Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wandaluzja.pl o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Olo o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  JW o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  NC o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Piskorz o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Jacek o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  walthemar o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Dziadzius o Wybór sofisty. Ochrona zdrowia…
  NyndrO o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  NyndrO o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  UZA o Nadmiarowe zgony
  NyndrO o Nie żyje Jerzy Targalski
  Peryskop o Wolne tematy (63 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 554 obserwujących.

Z pomocą rosyjskich rakiet Indie pokazały, gdzie kończą się USA

Posted by Marucha w dniu 2018-10-08 (Poniedziałek)

Stało się: Rosja i Indie podczas wizyty Władimira Putina w Indiach podpisały kontrakt na dostawę New Delhi kompleksów S-400.

Wydarzenie, choć było planowane i wielokrotnie potwierdzane przez wszystkie możliwe źródła w Indiach, dopiero teraz zostało zapieczętowane na najwyższym poziomie. I bądźmy szczerzy: im więcej było sygnałów z Delhi, że ten i kilka innych ważnych kontraktów wojskowych z Rosją zostanie rzeczywiście podpisanych podczas tej wizyty, tym silniejsze było nieprzyjemne uczucie: a co, jeśli jednak…?

W końcu to nie tylko wielka (5,43 miliarda dolarów) dwustronna umowa — chodzi o zapewnienie nowego układu sił między głównymi mocarstwami naszego świata na kilka dziesięcioleci. To globalny przewrót.

A mianowicie, począwszy od ostatniego piątku, na świecie są teraz cztery wiodące mocarstwa: USA, Chiny, Rosja i Indie. Te ostatnie nie przyłączają się bezwarunkowo do żadnego z pozostałych trzech, zastrzegając sobie prawo do swojej własnej pozycji.

W ostatnich miesiącach odbywa się gra z ogromnymi stawkami, w której Stany Zjednoczone wywierają maksymalny nacisk, czasami graniczący z totalną wojną, na dwa z trzech wspomnianych kluczowych mocarstw. Wiele już powiedziano o hybrydowej wojnie z Rosją i Chinami. Ale z Indiami wszystko jest trudniejsze — chodziło o uczynienie ich jeśli nie sprzymierzeńcem, to choć partnerem Stanów Zjednoczonych przeciwko Moskwie i Pekinowi. To był cel praktycznie wszystkich administracji Stanów Zjednoczonych od wielu dziesięcioleci.

Teraz, po wizycie Putina w Delhi, każdy kraj „wielkiej czwórki” stał się potężną i niezależną siłą, i z nikim nie związaną. Jednak o ile w przypadku Chin było to jasne od dawna, to Indie — neutralne, niezaangażowane, zdolne powiedzieć „nie” komukolwiek — to wielka niespodzianka.

Jak Indie przeprowadziły tę operację: złapały Stany Zjednoczone w pułapkę, w której same miały się znaleźć. Od lipca tego roku w Ameryce obowiązuje CAATSA przyjęta przez Kongres — Ustawa o przeciwdziałaniu przeciwnikom Ameryki poprzez sankcje. Zgodnie z nią każdy (państwo, firma, bank), kto prowadzi współpracę wojskową z Rosją, a także z Iranem i Koreą Północną, powinien zostać objęty amerykańskimi sankcjami finansowymi.

Ale prezydent może w niektórych sytuacjach zrobić wyjątek dla takiego kraju. Od czasu ostatniego spotkania ministrów obrony i spraw zagranicznych Stanów Zjednoczonych i Indii w Delhi indyjska dyplomacja mówi do Amerykanów: zróbcie wyjątek dla nas, ponieważ jesteśmy Indiami, mocarstwem, które jest ponad tym wszystkim.

Pułapka polegała na tym, że USA powiedziały Indiom, że nie będzie im na rękę, zwłaszcza przed wyborami powszechnymi w 2019 roku, pozostać bez planowanych zakupów wojskowych w USA w wysokości około 18 miliardów dolarów.

Nawiasem mówiąc, wszystkie transakcje wojskowe pomiędzy Moskwą a Delhi, podpisane i omówione podczas tej wizyty, to samo źródło szacuje na 10-12 miliardów. Przemówienie w Waszyngtonie dotyczyło głównie tego, czy Delhi chce stracić takiego partnera jak Stany Zjednoczone. Dobrze, odpowiedziały Indie. A czy Amerykanie naprawdę chcą stracić nasze zamówienia na 18 miliardów i stracić partnera takiego jak Indie?

„Kroplą”, która być może przeważyła sytuację na korzyść obecnego wyniku, była historia irańskiej ropy. W jej zakresie Indie, jak się wydaje, dokonały dokładnie tego samego wyboru co w przypadku S-400 i innej broni, w sytuacji dokładnie takiego samego zagrożenia sankcjami, którymi Ameryka straszy każdego, kto kupi ropę i gaz z Iranu.

Ulubione podejście Stanów Zjednoczonych jest dobrze znane: „jeśli nie jesteś z nami, to jesteś przeciwko nam”. Obecną wizytą Putina w Delhi Indie pokazują, że w ich przypadku takie podejście nie będzie działać.

Wizyta prezydenta Federacji Rosyjskiej w Indiach jest niezwykła także w wielu innych znaczeniach — wojskowych i gospodarczych. Pojawiają się helikoptery „Kamov”, czołgi „Armata”, innowacje bankowe i finansowe. Indyjscy eksperci nazywają to długo oczekiwanym ponownym uruchomieniem wszystkich relacji pomiędzy Moskwą a Delhi. Ale jednocześnie cały świat się zrestartował — i dokonaliśmy tego z Indiami.

Dmitrij Kosyriew
Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.

https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 5 do “Z pomocą rosyjskich rakiet Indie pokazały, gdzie kończą się USA”

 1. lopek said

  Kiedy nie doceniasz dzieci Szatana – to one mają cię wtedy w całości.
  Wniosek?
  Należy odróżniać ciemną moc wywijającą USA od tegoż USA. Znaczy to tylko tyle, że USA mogą tracić wpływ na Indie ale nie traci owych wpływów owa w/w ciemna moc.

 2. Roman K said

  INdie – Chiny I Pakistan to MIlujaca sie dozgonnie Trojca…..wystarczy dac im odpowiednie uzbrojenie…I delikatnie wyjasniac zasady jego dzialania…. potem poczekac miesiqc az robaki zjedza to co smierdzi…I zaoqc….

 3. Roman K said

  ZObaczcie statystyki….. procentowa ilosc sily roboczej …I procentowy udzial w exporcie swiatowym…..
  CO prawda malo kto sie tym posluguja ..ale ci co sprzedaja bron tak…. np Niemcy ma sie to jak 1% do 10%…..Polska….eeeee murzynom smierdzom nogi….

 4. andzia said

  Na kanale pastora Chojeckiego młody Żyd z Gdańska- Iwan rozmawiał z reporterką z Tajwanu ubolewając nad tym, że Izrael zdradził USA oddając port w Hajfie pod kontrolę Chińczykom.

 5. snag said

  OMG – Nie otwierając wiedziałem ze Sputnik 😉 ,…

Sorry, the comment form is closed at this time.