Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marteczka o Wolne tematy (41 – …
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  nod o Hańba i zdrada – chyba b…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Gdzie błąd? o Wolne tematy (41 – …
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marek13 o Dlaczego koty boją się ps…
  Marucha o Szambo próbuje go ośmiesz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Trump w ONZ. Gdy rak spotyka schizofrenię.

Posted by Marucha w dniu 2018-10-05 (Piątek)

25 września 2018 roku Donald Trump wystąpił podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Jego przemówienie trwało 41 minut i było pierwszym wystąpieniem w ONZ w charakterze prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Można je określić mianem silnie polaryzującego, co pod względem sposobu komunikacji nie jest w przypadku Donalda Trumpa jakimś szczególnym zaskoczeniem. Jego styl sprowadza polityczną autentyczność do spontaniczności. Jak w Phoenix gdy zaatakował człowieka z rakiem mózgu – republikańskiego senatora Johna McCaina, bez żadnych oznak życzenia mu wyzdrowienia.

Podobnie było w ONZ, gdzie wystąpienie Donalda Trumpa wywołało skrajne reakcje – od zachwytu środowisk konserwatywnych poprzez wyrazy uznania, jakie wyraził Benjamin Netanjahu, po oburzenie, chichot i puste spojrzenia wśród delegatów sesji Zgromadzenia Ogólnego.

Tematów poruszonych przez Trumpa było wiele. Tu kluczowe zagadnienia:

– Trump wezwał narody do “sprawiedliwej i zrównoważonej” wymiany handlowej.

– Zauważył, że migracja nie powinna być zarządzana przez międzynarodowy organ.

– Za “jedyne długoterminowe rozwiązanie kryzysu migracyjnego” uznał pomoc krajom, z których wyjeżdżają migranci.

– Podkreślił, że Stany Zjednoczone udzielą w przyszłości pomocy zagranicznej jedynie tym, którzy je szanują, i tym, którzy są przyjaciółmi USA.

– Wezwał świat, by izolował irański „reżim“.

– Zganił Niemców mówiąc, że staną się całkowicie zależni od rosyjskiej energii, jeżeli nie zmienią swojej polityki.

– Pochwalił Kim Dzong Una za wstrzymanie testów nuklearnych i rakietowych, uwolnienie przetrzymywanych w Korei Północnej Amerykanów oraz zwrot szczątków niektórych amerykańskich żołnierzy, którzy zginęli w wojnie koreańskiej.

– Zagroził konsekwencjami syryjskiemu prezydentowi el-Asadowi, jeśli użyje broni chemicznej przeciw opozycji.

– Skrytykował OPEC.

To, co niezwykle ucieszyło środowiska konserwatywne i całe grono antyglobalistów to słowa Trumpa o odrzuceniu globalizmu: „Odrzucamy ideologię globalizmu i przyjmujemy doktrynę patriotyzmu“. Nie mogło być inaczej, tak postawiona kwestia musiała spowodować radość wielu środowisk w Polsce. A wywołanie Polaków po imieniu tylko spotęgowało zachwyt.

– „W Polsce, wspaniali ludzie stają w obronie swojej niepodległości, swojego bezpieczeństwa i suwerenności“ – powiedział Trump i wyróżnił Indie, Polskę i Izrael jako te kraje, które idą za swymi niepowtarzalnymi wizjami.

Przemówienia prezydenta Trumpa i nadzieje pokładane w jego słowach zainspirowały mnie do pewnych rozważań, które postaram się pokrótce przedstawić.

1.

Wielu ludzi widzi w Donaldzie Trumpie wybawiciela, wręcz kogoś zesłanego przez niebiosa. Osobę, która naprawi Stany Zjednoczone, a Polakom dopomoże wybić się do lepszego życia i bezpieczeństwa zagrażającego ze strony Rosji i Niemiec. Projekt Międzymorza ma być nową polityczną jakością w Europie i ratunkiem dla Polski.

Projekcja nadziei może się jednak okazać zwodnicza bo Trump rozumie Trójmorze przede wszystkim jako sojusz krajów kupujących amerykański gaz. Choć brzmi to trywialnie i wielu wskaże zaraz na cele polityczne i korzyści dla Polski z tego wynikające to jednak, w istocie, egzystencjalny interes dyktowany gospodarką Stanów Zjednoczonych tkwi w tym aby żyły one na możliwie wysokim poziomie płacąc za to jak najmniej. My Polacy mamy w tym projekcie pomóc. Interes ten musi być, rzecz jasna, odpowiednio zabezpieczony i ochraniany. Temu ma służyć armia amerykańska stacjonująca w Polsce.

To w trumpowym języku polityki zabrzmiało tak: “Opieranie się na jednym zagranicznym dostawcy może narazić państwa na wymuszenia i zastraszanie, dlatego gratulujemy państwom europejskim, takim jak Polska, że prowadzą budowę bałtyckiego rurociągu, tak aby kraje nie były zależne od Rosji w celu zaspokojenia swoich potrzeb energetycznych”.

Pierwszym odbiorcą amerykańskiego gazu w Europie jest od 2015 roku Litwa. Gaz sprowadzany jest z terminalu Corpus Christi w Teksasie i jest inwestycją koncernu Cheniere Energy – producenta gazu łupkowego, który w 2014 dostał zgodę na tą inwestycję od Federalnej Komisji Regulacji Energetycznych (FERC). Terminal może eksportować do 60 tys. m sześc. na dobę. Oprócz teksańskiego terminalu są jeszcze cztery. Najbardziej zaawansowany z nich Sabine Pass w Luizjanie nad Zatoką Meksykańską, także firmy Cheniere (eksport do 62 tys. m sześc. na dobę), Freeport LNG w Teksasie (do 50 tys. m sześc. LNG na dobę) i Hackberry w Luizjanie, podobny w parametrach eksportowych do Freeport (konsorcjum Tempra-Cameron). Do Polski pierwsza dostawa amerykańskiego gazu dotarła w 2017 roku.

2.

“USA odrzucają ideologię globalizacji” oznajmił Trump. Dla prawicy która przeciwstawia się globalizacji i opowiada się za zachowaniem państw narodowych, jak też za pielęgnowaniem tożsamości narodowej i patriotyzmu jest to budzące nadzieję oświadczenie. Tym bardziej, że Trump wypowiedział się w tym samym duchu na temat migracji: “Uznajemy prawo każdego państwa do własnej polityki migracyjnej zgodnej z ich narodowym interesem, tak jak prosimy inne państwa o szanowanie naszego prawa” – oznajmił.

Kurs anty-migracyjny jaki obrały USA pod rządami Trumpa jest powodem dla którego Stany Zjednoczone nie dołączą do nowego światowego paktu dotyczącego migracji. “Migracja nie powinna być zarządzana przez międzynarodowy organ nie odpowiadający przed naszymi własnymi obywatelami” – oświadczył prezydent Trump przemawiając w ONZ.

Wspomniany pakt, którego ostateczną wersję przedstawiły Narody Zjednoczone 13 lipca w formie 25-stronicowego dokumentu zatytułowanego „Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration” („Globalny Pakt dla bezpiecznej, uporządkowanej i regularnej migracji”, zwany dalej „Globalnym Paktem”) ma być sfinalizowany w grudniu 2018 roku w marokańskim Marakeszu. Umożliwi on m.in. wyznawcom islamu swobodną migrację z Afryki do krajów europejskich.

Ten bardzo kontrowersyjny projekt, którego „celem jest świat bez granic“ – jak powiedział szwajcarski polityk Albert Rösti, otworzy nową erę dla migracji; ułatwi ją i uczyni bezpieczniejszą dla migrujących. Ponieważ poprzez swój globalny charakter zagrozi on suwerenności państw, dlatego już teraz wycofały się z niego USA, Australia i Węgry. Tak więc 190 krajów, ze 193 należących do ONZ, pakt ten popiera bądź się milcząco na niego zgadza. W tym gronie znajduje się Polska.

Tak postawione kwestie globalizacji i migracji przez prezydenta Trumpa poniekąd cieszą, bo opóźniają realizację globalizacji rozumianej jako Global Governance – forma zarządzania, która ma jednoczyć w działaniu m.in. Bank Światowy, ONZ i Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości (skrytykowany przez Trumpa podczas jego wystąpienia w ONZ). Organizacje te mają tendencyjnie ograniczone i rozdzielne uprawnienia do przeprowadzania zarządzeń.

Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że antyglobalistyczny kurs Donalda Trumpa jest wyłącznie wypadkową pro-syjonistycznej i pro-izraelskiej polityki prezydenta USA, która stoi w opozycji do liberalnej opcji globalistycznej, której najlepiej znanym reprezentantem jest Georg Soros. Trzeba powiedzieć jasno, że Trump otoczony jest wieloma wpływowymi syjonistami, których programem jest syjonistyczny mesjanizm polityczny, co może okazać się dla świata równie niebezpieczne, jeżeli pozwoli mu się zrealizować swoje cele.

3.

“Wszystkie kraje powinny oprzeć się pokusie socjalizmu i nędzy, jaką on wszystkim przynosi”– powiedział Trump krytykując sytuację w Wenezueli, która stanęła na krawędzi ruiny gospodarczej.

Wenezuela jest dziś krajem gdzie wychudzone psy uciekają przed tłumem, który chce je dopaść i zjeść. Gdzie na oczach matki umarł czteroletni syn, bo nie było dostępu do lekarza i potrzebnych lekarstw. Gdzie bieda jest tak wielka, że zabrakło mąki na komunikanty nawet w święta wielkanocne i kraje sąsiadujące musiały wesprzeć wenezuelskich katolików własnymi. Gdzie podczas zamieszek i demonstracji ludzie są ranieni i zabijani. Gdzie w ciągu zaledwie dwudziestu lat socjalizm zredukował do zera zamożność, przedsiębiorczość i produktywność Wenezuelczyków.

Skądinąd symptomatyczne jest to, że kraje bogate w złoża ropy naftowej, jak właśnie Wenezuela, Iran czy Syria, jeżeli nie poddają się dyktatowi Stanów Zjednoczonych, czeka je los krajów izolowanych i niszczonych.

Polska nie ma złóż ropy, więc widmo socjalizmu uczynionego wszechmocną ręką USA jej nie grozi. Jednak ryzyko, że się sama do niego doprowadzi jest wysokie. W obecnej chwili pozostaje nam życzyć rządzącej partii Prawa i Sprawiedliwości aby wzięła sobie do serca postulat Trumpa i skutecznie oparła się pokusie rozbudowywania biurokracji i polityki socjalnej. W przeciwnym razie grozi Polsce scenariusz jaki zafundował jej w latach 1970-tych I sekretarz KC PZPR Edward Gierek, skądinąd też robotniczy populista. Gierek zaciągnął na Zachodzie kredyty na rozwój kraju. Nastąpiło znaczne przyspieszenie rozwoju gospodarczego. Zwiększono wydatki konsumpcyjne, co dało poprawę stopy życiowej, jednak bardzo trudną później do utrzymania.

Myślę, że prezes Kaczyński wie czym grozi polityka rozdawnictwa pieniędzy, realizowana dziś przez PiS w postaci różnych programów pomocowych, zwanych potocznie „plusami“, dlatego tak kurczowo trzyma się Unii Europejskiej licząc na to, że w razie potrzeby tj. kryzysu gospodarczego i totalnego zadłużenia Polski, będzie mógł pójść do niej po prośbie jak swego czasu zrobiła to Grecja. Kurs zacieśniania więzi z Unią Europejską prezes Kaczyński przypomniał raz jeszcze na wrześniowej Konwencji wyborczej PiS.

– “Być w Europie, to być w Unii Europejskiej. (…) Dla Polaków obecność w Unii Europejskiej jest to najkrótsza droga aby uzyskać równość jeśli chodzi o poziom życia, poziom zarobków, komfort życia. (…) Polacy są Europejczykami dlatego, że są Polakami, ale realna przynależność do Europy to przynależność do Unii.“

4.

“Trump chce ograniczyć do 25 proc. wkład USA w operacje pokojowe”.

Donald Trump mógłby też przy okazji skończyć z hipokryzją i zmienić nazwę tychże na “imperialistyczne operacje amerykańskie”. Podbiłby tym stawkę do pokojowej nagrody Nobla. Choć bukmacherzy i tak obstawiają go wysoko – w rankingach do tegorocznego Nobla Donald Trump jest na drugim miejscu. Za kontrkandydatów ma między innymi papieża Franciszka, Angelę Merkel, Władimira Putina i George Sorosa.

Prawdziwym kuriozum był pokojowy Nobel dla prezydenta Obamy, który prowadził cztery wojny, z których dwie odziedziczył po swoim poprzedniku, a dwie zaczął sam. Tym samym powiększył listę imperialistycznych operacji amerykańskich, zwanych dla niepoznaki „pokojowymi“, których rejestr od zakończenia II wojny światowej jest długi:

– manipulacje amerykańskich służb specjalnych w wyborach innych krajów, jak choćby we Włoszech w 1948.

– Zamachy stanu: w Iranie, Guatemalii, na Kubie, w Chile.

– Wojny: w Korei Północnej, Wietnamie, w Afganistanie.

– Wojna persko-iracka 1980-88 (USA finansują obie strony).

1986 r. – Reagan bombarduje Libię.

1991 r. – USA bombardują Kuweit i Irak.

1999 r. – wojna na Bałkanach.

Od 2001 roku trwająca walka przeciwko terroryzmowi pozwala USA toczyć wojnę z kim chce.

To tylko niektóre, wybrane przykłady ingerencji USA w wewnętrzne sprawy innych państw i regionów, które nigdy nie były motywowane przez ich sprawców zyskiem, dominacją czy wojną, ale zawsze prowadzono je w imię pokoju i w trosce o demokrację, która stała się skutecznym narzędziem ujednolicenia społeczeństw na drodze ku pełnej globalizacji.

Wiele chorób toczy nasz świat. Jedne są agresywne i złośliwe, zabijają szybko jak zawał czy rak. Inne nękają latami. A jeszcze inne pozwalają nawet czasami żyć w iluzji zdrowia. Taką chorobą bywa schizofrenia. Tu przychodzi mi na myśl chory na schizofrenię mój znajomy, który – gdy go dopadała – miał nad Renem serię ciekawych spotkań z różnymi osobistościami wśród których byli m.in. Matka Boska, Teresa z Kalkuty i kanclerz Helmut Kohl. I gdyby nie „tabletkarze“ – jak nazywał nasyłanych na niego przez AOK (najpopularniejsza w RFN kasa chorych) funkcjonariuszy zdrowia publicznego, którzy zjawiali się codziennie około śniadania aplikując konieczne pigułki, zaglądając potem pod język i między zęby, upewniając się że je rzeczywiście połknął – jego życie byłoby nie tylko znośne, ale nawet interesujące. Choć zupełnie oderwane od rzeczywistości.

Podobnie jest w polityce gdzie w grze pozorów i deklaracji często trudno odróżnić iluzję od prawdy, a zło ma nierzadko pozór dobra.

Maria Pioch
https://konserwatyzm.pl/

Komentarzy 47 to “Trump w ONZ. Gdy rak spotyka schizofrenię.”

 1. Trump sie skompromitowal w ONZ. Belkotal jak potepieniec.
  Trump i Poroszenko – dwa gwiazdory, ktore pomogly widzom sie nie nudzic.

 2. Roman K said

  Wlasnie….to typowa i wspolna opinia wszystkich S(T)rooli…jak swiat dlugi i szeroki:-)))) Nic nei moze byc dobrze , jesli nie jest dobre dla S(T)rooli:-))))
  A jesli chodzi o schizofrenie to Trump na takiego wcale nie wyglada…ale oceniajac po pisanym pania ….pani Pioch….nie po zdjecia Bron Boze…. a tak abstrachujac od tematu ..leczyla sie pani kiedys?????. bo np,S(T)rool sie taki ….unlung:-))))))I sie do leczenia nie nadaje:-)))) Tzn jest jeden sposob..ale narazie nie powiem:-))))

 3. Maverick said

  Trump zachowuje się jak nowojorski gangster, myślałem że będzie coś lepszego z niego a jednak od czasu kampanii wyborczej dał się podporządkować kabale i nimi się otacza.

  Chwali tych co prześcigają się w wasalstwie, a karci tych od których chce wyłudzić forsę za protekcję niczym gangster.

  Zrównoważona wymiana jest jak Trump decyduje kto i za ile musi od niego coś kupić.
  Rynek decyduje cenami ale jak zwykle polskie wasale pierwsi wyskakują z głupimi deklaracjami, dzieje się tak że nie ponoszą odpowiedzialności za swoje niekorzystne dla Polski i Polaków decyzje. Wolą podkręcić śrubę Polakom cenami energii i gazu zamiast im ulżyć.

  Trump nie jest antyglobalistyczny, on jest za globalizmem ale tylko jeżeli żydostwo będzie wszystko i wszystkich kontrolować i zniewalać, odciął pomoc humanitarną Palestynie, i podwoił tą Izraelowi.

  Antyimigracyjny aspekt to też pic na wodę, nielegalny napływ emigrantów jest nawet większy niż za Obamy, natomiast z powodu trucia Amerykanów wszystkim co się da brakuje fachowców, wiec sprowadzają ich z innych krajów.

  Amerykanie jak i Polacy mają być wykorzystani do wojen Izraela.

  Iran no następny cel chazartswa więc nie ma co się dziwić, ci bezduszni mordercy chcą znowu złożyć ofiarę z niewinnych ludzi swojemu Bogu czyli Lucyferowi.

  Niemcy dbają o swoje interesy i dlatego są bogaci, i nie myślą jak wasalskie polskie chazarstwo.

  Trójmorze to powinny być podwaliny Uni Słowiańskiej, gdzie nielegalnym było by dopuszczanie do pozycji społecznych żydostwa, kundli Rodszylda, Danielsów, etc. Wszystkie Loże i fundacje powinny być rozwiązanie a ci z nimi współpracujący oskarżeni o zdradę stanu.

 4. NC said

  Po 1.5 roku kadencji Trumpa:
  – Bezrobocie spadło do 3.7%, najniszego poziomu od grudnia 1969.
  – Bezrobocie wśród Murzynów spadło do 6.0%
  – Przecietna stawka za godzinę pracy wzrosła o 2.8% w porownaniu do stawki rok temu.
  – Optymizm producentów rekordowo wysoki: 93% producentówmoplanuje rozwój produkcji, podczas gdy 91.3% małych firm ma takie plany.
  – 70% Amerykanów uważa, że gopsodrka jest w „znakomitym” stanie.
  – 74% producentów obawia się, że nie będzie mogła znaleźć wykwalifikowanych pracowników niezbednych do rozszerzenia produkcji.
  – Mediana rocznego dochodu gospodarstw domowych wzrosła do $62,450 w lipcu 2018.

  Tutak można sobie sprawdzić, czy jest się w tzw. klasie średniej 🙂
  http://www.pewresearch.org/fact-tank/2018/09/06/are-you-in-the-american-middle-class/

 5. Marucha said

  Re 4:
  Wiele razy pisałem, że polityką wewnętrzna USA niewiele nas obchodzi i nie wypowiadamy się o niej, gdyż nie mieszkamy w USA.
  Dla nas ważna jest polityka zagraniczna – o ile bandytyzm USA można nazwać polityką.

 6. Jaberd said

  @ NC

  Oficjalne dane statystyczne to bzdury. Za długa opowieść, ale wszystko jest manipulowane.

  Tutaj bliższa rzeczywistej stopa amerykańskiego bezrobocia.

  To samo z inflacją:

 7. Jaberd said

  ///W przeciwnym razie grozi Polsce scenariusz jaki zafundował jej w latach 1970-tych I sekretarz KC PZPR Edward Gierek, skądinąd też robotniczy populista. Gierek zaciągnął na Zachodzie kredyty na rozwój kraju. Nastąpiło znaczne przyspieszenie rozwoju gospodarczego. Zwiększono wydatki konsumpcyjne, co dało poprawę stopy życiowej, jednak bardzo trudną później do utrzymania.///

  Wydra łże. Trudności gospodarcze z końca lat 1970-tych były efektem drastycznego podwyższenia stóp procentowych przez FED. Gierek pożyczał głownie w dolarach, dlatego przyszła katastrofa.

 8. lopek said

  Chinom dzieci Szatana powierzyły najważniejszą rolę w globalizacji i jeżeli od niej chcą odejść – to tak naprawdę chcą osłabić Chiny czy w ogóle Azję. Poza tym bez zmian w temacie globalizacji czyli budowy Piekła na Ziemi.

 9. NC said

  Re 6: Co do inflacji, to skłonny jestem się z Panem zgodzić. Żywność, samochody, domy drożeja szaleńczo, ale nie są ujęte w oficjalnych wskaźnikach.

  Co do bezrobocia, to rzeczywiście nie liczy sie tych 10 milionów chronicznie bezrobotnych, którym po wyczerpaniu się świadczeń Obama przyznał status inwalidów. Trump tego (jeszcze) nie ruszył.

 10. Roman K said

  ad 5. Panei Gajowy….USA PREZ TRUMPA TO SUWERENY KRAJ…. ktory dla tego Pezydenta jest Najwiazniejszy , Pierwszy, I Ponad Wszystkimi innymi. I tego nie ukrywal prowadzac kampanie wyborcza I REALIZUJE TO DZIS….
  Dba o interesy Ameryki I Amerykanow I robi to skutecznie….zlikwidowal NAFTA..zastapil ja USMCA….po koleji wolal swoich przyjaciol I partnerow I pokazywal nowe zasady, a oni po kolei przyznali mu racje…Japonia, Korea, Canada. Mexico, JeroUnia, itd….I juz podczolguja sie Chiny….. Rosje zostawil na koniec….nie dlatego, zeby nie lubil Ruskich …ale, zeby mogl z nimi rozmawiac- jak rowny z rowniejszym. Caly czas radzac swoim partnerom ,zeby dbali o swoja suwerennosc I interesy swoich ludzi ..tak- jak on dba:-))))..i ……Polacy:-))))
  A te dupki na kolana i do reki… I smarkuja mu bulka reke:-)))))
  A Polacy nie:-)))) i za to ich lubi, chwali i robi Regionalnym Mocarstwem i Partnerem w Suwerennosci PrzeNajsuwerenniejszej!

  Dlatego radze nikomu nei pyskowac, dlatego zawsze cos przegryzac. badz zuc…i cierpliwie byc suwerennym i mocarstwowym…a dopiero po dwoch , czy trzech insurekcjach antyamerykanskich zastanawiac sie co dalej:-))))
  Np Rosjanie po czterech powstaniach i dwoch wiekach przenajprzyjazniejszej przyjazni bratskiej slowiansko chrzescijanskiej sprzedali Polakom gaz za dwukrotnie wyzsza cene niz Niemcom…bo Przyjazn mierzy sie w metrach kubicznych:-)))))) a nie iloscia artykolow w Mysli Polskiej i Srulniku.pl

 11. Marucha said

  Re 10:
  Ile razy mam pisać, że gówno mnie obchodzi polityka Trumpa w obrębie granic USA. Pierdolę I jego I jego kurewską administrację.
  Pana brednie na temat międzynarodowej polityki Trumpa wykraczają poza moją tolerancję.
  To już robi się chore.
  Wielki przyjaciel narodów, a zwłaszcza Polski, się znalazł….

 12. Berdyszak said

  ////Np Rosjanie po czterech powstaniach i dwoch wiekach przenajprzyjazniejszej przyjazni bratskiej slowiansko chrzescijanskiej sprzedali Polakom gaz za dwukrotnie wyzsza cene niz Niemcom…bo Przyjazn mierzy sie w metrach kubicznych:-)))))) a nie iloscia artykolow w Mysli Polskiej i Srulniku.pl////

  1. „Myśl Polska” to agentura „atlantystów”, kontrolowana opozycja.

  2. Rosjanie sprzedawali Polsce gaz drogo bo to polski rząd był wówczas zainteresowany wynegocjowaniem jak najwyższej ceny. Udało się 🙂

  Wiadomo o co im chodziło, im wyższa cena rosyjskiego gazu tym łatwiej przejść potem na gaz amerykański. Mogło oczywiście chodzić również o sprawę finansowania służb marżą pośrednika, jak jest to w przypadku ropy naftowej, ale tego nie wiem.

 13. 10
  RomanK
  Kiedys Niemcom sie zdawalo, ze zyja sami na planecie. Dostali w dupe, bo nie szanowali innych narodow.
  Amerykanskie diably nie rozumieja bardzo waznego Przykazania Bozego: Love thy neighbour. Te pogany nie znaja Ewangelii, dlatego Trump sprezentowal Jerozolime bezboznemu syjonistycznemu Izraelowi.
  Jakim prawem??
  Jerozolima nigdy nie byla stolica Izraela.
  To juz ONZ dla koniokradow nie istnieje? prawo miedzynarodowe nie istnieje? przyjazn miedzynarodowa nie istnieje? umowy i uklady nie istnieja?.
  A obecny prezydent probuje wszystkim wmowic, ze umie pisac i dlatego szasta swoim podpisem w kowbojskich mediach.
  Jak sie w ogole nie wstydzi!
  Globalista Trump poucza wszystkich: Niemcom nie pozwoli kupowac gazu z Rosji; teraz Wegry sa zagrozeniem dla swiata bo podpisaly umowe o dostawe taniego i zdrowego gazu naturalnego z .
  Koniokrady zabronily Indiom kupowac bron z Rosji (maja kupowac od oligarchy z USA) i Trump grozi sankcjami.
  Z awantury Korea Polnocna Trump sie wycofal bo sie wystraszyl, ze oberwie i od Chin i od Rosji. (Wlasnie Amerykanie sie dowiedzieli, ze zdumieniem, ze Korea Polnocna graniczy … z Rosja.)

  Wystapienie Trumpa na 73 Sesij ONZ bylo ordynarnym przedstawieniem amatorskiego showmana.
  – Nalgal sie o swoich osiagnieciach, zeby ucieszyc tych, ktorzy na niego glosowali.
  – Straszyl, ze napadnie na Irani probowal zastraszyc caly swiat
  – Zadeklarowal wieczysta przyjazn z Arabia Saudyjska i Izraelem ale za to bardzo krytykowal Niemcy, Szwecje, Chiny, Iran, Syrie, Wenezuele, i inne panstwa czlonkowskie ONZ
  – chwalil sie jak USA zerwaly miedzynarodowa umoe z Iranem
  – odmowil negocjacji w sprawie globalnego problemu emigracyjnego
  – wycofal USA z Rady Praw Czlowieka – ONZ.
  – bezprawnie przyznal Jerozolime Izraelowi.
  – popieral ludobojstwo na Palestynczykach i dzieciach w Jemenie: bezczelnie nazwal agresje US/UK na Jemen … ‘wojna domowa’.
  – bezczelnie nalgla, ze to USA wypedzily krwiozercze ISIS z terytorium Syrii: wszyscy wiedza, ze USA i Izrael oplacaja ISIS.
  – Nalgal, ze:

  “the United States is stronger, safer, and a richer country than it was when I assumed office two years ago.”

  i:

  “The United States will not tell you how to live, work, or worship. We only ask that you honor our sovereignty in return.”

  His outreach to North Korea is all about getting its government to comply with US demands in return for hollow promises – fooling no one in Pyongyang, why respecting its sovereignty, formally ending Harry Truman’s war, and stepping back from the brink on the peninsula is unattainable as it’s always been for nearly 70 years.

  – Na Iranie nie zostawil suchej nitki: “Przywodcy Iranu zasiali chaos (sic) smierc i zamieszanie: Oni nie szanuja swoich sasiadow, granic, czy suwerenne prawa narodow..
  okradaja kraje z naturalnych bogactw, zeby sie wzbogacic, i siac trwoge na calym Bliskim Wschodzie i poza..
  Trump:

  “Iran’s leaders sew (sic) chaos, death and disruption. They do not respect their neighbors, borders, or the sovereign rights of nations.”

  “Instead, they plunder the nation’s resources to enrich themselves and to spread mayhem across the Middle East and far beyond.”

  A tymczasem rozne kraja sie zbuntowaly ii wbrew nielegalnym jankesowskim zakazom kupuja rope z Iranu

  To nie ja wymyslilem. To specjalisci od przemowien Trumpa.

 14. Specjalisci od przemowien Trumpa: Amerykanie od pokolen; NIE emigranci.

  Selected Articles: Trump’s Lies at the UN General Assembly – Global ResearchGlobal Research – Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/selected-articles-trumps-lies-at-the-un-general-assembly/5655461

  Amerika Uber Alles –

  https://www.globalresearch.ca/amerika-uber-alles/5655918

 15. No i zeby radosci stalo sie zadosc i Hameryka kwitla, to kandydatem na nastepnego prezydenta USA juz wytypowano… kolejnego jednokomorkowca:

  Madam President Haley?
  https://www.globalresearch.ca/madam-president-haley/5655488

 16. Boydar said

  Ja tam sobie myślę, że oficjalnie płacono za gaz … a w rzeczywistości niekoniecznie, za gaz.

  Panie Gajowy, nie będąc w praktyce ani kolegą Pana Romana ani tym bardziej Amerykaninem, to ja nie widzę w owocach jakie wydaje Trump żadnej specjalnie podstępnej trucizny. Nawet te tomahawki co je był rzucił na Syrię to one albo nie doleciały albo zmierzwiły trawniki przed hangarami. No to sobie przystrzygli i uwałowali. I trzy dni później lotnisko było jakby nigdy nic. Trump mówi różne rzeczy, różne też podpisuje, ale to nie nie jest kompatybilne z tym co robi jego ekipa naprawdę. Takie mamy czasy, tisze budziesz dalsze jedziesz. A on dodatkowo jeszcze wprowadza w naszym pojmowaniu całkowity zamęt, bo w istocie wprowadza.

  Tylko twarde kwity się przekładają na realne konsekwencje; my nie wiemy co w nich jest i czy w ogóle są. Przy rozmowie z Putinem nie było świadków. A to ona jest finalnym wyznacznikiem kursu transatlantyka. Bo przebiegła tak, jak ów kurs.

 17. Berdyszak said

  ///Koniokrady zabronily Indiom kupowac bron z Rosji (maja kupowac od oligarchy z USA) i Trump grozi sankcjami.///

  To jest jeszcze mało demoniczne. Parę dni temu z zakupu rosyjskich samolotów wycofała się Indonezja, co może mieć związek z trzęsieniem ziemi na Sulawesi parę tygodni temu.

  To jest polityka!

 18. lewarek.pl said

  11. Marucha
  Ile razy mam pisać, że gówno mnie obchodzi polityka Trumpa w obrębie granic USA. Pierdolę I jego I jego kurewską administrację.

  Panie Gajowy, podzielam Pana upodobania. Jest mi kompletnie obojętny los bezrobotnych Murzynów, tym bardziej, że nie mam nań żadnego wpływu. Tym niemniej wewnętrzna polityka Trumpa jest dla nas ważna, bo to Amerykanie wybierają prezydenta i później umilają mu życie w czasie jego kadencji w zależności od tego jak się im powodzi. A to z kolei bezpośrednio lub pośrednio wpływa na jego zachowania w skali globalnej. Warto więc śledzić na ile on robi dobrze Amerykanom i jak mu się oni za to odwdzięczają.

 19. Marucha said

  Re 16:
  Mnie wystarczy Ustawa 447.
  Panu nie?
  Potrzeba czegoś więcej?
  Bomby na Warszawę?

 20. Boydar said

  Pies nie weźmie jak suka nie da.

 21. 18
  Lewarek.pl
  Miloszewicz tez dobrze robil Jugolom i to sie jankesom nie podobalo.
  Chavez robil dobrze Wenezueli – i to sie jankesom nie podobalo
  Kadafi bardzo dbal o swoich obywateli – i to sie jankesom nie podobalo
  Nikaragua zagrazala USA ? – i to sie Amerykanom nie podobalo.
  Jakiej naglej cholery chca militarne jankesy od Rosji, Iranu, Sardynii, Niemiec, Chin, Kanady, Meksyku, Sudanu, Nigerii, Jemenu, Ukrainy, Uzbekistanu, Korei Polnocnej, Syrii a teraz i Wegier.
  Mnie nie interesuje Brazylia, Argentyna czy Chile. Nie interesuje mnie Japonia, Indonezja czy Indie.
  Bo nie namawiaja Polski do mordowania ludzi, nie okupuja Polski i inie maja baz w Polsce. Zadne z wymienionych panstw nie rzadzi Polska ani nie dyktuje warunkow.
  Intersuje mnie ile kosztuje Polske przynaleznosc do bandyckiego NATO.
  Trump przylecial do Polski, zeby nam zrobic ustawke na smierdzacy i drogi gaz. I jeszcze nas napuszczal na sasiedzkie kraje.
  I tak naprawde mam gdzies stosunek Trumpa do jego wyborcow. Moga sie kochac – moga pluc na siebie.
  To nie moja sprawa.
  Ale bardzo mi sie nie podoba, ze bogata Ameryka chce zyc z pieniedzy polskiego podatnika. My mamy zbroic amerykanska armie???
  Dlaczego nie robia tego Czesi anie Wegrzy?? Oni sie nie boja Rosji??
  Wybieraja Polacy w USA ‚swojego’ prezydenta, wychwalaja go pod niebiosy; mocno podejrzewam, ze ci z podwojnymi paszportami glosowali i na DUde i na Trumpa. Ich broszka.
  Ale skoro tak, to jesli wolno pyskowac na Dude – to wolno i na Trumpa.
  Zarzucaja mi te amerykanskie emigranty, ze nic nie wiem o Ameryce – bo tam nie mieszkam.
  No a co wiedza w takim razie te new- Americans o Polsce, w ktorej nie mieszkaja?

  Uwazam, ze kazdy ma prawo wierzyc w co chce. Ale wyzywanie ludzi tylko dlatego, ze nie popieraja wrogow Polski jest troche naciagane i nieuczciwe.
  Tak, jak nieuczciwe sa amerykanskie statystyki. Przeciez najglupszy Polak w USA wie, ile jest bezdomnych ludzi nie tylko w San Francisko.. Przeciez nawet najglupszy emigrant z Polski wie, ze Amerykanie morduja ludzi po swiecie. Trump sie wybiera na Iran. I przygotowuje Polske i Ukraine na napasc na Moskwe.
  Roznica miedzy Trumpem a poprzednikami jest taka, ze teraz sie troszke sytuacja na froncie zmienila. Blok azjatycki staje sie silny. Musial Trump sie wycofac z awantury koreanskiej.
  Jesli zas Lewarek uwaza, ze to nie wszystko jedno, czy ludzie gina od amerykanskich sankcji czy amerykanskich bomb – to sie grubo pomylil.
  Amerykanie zaglodzili setki tysiecy dzieci w Iraku zanim napadli – po 10 latach sankcji – na caly kraj.
  Zaglodzili tysiace, tysiace dzieci w jemeni zanim zaczeli bombardowac kraj.
  A teraz; jesli lewarek jest uczciwym czlowiekiem – to niech nam wyjasni , dlaczego Krym wrocil do Rosji bo sobie mieszkancy tego zyczyli; a w Kosowie wymordowali mieszkancow Kosowa, zeby sobie nikogo obcego nie mogli zazyczyc.
  Dlaczego Rosje sie tak bestialsko oskarza o ‚aneksje” Krymu a pomija kompletnym milczeniem mordowanie Slowian w Kosowie przez bandy zbojcow oplaconych przez Arabie Saudyjska i USA. W Kosowie nie bylo referendum; stolica w Prisztinie byla zbombardowana przez wojska NATO.
  Na Krymie nie padl ani jeden strzal. Nie spadla ani jedna bomba i nie zinal ani jeden czlowiek.
  I wcale tego nie ukrywa. Wrecz przeciwnie: opowiadal o tym na forum ONZ.
  I obiecal swiatu walke z …socjalizmem.
  Zyjcie sobie jak chcecie- ale nie napadajcie na inne kraje i nie mordujcie dzieci po swiecie.
  A tymczasem…

  The Real Economic Numbers: 21.5 Percent Unemployment, 10 Percent Inflation and Negative Economic Growth – Global ResearchGlobal Research – Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/the-real-economic-numbers-21-5-percent-unemployment-10-percent-inflation-and-negative-economic-growth/5644109?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

 22. ? said

  Re 4 & Re 5:
  Adminie, ale pamiętać należy, że jedno z drugim się łączy.

  Ja pamiętam rozpieprz w Jugosławii i natowski naloty z jednej strony i radość moich znajomych hamerykańców, jak to u nich za Klyntona jest good, bo mają pieniądze, robotę, kraj się rozwija. Sk…syństwo, ale tak to wygląda. Skoro oni chcą się rozwijać, to my już wiemy, jak. Niestety. Kto im w końcu przypierdoli tak, żeby już nie wstali?

 23. Marucha said

  Re 22:
  Właściwie to z Ameryką jest tylko taki problem, iż jest to państwo bandyckie, za nic mające prawo międzynarodowe i konwencje przez siebie podpisane, łgarskie, złodziejskie, zakłamane i bezczelne.

  Gdyby nie to, że mają wciąż duży wpływ na losy świata (i Polski), mielibyśmy ich w dupie.Niech u siebie robią co chcą, niech biją Murzynów albo ich całują w dupę…

  Nasi amerykańscy przyjaciele w odpowiedzi na podane fakty o amerykańskim bandytyzmie i cynizmie, reagują opisami malejącego bezrobocia w kraju. Bardzo konkretnie na temat.
  .

 24. 23
  Marucha
  Gajowego poniosla fantazja.

  Mnie tez.
  Marzy mi sie taka scena z amerykanskiego westernu jak koniokrad caluje w dupe murzyna.

  Re: bezrobocie w USA
  Bezrobocie w USA nie maleje tylko zmienia …profil.
  Bo do zatrudnienia teraz wlicza sie robotnikow sezonowych a nie wlicza tych, ktorzy nie szukaja pracy, ( a wiec nie sa w rejestrze bezrobotnych) bo wiedza, ze nie ma sensu, bo stalych etatow nie ma i nie ma wielkiej szansy na otrzymanie pracy w wyuczonym zawodzie. A studenci musza splacac dlug …biznesmenom od edukacji.

  Teraz juz zaczela sie awantura z rolnikami, ktorzy mieli powazne kontrakty z Chinami i Chiny w odwecie nalozyly i embargo na soya beans, ktore Amerykanie sprzedawali do Chin w wielkich ilosciach. Rosjanie pozwolili Chinom uprawiac tysiace hektarow na Dalekim Wschodzie . Chiny nie beda musialy kupowac produktow rolnych z USA.

 25. Miet said

  Re.19.
  Panie Wacławie, tę ustawę 447, to Pan już tutaj odmienił chyba przez wszystkie przypadki.
  Ja się tylko zapytam, czy przez tą ustawę Polsce włos z głowy spadł?
  Czy była choćby raz w jakimś przypadku użyta na szkodę Polski?

  Ta ustawa jest amerykańską ustawą i nie wiem dlaczego Polska musiałaby ją respektować.
  Ta ustawa w moim pojęciu, nie jest żadnym międzynarodowym prawem.

  Teraz tylko od polskiego rządu zależy, czy będzie dalej lizał dupska pewnej nacji, czy raczej na taką ustawę się wypnie.

  Słusznie p. Boydar gdzieś tutaj nadmienił, że „jeżeli suka nie da, to pies nie dostanie”. Koniec, kropka.

 26. 25
  Miet

  Libia nie chciala respektowac amerykanskich pomyslow … Jugoslawia tez nie chciala. podpisac Rambouillet Treaty.. ..
  Polska juz dwukrotnie doswiadczyla amerykanskich sankcji; chcieli nas zamorzyc na smierc.

  Wybory w USA

  Blizniaczki

  https://imgur.com/a/g6rowfT

 27. 20
  Boydar

  „Pies nie wezmie jak suka nie da”

  I to ma byc porownanie Polski z suka – a pieskiem z USA?
  Szalenie patriotyczne. I jakie glebokie porownanie!
  Pewnie Boydar naczytal sie bajeczek Jachowicza.

  Wiec laskawie przypominam, ze Jugoslawia tez nie dala… i przestala istniec.
  Syria nie chce oddac Wzgorz Golan i zostala zniszczona. Pol miliona ludzi juz zginelo…. tylko dlatego, ze …SUKA nie chciala dac.

  Nie chciala dac Panama i Wenezuela i Nikaragua.. Afganistan tez nie daje… juz 17 lat!
  No i Rosja nie chciala dac Krymu na jankesowska baze militarna. Dlatego kolejny przezydent USA przygotowuje atak na Rosje.

  Trump zaproponował, aby strzelać do rosyjskich myśliwców – Sputnik Polska

  https://pl.sputniknews.com/polityka/201605032709728-Trump-rosyjskie-mysliwce-strzelanina/

  US Threatens Attack on Syria Will Be Stronger Than Ever

  https://russia-insider.com/en/us-threatens-attack-syria-will-be-stronger-ever/ri24725

 28. Stosunki dyplomatyczne USA I Korei Polnocnej:

 29. Boydar said

  Niech się obywatel Troll tak nie zamartwia tym co ja piszę. Przyjdzie czas, napiszę, i o trollach i o Polonii. Póki co, Troll nie jest stroną.

 30. 29
  Boydar
  OK.
  A kto tu jest strona??
  Przeciez to jest forum a nie komisja rozjemcza.
  Czy znow trafilismy nie do tej bajki?

 31. Boydar said

  Rozjemcza ??? Raczej śledcza. Na proponowanie rozejmu był czas wcześniej.

  Kto jest stroną to jeszcze do końca nie wiem; wiem kto nie jest 🙂

 32. Marucha said

  Re 25:
  Panie Mietku, wie Pan tak samo dobrze, jak i ja, że Stany Zjednoczone mają nadal olbrzymie możliwości wywierania nacisków na inne państwa, i to nie tylko tak skundlone, jak Polska.

  Więc nie ma najmniejszego znaczenia, że ustawa 446 jest amerykańska i nie obowiązuje na arenie międzynarodowej. Gdyby była bezcelowa, to by nie powstała.

  Najważniejsze jest to, że ukochany przez polactwo Trump stanął po stronie żydostwa i jego bezczelnych żądań oraz obiecał ich egzekwowanie.

  Pyta Pan, czy użyto tej ustawy przeciwko Polsce…
  Jeszcze nie, Panie Mietku, jeszcze nie…
  Poczekajmy, poczekajmy.
  Spisy polskiego majątku już podobno są robione.

 33. Boydar said

  Tylko aktorzy i muzycy !!!

  Pisze Pan Gajowy – „… spisy polskiego majątku już podobno są robione …”

  To znaczy się co, „robiący spisy” nie mają dostępu do bazy ? Wystarczy kliknąć co trzeba …

  Załóżmy jednak, że mają, a spisywanie to wskazanie celów; w takim razie co robili do tej pory ? Przez prawie osiemdziesiąt lat ? Powinni to już mieć „spisane” z dokładnością do jednego atomu 🙂

  A więc to nie ci sami. To tasiemce zagramaniczne. A co na to tutejsze ? Przecież wszystko co goj ma, jest tylko czasowo użytkowane, a docelowo – tasiemcze.

  To nie jest takie proste, Panie Gajowy, zgodnie z talmudem, który z urzędu stoi wyżej niż wszystkie amerykanskie ustawy, kahał musiałby dostać nieziemską kasę odstępnego. Une tam nie mają takiej puli do zaryzykowania.

 34. Marucha said

  Re 33:
  Panie Boydar, takie szczegóły mnie nie obchodzą.
  Co się mieści w czarnej skrzynce – to nieistotne. Ważne jest, co do niej wchodzi, i co wychodzi.
  A które tasiemce przejmą polski majątek? Co za różnica…

 35. 33
  Boydar
  Komisja poprawcza:
  80 lat temu Lwow nalezal do Polski. I Wilno tez.
  No i Breslau byl poza granicami. Podobnie jak Szczecin. I Pomorze.

 36. Boydar said

  @ Pan Gajowy

  Różnica jest taka, że jest jak jest, a tasiemce te i tamte interesy mają istotnie sprzeczne. I to jest nasza karta biorąca.

 37. Boydar said

  @ Pan Troll

  Pani kazała dzieciom ułożyć wierszyk, z rymami oczywiście.
  Na drugi dzień Jasiu przychodzi i czyta:
  – Było morze, w morzu stało dziewczę hoże, z dala słychać syren gwizdy, woda sięga jej do kolan.
  – Jasiu, obrusza się Pani, ale tu przecież nie ma rymu?!?
  – A Jasio na to z przekonaniem – jak wody przybędzie to rym będzie !

 38. Marucha said

  Re 36:
  Nie mamy żadnej karty biorącej, panie Boydar.
  Jesteśmy stołem, na którym inni grają w karty.
  A nam wszystko jedno, czy nas kopną w lewy czy prawy półdupek.

 39. Boydar said

  Mój kot (konkretnie kocinka) nie ma właściwie żadnych zalet, poza jedną. Jest. Bez niego (niej) aż tak by mnie świat nie cieszył.
  I tu paralele można snuć różne. Proszę się nie zamartwiać 🙂

  Tak to jest.
  Admin

 40. revers said

  Admin napisal: Spisy polskiego majątku już podobno są robione.

  nie podobnie tylko juz sa, wystarczy wejsc na strone ksiegi wieczyste, gdzie przez rozne global bazy danych i softy nie polskie, kazdy kto zaplaci prowizje ok 50 zlp moze wiedzec kto, co ma w nieruchomosciach na danej dzialce ewidencyjnej.

  Potem juz tylko jakiemus rebe z Jerozolimy lub Ciechocinka zaprgnie sie miec starkcyjna dzialaczke, sprawdzi sie w rejestarch zadlutonych lub kahalach co zacz i juz zmienia sie wlascicieci atrakkcyjnej dzialki.

  Taki numer juz przecwiczono w usej, bodajze w kolorado, 150 letni wlasciciel ziemii nagle uslyszal walenie w dzwi federalnej z waszyngtonu, skonczylo sie szczesliwie dla wlasciciela troche zadluionej dzailki, bo na wskurs ruszyli sasiedzi z giwerami, i tak doszlo do punktu kulminacyjnego akcji 400 uzbrojonych feferalnych przeciwko nie mniej 400 uzriojonych kowboji, ze odpuszczono.

  Tylko polska nie ameryka poszlo by glaciej, kwity z urzedu, policja i po gruncie z nieruchomoscia.

 41. Marucha said

  Re 40:
  Mówimy nie całkiem o tym samym. Chodziło mi o spisy „mienia bezspadkowego”.

 42. revers said

  te tez sa ujety na stronie internetowej , ktora byla umieszczona w gajowce z linkim do jewish-properyty org, czy cos w tym stylu, wystarczy tylko polczyc odpowiednie rekordy obydwu baz i juz bedzie wiadimo, co komu nalezy sie lub jest przykazane.

 43. Lily said

  Jak to oswiadczyl Szymon P.
  „Wszedzie mamy swoich ludzi”.
  https://www.wellaware1.com/election-didnt-matter/
  Zrodlo;www.wellaware1.com

 44. NC said

  Re 15, Troll Polonii: „…nastepnego prezydenta USA juz wytypowano…”
  W 2016 nastepna prezydent też była wytypowana i szykowała sie do objecia urzędu.

 45. Lily said

  Re 40;Revers
  A ja Panu mowie,ze od bardzo dawna byl.
  Po to tez wymyslono PESEL,tam sa wszystkie
  dane.A jak pan mysli,kto ma wglad do nich?.
  Na koniec,kto je zakladal?.Jaka firma,skad?
  Wiedza o Nas wszystko. ZERO prywatnosci.

 46. revers said

  40,41,42,45

  do tego bym dorzucil w kregach wieczystych online, rowniez z adnotacjami wieczyste lub na wlasnosc, zmianami znaczen, bazy danych programowanych gdzies za granica rekordy kastracyjne, ktore moga niepokoic wlasciceli lub inne tam hipoteki odwrocone i juz sie jest wszystko nie nasze lub podelegajace kastracji.

  Oczywiscie nie wszyskie rekordy sa pokazywane uzytkownika online , czesc mozna uzupelnic u notariusza ktory ma dostep do wiecej danych, reszta gdzies w sadach , wiadomo przed lub po reformach saadownictwa lub sami swoi.

 47. 44
  NC
  Hillary Clinton NIGDY nie powinna byla nawet kandydowac, bo to przestepczyni.
  Mnie w tej informacji uderzylo to, ze juz teraz wiadomo, kto bedzie kandydowac. Jest to nie pierwsza informacja.
  Wiec sie tak zastanawiam, na czym polegaja wybory w USA, skoro juz na pare lat wczesniej wiadomo, kto bedzie kandydowac.
  Sam pomysl z ta idiotka Haley jest sam w sobie idiotyzmem.
  Dr. Ron Paul, republikanin z Teksasu nie mial zadnych szans, mimo, ze zbieral bardzo duzo glosow. Sandersa tez nie dopuscili.
  Ale Nikki Haley juz jest gwiazda polityki Izraela w USA.

Sorry, the comment form is closed at this time.