Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bogdan Goczyński o Maseczkowy szwindel
  Marucha o Wolne tematy (65 – …
  Staszek z Przyborowa o Duchowa przestrzeń Polski?
  Lily. o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  PJO o Twórca „Patrioty” nie żyj…
  revers o Wolne tematy (65 – …
  Niedźwiedź o Wolne tematy (65 – …
  revers o Czy następny będzie Władimir…
  Kwatermistrz o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
  Kwatermistrz o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Ideologia gender: Twór Judith Butler, żydowskiej lesbijki

Posted by Marucha w dniu 2018-10-11 (Czwartek)

Analizując pochodzenie etniczne prekursorów różnych lewicowych ideologii, które od dekad (a nawet dłużej) niszczą cywilizacje zachodnią i szerzą demoralizacje, dzięki czemu ulegają destrukcji wszelkie naturalne wspólnoty (wiara, naród, rodzina) stanowiące tamę dla lewicowego despotyzmu, można odnieść wrażenie, że w awangardzie szkodliwych ideologi harcują osoby pochodzenia żydowskiego.

Wrażenie to wzmacnia postać Judith Butler prekursorki gender, aktywistki lewicowych organizacji, lesbijki i amerykańskiej Żydówki z żydowskich rodzin przybyłych do USA z Rosji i Węgier.

Poglądy Judith Butler, będące wykładnią gender, opisane zostały przez naukowców, w wydanym staraniem wydawnictwa Jedność, 228 stronicowym, zbiorze artykułów naukowych „Gender. Spojrzenie krytyczne”.

Zdaniem Marka Rosiaka (dr hab., profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Łódzkiego) książka „Gender Trouble” Judith Butler jest na tej samej zasadzie manifestem gender jak „Manifest komunistyczny” jest sztandarową deklaracją marksizmu.

Podobnie jak w krajach okupowanych przez komunistów sprzeczna z nauką ideologia komunizmu była narzucana i realizowana we wszystkich dziedzinach życia, tak dziś sprzeczne z nauką zabobony gender wykładane są na uniwersytetach, „wdrażane w systemie wychowania, edukacji i prawa”, stanowią ideologie wyznawaną przez decydentów w kluczowych instytucjach.

Dla profesora Marka Rosiaka szokujące jest to jak ideologiczny bełkot Judith Butler, ma ogromny wpływ na rzeczywistość i elit intelektualne, zważywszy na to jak „naukowy sztafaż ideologii gender nie spełnia elementarnych wymogów logiki i racjonaliści”, i jak wbrew faktom gender przedstawiana jest jako nauka.

Niedorzeczna ideologia gender stworzona przez Judith Butler jest, zdaniem profesora Marka Rosiaka, „wyrazem dążeń środowisk mniejszości seksualnych i próba zdobycia, przy wykorzystaniu naukowej mistyfikacji, statusu społecznej normy dla własnej orientacji”. Celem stworzonej przez Judith Butler ideologii gender jest równouprawnienie mniejszości seksualnych poprzez zmianę opinii publicznych w kwestii szkodliwych dla zdrowia zachowań seksualnych. Profesor Marek Rosiak przypomina, że gender głosi „pilną potrzebę zmiany dotychczasowych wzorców zachowań związanych z płcią”.

Według gender dziś awangardą rewolucji (której celem jest zniszczenie zachodniej cywilizacji) maja być mniejszości seksualne, bo ich potrzeby seksualne są niezaspokojone, tak jak w marksizmie awangardą rewolucji komunistycznej miał być proletariat z racji niezaspokojonych potrzeb materialnych. W ideologii gender liczy się tylko interes mniejszości seksualnych a nie całego społeczeństwa.

Zdaniem profesora Marka Rosiaka koncepcje Judith Butler oparte są na Szkole Frankfurckiej i freudowskiej psychoanalizie, czyli ideologiach przesiąkniętych banałem i nonsensem. W swoich teoriach Judith Butler często dowoływała się do Jacquesa Lacana, który według swoich zwolenników zrewolucjonizował freudyzm poprzez zastosowanie teorii matematycznych – gdy w rzeczywistości używał matematycznej terminologii sprzecznie z matematyką (zdaniem matematyków – bredził).

Feminizm i gender w swoich mętnych rozważaniach czerpał też z marksizmu (który gdzie przejął władzy tam doprowadzał do ruiny i powszechnej nędzy), heglizmu z którego marksizm wykorzystał dialektykę.

W swoim artykule na łamach „Gender. Spojrzenie krytyczne” ksiądz Dariusz Oko (doktor habilitowany nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie) wskazał, że Judith Butler w gender „czyni z przyjemności seksualnej centralną wartość” życia, głosi, że celem i sensem egzystencji jest maksymalizacja przyjemności seksualnej, co prowadzi do szkodliwych i zbrodniczych czynów oraz postulatów (legalizacji zoofilii, kazirodztwa i pedofilii, promowania szkodliwych dla zdrowia zachowań homoseksualnych, traktowania prostytucji jako normalnej działalności gospodarczej).

Dla księdza Dariusza Oko prace genderystów to marksistowski bełkot zakorzeniony w duchowej pustce ukrytej za pustosłowiem, cechujący się obscenicznością, wyraz degeneracji intelektualnej i redukowania wymiaru człowieka do prymitywnego oraz wulgarnego seksualizmu.

Publiczne wypowiedzi i aktywność zwolenników gender, zdaniem księdza Oko, charakteryzuje niesamowita agresja i nienawiść. Zdaniem wykładowcy genderysta „opanowany żądzą, nienawiścią i pogardą, zdolny jest do każdej niegodziwości, do każdego kłamstwa i każdej manipulacji”.

Jan Bodakowski

Za: www.fronda.pl / KSD Oddział w Łodzi , 9 października 2018.
Za: Polish Club Online (2018.10.09)

http://www.bibula.com

Komentarze 22 do “Ideologia gender: Twór Judith Butler, żydowskiej lesbijki”

 1. Dictum said

  Troje naukowców obnażyło pustkę i kretynizmy nauki i studiów gender

  Bibuła – Aktualizacja: 2018-10-4 10:37 am

  Troje naukowców obnażyło pustkę i kretynizmy nauki i studiów gender, pisząc całkowicie zmyślone, absurdalne „prace naukowe”, które doczekały się publikacji, a nawet entuzjastycznych recenzji. Najwięcej entuzjazmu wzbudziły prace o kopulacji psów w miejskich parkach i jej wpływie na patriarchat, oraz zmodyfokowane dla potrzeb feminizmu fragmenty książki Hitlera „Mein Kampf”.

  Helen Pluckrose – historyk, James A. Lindsay – matematyk i Peter Boghossian napisali 20 całkowicie zmyślonych, zawierających absurdalne, groteskowe tezy artykułów naukowych, w których pokazali jak nędzne są dziś kryteria naukowości i jakie kretynizmy kryją się za współczesnymi naukami humanistycznymi w akademickim świecie Zachodu. Ich prace dotyczyły nauki gender, feminizmu, etnografii i antropologii.

  Z 20 prac, które rozesłali do różnych naukowych, szacownych pism kilka zostało opublikowanych, kilka czeka w kolejce na publikacje i zaledwie 6 zostało odrzuconych.

  Najwięcej pochlebnych, wręcz entuzjastycznych recenzji zebrała praca o tym jak kopulacja psów na trawnikach utwierdza patriarchalna kulturę gwałtu. Pracę fikcyjnej autorki z fikcyjnej instytucji zatytułowaną „Reakcje ludzkie na kulturę gwałtu i manifestację querr w miejskich parkach dla psów w Portland w Oregonie” opublikowało pismo ”Gender, Place, and Culture”.

  Autorka wykazała, że parki dla psów są miejscem gdzie dochodzi do gwałcenia suk, gdzie dominuje psia kultura gwałtu. To pozwala „mierzyć i rozumieć” te same problemy występujące u ludzi. Obserwacje i badanie kopulujących w parkach psów mogą pomóc w opracowaniu metod nauczenia mężczyzn jak „pozbyć się przemocy seksualnej i bigoterii, do której mają skłonności”

  Artykuł doczekał się entuzjastycznych recenzji. „To wspaniała praca” – pisał jeden z naukowych recenzentów. „Bogata w analizę, świetnie napisana”. „Myślę, że będzie wielkim wkładem w feministyczną geografię zwierząt” napisał/a kolejny/kolejna recenzent recenzentka. Dzieło ukaże się w specjalnym wydaniu „Gender, Place, and Culture” na 25-lecie istnienia pisma.

  Następna pracą, która wzbudziła zachwyt, a teraz czeka na publikację był fragment 12-ego rozdziału książki Hitlera „Mein Kampf” w którym określenia odnoszące się do nazizmu zastąpiono tymi, które odnoszą się do feminizmu i ideologii gender. Autorzy posługując się słowami Hitlera wykazali, że „indywidualnemu podejściu do feminizmu, i spraw kobiet można przeciwstawić feminizm zbiorowy, który jednoczy się w solidarności wokół ofiar pochodzących z najbardziej marginalizowanych w społeczeństwie środowisk kobiecych”.

  Następna naukowa praca, która już się ukazała, poświęcona było doodbytniczemu używaniu wibratorów przez mężczyzn. Zatytułowana była „Wchodząc tylnymi drzwiami: stawianie czoła męskiej homohisterii, transfobii poprzez otwarcie się na używanie zabawek erotycznych służących do penetracji”.

  Naukowcy w tym wiekopomnym dziele wykazali, że mężczyźni z obawy przed posądzeniem, czy też przyznaniem się przed samymi sobą, że mają skłonności homoseksualne niechętnie wkładają sobie w odbytnice wibratory. Tymczasem takie zabawy pozwoliłyby im zwalczać homohisterię, transfobię i „docenić feministyczne wartości”.

  Kolejne prace dotyczą mi.n konieczności organizowania w kulturystyce zawodów dla ludzi grubych, „spirytyzmu feministycznego”, „interdyscyplinarnego, feministycznego podejścia do nauki” „feministycznej sztucznej inteligencji” na podstawie powieści „Frankenstein”, potrzeby stworzenia feministycznej astronomii, która uwzględniałaby m.in używanie horoskopów i rozważań na temat agresji metaseksualnej polegającej na tym, że jeśli jakiś mężczyzna masturbując się myśli przy tym o jakiejś kobiecie, to dokonuje na niej gwałtu.

  Autorzy tych wszystkich groteskowych i całkowicie zmyślonych prac posługiwali się „powszechnie stosowanymi metodami naukowymi” operowali „naukowymi pojęciami”, powoływali się na badania i naukowa literaturę (nieistniejące). Krótko mówiąc spełnili wszystkie kryteria „naukowości” Recenzentami ich dzieł byli prawdziwi „naukowcy” pracujący na Uniwersytetach i w ośrodkach badawczych.

  „Dlaczego to zrobiliśmy?” – pytają retorycznie autorzy tych groteskowych prac.

  „Bo jesteśmy rasistami, seksistami, bigotami, homofobami, transfobami, transhisterykami, antropocentryczni, uprzywilejowani, agresywni skrajnie prawicowi, cishetero białymi mężczyznami (i jedną kobietą, która demonstruje swą wewnętrzną mizoginię i jest owładnięta potrzebą męskiej akceptacji) którzy chcą wspierać bigoterię, zachować swe przywileje i są po stronie nienawiści – napisali szydząc naukowcy.

  Publikowanych prac miało być znacznie więcej – wiele wciąż na zatwierdzenie oczekuje lub jest w tracie recenzowania. Zabawę przerwał jednak dziennik „Wall Street Journal”, który na swych łamach wyszydził jedną z prac. Wtedy autorzy prowokacji ujawnili się i swoje artykuły.

  Demaskacja nędznego stanu nauk humanistycznych polegał nie tylko na groteskowych tematach prac. Autorzy pisali w dziedzinach, o których jak się przyznali, nie mieli pojęcia, więc pojęć i metod badawczych uczyli się pisząc. W 10 miesięcy troje autorów napisało 20 prac, z których kilkanaście trafiło do publikacji, bądź na nią czeka. Tymczasem, by zachować przywileje, tytuły akademickie i funkcjonować w tym świecie, wymogiem jest publikacja siedmiu artykułów w ciągu 7 lat.

 2. Najwczesniejsze i najliczniejsze zorganizowane spendy : pederastow , lezbijek , nekromanow i nekrofagow 😲🤤odbywaja sie wlasnie w Panstwie na Jordanem !!! 😁😊

 3. Arton ZX said

  Warto zauważyć , że ideologia gender , multikulturalizm , pęd do samorealizacji indywidualnego ego znakomicie depopuluje , głównego przeciwnika talmudystów – białą rasę . Warto też wiedzieć , że biała rasa jest najbardziej grożna dla istnienia życia na naszej planecie .
  Czyżby talmudyści byli biczem Bożym ?

 4. Voodoosch said

  ” Warto też wiedzieć, że biała rasa jest najbardziej grożna dla istnienia życia na naszej planecie .”

  Co?

 5. lopek said

  Mówiąc obrazowo – to całe gender jest tak naprawdę krzyżem. Krzyżem takim samym jak ten – na którym ukrzyżowano kiedyś Jezusa Chrystusa z tym tylko, że teraz dzieci Szatana krzyżują całą ludzkość stworzoną przez Boga. Boga Szatan nie może ugryźć więc gryzie ludzkość. Ludzkość z kolei jest wprowadzona w jakiś niewytłumaczalny trans i jeżeli nie nastąpi boska interwencja – eksperyment z człowiekiem na Ziemi skończy się.

 6. snag said

  Jeśli ktoś liznął historię Weimar Republic dla tego nie jest to tajemnicą ,…

 7. KOJAK said

  WSZYSTKIE ZGNILIZNY TEGO SWIATA TWORZA ZYDOWSCY ZWYRODNIALCY Z PIEKLA RODEM ! W SWYCH HITLEROWSKICH SZCZEKAKACH Z OBLEDEM I ZACIEKLE OGLUPIAJA LUDZI ZE TO RZEKOMO NORMALNOSC ~! TWORZA TO KANALIE ZEBY WALCZYC Z CHRZESCIJANSTEM I ZDGENEROWAC MLODZIEZ I TWORZYC WSCIEKLIZNE MORLNA GDZIE ZBOCZENIEC – PEDERASTA MUSI BYC PRZEDMIOTEM CZCI I UWIELBIENIA ! TWORZA TEZ JAWNIE HITLEROWSKIE PRAWO GDZIE ZBOCZENCY – PEDERASCI SA POD OCHRONA I ZA ICH KRYTYKE ZYDZI SADZAJA NORMALNYCH LUDZI DO WIEZIENIA ! MUSIMY TEJ ZGNILIZNIE WYPOWIEDZIC WOJNE BO INACZEJ ZYDOWSTWO BEDZIE ZAPELNIAC NORMALNYMI LUDZMI WIEZIENIA !

 8. Dziadzius said

  Trzeba tez wspomniec ze to rzydowki [ i podobne poczwary gojsko-kaukazkie ] a przewazanie za pienadze niejakego wlasciciela Standard Oil , rockyfelera- ktoren popieral protesty Temperance League bo alkohol zmniejszal uzytek benzyny a samochody forda mogly palic alkohol tak jak bebzyne po to byl w nich system *choke* – I te ropuchy przeszly dalej do stworzenia calej bandy kobiecych organizacji przewaznie rodzaju *Feminazi* – co dzis wiecej nas gnebi niz adolfek i juzio razem.

 9. Dictum said

  Judith Butler od 2017 roku zasiada w międzynarodowej Radzie Naukowej polskiego czasopisma naukowego „Polish Political Science Yearbook”

  Już i do nas przylazło to to smrodzić.

 10. ibrahim ibn jakub said

  sucha pisda

 11. Radomir said

  “Dla profesora Marka Rosiaka szokujące jest to jak ideologiczny bełkot Judith Butler, ma ogromny wpływ na rzeczywistość i elit intelektualne,…”

  Prof. byl laskaw przeoczyc fakt, ze ci co przedstawiaja skretynialemu spoleczenstwu belkoczacych zboczencow jako “elity” i ich promuja, finansuja i nagradzaja, ma to samo zydowskie pochodzenie. Oni zaczeli od wulgaryzacji codziennego jezyka i wiekszosc polactfa dalo sie sprowadzic do poziomu szamba gdzie widac czuje sie najlepiej.

 12. snag said

  … zresztą co tu dużo gadać o Weimarskiej Republice, oni mieli burdele dla klientów wszelkiej maści w czasie wojny w Gettach w tym dla sadystow, masochistow, pedałów, lesbijek i pedofili z ofiaarami obojga płci, nie wspominając o pięciogwiazdkowych restauracjach kiedy ich starcy i dzieci umierały z głodu i zina na ulicach.

  Wszystko można przeczytać w niecenzurowanej wersji ‚Notes from the Warsaw Ghetto’ Emanuela Ringelbluma, nie tej ‚wypranej’ którą wydało Yad Vashem.

 13. snag said

  Dziadziuś @ 8 – „bo alkohol zmniejszal uzytek benzyny a samochody forda mogly palic alkohol tak jak bebzyne”

  Fact Check: Rockefeller didn’t pursue Prohibition to ensure ethanol’s demise as a fuel
  ———————————————
  https://www.hemmings.com/blog/2017/04/30/fact-check-rockefeller-didnt-pursue-prohibition-to-ensure-ethanols-demise-as-a-fuel/

  :Rockefeller’s commitment to the temperance movement arose long before the Model T: He was a lifelong teetotaler, mainly for religious reasons” ,…

 14. Joannus said

  Ad 9
  ”Już i do nas przylazło to to smrodzić.”

  Gdzie padlina, tam sęp się gromadzi.
  Upadające państwo, nie radzące sobie z niczym poza szalejącym zadłużaniem, stało się żerowiskiem sępów, hien i wszelakiego obrzydliwego robactwa.

 15. ojojoj said

  jutro bede statua wolnosci, a pojutrze koniczynkom i kto mi co zrobi?

 16. jok said

  „można odnieść wrażenie, że w awangardzie szkodliwych ideologi harcują osoby pochodzenia żydowskiego. ”

  Oj można:)

  Podobne wrażenia odniósł i opisał dlaczego K. MacDonald ” Kulturze krytyki”.

  Niektórzy powiedzą, że wartościowa pozycja, niektórzy zapewne, ze taka książka to wentyl bezpieczeństwa nadzorowany przez Żydów. skłoniłbym się do pierwszego stwierdzenia (acz z zastrzeżeniami,; cóż wiadomo, że nie mógłby napisać tak, by prowadziło to do jego śmierci cywilnej).

  Pytanie tylko czy wiedza/”wrażenia na ten temat”, pomimo istnienia wprawdzie nielicznych, ale jednak, MacDonaldów, pomimo, że coraz więcej osób odnosi „te wrażenia”, stanie się bardziej powszechna czy wciąż pozostanie na marginesie „dyskursu publicznego”, albo jesli ktoś woli – czy wciąż będzie tylko wśród „elitarnej, wąskiej grupki starających się zrozumieć swiat”?

 17. Dziadzius said

  @13,–Snag said—
  Rozne sa opowiesci o bardzo dobrym chrakterze pan Rockyfellr ze nie pil itd., — Wiemy ze Temperance League powstalo zanim sie Rockyfeller urodzil [rok1700 i cos] ale to nie zmienia faktu ze on DAL ponad $4,000,000 [ 1908] na uzytek Temeprance League [ ja nawet nie wiem jak to przetlumaczyc na dzisiejsze $$$–] i musi byc ciekawe ze on to dal kiedy mu to bylo na reke [ 200 lat pozniej] kiedy byly samochody co palily i alkohol i benzyne- ale alkohol mogl byc „domowy” a benzyna ” kupna” — i ze on potem popieral nowo powstale organizacje kobiet wsuwajac swoje rzydowki na czolowe pozycje — on nie bardzo dabal o stan zdrowi i pracy swoich robotnikow mezczyzn — to czmu popieral kobiety — Z Protokulu Mendrcow Syjonu ( prawda czy nie ale…) jest punk o rozbicu Rodziny – czyz by to bylo mozliwe??
  .https://georgewashington2.blogspot.com/2008/07/cut-fuel-costs-and-fight-fascism-use.html

 18. Re: 17 Dziadzius…
  Wszystko jest w „Protokolach medrcow Sjonu” jak zniewolic, zdemoralizowac I oglupic „nie-zydow” (gojow) za wyjatkiem spraw finansowych (lichwy), ktore to finance maja odgrywac DECYDUJACA role w tym ich zydowskim procederze ku zniewoleniu…ma sie rozumiec…
  Polecam KAZDEMU uwaznie przeczytac 2-3 razy tek zydowskie „protokoly” jako swego rodzaju plan zawladniecia swiatem doprowadzajac go wlasnie do zniewolenia FINANSOWEGO tj., niesplacalnych dlugow lichwiarskich…
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 19. Bogusz said

  ad.7 Kojak absolutnie w 100% trafne spojrzenie na tą sprawę

 20. Siekiera_Motyka said

  Ad. 6 – Tu się zgadzam SNAG. Powiedział bym więcej, warto się pofatygować zrozumieć co wtedy się działo bo na pewno miało to konsekwencje co działo się później.

  Niestety ale po angielsku

  https://www.veteranstoday.com/2013/09/24/sexual-decadence-weimar-germany/

 21. Boydar said

  Tak a’propos tytułu, treści i autora artykułu.

  Gender nie jest tworem tej chudej qurwy pokazanej na zdjęciu. Ona tylko „dała twarz”. Tak jak wuj Adolf nie był twórcą tego czy tamtego. Twarz dał, ale nie jest pewne nawet czy swoją.

  Różne „lewicowe” ideologie, niszczą cywilizację od zawsze, a nie od dekad. Nie niszczą eksklusywnie „zachodniej”, niszczą KAŻDĄ. Także przez szerzenie demoralizacji, a jak się lepiej zastanowić, to tym razem wyłącznie. Bo to co obserwujemy, to są tylko elementy tejże demoralizacji.

  Uwagi względem autora, niech autor domyśli się sam. Zrozumiałem że mi nie wypada. Poza tym boję się Gajowego Maruchy, i Jego łopaty.

 22. Gender – awangarda myśli żydowskiej
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/02/03/gender-awangarda-mysli-zydowskiej/

Sorry, the comment form is closed at this time.