmi starszymi w wierze” , przed którymi lud katolicki ugiął w pokorze kark , usunięcie krzyża ze żwirowiska w Oświęcimia wytyczyło ścieżkę pokornego spełniania życzeń „dzieci szatana” .

  Gdy dziś Kaczyński wzywa do walki z „zarazkami antysemityzmu” , lud pisowski słyszy wezwanie święto Jano Pawłowe i pokornie idzie na na ofiarę halal .

  Właściwie Smarzowski pokazał to co „wszyscy” wiedzą (a wiedzą znacznie wiecej) o pospolitych grzesznych lub niegodnych uczynkach księży . Czyli mamy do czynienia z rynsztokową powierzchowną obróbką kleru . Wybuchł kolejny przykrywkowy spór , typu „zamach smoleński” , „reparacje niemieckie” albo „Reforma Wymiaru Sprawiedliwosci”

  Oburzenie ludu święto Jano Pawłowego znakomicie zgromadzi ten lud w w obronie Naszej Matki Kościoła , gdzie będzie bez przeszkód intoksykowany nauczaniem JPII , jak noworodki truciznami Big Farmy , pod pozorem szczepień (o czym masoński kościół milczy)

 27. Joannus said

  Ad 14 Atanazy

  Krótko ale trafnie ujęte sedno sprawy.

  Nie tak dawno dwóch aktywnych bardzo komentatorów, starało się wcisnąć i udowodnić czytelnikom wielką potrzebę tegoż śmierdzącego gniota filmowego.

  Puszczony gnój będzie długo smrodził, którego woń tak wabi motłoch pędzący do kin.

 28. Moher49 said

  To są skutki nadstawiania drugiego policzka i kochania nieprzyjaciół kościoła. Kościół powinien grzmieć jak trąba jerychońska. Chodzą po polskiej ziemi „aktorzy”-debile co szczą na krzyż, odprawiają antykatolickie golgoty-piknic itp, dostają za to pieniądze od pana Glińskiego, i co? i nic, żaden biskup nie otworzy gęby. Ponadto księża którzy są Polakami, mają obowiązki polskie, nie tylko kościelne, są ludźmi wykształconymi, mają ambonę, mają mikrofon mogą dużo dobrego dla kraju zrobić, ale po co się narażać.

 29. Stan said

  „Coraz mniej Polaków w kościołach. Największy na świecie spadek
  Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Pew Research Center, Polacy odwracają się od Kościoła. Ośrodek badawczy podaje, że odpływ wiernych w Polsce jest najszybszy na całym świecie”.

  Naprawdę warto posłuchać.

  1. WOJTEK SMARZOWSKI – prawda o filmie KLER

  2. KLER recenzja Kinomaniaka… Amen

  .https://www.youtube.com/watch?v=8fTTO-DvVVc

 30. Wieloimienny said

  Moher49 @

  Oni z tych ambon potrafią tylko nawoływać do glosowania na PiS. W mojej wiejskiej parafii tak jest.

 31. Zapane said

  # 10 “Chcąc coś zmienić, powinniście podjąć post i modlitwę w intencji polskich biskupów i kapła-nów.”

  Z postem nie bedzie problemu. Jeszcze tylko nastepne 4 lata PiS i zrec beda trawe bez mirabelek. Ciekawe ilu umie sie modlic?

  Ten KK sie nie zmieni. Nie bylo dekomunizacji i nie odwaza sie na wywalic zlych ksiezy. Polskojezyczna wierchuszka nie pozwoli.

 32. Czytaj super-esej oraz dyskusję pod nim: Post-modernizm: Kościół: „Czy jest jeszcze 10 Sprawiedliwych?” (6):
  https://wprawo.pl/2018/09/24/post-modernizm-kosciol-czy-jest-jeszcze-10-sprawiedliwych-6/:

 33. @ 31. Zapane
  „Ten KK sie nie zmieni. Nie bylo dekomunizacji i nie odwaza sie na wywalic zlych ksiezy. Polskojezyczna wierchuszka nie pozwoli.”

  Tak, ta obecna organizacja hazaraków i szabesgoji sama z siebie się nie zmieni – ale Kościół to nie tylko organizacja, ale jeszcze i wierni.
  A wierni mogą wiele, przykładem może być ZSRR w którym żydokomuna wymordowała prawie cały kler – Polacy mogą odjudaizować Polski Kościół, ponownie nadać mu bardziej narodowy character, jeżeli tylko zechcą to zrobić.

  Uważam, że Kościół w Polsce jest JEDYNĄ organizacją mogącą patriotycznie zjednoczyć polskich szipli z POLAKAMI do wspólnej walki z bandą polskojęzycznych hazaraków I szabesgoji.

  Jeżeli „Ten KK się nie zmieni”, to możemy pierdolnąć naszym patriotyzmem i iść na wódkę…do jakiegoś żyda-szynkarza!

 34. Okadwa said

  System zwany sutanna;
  system zwany drogówka;
  system zwany alkoholowa pętla;
  system zwany wesele…
  Smarzowski puszcza bąka zawsze w tym samym zapachu i większość swojaków uważa go jako swojski.
  I nie ma dziwne skoro dali my we chocholim tańcu o czym raczył był nadmienić niejaki Wyspiański we „Weselu” swoim a celnie.
  … no i system zwany komentarze.

 35. Ale dlaczego? said

  Recenzja „Kleru” J. Międlara:
  https://wprawo.pl/2018/10/05/j-miedlar-oszustwo-recenzuje-kler/

 36. Boydar said

  Siakaś cisza takaś (35) … nie widzę kłamstwa u tego oszusta, tym razem. Oprócz „i kto to mówi”.

Sorry, the comment form is closed at this time.