Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Juncker ma dość pisania o swym ojcu z Wehrmachtu i o pijaństwie. Chciałby poddać kontroli brytyjską prasę.

Posted by Marucha w dniu 2018-10-07 (Niedziela)

Jean Claude Juncker podczas ataku skurczu/rwy kulszowej. Foto: PAP/EPA

Przewodniczącemu Komisji Europejskiej puszczają nerwy. W rozmowie z austriackimi dziennikarzami skarżył się na brytyjskie media, które według niego szkalują go pisząc o jego problemach z piciem i ojcu walczącym w Wehrmachcie. Juncker chciałby kontroli brytyjskiej prasy.

Jean-Claude Juncker przebywa w Austrii gdzie spotkał się m.in z miejscowymi dziennikarzami. W czasie rozmowy z nimi skarżył się m.in na brytyjskie media i użalał nad tym, że premier Cameron nie pozwolił Komisji Europejskiej na kampanię na Wyspach przed referendum w sprawie Brexitu.

– Gdyby Komisja interweniowała, to być może poruszylibyśmy w czasie debaty stosowne kwestie – mówił austriackim dziennikarzom. – Teraz na nowo odkrywane są problemy po obu stronach. Dla nas było wtedy jasne do jakich udręk i nieszczęść doprowadzi to żałosne brytyjskie głosowanie. [Sam, wypierdku, jesteś udręką i nieszczęściem – admin]

Juncker odniósł się też do ataków jakie spotykają go ze strony brytyjskich mediów i zarzucił, że naruszają one jego dobra osobiste. Chodzi głównie o informacje, iż jego ojciec walczył w Wehrmachcie i o alkoholowe problemy.

Juncker tłumaczył, że po podbiciu Luksemburga przez Niemców w 1940 roku jego ojciec został wcielony do Wehrmachtu. Teraz jak twierdzi z tego powodu Brytyjczycy zarzucają mu sympatyzowanie z nazistowską II Rzeszą.

Dodatkowo ma pretensje o doniesienia o jego ekscesach alkoholowych, a zwłaszcza zarzutach, że był kompletnie pijany na szczycie NATO.

– Nie da się nie zauważyć brytyjskiej prasy – powiedział Juncker. – Ona zupełnie nie respektuje praw człowieka jeśli chodzi o polityków. Wolność prasy ma też swe granice. Nie można naruszać czyjejś prywatności.

Przewodniczący Komisji Europejskiej relacjonował stan negocjacji pomiędzy Unią a Wielką Brytanią, które znalazły się w kryzysie. Juncker cały czas ma nadzieję, że dojdzie do porozumienia i Brexit odbędzie się na „pokojowych” warunkach. Nie chciał odpowiedzieć na pytanie dotyczące tego, czy da się powstrzymać Brexit.

Luksemburski polityk ma rzeczywiście ma na Wyspach złą prasę. Na swe stanowisko w 2014 roku został powołany wbrew sprzeciwom ówczesnego premiera Camerona i wielu brytyjskich polityków. Wywiad jakiego udzielił w Austrii i w którym mówił o „żałosnym głosowaniu Brytyjczyków” i sugerował poddanie prasy jakiejś kontroli z pewnością nie ociepli wizerunku eurokraty.

https://nczas.com/

Komentarzy 18 to “Juncker ma dość pisania o swym ojcu z Wehrmachtu i o pijaństwie. Chciałby poddać kontroli brytyjską prasę.”

 1. Ann said

  Jaka unia europejska taki przewodniczący

 2. Jack Ravenno said

  Zas…ny pijak ćwok, burak i ch..j – to cały Junkers

 3. gość said

 4. Berdyszak said

  Jeśli chodzi o ojca w Wermachcie, to chyba nie ma się co wstydzić. Wermacht brał udział w zbożnym dziele jednoczenia Europy. Junker robi to inaczej w następnym pokoleniu bo czasy się zmieniły.

  Jeśli chodzi o alkoholizm, to Junker może powiedzieć, że to jest jego forma walki z nazizmem. Kanclerz Hitler był abstynentem, chcecie mieć urzędników takich jaki Hitler? Poza tym alkoholikiem był również Winston Churchill, on też walczył z nazizmem za pomocą alkoholu.

  Nie ma się co czepiać Junkera.

 5. Roman K said

  Wcale sie nei dziwie panu Junkers…czy nie byloby wam nieprzyjemnie- gdyby o was mowili , zes pijak, zlodziej I chooy..zwlaszcza kiedy wszyscy dobrze wiedza zes pijak, zlodziej I hooy????
  Wystarczt tylko zmienic prawo I oskarzyc prase o szkalowanie…uznac winnymi zi zakazac pisac:-))_)_)
  Prawda tu nie ma zadnego znaczenia….dokladnei tegio chca wrogowie prez Trumpa…..czyli tzw Ktosie, narazie ukryte pod plszczykiem Miedzynarodowych Organizacji…do ktorych modal sie dupki troole i S(t)roole….

 6. Regina said

  Ad1.Ann. Bingo!

 7. NC said

  Jeśli Juncker był uchlany podczas szczytu NATO, to trudno twierdzić, że była to sytuacja prywatna.

 8. galaszek said

  Uuuujjjccc!!!!,,,,,, a o co to pisać że go puszczają newry?,,,, życzę go szeby do tego puszczanie nerwu puszczaly go jeszcze zwieracze!!!

 9. lopek said

  Ktoś mógłby pomyśleć, że brytyjska prasa do tej pory pozostaje bez kontroli dzieci Szatana.
  Wniosek?
  Jeżeli owa prasa pisze tak a nie inaczej o tym Juncker – to ma na to przyzwolenie – w ramach jakiejś taktyki ogłupiania rodzaju ludzkiego. W szatańskim świecie to – prawda – jest największym złem a tutaj brytyjska prasa wprost epatuje ową prawdą – i w ten sposób jakby sama sobie – wyrządza najokrutniejsze zło. Słowem – jeżeli dzieci Szatana walczą z prawdą w ogóle – to nie mogą się nią posługiwać wybiórczo – także do szerzenia za jej pomocą – zła.

 10. Siekiera_Motyka said

  Pijana marionetka szczeka,

 11. Andzia said

  re:7
  To trza było spęd NATO utajnić, w końcu pan Junkers nie siedzi w unijnych władzach, aby o nim chlastać jęzorem z powodu prywatnych słabości.
  Z drugiej strony robi dobrą robotę razem z ryżym Herrem dla Europy: ośmieszają eurokołchoz.

 12. Dictum said

  „Juncker ma dość…”

  Nie tak, jak my Junckera.

 13. Ale dlaczego? said

  To on jest „ojcem” afery „optymalizacji podatkowej” dla korporacji w Luksemburgu. Czyli okradania obywateli innych państw europejskich przez korporacje.

  Złodziej, pijak i syn żołnierza Hitlera. To prawie jak Tusk 😉
  Takie marionetki są wyśmienitymi słupami w rękach globalistów…

 14. revers said

  Niech Junckers spawdzi swoje i ss lotvia notowania yborcze na Lotwie, bo tam maja dosc drang nach osten, i wynik zrownania z ziemia lotwy w wypadku kolejnej konfronatcji zydobankowcow, wschod-zachod.

  https://fakty.interia.pl/swiat/news-lotwa-exit-polls-prowadzi-partia-rosyjskojezycznej-mniejszos,nId,2641349#utm_source=fb&utm_medium=fb_share&utm_campaign=fb_share&iwa_source=fb_share

 15. maniek said

  …a ktore to austriackie mendia?!…:))…pewnie z OVP Bangladeszu?…

  …zur vefigung – keine wort um diese arschloch…

  https://www.vn.at/

 16. zenovka said

  Pijaczysko na stanowisku ma dość prawdy, czas najwyższy ocenzurować, bo pijak nie chce słyszeć prawdy o sobie. Pijaczysko jest twarzą UE, znaczy taka ona jest

 17. jok said

  Za to nad Wisłą, była wyłącznie, w 2004 czy jakoś wcześniej, propaganda skrajnie filounijna bez miejsca na krztę wątpliwości. Jakby pisana przez „komisję”, choć pewnie takiej potrzeby nie było…

  W Wehrmachcie? Ciekawe czy taki z opisanych w książce Rigga „Żydowscy żołnierze Hitlera”?

 18. NyndrO said

  Jo,un je łojcem.

Sorry, the comment form is closed at this time.