Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  JW o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  NC o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Piskorz o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Jacek o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  walthemar o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Dziadzius o Wybór sofisty. Ochrona zdrowia…
  NyndrO o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  NyndrO o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  UZA o Nadmiarowe zgony
  NyndrO o Nie żyje Jerzy Targalski
  Peryskop o Wolne tematy (63 – …
  Piskorz o Wolne tematy (63 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Grecja wystawi Niemcom rachunek na setki miliardów euro za zbrodnie, popełnione podczas II wojny światowej

Posted by Marucha w dniu 2018-10-08 (Poniedziałek)

Grecja będzie domagała się reparacji wojennych od Niemiec za II wojnę światową. Władze coraz częściej mówią o odszkodowaniach, a już w przyszłym miesiącu ruszy wielka kampania na skalę międzynarodową, która zakłada między innymi wytoczenie procesu przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości w Hadze.

W kwestii reparacji wojennych od Niemiec wypowiadał się już prezydent Grecji Prokopis Pawlopulos oraz premier Aleksis Tsipras. Stwierdzono, że walka o odszkodowania dla Grecji jest „historycznym obowiązkiem”.

Niemiecki tygodnik „Der Spiegel” pisze, że parlament Grecji już w listopadzie rozpocznie głosowanie nad przyjęciem raportu, który podaje konkretną kwotę odszkodowania. W grę wchodzi dokładnie 279,8 miliarda euro. Raport powstał już w sierpniu 2016 roku, ale zostanie przyjęty dopiero teraz, gdy Grecja przyjęła ostatni program pomocowy od państw Unii Europejskiej, w tym od Niemiec.

Kolejnym etapem walki o reparacje wojenne będzie uruchomienie machiny propagandowej. Grecja będzie głośno domagać się odszkodowań i mówić o tym na całym świecie, między innymi w Niemczech, w Parlamencie Europejskim, w Radzie Europejskiej i w ONZ.

Ostatnim etapem kampanii będzie wystosowanie żądań wobec Niemiec, a jeśli Berlin odmówi wypłacenia setek miliardów dolarów – sprawa może trafić do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, że Polska również domaga się od Niemiec reparacji wojennych, lecz kwota przedstawiana przez polski rząd jest wielokrotnie większa i sięga około 3 bilionów złotych. Władze Niemiec podobno były gotowe wyrzucić do kosza projekt Nord Stream 2 w zamian za zamknięcie tematu reparacji wojennych, co ostatecznie nie doszło do skutku.

https://zmianynaziemi.pl/

Komentarzy 11 do “Grecja wystawi Niemcom rachunek na setki miliardów euro za zbrodnie, popełnione podczas II wojny światowej”

 1. gość said

  Wspólna walka Polski i Grecji o reparacje od Niemiec? Prof. Polak: Natychmiast przyłączyć się do greckiej kampanii

  Prof. Wojciech Polak z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, który jednocześnie jest przewodniczącym kolegium Instytutu Pamięci Narodowej komentując fakt, że Grecja będzie domagać się 280 miliardów euro reparacji za straty wojenne od Niemiec, powiedział na antenie Radia Maryja, że Polska powinna przyłączyć się do kampanii prowadzonej przez kraj z południa Europy.

  http://dzienniknarodowy.pl/wspolna-walka-polski-grecji-o-reparacje-niemiec-prof-polak-natychmiast-przylaczyc-sie-greckiej-kampanii/

 2. Pan Długopis said

  Tylko do czyjej kieszeni trafiłby te ewentualnie odzyskane od Niemców pieniądze?

 3. JerzyS said

  Jak wycenić mord profesorów krakowskich i lwowskich?

 4. lopek said

  Pomysły na dojenie Niemców przez przedsiębiorstwo Holocaust już się wyczerpały – więc teraz owo przedsiębiorstwo zamierza doić Niemców na tzw. reparacje dla Grecji i atrapy Polski.

 5. ojojoj said

  1) na wymarciu pokolenie protestanckich pejsow chazarskich wywolaly wojne (i nie chodzi tylko o niemcow)
  2) kolejne pokolenia protestanckich gojow bedzie placic
  3) nastepnym chazarskim pokoleniom po drugiej stronie europy ktorzy trzymaja bizancjum za morde

  byzmesz muszi sza kchrencic

 6. n/n said

  Grecja i Polska to dzisiaj moga tyle co eskimos za okupacji

 7. Roman K said

  MOga ..moga I to duzo….zadania zydowskie pomagaja jak malo co???? wg miedzynarodowego prawa- w ktorym bryluja anglossaskie zasady ..to dosc skomplikowana tort litigation…zyla zlota dla prawnikow obslugujacych spor…zer dla pismakow…I gowno dla normalnych ludzi zrowno Polakow , Grekow- jak I Niemcow

 8. Tymianek said

  Niemcy nie powinny dawać „Polsce” nawet złamanego guzika.

  Wszystko poszłoby w żydowskie łapy lub na zbrojenie antypolskich banderowców.

 9. Sowa said

  Przeca Niemce takie dobre.

  Od 20 czerwca 2017r. większościowym udziałowcem w Przedsiębiorstwie Geologicznym POLGEOL S.A. jest firma HPC AG (ponad 95% akcji), a Spółka kontynuuje działalność pod nazwą HPC POLGEOL Spółka Akcyjna.

  Czyli Pisowce sprzedały informacje o polskiej geologii w niemieckie ręce. Geotermia, wody, kopaliny i cały powojenny dorobek Polgeolu poszedł się rypać.

 10. Ad. 3

  Jak wycenić mord profesorów krakowskich i lwowskich?

  Bardzo prosto: należy policzyć członków elit krajów zachodu, policzyć wzrost gospodarczy, który za życia tych elit miał miejsce i proporcjonalnie odnieść to do warunków polskich. Tyle straciliśmy.

 11. Ad. 6

  Grecja i Polska to dzisiaj moga tyle co eskimos za okupacji

  Widzę, że moi „eskimosi” robią karierę. To miłe. 🙂 Termin wprowadził do obiegu „Kurier Poranny”, który wydrukował sondę Młodzieży Wszechpolskiej przed wejściem do UE, na ulicy Sienkiewicza w Białymstoku. Tego terminu użyłem w krótkiej z nimi rozmowie podczas tej sondy. 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.