Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NICK o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  Marek o Czy Duda zatańczy kazaczo…
  wanderer o Wolne tematy (45 – …
  wanderer o Wolne tematy (45 – …
  revers o Czy Duda zatańczy kazaczo…
  NICK o Wolne tematy (45 – …
  Marucha o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  Za_granicą_widać_Lep… o Rozbić system samowładzy
  revers o Czy Duda zatańczy kazaczo…
  NICK o Wolne tematy (45 – …
  JARNO o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  wanderer o Rozbić system samowładzy
  JARNO o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  revers o Wolne tematy (45 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 517 obserwujących.

Walka klasowa znów się zaostrza

Posted by Marucha w dniu 2018-10-10 (Środa)

Za pierwszej komuny istniał Wydział Prasy Komitetu Centralnego PZPR, skąd redaktorzy naczelni, a za ich pośrednictwem – redakcje – dostawały wytyczne, jak pisać, mówić w radio i pokazywać w telewizji, żeby było dobrze.

Kto się słuchał – robił karierę i piął się w górę do coraz wyższych grządek, a kto się nie słuchał, ten się nie piął w górę tylko osuwał się w dół, a niekiedy nawet trafiał w „ciemności zewnętrzne”, skąd – jak wiadomo – dobiega płacz i zgrzytanie zębów.

Ponieważ w związku z objęciem steru państwa przez polityczna ekspozyturę Stronnictwa Amerykańsko-Żydowskiego, które – zgodnie z upodobaniem Naczelnika Państwa – odgrywa historyczną rekonstrukcję przedwojennej sanacji, która była ruchem etatystycznym, a w porywach – nawet socjalistycznym – socjalizm u nas z roku na rok narasta i się umacnia. Skoro zaś socjalizm się umacnia, to – zgodnie ze spostrzeżeniem klasyka demokracji Józefa Stalina – zaostrza się również walka klasowa, co możemy obserwować w czasie rzeczywistym.

[Zdaniem gajowego obecny ustrój w Polsce posiada wiele wad systemu socjalistycznego, ale żadnych zalet. Jest to zwykła gównokracja, gdzie rządy sprawują najmniej odpowiedni ludzie, wśród nich wielu psychopatów – admin]

W walce klasowej – jak to w każdej wojnie – pierwszą ofiarą jest prawda, toteż każdy, kto nie chce zaciągnąć się do żadnego politycznego gangu – ani do gangu zwanego przez gang płomiennych dzierżawców monopolu na patriotyzm „obozem zdrady i zaprzaństwa”, ani do gangu wspomnianych dzierżawców, nazywanych przez obóz zdrady i zaprzaństwa „oszołomami” a ostatnio nawet „faszystami”, potępiany jest zarówno przez jednych jak i przez drugich, ponieważ przy wszystkich podziałach, obydwa obozy wyznają podobne, a właściwie identyczne zasady, na przykład – kto nie jest z nami, ten jest przeciw nam, a poza tym mają identyczny cel polityczny – żeby mianowicie ani z jednej, ani z drugiej strony nie pojawiła się im żadna polityczna alternatywa.

Znakomitą ilustracją realizowania tego politycznego interesu obydwu obozów są telewizje: rządowa i nierządne. Telewizja rządowa codziennie przekonuje widzów, jaki to mądry, szlachetny i bezinteresowny i kompetentny jest pan Patryk Jaki, podczas gdy pan Rafał Trzaskowski jest interesownym szubrawcem i w dodatku – matołem. W telewizjach nierządnych jest odwrotnie – pan Rafał Trzaskowski przedstawiany jest w charakterze jasnego idola, podczas gdy pan Patryk Jaki – w charakterze osobnika co najmniej podejrzanego.

Być może, że obydwie telewizje mają rację, ale nie o to przede wszystkim chodzi, tylko o stworzenie w medialnej i politycznej przestrzeni wrażenia, że losy Warszawy, a nawet – całego państwa – zależą od zwycięstwa jednego bądź drugiego. Tymczasem z tymi wyborami jest podobnie jak z rozbiciem banku w Monte Carlo. Dla szczęśliwca, któremu się to udało, dla jego rodziny i kopulantek, może to oznaczać zasadniczą odmianę losu.

Jak to pisał Stanisław Cat-Mackiewicz – może zostać prezesem Partii Róbmy Sobie Na Rękę – jak np. pan Ryszard Petru, czy pani Katarzyna Lubnauer, członkowie rodziny mogą zostać członkami rad nadzorczych, prezesami towarzystwa wagonów sypialnych lub spółek komunalnych, a w najgorszym razie – załatwić dla swego potomstwa: Jasia, Zuzi, czy Frania, co to właśnie ukończyli jakąś wyższą szkołę gotowania na gazie – posadę „konsultanta”, albo „specjalisty”. Kopulantka zwycięzcy może dostać brylanty, które – jak wiadomo – są prawdziwym przyjacielem kobiety, albo futro, a w przypadku jakiegoś sknery – tylko fond de toilette – i tak dalej.

Ale kasyno w Monte Carlo odnotuje taki sam bilans, jak w latach poprzednich. Rzecz między innymi w tym, że ambicjonerzy, którzy stają do wyborów, dajmy na to – na prezydenta Warszawy, wprawdzie licytują się między sobą, w jaki sposób przychylać warszawiakom nieba – ma się rozumieć – za ich pieniądze – ale po wyborach natychmiast o tym zapominają. I bardzo dobrze – bo w przeciwnym razie na realizację tych wszystkich obietnic nie tylko musieliby obrabować „złodziei” – co jest zgodne z leninowską normą: „grab nagrabliennoje” – ale również – jak to zalecał Franciszek Fiszer – „dobrać z uczciwych” – jak to zaleca tajna instrukcja Urzędu Skarbowego w Kielcach.

Całe tedy szczęście, że wybory nie odbywają się co roku, albo częściej, bo czegoś takiego nikt by nie przeżył, chociaż z drugiej strony byłaby to znakomita metoda na wydobycie się z ubóstwa. Na początku lat 90-tych ówczesny prezydent Lech Wałęsa zwołał nawet na ten temat naukowy sympozjon – jakby tu wydobyć się z ubóstwa – z udziałem osobistości, które właśnie tej sztuki dokonały. Zwróciłem wtedy uwagę, że każdy z uczestników sympozjonu wydobył się z ubóstwa w tym samym czasie, kiedy przychylał nam nieba, poświęcając się dla dobra Polski na rozmaitych państwowych synekurach.

Zatem nie jest wykluczone, że powszechny dobrobyt udałoby się osiągnąć, gdyby każdy obywatel chociaż na kilka miesięcy zostawał posłem, senatorem, ministrem, czy choćby prezesem. Jeśli przez ten czas nie potrafiłby wydobyć się z ubóstwa, byłby to nieomylny znak, że to jakiś matoł, któremu szkoda stwarzać taką szansę. Myślę jednak, że większość ambicjonerów swoją szansę wykorzystałaby jak najbardziej, więc jeśli to nie jest metoda na wydobycie się z ubóstwa możliwa do zastosowania w skali społecznej, to już nie wiem, co jeszcze można by w tym celu zrobić.

Ale dość już tych dygresji, bo przecież najważniejsze jest zaostrzanie się walki klasowej w miarę postępów socjalizmu w naszym nieszczęśliwym kraju.

Jednym z symptomów zaostrzania się tej walki jest ogromny wysyp ruskich i niemieckich agentów. Sam zostałem po raz kolejny zdemaskowany jako ruski agent, ale również – jako agent niemiecki, a nawet – izraelski, zwłaszcza w momencie, gdy zwróciłem uwagę, iż rząd pana premiera Morawieckiego 2 maja br. podpisał Deklarację z Marrakeszu, którą przedstawiciel Węgier, co tej Deklaracji nie podpisały, uznał za „skrajnie proimigrancką”.

Ponieważ Biuro Polityczne PiS chyba jeszcze nie wie, w jaki sposób przekuć w sukces tę destrukcję jednego z nielicznych liści do wieńca sławy rządu pani Beaty Szydło, a nawet rządu pana premiera Morawieckiego.

Toteż Wydział Prasy Biura Politycznego PiS najwyraźniej kazał swoim funkcjonariuszom unikanie merytorycznych dyskusji, tylko demaskowanie oponentów, jako ruskich, ewentualnie – niemieckich agentów – bo zgodnie z zasadą, że w domu wisielca nie mówi się o sznurze – demaskowania agentów izraelskich lepiej nie ryzykować.

Dlatego myślę, że komentator, który zdemaskował mnie jako agenta izraelskiego, musiał działać na własną rękę, bez porozumienia z funkcjonariuszami Wydziału Prasy Biura Politycznego Prawa i Sprawiedliwości – albo też pozostawał w łączności z Wydziałem Prasy Biura Politycznego Platformy Obywatelskiej, chociaż to też nie jest pewne, bo gdzieżby tam pan Grzegorz Schetyna ośmielił się wierzgać przeciwko ościeniowi?

Nawet pan prezydent Andrzej Duda nie ośmielił się zagadnąć prezydenta Donalda Trumpa o ustawę nr 447 JUST, tylko obiecał mu więcej płacić za ochronę, częściowo w gotówce, a częściowo w postaci zakupów gazu, w związku z czym prezydent Trump na molestowanie ze strony prezydenta Dudy, żeby pozakładał stałe amerykańskie bazy wojskowe w Polsce, udzielił odpowiedzi wymijającej. Pewnie już zdecydował, że stałe bazy wojskowe w Polsce będzie zakładał Izrael.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 27 to “Walka klasowa znów się zaostrza”

 1. Pan Długopis said

  Pilnujemy Polski!

 2. Roman K said

  [Zdaniem gajowego obecny ustrój w Polsce posiada wiele wad systemu socjalistycznego, ale żadnych zalet. Jest to zwykła gównokracja, gdzie rządy sprawują najmniej odpowiedni ludzie, wśród nich wielu psychopatów – admin]

  A co to byly za zalety ..panie gajowy??? Moze pan wymienic chociaz….. jedna?????

 3. Rafal Cz. said

  Komuna?
  Pan redaktor zaczyna pi…lic.

 4. lopek said

  „Pewnie już zdecydował, że stałe bazy wojskowe w Polsce będzie zakładał Izrael.”
  Koniec cytatu.
  Czy tutaj bazy zakładają amerykanie czy kto inny – to tak naprawdę – zakłada je właśnie Izrael.

 5. Boydar said

  Ja Panu powiem, wspólny wróg. Zupełnie nieistotne, że nieprawdziwy. Cokolwiek by to nie miało znaczyć.

  Wspólny wróg jest ośrodkiem krystalizacji wartości odwrotnej – wspólnego dobra. Ono zaś stanowi jeden z filarów, czego – sam Pan wie.

  Ale Pan Gajowy nie to miał na myśli, stawiam banany przeciw rublom.

 6. Moher49 said

  @4
  Pan Putin teraz wyczaił izraelską bazę gdzieś tam w Azerbejdżanie i bardzo się zeźlił. Mam nadzieję, że namierzy również izraelskie bazy w naszym kraju. Agenci Mossadu są wszędzie, nawet w ABW, łażą po Krakowie z bronią a policja milczy.

 7. Marucha said

  Re 2:
  Panie Romanie… Pan się chyba wygłupia, albo coś się Panu stało, albo przeszedł Pan na jasną stronę mocy.

  Pamięta Pan taki kraj, Jugosławię? Jaki to był system? Miał same wady?

  Mnie już nie chce się strzępić języka. Coraz mniej czasu przede mną.

 8. Joung said

  Bo od stuleci ””szatanisci zydowscy czyli ””kabala”’czyli okultysci magicy od duchowosci Czyli ””””’masoneria”’zbrojne ramie syjonistow Niscza nam Ojcowizne ””’zabory ,powstania rewolucje wojny 1-potem 2-Na horyzoncie jest I 3.Tak nas niszcza ””””’dzieci szatana””’Tak zwany lud przebrany.
  A my jak zachipnotyzowane barany pozwalamy im na wszystko .No mowia nam ze to ””starsi bracia w wierze.
  Jak morderca ”’Jezusa moze byc moim bratem Jedynie ””katem”’
  POLACY POWSTANCIE Z TYCH KOLAN………………..BIC W NICH….
  Ooooo Nie podoba sie Panstwu ten wpis?? …Jest prosty tak prosty jak budowa cepa
  Bo poco tu owjiac w bawelne .POPATRZCIE NA ICH ”””’mordy kolor oczu wlosy garnitury …..CZYSTEJ POSTACI ”””’synagoga szatana””’.

 9. NICK said

  Rżnie głupa.
  Sto razy 200 zalet się TU przewijało.

  Szkoda nerwów Panie Gajowy.

  polonusy pozwalają sobie na coraz więcej
  celowo

 10. Pan Długopis said

  @2 RomanK

  To, że jest to ustrój oparty na dobru i interesie wspólnoty. Oczywiście można go zdegenerować jak wszystko, ale można też wykorzystać w interesie wspólnym (np narodu).

  Jeśli chodzi o Jugosławię, to federacja/unia ze stolicą w Belgradzie była zła, bo Serbowie wszystkich wyzyskiwali, ale jak stolica unii/federacji jest w Berlinie to cały postępowy świat zadziwia, bo Niemcy do wszystkiego, wszystkim dopłacają. I jest równość!

 11. Marucha said

  Re 9:
  Pan Roman jakby odwrócił sojusze po wyborze Trumpa.

 12. Andzia said

  Nie tylko bazy wojskowe nam założą, ale i wyślą króla, pewnie w osobie samego Rotschilda. Obcego monarchę w ramach postulowanego w Polsce systemu monarchicznego proponował Janusz Korwin Mikke podczas spotkania z udziałem publiczności z G.Braunem i Bosakiem. Korwin jako przykład podał carską Rosję. Kto wie, czy w ramach oswajania tubylców z nową rzeczywistością pod panowaniem Żyda z krwi kości nie został odwołany z europosła, nazywając to rezygnacją. Chyba Korwin nie miał na myśli Danielsa, który w krótkim czasie zdążył się skompromitować. Zresztą kto wie, skoro nadzorcy nie liczą się z tubylcami.
  Za PRL-u usłużni dostawali awanse, teraz dostają pieniądze, to taka zmiana z duchem czasów.

 13. Pan Długopis said

 14. Andzia said

  ps. Braun ubolewał, że w obecnej sytuacji Kościoła nie będzie komu namaścić przyszłego króla, ale wyraził optymizm, że teraz może być już tylko lepiej. Konsekwentnie stoi na stanowisku, że może to być tylko pomazaniec Boży. Do tego nie odniósł się Korwin, tak jak Braun do jego postulatów zewnętrznej osoby.

 15. Jan said

  Ciekawe czemu wszyscy milczą. dlatego proszę wysłuchajcie do końca.
  https://mail.google.com/mail/u/0/#sent/KtbxLzGXBKJGHfsSnTRRWfgSqPwZtgnzcg?projector=1

 16. 2
  RomanK
  Zalety ustroju socjalistycznego:

  Ja znam kilka:
  – nie bombardowalismy przyjacioi i nie pomagalismy niszczyc zaprzyjaznionych narodow
  – nikt nas nie zmuszal do okupowania innych panstw: Kosowo, Afganistan
  – dzieci chodzily same do szkoly: nie baly sie pedofilow, narkomanow, narkotykow, i mialy gorace posilki w szkole
  – podreczniki szkolne byly bardzo dobre i bardzo tanie. Programy szkolne przygotowywali polscy nauczyciele a nie kurwy zagraniczne- Polskie dzieci mialy zajecia pozaszkolne, kolonie i obozy; rodzice sie nie martwili co zrobic z dziecmi w czasie ferii zimowych czy wakacji; szkoly urzadzaly obozy wedrowne, szkolne wycieczki
  – W kazdej szkole byly kolka zainteresowan, ktore poszerzaly i wzmacnialy wiedze zdbyta na lekcji.
  – Ministerstwo oswiaty organizowalo zagraniczne kursy dla nauczycieli: w Anglii, we Francji, Wloszech w Austrii i w Niemczech. (W Rosji moze tez ale nie wiem napewno.)
  – O dzieciach swoich decydowali rodzice a nie scierki niedouczone- Programy szkolne byly przygotowywane zgodnie z rozwojem psychicznym i fizycznym dzieci.
  – W socjalizmie nie bylo kastowego spoleczenstwa. (Dzieci Sikorskiego chodza do najdrozszych szkol w Anglii – innych oficjeli – tez.).
  – Cwiczenie pamieci bylo jednym z warunkow wyksztalcenia i wczesnego wychowania.
  – Zwiazki zawodowe wszystkich zawodow byly calkowicie autonomiczne i mialy lokalne, wlasne wybory
  – Kazdy pracownik mial prawo do pelnego zatrudnienia i prawo do miesiecznego urlopu
  – opieka lekarska byla bezplatna i nikt nie wyrzucal niewyleczonych pacjentow ze szpitala.
  – Polska byla potega gospodarcza…zajmowla 11 miejsce w swiecie
  – Mielismy polski przemysl weglowy, stalowniczy, maszynowy, kosmetyczny; mielismy wlasne, zdrowe rolnictwo i polski rolnik nie musial popelniac samobojstwa.
  – Poziom nauki byl o wiele wyzszy niz obecnie; byly konkursy, olimpiady przedmiotowe i polskie dzieci mialy dostep do kultury: teatru, opery, baletu,
  – Rzady w PRL-u bardzo popieraly polska kulture: polski jezyk, polska literature, polski film,
  – szkoly muzyczne byly bezplatne
  – Politechnika Warszawska, Slaska, Szczecinska, AGH, UJ, ASP, Uniwersytet Bieruta we Wroclawiu – byly uznawane na calym swiecie.
  – Nie balismy sie wojny i bylismy dumni z wlasnych osiagniec.
  – Nie placilismy procentow bankowych.
  – Nie balismy sie, ze nas wyrzuca z pracy
  – Nie bylo bezdomnych i glodnych. Nikt nie zamarzal na ulicy, ani w ogole nigdzie.
  – Nie bylo smiercionosnych szczepionek. Mielismy wlasny, bardzo dobry przemysl farmaceutyczny.
  – Zylismy w przyjazni nie tylko z sasiadami ale i innymi krajami na wszystkich kontynentach.
  – Ameryka nam nie wciskala trujacego gazu, trujacych szczepionek; jedlismy goralskie oscypki bez dozoru unijnego; Nie wydawalismy takich drakonskich sum na zuzyty sprzet wojenny i niesprawne samoloty.

  Walesa mial iles tam dzieci. Byl zwyklym robotnikiem.
  Jego zona nigdy nie pracowala.
  A u nas cala rodzina miala buty robione na zamowienie u szewca – sasiada. Znakomite buty.

 17. 11
  Marucha

  re: RomanK
  Dynastia Bushow, Clintonow … a teraz Trump tworzy wlasna dynastie: Izraelsko -nowojorska:
  Macki siegaja do Indonezji i z powrotem do…ONZ?
  Trump chce upchnac coreczke na miejsce tej idiotki Nikki Haley..
  Very funny!

  Trump says daughter Ivanka would be ‚dynamite’ choice for UN ambassador to replace Nikki Haley – 12160 Social Network

  http://12160.info/page/trump-says-daughter-ivanka-would-be-dynamite-choice-for-un-ambass

 18. Plausi said

  „ambicjonerzy, którzy stają do wyborów, dajmy na to – na prezydenta Warszawy, wprawdzie licytują się między sobą, w jaki sposób przychylać warszawiakom nieba” ale otrzymają jedynie jedno zadanie

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Cel

  i to niezależnie od tego do jakiej partii należą, bo zadanie partii jest też jasno określone

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Partia

  czemu służy też emocjonalna argumentacja, jak to pan Michalkiewicz opisuje.

  „Pewnie już zdecydował, że stałe bazy wojskowe w Polsce będzie zakładał Izrael.” Oto jedna z nich

  http://www.radiopik.pl/public/info/2015/2015-04-16_1429198461.jpg

  została odebrana Polakom i zarekwirowana dla żydów. Chodzi o miejsce katorgi Polaków, nigdy nie był ten obiekt przeznaczony dla żydów, no cóż, lichwiarze zabiorą Gojom nawet to.

 19. Boydar said

  @ Obywatell Troll (16)

  To nie były cechy ustroju socjalistycznego, ob. Troll nie ogarnia i nie rozróżnia.

  To były możliwe do wprowadzenia elementy życia społeczeństwa których ustrój socjalistyczny nie zabraniał. Ich realizacja umożliwiała za to sprawne wykonanie zadań postawionych przez hegemona (CCCP) przed ptaszkiem nie zwanym pticą.

  Żeby nie było niejasności; ja nie wiem co było tą cechą, czy cechami; ale nie to co obywatel Troll wymienił. Równie dobrze mógłby wymienić zimę stulecia. Ale np. klęskę urodzaju już nie. Chcąc zdefiniować przedmiotowe cechy należy zacząć myśleć, ale od du.py strony; CO W NAS ZOSTAŁO po socjalizmie a czego wcześniej u nas nie było.

  W niektórych punktach ob. Troll pływa pieskiem rozpaczliwcem; „… rządy w PRL-u bardzo popierały polską kulturę: polski język, polska literaturę, polski film …”. Taki reżyser Smarzowski jest doskonałym przykładem, tego poparcia; świetnie mówi po polsku, zna literaturę, a np. jego ostatnie dzieło już jest uznawane za Himalaje kinematografii polskiej.

  Wracając do meritum. Żydzi rządzący w Polsce „w owych czasach” za bardzo bali się Moskwy, żeby nie zrealizować poleceń. Nie mieli innych narzędzi do realizacji postawionych zadań jak dać niewolnikom określone swobody. Nie rzutowały na całość. Przykładem uzasadniającym tezę, jest dwadzieścia jeden postulatów Solidarności. Tam nic nie było ani o zmianie ustroju ani sojuszy ani hegemona. Trywialnie rzecz ujmując, było żeby było co jeść, gdzie spać i żeby milicja nie napier.dalała za byle co, jeszcze żeby kolegów z pudła powypuszczać. Reszta to szczegóły kosmetyczne.

  Żydy nigdy nie uważały Polski za swoje państwo. Uważały za hotel i obszar eksploatacji, także przyczółek do kolejnego ataku na Rosję. I pod spodem swoją politykę konsekwentnie realizowali. ale co trzeba było dać, żeby się wywiązać, to dawali. I obywatell Troll się tą jałmużną właśnie zachwyca.

 20. ojojoj said

  W PRL-u za dodawanie wody do miesa byl odstrzal.
  Dzisiaj mieso to nie mieso, tylko jakies wlokna w smarze olejowym o barwie czerwonej i nikogo jeszcze nie odstrzelili. Wrecz przeciwnie, dostaja nagrody za najlepszy biznes w gminie.

 21. 19
  Boydar
  Kombinuje ten Boydar jak kon pod gore.
  Kompletnie nie ma zielonego pojecia na czym polega:
  1. Kontrola panstwa nad tym co sie dzieje w kraju
  2. reprezentowanie rzadu interesow panstwowych.

  I DLATEGO:
  Jeszcze raz jak chlop krowie na rowie:
  Oswiata byla bezplatna
  lecznictwo bylo bezplatne
  Przemysl byl polski i NALEZAL do POLAKOW
  A to wszystko dlatego, ze byla ladna pogoda. I dlatego nie mordowalismy cudzych dzieci i ich matek.

  Teraz mamy zydowskie kramy, ukrainskich uchodzcow i nie mamy przemyslu..ale za to mamy dlugi

 22. Roman K said

  TRollu….w Aushwitz Birkenau…WSZYSTKO bylo za darmo…..
  Lasy pola przemysl nalezal do Polakow??? Kiedy?????gdzie to maja?????
  Wtedy miale g..no I dzis masz to samo…..wtedy -ci ktorym donosiles siedzieli w komitetach…. dzis ci sami siedza w kramach…..za darmo Polak ma tylko wzwody i …broda mu rosnie:-)))))
  a swojich dzieci wymiordowalismy tyle….ze jak nas bylo tak nas nima:-_))) ile dzieci sam sobie zamordowales>>>>????? skrobanki byly za darmo..szkoda ze twoja mama tego nie miala:-))))

 23. Roman K said

  Tak..to prawda wszyscy mielismy prawo do butow:-)))) Niektorych stac bylo na buty robione na miare u szewca…zazwyczaj stac na to bylo proboszczy i partyjnych funkcjonariuszy….szczegolnie zreszta i zwlaszcza z resortow silowych:-))))
  Tu tez nie inaczej…zamowic buty u szewca to przyjemnosc min 1500dollarow….ale tez wszyscy maja prawo:-)))))) i nie zamawiaja:-))) nie korzystaja z prawa — mielismy prawo do wolnosci wypowiedzi….ile razy skorzystalem ..konczylo sie w kryminale:-)))))
  Jedno mile wspominam ..pisni …to bylo cos…np taka spiewalem z radoscia…
  Hej dziewczyno , hej niebogo
  Wojsko jakies idzie droga
  Skryj sie za sciane, schowaj zegarek
  Sovieci ida , kryj sie, kryj!!!!!!

 24. 22
  RomanK
  Donosil to twoj bohater- noblista : ubek i donosiciel na Polakow Lejbe Kohn, ktory sprzedal Polske za srebrniki..
  Najpierw musisz mi udowodnic, ze sie znamy i o sobie wszystko wiemy.

 25. Pierwsza Rewolucja Godnosci.

  Jak „pierwsza” Solidarnosc terroryzowala Polske.
  Fragmenty z ksiazki : „Gdansk” Sierpien 80″ –
  napisana przez Wojciecha Gielzynskiego i Lecha Stefanskiego- Warszawa 1981.

  (Od autorow ksiazki:
  „Bylismy na Wybrzezu niemal przez caly czas strajku powszechnego, lecz naszym polem obserwacyjnym byl Gdansk, przede wszystkim stocznia im. Lenina- centrum i sztab Strajku.
  Ta ksiazka przedstawia geneze i tlo sierpniowych wydarzen oraz dosc szczegolowo ich przebieg, do chwili podpisania porozumienia w Gdansku , 31 sierpnia.
  Staramy sie, gdyz uwazamy za nieslychanie wazne , oddac nastroj jaki istnial w stoczni , atmosfery tego co sie dzialo . Nastroje masowe-sadzimy – sa tak samo waznym faktem politycznym jak tresc stawianych zadan, tok rokowan i tekst dokumentow koncowych…
  W momentach przelomowych w Gdansku ow klimat psychiczny i moralny wrecz decydowal o rozwoju sytuacji.
  W Gdansku czulo sie oddech historii Przez wiele dni czolowki najwiekszych gazet swiatowych i programy glownych sieci telewizyjnych byly wypelnione doniesieniami z polskiego Wybrzeza..
  To byl dramat i swieto.
  Oby ten rozwiazal sie pomyslnie dla nas wszystkich, dla kraju, dla socjalizmu”
  I niech dalej trwa to swieto solidarnosci, swieto odzyskanej godnosci”.
  Warszawa 28 wrzesnia 1980 r”

  A oto fragmenty zdarzen spisane przez reporterow Solidarnosci:

  16 sierpnia -sobota
  „Trzecia noc strajku w stoczni byla spokojna” (str.52)
  Pozniejsze dni, a prawde mowiac doby , dyrektor Gniech spedzil w stoczni. Razem ze swoimim wspolpracownikami, w kontakcie z komitetem strajkowym, a pozniej i z Komisja Rzadowa , dbal o zaklad pracy i sprawy strajkujacych . Spokojny, madry przebieg strajku byl rowniez jego udzialem”. (str..52)
  Chyba prawdziwe jest odczucie, ze najspokojniej jest w stoczni ( str.53)

  Od rana milicjanci spacerowali dwojkami , ubrani w odprasowane spodnie i bluzy , bez broni, palek, nie mieli nawet raportowek …nikogo w miescie nie legitymuja, nie kontroluja, nie kontroluja rowniez nas, gdy dojezdzamy samochodem do stoczni..
  Plac przed druga brama i prowadzaca do niej uliczka ledwo mieszcza schodzace sie z miasta rodziny , mlodziez i kobiety w zalobie. (strona 55-56)

  W sali bhp, zaraz po mszy, zbiera sie na zalozycielskim posiedzeniu Miedzyzakladowy Komitet Strajkowy, w ktorym reprezentowanych jest 12 zakladow. Przewodniczacym zostaje Lech Walesa, szef Komitetu Strajkowego Stoczni im. Lenina. MKS wydaje swoj pierwszy komunikat, kolportowany w formie ulotki:
  ‚W wyniku porozumienia strajkujacych zakladow i przdsiebiorstw Wybrzeza utworzono w dniu 16 bm Miedzyzakladowy Komitet Strajkowy z siedziba w Stoczni Gdanskiej . Celem MKS jedt koordynacja zadan i akcji strajkowych zakladow i przedsiebiorstw. Opracowano tekst zadan i postulatow bedacych wspolna uchwala komitetow strajkowych. Postanowiono kontynuowac strajk do czasu spelnienia wszystkich zadan i postulatow zalog. MKS jest upowazniony do prowadzenia rozmow z wladzami centralnymi. Ogloszenie zakonczenia strajku podejmie MKS.
  Po zakonczeniu strajku MKS nie rozwiaze sie i bedzie kontrolowal realizacje postulatow oraz organizowal wolne zwiazki zawodowe”.

  /W kazdym wspolczesnym jezyku nazywa sie to: dyktatura proletariatu’/

  17 sierpnia, niedziela
  „Godzina 15:
  Pod stocznia normalnie. Musimy wyjechac z Gdanska. Jeden z nas musi odwiezc po wakacjach dzieci o domu, do Warszawy. W drodze powrotnej tlumaczymy dziewczynkom co to jest stocznia …druga brama i Lech Walesa. Przedszkolaki nie moga tego zrozumiec ale podekscytowane sa strasznie. I ciagle zadaja wyjasnien”.

  „Tego dnia pierwszy raz odczytano 21 postulatow:

  2. Zagwarantowanie prawa do strajku oraz bezpieczenstwa strajkujacym i osobom wspomagajacym
  3. Przestrzegac zagwarantowanej w Konstytucji PRL wolnosci slowa, druku i publikacji
  7.Wyplacic wszystkim pracownikom bioracym udzial w strajku wynagrodzenie za okres strajku- tak jak za urlop wypoczynkowy
  8. Podniesc zasadnicze uposazenie kazdego pracownika do o 2000 zl na miesiac ..
  9. Zagwarantowac automatyczny wzrost plac rownolegle do do wzrostu cen
  10.Realizowac pelne zaopatrzenie rynku wewnetrznego w artykuly zywnosciowe, a eksportowac wylacznie nadwyzki.
  13. Wprowadzic na mieso i jego przetwory kartki-bony zywnosciowe
  17. Zapewnic odpowiedznia ilosc miejsc w zlobkach i przedszkolach dla dzieci kobiet pracujacych
  18. Wprowadzic urlop macierzynski platny przez okres 3-ch lat

  /Prawde mowiac, te postulaty sa typowo socjalistyczne i wprowadzone krajach socjaldemokratow: Dania, Szwecja, Belgia, Finlandia… z wyjatkiem kartek na zywnosc/

  18 sierpnia, poniedzialek

  Strajkujacych obudzil krazacy nad stocznia samolot. Wyrzucano z niego ulotki wzywajace do podjecia pracy: „Robotnicy
  ! Nie dajcie sie wciagnac w dalsze przeciaganie strajku. Zastanowcie sie, komu on sluzy?”
  Przez radiowezel dyrektor wzywa do pracy nadchodzacych od miasta stoczniowcow. Przed bramami rozdawane sa ulotki , zrzuca je rowniez samolot:

  ‚Uwaga, stoczniowcy Stoczni Gdanskiej’!
  Rozpoczynamy prace zgodnie z porozumieniem osiagnietym pomiedzy komotetem strajkowym , delegatami wydzialow i dyrekcja stoczni.
  Wszystkie wnioski zostaly zalatwione. Uzyskalismuy podwyzke plac dla kazdego w wysokosci 1500zl.
  Przechodzimy do pracy na wydzialach. Jedynie na miejscu pracy mozemy dyskutowac o nassych sprawach i sprawach stoczni. Nie ma obawy. Wchodzimy do naszego zakladu pracy. Kazdy udaje sie do swojego wydzialu.
  Dyrektor naczelny Stoczni Gdanskiej im. Lenina
  Klemens Gniech”

  Do wchodzenia na teren stoczni namawiaja rowniez strajkujacy – ale nie zeby pracowac , lecz strajkowac.
  ‚-Nie jestesmy sami . Strajkuja inni. Kilkadziesiat zakladow”.
  /str. 61-62/

  „Do wieczora rejestruje sie 156 zakladow, ktore w sobote zdecydowaly sie prowadzic strajk solidarnosciowy. (sic!) Strajk staje sie powszechny.”

  „Podkreslamy jednak, ze wynik pertraktacji nie ma wplywu na decyzje o zakonczeniu strajku” (str. 65)

  „Przemawiajacy wieczorem w telewizji I SekretarzKC Edward Gierek zakresla granice, w ktorych trzeba szukac porozumienia. Godzi sie na postulaty ekonomiczne i poddaje krytyce dzialanosc CRZZ, zapowiadajac koniecznosc przeprowadzenia w ruchu zwiazkowym doskonalacym go zmian i wprowadzenia zasady tajnych , demokratycznych wyborow do wladz zwiazkowych, bez ograniczenia liczby kandydatow”. (str.66)

  ***
  Zarowno postulaty jak i przebieg strajku – a i sam strajk- nie bylyby nigdy tolerowane w kapitalizmie.
  Ciekawe jakby zareagowala Solidarnosc na umowy smieciowe.
  Zreszta nigdy, w zadnych postulatach nie padlo slowo „Kapitalizm”.
  Solidarnosc powolywala sie na Konstytucje PRL.
  I szantazowala strajkami.
  Solidarnosc nie chciala negocjowac. Chciala obalic rzad.
  W ramach rewolucji godnosci.
  O stratach ekonomicznych z powodu strajkow i przestojow nikt nie myslal.
  Polska gospodarke postanowili zniszczyc. Bo juz czekaly zaprzyjaznione ramiona zydowskich biznesmenow.

  Szef Solidarnosci zostal prezydentem Polski.
  Ile postulatow spelmil?

 26. Burian said

  Panie gajowy, będzie pan żył 100 lat i jeden dzień dłużej… Przed panem jeszcze wiele wypraw na łono przyrody, w góry, lasy, jeziora…

 27. Lily said

  Re 1; Pan Dlugopis
  Bialo-czerwona „dobra”zmiana.
  Jak widze p.Brudzynski na krok nie
  odstepuje od swego pana. Po gorach
  pewnie pana na plecach nosi.
  Mowia,ze wszystkie wakacje spedzaja razem.
  Co by nie powiedziec, wygladaja zalosnie.

Sorry, the comment form is closed at this time.