Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NyndrO o Wolne tematy (46 – …
  Ale dlaczego? o Nie ma króla bez Boga
  Boydar o Przestańcie kłamać!
  Kwal o Wolne tematy (46 – …
  Olo o Wenezuelskie złoto „utknęło” w…
  Krzysztof M o Wenezuelskie złoto „utknęło” w…
  Krzysztof M o Wenezuelskie złoto „utknęło” w…
  UZA o Przestańcie kłamać!
  Boydar o Wolne tematy (46 – …
  Krzysztof M o Towarzysze i towarzyszki! Oraz…
  Boydar o Wenezuelskie złoto „utknęło” w…
  Olo o Bill Gates twierdzi, że „przek…
  Olo o Wenezuelskie złoto „utknęło” w…
  Kar o Bill Gates twierdzi, że „przek…
  Boydar o Bill Gates twierdzi, że „przek…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 517 obserwujących.

Ukraina jest państwem paserskim

Posted by Marucha w dniu 2018-10-10 (Środa)

Władze ukraińskie z naruszeniem prawa (w tym nawet przepisów obowiązujących obecnie na Ukrainie) przekazują dawne majątki polski w „długoletnie dzierżawy”, a w istocie w bezwarunkowe władanie zachodnim korporacjom.

Wobec całkowitej bierności rządu RP – środowiska ukraińskie zapowiadają także „akcję rewindykacyjną” wobec rzekomo zabranej „własności ukraińskiej” w Polsce. W tej sytuacji zadanie restytucji Kresów staje się pierwszoplanową potrzebą narodową Polaków.

Cywilizacja = wartości + odpowiedzialność + obowiązki

Kwestia restytucji majątków jest po pierwsze zagadnieniem cywilizacyjnym, a po drugie prawnym. Poszanowanie świętego prawa własności jest fundamentem nie tylko europejskiego systemu prawnego, ale całego systemu organizacji społeczeństw i państw, mającego swoją genezę jeszcze w dorobku starożytnej Grecji i Rzymu.

Ukraina decydując się dołączyć do świata zachodniego – już dokonała wyboru i po prostu musi być konsekwentna, przyjmując do wiadomości konieczność zwrotu majątków w sensie prawnym nadal należących do wypędzonych z tych terenów obywateli Polski, Węgier, Rumunii (ale także… Izraela czy Stanów Zjednoczonych) i ich spadkobierców. Podobnie nie da się w nieskończoność droczyć z całą Europą i resztą świata zachodniego, utrzymując regulacje ograniczające prawo do posiadania ziemi przez obywateli innych państw.

Umówmy się zresztą, jak to na Ukrainie – przecież i dziś przepisy te są nagminnie obchodzone, a to przez kupowanie/przejmowanie ziemi przez podstawione „słupy”, a to przez wieloletnią dzierżawę, w praktyce równającą się własności, a to po prostu przez zajmowanie najatrakcyjniejszych terenów przez zagraniczne koncerny współdziałające z miejscowymi oligarchami.

Nie chcą kradzionego

I w tym miejscu muszę z pewną satysfakcją, acz bez radości zauważyć, że właśnie zachodnie podmioty przejmujące obecnie rozległe obszary ziemi ukraińskiej – wykazują się większym poszanowaniem praw własności i legalizmu prawnego niż władze ukraińskie.

Jako prezes polskiego Powiernictwa Kresowego jestem w kontakcie z kilkoma takimi dużymi korporacjami, które wprawdzie de facto już władają ziemią i nieruchomościami należącymi do spadkobierców obywateli polskich – chcą jednak tę sprawę załatwić legalnie i gotowe są odkupić prawa własności tak, by dokonać prawomocnych zmian w księgach wieczystych. Oczywiście, nie z dobroci serca, ale by nie wchodzić w nieuregulowane stany prawne i nie płacić następnie milionowych odszkodowań i rekompensat.

Wiem też, że podobne transakcje negocjują także nasi rumuńscy przyjaciele, jak również żydowskie organizacji rewindykacyjne. I to jest właśnie legalne załatwienie sprawy – tak właśnie po prostu będzie musiał postąpić i rząd w Kijowie! Chciał do Europy – to obok europejskich praw ma także europejskie obowiązki. Bez uregulowania spraw własnościowych nikt Ukrainy nie wpuści dalej niż do europejskiego przedpokoju. [Wpuści, wpuści… jak nadejdzie chwila – admin]

Oczywiście znam linię wymówek władz ukraińskich. To wszystko propaganda, mająca uśpić ukraińskich wyborców. Spraw odszkodowań za mienie pozostawione na obecnej Ukrainie miała zostać uregulowana Układem pomiędzy Polskim Komitetem Wyzwolenia Narodowego a Rządem Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Rad dotyczący ewakuacji obywateli polskich z terytorium U.S.R.R. i ludności ukraińskiej z terytorium Polski z 6. września 1944 r.

Sęk w tym, że przewidzianych tym dokumentem odszkodowań nigdy nie wypłacono, a Układ nie został nawet ogłoszony w Dzienniku Urzędowym RP, nie wszedł więc legalnie w życie. W tej sytuacji ciężar wypłaty odszkodowań nadal spoczywa na władzach Ukrainy jako na prawnych spadkobiercach USSR. I znowu: Ukraina chce mieć te same granice, co Ukraińska Socjalistyczna Republika Sowiecka – to ma i te same zobowiązania.

Kłamstwa Kijowa

Dziecinnym kłamstwem Kijowa jest także mieszanie sprawy majątków z powojennymi zmianami granicznymi i opowiadanie, że „odszkodowaniami dla strony polskiej były ziemi odzyskane od Niemiec”. Powojenna zmiana granic została dokonana decyzjami Wielkich Mocarstw w Jałcie i Poczdamie i w żadnym punkcie nie łączyła się ze sprawami własnościowymi. Te miały zostać uregulowane odrębnie – ale nie zostały, dlatego dziś Ukraina musi płacić i/albo oddać, co nie jej.

Prowadzimy już w tej sprawie kilkadziesiąt spraw przed ukraińskimi sądami, a łącznie będzie ich co najmniej około 6.000 tysięcy. W przypadku braku zgodnego z prawem rozstrzygnięcia w tych instancjach – Powiernictwo Kresowe będzie reprezentować obywateli RP przeciw Ukrainie przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. A tam Ukraina po prostu musi przegrać – i zapłacić. Oraz oddać w naturze majątki polskie, węgierskie, rumuńskie, żydowskie i inne.

Zresztą, Ukraińcy powinni być w tym zakresie optymistami – wszak nie jest tajemnicą, że gospodarka Ukrainy jest na skraju upadku. Przywróceni w prawach dawni właściciele mogą ożywić rynek, przynieść nowe kapitały, dać zatrudnienie ukraińskim pracownikom i zaprowadzić porządek na odzyskiwanych terenach. To przecież chyba lepsze od rządów złodziei-oligarchów i nawiedzonych nazistów?

Pójdziemy Ukraińcom na rękę…

Co zaś się tyczy „ukraińskich majątków w Polsce”, o których nagle przypomniały sobie nie tylko ukraińskie ziomskostwa, ale i władze w Kijowie – to trudno uznać, by taki temat w ogóle istniał. Historyczne mniejszości – ukraińska, rusińska i łemkowska już dawno uzyskała zgodny ze stanem prawnym stan posiadania, a nawet zyskała wiele nowych obiektów religijnych i kulturalnych. Nikt nie czynił i nie czyni przeszkód, by Ukraińcy, Rusini i Łemkowie mieszkali na terenach swojego historycznego osadnictwa. Od jakiegoś czasu przyjeżdża do Polski wielu Ukraińców, zwłaszcza do prac w rolnictwie i usługach, łatwo więc mogą to sprawdzić.

My zresztą wychodzimy z założenia, że ludziom należy życie ułatwiać. Skoro młodzi Ukraińcy i tak przybywają pielić polskie truskawki – to chyba lepiej, żeby robili to na oddanych Polakom polach pod Lwowem i Łuckiem. Będą mieli bliżej do pracy.

Konrad Rękas
Prezes Powiernictwa Kresowego
http://myslkonserwatywna.pl/

Komentarzy 8 to “Ukraina jest państwem paserskim”

 1. KOJAK said

  Wobec bIernosci rzadu RP ?! Jaki to niby rzad !? Syjonistyczni namiestnicy wykonujacy polecenia bandytow i zlodzieji z UsrAela to rzad ? ! WOLNE ZARTY !

 2. revers said

  No a co sie dzieje na ziemaich odzyskanych, kto handluje lub korzysta z chojnosci agencji agralnych po PGR?

  Juz pan/pani Grypa666 w ostanich swych blogowych doniesienaich zdekonspirowla Hrabiego Potockiego, samozwanca, oraz w czyje rece maja wpasc majatki na bylych terenach niemieckich bedacych do roku 1937 po wyrokach w Strausburgu.

  Gwarancja dealu am byc nie rzad w warszawce ale armia unijna, ktora ten rzad zainstalowal u siebie bez udzialu wojsk niby polskich, czy jak to tam sie teraz nazywa TOW-ow..

 3. Berdyszak said

  Póki co to chyba nie było tak w Polsce że jakiś Niemiec otrzymał dom czy pole bo udowodnił, że przed 1945 rokiem był jego właścicielem.

  Rękas pewnie chce aby to Polacy nadstawiali doopy za żydowską wielką własność zostawioną na Ukrainie. Faktem jest że jesteśmy głupi, ale czy aż tak?

  ————
  Nie słyszał Pan o „zwrotach” nieruchomości Niemcom? Niech Pan sobie wygoogluje…
  I niech Pan się odpieprzy od Rękasa.
  Admin

 4. Joung said

  MY POLACY jestesmy tylko bierni martwi leniwi dobrotliwi
  Ale jak pierwsze trupy beda padac To sie ockniemy ale bedzie zapozino.Teraz jest czas na dzialanie .
  Rzad ten jest do kasacji.Ty Polaku masz rzadzic swoim krajem Anie polskojezyczne zydostwo=oplacanie przez City Of London corporation.
  WROGOWIE NAMI RZADZA tyle w tym temacie.

 5. Roman K said

  JoUN-Gu sprobuj byc bierny, martwy, leniwy , i agresywny i zlosliwy:-))))))
  POlacy sa jacy sa….ale poprostu nei maja swoich elit….od masy nie zalezy nic….bez elity masy sa….. jak kupa …..lezy I smierdzi…..
  Kryzys Polskosci ..to kryzys elit…..
  Zrozumieli to w koncu Amerykanie..i usiluje cos zrobic w tym kierunku…dlatego tak pluje sie na kazdego kto chce cos zmienic….stad tylu worgow Trumpa wsrod przepatriotycznych elitaskuffanonimkow na Gajowce:-))))
  Teraz rosnie fala propagandy proisraelskiej opartej na BIblijnych proroctwacch zwlaszcza Ezekiela….czasow konca I walki GOga I Magoga z ludem wysranym Israela…..:-)))) KTory tak naprawde stal sie Jakinia ZLoczyncow najgorszych i ich schroniskiem ….krolestwo megabusinessu pronografii, handlu czesciami ludzkimi, dziecmi….bronia
  POmyslec tylko..ten kurdupel przestepczy skupil w sobie cala kryminalna sitwe Swiata.. Cale swiatowe oszustwo i zlodziejstwo, .exploatuje ponad pol miliona dziewczat,z Europy Wschodniej – SLowianki….,prostytuujac je zbierajac kase,…. krolestwo megabusinessu pronografii, handlu czesciami ludzkimi, dziecmi….bronia ..lupi kogo sie da…I ….po kazdym pretextem jak np Holocoustu I odszkodowan poza spadkowych,….
  I ……oczekuje specjalnej interwencji Boskiej w jego obronie ..kiedy pod murami Jerozolimy stana Turcy , Iranczycy I Rosjanie????:-)))))

  I zwraca sie do Chrzecijan Swiata o ochrone:-)))) maja 300 nuklearnych bomb…..

 6. AlexSailor said

  Bardzo sprytnie to robią.
  Wydzierżawią koncernom i kapitałowi zachodnim, a te przez lobbing całkowicie wyciszą polskie roszczenia.

 7. lopek said

  „Ukraina jest państwem paserskim”
  Nie – ponieważ dzieci Szatana są właścicielami Ziemi – i to dzieci Szatana stanowią tzw. prawa dla głupich tubylców wszędzie na Ziemi.
  Wniosek?
  Bóg zachęcał stworzonych przez siebie ludzi do podporządkowywania sobie Ziemi – ale niestety – nic z tego nie wyszło. Nawet Jezus Chrystus rzucał grochem o ścianę – ostrzegając ludzi przed żmijowym plemieniem.

 8. Roman K said

  Ukraina to ie zadne panstwo….to terytorium rzadzone przez Dintojre a spoleczenstwo jest maskarowane przez bandy stanowiace jej czesc….
  \ Osienne rzady udaja m,ze o tym nic nei wiedza I wspolpracuja wspomagajac! Hanba!

Sorry, the comment form is closed at this time.