Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Michalkiewicz przerywa milczenie po słowach o k*rwach.

Posted by Marucha w dniu 2018-10-11 (Czwartek)

Nawet w gajówce odezwały się pryncypialne głosy potępiające wypowiedź red. Michalkiewicza o dziewczynie gwałconej przez księdza. Posłuchajmy jednak i drugiej strony. Tak się podobno robi w cywilizowanych społeczeństwach – admin

Stanisław Michalkiewicz zabrał publicznie głos po raz pierwszy, po tym, jak po jego słowach z ostatniego felietonu wideo podniósł się klangor i jazgot w mediach głównego ścieku. Przypomnijmy, że Michalkiewicz powiedział, iż „żadne k*rwy nie są tak wysoko wynagradzane” w kontekście wyroku dotyczącego zgwałconej nastolatki.

„Ty ch*ju j*bany, pi*rdolony w d*pe frajerze, przecweluje Cie w ryj”. Takie oto życzenia i oferty pod moim adresem składają w dniach ostatnich przedstawiciele wrażliwości moralnej – zaczyna Michalkiewicz.

I dodaje: Ja się nie mogę nie zgodzić z przewielebnym o. Kramerem, że jestem poniżej poziomu człowieczeństwa. Obawiam się, że do tego poziomu człowieczeństwa nie uda mi się doszlusować.

Ponieważ wybuchło takie moralne oburzenie chciałby zwrócić uwagę na kilka znaków zapytania, które się z tą sprawą wiążą. Jak podają media ta panienka, nawiasem mówiąc słowo panienka też zostało uznane za obelżywe – tego już nie rozumiem, 13-letnia była przez kilkanaście miesięcy uwięziona i gwałcona i w tym czasie, co jest zdumiewające, chodziła do szkoły – kontynuował publicysta.

Druga wątpliwość dotyczy tego, że rodzice przez kilkanaście miesięcy nie zainteresowali się co córka robi (…) Wreszcie wyrok jaki ten ksiądz erotoman dostał – 4 lata. Warto zwrócić uwagę na zarzuty, jakie na nim ciążyły: podstępnego uprowadzenia, uwięzienia ze szczególnym udręczeniem, wielokrotnych gwałtów i podżegania do aborcji. Wystarczyłoby z powodzeniem na 10 lat, a został skazany tylko na 4 lata – mówił Michalkiewicz.

To mi przypomina sytuację z marca 2006 roku, kiedy to po raz pierwszy podniósł się taki klangor przeciwko mnie. Wtedy powiedziałem w felietonie do Radia Maryja, że my jesteśmy zajęci krzewieniem demokracji na Ukrainie i Białorusi, a od tyłu zachodzą nas judejczykowie. Minęło 12 lat i okazało się, że zaszli nas od tyłu – przypominał.

Na koniec felietonu na kanale TVAsme dodawał jeszcze: Usłyszałem taką wieść ptaszyny, że będę zaciągnięty przed niezawisły sąd, w związku z tym ekscesem, którego się dopuściłem, a który wywołał taki rezonans w środowiskach ormowców politycznej poprawności. (…) Jeżeli niezawisły sąd dostanie rozkaz, żeby mnie wtrącić do więzienia, no to mnie wtrąci i żadna siła mnie przed tym nie uratuje.

[Dodałbym jeszcze jedną wątpliwość: dlaczego odszkodowanie ma płacić cały zakon, zamiast sprawcy. – admin]

 

Komentarze 133 to “Michalkiewicz przerywa milczenie po słowach o k*rwach.”

 1. Niepokorny said

  W mediach ta sprawa nie jest przedstawiana tak jak nalezy. Sa cytowane wypowiedzi obu stron, ktore wygladaja na wyrwane z kontekstu.
  Jedno wydaje sie dziwne: dlaczego odszkodowanie ma placic instytucja, a nie osoba fizyczna, ktora dopuscila sie tego czynu.

  ———-
  Właśnie o to chodziło tej skurwionej sędzinie, aby obciążyć cały zakon chrystusowców winą.
  Admin

 2. Berdyszak said

  [Dodałbym jeszcze jedną wątpliwość: dlaczego odszkodowanie ma płacić cały zakon, zamiast sprawcy. – admin]

  Nie będę komentować tez Michalkiewicza bo nie chcę schodzić do poziomu szamba.

  A co w tym dziwnego że płacić odszkodowanie ma zakon? Przecież sprawca może się zasłaniać faktem, że jest gołodupcem (pewnie jest i po herbacie).

  Przecież on miał dostęp do dzieci i nadużywał dostępu do dzieci jako zakonnik, chyba nikt tego nie kwestionuje?

  Jeżeli do kogokolwiek przyjdzie, dajmy na to policjant w mundurze, w każdym razie na służbie, i np. mordę obije, zgwałci, to wiadomo, że jeśli należy się odszkodowanie, to od policji a nie od tego funkcjonariusza. To są oczywiste zasady, w prawie mówi się o „odpowiedzialności zakładu” czy jakoś tak. Policja jest odpowiedzialna za zachowanie policjantów na służbie, szpital odpowiedzialny jest za pielęgniarki czy lekarzy, szkoła jest odpowiedzialna za nauczycieli, itp.

  Sama zasada – odpowiedzialność zatrudniającej instytucji – jest dobrze ugruntowana i logiczna. W tym zakresie nikt biednego kościoła nie prześladuje.

 3. Mariusz said

  Panie Adminie… Wiem że jest pan wyczulony na sprawy okołokościelne, może mnie pan banowac – to pana podwórko – ale co do obciążenia zakonu tą karą… Ja rozumiem że polski Kościół boi się jak diabeł święconej wody sytuacji przerobionej juz w Irlandii i USA, gdzie za przestępstwa seksualne księży musiały płacic konkretne zakony czy diecezje, rozumiem że wygodniejsza byłaby sytuacja że ofiara może sobie pozywac konkretnego księdza czy zakonnika, którzy z reguły są ubodzy, nie mają NIC, i żaden komornik nic nie wskóra, ALE…

  Jeżeli w zakładzie pracy przydarzy się komus wypadek nie z jego winy, to sądzi się z zakładem, czy z konkretnym człowiekiem, który dopuścił się zaniedbania?
  Jeżeli lekarz utnie komuś prawą zdrową nogę zamiast chorej lewej, ewentualnie wykorzysta seksualnie pacjentkę – a może pacjenta – dlatego że jest obarzony zaufaniem jako właśnie lekarz, to do sądu podajemy szpital, przychodnię czy lekarza?
  Jeżeli policjant dopuści się przestepstwa niekoniecznie na służbie – bo to akurat sprawa ewidentna – ale wykorzystując fakt że jest policjantem właśnie, np. wejdzie do kogos do domu okazując legitymację policyjną i cos tam nabroi, to o odszkodowanie zwróciłby sie pan do policji, czy do owego policjanta?

  Ja rozumiem że ciężko jest ustalic kiedy ksiądz czy zakonnik jest na służbie, tylko w czasie mszy, na terenie kościoła, a może cały czas, ale jeśli przyjmiemy – a tak przyjmuja sądy nie tylko w Polsce jak widac – że dopuścił sie przestepstwa wykorzystując fakt bycia księdzem właśnie, to niestety ale nie ma co wyzywac sądu od ku*ew, lewaków itp., tylko trzeba by się serio zastanowic czy on jednak nie ma racji zasądzając odszkodowanie od Kościoła jako instytucji, a nie od danego biedaczka…

 4. Marucha said

  Re 2, 3:
  Widzę, że są w gajówce zwolennicy odpowiedzialności zbiorowej.

  W takim razie za spowodowanie wypadku drogowego powinna odpowiadać komisja egzaminacyjna na prawo jazdy, a za błąd lekarski – Akademia Medyczna.
  Co by było, gdyby sprawcą nie był ksiądz?
  Jakie byłoby odszkodowanie dla ofiary? Kto by je płacił?
  Czy Panowie widzą, dokąd zmierzają?

  Warto również przypomnieć dwa inne fakty:
  – 13-letnia była przez kilkanaście miesięcy uwięziona i gwałcona i w tym czasie, co jest zdumiewające, chodziła do szkoły
  – rodzice przez kilkanaście miesięcy nie zainteresowali się co córka robi

  Dla mnie nie ulega wątpliwości, że gigantyczna suma odszkodowania wynikła z faktu, ze sprawcą był ksiądz. I że przy okazji można było dojebać zakonowi i Kościołowi.
  A nie kurwa z jakichś pryncypiów.

 5. Andzia said

  re: 2 Piszesz o art. 435 kodeksu cywilnego? To przeczytaj go sobie, podpowiem, że chodzi o zakład wprawiany w ruch za pomocą sił przyrody.. Policjant, urzędnik to funkcjonariusze wykonujący władzę publiczną, gdzie wyrażnie w 417 k.c pisze kto odpowiada.
  „Przecież on miał dostęp do dzieci i nadużywał dostępu do dzieci jako zakonnik, chyba nikt tego nie kwestionuje”
  Zakon mu nie zlecał molestowania, tylko naukę. Ponadto nie wynika, że skrzywdził jeszcze kogokolwiek, prócz tej dziewczyny.
  Nie bronię tego zakonnika , ale skoro miała ona rodziców (jak była ona więziona, co podaje nie przejawiali nią zainteresowania?) którzy się przyczynili do powstania szkody a może i ona sama. Art.426 k.c. małoletni, którzy nie ukończyli 13 lat nie ponoszą odpowiedzialności za wyrządzoną szkodę.

  To, że sprawca jest gołodupcem nie ma znaczenia dla istnienia odpowiedzialności ale ma znaczenie dla ustalenia wysokości zasądzonego zadośćuczynienia.

 6. Andzia said

  re: Marucha
  W pełni podzielam wypowiedż.

  re:2
  Swego czasu dużo przeczytałam jak to finansowano poszukiwawcze przedsięwzięcie w Irlandii poszkodowanych, leciwych już kobiet i jak naciągano na oskarżenia. Jestem pamiętliwa, dlatego odgrzewane wieści typu jak to Kościół zapłacił, nie robią na mnie wrażenia. W Kościele od dawna jest armia konia trojańskiego.

 7. Marucha said

  Re 5:
  O ile pamiętam, sędzina zarzuciła zakonowi, że popierał takie zachowania, jak owego księdza.
  I to mówi wszystko, kim jest owa baba i kto ją nakręca.
  Swoją drogą stosunkowo niski wyrok (4 lata) dla zakonnika też daje coś do myślenia. Wyrok niski, odszkodowanie bezprecedensowe.
  I jeszcze te łzawe historyjki, których nikt nie może sprawdzić.

 8. Anne said

  Jest też coś takiego jak przyswajanie sobie wspomnień- jeśli osoba, której wierzymy i która jest dla nas autorytetem, zasugeruje nam, że coś się kiedyś w naszym życiu wydarzyło i tylko my nie pamiętamy, zaczniemy sobie tę sytuację ” przypominać” i to że szczegółami, pomimo, że to się nigdy nie zdarzyło. W USA była taka sytuacja w latach 90 chyba. Jakaś nastolatka miała depresję i matka poszła z nią do psychologa. A że tam b popularna jest psychoanaliza Freuda z kompleksem Edypa albo Elektry- zależy od płci, to psycholog zaczęła stopniowo sugerować pociąg do ojca. A potem dziewczyna „przypomniała” sobie, że pewnego lata ojciec się do niej dobierał. Matka od razu się z córką wyprowadziły z domu i nie było żadnej rozmowy z ojcem, który twierdził, że to nie prawda i że coś takiego mu nawet do głowy nie przyszło. Sąsiedzi skapneli się, że coś jest nie tak i też odwrócili się od gościa. W pracy zaczęły się rozmowy, obgadywanie. Gość zwolnił się z pracy, albo został zwolniony, musiał się wyprowadzić, jego życie legło w gruzach. Po jakimś czasie okazało się, że cała sytuacja miała miejsce (a raczej go nie miała), kiedy dziewczyna była na obozie dla młodzieży ileś tam km od domu.
  Nie chcę twierdzić, że takie sytuacje się nie zdarzają, ale zastanawiam się ile z nich rzeczywiście miało miejsce. Zwłaszcza te wspomnienia po latach są żenujące. Jak się kogoś łajnem obrzuci, to zawsze coś przylgnie.
  Są zawody, które przyciągają pedofili, ale wykorzystywanie przez nauczycieli jest dużo częstsze niż przed księży. A jeśli ktoś zajrzy do DarkNetu- to włos się jeży na głowie. Ale wśród pedofili udzielających sobie rad nie widać żadnych księży.

 9. lopek said

  Jeżeli ktoś przeszkadza dzieciom Szatana – gdy ci kręcą na swoją modłę jakiś interes – wtedy ugryzą.
  Wniosek?
  Jeżeli ktoś uważa, że dzieci Szatana ubolewają nad losem ludzkich dzieci – niezależnie od kontekstu – ten jest jak dziecko we mgle.

 10. lewarek.pl said

  Aj waj, przecież to jasne, że chodzi o stworzenie precedensu, a konkretnie o wprowadzenie na grunt polski prawa obowiązującego w Ameryce, gdzie za przestępstwa seksualne konkretnych księży odpowiada cały Kościół (diecezja). Widoczne przewidywane jest wylanie się ścieku i powolutku odkręca się zaworek.
  I tylko Kościół jest tak traktowany.
  Albowiem analogia z policją, szpitalem itp. jest nietrafiona. Za ucięcie lewej nogi zamiast prawej odpowiada wprawdzie szpital, ale za wymacanie przy okazji pacjentki beknie konkretny lekarz.

  ——
  Nie inaczej.
  Ale nawet w gajówce nie dociera to do niektórych.
  Admin

 11. Stan said

  Panie Stan, powtarza Pan dosłownie narrację mediów głównego ścieku… co nam z tego przyjdzie? Czego nas to ma nauczyć?
  Admin
  ————

  Pierwsza w Polsce demonstracja przeciwko pedofilom.

  1. W styczniu 2018 sędzia Anna Łosik z Sądu Okręgowego w Poznaniu przyznała 24-letniej Katarzynie,
  gwałconej w dzieciństwie przez księdza Romana B., milion złotych zadośćuczynienia i 800 zł comiesięcznej dożywotniej renty. Wyrok był trzymany w tajemnicy ze względu na dobro ofiary. Zdaniem adwokata pokrzywdzonej, Jarosława Głuchowskiego, zasądzona kara jest niewspółmiernie mała w stosunku do wyrządzonej szkody.

  2.We wtorek 2 października 2018 sąd apelacyjny w Poznaniu, sędzia Jan Futro uprawomocnił styczniowy wyrok sądu okręgowego. Podtrzymał jeden z najbardziej znaczących wyroków w historii polskiego sądownictwa.
  Wyrok był rewolucyjny, bo płacić ma nie sprawca, lecz jego zgromadzenie.

  Ktoś kto broni takiego draństwa, jest draniem, głupcem i po prostu robi to dla pieniędzy.
  Dziewczynkę wielokrotnie przez księdza gwałconą przyrównywać do kurew? Czy Pan oszalał?

  „Kiedyś ktoś wsadził rękę pod spódniczke”? „Kur..wa”?
  Ze śmiechem poniżasz w obliczu tragedii i złamanego na zawsze życia taka dziewczynkę?
  Po prostu obrzydliwe. Jak można śmiać się z gwałtu na dziecku, odurzanego miesiącami lekami i gwałconego przez księdza?
  A ty jesteś straszna świnia skoro z molestowanych dzieci się śmiejesz!

  Mimo ze 10 lat minelo od tego zdarzenia Pani Katarzyna nadal musi leczyć się psychologicznie.
  Nie jest w stanie normalnie funkcjonować ani pracować. Ksiądz, oczywiście odpowiedzialnie uciekł za granice.
  Michalkiewicz jesteś padalcem i obyś smażył się kiedyś w piekle.
  Żeby tam Ciebie ktoś kiedyś analnie wychędożył i więził miesiącami.

  Redaktorek S. Michalkiewicz mając wiedzę co zaszlo tak odnosi się do ofiary z taką pogardą i lekceważeniem!
  Widać z cala pewnoscia, ze sam akceptuje: gwałt na trzynastolatce, przetrzymywanie siłą, bicie, szantaż, podawanie środków psychotropowych tudzież zmuszenie do aborcji.

  Michalkiewicz, jesteś bydlakiem, jak coś takiego można mówić?
  Chyba ci naprawdę do łba coś uderzyło. Co za skurwiel. Twoje słowa podlegają pod paragrafy.

  Jakim trzeba być człowiekiem, żeby w taki sposób mówić o tragedii dziecka?
  Jakim trzeba być człowiekiem, by w tak wulgarnych słowach bronić sprawcy i umniejszać jego haniebne czyny? Jakim trzeba być człowiekiem, by sprowadzać tragedię do poziomu kabaretu?

  Na te pytania pan Michałkiewicz nie jest w stanie odpowiedzieć, bo jego jasność umysłu została najwidoczniej zaciemniona. Mam nadzieję, że słuchacze tego pana są na tyle inteligentni by zrozumieć wagę zdarzeń z jakimi musiała się zmierzyć ta dziewczynka, dziś 24-letnia kobieta z przytłaczającym bagażem na cale zycie.
  Poziom zezwierzęcenia tego typa budzi odraze. Brak słów.

  Rodzice tej dziewczynki byli alkoholikami, bili sie, krew leciala po scianach, czesto zamykali drzwi i nie wpuszczali tej dziewczynki do domu, musiala nocowac zewnatrz.
  Nikt sie nia nie interesowal, a ona bala sie cokolwiek powiedziec. Czy to jest takie trudne do zrozumienia?

  Za milion złotych panienki płci obojga przypominają sobie wszystko na wyścigi! – S. Michalkiewicz.
  Prosze zobaczyc wypowiedz: 7:30, 7:54, 9:20, 10:50.

  Wyrok, który sprowadza Kościół na ziemię (tę ziemię).
  .https://oko.press/zakon-zaplaci-milion-z-ksiedza-gwalciciela-wyrok-ktory-sprowadza-kosciol-na-ziemie-te-ziemie/

 12. Voodoosch said

  Jak golodupiec to w lancuchy i do ciezkich robot, az odrobi. Pare lat by to zajelo.
  Takim tokiem myslenia to mozna powiedziec, ze to Polak, wiec niech Polska placi.

  Niech Kosciol zrobi porzadek z kazdym kto jest zlodziejem, kryminalista, gwacicielem, pedofilem itp.
  I nie ma, ze „nauczyciele tez gwalca dzieci”. To dosc dziecinne miec syf u siebie, a palcem wskazywac, ze tamten tez tak ma.

  Mysle, ze jakby byly kary fizyczne w Kosciele to by problem szybko sie rozwiazal.

 13. Stan said

  Szanowny Panie Marucha.
  Z natury jestem optymista i mam dużą nadzieję, że nas te wydarzenia coś nauczą.
  Kościół jako instytucja powinna natychmiast się zreformować, odejść od polityki i finansów,
  a zająć się tym do czego została powolana – glosic prawdę o Bogu i Jezusie.
  Kościoły, byłyby wówczas pełny młodzieży, tak jak to było za PRL-u. Dobrze sobie przypominam.
  Jeśli kościół nie wejdzie na właściwą drogę to za lat kilkanaście pójdzie z torbami,
  a wówczas można będzie powiedzieć: sam kościół zgotował sobie ten los.

  Co do Pana Michalkiewicza padają pytania:

  1. Dlaczego Pan Michalkiewicz nie skrytykował czynu tego pseudo-ksiedza pedofila?
  To była dziewczynka 13-to letnia, zamknięta i molestowana seksualnie, a nie panienka lekkich
  obyczajów, która cos sobie nagle przypomniała !!!

  2. Panie Michalkiewicz niech Pan się raczej zajmie wyszukaniem faktów, kto w Kościele Katolickim przewodniczy w naszym episkopacie, skąd się wzięli Ci księża pedofile i co złego z naszym Kościołem zrobi Sobór Watykański i banda masonów, która weszła w szranki kościoła i teraz przyjmuje swoich ziomków …

  3. Nie zastanawia Pana obecna skala pedofilii przez tych pseudo- ksiezy ?????
  Jeśli jest Pan uczciwym czlowiekiem to niech Pan przeprowadzi wlasne sledztwo i oświeci społeczeństwo,
  a nie naśmiewa się z wyroku sadu, bo dziewczynie się Należały te pieniądze. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  4. Ten pseudo-ksiadz był przyjęty przez Towarzystwo Chrystusowców, dostaje kasę od nich,
  oni go werbowali, testowali, sprawdzali i przyjęli wiec kto ma płacić ?!
  Sprawca czynu karalnego wiezieniem i wydaleniem ze służby kapłańskiej,
  a T.Ch. płaceniem dożywotniej renty osobie poszkodowanej ?!

  5. Niech bardziej prześwietlają kogo przyjmują, większy rygor w seminarium, więcej modlitwy i praktyk religijnych,
  postu i pokuty jak było przez SWII …

  6. Niestety, prawdziwi z powołaniem Bożym kapłani są w tej chwili odsuwani od czynności kapłańskich, suspendowani, ekskomunikowani, zamyka się im usta, straszy-czy nie zastanowił się Pan dlaczego ?

  7. Nic nie pisze Pan na ten temat, to znaczy, że jest Panu obojętne.
  Kontrolka zapaliła się, kiedy drwił Pan z choroby Kamińskiego (gościem gardzę ze względu na ogólną postawę i dorobek’), ale kur ..wa! To ma być poziom??

  Pewnie Panu nie przeszkadza biskupia łapa w portkach.
  To Pana sprawa, jakie zabawy Pan lubi. Mam tylko nadzieję, że nie z trzynastolatkami.

  Michalkiewicz nie zasługuje nawet na to, by przyzwoity człowiek napluł mu w jego obrzydliwego ry. .ja.

  Michalkiewicz czy Ty zwariowałeś na starość ?
  Czy Rydzyk, czy biskup kazał Ci porównywać wielokrotnie gwałcone 13-letnie dziecko do kurwy?

  Co to za poziom, żeby w ten sposób się wypowiadać.
  Kraj jest biedny moralnie właśnie przez takich ludzi byd..lakow.

  Teraz po tobie bezczelny człowieku, teraz się nie wywiniesz.
  Pani Katarzyna wnosi sprawę do sadu o publiczne zniesławienie.
  Nie wolno tej sprawy odpuścić, dopóki cię nie zamkną, z całego majątku nie ogołocą
  i nie zabronią wypowiedzi publicznych raz na zawsze.

  Masz dzieci, wnuki ? Oddałbyś księdzu na wychowanie ? Śmiało, pewnie i tak,
  bo tak nieczuły potwór pewnie byłby w stanie za pieniądze tak zrobić.

 14. Drzazga said

  ostrzeżenie autor gnyszka jest z sekty opus dei

  Dwa lata temu odezwał się do mnie dobry kolega i poinformował, że jest na tropie afery. W roli głównej grupa ludzi, którzy mają ciekawy biznes. Zgłaszają się do diecezji w imieniu poszkodowanych przez księży (na liczniku mieli już wówczas zarówno spreparowane przypadki sprzed lat, jak i świeże, prawdziwe ofiary zboczeńców). Proponują ugodę w imieniu osób, które reprezentują. Ku zdziwieniu mego kolegi, diecezja za diecezją – niemal bez wnikania w szczegóły – idzie na ugodę i płaci
  sześciocyfrowe kwoty. Po co? By nie tworzyć skandali. Ryzykowna taktyka, tym bardziej iż istniały dowody na to, że niektóre przypadki są wątpliwe i warto zawlec je do sądu, by dowieść niewinności niektórych pomówionych kapłanów. Zwycięża jednak taktyka tisze jediesz, dalsze budiesz.

  W międzyczasie wspomniana grupa organizuje spotkanie na temat nadużyć seksualnych, na które ląduje nasz zwiadowca. Czego się dowiedział? Tego mianowicie, że prawnicy z Irlandii, którzy mają na koncie doprowadzenie do upadłości kilku diecezji i zgromadzeń zakonnych w Irlandii (która w wyniku tego zgorszenia stoczyła się w apostazję)… uważają polski rynek za niezwykle perspektywiczny i zainwestują tutaj milion euro w rozwój. Obszerny raport w tej sprawie ląduje tam, gdzie trzeba i jest omawiany na wąskim spotkaniu. Recepta partnerów ze strony kościelnej – trzeba się modlić. Oczywiście, że trzeba, ale jak to możliwe, że już drugiego dnia informacja o tym niejawnym spotkaniu dociera do ludzi, których działalność została na nim zreferowana? Kolega traci chęć do działania, a plany przeciwdziałania tym siłom, które z rozmysłem działają destrukcyjnie wobec Kościoła – żywiąc się jeszcze na nim – lądują do kosza lub kurzą się na półkach.

  Parę spotkań z dziennikarzami, parę spotkań z prawnikami. Wszyscy czczą św. Spokoja. Nie pali się, więc po co kupować gaśnicę?
  Tagi: kościół, ksiądz, gwałt, pedofilia, wyrok, molestowanie, sąd
  maciejgnyszka.pl/wake-up-czyli-o-grillu-na-ktory-wszedl-polski-kosciol/

 15. Roman K said

  Co prawda nie ma odpowiedzialnosci zbiorowej….ale za to sa „wspolne koszty”:-)))))
  Gdzie byli wszyscy oburzeni , kiedy dziecko potrzebowalo pomocy?????

  NIkt ???? Naprawde nikt..tego nie wiedzial????nie widzial???

  ———–
  No właśnie,
  Przez cały czas dziewczynka chodziła do szkoły. Nikt nie widział siniaków, zranień, śladów tortur?
  Admin

 16. Stan said

  Dzieci w Indiach są bardziej chronione przez prawo przed przemocą seksualną (gwałtami), niż dzieci w katolickiej Polsce.

  Indie 2018: parlament przyjął ustawę zezwalającą na karę śmierci za brutalne gwałty na dzieciach.

  Indyjski parlament – aby przeciwdziałać pladze brutalnych gwałtów na dziewczynkach oraz po licznych protestach oburzonych mieszkańców kraju – przyjął ustawę zezwalającą na wykonanie kary śmierci wobec osób skazanych za zgwałcenie dziewcząt w wieku poniżej 12 lat. Przeciw nowemu prawu wystąpili katoliccy duchowni, wyrażając wątpliwość, czy zaostrzenie prawa przyczyni się do ograniczenia przemocy seksualnej wobec dzieci.

  .https://www.pch24.pl/indie–parlament-przyjal-ustawe-zezwalajaca-na-kare-smierci-za-brutalne-gwalty-na-dzieciach,61985,i.html

 17. Drzazga said

  A to oznacza, że w świetle prawa ci ludzie nie są winni ale zostali publicznie napiętnowani przez ludzi, którym nadano władzę prokuratora i sędziego jednocześnie. I kata, bowiem ujawnienie takiego raportu z danymi osobowymi oznacza śmierć cywilną księdza, jeśli jeszcze nie umarł „zwyczajnie”.

  Zawiera on m.in. następujące informacje: liczba księży pracujących w okresie 1950-2002 w diecezjach Kościoła Rzymsko Katolickiego USA – 109.694 osoby,

  – ilość osób zgłaszających oskarżenie o molestowanie seksualne w jakiejkolwiek formie, w tym nie mających uzasadnienia dowodowego ogółem: 10.667,

  – w tym: ok. 3000 oskarżeń o molestowanie, które zostały złożone już po śmierci księdza, który był oskarżany,

  – ilość księży wymienionych w oskarżeniach: 4.392 (4,0%)

  – ilość księży, którym zostały postawione zarzuty – 384 (0,3%)

  – ilość księży uznanych za winnych – 252 (0,2%)

  – ilość księży skazanych na kary więzienia – ok. 100 (0,09%)

  Dla porównania warto podać ogólne dane o molestowaniu seksualnym nieletnich w USA z oficjalnych baz danych rządowych.

  I tak na stronie internetowej Departamentu Sprawiedliwości USA Biura ds. rejestrowania przestępców seksualnych skazanych etc. znajdujemy m.in. takie dane statystyczne na temat przestępstw wobec nieletnich:

  – w roku 2012 zostało zarejestrowanych 63.939 przypadków molestowania seksualnego dzieci,

  – w roku 2012 zarejestrowanych zostało 346.830 przypadków gwałtów i molestowania seksualnego wobec osób w wieku powyżej 12 lat,

  – w USA około 1,8 mln nieletnich było ofiarami przemocy seksualnej,

  – w USA 1 na 6 chłopców (15%) i 1 na 4 dziewczynki (25%) było molestowanych seksualnie przed ukończeniem 18 roku życia.

  Liczba Amerykanów w wieku poniżej lat 18 wynosi 22,6 % co daje w liczbach bezwzględnych 73,4 mln osób. Jeśli dla uproszczenia szacunku przyjmiemy, że liczba dziewczynek i chłopców jest równa to daje to odpowiednio: 5,5 mln molestowanych chłopców i 9,2 mln dziewcząt. Milionów.

  https://www.salon24.pl/u/bobry7/891614,pedofilia-w-kosciele-czyli-ostateczne-rozwiazanie-kwestii-katolickiej

 18. Sebastian said

  Pragnę zauważyć, że gwałty miały być popełniane w miejscu zamieszkania matki księdza, która była za granicą, nie w Kościele, nie w plebani i nie na cmentarzu. Oczywistym jest i wszystko na to wskazuje, że chodzi o wydanie prawomocnego wyroku nie mającego precedensu w przeszłości sądownictwa w Polsce.

  Dla mnie sytuacja jest co najmniej niejasna, dziewczyna była bita i gwałcona a mimo to nikt nie zauważył śladów przemocy w szkole.

  ” Dziewczyna padła ofiarą nie tylko samego pedofila, ale znieczulicy, panującej w otaczającym ją środowisku. Sytuacja, w której jedna z uczennic mieszka z księdzem, nie wzbudziła podejrzeń pracowników szkoły, ani innych stargardzkich księży,”

  „Przypomnijmy. Na początku roku sędzia Anna Łosik wydała w poznańskim sądzie rewolucyjny wyrok: kobiecie gwałconej w dzieciństwie przez księdza Romana B. przyznała milion złotych odszkodowania i 800 zł dożywotniej renty, a do zapłaty zobowiązała zakon sprawcy, Towarzystwo Chrystusowe. Przesądziła także odpowiedzialność cywilną zgromadzenia zakonnego, powołując się na art. 430 Kodeksu cywilnego, który mówi o odpowiedzialności tego, kto powierza komuś wykonanie jakiejś czynności, gdy przy jej wykonywaniu wyrządzona zostaje zawiniona szkoda.

  Według sądu ks. Roman B. wykorzystał swoją pozycję zawodową: poznał dziewczynkę na lekcji religii, zapraszał na plebanię, czyli do „miejsca służbowego”. „Gdyby nie uczył religii, gdyby nie był księdzem, to do jego spotkania z pokrzywdzoną w ogóle nie doszłoby. Gdyby nie wykorzystał swojej funkcji księdza do zdobycia zaufania pokrzywdzonej, szkoda nie zostałaby wyrządzona” – czytamy w wyroku ze stycznia.

  Sprawę opisała rok wcześniej Justyna Kopińska na łamach „Dużego Formatu”: ks. Roman B. podstępnie wywiózł od rodziców 13-latkę, więził ją i przez kilkanaście miesięcy gwałcił.

  „W sprawie skandalicznych nadużyć seksualnych zakonnika chrystusowcy zachowują się zupełnie nie po Chrystusowemu. Czas pomyśleć o pokucie zgromadzenia” – komentował naczelny „Więzi” Zbigniew Nosowski. „Myślę przede wszystkim o konieczności nawiązania – z własnej inicjatywy! – kontaktu z panią Katarzyną jako ofiarą ks. Romana B. i zaproponowaniu jej w imieniu zgromadzenia odpowiedniego zadośćuczynienia, także bezpośrednio finansowego” – tłumaczył.”

  http://wiez.com.pl/2018/10/02/chrystusowcy-musza-zaplacic-ofierze-ksiedza-pedofila-wyrok-sadu-apelacyjnego/

  Kasia jest teraz dorosła, w wyniku stresu pourazowego trafiła cztery razy do szpitala psychiatrycznego po próbach samobójczych.Tak opowiada w „Dużym Formacie” o swoim życiu:

  (…)stale się boję. Zdarza się, że na ulicy poczuję taki sam zapach perfum jak on miał i paraliżuje mnie. Rozglądam się. Myślę: „On może gdzieś tu być”. Zaczynam biec. Nadal każdej nocy słucham, czy ktoś nie przekręca klucza w drzwiach. Od kiedy wyszedł na wolność, czuję, że on jest wszędzie.

  Więcej: http://niezwykle.pl/niezwykle/7,144981,21227632,ksiadz-gwalcil-13-latke-i-zmusil-do-aborcji-dalej-oprawia-msze.html

  Pierwszy gwałt

  Wkrótce po tym, gdy 12-latka zamieszkała z księdzem, mężczyzna zaczął ją gwałcić…

  Zaczął zdzierać ze mnie ubrania. Czułam taki strach, że nie mogłam oddychać (…). Gdy skończył, owinęłam się w koc, położyłam przy ścianie i płakałam – opowiada dzisiaj już 24-letnie kobieta. (…) Miałam rozciętą wargę, a na udach siniaki. Zaczęłam powtarzać: Mamusiu, gdzie jesteś? Pomóż mi – cytuje słowa Kasia autorka książki.

  Gdy w końcu zdecydowała się wyjawić prawdę i sięgnąć po pomoc, wydawało się, że jej koszmar dobiegł końca. Niestety, jedna z opiekunek z domu dziecka, do którego trafiła nastolatka po ujawnieniu gwałtów, nie wierzyła w oskarżenia, które pod adresem księdza kierowała Kasia. Kobieta znęcała się psychicznie nad dziewczyną. Był to jeszcze jeden powód, dla którego dziewczyna targnęła się na swoje życie. W sumie Kasia w ciągu 10 lat podjęła 4 próby samobójcze. Po każdej trafiała do szpitala psychiatrycznego.

  Skrócony wyrok

  Jeśli zastanawiacie się, czy zwyrodniałego księdza spotkała zasłużona kara, odpowiedź brzmi… nie. Roman B. został skazany na 8 lat pozbawienia wolności, z czego w więzieniu spędził zaledwie 2. Po opuszczeniu murów zakładu karnego trafił do Zakonu Chrystusowców. Gdy za sprawą Justyny Kopińskiej i książki, w której opisała historię Kasi, media zainteresowały się sprawą, mężczyzna wyjechał za granicę.

  Zakończenie tej historii nie napawa optymizmem. Jak się okazuje zwyrodnialec chętnie utrzymuje kontakty z nastolatkami. Przekonała się o tym autorka książki nawiązując z nim kontakt na Facebooku, jako 13-letnia Zosia…

  https://www.popularne.pl/ksiadz-pedofil/

  Inni księża się nie dziwili

  Ksiądz Roman często zabierał dziewczynkę na plebanię w Stargardzie. Jedliśmy obiad ze wszystkimi księżmi, a potem brał mnie do swojego pokoju, opowiada dziś ofiara księdza. Nie rozumiem, dlaczego nikt nie reagował. Ja byłam bardzo drobną dziewczynką, wszyscy widzieli, jaka jest między nami różnica wieku, a księża się nie dziwili, że śpię u niego. Jak chciałam skoczyć z okna z ósmego piętra, to powiedział, że opętał mnie szatan. Zabrał mnie do znajomego egzorcysty w Szczecinie i nawet tam poprosił o wspólny pokój na noc.

  Dziewczynka zaszła w ciążę. Ksiądz krzyczał: „Nie chcę mieć bachora!”. Miał znajomą ginekolog i zmusił Kasię do aborcji.

  „Zobaczymy, jak Bóg zareaguje”

  Ksiądz zabrał dziewczynkę ze sobą do Częstochowy, gdzie często bywał, ponieważ prowadził grupy pielgrzymkowe. W częstochowskim kościele kazał Kasi pójść do konfesjonału. „Chodź, powiesz całą prawdę i zobaczymy, jak Bóg zareaguje”, krzyknął. Opowiedziałam księdzu w konfesjonale wszystko, wspomina Kasia. A on zwyzwał mnie od kurew. Powiedział, że nigdy nie dostanę rozgrzeszenia i mam się wynosić z kościoła. Pamiętam, że był taki zbulwersowany, czerwony. Wybiegłam z płaczem. Ksiądz Roman za mną. Uśmiechał się przez całą drogę powrotną.

  Kasia nie zwierzyła się rodzicom. Wiedziała, że bardzo cenią księdza Romana i obawiała się, że mogą jej nie uwierzyć. Rodzice bardzo dziękowali mu za dotychczasową pomoc i liczyli na więcej. Opowiedziała więc o wszystkim pani pedagog ze świetlicy środowiskowej. Pedagog zgłosiła sprawę na policję i zawiadomiła Centrum Pomocy Rodzinie. Stamtąd przyszła pani, która miała wyjaśnić wszystko rodzicom. Mama uderzyła mnie wtedy w twarz. Krzyczała, że to nieprawda, wspomina Kasia.

  http://kkpp.blox.pl/2017/01/Ksiadz-gwalcil-13-letnia-dziewczynke-Nadal.html

  Wyrok, jaki zapadł za gwałt na małoletniej przez księdza, jest dla wielu ludzi niedorzeczny. Tym bardziej że sędzią orzekającym karę była kobieta. Argumenty, jakimi posłużyła się sędzia Anna Łosik z Sądu Okręgowego w Poznaniu, są zupełnie sprzeczne z tym, co wyznaje kościół. Polski Kościół od dawna przekonuje ludzi, że nie ponosi żadnej odpowiedzialność za jakiekolwiek przestępstwa popełniane przez księży. Sędzia jednak tak niski wyrok argumentowała tym, że ksiądz wykorzystał swoją pozycję zawodową, by zdominować dziecko.

  http://sledczy24.pl/sc1809-13-latka-zgwalcona-przez-ksiedza-zabili-moje-dziecko-zapadl-wyrok-jakiego-jeszcze-nie-bylo/

  Według ekspertyzy ksiądz ma „zaburzenia pedofilne”, dlatego nie mógł kontrolować swojego zachowania. Skazany obecnie odprawia msze w Puszczykowie, prowadzi również konto na Faceeboku. 13-letnia Kasia czterokrotnie usiłowana popełnić samobójstwo.

  – Ks. Roman kazał mi w szkole z nikim nie rozmawiać i od razu po lekcjach wracać do tego mieszkania. Raz wróciłam trochę później po szkole. Ksiądz szarpnął mnie tak mocno, że skręcił mi rękę. Musieli założyć mi szynę. Kazał powiedzieć w szpitalu, że spadłam ze schodów. Stał i pilnował, co mówię lekarzowi. Któregoś dnia powiedział: „Nawet nie wiesz, jak o tym marzyłem”. „O czym, proszę księdza?” – zapytałam. „Zaraz zobaczysz, moje słoneczko”. Zasunął zasłony, mocno chwycił mnie za ręce. „Nie krzycz, bo wtedy będzie bolało bardziej” – powtarzał. Zaczął zdzierać ze mnie ubranie. To był taki strach, że nie możesz oddychać. Był silny, ważył sto kilogramów. Krzyczałam, błagałam, by przestał – mówi ofiara Romana B.

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/poznan/spowiedz-ofiary-ksiedza-pedofila-chcialam-skoczyc-z-8-pietra/gp9r6d5

 19. Drzazga said

  starszy brat w wierze Jana Pawła II żydowski prawnik Prokurator Generalny Stanu Pensylvania Josh Shapiro fałszuje dane nt molestowania przez homoseksualistów księży
  jego wiara judaizm go do tego zmusza
  https://theuglytruth.wordpress.com/2018/09/01/jewish-lawyer-who-tackled-catholic-church-sex-abuse-scandal-guided-by-his-judaism/

 20. Stan said

  AD:15 Roman K
  Panie Romanie, dobre pytanie, ale proszę posłuchać bezpośrednich wypowiedzi dzieci na ten temat.
  „Ręce precz od naszych dzieci — pierwsza w Polsce demonstracja przeciwko pedofilii w Kościele” Nr 11.
  Wszystko to jest szokujące, ale niestety prawdziwe.

  Dziecko 12 – 13-letnie i strasze po prostu się boi i wstydzi, opinia w szkole, opinia wśród rówieśników, rodzina itd.
  Taka jest niestety bolesna prawda, a jeśli rodzice na domiar tego piją, biją się i nie interesują się takim dzieckiem,
  to i nie ma żadnych tam szczerych rozmów na takie tematy.
  A tez boja się i wstydzą cokolwiek powiedzieć przed rodzicami.
  Chodzą do spowiedzi, ksiądz jest autorytetem i oni wszystko wiedzą,
  a co niektórzy pedofile potrafią to wykorzystać dla siebie. Prawdziwe i bolesne.

  Molestowane i wykorzystywane seksualnie dziecko ma uraz do końca życia, a psychicznie jest zdruzgotane,
  co odbija się bardzo negatywnie na jego życiu jako dziecko i osoba dorosła.

 21. Drzazga said

  adwokat 100 mln dolarów od 1 księdza
  Herman is also noted for his landmark $100 million verdict on behalf of a client who was sexually abused by Rev. Neil Doherty, one of the largest verdicts ever against an individual priest.[4]
  https://en.wikipedia.org/wiki/Jeff_Herman

 22. Piotr Podgórni said

  1. Każy każdego może oskarżyć o gwałt lub molestowanie czyli jest to znakomity proceder wyłudzania pieniędzy.
  2. Kosciół i państwo są nizależne i autonomiczne (równiez pod względem prawnym) więc jeśli ktoś z kościoła popełni przestępstwo to odpowiada jako obywatel a nie członek Kościoła. Władza państwowa nie może zatem wymuszać odszkodowań od zakonu za przestępstwa np. księży. Wyrok jest wbrew prawu i przejawem wypowiedzenia wojny Kościołowi.
  3. Zydokomuna w Magdalence dogadała sie ze swoją agenturą w sprawie nieruszania swojej agentury wśród przebierańców w togach i sutannach a teraz widzimy w jakim celu.
  4. Trzeba mieć nasrane we łbie aby wierzyć w wielomiesięczne więzienie i gwałcenie 13-latki.
  5. Ta sprawa i film Kler nieprzypadkowo dzieją się w jednym czasie – jest eskalacją wojny z Narodem Polskim przez okupanta.

 23. Drzazga said

  12-13 latka to dziecko gdy telewizja nadaje o pedofilii
  ale już dorosła która koniecznie musi uczyć się w szkole o propagandzie porno aka edukacja seksualna do wychowania w rodzinie

  ———–
  Celnie!
  Admin

 24. Drzazga said

  Jeszcze jedno – rzecz najbardziej zadziwiająca – ci sami ludzie, którzy oburzają się oglądając pedofila w filmie Kler, klaszczą na widok Przemysława Staronia i jego partnera. I nie widzą nic złego, żadnego zagrożenia w obecności tych panów wśród dziatwy szkolnej.
  http://gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/o-bliskich-albo-dlaczego-uwodzicielki-uczniow-sa-pietnowane-a-uwodziciele-nie

 25. Arton ZX said

  W kwestii gwałconej dziewczynki , życzę gajowemu Marusze i panu Michalkiewiczowi , by ich trzynastoletnie wnuczki porwano na wycieczce zagranicznej , uwieziono w prywatnym rodzinnym domu Pakistańczyków , gwałcono , a nawet jak zgłosiły na policję , policja przepędziła by je . Było tak , prawda ? I pewnie dalej jest . Rozumiałbym dywagacje obu panów , na temat odpowiedzialności zbiorowej całej rodziny , czy może tylko męskich członków takiej rodziny . Ciekaw byłbym reakcji obu panów , gdyby po uwolnieniu ich wnuczki nazwano kurwami .

  Przy okazji
  Jaki kościół potrzebny jest syjonistom do „ostatecznego rozwiązania kwestii Polskiej” ? Kościół z przetrąconymi katolikami . Kościół Jano Pawłowy , z „braćmi starszymi w wierze” , kosciół uległy syjonistom , nie znający pojęcia „plemienia żmijowego” . wstydzący się „antysemityzmu” . Przetrąceni katolicy indoktrynowani na żydowską ofiarę są wręcz niezbędni , a oni stanowią głownie elektorat PIS , by milczeli przy wymianie ludności Polski na kolorową mieszankę , depopulacji szczepionkowej , act 447 , ust 1066 itd .

  To jest cel główny . By zapewnić efekt oblężonej twierdzy i w związku z tym bezkrytyczne poparcie dla dla żydo- masońskiej linii KK , dobrze jest stanąć murem za kościołem , choćby w wulgarnej formie , choćby to robił znany komentator . Warto też zwrócić uwagę , że tematy z alkowy to świetna przykrywka dla zabójczych planów syjonistów . Kościół na skutek dzialań pozorowanych lub rzeczywistych „oczyści” się , to czyszczenie będzie swietną medialną przykrywką antypolskiej , antyludzkiej indoktrynacjI KK .

 26. Stan said

  W kilku miastach Polski odbyły się marsze przeciwko pedofilii wśród duchownych. „Ręce precz od dzieci”,
  „Biskupie! Ukrywanie pedofilii to zbrodnia” – to tylko niektóre z haseł pojawiających się na demonstracjach.

  https://www.wprost.pl/kraj/10159084/marsze-przeciwko-pedofilii-wsrod-duchownych-rece-precz-od-dzieci.html

  Panie Drzazga, cos sie i Panu pomylilo i poje..lo we lb..e calkowice tematem sa dzieci –
  „Ręce precz od dzieci”,
  „Biskupie! Ukrywanie pedofilii to zbrodnia”.
  Dorosli to zupelnie inny temat.

 27. Stan said

  Uczestnicy manifestacji zwracali uwagę, że księża nie są pociągani do odpowiedzialności jak pozostali przestępcy.
  Tak, są inni pedofile. Tylko, że w wypadku każdego innego pedofila, kiedy sprawa wyjdzie na jaw,
  taki człowiek idzie do więzienia.

  Księża nie idą do więzienia, tylko na inną parafię za zgodą Kościoła i krzywdzą kolejne dzieci –
  mówiła uczestniczka warszawskiego marszu.

  W Poznaniu demonstranci odwiedzili kilka świątyń, a na drzwiach każdej z nich
  zostawili listę czterdziestu księży z opisami przestępstw seksualnych, o które byli oskarżeni.
  Najwyższy czas, by wszyscy przestępcy byli traktowani tak samo.
  Nie może być tak, że państwo i Kościół chronią przestępców, bo noszą sutanny – mówił Adrian Zandberg.

  Podobne pochody odbyły się także w Gdańsku, Krakowie, Kielcach i Świnoujściu.

 28. Stan said

  W internecie pojawiła się interaktywna mapa kościelnej pedofilii w Polsce.
  Przygotowała ją fundacja Nie Lękajcie Się.
  Mapa księży pedofilów jest aktualizowana na bieżąco.
  Zobaczcie, gdzie dochodziło do przypadków molestowania dzieci przez duchownych.

  https://polskatimes.pl/mapa-koscielnej-pedofilii-w-polsce-2018-gdzie-w-polskim-kosciele-dochodzilo-do-molestowania-dzieci-przez-ksiezy-aktualizacja/ar/13556728

 29. Stan said

  Tego powinni uczyć w szkołach! 10 zasad, które mogą uratować twoje dziecko przed pedofilem.

  https://gazetalubuska.pl/tego-powinni-uczyc-w-szkolach-10-zasad-ktore-moga-uratowac-twoje-dziecko-przed-pedofilem/ga/13538316/zd/31469687

 30. Stan said

  Stargard
  Ks. R.B. – Skazany w 2010 na 4 lata za wielokrotne gwałty na 13-to letniej dziewczynce.
  Cały proceder trwał kilkanaście miesięcy, przez które poszkodowana była również odurzana lekami, bita i zastraszana.

  Początkowa kara 8 lat więzienia została obniżona ze względu na „ograniczoną poczytalność”.
  Oprawca po odbyciu wyroku nadal zachował stan kapłański i został umieszczony w domu
  księży emerytów w podpoznańskim Puszczykowie.

  Dopiero po reportażu Justyny Kopińskiej w Dużym Formacie i założeniu sprawy o odszkodowanie
  został wydalony ze stanu kapłańskiego.
  Sprawa zakończyła pierwszym w Polsce przyznaniem odszkodowania w wysokości miliona złotych
  i dożywotniej renty od instytucji kościelnej, zamiast jak do tej pory – od osoby fizycznej.

 31. Berdyszak said

  Marucha nie rozumie. Tu nie chodzi o „odpowiedzialność zbiorową”. Chodzi o odpowiedzialność instytucji, która wykonuje przeróżne usługi. Gdyby dziecko zerżnął nauczyciel, to odpowiadałaby szkoła, w której dziecko się uczy, nawet gdyby zerżnął je w prywatnym mieszkaniu. To rozsądne? Rozsądne, bo złowił dzieciaka w ramach wykonywania obowiązków nauczycielskich. Dokładnie jak ten zakonnik.

  Poza tym na biednych nie trafiło. Kościół dużo ukradł w trakcie ostatnich trzydziestu lat, mają skąd oddawać.

  A Michalkiewicz to parszywy prowokator. Skoro Kościół ma takich przyjaciół, to nie potrzebuje wrogów.

 32. Marucha said

  Re 25:
  Panie Arton, po pierwsze to nie pieprz Pan o „porwaniu” do Pakistanu, bo seksualne nadużywanie dziewczyny miało miejsce w Polsce i przez cały okres chodziła ona do szkoły.
  Po drugie – nie jestem marginesem społecznym, który nie wie, co się dzieje z jego dzieckiem.
  Po trzecie – daruj Pan sobie oklepane chwyty demagogiczne.

  Re 26:
  Jakoś nie słyszałem o marszach przeciwko pedofilom w szkołach i przedszkolach, których jest znacznie więcej, niż w Kosciele.

  Re 27:
  „Księża nie idą do więzienia, tylko na inną parafię za zgodą Kościoła”
  Idą też do więzienia. Tylko trzeba oskarżenie UDOWODNIĆ, a nie przyjmować na gębę wszystkiego, co komu na język sie nasunie, A z tym jest gorzej, bo na 17 oskarżeń, 16 okazuje się fałszywe,.

  Re 28:
  Ta „mapa pedofilii” zawiera nie tylko potwierdzone przypadki, ale też zwykłe pomówienia, których nikt nigdy nie udowodnił.

  Re 30:
  Ok, skazano go na 4 lata i wyrok odsiedział (choć podobno księża nie są karani).
  Co Pan uważa powinien zrobić Kościół po jego zwolnieniu z więzienia?
  Umieścić w klatce? Utopić? Powiesić?
  Kościół zrobił dokładnie to, co powinien: odciął go od pełnienia posługi kapłąńskiej.

  Pan się chyba bardzo cieszy, że dowalono Kościołowi, tak jakby to Kościół zachęcał księdza do pedofilii…

 33. Sebastian said

  Wg powyższej retoryki to Mark Elliot Zuckerberg powinien również ponosić odpowiedzialność, ponieważ na FB złowić, jak to nazwał Berdyszak ( ja to osobiście łowię ryby, ale niech mu będzie, wie lepiej bo pisze ) jest jeszcze łatwiej statystycznie rzecz biorąc.

 34. VAV said

  Jak sie nazywaja sedzia i prokurator w tej sprawie? Czy maja zydowskie korzenie?

 35. Marucha said

  Re 31:
  Bredzi Pan, delikatnie mówiąc.

  Re 33:
  Nie inaczej,

  A może byście się zajęli, wy kurwy „zatroskane o Kościół”co robi taka organizacja „Ponton”? Pedofilki, które celowo deprawują dzieci treściami seksualnymi (czyn karalny!) pod pozorem „edukacji seksualnej”.

  Aha,
  Re 13:
  „Dlaczego Pan Michalkiewicz nie skrytykował czynu tego pseudo-księdza pedofila”.
  A to trzeba rzeczy oczywiste za każdym razem wykładać jak kawę na ławę, aby zadowolić p. Stana? Pan uważa, że Michalkiewicz popiera pedofilię, bo nie napisał, że ją potępia?
  Ludzie…

 36. Sebastian said

  18 komentarz zawiera większość informacji z portali internetowych na ten temat ( kilka godzin się moderował – chyba za dużo tego ).

  Ja nie rozumiem ścieżki jaką ta dziewczyna kroczyła tzn. w jaki sposób można przekazać pod opiekę ” na gębę ” księdzu dziecko, w jaki sposób szkoła je tam przyjęła, kwestia pobytu czasowego , adres tymczasowego zameldowania, korzystanie ze służby zdrowia etc. etc.

 37. Listwa said

  @ 3 Mariusz

  Panie Mariuszu, proszę wziąć kodeks karny do ręki po raz pierwszy w życiu i zobaczyć zawarte tam sformułowania.
  Odpowiadać można tylko za czyny zabronione w tym kodeksie. Jeśli czym jest zabroniony to sankcja brzmi np tak:

  Art. 200.
  § 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej
  osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim
  czynnościom albo do ich wykonania,
  podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

  Widzi pan słowo „kto” ? Oznacza to, że tylko ta osoba która dokonała czynu zabronionego art 200 podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. Nie podlega karze sąsiad albo osoba najbogatsza w mieście.

  Dlatego to ten konkretny ksiądz dostał 4 lata, a nie diecezja ma siedzieć w więzieniu.
  Gdyby władzom diecezji udowodniono że wiedziała o trwającym procederze, to te osoby mogłyby odpowiadać karnie, ale nie za czyny tego księdza a np. za swoje zaniedbanie czy współudział, którymi przyczyniły sie do procederu. Każdy za swoje czyny, a nie osoby piastujące władze za czyny księdza. Żaden przestępca nie może przerzucać własnych win na osoby bogatsze, tak samo nie może uczynić Sąd lub prokurator.

  „Jeżeli w zakładzie pracy przydarzy się komus wypadek nie z jego winy, to sądzi się z zakładem, czy z konkretnym człowiekiem, który dopuścił się zaniedbania?”

  – jeśli osoba dokona jakiejś samowoli np. wypiła ukradkiem alkohol to nic w sądzie nie wygra. Jeśłi wypadek był z winy zakładu to zapłaci zakład.
  Ale ten przypadek jest nieadekwatny. Ta panienka nie była pracownikiem diecezji i gwałt nie jest z winy diecezji.

  Gdyby diecezja wiedział że dany ksiadz ma skłonności pedofilskie a pomimo ostrzeżeń i wiedzy skierowała go do pracy z dziećmi. Wtedy niech ponosi odpowiedzialność.

 38. Marucha said

  Re 37:
  Dokładnie.
  Chodzi o stworzenie precedensu – co spowoduje, iż Kościół będzie nękany za każde przestępstwo popełnione przez któregokolwiek ochrzczonego człowieka.
  I znajdą się tacy, którzy uznają to za słuszne.

 39. Listwa said

  @ 31 Berdyszak

  „Kościół dużo ukradł w trakcie ostatnich trzydziestu lat, mają skąd oddawać”

  – a co komu ukradł?

  Całkiem juz macie pomieszane w tych głowach

 40. Listwa said

  @ 25 Arton ZX

  Następny z pomieszaniem. Elektrat innych parti wcale lepszy nie jest. To nie Kościół uchwala ustawy.

 41. revers said

  czesciowo wyrok zostal utajniony tj. milion zadoscuczynienia i 800 zlp, renty, to kogo pozywac za rozpasanie seksulane lbtqiaplus lub panstwowi streczyciele ktorzy w tym samym czasie sorzedaja dzieci pedofilom za granice i to duzo mlodsze? jak co to w praffku talmudu mozna juz od 3 lat gwalcic, do 3 lat zabijac.

  W ytm samym czasie sady polskie umozliwiaja zagranicznym parom brac slub gdy dziecko ma nawet 12 lat ze wzgledow religijnych jak islam, gwaltow nie ma jak zamyka sie glowe 12 letniej dziewczynki w hidzabie i 4 scianach pana mulka lub dla gender.

 42. Listwa said

  Stan

  Niech pan teraz pokaże wypowiedzi tych osób ukazujące dokładnie skale pedofilli i główne osrodki.
  To nie jest Kościół. Jaki z tego wniosek?

 43. gość said

  Wokół eksplozji obyczajowego purytanizmu

  Kiedy tylko niemiecka gazeta dla Polaków, pod redakcją znanego z żarliwego obiektywizmu pana red. Tomasza Lisa, pryncypialnie wytknęła mi sprośne błędy Niebu obrzydłe, natychmiast nastapiła prawdziwa erupcja obyczajowego purytanizmu. Anonimowi w większości komentatorzy i korespondenci prześcigali się w wymyślaniach i pogróżkach pod moim adresem – czego to mi nie zrobią, zwłaszcza kiedy za swoje zbrodnie trafię do więzienia – że mnie tam przecwelują i w ogóle.

  Dowodzi to, że obywatele naszego nieszczęśliwego kraju są niezwykle wrażliwi na ludzką krzywdę, a specjalnie na krzywdę dzieci, zwłaszcza gdy krzywdzicielami są księża, a w ostateczności – osoby z księżmi sympatyzujące. A kto sympatyzuje z księżmi? Wiadomo – katolicy – toteż rewidenci cnoty gotowi są dźgać ich nieubłaganym palcem w chore z nienawisci oczy.

  To oczywiście bardzo piękny objaw, takie masowe potępienie, nawet jeśli przybiera formy uznane za niekonwencjonalne – ale już Adam Mickiewicz zauważył, że „dzieło zniszczenia w dobrej sprawie jest święte, jak dzieło tworzenia, więc wszystko zależy od tego, czy wymyśla się, albo cweluje, czy nawet morduje w dobrej, czy w złej sprawie. A jaka sprawa jest dobra?

  Pewnej wskazówki dostarcza nam spiżowe spostrzeżenie Ojca Narodów Józefa Stalina, który na medalu przyznawanym uczestnikom Wielkiej Wojny Ojczyźnianej nakazał wybić sentencję: „Nasze dieło prawoje – my pobiedili” – co się wykłada, że nasza sprawa była słuszna, więc zwyciężyliśmy. Nie zawsze tak było i – jak podaje Aeksander Sołżenicyn – knajacy wywożeni do łagrów podobno wyśpiewywali: „zwycięży nasza sprawa, zwycięży nasza z lewa, dlaczego każdy zmyka, dlaczego każdy zwiewa…” – i tak dalej – ale potem, kiedy już w Związku Sowieckim zapanował porządek, wszyscy śpiewali z zatwierdzonego klucza.

  W naszym nieszczęśliwym kraju zapanowało pod tym względem pewne rozluźnienie – co zauważył anonimowy autor piosenki „Pesymiści”, w której jedna ze zwrotek głosiła, że „same szuje są u steru, od komuny aż do kleru. Źle było, źle będzie w Polsce zawsze i wszędzie, oprócz nas wszyscy są w błędzie.” Ale taki masowy odzew rewidentów cnoty, niechby nawet okazjonalnych i samozwańczych, świadczy, że sprawy idą we właściwym kierunku zwłaszcza, że nie można wykluczyć, iż są w tym kierunku dodatkowo popychane przez złoto starego żydowskiego finansowego grandziarza, który na „społeczeństwo otwarte”, a więc – na przerabianie historycznych narodów europejskich na tzw. „nawóz historii”, wyłożył ostatnio aż 18 miliardów dolarów.

  Jednym z dystrybutorów grandziarzowych pieniędzy w naszym nieszczęśliwym kraju jest Fundacja Batorego, która od kilkudziesięciu lat intensywnie futruje rozmaite środowiska i osobistości, które następnie stają na czele spontanicznych odruchów, jak nie tego, to innego zdrowego trzonu naszego społeczeństwa. Toteż taki masowy odzew pokazuje, że jeśli nawet ten spontan wspierany jest złotem, to nie są to pieniądze zmarnowane. Oczywiście nie ma dymu bez ognia, więc gdyby niektórzy przedstawiciele duchowieństwa tak się nie rozdokazywali, to byłoby trudniej znaleźć wiarygodny pretekst dla marszu, jaki moja faworyta, Wielce Czcigodna Joanna Scheuring-Wielgus poprowadziła pod siedzibę warszawskiej Kurii Metropolitalnej.

  Nie możemy jednak zapominać, że wybory parlamentarne odbędą się u nas już w przyszłym roku, więc nic dziwnego, że każdy kandydat na prawodawcę uwija się jak w ukropie, starając się na gwałt o jakieś przekonujące emploi – a skoro komuś nie przychodzi do głowy żaden lepszy pomysł, to po staremu próbuje „gryźć proboszcza”.

  Nie jest to jednak metoda oryginalna, ani nowa, bo była wykorzystana już na przełomie wieku XIX i XX we Francji, kiedy to za sprawą premiera Combesa, nawiasem mówiąc, byłego księdza ze Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej w Nimes, który rozpoczął meliorację stosunków społecznych od nakazania rejestracji przedmiotów kultu. Opinia katolicka, nie bez kozery, uznała to za wstęp do konfiskaty, co wywołało rozruchy, co prawda niechętnie, niemniej jednak tłumione przez wojsko.

  Mienie Kościoła zawsze budziło pożądanie rozmaitych środowisk, ale ponieważ otwarte przyznanie się do tego niekoniecznie przynosiłoby zaszczyt amatorom wejścia w jego posiadanie, toteż rozsądek nakazuje znalezienie jakiegoś wzruszającego pretekstu – a czyż można wymyślić lepszy, niż krzywda dziecka, która, mówiąc nawiasem, rzeczywiście miała miejsce? Media donoszą bowiem, że ksiądz-erotoman, zwabił był do swojego pied a terre 13-latkę, którą „przez kilkanaście miesięcy” więził i gwałcił, a nawet zmusił do aborcji.

  Charakterystyczne jednak jest to, że przez większość okresu tego uwięzienia, panienka ta chodziła do szkoły, w której spotykała się nie tylko z rówieśnikami, ale i nauczycielami. 13-letnie panienki bywają niekiedy bardzo rezolutne i bywa, że nawet uciekają z domu, a cóż dopiero – z miejsca uwięzienia? Po drugie – skoro była więziona przez „kilkanaście”, a więc – co najmniej 11 miesięcy, to warto zapytać, czy w ciągu tego co najmniej roku, a może nawet okresu dłuższego, rodzice owej panienki odwiedzili ją w miejscu jej zamieszkania, by zorientować się, jak jej się tam żyje i w ogóle?

  Zatem – jak zauważył dobry wojak Szwejk – zawsze jakoś tam było. Ale takich pytań nikt nie stawia, skoro jest rozkaz, by nie tylko pryncypialnie się oburzać, ale by pod pretekstem świętego oburzenia na niewrażliwość na dziecięcą krzywdę potępiać każdego, kto stawia jakieś pytania, a w porywach szlachetności nawet anonimowo wymyślać mu od najgorszych.

  Może trochę szkoda, że takie erupcje przyzwoitości oraz czystości obyczajowej zdarzają się u nas tylko od czasu do czasu, ale nie ma co grymasić, bo lepiej od czasu do czasu, niż wcale. Warto może tylko zwrócić uwagę, że spontaniczna kampania przeciwko Kościołowi zbiega się w czasie z wyłożeniem na ten cel przez starego grandziarza 18 miliardów dolarów, zaś wyroki sądowe, przechodzące do porządku nad zasadą indywidualizacji odpowiedzialności, zbiegają się z uchwaleniem w USA ustawy nr 447, na mocy której Stany Zjednoczone zobowiązały się dopilnować, by żydowskie roszczenia majątkowe wobec Polski zostały wykonane.

  W atmosferze moralnego wzburzenia nikt nawet nie zauważy, kto przejmie, na przykład za długi wobec skrzywdzonych dzieci, które nawet po 40, albo i 50 latach mogą sobie przypomnieć to i owo, mienie Kościoła katolickiego, bo po pierwsze – od czegoś trzeba przecież zacząć, po drugie – rzesze moralnych wrażliwców będą temu z mściwą satysfakcją przyklaskiwać, a po trzecie – nasz mniej wartościowy naród tubylczy zostanie w ten sposób pozbawiony nawet namiastki przywództwa – no bo czy moja faworyta, Wielce Czcigodna Joanna Scheuring-Wielgus, aby na pewno poprowadziłaby nas ku świetlanej przyszłości?

  Stanisław Michalkiewicz
  http://prawy.pl/80974-wokol-eksplozji-obyczajowego-purytanizmu/

 44. Drzazga said

  Panie Stan wzajemnie.
  A teraz niech pan poda mapę pedofilów nauczycieli, lekarzy, prawników, prokuratorów, sędziów, policjantów, rabinów, pastorów…
  nie ma pan czyli nie chce pan chronić dzieci w główce się panu poj…

  Gdzie byli wtedy nauczyciele, dyrektor szkoły, pedagog, kurator policja opieka społeczna w czasie kilkunastomiesięcznego więzienia przez księdza Romana B. – nieobecności w szkole, prawny obowiązek? Dlaczego nie zgłosili wagarowania uczennicy? Dlaczego nie płacą odszkodowania za zaniedbania, gdzie kara więzienia?
  Pracodawcą księdza nauczyciela Romana B. jest dyrektor szkoły rządowej.

  czy przeciwko skazaniu pedofila rabina czy jakiejkolwiek sprawie o sprawiedliwość też znalazłyby się duże pieniądze na adwokatów dla biednej rodziny alkoholików od lewaków?

  Skok na kasę katolików.

  Sędzia: Anna Łosik
  Sąd Okręgowy w Poznaniu
  Sąd Okręgowy w Poznaniu VII Wydział Ubezpieczeń Społecznych i VIII Wydział Ubezpieczeń Społecznych
  Sąd Okręgowy w Poznaniu XIII Cywilny z siedzibą w Lesznie
  Sąd Okręgowy w Poznaniu XIV Cywilny z siedzibą w Pile
  Dodaj opinię
  Sędzia bardzo stronnicza, z góry trzyma jedną stronę, nie dając się wypowiedziec drugiej, jest niemila, nie szuka prawdy. Naprawdę najgorszy obraz polskiego sądownictwa …
  zdruzgotana
  potwierdzam poprzedni wpis, nawet opis do wyroku zawiera podstawowe błędy,
  anonim
  http://dajwlape.pl/?page=Sedzia&artno=650

  Dodam jeszcze tylko, że jeśli ten wyrok zostanie zrealizowany, to będzie on zachętą dla zboczeńców wszelkiej maści do folgowania swoim instynktom, bo kosztować ich to nic nie będzie: płaci ktoś inny! Płacę ja, płaci pani Kowalska i płaci pan Wiśniewski, nawet jeśli od urodzenia są impotentami. A że ja nie gwałcę trzynastolatek, to mogę o tym Państwa solennie zapewnić i chyba mi Państwo wierzą, co? ..
  https://www.salon24.pl/u/polityka-od-kuchni/896099,ksiadz-molestowal-kosciol-zaplaci

  Ofiara księdza tak opisuje jego czyny w rozmowie z dziennikarzami „Dużego Formatu”, dodatku do „Gazety Wyborczej”:

  „- Któregoś dnia rzucił: „Mała, przytyłaś ostatnio i wymiotujesz”. Zrobił mi test ciążowy. Krzyczał: „Nie chcę mieć bachora”. Potem zabrał do znajomej ginekolog. Zabili moje dziecko. Długo później krwawiłam, bardzo mnie bolało.

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/ksiadz-zgwalcil-kosciol-zaplaci/zg4f0m0

  jak chodzi o pedofilię to aborcja wg gazety wyborczej JEST zabiciem dziecka!
  gdzie kara dla lekarza za zamordowanie „aborcję” niezgłoszenie gwałtu na nieletniej na policję, odszkodowania od szpitala itd

  „Księża się nie dziwili, że śpię u niego”.
  jeśli to prawda to posoborowie nic z tym nie zrobi żeby sytuacja się niestety powtórzyła
  więcej mają w tym protestanckim Towarzystwie Chrystusowym za uszami?

  niemoralność soboru watykańskiego 2

 45. Gdzie są dowody?

 46. Plausi said

  Znakomita reklama

  „podniósł się klangor i jazgot”, jak widać, pan Michalkiewicz to nie rada medialny fachowiec, można sobie wyobrazić jakie tłumy waliły na jego wideo, aby przeżyć, co media gównego nurtu tak zareklamowały. Piszemy to nie bez respektu dla pana redaktora.

  „żadne k*rwy nie są tak wysoko wynagradzane”
  Tę wypowiedź przyjmujemy bez zastrzeżeń, tym bardziej, że nie wiemy dla porównania, na jakim poziomie obracją się te ekskluzywne k’rwy. Miejmy nadzieje, że pan Michalkiewicz wie a nie tylko szwadronuje.

  Niepokojącym jest wszakże, że „rodzice przez kilkanaście miesięcy nie zainteresowali się co córka robi”, nawet jeśli w zaufaniu oddali ją w ręce kapłana. No bo my nie oddalibyśmy w zaufaniu nawet szkole polskiej państwowej

  https://marucha.wordpress.com/2018/10/09/jelenia-gora-wandale-zdewastowali-cmentarz-zolnierzy-radzieckich/#comment-785022

  znając jej cele i owoce jej działalności oświatowej.

  Kto wie czy ten przypadek dojrzałości seksualnej dziewczynki nie należy zapisać jako sukces szkolenia seksualnego dzieci właśnie tej szkoły polskiej państwowej. Oburzenie pedagogów seksualnych byłoby tu uzasadnione, że owoce ich szkolenia zbiera jakiś klecha a nie oni.

  Warto zwrócić uwagę, że zjawiska zniewalania dzieci do czynności seksualnych nie są niczym nowym w naszej demokracji, przypomnijmy przypadek Dutroux

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Marc_Dutroux

  do dziś nie udało się niezależnej justycji wyjaśnić kim byli klienci zamordowanych dziewczynek. Wspólniczka Dutroux Martin jest w międzyczasie na wolności.

  Podkreślamy znaczenie szkolenia seksualnego dzieci, bowiem w systemie niewolniczym, patrz Grecja, Rzym i inne, są niewolnicy i ich dzieci do dyspozycji właściciela, naturalnie także do usług seksualnych i to niezależnie od wieku. Już renesans był odrodzeniem wielu elementów systemu niewolniczego po chrześcijańskim średniowieczu, jak wiemy chrześcijaństwo zabrania zniewalania ludu bożego, ale jak wiemy jesteśmy na drodze do systemu niewolniczego, każdy niewolnik otrzymał swój numer, jak więźniowie obozu koncentracyjnego, w Polsce PESEL ale także w innych krajach systemu UE.

  To zjawisko tworzenia systemu niewolniczego, starannie przygotowanego przez MWF, nosi zabawną nazwę „społeczeństwa otwartego”, otwartego na wszystko.

  https://pppolsku.wordpress.com/2017/02/22/wykaz/

 47. Wieloimienny said

  Mój sąsiad przez kilka lat rypał własną córkę.
  O tym, że jest rypana zgłosiła na policję kiedy stary zarobił jej mieć chłopaka.
  Wcześniej nie przeszkadzało jej być rypaną.

  Kurewki i dewianci byli, są i będą!

 48. Rokitnik said

  Ponad wszelka watpliwosc, – jest to NAGONKA na Katolicki Kosciol i nie tylko w Polsce.

  Jednakze trzeba tez podkreslic, ze do obecnego stanu rzeczy kroczono systematycznie przez cale dekady / ” by nie sploszyc ptaszka ” / w tym bylo m/n dopuszczenie do wyswiecen osoby bez POWOLAN..a co gorsze z nadania (Stassi, Mossadu, GRU, SB etc ).Proceder zainicjowal tow. Stalin NIE rozwiazujac K.U.Lu, jako jedynej wyzszej Uczelni ktora istniala jeszcze przed 2 Wojna. Po latach pasoZYD narosl tak bardzo, ze jak glosi szeptanka 90% najwyzszych dostojnikow KK w Polsce, ma k o r z e n n e pochodzenie.
  Rownoczesnie w spoleczenstwie pod wplywem lewicowo-laickiego wychowania, usankcjonowanego prawnie, niszczy sie miejsca pracy, rodziny, szkole, tradycyjne wychowanie…Efekty WIDAC, a podejrzewam, ze nie jest to ostatnie slowo w udupianiu naszego zycia ( stad dofinansowany przez Panstwo „Kler „czy te marsze na rozkaz) organizowane przez lewicowe CIOTY oburzone do zywego, ze ten przypadek….. he , he , he… IM sie nie przytrafil?

  Takie mamy CZASY p.Kierowniku, ze WOLNOSC, POLSKE, RELIGIE, RODZINY tracimy powolutku albowiem jak zauwazyl celnie p.Michalkiewicz ” judejczykowie niepostrzezenie zaszli nas od tylu ” !!!??

 49. jok said

  Moim skromnym zdaniem, nic tu nie „klapuje”” w tym rozstezygnięciu
  ….
  Art. 430. Kto na własny rachunek powierza wykonanie czynności osobie, która przy wykonywaniu tej czynności podlega jego kierownictwu i ma obowiązek stosować się do jego wskazówek, ten jest odpowiedzialny za szkodę wyrządzoną z winy tej osoby przy wykonywaniu powierzonej jej czynności.

  Tak mi się wydaje, że

  1. Nie było powierzenia wykonania czynności wobec poszkodowanej, nawet czynności „wychowawczych”, nie mówiąc o przestępczych.

  Media są dość „oszczędne” w opisie – przynajmniej nie znalazłem czegoś ze szczegółami, choć może za bardzo nie szukałem.
  Oskarżenie czy wyrok w przekazie medialnym, NIE brzmi, że np. facet był wychowawcą w internacie, powierzono mu funkcję wychowawcy i Tu jednak jej nadużył. Sytuacja jest zupełnie inna.

  Wyrok/jego opis wg mediów brzmi:”Przypomnijmy, że ksiądz Roman B., jeszcze podczas pracy w jednej z parafii w woj. zachodniopomorskim, uwiódł 13-letnią uczennicę, wywiózł ją od rodziców do Szczecina pod pozorem zapewnienia lepszej edukacji i tam regularnie gwałcił przez kilkanaście miesięcy”.

  2. Jeśli by mu powierzono jakieś czynności, to byłyby to czynnosci wychowacze/edukacyjne/katechetyczne, a nie wykonywanie przestępstwa – i tak to jakoś ujmuje Michalkiewicz.
  Jak czytam w „doktrynie” o art. 430 kc, że w niektórych wypadkach umyslnego działania podwładnego, wina przełożonego może być wyłączona ze względu na brak związku między wykonywaniem powierzonej czynności a wyrządzoną szkodą. Sytuacja taka ma miejsce gdy wykonawca naruszy obowiązujące go normy postępowania działając w innym celu niż wykonanie powierzonej czynności.

  Czyli moim zdaniem, jeśli firma budowlana wysyła kafelkarza-hydraulika, to może odpowiadać cywilnie (o ile się to udowodni) jeśli kafelkarz zdemoluje łazienkę i rury, a nie odpowiada jeśli kafelkarz „zajumie” właścicielowi domu (a tum samym łazienki) srebra rodowe.

  3. Kto powierza księdzu „księdzowanie”/czynienie posługi pasterskiej? Chyba Kościół, a nie Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej? Dlaczego więc nie zasądzono od „właściwego miejscowo” biskupstwa/diecezji?

  Tu jednak nie będę się upierał czy Kościół czy zakon, abstrahując od nierzeczywistości/absurdalnosci wywiedzenia „winy zwierzchników” w tym przypadku, niemniej widzę w tym wszystkim metodę salami.

  Atak – bo tak to widzę – nie jest skierowany bezpośrednio na Kościół, lecz na jakiąś małą jego część, na mały zakon by:
  nie płoszyć pomagierów „nowoczesności” wśród hierarchii,
  nie tworzyć syndromu „oblężonej twierdzy”/”zwarcia szeregów”,
  dzielić Kościół do reszty, oraz
  bo łatwiej jest przywalić słabszemu (choć Kościół rozumiany nie jako zgromadzenie wiernych, lecz jako skupisko hierarchów po II soborze wat, sprawia wrażenie kolosa na glinianych na nogach, to jednak jest potężniejszy od swojej części czyli Towarzystwa….

 50. revers said

  Bedzie lepiej bo unijne juz sady sie prywatyzuja, zak bylo ostanio w Regensburgu gadzie sad zarzyczyl sobie zamkniecie drzwi, zreszta takim samym trybie odbywaja sie sprawy przeciwko mateuszowi Piskorskiemu, do tego doloza RODO, i nikt nie bedzie wiedzal jak za kapturowych sadow za co, kto, z jakiego paragrafu, z swiadkiem lub bez.

 51. www said

  44)
  „- Któregoś dnia rzucił: „Mała, przytyłaś ostatnio i wymiotujesz”. Zrobił mi test ciążowy. Krzyczał: „Nie chcę mieć bachora”. Potem zabrał do znajomej ginekolog. Zabili moje dziecko. Długo później krwawiłam, bardzo mnie bolało.

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/ksiadz-zgwalcil-kosciol-zaplaci/zg4f0m0

  jak chodzi o pedofilię to aborcja wg gazety wyborczej JEST zabiciem dziecka!
  gdzie kara dla lekarza za zamordowanie „aborcję” niezgłoszenie gwałtu na nieletniej na policję, odszkodowania od szpitala itd

  ————–
  Nie wiem, kto nagrał albo podsłuchał te rozmowy o ciąży i bachorze.
  Admin

 52. JerzyS said

  Urban musi zapłacić rekordową karę. Za karykaturę Jezusa z „mało inteligentnym” wyrazem twarzy

  Jerzy Urban musi zapłacić gigantyczną karę za karykaturę Jezusa Chrystusa. • fot. Agata Grzybowska/Agencja Gazeta

  Jerzy Urban został skazany za obrazę uczuć religijnych na 120 tys. zł grzywny i pokrycie kosztów sądowych w wysokości 28 tys. zł. Jak informuje tygodnik „NIE”, kara jest trzykrotnie wyższa niż chciał prokurator i najwyższa w historii Polski za tego typu przestępstwo. Urban został ukarany za publikację karykatury Jezusa ze zdziwionym wyrazem twarzy, wpisanego w znak zakazu.

  W 2012 roku na łamach tygodnika „NIE”, którego Urban jest redaktorem naczelnym, pojawiła się karykatura symbolu Serca Jezusa Chrystusa. Grafik przekreślił wizerunek Jezusa znakiem zakazu. Obrazek ilustrował artykuł o apostazji w polskim Kościele.

  Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów postawiła Urbanowi zarzut opublikowania „karykaturalnego wizerunku nawiązującego do wizerunku Jezusa z mało inteligentnym wyrazem twarzy”. Zarzuty dotyczyły art. 196 kodeksu karnego, czyli obrażania uczuć religijnych. Urażonych było sześć osób.

  – Jestem zaskoczony i byłbym zaskoczony każdym wyrokiem skazującym. Taki wyrok jest wbrew opinii biegłych i wbrew pewnej oczywistości, którą wyrażał rysunek zdziwionego Jezusa, umieszczony w artykule o apostazjach w Kościele katolickim – powiedział portalowi gazeta.pl Jerzy Urban.

  Ostatnio Jerzy Urban wypowiedział mocne słowa o filmie „Kler”. Już sama jego obecność na premierze filmu Wojciecha Smarzowskiego – przypominano jego ataki na Kościół w czasach PRL – wywołała liczne kontrowersje, zwłaszcza na prawicowej części sceny politycznej.

  Jerzy Urban stwierdził, że chce, by w Kościele działo się jak najgorzej. – Żeby byli sami pedofile, sami kanciarze i żeby Kościół był jeszcze ohydniejszy niż jest – tłumaczył dziennikarz na premierze „Kleru” w rozmowie z portalem przeAmbitni.pl.

 53. jok said

  37 Listwa
  Ładny ogólny wywód przeciw odpowiedzialności zbiorowej.
  Niemniej w tym wypadku nieco – moim zdaniem – chyba nie do końca trafiony, gdyż tu chodzi o odpowiedzialność cywilną, a nie karną. Według mnie nie ma tu też cywilnej odpowiedzialności „przełożonych” za winy „podwładnego” czy za szkody przy czynnościach „powierzonych podwładnemu”, ale mimo to nie powinno się raczej wyjaśniać absurdalności przypadku przy pomocy przepisów prawa karnego…..

  Jeśli kierowca tira spowoduje wypadek jadąc nieswoim tirem, lecz firmy transportowej, potrafię sobie wyobrazić, że jakąś odpowiedzialność finansową poniesie firma której jest tir i która go zatrudniła (sam musiałem dzwonić do szefa firmy i „straszyć policją”, gdy kierowca ciężarówki który we mnie wjechał długo nie podpisywał oświadczenia do firmy ubezpieczeniowej – może przykład nieoddający dokładnie tego co wcześniej w zdaniu, ale zawsze).
  Natomiast jeśli kierowca tira np. spowoduje większy wypadek będąc nietrzeźwym (a to już wina umyślna) trudno raczej by wsadzano cała firmę za kratki…..

 54. Stan said

  Niektore Komentarze wrecz przerazaja. Oto jak wyglada od poszewki ta niby katolicka rzeczywistosc.
  Prosze oto co niektorzy prosili przedstawiam.

  W internecie powstała strona z mapą pedofilii w polskim Kościele.
  To inicjatywa Fundacji „Nie Lękajcie Się” oraz posłanki Joanny Scheuring-Wielgus.
  Mapa pedofilii ma być punktem zero. Udostępniamy ją w internecie.
  Będzie podzielona na cztery punkty.
  Pierwszy to ci, którzy zostali prawomocnie skazani.
  Drugi punkt to dobrze udokumentowane doniesienia medialne.
  Trzeci – świadectwa ofiar, które boją się mówić o swoim doświadczeniu publicznie.
  Czwarty punkt to udokumentowane już ofiary – mówiła Joanna Scheuring-Wielgus w TOK FM.

  Opublikowano mapę pedofilii w polskim Kościele. Bilans przeraża!
  259 ofiar,
  63 skazanych sprawców,
  50 spraw opisywanych przez media (ale niekoniecznie wyjaśnionych),
  35 zgłoszeń – tak wygląda bilans dramatycznych historii z udziałem polskich duchownych molestujących nieletnich.
  Joanna Scheuring-Wielgus wraz z pracownikami fundacji Nie Lękajcie Się opracowała mapę pedofilii
  wśród kleru na terenie całego kraju.

  „Skażone” jest każde duże miasto, setki mniejszych miejscowości i wsi, gdzie sprawcy są bezkarni,
  a ofiary nie mają jak się bronić.

  Mapa to dopiero punkt wyjścia, początek – mówi nam posłanka.
  Mapa pedofilii w polskim Kościele – w internecie już działa mapa
  przestępczości seksualnej księży [MAPA PEDOFILÓW KSIĘŻY 11.10.2018]

  https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1TI2LZ3-yGVVWdJ5quw0Biy9ZPxKAXNfA&hl=en&ll=52.090247654371495%2C19.797407135498815&z=7

 55. Boydar said

  Panie Kolego Kafel. Ja Panu proponuję nie odzywać się w tej sprawie. Ja zresztą uczynię to samo. Inaczej popłyniemy.

 56. JerzyS said

  Tu zapłacili gwałciciele, a nie Agencja Ochrony, lub klubu

  Lublin: ochroniarze brutalnie ZGWAŁCILI studentkę. Jest wyrok
  2017-03-29 13:24 dst
  gwałt, napaść seksualna, przemoc wobec kobiet
  Autor: – gwałt, napaść seksualna, przemoc wobec kobiet

  To skandaliczne wydarzenie miało miejsce w lutym 2015 roku w Lublinie. Studentka, która wybrała się do klubu Cream w centrum miasta została zaciągnięta na zaplecze i zgwałcona przez trzech ochroniarzy. Ich rozprawa była kilkukrotnie przekładana, bo mężczyźni nie stawiali się na sali sądowej. Teraz jednak usłyszeli wyrok.

  Dla młodej studentki to miała być impreza jak każda inna. Piła alkohol, ale nie za dużo i dobrze się bawiła. Do czasu, gdy ochroniarze zabrali ją na zaplecze lublińskiego klubu Cream, gdzie we trzech dopuścili się na niej grupowego i brutalnego gwałtu. Kobieta natychmiast po tym wydarzeniu zawiadomiła policję, a jej oprawcy szybko zostali zatrzymani. Nie przyznali się jednak do winy, twierdząc, że musieli ją wyprosić z klubu, a ona w zamian za umożliwienie jej pozostania na imprezie zaproponowała seks. Sąd jednak nie dał wiary tłumaczeniom. Rozprawy przeciągały się, bo mężczyźni nie stawiali się na sali sądowej. Teraz jednak cała trójka oprawców została skazani na 5 lat pozbawienia wolności za wykorzystanie seksualne. Artur S., Piotr B., i Tomasz R. mają także zapłacić dziewczynie po 20 tysięcy złotych odszkodowania.

 57. JerzyS said

  Ciekawe ile Policja, czyli podatnik zapłacił zgwałconej?

  Były już sierżant Grzegorz K. pozostanie w więzieniu, ale krócej bo sąd zakwestionował przypadek molestowania jednej z kobiet. Ta sprawa będzie rozpatrzona ponownie.

  Tym samym sąd przychylił się do argumentacji obrońcy byłego policjanta. Apelacja prokuratury została odrzucona. Wyrok za gwałt jest już prawomocny, a skoro zarzut jednego molestowania został uchylony, to pierwotna kara trzech lat więzienia, na którą Grzegorz K. został skazany w marcu, została zmniejszona. Teraz były policjant ma do odsiadki dwa i pół roku.

  Oskarżenie przeciwko Grzegorzowi K. oparto na zeznaniach dziewięciu kobiet, złożonych cztery lata temu. Każda miała z nim kontakt w izbie zatrzymań Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

  O swoim dramacie opowiedziała 20-letnia studentka. Policjant dwukrotnie zgwałcił ją, gdy pełnił służbę. Śledczy ustalili, że oprócz studentki sierżant molestował osiem innych kobiet. Dlatego postawiono mu dziewięć zarzutów. Jego ofiary opowiadały, że zgodę na zapalenie papierosa uzależniał od seksu oralnego, onanizował się na ich oczach. Jedną z kobiet próbował dotykać w krocze, a inną po piersiach i pośladkach.

 58. Joannus said

  Chciałoby się zapytać, dlaczegóż to ta poszkodowana dzieweczka po pierwszym gwałcie nie oddaliła się, i nie szukała gdziekolwiek pomocy.
  Grubymi nićmi to szyte, za grube pieniądze i dla grubego mocno celu.
  A tutejszym dyskutantom w większości radziłbym przypomnieć ewangeliczną radę o szukaniu raczej belki we własnym oku, albo o rzucaniu kamieniem przez tych co są bez winy.
  Zamiast brzęczeć w zbiorowym chórze wszelakiego opłacanego i obłąkanego w nienawiści do Polski i Kościoła tałatajstwa

 59. JerzyS said

  Teraz:

  „Teraz były policjant ma do odsiadki dwa i pół roku.”
  Ile odszkodowania wypłaci policja z naszych podatków nie wiem.

  „….cała trójka oprawców została skazani na 5 lat pozbawienia wolności za wykorzystanie seksualne. Artur S., Piotr B., i Tomasz R. mają także zapłacić dziewczynie po 20 tysięcy złotych odszkodowania.”
  Tu nie ucierpiał , ani podatnik, ani przedsiębiorca!

  „Wreszcie wyrok jaki ten ksiądz erotoman dostał – 4 lata.”

  Wierni otrzymali wyrok 1 mln zł i co miesiąc 800 zł dożywocia

 60. Stan said

  Ad: 55 Boydar
  Szanowny Panie Boydar z kolega Kafel, ma się rozumieć P. Rom.
  Ma sie rozumieć ja Was szanuję Panowie i my się rozumiemy.
  Z dużą ciekawością czytam zawsze Wasze komentarze. Nie mamy problemów, o ile sobie przypominam.

  Proszę Was Panowie „Nie Lękajcie Się” jak powiedział Jezus do swych apostołów.
  Jak otworzycie ta mapkę Google, to nic Wam nie będzie, a oni nawet tam nie będą wiedzieć.OK?

  Proszę spokojnie zobaczyć tylko tą mapkę (Google) przestępczości seksualnej księży [MAPA PEDOFILÓW KSIĘŻY 11.10.2018]
  Można tą mapkę powiększyć i nacisnąć na ciemne miejsca z krzyżykiem i otrzymamy z lewej strony dokładnie informacja na temat ofiary duchownych skazanych za przestępstwa seksualne na dzieciach (Skazani/sprawy zakończone wyrokiem).
  Książeczka to dobrze udokumentowane doniesienia medialne kto i kiedy. Resztę to sami dojdziecie — brak trochę czasu.

  https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1TI2LZ3-yGVVWdJ5quw0Biy9ZPxKAXNfA&hl=en&ll=52.090247654371495%2C19.797407135498815&z=7

  ———-
  Piszę po raz trzeci: czy Pan wierzy w rzetelność tej mapki?
  Bo ja nie.
  Ale Panu widzę, że przypierdalanie się do księży sprawia radość i satysfakcję.
  Admin

 61. Marucha said

  Re 54:

  Pan Stan, jak widzę, chętnie bierze udział w plugawej nagonce na Kościoł. Żeby chociaż coś z tego miał…
  Joanna Scheuring-Wielgus… kurwa, ale mi autorytet…
  I jeszcze ta „mapa”, której rzetelności NIKT nie sprawdzał a która zawiera przypadki podejrzane, ale nie udowodnione.

 62. ojojoj said

  Prokuratura powinna przeswietlic rodzicow.
  Przypomina mi to sprawe R. Polanskiego.
  Matka tez nic nie wiedziala.
  Te historie sa pisane chyba dla tumokow.

  ——
  Pani Scheuring-Wielgus mówi co innego, a to jest wielki autorytet.
  Admin

 63. Berdyszak said

  @ Ojojoj

  Matka pewnie ciemna i pobożna, była zadowolona że ksiądz córkę na ludzi wyprowadzi. I wyprowadził.

 64. Stan said

  Re: 61

  Panie Marucha, ja nie mam nic przeciwko Kościołowi i nie robie zadnej nagonki, ale z czarnymi owcami trzeba teraz walczyć, gdyż w przeciwnym razie za lat kilkanaście polskie kościoły będą przerabiać na biblioteki, sale sportowe i magazyny.
  Dzisiaj w większości do kościoła chodzą ludzie starsi, a bardzo mało młodzieży.

  Za lat kilkanaście kościoły będą puste, a koszty utrzymania będą, trzeba płacić i nie będzie z czego jak się dzisiaj nic nie zmieni.
  Wie Pan, jak byłem młody, byłem ministrantem w kościele, wszystko było w języku łacińskim (do dzisiaj pamiętam trochę), chodziłem z babcia i moja prababcia od rękę do kościoła. Bardzo mile to wspominam.

  Nie miałem dotychczas żadnych problemów z Kościołem, ale przypominam sobie, jako dziecko jeździłem rowerem 7 km do księdza po naukę religii, aby przygotował nas do bierzmowania. Nauki żadnej nam ten ksiądz nie dawał, a musieliśmy w jego ogrodzie latem w upały pracować. Nawet wody tez nam nie dał. Po przyjedzie do domu bałem się nawet o tym powiedzieć rodzicom, gdyż mogliby mnie do bierzmowania niedopuscić jakby moi rodzice poskarżyli się temu księdzu.
  Później dowiedziałem się, że miał dziecko, chłopca i wysłali go do innej parafii.

  Córka mojego brata najpiękniejszą w rodzinie jest w zakonie i mój stosunek do wiary w Boga jest bardzo na sercu i prawdziwy.
  Jestem wrażliwym człowiekiem na krzywdy ludzie zwłaszcza krzywdy niewinnych dzieci.

  A tym wypadku jak widze pedofil — ksiądz molestował, gwałcił dziewczynkę, przesiedział tylko 2 lata w wiezieniu,
  a P. Michalkiewicz (Proszę zobaczyć wypowiedz: 7:30, 7:54, 9:20, 10:50- Nr 11) wyśmiewa się z ofiary
  zniesławia ją i robi sobie kabaret z nieszczęścia i tragedii wówczas 13-letniej dziewczynki, to żołądek mi się przewraca.
  Co to za draństwo, jakie wartości morale pokazuje Pan Michalkiewicz?

  A ta mapka wydaje mi się solidnie zrobiona. Są podane nazwy miejscowości, fotografie kościołów, daty, nazwy dziennikarzy co napisali też artykuły na ten temat i za co księża zostali wyrokiem sodowym skazani.
  Walczymy o prawdę, czy też popieramy jakieś tam polityczne bagno, zarośnięte, śmierdzące
  i zbutwiałe obojętnie jak by się ono nazywało?

 65. Berdyszak said

  @ 59 JerzS

  ////Wierni otrzymali wyrok 1 mln zł i co miesiąc 800 zł dożywocia////

  Może na biednych nie trafiło?
  Parę miesięcy temu u Jerzego Urbana na Sputniku czytałem o proboszczu z jakiejś parafii chyba na Podkarpaciu (dlaczego mnie to nie dziwi?) który zaczął jeździć Porszakiem.
  Co dziwne – spotkać się miało z niezadowoleniem/oburzeniem parafian. W komentarzach gdzieś ktoś napisał że to właśnie wina parafian. Ale odkrycie!

  W parafii po sąsiedzku mam proboszcza który jeździ Lexusem, takim na prąd (pewnie droższy niż benzynowy). No ale lud tutaj jest faktycznie ciemny i płaci. Więc klecha korzysta.
  Kościół dużo nakradł przez ostatnie trzydzieści lat, więc na biednego nie trafiło.

  Tam „wszyscy” wiedzieli że ten ksiądz „kocha dzieci”, co jest wiarygodną wersją bo w takiej organizacji trudno te rzeczy ukryć, więc ta hołota go kryła – przecież „swój”. Milion złotych dla nich to jak splunięcie. Jak zaczną kościoły sprzedawać, jak w Stanach, to znaczy że faktycznie zbiednieli. Jezus zresztą nauczał o „ewangelicznym ubóstwie”.

  Inna rzecz że pedofilia i rzekoma pedofilia są wykorzystywane przez żydokomunę do walki z Kościołem. Ale to ich sprawa, Kościół zawarł sojusz z żydokomuną już w czasach „Solidarności”, nie powinni się dziwić że ktoś im sztylet w plecy wbija.

 66. Marucha said

  Re 64:
  Z Pana wpisów wynika, że największym ośrodkiem pedofilii jest Kościół. a potem długo, długo nic. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie. Pan jednak, wspólnie z różnymi Scheuring-Wielgusami, ujada na Kościół właśnie,.

  A ;poza tym to tyle wiemy o sprawie, ile nam żydomedia zapodały „w trosce o Kościół”..

 67. Marucha said

  Re 65:
  Panie Berdyszak… dolożyłeś się Pan do tego Porschea czy Lexusa?
  Nie?
  To wypierdalaj z gajówki.

 68. Stan said

  Re:66
  Oczywiście Panie Marucha, Kosciol jest małą cząstką tego, co się dzieje w Polsce i nie jest największym ośrodkiem pedofilii.
  Tematem w tym artykule był Pan Michalkiewicz i ta nieszczęsna dziewczynka, ofiara pedofilii i dlatego wszyscy piszą o Kościele.

  Proszę przeczytać:
  Pedofilia: codziennie 36 dzieci ofiarą przestępstw seksualnych.

  .https://www.rp.pl/Prawo-karne/307229997-Pedofilia-codziennie-36-dzieci-ofiara-przestepstw-seksualnych.html

  Na Zachodzie jest o wiele gorzej niż w Polsce.

  .https://www.dw.com/pl/szokuj%C4%85ca-statystyka-codziennie-36-dzieci-ofiar%C4%85-pedofil%C3%B3w/a-44101415

  Obowiązkiem naszym jest pisać i mówić na ten temat, a w szkołach dzieci powinny mieć na lekcjach odpowiednie informacje,
  co sądzę w Polsce ta sprawa jest trochę zacofana i niedowartościowana.
  Myśle, ze teraz sprawa jasna.
  Pozdrawiam

 69. Marucha said

  Panie Stan,
  Pan przecież wie, że w zasadzie pisząc prawdę można dać zupełnie wykrzywiony obraz rzeczywistości.

  A tematem to była, moim zdaniem, próba stworzenia precedensu i ściągania od Kościoła pieniędzy za dowolne wykroczenie czy przestępstwo dokonane przez ochrzczonego człowieka.
  Nie widzi Pan tego?

 70. keram said

  Jak mawia Pan Michalkiewicz , duraczenie przynosi efekty , ustawiczne ogladanie Tvn -u , czytanie Gówno Wartej , powoduje ,że wielu człekokształtnych osobników w swoich łbach ma zawartość świńskich ,żydowskich odchodów.Typowym przykładem może być niejaki STAN , nie piszę PAN , bo takich panów to mój pies nawet na podwórko nie wpuszcza ,po prostu zduraczony śmieć albo … sumienny , pracowity ,wykonujący swą pracę przedstawiciel wiadomego parchatego plemienia.W takiej sytuacji można tylko stwierdzić ,że otrzyma solidną gażę , ale czy takie gówno musi tu na tych stronach śmierdzieć ?

 71. Stan said

  Oczywiście Panie Marucha, prawda, gdyż wyrok był bez precedensu, po raz pierwszy w historii sadownictwa polskiego.
  Musi być na to prawo i paragrafy, aby podjąć taki, a nie inny wyrok obciążający finansowo Kościół.
  Jak widać wszystko przychodzi, za morza?

  Dla mnie powiem Panu szczerze, żadne pieniądze teraz nienaprawią tych krzywd, jakie to dziecko doznało.
  Dzisiaj ta kobieta jest psychicznie zrujnowaną osobą, 4 próby samobójstwa, pobyt w szpitalu psychiatrycznym.
  Bardzo trudno jej będzie założyć miłującą się wzajemnie rodzinę, mieć szacunek do przyszłego
  męża jako mężczyzny i wzajemnie miłować swoje dzieci.
  Będzie bardzo trudno, ale możliwe, że wszystko dobrze się ułoży Pani Katarzynie, co ja jej życzę z całego serca.

  Ja patrzę na tą całą sprawę pod pryzmatem wewnętrznych szkód tego niewinnego dziecka.
  Niemożliwe są jakiejkolwiek rekompensaty pieniężne szkód psychicznych tej osoby.
  Była ciekawa dyskusja i myślę, że wszyscy z nas wyciągnęli wartościowe wnioski.
  Dziękuję.

 72. dma said

  Robi się ciekawie.
  Sprawa śmierdzi ustawką. „Kler” to była rozgrzewka i otwarcie.
  Paradoksalni biskupi będą bronić „swojego”, bo jedyne, co jest ściągalne, to nieruchomości. Kto sprawdza, ile idzie z tacy?

  Wtedy sobie może przypomną o Syllabusie błędów.

  V. BŁĘDY DOTYCZĄCE KOŚCIOŁA I JEGO PRAW
  31. Należy całkowicie znieść, nawet bez porozumienia ze Stolicą Apostolską i mimo jej sprzeciwu, sądownictwo kościelne w sprawach doczesnych, czy to cywilnych czy karnych, dotyczących osób duchownych.

  No i może się wreszcie postawią. A jak nie, to paradoksalnie będzie to oczyszczenie kościoła, bo może z góry wyrzucą za burtę czarne owce, żeby ratować swoja skórę.
  W każdym razie czas ich spokoju definitywnie się kończy.

 73. Listwa said

  @ 53 JOK

  Czyn pedofilski jest zabroniony kodeksem karnym a nie cywilnym.

  Za czyn pedofilski konkretnego księdza nie może odpowiadać diecezja z kodeksu cywilnego. A odpowiada sprawca czynu z kodeksu karnego. Ten ksiądz jezli dopuścił sie gwałtu i porwania nie dokonał tego będąc pod nadzorem i kierownictwem przełożonego z diecezji. Art. 430. określa i dotyczy odpowedzalności za błedy i straty w przypadku wykonywania pracy zawodowej. Pedofilia nie jest pracą zawodową.

  Za szkody wynikłe z wypadku samochodoego który pan opisuje odpowada sprawca, czyli kierowca, jednak w wynku uregulowań ustawowych odpowiedzialniśc za straty przejał ubezpieczyciel na mocy zawartej polisy OC z chwila gdy sprawca podpisał oświadczenie, nie firma do której pan telefonował.

  W przypadku np. szpitali odpowidzalnośc w róznych krajach jest róznie ustawiona. Np. w GB odpowiada nie szpital a lekarz. Lekarze przenosza odpowiedzialność na ubezpiezycieli zawierająć polise OC.

  W Polsce za szkody wynikłe z błędów lekarzy jako „bład w sztuce” odpowiada szpital.
  Ale za szkody wynikające z czynu zabronionego przez kodeks karny odpowiada sprawca czyli lekarz.

 74. Listwa said

  Ad 73

  Kodeks cywilny daje możliwość zasądzenia kwot dla poszkodowanego za szkody lub zadośćuczynuenie również od sprawcy .

 75. ojojoj said

  Michalkiewicz troche zle sformulowal swoje mysli. Wine tutaj ponosza glownie rodzice. Z bardzo prostej zasady, oni sa numer 1 opiekunami swojego dziecka. Nie obchodzilo ich co dziecko robi, a jak dziecko jeszcze prowokowalo, to tak je wychowali (a wlasciwie nie reagowali kiedy trzeba bylo). Gdyby Michalkiewicz zamiast „13-latki” wstawil „jej matke” ktora pozwolila na to wszystko, nie byloby szumu, a raczej szum bylby troche inny. Tak, uwazam ze matka wiedziala dokladnie co jest grane i powinna siedziec w celi obok tego pedofila. Odszkodowanie wtedy tez by troche inaczej wygladalo. Wyglada na to ze matce kazano milczec i powtarzac w kolko „nie wiem” i cala wine zwalic na zakon. Sedzia ktory olal przeswietlenie rodzicow (albo zrobil to specjalnie), tez powinien siedziec. Ale nie, trzeba udupic parafie i wydrzec troche kasy, bo jest okazja. Jak myslicie, ile z tego miliona dostanie poszkodowana a ile zgraja sadownicza? bo ze hieny typu onet, tvn, gw i reszta juz zarabiaja na tym „kakrocie” to chyba oczywiste. To wszystko smierdzi pod sam sufit budynku sadowego w ktorym wydano ten wyrok.

 76. Listwa said

  @ 76 Mariusz

  To sprostuj jeśłi tobie sie nie pomerdało i debilizmów nie wypisujesz.
  Wstyd to masz w gaciach

 77. marek13 said

  Hej! Dorzucam swoje przemyslenia po przeczytaniu artu i komentarzy. Zgoda na to, ze beda chcieli przywalic KK za tego zboczenca przebranego w sutanne. I z tego powodu zadziwia, ze Bractwo Chrysusowe nie wzielo na siebie moralnego obowiazku zadoscuczynienia ofierze. Rozpierdala mnie psychicznie to, ze Ci, ktorzy maja glosic o milosci blizniego dokonuja takich czynow. Byloby lepiej dla KK, jakby tego cwelucha nabito na pal i wczesniej obdarto ze skury- ot,taka starotestamentowa sprawiedliwosc.
  Moja Matka pracowala latami we Wroclawiu w zakonie Misjonarzy Oblatow. Czesto wpadalem pomoc: mylem podlogi na pietrach, schody, przenosilem ciezkie pakunki, itp. Ksiezy bylo kilkunastu, rozmawialismy, czasem zjedlismy obiad, atmosfera spoko. W przeciagu tych kilku lat nie zaobserwowalem niczego nienormalnego, jeden ksiadz mnie dziwil, bo jaral fajki na korytarzu.
  Moja psyche domaga sie dla tego pozytywnego wspomnienia przebywania w klasztorze, aby ten skurwysyn przebrany za ksiedza skonczyl na palu.
  Pozdrawiam Gajowego i jego Zaloge!

 78. Roman K said

  Panie Stanislawie…dzieci 13 letnie…owszem…ja rozumiem oburzenie panow….ale to co poruszyl pan Michalkiewicz jest- widze- dla panow niezrozumiale. Pan Stanislaw reaguje- jako prawnik…dobry prawnik! Jego poprostu szlag trafil w reakcji na cos takiego ..co wywinal tzw polski sad….
  Musi pan rozpiac pare spraw ,ktore zwiazano w jeden zydowski paragraf,,,,

  Ale po koleji….w moim ogromnym miescie…w zaleznosci ,gdzie sie wjedzie…widzi sie rozne swiaty…. Otoz mialem projekt w srodku dzielnicy nazwijmy to rozrywkowej….zupelnie nie rozrywkowy, bo typowa robota utility..stacja pomp…ale w srodku burdeli…. Zazwyczaj cicho- bo pracujemu,y kiedy businesswomen spia….ale zdarzylo sie ,ze musielismy podlaczac wieksze zasilania i pracowac pozna noca….
  Wtedy podeszly malolaty oferujac uslugi….poniewaz byly namolne i napastliwe..do tego wulgarne i chamskie..przeszkadzaly w robocie..podjechelm I poprosilem policjantow ,zeby je usuneli…ci zaregowali natychmiast I …wsadzili je wszystkie do paki…probowaly uciekac ,ale na wysokich obczasach- jak szczudla nie mialy szans:-)))
  Za jakies 2 godz wrocii policjanci…I pytam ich po ile one mialy lat???? I sierzat mowi mi ,,nie uwierzysz…najstarsza ma14 lat,,najmlodsza 11……..
  Jak pan widzi sa dzieci I ….dzieci….
  Mnie raczej interesuja dorosli ludzie..i widzi pan sa ludzie …I tacy, jak ten upadly ksiadz…. Jesli ja siedzialbym w Lawie , sprobowalbym dociec , czy jedno drugiego nie bylo warte….
  PO drugie…w polskim prawie obowiazuje zasada ..nullum crime sine culpa!!!!! Nie ma czegos takiego- jak culpa billite….co w amerykanskim prawodawstwie wprowadzili zwolennicy Talmudu, jako tzw Tort Littigation….co wprowadzono nie po to- zeby karac ..ale lupic kogos innego za czyny zupelneiprzez kogos innego popelnione- tylko dlatego ……ze on ma pieniadze, a przestepca nie… TO owocuje tym, ze sedziowie zadaja osdszkodowan dla ofiary od producenta nozy , za to -ze byly nimi porzniete…..starej zydowce przyznaje odszkodownei za polanie przyrodzonka goraca kawa…i zmusza do placenia odszkodowania producenta maszyn zaparzaczy komercyjnych…..
  Tzn, Wyobrazmy sobie taka sytuacje , ze upadly ksiadz, po odsiedzeniu czesci wyroku..wychodzi no wolnosc, zeni sie ze swoja ofiara..badz nie , ale w konkubinacie i zyja sobie spokojnie i szczesliwie na koszt Towarzystwa Chrystusowego….ktorego czlonkowie wybrli celibat…. a placa za czyny lubiezne, ktory nigdy nie popelnili…..
  Jak takie cos moze pan nazwac …sprawiedliwoscia??????

 79. jok said

  73 Listwa
  „Czyn pedofilski jest zabroniony kodeksem karnym a nie cywilnym.””

  Niemniej koncentrujemy się tu wyłącznie – jak mi się zdaje 🙂 – na procesie cywilnym: poszkodowana kontra Towarzystwo Chrystusowe. Teraz padło rozstrzygnięcie w sądzie apelacyjnym i to jest tematem felietonu i dyskusji.

  Proces karny odbył się ileś lat wcześniej, Robert B. został skazany i już odsiedział. I nikt tego raczej nie kwestionuje, tj. nikt nie dąży do rewizji procesu karnego, a jeśli nawet ktoś taki jest, to nie jest to temat felietonu.

  Cytat:
  „Poza sprawą karną poszkodowana kobieta wytoczyła proces także Towarzystwu Chrystusowemu dla Polonii Zagranicznej, do którego należał ksiądz Roman B. Sąd Okręgowy w Poznaniu, w styczniu tego roku, zasądził od zgromadzenia na rzecz kobiety milion złotych zadośćuczynienia i 800 zł miesięcznie dożywotniej renty.
  We wtorek Sąd Apelacyjny w Poznaniu utrzymał w mocy orzeczenie sądu pierwszej instancji w odniesieniu do kwoty zadośćuczynienia orzeczonej przez Sąd Okręgowy. „

 80. jok said

  73 L cd
  czyli mówimy o pieniądzach zasądzonych od TCh w procesie cywilnym, na podstawie przepisów kodeksu cywilnego.
  Obszar omawianej sprawy działania to mniej więcej: odpowiedzialność cywilna „przełożonego” za „czynności podwładnego”.

  Nie mówimy tu o odpowiedzialności karnej. Skazany już został skazany i odbył karę. Nikt ani w tamtym procesie karnym, ani teraz (kiedy już zresztą i tak karnie wszystko zakończone), nie starał się udowadniać TCh, jakiegoś sprawstwa kierowniczego:), podżegania itd itp….

 81. MACIEJ said

  „My, Chrześcijanie, nawykliśmy zwyciężać środkami klęski” ( ks. Curizio Nitoglia).

  Dokładnie tak, jak Jezus Chrystus, zwyciężył na Krzyżu – szatana. I dlatego Ten Jezus Chrystus – jest naszym Bogiem i Panem.

  Chrześcijaństwo jest religią, która wyznaje wiarę w Bóstwo Jezusa Chrystusa ( a nie w jakieś anty-chrześcijańskie „intelektualne rzygowiny”, wypluwane co jakiś czas przez rabiniczną, psychologicznie zdemolowaną hołotę), której słuchają „rzesze” – uległe iluzji, że mogą być – „tak jak bóg”.

  Jedni – warci – drugich.

 82. Boydar said

  „… co wywinął tzw. polski sąd …” – Kolega Kafel Roman

  Mówiłem, że jest doskonała okazja by milczeć, raz w życiu posłuchaj Pan wroga.

  Co wywinął ? Pokazał że gów.no może. Posadził al Capone … za podatki. Bo za rzeczywiste przestępstwa NIE MÓGŁ.
  Czy „księdza” na okrągło pilnować ma sąd czy jego macierzystość ? Macierzystość miała to w dupie ! Miała !!!
  Proszę udowodnić, że nie wiedziała. W tamtym miejscu i w tamtym czasie. I potem też, zanim gówna wybiły.
  Ktoś pacjenta do seminarium przyjął, ktoś go obserwował, formował, zdecydował o wypuszczeniu do ludzi. Ktoś wyposażył go w narzędzia, kompetencje i określoną samodzielność. Zachowując pełnię kontroli.
  Jak Małkowski (!) bałaknął nie po myśli, już następnego dnia wylądował na stercie węgla. Można było ? Można.

  Kolego Kafel, powtarzam, milczmy, bo nas zakopią.

 83. Listwa said

  @ 79/80 jok

  Podstwą w tej konkretnej sprawie jest czyn pedofllski, który podpada pod prawo karne. Za ten czyn odpowiada sprawca, czyli konkretny ksiądz.
  Oprócz odpowiedzilności karnej moze być też odpowiedzilność cywilna, czyli odszkodowanie lub zadośćuczynenie z mocy kodeksu cywilnego.

  Ale w obu przypadkach zastosowanch kodeksów odpowiedzialnoąć spada na sprawcę, czyli konkretnego ksędza

  , a nie diecezje/korporacje prawnikow/lekarzy/kółka wędlarzy (co oznacza że wszyscy z diecezji odpowiadają finansowo i to jest niedopuszczlane, by np ludzie płacili za ogrzewanie i sprzątanie Kościoła a teraz z musza dokładać do tych funduszy bo trzeba płacić co miesiac 800zł renty).

  Sam fakt że ktoś jest księdzem./ lekarzem/wędkarzem/prawnikiem jest niewystarczające aby wszyscy księża/ lelkarze/wedkarze/prawnicy ponisili konsekwencje czynu jednej konkretnej osoby w tym wypadku 1000000zł i 800 zł renty dokonca zycia.

  Nie znam szczegółów tej sprawy i zdaje się uzasadnidnie jest utajnione, ale sądze że Strazburg uchyli ten wyrok.

  Wykonywanie czyności zawodoych pod nadzorem i kierownictwem i ewentualne szkody wynikłe z tej działalności podlegaja pod kodeks cywilny .

  Co jest ważne, czyny pracownika które są przestępstwem podlegajka pod kodeks karny, pracodawca nie ponosi odpowiedzialności za czyny karalne jedniego z pracowników. Jeli w jakikolwiek sposób brał udział , czynnie, podżeganie, tolerowanie , to również nie odpowiada za czyny pracownika , a wyłącznie za swoje adekwatnie do stopnia i sposobu popełnianego przestępstwa.

  Jestem ciekaw jak i na jakiej podstaie sad uznał współuczestnictwo diecezji w czynach pedofiliskich konkretengo kszuedza, bo tylko wtedy mógł zasądzić odszkodowanie
  .

 84. Listwa said

  Miało Być:

  Jeśli przedstawiciel diecezji będący przełozonym księdza pedofila w jakikolwiek sposób brał udział w procederze pedofilii, np. czynnie, podżeganie, tolerowanie , przemilczanie, to również nie odpowiada za czyny pracownika czyli tego ksiedza pedofila , a wyłącznie za swoje działania adekwatnie do stopnia i sposobu popełnianego przestępstwa. Czyli może odpowadać za nieudzielenie pomocy ofierze. Ale nie za czyn pedofilski kogoś innego. Tu jest zastosowana sprzecznza z prawem odpowiedzialniśc zbiorowa.

 85. Sebastian said

  Antykościelna kampania w Polsce przybiera na sile. Już nie tylko „artyści”, „sponsorzy” i promotorzy paszkwilanckiego filmu „Kler” biorą w niej udział, ale – coraz bardziej oficjalnie – sądy. Czy chcą by został powtórzony scenariusz ze Stanów Zjednoczonych? Czy chcieliby doprowadzić do osłabienia, a nawet bankructwa Kościoła, obciążając go bezprawnie za kryminalne zachowania niegodnych księży? Na to wygląda. Być może najpierw na tapecie znajdą się czyny mające faktycznie miejsce, a potem tylko „urojone”.

  Wyroki sądów w Poznaniu

  2 października w Poznaniu w Sądzie Apelacyjnym ogłoszono wyrok w sprawie odwoławczej o zadośćuczynienie dla 23-letniej kobiety, która około 10 lat temu była ofiarą przestępstwa pedofilii ze strony byłego już zakonnika Towarzystwa Chrystusowego. Sprawca dopuścił się tych haniebnych czynów wówczas, gdy ofiara miała około 13-14 lat i była uczennicą tegoż księdza, a potem jego „podopieczną” z woli rodziców. Roman B. odbył za te czyny karę 4 lat więzienia.

  Pokrzywdzona zgłosiła się do Justyny Kopińskiej, reportażystki z „Gazety Wyborczej”. Zobaczyła ją w telewizji i napisała o swoich doświadczeniach. Kopińska opisała jej historię, a czytelnicy mieli zebrać pieniądze na jej leczenie. Zgromadzenie zakonne też miało zaproponować pokrzywdzonej środki na terapię, ale ona wolała drogę sądową. Jest wspierana przez lewacką fundację.

  Powódka pozwała Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu i Dom Zakonny Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Stargardzie Szczecińskim o ochronę dóbr osobistych. Zażądała 3 mln złotych zadośćuczynienia i dożywotniej renty w kwocie 2500 zł miesięcznie z tytułu niemożności podjęcia pracy oraz przeprosin w formie skierowanego do niej listu. Nie pozwała sprawcy. Sąd Okręgowy w Poznaniu (sędzia Anna Łosik) wyrokiem z dnia 22.01.2018 r. zasądził na rzecz powódki solidarnie od pozwanych 1 mln zł z ustawowymi odsetkami od dnia 23.01.2018 r, skapitalizowaną rentę w kwocie 16.000 zł z odsetkami od 19.05.2016 r. (to chyba data wezwania do zapłaty) oraz solidarnie od pozwanych po 800 zł miesięcznie od stycznia 2018 r.

  https://rebeliantka.neon24.pl/post/145877,wyrok-za-pedofila-kasa-i-antyklerykalowie-w-amoku

 86. rycho08 said

  Ludzie,
  zachowujcie się jak egzaltowane panienki, które pierwszy raz zobaczyły kutasa i mają o czym opowiadać.
  Osądzacie sprawę na podstawie wypowiedzi jakiejś dziewczyny, która złapała wiatr w żagle i chce trochę zarobić. Nie ma na to żadnych dowodów, tylko słowa które łykacie jak pelikany.
  Co potrafią gówniarze byłem świadkiem na basenie – klient zwrócił uwagę gnojkowi z domu dziecka za rozrabianie a ten po złości nagadał wychowawcy, że został molestowany. Natychmiast pojawili się antyterroryści rzucili faceta na beton zakuli w kajdany i siedział 3 m-ce.
  Niczego Was nie nauczył przypadek niejakiej krawczyk, czy wielu podobnych.

  Jest rzeczą niepojętą, żeby nie zauważyć niczego podejrzanego w zachowaniu dziecka, które przechodziło taką „gehennę”. Odbiera się rodzicom dzieci bo były okruszki na stole (to jest fakt) a nikt nie zauważył, że dzieciak był więziony i nieobecny w domu i szkole.

  ———–
  Tak właśnie jest.
  I tak mogło być w przypadku tej dziewczyny, przez wiele miesięcy gwałconej, bitej, poniżanej – i zarazem chodzącej do szkoły (!).
  Jej opowieści o „załamaniu psychicznym” czy próbach samobójstwa mogą być całkowicie zmyślone, a na pewno są trudne do weryfikacji.
  Admin

 87. jok said

  83, 84 List
  Cóż rozumiem, że podejście za wszelką cenę trzymać się swego, jest OK i pow8nienem dac sobie spokój.:)
  No ale jeszcze raz wpisze, oczywiście mając świadomość, że interlokutor będzie trzymał się pazurami tego co wczesniej przedstawil:), No bo jak inaczej..
  .
  Ad rem: nie ma tu dodatkowego ukarania sprawcy, skazanego w procesie karnym, nie ma dodatkowego zadośćuczynienia od sprawcy. Nie ma tu zastosowań kodeks kk.
  Piszę jaką jest sytuacja faktyczna, to jest jaka nie zachodzi, nie ma procesu karnego, nie ma procesu o odszkodowanie od sprawcy.
  Jest proces cywilny, wobec przełożonego tego co uczynił szkodę , na podstawie przepisów kc, o odszkodowanie od przełożonego za to że podwladny uczynił szkodę
  Ja i raczej większość sądzi, że to nie powinno mieć zastosowania w tym przypadku. Wszyscy komentują o wyroku w sprawie: ta kobieta kontra Towarzystwo Chr. Pewnie i Ty Interlokutorze się z tym zgadzasz. I to jest przedmiotem felietonu..
  Tylko Szanowny Interlokutor, tj. Listwa, dodał rozważania o niedopuszczalnosci karnego karania przelozonego za czyny podwladnego. A nie o tym jest felieton, nie tego dotyczył przewód sądowy.
  Dobra, z mojej strony kończę temat, bo do porozumienia, w tym akurat zakresie, raczej nie dojdziemy….

  ———
  Nie bardzo rozumiem, o co Panu chodzi.
  Admi
  n

 88. Piotr Bisek said

  Za Panem Romanem dodam dla naszych przyjaciol z Gajowki ze to dopiero POczatek w POlinie , dzialania smoka prawnego na bazie talmudu.Teraz uruchamieja przypadki najbardziej dotykajace uczuc kazdego wrazliwego czlowieka..Ale pozniej zabiora sie za producentow papierosow za to ze palacz dostal raka pluc.O poparzeniu goraca kawa co Pan Roman opisal,ale lista jest dluga i Pan Stanislaw ja poznal bedac w Stanach….Wszyscy co dorobia sie pieniedzy swoja uczciwa praca beda na celowniku tych co udaja prawnikow.Ta paranoja talmudyczna juz w Polinie jest i na tym forum widac jej oddzwiek

 89. Marucha said

  Re 83:
  Po prostu ma być, jak w USA.
  Nie płaci ten, co zawinił, tylko ten, z którego można ściągnąć pieniądze. Nieważne, jaki był jego związek ze sprawą.

 90. jok said

  Re 87 Wydaje mi się że opisałem jasno.
  Sprzeciw budzi rozstrzygnięcie procesu cywilnego, TCh ma płacić na podstawie przepisu kodeksu cywilnego, mówiącego mniej więcej, że przełożeni zlecając działania podwladnemu, mogą ponosić odpowiedzialność cywilną, jeżeli podwładny „nawali”. Jest jakby odpowiedzialność za podwladnego, ale tylko na poziomie cywilnum- odszkodowanie itp.
  Najczęściej dochodzi do takich procesów, gdy nie ma żadnego przestępstwa, tylko „fuszerka”.
  W procesie karnym Roberta B, który miał miejsce kilka lat temu nikt, łącznie z sądem, nie zamierzal oskarżać i nie oskarzal Tow Chr o współudział w przestepstwie.
  Można więc mówić, że zastosowano „odpowiedzialność zbiorowa”, tj. szefów za podwladnego, na podstawie przepisów kodeksu cywilnego.
  Niesłusznie zastosowano moim skromnym zdaniem, ale takie przepisy istnieją, i je zastosowano.
  Nie jest uprawnione-moim zdaniem-doszukiwanie sie, że zaszła „odpowiedzialność zbiorowa”, dywagujac na temat kodeksu karnego, bo nikt łącznie z sądem, tego nie stosował. Udowadnianie, że nie powinno być odpowiedzialności zbiorowej, bo TCh nie brał udziału w przestepstwie w rozumieniu kk, jest absolutnie niezasadne i wg mnie irracjonalne, przepraszam, ale staram się być bardzirj zrozumialym, to i „wyrazniej” stawiam ocenę.
  Zgadzam się, że Kościołowi przywalono, ale kodeksem cywilnym, nie karnym.

 91. gość said

  W PODWÓJNYM NELSONIE: co zrobić, gdy zawodzi mistrz?

 92. lolek said

  Never ending story…

  Informacja o opisanym raporcie ma już wiele lat.

  „Akty pedofilii wśród nauczycieli zawsze traktowane są jako indywidualne przypadki i nikt nie domaga się zreformowania całego systemu edukacji, podczas gdy sprawy dotyczące księży bulwersują opinię publiczną nawet po 20 latach i zawsze służą do zniszczenia wiarygodności Kościoła.”
  „(…)„gdzie są media?”. – Czy nie jest dla nich newsem, że ilość uczniów, którzy padli ofiarą pedofilii w amerykańskich szkołach publicznych jest sto razy większa niż ofiar księży?”

  http://www.bibula.com/?p=20065
  I dla pewności kopia artykułu:
  https://www.salon24.pl/u/salski/167816,100-razy-wiecej-pedofilow-wsrod-nauczycieli-niz-wsrod-ksiezy

 93. Boydar said

  A ilu powinno być pedofilów wśród księży ? No tak żeby było jeszcze przyzwoicie.

 94. Listwa said

  @ 87 Jok

  „Ad rem: nie ma tu dodatkowego ukarania sprawcy, skazanego w procesie karnym, nie ma dodatkowego zadośćuczynienia od sprawcy. Nie ma tu zastosowań kodeks kk.
  Piszę jaką jest sytuacja faktyczna, to jest jaka nie zachodzi, nie ma procesu karnego, nie ma procesu o odszkodowanie od sprawcy.”

  – i tu tkwi problem, bo odszkodowanie powinno być żądane tylko od sprawcy

  „Jest proces cywilny, wobec przełożonego tego co uczynił szkodę , na podstawie przepisów kc, o odszkodowanie od przełożonego za to że podwladny uczynił szkodę”

  – nie od przełożonego, bo jak podaje tez pan Sebastian @ 85, „Powódka pozwała Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu i Dom Zakonny Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Stargardzie Szczecińskim, Sąd „zasądził na rzecz powódki solidarnie od pozwanych 1 mln zł z ustawowymi odsetkami od dnia 23.01.2018 r, skapitalizowaną rentę w kwocie 16.000 zł z odsetkami od 19.05.2016 r. (to chyba data wezwania do zapłaty) oraz solidarnie od pozwanych po 800 zł miesięcznie od stycznia 2018 r.”

  Przełożony jest konkretną osobą, a nie Towarzystwem lub Domem zakonnym.

  „Tylko Szanowny Interlokutor, tj. Listwa, dodał rozważania o niedopuszczalnosci karnego karania przelozonego za czyny podwladnego

  – prosze przeczytac raz jeszcze, niedopuszczalne jest ściganie Domu zakonnego za czyn karalny konkretnego człowieka oraz niedopuszczalne są roszczenia cywilne za czyn konkretnego człowieka. Konsekwencje ma ponosić sprawca a nie wszyscy w koło którzy mili jakiś z nim związek. Chyba ze konkretnym innym osobom udowodni sie jakikolwiek uczestnictwo.

 95. Stan said

  Brawo Szanowny Panie Boydar.
  Bardzo proste pytanie, a świadczy o Pana poziomie intelektualnym
  i o całkowitym wypaczeniu i zezwierzęceniu wielu osob piszacych na ten temat..
  Ja zawsze w Pana wierzyłem.

  Napisze też prosto.
  Kościół Katolicki wraz z Watykanem jest całkowicie w bagnie i aby to wszystko wyczyścić i uzdrowić
  to trzeba wymienić cala świtę od góry począwszy.
  Nikt tego nie zrobi, bo nie jest w stanie.

  Parafie Polskie, biedne przygotujcie się na całkowite bankrutctwa, jakie zajda w następnych latach,
  za wypłacanie zgodnie z prawem polskim zadośćuczynienia dla osób poszkodowanych.Ucieczki nie bedzie.

  Panie Marucha proszę natychmiast zamknąć ten temat, mam takie materiały obciążające Kościół
  Polski i Watykan, ze co niektórzy mogliby dostać zawalu.
  Robić tego nie chce.
  Pozdrawiam

 96. Listwa said

  @ 90 Jok

  „TCh ma płacić na podstawie przepisu kodeksu cywilnego, mówiącego mniej więcej, że przełożeni zlecając działania podwladnemu, mogą ponosić odpowiedzialność cywilną, jeżeli podwładny „nawali”. Jest jakby odpowiedzialność za podwladnego, ale tylko na poziomie cywilnum- odszkodowanie itp”

  – jeśli np. hydraulik przyszedł do miszkania klienta wykonac wymianę wanny a przy tych czynnościach uszkodził drzwi to przepisy KC pozwalają zasądzic od niego odszkodowanie jako pokrycie kosztów naprawy drwi. Jeśłi ten hydraulik przyszedł jako podwładny i zatrudniony przez firmę oraz pracował pod nadzorem i kierownictwem kogoś z ramienia firmy, to KC nakazuje żądać odszkodowania od firmy a nie tego hydraulika.

  Ale jeśłi ten hydrulik w trakcie prac wymiany wanny zdenerwował sie i zabił motkiem klienta, to za ten czyn karalny odpowiada ten konkretny hydraulik jako sprawca czynu. Nie kierownik z ramienia firmy kierujący pracami i nie firma prowadza pracę. Czyn zabicia młotkiem nie miał nic wspólnego z charakterem prowadzonych prac i hydraulik nie otrzymał polecenia zabicia młotkiem klienta. A jeśłi zabił to kwalifikacja czynu jest na kodeks karny i nie ma zastpsowania kodeks cywilny dotyczący koniecznoci naprawy wyrządzonych szkód mieszczących sie w ramach zlecenia wymiany wanny.

  „Nie jest uprawnione-moim zdaniem-doszukiwanie sie, że zaszła „odpowiedzialność zbiorowa”, dywagujac na temat kodeksu karnego, bo nikt łącznie z sądem, tego nie stosował. Udowadnianie, że nie powinno być odpowiedzialności zbiorowej, bo TCh nie brał udziału w przestepstwie w rozumieniu kk, jest absolutnie niezasadne i wg mnie irracjonalne”

  – zachodzi sprzeczna z prawem odpowiedzolnoiść zbiorowa. Jest tak dlatego, ze czyn pedofilski popełnił konkretny człowiek. Został on skazany i odbył karę. Powódka powołując sie na ten czyn, tego konkretnego człowieka, na konkretny wyrok skazujący, domaga sie na podstawie kodeksu cywilnego od Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu i Dom Zakonny Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Stargardzie Szczecińskim (a nie od sprawcy czynu i też nie od konkretnych przełóżonych ) 1 000 000 zł i dożywotniej renty 800 zł.miesiąc.

  Czyli obciązeni są wszyscy z Towarzystwa i Domu zakonnego. Nikt poza sprawćą czynu nie został oskarżony i skazany i płacic mają.

 97. Boydar said

  Jak mój sąsiad nie posypał w lutym chodnika to mu Straż Miejska wrąbała mandat, a przecież chodnik jest prezydenta Żuka. Ale od tamtej pory już sypie, nawet prognozę sprawdza.

 98. Stan said

  Oto właśnie chodzi Panie Boydar, problem w tym, że czasu co niektórzy nie mają, za późno,
  a teraz nawet sypanie niektórym nie pomoże i płacić trzeba będzie.

 99. Listwa said

  @ 97 Boydar

  Bo są przepisy zobowiązujące do oczyszcania chodnika przed swoją posesją. Nie ma natomiast przepisów zobowiązująch 99 osób ze Stwowarzyszenia lub Firmy do odpowiedzialnialności karnej i cywilnej za czyn zabroniony kodeksem karnym 1 osoby.

 100. andzia said

  re:Listwa
  Ktoś tu podał link do Rebeliantki na NEonie. Ona rozmawiała chyba z rzecznikiem sądu. Dużo się nie dowiedziała, ponieważ nie było ustnego uzasadnienia wyroku, ani podania jego motywów. Z jej wpisu na portalu wynika, że zastosowano art. 430k.c. z którego wynika, że ten, kto na własny rachunek powierza wykonanie czynności osobie, która przy wykonywaniu podlega jego kierownictwu i ma obowiązek stosowania się do jego wskazówek, ten jest odpowiedzialny za szkodę wyrządzoną z winy tej osoby przy wykonywaniu powierzonej czynności. Umowy o pracę z księżmi i katechetkami podpisuje dyrektor szkoły na podstawie skierowania biskupa diecezjalnego. Tak wynika z rozporządzenia MEN w sprawie zasad organizowania nauki religii w szkołach. Skoro nie zna się stanu faktycznego nie można deliberować, ale na podstawie ogólnie znanego stanu faktycznego, nie można było zastosować tego przepisu w tej konkretnej sprawie. Ksiądz podlegał kierownictwu dyrektora szkoły i musiał się stosować do jego wskazówek odnośnie czasu pracy i rozkładu zajęć- tak jak inni nauczyciele.
  Przepis ten konstruuje odpowiedzialność na zasadzie winy, która może być umyślna (sprawca -TChr ma zamiar popełnienia przestępstwa albo nieumyślna tj. lekkomyślność lub niedbalstwo).Winę i związek przyczynowy między działaniem sprawcy a szkodą musi udowodnić poszkodowany. Jest to szerokie zagadnienie i nie nadaje się na wpis na blogu.
  re 90
  „Niesłusznie zastosowano moim skromnym zdaniem, ale takie przepisy istnieją, i je zastosowano.”
  Fakt, że przepisy istnieją nie oznacza, że można je stosować wedle widzimisię. Niewłaściwe zastosowanie przepisów może być podstawą kasacji.

 101. Boydar said

  Panie Listwo Pragmatyczny. Sąd jebnął TCh nie za to co TCh zrobiło, tylko za to czego nie zrobiło. A czego my, wierni, a nie jakieś tam „prawo”, bezapelacyjnie od nich oczekiwaliśmy. Mimo wszystko oraz jednakże, będzie Pan łaskaw rzucić okiem na art. 2 i 6 KK. A może zechce Pan wykazać, że TCh nie ma obowiązku pilnowania wychowanych przez siebie pedałów i pedofili ? Jeśli tak, to śmiało, przecież nikt głowy Panu nie urwie.

  Uzasadnienie sądu mnie średnio interesuje, uzasadniają jak OP oczekuje. Tu solidaryzuję się ze starą Pawlaczką, bo jestem mściwy Chacheł.

  Przypuszczam też, że najbardziej zbulwersowany sytuacją jest sam Chrystus i jak się spodziewam, „coś” z tym pewnie zrobi.

 102. Boydar said

  Przepraszam, źle pamiętałem; nie art. 2 i 6 tylko art. 6 § 1 i 2. Oczywiście KK.

 103. Listwa said

  @ 101 Boydar

  Dlaczego taki wyrok to inna sprawa, ale sam wyrok jest do uchylenia, bo jest bardziej polityczny i propagandowy niz prawny.
  Trzeba znac pozew i uzasadnienie wyroku żeby cos więcej powiedzić .. i komentować.

  „A może zechce Pan wykazać, że TCh nie ma obowiązku pilnowania wychowanych przez siebie pedałów i pedofili ?”

  – nie mam zamiaru zbytnio wysilac sie w obronie modernistycznych dzieł. Ale TCH nie są mocno negatywni. Ale pan w ramach pracy domowej może np. śledzic czy ks. Bortkiewicz przycichnie, przynajmniej przed wyborami.

  „Europosłom PO nie powinno się „dać kury szczać prowadzić”, a miejsce burmistrza Wadowic jest w szambie – m.in. za te wypowiedzi ks. Paweł Bortkiewicz z Wydziału Teologicznego stanie przed komisją dyscyplinarną UAM. Duchowny nigdy nie został upomniany przez władze swojego zgromadzenia. Ale jako że jest również wykładowcą na Wydziale Teologicznym UAM, stanie teraz przed działającą na uczelni komisją dyscyplinarną. Jej członkowie wezmą m.in. pod uwagę jego wypowiedzi na temat europosłów PO, którzy poparli rezolucję Parlamentu Europejskiego krytykującą Polskę”

  http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,22869754,ks-bortkiewicz-stanie-przed-komisja-dyscyplinarna-uam.html?disableRedirects=true.

  .

 104. Listwa said

  @ 101 Boydar

  . że TCh nie ma obowiązku pilnowania wychowanych przez siebie pedałów i pedofili ?

  – ma obowiązek pilnować, ale to nie oznacza że ma odpowiadac zbiorowo za czyny karalne pedofila.

 105. Boydar said

  @ Pan Stan

  Ma Pan „… materiały obciążające Kościół Polski i Watykan …” czy śpionów udających duchownych katolickich ? Bo to może być jednak pewna różnica, jak przypuszczam.

 106. Listwa said

  @ 101 Boydar

  Jeden komentarz się jescze nie ukazął .

  6 tylko art. 6 § 1 i 2. Oczywiście KK

  – te przepisy równiez dotycza tylko sprawcy , czasu i miejsca czynu i zaniechania.

 107. Listwa said

  @ 100 andzia

  Wyrok zawsze jest z ustnym uzasadnieniem. Nie było pewnie pisemnego uzasadnienia. ono jest istotne co do oceny i możliwości uchylenia wyroku.

  art 430 możnaby zatosować, gdyby ten skazany ksiądz prowadził zajęcia z ramienia zakonu z dzićmi i np. krzyknął co wywołałoby niezamierzone pęknięcie bębenka w uchu jednego z dzieci. Ale w przypadku pedofilii nie Bo to czyn zamierzony i karalny KK oraz wtedy nie odpowiada przełożony a tylko sprawca czynu.

  Jest słuszne pytanie dlaczego przełożony w szkole nie odpowiada i dlaczego na szkołe nie nałozono 1 000000 i 800 żł.,
  jesli juz przjęto taki tryb. Odpowiedzą że taki a nie inny było pozew.

  „Winę i związek przyczynowy między działaniem sprawcy a szkodą musi udowodnić poszkodowany”
  – tam też jest obszerne zagadnienie oszacowania pienięznego szkód. Stad pytanie dlaczego akurat milion zł i 800 do końca życia

  Ona ponoc oparła sie o naruszenie dóbr osobistych.

  „Fakt, że przepisy istnieją nie oznacza, że można je stosować wedle widzimisię. Niewłaściwe zastosowanie przepisów może być podstawą kasacji.”

  – oczywiście , nie mozna też stosować nieuprawnionej interpretacji

 108. Boydar said

  No i jak im szło, to pilnowanie ? Panie Listwo ? Bo z komunikatu TCh wynika, że po wszczęciu śledztwa zdecydowali się go pilnować zdalnie, konkretnie w Anglii. Tyle że im nie wyszło.

  Panie Listwo, Pan wie lepiej ode mnie, kto i kiedy „klepnął” TCh.

 109. ojojoj said

  Tak jak RomanK powiedzial, Michalkiewicz odniosl sie do wyroku sadu, a nie do tej dziewczynki, ksiedza czy rodzicow. Michalkiewicz potepil wyrok i tych dziadow w togach z lancuchami na szyji. Ale lewacy jak zwykle wykrecili kota ogonem.

 110. Boydar said

  Może wie Pan także po co.

 111. Listwa said

  @ 107 Boydar

  To pan Stan ma wszelkie materiały.

 112. ojojoj said

  Powino byc tak, ci co popieraja ten milion odszkodowania i 800 do konca zycia, powinni sie zrzucic i placic. Ciekawe ilu by wtedy tych krzykaczy zostalo. Mam wrazenie ze nikt,

 113. Boydar said

  Panie Listwo, ta cała sprawa, przynajmniej w zakresie nam wiadomym, jest wisienką na torcie. I zaczyna powoli zahaczać o rzeczy straszniejsze niż pedofilia.

  Coś Panu powiem, jak Chacheł Polakowi. Ja bym się nie odważył nazwać domu zakonnego TCh. Mimo że sumienia z urzędu nie posiadam ani przyzwoitości.

 114. Boydar said

  Pan Stan to ma wydruki z „Fucktu”.

 115. Boydar said

  Idę lulu, dobrej nocy.

 116. lewarek.pl said

  Panie Stan,
  rozumiem Pana oburzenie czynem księdza i współczucie dla ofiary. Każdy z nas tak ma. Michalkiewicz na pewno też.
  Ale wyżywając się na nim i dając upust swoim emocjom pisze Pan OBOK tematu, a nie na temat. Bo temat jest taki: rusza mechanizm niszczenia Kościoła w Polsce i jednym ze sposobów jego uruchomienia jest próba obciążenia instytucji kościelnej odpowiedzialnością finansową za kryminalny czyn jednego z jej członków. Za przestępstwo konkretnej osoby odpowiadać ma cały Kościół. Wbrew prawu, które obowiązuje w Polsce. I tak ma już zostać: pojawią się liczne zastępy wykorzystanych panienek, młodzieńców i innych płci, posypią się piękne wyroki o odszkodowania z Kościoła. Właśnie z Kościoła, bo od szkół, zakładów poprawczych, stowarzyszeń sportowych i kulturalnych pracujących z młodzieżą, gdzie przypadków pedofilii i seksualnych napaści jest multum, nikt odszkodowań nie żąda. O tym był felieton Michalkiewicza, a nie o tym czy księdzu i dziewczynce było razem dobrze czy źle i czy należy to popierać czy ganić. A Pan próbuje zwekslować opinię Michalkiewicza na te tory.
  Chociaż jak się uda zacząć grabić Kościół to wszystkie te instytucje, które wymieniłem, też nie będą bezpieczne. Bo w ostatecznym rezultacie liczy się kasa, misiu, kasa.
  No, na pewno gminy żydowskie zostawią w spokoju.
  Powtarzam: chodzi o wprowadzenie prawnego precedensu, sprzecznego z polskim prawem, ale umożliwiającego – dokładnie tak jak się to dzieje w USA – grabienie Kościoła. Na początek.
  Niech Pan – i paru innych zapalczywców – postara się zrozumieć o co biega. I niech Pan da sobie spokój z pisaniem OBOK, bo wprowadza Pan materii pomieszanie, zupełnie jakby Pan też chciał przywalić Kościołowi, chociaż uważa się Pan za człowieka religijnego.

 117. Stan said

  CRIMEN SOLLICITATI

  Tajny dokument Watykanu z 1922 roku, który nakazywał ukrywanie pedofilii pod groźbą ekskomuniki
  obowiązywał do 2001 roku — teoretycznie.

  W praktyce w Polsce dopiero od 2013 roku Kościół zaczął „robić cos” z problemem pedofilii
  (powołał koordynatora ds. dzieci i młodzieży, zorganizował konferencje i msze pokutna).

  „Prawo kanoniczne powstało po to, aby służyć biskupom i papieżom”.
  Jest bezużyteczne — ks. Thomas Doyle ekspert prawa kanonicznego.

  Do 2001 roku prawo kanoniczne nie tylko, nie karało pedofilów w sułtanach, lecz ich chroniło na mocy tajnego
  dekretu watykańskiego Crimen Sollicitations (przenoszenie z parafii do innej parafii, milczenie, piętnowanie ofiar i straszenie ekskomunia).

  W sadach kanonicznych kary wymierzone są tylko tym duchownym, wobec których zapadły wyroki
  w sadach świeckich lub tym których ofiary zgłosiły się do sądów kanonicznych.
  Niestety do niedawna osoby zgłaszające się do kurii (sady kanoniczne) nie były traktowane z szacunkiem
  i wielu spraw po prostu nie rozpoczęto.

  Tajna Instrukcja Crimen Sollicitationis przestala obowiązywać teoretycznie w 2001 roku, ale w Polsce praktycznie do 2013 roku
  trudno było o proces kanoniczny. Dopiero od zeszłego roku sprawy się ruszyły i procesy kanoniczne są faktycznie prowadzone.

  !!!! Kościół Polski do dnia dzisiejszego nie sporządził wytycznych dotyczących
  postępowania wobec ofiar pedofilii klerykalnej, mimo nakazu z Watykanu.

  KARA

  1. Osoba duchowna, która dopuściła się czynów pedofilnych podlega karze wg:
  – prawa świeckiego
  – prawa kanonicznego

  2. Osoby, które ukrywały pedofilów i nie reagowały na krzywdę małych dzieci w Polsce, nie podlegają karze.
  W krajach, w których Kościoły oczyściły swe szeregi z pedofilów trwa batalia o to, aby ci, co ich ukrywali, również ponieśli kare
  (np. w USA i Wielkiej Brytanii — organizacje tych krajów naciskają na ONZ, aby ten naciskał na… Watykan).

  Kary w Prawie Świeckim (dotyczące pedofilii).
  W postępowaniu karnym lub cywilnym.
  – kary wiezienia / pozbawienia wolnosci
  – kary w zawieszeniu
  – obowiazek przeprosin i rekompensaty finansowej dla osoby poszkodowanej, zarówno przez oprawce, jak i kościół

  Jak widać z tych materiałów Kościół w Polsce ma szczególne „tradycje” w pielęgnowaniu i tolerowaniu życia pedofilów.
  Osoby, które ukrywały pedofilów i nie reagowały na krzywdę małych dzieci w Polsce nie podlegają karze.

  Czy to wszystko, co zrobił Kościół jako instytucja i robi dalej ma cos z zasadami wiary chrześcijańskiej, miłością bliźniego,
  ochrony niewinnych dzieci i głoszeniem prawdy Bożej i Jezusa do czynienia???

  NIE, NIE, NIE

  Proszę mi nie pisać, że ja atakuje Kościół.
  Kościół Katolicki może przetrwać tylko i jedynie, jeśli sami wierni nie badą tolerować barbarzyńskich zachowań duchownych.
  Wszyscy biskupi w Polsce powinni zacząć od siebie i robić codzienne pokuty, pokuty za popełnione świadomie grzechy.

  I pomyśleć, ze w Indiach dzieci są o bardziej prawnie chronione przed pedofilami (podlegają kerze śmierci od 2018) niż w „katolickiej” Polsce. Ja sam po przeczytaniu tego czuje się zdruzgotany, lecz na szczęście moja wiara, to Bóg w moim sercu.
  Politycy w Polsce w tej bagnistej, śmierdzącej sprawie tez mają dużo za paznokciami ku..r..wa ma..c.
  Reka rękę myje.

 118. Roman K said

  PANIE BOYDAR …MILCZENIE JEST ZLOTEM…tchorzy!

  Panie JOK… MAM NADZIEJE Z,ZE PAN NEI SKONCZYL ZADNYCH STUDIOW PRAWNICZYCH W pOLSCE…ALE JESLI TAk…TO- To CO wyprawia sie w polskich sadach mnie wcale nie dziwi.
  Czy pan rozumie co napisalem panu Stanowi????

  W procesie cywilnym moze pan dochodzic roszczen wynikajacych ze zobowiazan i relacji regulowanych prawem cywilnym…. Tu mowimy i o nawiazce wynikajacej z processu karnego….widzi pan roznice????
  Wg panskich rozmazow intelektualnych ,,bedzie pan probowal udowodnic w sadzie… ze Przeor Chrystusowcow zlecil gwacenie nieletniej podleglemu mu ksiedzu???
  Panie ..walnij sie pan w leb o kant kondeballa…..

 119. W sprawach gwałtów i pedofilii każdy, kto oskarża winien być przebadany przy pomocy wykrywacza kłamstw. Oskarżony także.

 120. Boydar said

  A może Michalkiewicz ma jednak jakiś cel powtarzając nam jak mantrę „kiedy Padyszachowi wiozą zboże, kapitan nie troszczy się, jakie wygody mają myszy na statku” ?

  Myszy to my. Kapitan, wiadomo, ten który sprawuje rzeczywistą władzę. Statek to życie, pewnie to a później i tamto. Zatem czym jest zboże ? A kim Padyszach ?

 121. simar said

  Art. 430. Kodeksu cywilnego
  Kto na własny rachunek powierza wykonanie czynności osobie, która przy wykonywaniu tej czynności podlega jego kierownictwu i ma obowiązek stosować się do jego wskazówek, ten jest odpowiedzialny za szkodę wyrządzoną z winy tej osoby przy wykonywaniu powierzonej jej czynności.

  Jeżeli ten przepis został zastosowany, a ten jurny ancymon był nauczycielem w szkole i w szkole złowił dziewczynkę, występował jako nauczyciel religii, to odpowiedzialność powinna spoczywać raczej na szkole, dyrektorze szkoły, Skarbie Państwa. To szkoła powierzyła czynności nauczyciela religii zakonnikowi, na mocy odrębnych przepisów o nakazie współpracy z Kościołem katolickim. Wobec poszkodowanej odpowiedzialność powinna ponosić szkoła (Skarb Państwa) z ewentualnym regresem szkoły wobec zakonu.

  Uczeń szkoły nie ma żadnych relacji prawnych z organizacją, która wysłała do szkoły swojego przedstawiciela jako nauczyciela. To wewnętrzna sprawa szkoły.

  Teraz szkoły organizują zajęcia z zawodowymi zboczeńcami. Jeśli taki „nauczyciel” coś nabroi w szkole, to też odpowiedzialna jest szkoła, bo to ona „udostępniła” dzieci zboczeńcowi, a nie organizacja zawodowych zboczeńców.

 122. Boydar said

  Szkoła generalnie ma gów.no do powiedzenia. Musiałby twardo postawić się dyrektor, podając jeszcze twardsze argumenty. Ale on zazwyczaj należy do ZNP w taką opcję wyposażony nie jest.

 123. Listwa said

  @ 117 Stan

  Panie Stan weź się pan nie kompromituj.

 124. Listwa said

  @ 121 Simar

  Ten Art. 430. reguluje i przede wszystkim chroni pracownika przed konsekwencjami decyzji wydawanych przez kierownika, w przypadku gdy „przy wykonywaniu tej czynności podlega jego kierownictwu i ma obowiązek stosować się do jego wskazówek”.

  Żeby nie było tak że kierownik wydaje polecenia a gdy skutkują one zwłaszcza poważnymi konsekwencjami wszystko zwala na pracownika którym kierował.

 125. Listwa said

  ad 124

  I nikt chyba nie chce powiedzieć, że pedofilia jest to czynność zawodowa wykonywana pod nadzorem i kierownictwem przełożonego. Jest to działanie skryte utajnione, nielegalne mające zaspokoić żądze. Czyli nie kwalifikuje sie pod dyspozycje art. 430

  ——
  CELNE!!!
  Admin

 126. Listwa said

  A TCH jeśłi chce się bronic to powinno na pierwszym miejscu zarzucić wyrokowi i sądowi wydanie wyroku dyskryminacyjnego. Potem przejsc do treści przepisów i ich interpretacji oraz wykładni zgodnej z zasadami praworządności.
  By na ich podstaie wykazac że wyrok został wydany bez regulacji prawnej oraz w sposób sprzeczny z obowiązującym systemem prawnym.

 127. Marucha said

  Panie Stan,
  Ktoś to musi w końcu powiedzieć.
  Pan doskonale pełni rolę pożytecznego idioty, choć intencje ma Pan chyba szczere.

  Pan w ogóle nie rozumie, o co idzie gra – i choć jestem więcej niż pewny, że Pan tego nie zrozumie także po moim wpisie – krótko się na jej temat wypowiem.

  Tym łajdakom wcale nie chodzi o dobro dzieci i trzeba być naiwnym idiotą, żeby w to wierzyć. Gdyby istotnie byli nim zatroskani, zajęli by się w pierwszym rzędzie środowiskami, gdzie pedofilia NAPRAWDĘ jest powszechna: szkoły, przedszkola, kluby sportowe, środowiska „duchownych” żydowskich, Bruksela itd.itp.

  Tym łajdakom chodzi o dowalenie Kościołowi i o wyciągnięcie od Kościoła pieniędzy na zasadzie uznanej ad hoc odpowiedzialności zbiorowej. Dojdzie wkrótce do tego, że Kościół będzie płacił miliony za każde przestępstwo dokonane przez ochrzczonego człowieka.

  Pan się wpisuje w ich taktykę.

  Jak powiedziałem, nie podejrzewam Pana o złe zamiary, o celowe szkodzenie Kościołowi. Podejrzewam Pana o naiwność i głupotę.

 128. simar said

  @ 124 Listwa

  Tak, ale podobno ten artykuł był zastosowany. Jeśli tak, to całkowicie błędnie bo dziecko w szkole nie ma żadnych relacji z żadnym zakonem, tylko ze szkołą. Szkoła może mieć regres do zakonu. To bez sensu.

  Jakby Biedroń, lub jego kolega, obmacywali dzieci w szkole albo nawet po szkole, to wina leży po stronie szkoły bo zboczeńcy dostali dostęp do dzieci dzięki szkole. Czekać trzeba na pisemne uzasadnienie.

  ——–
  Wina leży przede wszystkim po stronie macanta.
  Szkoła również ponosi odpowiedzialność, ale nie główną.
  Admin

 129. Joannus said

  Ad 123
  ”Panie Stan weź się pan nie kompromituj.”

  Powiem inaczej, kończ wreszcie wywody i wstydu oszczędź.

 130. Listwa said

  @ 128 simar

  Ten był zastosowany bo był najbardziej uzyteczny innym celom. Został nagięty.

  W ogóle jest pytanie jak udowodniono pedofile po 10 latach w tym jednym przypadku. I za co tak naprawdę skazano tego byłego ksiedza.

 131. simar said

  /-/Wina leży przede wszystkim po stronie macanta.
  Szkoła również ponosi odpowiedzialność, ale nie główną./-/

  No to był skrót myślowy. Ale, jeśli to było przez szkołę, po linii lekcji religii, to pozwać w reżimie odpowiedzialności cywilnej, można szkołę a nie „zleceniobiorcę” najętego przez szkołę.

  ——-
  Coś wątpię, że ksiądz-pedofil uprawiał swe zboczenie w ramach lekcji religii…
  Admin

 132. lewarek.pl said

  117.
  Panie Stan,
  i znowu Pan napisał OBOK TEMATU, a nie na temat. Napisał Pan, że pedofilia jest zła i że istnieje w Kościele. To wiemy wszyscy na tym forum, i nie popieramy. I nie o to chodzi w tej dyskusji.
  Nie ma sensu Panu dalej wyjaśniać, bo Pan jest na to odporny jak żelbetonowa ściana na walenie deską. Niech Pan idzie na forum Gazety Wyborczej, bo tu traci Pan czas. Pa!

 133. Prpr said

  Mam prawie 52 lata. Z jednej strony smuce sie, a z drugiej ciesze sie ze mam blizej niz dalej i nie bede musial ogladac tego upadku.

Sorry, the comment form is closed at this time.