W Danii zaproponowano wsadzać do więzienia za „prorosyjskie” stanowisko
Posted by Marucha w dniu 2018-10-13 (Sobota)
[W Polsce już wsadzają – admin]
Na stronie internetowej duńskiego parlamentu opublikowano projekt ustawy, według której obywatele królestwa staną przed odpowiedzialnością karną za „prorosyjskie” stanowisko – podaje duńska gazeta „Berlingske”.
Projekt ustawy „O środkach walki z wpływem psychologicznym przeprowadzanym przez obce służby wywiadowcze” przewiduje do 12 lat więzienia dla mieszkańców Danii, jeśli ich wypowiedzi w trakcie kampanii wyborczych będą różnić się od oficjalnego stanowiska władz, głosi artykuł w „Berlingske”.
Publikacja zawiera przykłady działań, za które może nastąpić kara: ingerencja w debaty publiczne, a także próby wpływania na proces decyzyjny.
„Działanie tej ustawy potencjalnie obejmuje sytuację, w której agent wywiadu zagranicznego mówi, że byłoby dobrze wymienić żarówkę w toalecie tej czy innej instytucji, a duński dyrektor stosuje się do jego rady” — zauważa gazeta.
Tak więc Duńczyk spotka się z karą, jeśli stwierdzi, że antyrosyjskie sankcje są szkodliwe dla Danii i podzieli tę opinię w mediach, podkreśla „Berlingske”. Podobnie zakończy się próba wpłynięcia na korzyść realizacji projektu gazociągu Nord Stream-2.
Projekt ustawy, w opinii autora artykułu, można uznać za próbę zastraszenia społeczeństwa duńskiego, ponieważ mowa o legalnych opiniach obywateli, którzy wypowiadają się w publicznych dyskusjach, ale mogą zostać uznane za propagandę.
Komentarzy 9 to “W Danii zaproponowano wsadzać do więzienia za „prorosyjskie” stanowisko”
Sorry, the comment form is closed at this time.
adsenior said
Kolejny przykład „pełni demokracji” na zachodzie Europy!!
Anucha said
Wścieklizna to groźna choroba.
Jednym z symptomów jest tocząca się piana z pyska. A może to tylko ślinotok na widok bogactw naturalnych Rosji które oddalają się sprzed kifona
rzeczpospolitapolska said
Rosja zawsze bruździła łacińskiej cywilizacji:
Papiestwo i narodziny nienawiści polsko-rosysjkiej
https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/10/12/papiestwo-i-narodziny-nienawisci-polsko-rosyjskiej-2/
lopek said
Coś mi się widzi, że w ten sposób wytworzą tylko w Duńczykach jakąś sympatię do Rosjan.
Wniosek?
Przecież Bóg przewidział co też ludziom Szatan będzie wywijał i w jakiś sposób owych ludzi w pewnym zakresie – zabezpieczył.
Ale dlaczego? said
Proponowałbym od razu rozstrzelać.
Lenin ze Stalinem się tak nie cackali…
maasteer said
A może sputnik w prima aprilis się bawi?
To w ślad za tym zostaje już tylko wprowadzenie sankcji i kar za kwestionowanie rządu światowego i jego ludobójczej polityki …
To jest demokra .. tura!
maasteer said
Czy takie postępowanie władz duńskich to nie jest przypadkiem mowa nienawiści??
A gdyby zrobili taki numer i zamiast Rosji do ustawy wstawili takie inne państwo np położone w Palestynie? Dopiero byłby dziki skowyt!
Bogusz said
Proponuję ws
adzać do pierdla wszystkich tych , którzy noszą krawaty i muszki
ibrahim ibn jakub said
Do danii wróciło bardzo wczesne średniowiecze, gdzie palono na stosach za światopogląd, oczywiście własny…..