Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wielki krzyż, znajdujący się na greckiej wyspie, został zwalony, bowiem może być „obraźliwy dla muzułmańskich imigrantów”

Posted by Marucha w dniu 2018-10-12 (Piątek)

Starożytna mityczna grecka wyspa Lesbos jest dziś znana przede wszystkim jako miejsce kotwiczenia handlarzy ludźmi oraz za sprawą problemów i konfliktów wywołanych przez migrantów.

Oto wielki pomnik, mający formę krzyża, symbolu chrześcijaństwa, znajdujący się na tej greckiej wyspie, został zwalony. Stało się tak w następstwie żądań organizacji, która – jak sama o sobie mówi – promuje wielokulturowość i zgodne współistnienie ludzi różnych kultur i religii.

Organizacja argumentowała, że krzyż może być postrzegany jako obraźliwy dla imigrantów, z których przytłaczająca większość to muzułmanie.

Krzyż ten został wzniesiony na klifach Apellii, u podnóża zamku Mytilene, w hołdzie ludziom, którzy zginęli na morzu. Według lokalnej grupy koegzystencji krzyż jednak miał charakter obraźliwy, ponieważ wielu z tych, którzy utonęli w rejonie wyspy, nie było chrześcijanami.

Lokalna gazeta, wydawana na wyspie, informuje, że grupa otrzymała również wsparcie od niektórych organizacji pozarządowych, które to podzielały negatywne stanowisko w sprawie pomnika w formie krzyża.

Wysłano list do ministerstwa oraz miejscowego burmistrza, w którym grupa koegzystencji twierdziła, że wzniesienie krzyża miało na celu odstraszanie imigrantów. W liście napisano, że inicjatorzy pomnika byli „aspirującymi krzyżowcami”, którzy kierowali się rasistowskimi i nietolerancyjnymi pobudkami. Podkreślono, że doszło do nadużycia, jako że chrześcijański krzyż winien być symbolem miłości i ofiary. W związku z tym wezwali do zburzenia pomnika.

I tak się stało. Zaledwie kilka dni później, przy czym stało się to w nocy, pomnik został zwalony. Zniszczone resztki krzyża wyglądają niczym gruzowisko na placu budowy.

Atak grupy współistnienia na pomnik i jego zburzenie wywołały oburzenie dużej części miejscowej ludności, która wierzy, że czyn ten stanowi atak na chrześcijaństwo, a większość mieszkańców wyspy to chrześcijanie.

/Voice of Europe/
https://www.magnapolonia.org/

Komentarzy 14 do “Wielki krzyż, znajdujący się na greckiej wyspie, został zwalony, bowiem może być „obraźliwy dla muzułmańskich imigrantów””

 1. Plausi said

  Pod nadzorem papieża FI

  https://marucha.wordpress.com/2018/10/12/osobliwe-materii-pomieszanie/#comment-785571

  aby udobruchać wszystkich należy ustawić pomnik z gwiazdą Dawida, jak znak zwycięstwa nad „rasistowskimi i nietolerancyjnymi pobudkami”.

 2. NC said

  Skoro wybrany przez lud burmistrz się zgodził, to znaczy, że taka była wola większości obywateli wyspy Lesbos, więc czeka ich los, który sami sobie gotują.

 3. Moher49 said

  Runą i w łunach spłoną pożarnych na ziemskim globie flagi czerwone,
  Krzyże kościołów, krzyże ofiarne, będą na chwałę grały jak dzwony
  I w bezpowrotnym zgubi się szlaku Czerwona Armia i wódz jej Stalin.
  Z lechickiej ziemi orzeł Polaków odwiecznych wrogów swoich obali.
  (Czesław Miłosz)

 4. lewarek.pl said

  Ich wybór, ich los.

 5. Boydar said

  Rosji i Kremla płonąca gwiazda u stóp nam legnie w prochu i pyle

  Mógł tak napisać, bo ruska jest pięcioramienna, i taka dość nieregularna. Widać że Polak.

 6. A co z Krzyzem na Giewoncie ? Stoi ci juz 117 lat (postawiony na 1900-lecie Urodzin Chrystusa Pana) i pewnie juz niedlugo sie okaze ze „nie wpisuje sie” w krajobraz Judeopolonii. Obawiam sie takze, ze rekacja na Jego usuniecie bedzie taka jak na Lesbos…zadnych lachudr nie bedzie sie wbijalo na pal …

 7. lopek said

  Letarg ludzkości trwa i obudzi się z niego dopiero w momencie, kiedy już podrzynać jej będą gardła – bo zaboli – a potem już tylko Piekło.

 8. Boydar said

  A poza tym, jak sam stwierdził w 1990, to wcale nie było jego, tylko Turka. Trochę mu zeszło, od ’39.

 9. Dziadzius said

  „”Atak grupy współistnienia na pomnik i jego zburzenie wywołały oburzenie dużej części miejscowej ludności, która wierzy, że czyn ten stanowi atak na chrześcijaństwo, a większość mieszkańców wyspy to chrześcijanie.”‚
  Juz dawno i dawno nie bylo Chrzescijan, to znaczy chrzescijan WIERZACYCH, ani w Grecji ani w Polsce ani gdzie indziej na swiecie byli i sa tylko uczeszczacze do kosciola- na Boze Narodzenie i Wielkanoc i pogrzeb jak maja rodzine. Bo czyby MILJARDOWA grupa wiernych Chrzescijan dopusciel do tego niszczenie wiary ????????????
  Jak Kuba Bogu- Tak Bog Kubie.

 10. Terebesz said

  Podobno miejscowi pod osłoną nocy ustawili krzyż z powrotem na właściwym miejscu. Nie jest tak źle z tymi Grekami.

 11. Joannus said

  ”….w następstwie żądań organizacji, która – jak sama o sobie mówi – promuje wielokulturowość i zgodne współistnienie ludzi różnych kultur i religii……”

  Chyba żaden rozumny człowiek niema wątpliwości, czym skończy się ubogacanie Polski – wielokulturowością.
  Tako też, czego bardzo pragnie dla nas i całej Europy papież Franciszek.

 12. Dictum said

  „Udawały podcinanie gardła”. Wstrząsający raport o radykalizacji muzułmańskich dzieci w Belgii

  Belgijski dziennik „Het Laatste Nieuws” ujawnił w poniedziałek wewnętrzny raport, który powstał w ub. roku w jednym z przedszkoli we flamandzkim mieście Ronse w północno-zachodniej Belgii, na temat radykalizacji części uczęszczających tam muzułmańskich dzieci.
  Jak podają media, sprawa dotyczy sześciorga dzieci, które m.in. groziły niewierzącym dzieciom śmiercią i nazywały je „świniami”, udawały podcinanie gardła, recytowały wersety Koranu na przerwach, odmawiały podawania ręki czy nie chciały w piątek przychodzić do szkoły z powodów religijnych.

  W placówce na potrzeby wewnętrzne powstał raport, w którym z niepokojem opisano zachowanie tych dzieci wyznających islam. Przełożeni przedszkola relatywizowali wydźwięk dokumentu, zaznaczając, że dotyczy on zaledwie 1 proc. wszystkich dzieci zespołu szkolno-przedszkolnego, więc nie należy dramatyzować, choć wskazane jest zachowanie czujności – relacjonuje francuski tygodnik „Le Point”.

  We Flandrii, czyli niderlandzkojęzycznej części Belgii, od 2016 roku działa program „Netwerk Islamexperten” (Sieć ekspertów od islamu), w ramach którego proponuje się szkołom różne sposoby walki z radykalizacją muzułmańskich uczniów. Od początku jego istnienia programem objęto blisko 500 uczniów.

 13. NC said

  „We Flandrii (…) w ramach którego proponuje się szkołom różne sposoby walki z radykalizacją muzułmańskich uczniów.”
  Skutecznym rozwiązaniem jest deportacja caej rodziny nachodźców.
  Ciekaw jestem, kiedy Belgowie na to wpadną.

 14. To jakas kolejna prowokacja.
  Pierwszy z czytam, ze muzulmanom krzyz przeszkadza.
  Przeciez to nieprawda.
  To NATO pomagalo muzulmanom bombardowac chrzescijanskie swiatynie w Kosowie.

  Zycie na Bliskim Wschodzie dla nikogo nie jest latwe.
  I jest prawda, ze np. w niektorych krajach (Emiraty) nie wolno sie obnosic z symbolami katolickimi/chrzescijanskimi – ale do kosciola chodzic wolno i modlic sie wolno.

  Zycie rzeczywiscie nie jest latwe na BW.
  Dla nikogo. Przeciez trwa wojna. Od 2000 roku.
  Ale tylko ludzie, ktorzy nigdy nie bylli na Bliskim Wschodzie i nie maja zielonego pojecia o okrucienstwie wojen – powtarzaja zydowska propagande nienawisci.
  Wszyscy sa przesladowani na Bliskim Wschodzie. I Europejczycy i Irakijczycy, Libijczycy, Syryjczycy, Palestynczycy, Afganowie a teraz dochodzi jeszcze Tunezja i bedzie Maroko.
  Dlatego dziwie sie, ze mozna powtarzac komunaly o nienawisci religijnej narodow Bliskiego Wschodu. Jedyny narod, ktory nienawidzi chrzescijan, to Izrael.

  Polski na ogol nie interesuje los chrzescijan na Bliskim Wschodzie.
  Podczas gdy Wegrzy opiekuja sie grupami katolickimi na Bliskim Wschodzie, Polska palcem nie kiwnela, zeby przyjsc z pomoca katolikom w Libii, Syrii, Iraku czy Palestynie.
  W Palestynie sa dwa koscioly katolickie.

  I podczas gdy w Europie chrzescijanstwo pedzi na mine p/panc – na Bliskim Wschodzie, mimo wojen i emigracji – chrzescijanstwo przechodzi niejakie odrodzenie.

  Powtarzam:
  Tylko osoby, ktore w ogole nie znaja Bliskiego Wschodu i nie obserwuja na codzien tragicznych zdarzen – no i nigdy nie byli w zadnym kraju muzulmanskim – sa w stanie uwierzyc, ze muzulmanom Krzyz przeszkadza!
  Krzyz przeszkadza zydom i to ortodoksyjnym i prowokatorom wojennym.
  Muzulmanin ma prawo sie modlic w katolickim kosciele jesli w poblizu nie ma meczetu.

  Ja wiele razy wspominalem, ze chrzescijanom – a mnie glownie chodzi o katolikow- dzieje sie krzywda na Bliskim Wschodzi bo im Europa nie pomaga przetrwac wojny.
  Papiez sie w ogole zakalapuckal, bo zamiast organizowac grupy pomocy ofiarom wojen, to lata po Europie i wspolczuje… Litwinom.
  Tylko Rosjanie i Wegrzy i bardzo nieliczne grupy prywatne pomagaja nielicznym wspolnotom chrzescijanskim na Bliskim Wschodzie.

  Proponuje, zeby troszke poczytac o tym nieszczesnym regionie, ktory jest kolebka naszej katolickiej wiary.

  Kościoły Katolickie na Bliskim Wschodzie / Religie Świata
  https://www.deon.pl/religia/religie-swiata/art,58,koscioly-katolickie-na-bliskim-wschodzie.html

  Ks. Dariusz Białkowski został proboszczem w Turcji | eKAI.pl
  https://ekai.pl/polak-proboszczem-w-izmirze/

  Kościół Jana Chrzciciela w Çavuşin | Turcja w Sandałach

  http://turcjawsandalach.pl/content/kościół-jana-chrzciciela-w-çavuşin

  Pielgrzymka Turcja

  http://www.apostolos.pl/pielgrzymka-turcja/32

  Duszpasterstwo Polonijne – w Polonezköy i w Stambule

  http://duszpasterstwowstambule.pl/

  Jordania

  Jordania: razem na co dzień – Ewa Abramowska – Portal OPOKA

  https://opoka.org.pl/biblioteka/P/PK/idziemy200920-jordania.html

  Irak
  Irak: muzułmanie odbudowali kościół. Teraz zapraszają chrześcijan / Aktualności

  https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,30513,irak-muzulmanie-odbudowali-kosciol-teraz-zapraszaja-chrzescijan.html

  Irak: w Irbilu powstał uniwersytet katolicki / Aktualności

  https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,21402,irak-w-irbilu-powstal-uniwersytet-katolicki.html

  Polwysep Arabski

  Kościół na Półwyspie Arabskim coraz większy – PCh24.pl – Prawa Strona Internetu. Informacje z życia Kościoła i prawicowa publicystyka

  https://www.pch24.pl/kosciol-na-polwyspie-arabskim-coraz-wiekszy,1356,i.html

  Katar: powstaje pierwszy kościół maronicki / Aktualności

  https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,34119,katar-powstaje-pierwszy-kosciol-maronicki.html

  Iran

  Nikt nas w Iranie nie prześladuje | Myśl Polska

  http://www.mysl-polska.pl/1413

  Muzułmanie nazwali meczet imieniem Maryi, Matki Jezusa

  https://pl.aleteia.org/2017/06/26/muzulmanie-nazwali-meczet-imieniem-maryi-matki-jezusa/

  Chrześcijaństwo ormiańskie w Iranie

  https://pl.aleteia.org/2017/08/27/chrzescijanstwo-ormianskie-w-iranie-jego-piekno-budzi-podziw/

  Skatepark w kościele. Kryzys wiary w Europie

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/skatepark-w-kosciele-kryzys-wiary-w-europie,209441.html

  I tylko w Izraelu niszcza koscioly – ale jako to nie wzbudza emocji.

  Katolicy kościół spalony w Izraelu – tvp.info

  https://www.tvp.info/21021419/ekstremisci-podpalili-kosciol-w-izraelu-jedynie-ktos-kto-walczy-z-chrzescijanstwem-moze-nazywac-sie-zydem

Sorry, the comment form is closed at this time.