Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Siedzą, choć według prawa nie powinni. Powinni wisieć!

Posted by Marucha w dniu 2018-10-10 (Środa)

W Polsce funkcjonuje odpowiednik sowieckich psychuszek. W ośrodku w Gostyninie przetrzymywani są ludzie, którzy zgodnie z normami prawa powinni być na wolności.

Problem dotyczy osób skazanych na karę śmierci i objętych amnestią z 1989, która zamieniła im wyroki na 25 lat więzienia. Kary dożywocia nie przewidywał obowiązujący wówczas Kodeks Karny. Sprawa wróciła dopiero w 2013 roku kiedy opinia publiczna za sprawą Mariusza Trynkiewicza. Okazało się, że Trynkiewicz,seryjny morderca i przestępca seksualny, przez prasę nazwany „szatanem z Piotrkowa”, wyjdzie zgodnie z prawem na wolność.

Sprawą zajął się ówczesny rząd PO-PSL a pracami nad ustawą kierował Minister Gowin. Stworzona pod jego kierownictwem „Ustawa o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób” reaktywowała de facto instytucję „psychuszek” znanych z czasów sowieckich.

Ustawa jest „potworkiem prawnym”. Nie mówi o karze ale o przymusowym leczeniu. Odbywa się ono w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie.

Wyrok kierujący na leczenie wydaje sąd cywilny a nie karny! Skazani nie wiedzą jak długo będą przebywać w Ośrodku. Ustawa w sposób ewidentny łamie jedną z podstawowych zasad prawa rzymskiego mówiącą, że nie można być dwa razy ukaranym za to samo. Z całą pewnością złamana jest zasada o zakazie stosowania środków surowszych niż przewidywała ustawa w trakcie orzekania o winie. Można mieć tez wątpliwości czy nie jest to przykład działania prawa wstecz.

Ustawę podpisał 13 grudnia 2013 roku ówczesny Prezydent Bronisław Komorowski i skierował do Trybunału Konstytucyjnego. Ten mimo tych ewidentnych wad prawnych orzekł w wyroku z listopada 2016 roku iż ustawa jest zgodna z Konstytucją.

„Leczenie” w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie odbywa aktualnie 61 osób. Część z nich ubiega się o zwolnienie ale jak dotąd Sądy odrzucały wszystkie takie wnioski.

Skutki wymuszonej negocjacjami z Zachodem amnestii są straszne. Aby chronić społeczeństwo uchwalono kuriozalne prawo.

Po Trynkiewiczu nikt nie zapłacze bo on i jemu podobni powinni dawno wisieć zgodnie z zasądzona karą. Gorzej, że taka ustawa może być wykorzystana w przyszłości do eliminacji politycznych przeciwników. Trudne warunki w jakich odbywają karę skazańcy jest też paliwem dla środowisk lewicowych, które po eliminacji kary śmierci chcą dalszego złagodzenia prawa karnego w Polsce.

Źródło: okopress/nczas
https://nczas.com/

Komentarzy 10 to “Siedzą, choć według prawa nie powinni. Powinni wisieć!”

 1. Niepokorny said

  Ja bym tutaj drugiego dna nie szukal. To byla rozpaczliwa proba ratowania sytuacji po koszmarnym bledzie zniesienia kary smierci bez wprowadzenia rzeczywistego dozywocia.

 2. Boydar said

  „… skazani nie wiedzą jak długo będą przebywać w Ośrodku …”

  Tak, ten brak wiedzy musi być deprymujący. Zupełnie jak dla Brejwika brak fejsbuka. Gdyby można ich było skierować do kopalni uranu to doświadczony lekarz by im wyjaśnił.

 3. Berdyszak said

  Tu na pewno jest drugie dno. Jak się poszpera w Internecie to widać, że oni stygmat „chorego psychicznie” narzucają niewygodnym osobom. Tak właśnie robi żydowski wymiar sprawiedliwości i pomaga mu w tym z pewnością pseudonauka psychiatrii (wrzucił tekst Marucha na ten temat, Eksperyment Rosenhana, https://marucha.wordpress.com/2018/09/11/eksperyment-rosenhana-jak-latwo-zostac-schizofrenikiem/).

  Nota bene uczeni radzieccy nie byli pierwszymi stosującymi pseudonaukę psychiatrii do więzienia ludzi. To na pewni starsza historia ale znany poeta Ezra pound przesiedział lata w USA jako rzekomo chory psychicznie, faktycznie więzień polityczny, bo odważył się powiedzieć Włochom bodajże w 1941 roku że II wojna światowa to spisek międzynarodowych żydów.

  Oni wydają wyroki takie jakie chcą, ale rzekoma choroba psychiczna i możliwość zamknięcia człowieka na zawsze to sposób na „poprawę” wyroków, tam gdzie z jakichś względów nie mogą bezczelnie naginać sprawiedliwości.

 4. Rafal Cz. said

  Prawo jest dla wszystkich a jesli nie to jest to bezprawie.

 5. Rafal Cz. said

  Nie da sie „naginac sprawiedliwosci” .Sprawiedliwosc nie podlega nie podlega niczemu, nawet prawu.Sprawiedliwosc jest
  pojeciem moralnym a nie prawnym.I dlatego prawo nie kieruje sie pojeciem sprawiedliwosci a jedynie wymuszaniem prawa.
  A kto stanowi prawo? Nie sadze zebym musial wprost na to pytanie…………….

 6. lopek said

  Dzieci Szatana ciągle eksperymentują na głupich tubylcach – jednak zniesienie kary śmierci to ważny element w jednostronnej wojnie nowego typu – dzieci Szatana z ludzkością.

 7. Marucha said

  Re 1:
  To nie był błąd.
  Nie było błędem ani zniesienie kary śmierci (do dziś „nie wiadomo”, kto to podpisał!), ani odpowiedzialności majątkowej dla złodziei mienia publicznego,
  Co ja będę tłumaczył… największą grupą, która na tym skorzystała, byli tacy, jak Balcerowicz, Lewandowski, Wąsacz, Kaczmarek itp.

 8. Andzia said

  re:5
  Prawo nie może być niemoralne. Normy te powinny się pokrywać, tak jak to było w prawie rzymskim. Problem w tym, że w Polsce następuje judeizacja prawa tj. stosowanie obcej nam kulturowo moralności w stanowionym prawie, przy czym z lubością się powtarza: dura lex set lex. Tylko zamiast twarde powinno być przewrotne. Dr Wojciech Golonka porusza temat sprzeciwu wobec niemoralnego prawa tutaj:

 9. lewarek.pl said

  Najciekawsze jest to, że kiedy w ZSRR stosowano więzienie ludzi w psychuszkach, w PRL takiej praktyki nie było. Nastała dopiero w „wolnej Polsce” (a w Rosji, zdaje się, zniknęła). Nie chodzi tu o Trynkiewicza, on zasłużył na swoje dożywocie. Ale taki na przykład hobbysta-piroman Brunon Kwiecień też ulokowany został w psychuszce, żeby się nie wydało, że to ABW zbijała na nim punkty i namawiała go do wysadzenia Sejmu. I nie on jeden. Generalnie, psychuszka ma w „wolnej Polsce” przyszłość jako więzienie dla politycznych, niepokornych i różnych takich niepewnych. Przy czym wyjść z psychuszki o wiele trudniej niż z normalnego więzienia, bo tam nie ma wyroków. Jest „leczenie”, a to może trwać do końca życia pacjenta.

 10. Z PRL-u, pamietam dwie wielkie afery, ktore zakonczyly sie wyrokiem kary smierci i to na waznych przedstawicielach wladzy z ministerstwa.
  Jedna, to byla slynna afera miesna, a druga to sprowadzanie z Zachodu przedawnionych lekarstw, ktore tam wyrzucano na smietnik i sprzedawano w Polsce po normalnych cenach. W obu przypadkach wykonano kare smierci. Przestepstwo w obu przypadkach bylo ‚organozowane’ przez oficjalne wladze panstwowe.
  Zachod byl oburzony.
  Teraz Zachod tez jest oburzony. W katastrofie samolotowej pod Smolenskiem zginela minister zdrowia, ktora odmowila zakupu szczepionek p/swinskiej grypie.
  Zginal tez Slawomir Szkrzypek, minister finansow, ktory dwukrotnie odmowil pozyczki z IMF (Miedzynarodowego Funduszu Walutowego)
  Zgineli tez generalowie NATO, ktorzy …woleli polskie wojsko.
  Za czasow rewolucji Solidarnosciowej zginelo w ‚tajemniczych’ okolicznosciach kilku ministrow i wielu polskich urzednikow panstwowych.
  Wydawac by sie moglo, ze oficjalna kara smierci w Polsce nie jest az tak bardzo potrzebna.
  Dr. Piskorski tez zdaje sie posiedzi …ad mortem.

Sorry, the comment form is closed at this time.