Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Czy następny będzie Władimir…
  Kwal o Wolne tematy (65 – …
  Bogdan Goczyński o Maseczkowy szwindel
  Marucha o Wolne tematy (65 – …
  Staszek z Przyborowa o Duchowa przestrzeń Polski?
  Lily. o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  PJO o Twórca „Patrioty” nie żyj…
  revers o Wolne tematy (65 – …
  Niedźwiedź o Wolne tematy (65 – …
  revers o Czy następny będzie Władimir…
  Kwatermistrz o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

W Moskwie wręczono Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej

Posted by Marucha w dniu 2018-10-14 (Niedziela)

W 75. rocznicę powstania w Sobiborze jego uczestnikowi wręczono w Moskwie pośmiertnie Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.


Ambasador Polski w Rosji Włodzimierz Marciniak wręczył Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej aktywnemu uczestnikowi powstania w obozie śmierci Sobibór Aleksiejowi Wajcenowi. Order wręczono pośmiertnie, odebrał ją wnuk bohatera.

Sam Wajcen zmarł w styczniu 2015 roku w wieku 92 lat. Jego wnuk Aleksander opowiedział Sputnikowi, że Aleksiej Wajcen trafił do obozu koncentracyjnego w Sobiborze jako szeregowy w wieku 21 lat. W obozie przedpowstańczym spędził rok i pięć miesięcy. „Wzięli go do aktywnej grupy, bo był młodym i rzutkim chłopakiem. Do tego znał polski i niemiecki, co mogło się przydać” — powiedział Aleksander.

W momencie powstania zadaniem Aleksieja było otworzenie niemieckiego składu broni strażników obozowych. „Fakt, że to nie wyszło — skład był dobrze strzeżony przez wachmanów (strażników — banderowców)” — dodał wnuk bohatera.

Następnie Aleksiej uczestniczył w starciach na terytorium Sobiboru. Po wojnie nigdy nie opowiadał, ilu wrogów udało mu się zlikwidować. „Nigdy nie opowiadał, nie lubił wspominać” — przyznaje wnuk.

Wajcen konwojował więźniów wychodzących z obozu i opuścił terytorium Sobiboru jako jeden z ostatnich. Koniec wojny zastał Wajcena na stanowisku starszego szeregowego.

„Dla nas Polaków obozy, w tym obozy śmierci to najkoszmarniejsza spuścizna II wojny światowej. Jednocześnie jest ona dla nas zadaniem i wyzwaniem… Jesteśmy zobowiązani utrzymać te miejsca pamięci po to, żeby obecne pokolenie pamiętało, co się wydarzyło. Utrzymać miejsca, w których ludzi mogą porozmyślać nad przyczynami, warunkami, w jakich zradza się zło. Zło zorganizowane jak siła państwowa” — oświadczył ambasador Polski.

„Mam zaszczyt wręczyć pośmiertnie order jednemu z uczestników powstania” — dodał Marcinkiewicz.

Na uroczystości był także obecny ambasador Izraela w Rosji Gary Koren. „My w Izraelu zgadzamy się z Rosją co do podstawowych rzeczy — w kwestii roli Armii Czerwonej w wyzwoleniu Europy i obozów koncentracyjnych” — oświadczył Koren w czasie przemówienia.

„My, Izraelczycy, czujemy się niezręcznie, że sprawa Sobiboru wypłynęła tak późno” — powiedział dyplomata i zauważył, że większość uczestników powstania i ich potomkowie mieszkali w Izraelu, gdzie mogli opowiedzieć światu o tych wydarzeniach.

Uroczystość odbyła się w Moskwie, w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Fundacji Świata, byłej siedzibie Żydowskiej Antyfaszystowskiej Komisji działającej w okresie ZSRR.

Co ciekawe, właśnie tu przyszedł pod koniec wojny naczelnik powstania w Sobiborze Aleksander Peczerski, żeby opowiedzieć o tym wydarzeniu. Na bazie jego wspomnień Wieniamin Kawierin i Paweł Antokolski przygotowali dla swojej „Czarnej Księgi” pierwszy szkic na temat tego powstania.

https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 11 do “W Moskwie wręczono Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej”

 1. revers said

  No coz ale mit Holocaustu dalej jest podtrzymywany, jak z 3 mln. zbieglo do Izraeala, tylko wybrane nacje sa nagradzane za ochronke wybranych.

 2. revers said

  Oby nieskonczylo sie te nagradzanie jak dla polski ustawa nie 447, a ustawa 448 jak ktos wieksza nagrode z ADL zaplaci paru kongresmenom usa, a wtedy bedzie nie 330 mld do wyszlamowania z Rosji, a tryliony usd.

 3. snag said

  Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości do wazeliniarstwa polskojęzycznych w Warszawie to ma tu przykład – Mało, wasz zażydzony reżim buduje im muzeum w Sobiborze a oni z wdzięczności przypominają wam ze część tych którzy uciekli i vice-lidera zamordowali polscy antysemici i ze z 300 tu którzy uciekli przeżyło zaledwie 61 a resztę wyłapali Niemcy i ich kolaboranci … Hmm ciekawe kogo maja na myśli pisząc ‚kolaboranci’?
  ———————————-
  „some of the Jews who escaped from Sobibor, including the co-leader of the rebellion Leon Feldhendler, were later murdered by Polish anti-Semites.

  Only about 61 of the 300 people who escaped survived until the end of the war. Most were recaptured by the Germans and their collaborators”

 4. Plausi said

  Oddaj złodzieju !

  Auschwitz, dziś pełen żydowskich flag

  https://i.ytimg.com/vi/doFn6mlZuRk/hqdefault.jpg

  nie ma nic wspólnego z tzw. „holokaust”, to było miejsce katorgi wyłącznie Polaków, dla żydów i Rosjan była Brzezinka/Birkenau. Nie tylko majątek okradli, także miejsce pamięci, pomógł im przy tym nasz kochany papież JP II, każąc usunąć krzyże, aby nie drażnić mafii, która tam się spotyka.

  Patrz też przysłowie niemieckie.

  https://marucha.wordpress.com/2018/03/03/krowa-osiodlana-bedzie-ujezdzana/#comment-739308

 5. ibrahim ibn jakub said

  i znów to jeb……ane żydostwo…

 6. Fathom said

  Gdy się to ogląda odnoszę wrażenie że mają jakiś odgórny rozkaz, coś w rodzaju: „zachowuj się najbardziej chamsko i prymitywnie jak potrafisz, nas..aj na dywan i jak cię skrytykują zacznij wrzeszczeć o antysemityźmie.

 7. Polski punkt widzenia said

  Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej – zastąpił Order Zasługi PRL ustanowiony w 1974 roku – został formalnie ustanowiony pod tą nazwą ustawą z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach … jest nadawany cudzoziemcom i zamieszkałym za granicą obywatelom polskim (Polonii), którzy swoją działalnością wnieśli wybitny wkład we współpracę międzynarodową oraz współpracę łączącą RP z innymi państwami i narodami.

  Z zapodanej publikacji nijak nie można się dowiedzieć na czym polegał ten wybitny wkład (o którym mowa wyżej), nagrodzonego pośmiertnie, żyda Aleksieja Wajcena – wspomina się jedynie o jego aktywnym uczestnictwie w organizowaniu ucieczki z obozu w Sobiborze … nota bene jak zmienia się narracja w tym temacie – ucieczkę żydów z obozu nazwano „zbrojnym buntem” (choć nie udało się Wajcenowi otworzyć składu broni strażników obozowych, a więc broni nie mieli) a następnie „powstaniem”, tym samym podnosząc rangę tego wydarzenia.

  Jak oświadczył ambasador Marciniak (Marcinkiewicz ?) – ten order wręcza pośmiertnie Wajcenowi jako „jednemu z uczestników powstania” w Sobiborze … a już całkowicie, w tym węższym, ale także szerszym kontekście, powala z nóg użycie przez niego słów „My Polacy” !

 8. Pan Długopis said

 9. lopek said

  Tak naprawdę to te wszystkie obozy, które budowali kiedyś hitlerowskie Niemcy – to budowali je dzieci Szatana niemieckimi czy innymi rękami. Tak dzisiaj jak i wtedy ludzie stworzeni przez Boga nie mieli i nie maja kompletnie nic – powtarzam – nic – do powiedzenia na tej Ziemi.
  Wniosek?
  Jeżeli chcesz wiedzieć jak było wczoraj – popatrz uważnie jak jest dzisiaj.

 10. andzia said

  Rzeczywistość wymiotna: żyd żyda żydem pogania.

 11. hucpa said

  Wystarczy poczytać Stary Testament gdzie Pan Bóg KARZE zabić, bez litości, każdego żyda włącznie z dziećmi. Powtarza to z całą mocą i ostrzega, że w przeciwnym wypadku będzie to „ohyda spustoszenia”. Kiedyś żydzi nazywani byli tak, jak tam jest to przedstawione.. Resztę każdy z nas na co dzień, po tysiącach lat, doświadcza i będzie to robił, dopóki jeden z nich chodzi po ziemi. Bóg się nie myli. Wie czyja to kreacja, do czego zdolna, występująca przeciwko jego stworzeniu- białym ludziom.

  Ps. Kurek jest zabawna jak mówi o żydach, np. że zdarzali się patrioci polscy żygowiny, ale umarli. Jak nie spojrzeć, to żydowska narracją, potwierdzająca ohydę, bo to nie tylko się opluje i jeden drugiego, dla sprawy.

Sorry, the comment form is closed at this time.