Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marteczka o Wolne tematy (41 – …
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  nod o Hańba i zdrada – chyba b…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Gdzie błąd? o Wolne tematy (41 – …
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marek13 o Dlaczego koty boją się ps…
  Marucha o Szambo próbuje go ośmiesz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Ambasador Rosji: Usuwania pomników Armii Czerwonej nie wybaczymy i nie zapomnimy!

Posted by Marucha w dniu 2018-10-09 (Wtorek)

Pewnego dnia ukazał się wywiad z premierem Polski Mateuszem Morawieckim, w którym w taki sposób objaśnia podejście strony polskiej do stosunków z Rosją, mówiąc:„To państwo, które rozpoczyna wojnę w Europie, atakuje Gruzję i Ukrainę, okupuje ukraiński Donbas i Krym, strzela do spokojnych ludzi i samolotów pasażerskich, przeprowadza akty cyberterroryzmu, cyberwojny, a ostatnio polityczne zabójstwa (…) a w takiej sytuacji trudno sobie wyobrazić jakiekolwiek zresetowanie stosunków między naszymi krajami”powiedział w rozmowie z Galiną Dudiną z gazety „Kommiersant” ambasador Federacji Rosyjskiej w Warszawie, Siergiej Andriejew.

– Jest oczywiste, że na tej podstawie nie da się mówić o „szansach na ocieplenie”. Nie ma sensu przedstawiać nam bezpodstawnych roszczeń i bezpodstawnych oskarżeń, stawiać pewnych warunków. Oczywiście nie jesteśmy przeciwni normalnym stosunkom z Polską, tak jak z każdym innym krajem, ale nie jesteśmy już tym zainteresowani bardziej niż strona polska. Jesteśmy pewni, że mamy rację i nie zrezygnujemy z naszych interesów, by zadowolić innych – dodał.

– Kiedy nasi współobywatele przyjeżdżają tutaj, albo kiedy Polacy przyjeżdżają do Rosji, wtedy zwykle nie ma problemu w ludzkiej, codziennej komunikacji; chyba że chodzi o politykę i historię, konflikt rodzi się niemal natychmiast – tłumaczy rosyjski dyplomata. – Tak się złożyło, że w polskich rodzinach, a potem w szkołach, na uniwersytetach, pod wpływem masowego przetwarzania informacji, ludzie od dzieciństwa wychowywali się w przekonaniu, że od strony rosyjskiej Polska w całej swojej historii zaznała tylko gróźb, obraz i nieszczęścia.

Siergiejew zarzucił Polakom łamanie umów międzypaństwowych w stosunku do pochówków wojskowych i prowadzenie „wojny” z cmentarzami żołnierzy sowieckich.

– Ci, którzy rozpoczęli tę haniebną „wojnę pomnikową”, oczekują, że nasza pamięć jest krótka, a kiedy ich rozbiórka się zakończy, zrobimy dobry interes i zapomnimy. Nie zapomnimy i nie wybaczymy. I chociaż w Polsce nie uznają bez zastrzeżeń wiecznego długu wdzięczności wobec żołnierzy radzieckich, którzy tu zginęli, to hańbą czasów współczesnych jest, gdy wyzwoliciele nazywani są okupantami zgodnie z oficjalną linią. W takim przypadku nie mamy o czym rozmawiać na tematy historyczne – powiedział ambasador.

Zapytany, czy zbrodnia katyńska była przestępstwem, odparł:

– Oczywiście. Ale ze strony rosyjskiej wszystkie oficjalne oceny tej sprawy były już określone dawno temu. Politycznie to pytanie jest dla nas zamknięte.

Za: kommersant.ru
http://dzienniknarodowy.pl

Komentarze 32 to “Ambasador Rosji: Usuwania pomników Armii Czerwonej nie wybaczymy i nie zapomnimy!”

 1. Walka ZŁA ze ZŁEM to jest FASZYZMU z KOMUNIZMEM rzuciła cień na dalszy rozwój ewolucji ludzkiego myślenia dla uznania,że ŚWIAT POSTULATÓW ETYCZNYCH jest najważniejszy ze wszystkich stworzonych przez człowieka.Nie prowadzi do niego droga bandyckiego rewolucjonizmu.
  Michael Jones : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWITA.

 2. lopek said

  Bez podjudzania poszczególnych narodów na siebie ale też podjudzania dzieci na rodziców, mężów na żony i odwrotnie, głupich na mądrych, etc. dzieci szatana byłyby bezbronne.
  Wniosek?
  Czy wiesz – kiedy jesteś podjudzany, przez kogo i dlaczego? Jeżeli nie – dzieci Szatana już cię mają.

 3. lopek said

  „Ambasador Rosji: Usuwania pomników Armii Czerwonej nie wybaczymy i nie zapomnimy!”
  Koniec cytatu.
  Kogo pan ambasador ma na myśli? Komu nie wybaczycie – nie zapomnicie – czy tych co was jeszcze tak niedawno w dziesiątkach milinów mordowali? Jeżeli tak – to jak najbardziej.

 4. GZN said

  „To państwo, które rozpoczyna wojnę w Europie, atakuje Gruzję i Ukrainę, okupuje ukraiński Donbas i Krym, strzela do spokojnych ludzi i samolotów pasażerskich, przeprowadza akty cyberterroryzmu, cyberwojny, a ostatnio polityczne zabójstwa (…).
  Przytoczyłem powyższy cytat i chciałem coś napisać o wiedzy Pana Premiera (jeżeli wierzy w to co mówi) albo o etyce (jeśli mówi co innego niż wie). Ale dam spokój. Już mnie to nie śmieszy, nie drażni, ot zwisła mi – ta europejska mentalność.

 5. Pan Długopis said

  Szkoda, że zapomniał o tym, najpierw jako wicepremier, a obecnie – jako premier rządu, chociaż jako człowiek przewidujący, wyfutrował 20 milionami złotych bank Morgana, za co pewnie ma tam zapewnioną synekurę na wypadek, gdyby coś „pier…nęło” z „dobrą zmianą”.
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4320

 6. Pan Długopis said

 7. Tymianek said

  Kto usuwa pomniki? Polacy czy parchy z dobrej zmiany?

 8. Dziadzius said

  w tym usuwaniu pomnikow ZSSR /Ukrainy jest pewien rozlam logiki — Mimo ze w rzeczywistosci Rosyjanie wygnali niemcow, a to ze fizyka nie znosi pustk, onizajeli /wzieli miejsce Niemcow–i to nie powinno pozwalac nam [ mimio racji moralnej] wymagac by te groby naszych ofiar w Katyniu czy na ukrainie byly czczone przez Rosje i ukraine podczas gdy my burzymy pomniki ich Rosyjskich i ukrainskich zolnierzy. Pomniki to kamien!!! .One nie maja glosu tylko ten co my im dajemy a jaki glos my im dajemy to zalezy WYLACZNIE od nas–My mozemy z sercem klasc kwiaty na tych pomnikach ale nie w imieniu chwaly tych zolonierzy ale w imienuiu UTRATY wolnosci i te Kamienie z tym sie zgodza !!!

 9. Maverick said

  Jabłonowski mówi bo dobrze analizuje to co knuje nam kabała a jest znacznie gorzej.

 10. Maverick said

  Tak się składa że ludzie z nadmiaru czasu i braku czegoś pożytecznego do czynienia konspirują jak tutaj kontrolować innych. Tak było od zarania dziejów i nic nie wskazuje aby się to szybko zmieniło.

  Wierzysz w dobre intencje konspirujących, tzn. że jesteś naiwny, brak ci krytycznego i spostrzegawczego myślenia, oraz umiejętności czytania pomiędzy linijkami. Walczysz z tymi na których konspirujący ciebie napuszczają tzn. jesteś łatwy do sterowania.

  Wyrwij się letargu i zacznij słuchać głosu intuicji kierowanej energią telepatii.

 11. Birton said

  Polaków i Rosjan w sumie ponad 30 milionów ludzi wymordowało ŻYDOWSKIE NKWD I MBP,
  a judzin Moszewiecki dzieci swoje do szkoły Lauder- Morasha posłał , co więc z niego za Polak

 12. Pan Długopis said

  @9 Zawsze dobrze analizował.

 13. Marucha said

  Podobno Polacy bardzo bronią radzieckich pomników wojennych i własną piersią je zasłaniają przed żydowskimi kanaliami, ale nie mogą dać im rady.

 14. Polski Punkt Widzenia said

  (4) GZN

  Ta, jakże wymowna, wypowiedź żyda M. Morawieckiego – to wyuczona gadka na żydowską nutę. Premier, z żydowskiego nadania, powtarza jedynie to, co służy żydowskim interesom i … sprzeczne jest z żywotnymi polskimi interesami !

 15. Pan Długopis said

  @13 A pan ich bronił?

 16. Polski Punkt Widzenia said

  Mocne słowa – „Nie wybaczymy i nie zapomnimy” …

  Ambasador Andrejew – jak rozumiem, zaznajomiony z realiami politycznymi w Polsce – doskonale wie, że sprawę usuwania pomników załatwiono odgórnie … polskojęzyczny rząd żydowski w Polsce wydał stosowne przepisy i władze lokalne muszą je realizować – to jest (antypolska) polityka żydowska Panie Andrejew … a więc, do kogo ta mowa ?

  ———–
  Także do tych Polaków, którzy aprobują i oklaskują niszczenie pamiątek po „okupancie”.
  Admin

 17. NICK said

  @15.
  długoPISik.
  Sik.
  Jak możesz takie durnoty PISać.
  Gdzie Rzym, gdzie Krym. Nomen omen.

 18. Ale glupki!
  To o pomnik Sobieskiego we Wiedniu odezwaly sie patrioty, a pomnik zolnierzy radzieckich, ktorzy RAZEM z Polakami doszli do Berlina – to byl czysty przypadek?
  Przypadkowo, Polacy, ktorzy pobili Niemcow pod Kurskiem i Stalingradem, zauwazyli spacerujacych bez celu przechodniow w zniszczonych mundurach , ktorzy pieszo sobie wedrowali w nieznanym kierunku i zaprosili Polacy tych biednych przechodniow do towarzystwa bo im bylo nudno po drodze do tego Berlina.

  Juz nie wiem, kto glupszy: Polak czy Ukrainiec, ktory wlasnie w rosyjskim studio opowiadal, jak to Rosjanie napadli na Donbas i zbombardowali ludzkie osiedla. I ze armia rosyjska wkroczyla na Krym i ukradla Ukrom calutki polwysep.I jeszcze do tego rozpoczela w Gruzji wielka wojne.

  Ja rozumiem, ze taki Polak- intelektualista wie, ze to Slowianie, a konkretnie Polacy pochodza w prostej linii od indyjskich Braminow, ktorych geniusze polskie splodzily; rozumiem, ze Adam i Ewa mowili po slowiansku, znaczy sie po polsku (choc Ukry twierdza, ze po ukrainsku); i rozumiem, ze Rosja na nas napadla w 1939 roku, a byli ci zolnierze sowieccy tak biedni , ze nie mieli ani jednego samolotu, zeby choc jedna bombe zrzucic na Polske w 1939 roku..

  Kochaja Polacy Ukraincow banderowskich, ktorzy Polakow mordowali. I teraz z wdziecznosci zaciagamy dlugi w swiatowych bankach, zeby pomoc narodowi ukrainskiemu do walki z Rosja.
  Ja to wszystko rozumiem.

  Ale przy tak ogromnej inteligencji i wiedzy i tak szlachetnym pochodzeniu, ta wspaniala polska rasa zburzyla pomnik marszalka Koniewa, ktory uratowal Krakow od zaglady hitlerowskiej!.
  Polakom naleza sie takie baty za te chamska niewiedze i szerzenie historycznych klamstw, zeby na dupie usiasc nie mogli przez najblizsze stulecia..

  I niech sie tylko bramini indyjscy dowiedza od jakiej holoty pochodza… beda sie ciezko wstydzic i wiekszosc popelni z rozpaczy samobojstwo.

 19. Boydar said

  „… a więc, do kogo ta mowa ? …” – PPW (16)

  Już Andriejew wie do kogo. I teraz adresat też wie, że Andriejew wie.

 20. Joannus said

  Sprawiedliwość musi przyjść. Kiedy przyjdzie czas wielkiej potrzeby, Rosjanie nie będą nam pomagać.

 21. Polski Punkt Widzenia said

  (16) przepraszam – powinno być ambasador Andriejew … JE wybaczy.

 22. rycho08 said

  Dziadziuś, co chrzanisz!

  „UTRATY wolności” – a możesz wyjaśnić jak mogliśmy utracić coś, czego od setek lat nie mieliśmy. A może powiesz, kiedy polska miała więcej wolności niż za PRL-u?

 23. Boydar said

  Będą, Panie Janie. Są Ludźmi. Ludzie tak mają.

 24. NICK said

  Toż wiecie.
  Rosjanie?

  Pan Jan pisze o jednych.
  Lubelak o drugich.
  Którzy to są?

  Rosjanie przeca nam pomagali.

  (Nie pytajcie Kafla o zsyłki na Sybir)

  Nie pytajcie Pana Romana o CETA,1066, 477…………………… .
  A TO trampek.
  Jest.

 25. Takowoz said

  Najlepszym dowodem jak “Polacy” bronia pomnikow sa wyniki wyborow, czyli rzady pejsatych od daty okraglego stolu. Slyszalem okreslenie “Republika Okraglego Stolu” a nie III RP, zgadza sie.

  Prof. Pawlowicz glosi ze PiS musi wygrac nastepne 4 kadencje by “zrobic porzadek”. Porzadek z kim i czym nie wyjasnia. Stracila baba rozum i moje zaufanie.

  W miedzyczasie Hajka Walec & Ska. kradnie dalej, a na jej miejsce szykuja srakiego-jakiego i pomocnika bufetowej. Czyli “byznes sze bedzie krencil”. Teatry dla polactfa p.t. “Komisja reprywartyzacjna” i “Komisja Aberr Gold” maja duzy popyt i ciagle pokazuja nowe sztuczki. Przekaz ze sztuki “Komisja reprywartyzacjna” – kradnij ile mozesz. A jak cie zlapia to i tak najwyzej lup odbiora. Siedzic nie bedziesz. Przekaz oczywiscie nie dla polskich gojow, bo tych “Prawo i Sprawiedliwosci” kaze z cala ponad-surowoscia.

 26. Boydar said

  Pan Jan uogólnił w sposób wg. mnie nieuprawniony. Poza tym, nie ma co gdybać pomogą – nie pomogą. Pomagają cały czas. Tylko my tego nie ogarniamy. To tak jak z powietrzem; dopóki jest czyste nikt nie zwraca na nie uwagi, „gów.no jemy i gów.no wiemy”.

 27. NICK said

  Pomagają, Lubelaku.
  Tylko zaślepionych tu, u nas?, dostatek?

  Jest TO wyższa szkoła jazdy.
  Idę spać.

 28. snag said

  Ciekawe ze naczalni chrześcijańskiego kraju zadbali o spokój żydowskich ofiar w Jedwabnem, restaurują żydowskie cmentarze w Polinie i dewastują groby poległych w wojnie ortho-chrześcijan – Zastanawiające jest milczenie polskiego kleru, ponoć tez chrześcijan. Przypadkiem nie dlatego ze przebierance?

  Dlatego.
  Admin

 29. Dziadzius said

  @22, Rycho08 said,
  Ja nie moge na temat i rodzaju wolnosci pod PRLem mowic bo mnie Jozio na Sybir wywiozl bym szukal roboty– no a potem Angielscy Imperialisci wykradli mnie z Krasnowodzka i zawiezli do Presji i potem trzymali mnie obozach w Tanganice i Kenji i Anglij ato bylo kiedy Pan /Pani uzywal tej wolnosci zprowadzonej przez Bieruta/Rokosowskiego i innych wychowankow Berji.
  Wolny jest ten co moze spokojnie isc spac wiedzac ze go w nocy nie wywioza na cmentarz-
  Wolny jet ten ktoren ma prawo wybierac taki rzad jaki w jego opinii zasluguje na ta pozycje -Slowo czynu jest „MA PRAWO WYBIERAC” i jezeli Pan/Pani to Prawo spier***lilo to nie winowac nikogo innego tylko tego w LUSTRZE.

 30. snag said

  Moje miejsce – Gdzieś tutaj, zaniosą wysypią jak przyjdzie czas, koło tej wieży, ashes to ashes, dust to dust, cicho spokojnie, forever z widokiem, przynajmniej dopóki nie puknie a jeśli już to co mi tam jak doopa zimna? Zamiast nagrobka za furę greenbacks, mały kamyk z inicjałem, bez działki, bez pośredników, potomstwo na oku dwa kilometry niżej i dwa kilometry bliżej do Naczalnego nieba i ziemi 😉 ,…
  ————————————————————————————————————
  .https://www.youtube.com/watch?v=PrR0JovG7UU
  .http://www.wonderlandguides.com/uploads/2012/01/tolmie-peak1.jpg

 31. Sebastian said

  Nic dziwnego, skoro w Polsce nie dba się o miejsca pamięci, że ….

  Szef Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej Wołodymyr Wjatrowycz wyraził pogląd, że sama obecność lwów na Cmentarzu Obrońców Lwowa jest prowokacją. Uważa, że władze miasta powinny je stamtąd wywieźć.

  https://medianarodowe.com/wjatrowycz-wzywa-do-usuniecia-lwow-z-cmentarza-orlat-sama-ich-obecnosc-jest-prowokacja/

 32. snag said

  Zapomniałem dodać – Potomstwo lubi się szwendać o górach to czasem odwiedzą i pogadamy ,…

Sorry, the comment form is closed at this time.