Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof M o Przyczyny zwiększających się w…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (46 – …
  Piskorz o Żydowski dybuk zawładnął …
  NyndrO o Wolne tematy (46 – …
  . o Przyczyny zwiększających się w…
  Marucha o Mądry głupiemu (niestety)…
  bryś o Wolne tematy (46 – …
  bryś o Wolne tematy (46 – …
  . o Przyczyny zwiększających się w…
  AlexSailor o Przyczyny zwiększających się w…
  bryś o Wolne tematy (46 – …
  bryś o Przyczyny zwiększających się w…
  . o Przyczyny zwiększających się w…
  UZA o Przyczyny zwiększających się w…
  bryś o Wolne tematy (46 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Donald Trump, świat się śmieje!

Posted by Marucha w dniu 2018-10-05 (Piątek)

Poziom absurdu oferowany przez coraz to nędzniejsze postacie amerykańskiej sfery politycznej pozwala jedynie na płacz lub śmiech.

Debiut prezydenta Trumpa na forum zgromadzenia ogólnego ONZ przyjęty został śmiechem audytorium. Niechętne Prezydentowi amerykańskie media sugerowały, że powodem tego jest sama błazeńska postać obecnego lokatora Białego Domu. Faktem jest natomiast, że reakcja ta odnosiła się do Ameryki, którą tam reprezentował.

Od dawna przedstawiciele państw świata w ciszy wysłuchiwali steku kłamstw oferowanych im przez kolejnych prezydentów USA, twierdzących że: Ameryka, będąc największym sponsorem terroryzmu, walczy z terroryzmem, będąca największym rabusiem dóbr materialnych, szerzy w świecie wolny rynek i dobrobyt, organizująca kolorowe rewolucje i krwawe dyktatury, krzewi demokrację, itd.

Przyczyną tego stanu rzeczy były: dyskretny woal poprawności politycznej, oraz strach przed potęgą militarną „jedynego supermocarstwa”.

Dziś poziom absurdu oferowany przez coraz to nędzniejsze postacie amerykańskiej sfery politycznej pozwala jedynie na płacz lub śmiech. Większość przywódców normalnych państw świata zdaje sobie z tego doskonale sprawę. O roli niewielkiej grupy dokumentnie skundlonych państewek, nadal kurczowo czepiających się połów surduta Wuja Sama, takich jak np. Ukraina, napiszę nieco dalej w tym artykule.

Trzeba przyznać, że do wyostrzenia autentycznego obrazu USA w świecie, w znacznym stopniu przyczynił się sam Donald Trump. Wystarczy groźne kiwnięcie palcem jego żydowskich sponsorów, lub sygnały niezadowolenia ze strony rywalizujących o wpływy klik tzw. deep state, by Prezydent w oka mgnieniu diametralnie zmieniał swą pozycję, czyniąc tym samym Amerykę niewiarygodną i niesposobną do wypełniania jakichkolwiek międzynarodowych zobowiązań, nawet na krótką metę. Rosjanie ukuli na to osobny termin państwa „niedogaworosposobnowo”.

Sankcje i wojny gospodarcze rozpętywane na lewo i prawo zaniepokoiły wszystkich. Szczególnie działania wymierzone w Chiny wydają się być groteskowe. Jeśliby zechciały one nałożyć embargo na eksport swych towarów do Stanów Zjednoczonych, to ich obywatele, nie tylko pozostaliby z gołymi dupami, ale na dodatek nie mieliby ich czym podetrzeć, gdyż nawet papier toaletowy z stamtąd pochodzi. Również bejsbolówki z napisem „Make America Great Again” zaopatrzone są w metki „Made in China”.

Jak większość amerykańskich spekulantów, którzy mienią się być mistrzami biznesu, Trump nie jest w stanie pojąć, że odtworzenie amerykańskiej realnej (produkcyjnej) gospodarki, to sprawa dekad, jeśli nie pokoleń, w przeciwieństwie do strumieni finansowych, które można w moment zawrócić.

Jeszcze gorzej ma się sprawa z sektorem militarnym. Rosja posiadająca budżet zbrojeniowy wynoszący 10% amerykańskiego, stworzyła nową generację broni strategicznej, przed którą USA nie mają żadnej obrony. Wyżsi dowódcy amerykańscy przyznają otwarcie, że jedyny sektor militarny zdolny wykonać swe zadanie to broń masowego rażenia. Jednak jej użycie oznacza zagładę ludzkości. Na razie Stany dokonują tego „na raty” szerząc śmierć i zniszczenie gdzie popadnie, ale groźba nuklearnego konfliktu nieustannie narasta.

Każde państwo mające rozsądnych przywódców stara się zejść z drogi dogorywającemu amerykańskiemu imperium, mając nadzieję że lokalny konflikt je ominie, a globalny nigdy się nie zmaterializuje.

Jakby nie było, każdy rozsądny obserwator polityczny widzi jasno, że „król jest nagi”. Amerykański analityk Robert Gore opisuje obecną sytuację z wielką dosadnością w swym najnowszym artykule pt. „Nadzy imperatorzy nie mają wielkiego respektu” [i].

Poniżej zamieszczam kilka cytatów z tej publikacji:

„USA dalej wydają pieniądze na bazy, personel i sprzęt, który ewentualny przeciwnik może łatwo zniszczyć. Próbują bronić państw, którym nikt nie zagraża, oraz wikłać się w nierozwiązywalne konflikty, które oferują jedynie krew i zniszczenie. W związku z tym samo nasuwa się pytanie, czy władcy imperium i ich satrapowie są głupi, doszczętnie skorumpowani, czy źli, a może wszystko na raz? Odpowiedź jest oczywista: wszystko to na raz.”

Państwami, które nadal zawzięcie rywalizują o względy Imperium są miedzy innymi Polska i Ukraina. Ukraina wyraźnie przegrywa w tym współzawodnictwie. Prezydent Poroszenko nie uzyskał audiencji w Białym Domu i musiał zadowolić się jedynie wspólną z Trumpem fotką.

Pan Duda, pucułowaty szabesgoj, o mentalności i wyglądzie wiejskiego parobka, co prawda na czworakach, ale dotarł do Białego Domu, gdzie podpisał jakiś bezsensowny i bezwartościowy świstek papieru, a na wspólnej z Trumpem konferencji prasowej, prymitywnie mu się podlizywał, oferując 2 miliardy dolarów za umieszczenie w Polsce amerykańskiej bazy wojskowej, którą pragnie nazwać „Fort Trump”. Tu znów zacytuję wspomniany powyżej artykuł:

„Polska najnowsza inicjatywa założenia tam amerykańskiej bazy wojennej, na koszt gospodarza, może pretendować do miana najbardziej obłąkanej idei w obecnej dekadzie. Umieszczenie bezużytecznej bazy wojskowej i pokrycie kosztu jej budowy jest nieobliczalną głupotą. Celem polityków jest zawsze znalezienie kogoś innego do zapłacenia za swe głupie pomysły, ale być może w Polsce funkcjonuje to inaczej”.

Niestety inne postacie polskiej sceny politycznej nie prezentują się lepiej, bez względu na to czy są u władzy czy w opozycji.

Przez 30 lat „wolności” polskie społeczeństwo nie było w stanie wyłonić z siebie ani jednego męża stanu, który działałby w interesie narodowym i pojmował błyskawicznie zmieniającą się globalną sytuację geopolityczną, co jest niezbędne w podejmowaniu poprawnych decyzji politycznych. Do indywidualnych dywagacji pozostawiam ocenę takowego społeczeństwa.

[i] https://straightlinelogic.com/2018/09/24/naked-emperors-dont-get-much-respect-by-robert-gore/

Ignacy Nowopolski
http://drnowopolskiblog.neon24.pl/

Komentarze 3 to “Donald Trump, świat się śmieje!”

 1. lopek said

  Spokojnie – dzieci Szatana wyniszczają ludzkość równolegle na wszystkich kontynentach i żaden kraj a szczególnie USA nie jest tutaj wyjątkiem. Dziadostwo związane z obracaniem człowieka stworzonego przez Boga w szatańskie odchody -trwa i będzie trwać – o ile Bóg nie zadecyduje inaczej.

 2. Jan said

  Jeszcze trochę a będziecie szydzić i śmiać się baranim głosem

 3. Roman K said

  Panie Ignacy….gdyby te panskie opinie byly panskie..mozna byloby wzruszyc ramionmi….ale ,ze nie sa…:
  wychodzi jak szydlo z worka po co uprawiany jest patriotyzm szczeropolski ,nowopolski , czyli tak naprawde srulopolski….jaki wpisuje sie w rozpaczliwa obrone..globalizmu.
  Uwaza pan ludzi za idiotow??? tak jak pani Clinton????i jej sponsorzy????
  I przestan pan posuwac takie kawalki:
  Przez 30 lat „wolności” polskie społeczeństwo nie było w stanie wyłonić z siebie ani jednego męża stanu, który działałby w interesie narodowym i pojmował błyskawicznie zmieniającą się globalną sytuację geopolityczną, co jest niezbędne w podejmowaniu poprawnych decyzji politycznych. Do indywidualnych dywagacji pozostawiam ocenę takowego społeczeństwa.
  …..
  Historii pan nie zna????? czy udaje ze wszyscyu inni nie znaja?????

Sorry, the comment form is closed at this time.