Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Waszyngtonie obłęd i desperacja

Posted by Marucha w dniu 2018-10-05 (Piątek)

Wszystkim nieotumanianym zachodnią propagandą mieszkańcom globu pozostało tylko polecić się Boskiej Opiece.

Na wstępie uwaga do czytelników. Niniejszy artykuł składa się z trzech części. Pierwsza to opis najnowszych pociągnięć administracji amerykańskiej, z wyłącznie amerykańskimi odnośnikami zawierającymi informacje pochodzące z oficjalnych waszyngtońskich źródeł, takich jak konferencje i biuletyny prasowe. Linki do wspomnianych odnośników zamieściłem bezpośrednio w tekście.

Druga przedstawia „logikę” stosowaną przez waszyngtoński deep state w zakresie rozwiązywania zagranicznych i wewnętrznych problemów. Trzecia część zawiera mój komentarz do przedstawionych powyżej faktów.

Część I

Aby uniknąć oskarżeń o łamanie prawa międzynarodowego, Administracja amerykańska jednostronnie wystąpiła z szeregu kluczowych międzynarodowych umów i konwencji
(https://news.antiwar.com/2018/10/03/us-withdraws-from-international-treaties-slams-un-world-court/).

Aby rozwiązać ręce armii amerykańskiej, Pentagon promulgował tzw. „koncepcję współobrony”, uwalniającą go od imperatywu akceptacji kongresu USA na „kinetyczne” akcje militarne amerykańskich sił zbrojnych.
(https://news.antiwar.com/2018/10/03/pentagon-claims-near-limitless-power-to-conduct-unauthorized-strikes/).

Amerykański ambasador przy NATO, Kay Bailey Hutchison ostrzegła Rosję o możliwości prewencyjnego zniszczenia przez armię amerykańską rosyjskich rakiet, które w opinii USA Federacja nie powinna posiadać
(https://news.antiwar.com/2018/10/02/us-would-preemptively-destroy-russian-warheads-envoy-warns/).

Część II

Amerykanie, jako wyjątkowi ludzie
(exceptional peoples; https://books.google.pl/books?id=ewC6rekn86gC&pg=PA235&lpg=PA235&dq=%22exceptional+peoples%22&source=bl&ots=ChLXsqoUmL&sig=fQWVlJzEaRraH4M1q7ldF-uSuzI&hl=pl&sa=X&ved=2ahUKEwiEp-f_6ezdAhWDsKQKHUMNCyoQ6AEwDHoECAIQAQ#v=onepage&q=%22exceptional%20peoples%22&f=false)
posiadają nadprzyrodzone prawo decydowani o tym co inni mogą mieć, robić, mówić
(https://forward.com/news/national/411355/revealed-canary-mission-blacklist-is-secretly-bankrolled-by-major-jewish/),
jakie mogą mieć poglądy, rządy, sojusze; oraz jakiej waluty mogą używać i jaki system gospodarczy stosować.

Ponieważ Ameryka i jej mieszkańcy stanowią absolutny wzorzec uniwersalnej doskonałości, w celu uniknięcia niecnych pomówień o permanentne deptanie prawa międzynarodowego, USA wystąpiły z globalnych traktatów i umów. Aby zamknąć usta krajowym krytykom (agentom Putina) oskarżającym amerykańskie elity o łamanie prawa i oligarchiczne rządy, siłowe struktury Stanów Zjednoczonych zadeklarowały swą niezależność w stosunku do konstytucyjnego porządku tegoż państwa.

Część III

Stany Zjednoczone, jako pierwsze państwo w historii świata dobrowolnie i oficjalnie postawiły się poza granicami cywilizowanej społeczności międzynarodowej, zrywając wszelkie istotne umowy i konwencje, oraz od dawna depcząc wszelkie zasady i normy międzynarodowego współżycia i prawa.

Formalnie zademonstrowały też wyższość władzy wykonawczej nad własną Konstytucją i władzą ustawodawczą, tym samym de facto deklarując się dyktaturą.

W tym kontekście nazwanie ich renegatem Ludzkości jest delikatnym niedopowiedzeniem.

Istotniejsza od moralnej oceny powyższych faktów jest odpowiedź na pytanie, w jakim celu kroki takowe zostały zrobione?

Oligarchia rządząca de facto Ameryką uświadomiła sobie beznadziejność swej obecnej sytuacji. Wszystkie lokalne konflikty, wojny hybrydowe, przewroty i „kolorowe rewolucje” nie osiągnęły założonego rezultatu, jakim jest podporządkowanie sobie całego świata w ramach NWO.

USA to ekonomiczny bankrut, bez szans na sanację swej „zfinancjalizowanej” gospodarki vis-à-vis chińskiej potęgi gospodarczej. W obliczu nowych generacji rosyjskich broni strategicznych, amerykańska potęga militarna ogranicza się tylko do sił nuklearnych. Ich użycie to najprawdopodobniej zagłada globu.

Pomimo to zdesperowani i ogarnięci obłędem władcy USA zdecydowali się na zastosowanie nuklearnej opcji, miast jedynej w tym momencie sensownej alternatywy, jaką jest kapitulacja, na podobieństwo ZSRR w 1991 roku.

Natomiast wszystkim nieotumanionym zachodnią propagandą mieszkańcom globu pozostało tylko polecić się Boskiej Opiece.

Ignacy Nowopolski
http://drnowopolskiblog.neon24.pl/

Komentarzy 25 to “Waszyngtonie obłęd i desperacja”

 1. Re: Artykul…
  Wedlug naszych niereformowalnych „gajowkowych korespondentow” z „usraHELL’a” w USA jest ZUPELNIE INACZEJ…
  A ja sie k…rwa pytam: „JAK jest inaczej???”…
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 2. revers said

  Snag, Miet, Roman K, Mirvrack wyklaruje.

 3. 1
  Jasiek z Toronto

  A ja chetnie dopowiem jak jest inaczej!
  W historii swiata, narody napadaly na wrogie sobie narody.
  USA napada na przyjaciol i zaprzyjaznionym narodom morduje kobiety i dzieci; niszczy dzieciom prawo do zycia i infrastrukture kraju.

  To tylko Amerykanie bombarduja szkoly, szpitale, muzea w krajach, z ktorymi sie przyjaznia!
  Calowali sie z Husseinem, calowali sie z Kadafim, wsadzili na tron Marcosa, i szacha Iranu. Pomogli Miloszewiczowi wygrac wybory; wsadzili Gorbaczowa i Jelcyna na najwyzsze stanowiska w kraju, tylko po to, zebyokrasc Rosje.!! Wywiezli tony, tony zlota …
  I co? I rozpuscili propagande przeciwko tym krajom, tylko po to, zeby je okrasc z ropy i oskarzyc o …popieranie terroryzmu!
  Co im Syria zrobila, ze bombarduja kraj juz od 2011 roku. I jest to juz czwarta proba zniszczenia kraju!

  Wymordowali ludnosc w u swoich sasiadow, okradli Meksyk z ziemi, bombardowali El Salwador, Nikarague, , Paname, okradli Haiti; okradli Haiti z miedzynarodowej pomocy dla ofiar kataklizmu.
  No i teraz … zorganizowali ekonomiczny pucz w Kanadzie!!! NAFTA 2 jest zamachem na Kanade,

  The Planned Invasion of Canada by the US. Political Meddling into the Affairs of a Sovereign Nation –

  https://www.globalresearch.ca/the-invasion-of-canada/1691

 4. lopek said

  Tam ogon wywija psem – więc ten pies wcale się nie liczy.
  Wniosek?
  Pies będąc w szaleńczym wirze ma gryźć wszystko i wszystkich – tylko wara mu od swojego ogona.

 5. revers said

  Dziwne ale do tej wzorowej demokarcji uciekaja byle zony zacharczenki, a mial je dwoje z czego jedna z 3 dziecmi, i nowa zone z ktora mial jedno dziecko …

  https://lenta.ru/news/2018/10/03/seminina/

  Czyzby pracowala dla ameryknow wczesniej lub sbu?, ktos musial wystawic Zacharczenko? sa tez ukazane w tle malwersacje finansowe na 230 mln. rubli.

 6. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  W USA za krytyczne komentarze w necie nt. nowej ekranizacji „Gwiezdnych Wojen” obarczają rosyjskich trolli (ich celem miało być skłócenie amerykańskiego społeczeństwa pod pretekstem dyskusji o filmie). Powstał nawet specjalny raport na ten temat.
  https://www.filmweb.pl/news/Rosyjscy+trolle+odpowiedzialni+za+hejt+%22Ostatniego+Jedi%22-130143

 7. 5
  Revers
  Czy to chodzi o Aleksandra Zacharczenko, ktory zginal w Doniecku w czasie terrorystycznego ataku – czy o jakiegos Dymitra Zacharczenko?

  Rebel leader in east Ukraine killed in explosion

  https://www.nbcnews.com/news/world/rebel-leader-east-ukraine-killed-explosion-n905471

 8. Roman K said

  CO wam mozna panowie wyklarowac ..Pan Jasiek wam wyklaruje:-)) pomoze mu pan premier Trudeau…I wytlumaczy, jak sie przychodzi i caluje w reke I pyta, czy w d..e tez calowac?? i jak mu delikatie podpowiedziano ,ze narazie nie…nie musi w reke wystarczy:-)))):-))))..chyba ze powola pana Jaska na min finansow Canada:-)))

 9. Roman K said

  Panie Ignacy:-))))) pau to choroba sieroca po ZSRR zaczyna dokuczac????? Panie …pan nie masz zielonego pojecia co dzieje sie w USA….ZADNEGO!!!
  a pisze pan z wwerwa godna opowiesci o przygodach w Niebie ks Pikulskiego, ktory nigdy w Niebie nie byl:-))))
  A tak swoja droga to gdyby byl pan zainterseowany kupnem nieruchomosci..dzialki budowlane komercyjne w Niebie..z widokami na Piklo i Czysciec…..to daj pan znak:-))) napisz pan ogloszenie na Gajowce…zanim zmieni nazwe:-)))))

 10. Manu said

  @9

 11. Manu said

  @9 W niebie tłok.

 12. revers said

  re7

  Chodzi o Dimitra Zacharczenko,

  https://www.gazeta.ru/social/2018/10/03/12006763.shtml

  z artykulu wynika ze mial liczna rodzine z rorzuconymi po dnr i rosji 14 nieruchomosciami, wieloma samochodami pool kilo zlota, byc moze w koligacji z Aleksandrem Zacharczenko, czy tylko sluzbowa.

  Ale za to ukraincy obsmarowali pierwsza lady donbassu

  http://www.dsnews.ua/politics/kto-takaya-pervaya-ledi-dnr-podrobnosti-zhizni-s-detstva-21102016141600

 13. Boydar said

  Obsmarowali ? Może troszkę. Jednak jest tam (w artykule) napisane wyraźnie – ДНР. Dobry pretekst do nazwania „rzeczy nienazwanych”. W dodatku trzydzieści jeden razy 🙂

 14. revers said

  Jak bys pan pochodzil po swoim rewize to podobne rzeczy znalazl, czy gorsze w rozwalonych budynkach fabryk, nawet tych za willusia co przezyly dwie wojny ale juz za Balcerowicza nie, wszystko zalezy od perspektywy ustawienia kamerki i od kamerzysty,
  ktory moze pokazac i niebo nad ulca Batunna.

  A szef donbaskiego MSW Dimitry swego czasu zaraz po zamachu a Aleksnadra wykluczal prace sluzb ukrainskich, zachodnich – odminnie od sliuzb wojskowych ktorzy wiedzieli od razu kto za tym stoi.

  A tak po ta tym idzie nowe na rynku paliwowym, Trump dal wolna reke saudis i OPEC w cenach ropy, i mozna spodziewac sie 100-120 usd za barylke w nadchodzacym czasie.

 15. Boydar said

  Akcje Gazpromu poszybują z 5 na 10 🙂

  A Rosji przybędą kolejne miliardy.

 16. revers said

  a na stacji paliw CPN-u? czy jak to sie teraz mowi Lotosu? 6 lub 7?

 17. revers said

  Doszedl jeszcze jeden nie demokratyczny mieszcz wyborow w stanch, to juz chyby talmudyczna paranoja, jak powiedzal wice Pence, w wybory w stanach wmieszaly sie Chiny, przy ktorej mieszanie przez Rosje bylo pikusiem.

  http://antikrieg.com/aktuell/2018_10_05_pence.htm

 18. Miet said

  Re. 3.
  Takich głupot już dawno nie czytałem.
  Panie Trollu, już nie raz podkreślałeś, że na czym jak na czym, ale na historii to się wyznajesz – i teraz co tu zapodajesz??
  =======
  „A ja chetnie dopowiem jak jest inaczej!
  W historii swiata, narody napadaly na wrogie sobie narody.
  USA napada na przyjaciol i zaprzyjaznionym narodom morduje kobiety i dzieci; niszczy dzieciom prawo do zycia i infrastrukture kraju.”
  =======
  Choćby taki sobie pierwszy z brzegu, n.p. Genghis Khan, to on napadał tylko na narody, które mu były wrogie? – czy tak??? A ogólnie Tatarzy???
  To tylko jeden kontr-przykład na twoje wypociny.
  Najpierw pomyśl a potem pisz.

 19. Roman K said

  ad…19//heheheh gdyby troll mogl myslec to juz lata pracowalby dla CIA…ale on tylko przepisuje wiec nadal za czeladnika w Srulniku:-))))
  Pan Ignacy podlal pod publiczke weternow ORMO:-)))) im glupiej tym bardziej dla gremium wiarygodnie:-))))
  REvers…tu tez ucikali zstepni , Trockiego, Zinowiewa, Kagana, Stalina …Chruszczowa… Gorbaczowa….i mniejszy poslad….czerwonych cudotfurcuff:-))))
  Odmowta do nich Czerwony Paciurek..towarzysze……

 20. Rafal Cz. said

  Bylem I pracowalem w USA. Ludzie tam dobrzy I pracowici (w wiekszosci) tylko politycy robia im wode z mozgu.
  Polityka USA nie ma nic wspolnego z tymi ludzmi. To polityka slepego, nieudanego Rzymu. A jak wiadomo Rzym upadl.no nie od razu, zajelo to upadanie wieki. Jednak upadek Rzymu spowodowala niezdolnosc do adaptacji do zmieniajacej sie rzeczywistosci.
  I kazdy Rzym upadnie.Jesli chce byc Rzymem a nie sluzyc ludziom.Czas (historii) biegnie coraz szybciej ale czas uczenia sie z historii coraz wolniej.Paradoks. Wojny zaczynaly sie od takich paradoksow.Wiara ze Bog jest z nami (Gott mitt uns) przetrwala
  do dzisiaj. A zafrasowany Bog patrzy czy Jego owieczki wierza w niego czy tez………….

 21. revers said

  Ta, odmawiamy paciorki za tych dziedzicow z za Buga ….

  https://www.strategic-culture.org/news/2018/10/02/us-switching-ukraine-location-start-world-war-iii-against-russia.html

 22. revers said

  co kreczmarzyc potrafia tylko z censorem z godz. 09:05:20

 23. lewarek.pl said

  18. Miet

  Ale się popisujemy.
  Nie słyszałem nigdy o żadnym Genghis Khanie. Był facet o podobnie brzmiącej ksywce, po polsku brzmiała ona: Dżyngis Chan.

 24. Re: 8 RomanK
  Nie wiem czy w „Ameryce murzynow bija”, ale w Kanadzie z zydowska k…rwa, jaka jest „trudeo” benkart f.castro „jasiek z Toronto” nigdy nie poswieci mu nawet jednej sekundy uwagi… Jesli juz.

  Z politycznego punktu widzenia p. Romku, to Kanada (jako „latarniowa k…rwa) ma tyle do gadania w sprawach UShell’a, (zydowskiego alfonsa) co Polska w sprawach Rosji…

  Jesli chodzi o panska zlosliwosc (no powiedzmy sarkazm), to wcale sie nie dziwie, ze „Solidarnosc” byla z zydowskiej „gory” skazana na fiasko…

  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 25. Boydar said

  To dziwne; ja natychmiast utożsamiłem Genghis Khana do Dżyngis Chana (Czyngis-chana). Może Chachły są bardziej elastyczne ? Poniekąd jednak to zrozumiałe, lewar musi być sztywny, jak, nie przymierzając, wuj na weselu.

  Przecież Pan Miet musiał wymyślić ad hoc, jak to napisać w języku Ojców, i tak Mu nieźle wyszło.

Sorry, the comment form is closed at this time.