Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Aleksis o 64 rocznica zamordowania Bohda…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  zen o Wolne tematy (6 – 2…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (6 – 2…
  revers o Joe z Piastów na banerach prze…
  bryś o Pamiętnik znaleziony w pr…
  bryś o Pamiętnik znaleziony w pr…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  Boydar o Pamiętnik znaleziony w pr…
  NICK o Polska wystąpiła do Wielkiej B…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  Krzysztof M o Po co nam Korwin-Mikke?
  Podczaszy o Wolne tematy (6 – 2…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 531 obserwujących.

Trwa rekordowo ciepły październik, czy to powód do zmartwień czy wręcz przeciwnie?

Posted by Marucha w dniu 2018-10-15 (Poniedziałek)

Po rekordowo ciepłej wiośnie i lecie nadszedł czas na wyjątkowo ciepłą jesień. Jest to szczególnie zauważalne w październiku, który temperaturowo przypomina raczej sierpień. Czy to anomalia pogodowa?

Zwolennicy teorii antropogenicznego globalnego ocieplenia uważają to za dowód na to, że ich twierdzenia są prawdziwe. Problem w tym, że obecnego ocieplenia najprawdopodobniej nie wywołuje dwutlenek węgla tylko metan uwalniany w Arktyce.

Emisje te trudno nawet oszacować. Rozmarzająca wieczna zmarzlina uwalnia do atmosfery ogromne ilości metanu skumulowanego w tak zwanych hydratach. Znaczny przyrost ilości tego gazu w atmosferze w relatywnie krótkim czasie, jest czynnikiem, który może wywołać szybkie zmiany klimatu.

Właśnie coś takiego obserwujemy obecnie i mimo, że mamy już połowę października temeperatura przekracza 25 stopni Celsjusza. Według prognoz potrwa to przynajmniej do 20 października, a i potem synoptycy nie spodziewają się ujemnych temperatur w nocy.

Większość ludzi cieszy się, że jest tak ciepło. Niektórzy nazywają to zjawisko „Babim Latem”. Jednak naukowcy nie podzielają tego entuzjazmu. Niedawno ONZ ogłosił, że grożą nam nieodwracalne zmiany klimatyczne. Aby im przeciwdziałać zalecono zdławienie ziemskiego przemysłu. [ONZ i autorytet naukowy… – admin]

Ze względu na te szaleńcze plany wkrótce będziemy musieli płacić w Polsce za prąd znacznie drożej, ponieważ trzeba kupować zdolność do emisji CO2. Aby ludzie się nie buntowali zorganizowano wielką kampanię propagandową wyjaśniającą im, że nie tyle dają się okradać, co ratują planetę.

Jakkolwiek opodatkowanie emisji dwutlenku węgla jest pomysłem dość prostym do przeprowadzenia, to z metanem nie jest już tak prosto. Najwięcej produkuje go rolnictwo, a konkretnie bydło. Trzeb by było zatem opodatkować rolnictwo, a politycy dobrze wiedzą, że to oznacza kłopoty.

Dlatego zwolennicy opodatkowania ludzkości w imię rzekomego ratowania klimatu nawet nie próbują zrobić z metanem tego, co zrobili z dwutlenkiem węgla. Przeważa postawa sugerująca, że emisje metanu nie mają znaczenia dla ogólnego bilansu.

Jest to oczywista nieprawda. Metan jest gazem cieplarnianym o znacznie większym potencjale, ale rzeczywiście jego wpływ na klimat, przy dużej koncentracji, będzie krótszy niż wpływ dużego nagromadzenia CO2. Jednak chwilowe ocieplenie wywoływane przez uwalniany metan, z pewnością zachodzi znacznie szybciej niż to prognozowane przez ONZ w kontekście dwutlenku węgla.

W rezultacie obserwujemy serie dziwnych wydarzeń pogodowych, zaburzenia prądów strumieniowych w atmosferze, a wszystko to jest podsycane przez bliżej niesprecyzowane emisje metanu w Arktyce. Bardzo możliwe, że tego konsekwencją będą znacznie cieplejsze najbliższe lata, co trudno przecież uznać za coś negatywnego.

https://zmianynaziemi.pl

Komentarze 22 do “Trwa rekordowo ciepły październik, czy to powód do zmartwień czy wręcz przeciwnie?”

 1. Abc said

  Chwilo trwaj – wreszcie październik a nie pi..ź..dziernik.

 2. hhh said

  http://www.sprawnyfachowiec.pl/artykul/176/plonacy-lod-rewolucja-energetyczna

 3. Sebastian said

  Rozwiązano zagadkę Małej Epoki Lodowcowej

  Naukowcy z University of Colorado Boulder wiedzą, jak rozpoczęła się i dlaczego trwała Mała Epoka Lodowcowa. Pod nazwą tą kryje się okres gwałtownego ochłodzenia klimatu Europy. W latach 1275-1300 średnie temperatury nagle się obniżyły i aż do XIX wieku, szczególnie w północnej Europie, panowały wyjątkowo srogie zimy. Jednym z symboli Małej Epoki Lodowcowej jest obraz przedstawiający mieszkańców Londynu jeżdżących na łyżwach po Tamizie. Zamarzły też kanały Holandii.

  Istnieją dowody, że okres ten charakteryzował się też spadkami temperatur w Chinach i Ameryce Południowej, jednak najbardziej doświadczył ich Stary Kontynent. W górskich dolinach szybko rozszerzające się lodowce niszczyły całe wsie i miasteczka.

  Dotychczas uważano, że Małą Epokę Lodowcową zapoczątkował wulkanizm, zmiany w aktywności słonecznej lub jedno i drugie. Naukowcy z Boulder nie tylko znaleźli przyczynę gwałtownego spadku temperatur w ciągu zaledwie 25 lat, ale wskazali również, dlaczego niższe temperatury utrzymały się przez kilkaset lat.

  https://kopalniawiedzy.pl/Mala-Epoka-Lodowcowa-Europa-wulkan-lodowiec,15158

  http://www.zycieaklimat.edu.pl/index/?id=735b90b4568125ed6c3f678819b6e058

  Ostre zimy w dawnych wiekach

  http://www.viapoland.com/site/art/1-polska/0-/154-ostre-zimy-w-dawnych-wiekach.html

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/03/30/najwiekszy-zabojca-w-historii-jego-ofiara-padly-setki-milionow-ludzi/

  http://www.zycieaklimat.edu.pl/index/?id=3295c76acbf4caaed33c36b1b5fc2cb1

 4. lopek said

  Zjawiska pogodowe – zwłaszcza te cykliczne – cwaniaki od zawsze wykorzystywali do osiągnięcia swoich celów. Nie jest inaczej z dzisiejszymi dziećmi Szatana a ich celem jest teraz poszukiwanie argumentu do depopulacji o miliardy istnień. W efekcie mamy dogmat, że poprzez bezczelne bytowanie człowieka stworzonego przez Boga na Ziemi – klimat się ociepla – więc jak tu nie ratować planety Ziemia przed złowrogim człowiekiem. No jak? Jakoś tylko jeszcze żaden pupil Szatana wyznający w/w dogmat nie odszedł dobrowolnie do Belzebuba – w ramach ratowania Ziemi.

 5. Rokitnik said

  Zwierzeta produkujac metan – zagrazaja ZIEMI? No to dlatego w Afryce gdzie zyja na wolnosci miliony parzystokopytnych ( i innych ) maja tak cieplo? No a Bizony w milionowych stadach w dawnym USA,…jakos nikt nie podnosil tej tak wazkiej dla istnienia ludzkosci kwestii, tylko z innego powodu je niemal zupelnie wytrzebiono!? Cieplo generuja Oceany. I ten proces trwa cyklicznie przez miliony lat. Na Greenlandi ( jaka piekna nazawa lodowej pustyni?) – ponoc pasly sie jelenie i bawolu… Ech, popieprzeni naukof-cy, scyzorykiem chrzczeni !!

 6. Wieloimienny said

  Pamiętam jak na przełomie czerwca i lipca było pochmurno, 15°C w dzień i pizgał wiatr.

  Powiedzcie bezdomnym o ociepleniu klimatu. Lewackie pierdolenie!!!

 7. Marcin said

  Przyroda da sobie radę. Dawała i daje.
  A resztę globalnocieplarnianych pierdół to „o kant dupy obić”.
  Ktoś z tego żyje.

 8. zenovka said

  ONZ już dawno straciło wiarygodność. Trzeba wymyślić inną nazwę dla zbrodniczej organizacji, może wtedy ktoś uwierzy w jej dziwne wnioski

 9. Alex Byk said

  Ad.5 Nie potrzeba wymyślać nowej nazwy dla ONZ , bo ONZ już ma nową nazwę, NWO.

 10. Jabo said

  Pażdziernik 1978 roku był jeszcze cieplejszy niż tegoroczny. Zapamiętałem ten fakt z powodu wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Jutro mija 40 rocznica tego wydarzenia. Wtedy jeszcze nie mówiło o globalnym „ocipieniu”, więc wszyscy cieszyli się z ciepłej pogody i wyboru Polaka na papieża.

 11. Dinozaur said

  Dyskusję rozpoczął w początku lat 70-tych tzw. Klub Rzymski , w jego ówczesnym raporcie przewidywano nową epokę lodowcową w wyniku nadprodukcji CO2.
  Pierwsza na ideę gazów cieplarnianych wpadła o dziwo p. Thatcher – jako jeden z argumentów za ( skuteczną ) likwidacją górnictwa
  dołowego , czego niestety w Polsce nie udało się przeprowadzić ekipie Wałęsy . Od lat nawet topnienie czap lodowych na Marsie
  wykorzystywane jest dla podwyżek cen benzyny .

 12. Voodoosch said

  Wystarczy, ze wulkan w Yellowstone pierdnie i zrobi sie cieplej o dwa stopnie w miesiac:)

 13. simar said

  Pisanie o zmianach klimatycznych bez wspominania o geoinżynierii to tylko dezinformacja.

  Od dziesięcioleci na świecie bywa bardzo ciepło, pewnie dlatego że istnieją urządzenia do podgrzewania wielkich mas powietrza, i są stosowane przez Pentagon na bieżąco w wojnie przeciwko ludzkości.

  Poczytajcie sobie o zasadzie działania kuchenek mikrofalowych (https://pl.wikipedia.org/wiki/Kuchenka_mikrofalowa#Zasada_dzia%C5%82ania):
  Mikrofale wprawiają cząsteczki wody znajdujące się w nagrzewanym ciele w drgania rotacyjne. Energia drgających cząsteczek wody w wyniku silnego tłumienia drgań rozprasza się i jest przekazywana cząsteczkom podgrzewanego ciała – tym samym rośnie jego energia termiczna, a zatem i temperatura. Zjawisko to odkrył przypadkowo amerykański inżynier Percy Spencer podczas badań nad wytwarzaniem fal elektromagnetycznych stosowanych w urządzeniach radarowych (częstość 1–40 GHz). Dzięki temu odkryciu w 1947 wprowadzono na rynek pierwsze kuchenki

  Kuchenki wyprodukowano dzięki pracy nad radarami. Dzisiaj te właśnie fale elektromagnetyczne używane są do ogrzewania mas powietrza, zwykle są przedstawiane jako radary.

  Technicznie podgrzanie powietrza nie jest problemem, przynajmniej dla Pentagonu. Oczywiście potem można zrobić wichury bo ciepłe powietrze jest lżejsze od zimnego. Oni dysponują takimi technologiami od wielu dekad i artykuł o zmianach klimatycznych, w którym nie ma o tym słowa to zwykłe kłamstwo.

 14. NC said

  „…wkrótce będziemy musieli płacić w Polsce za prąd znacznie drożej, ponieważ trzeba kupować zdolność do emisji CO2. Aby ludzie się nie buntowali zorganizowano wielką kampanię propagandową wyjaśniającą im, że nie tyle dają się okradać, co ratują planetę.”

  Po zapłaceniu Rothschildom haraczu, CO2 staje sie nieszkodliwy i można go emitować.
  Pomysł genialny w swej prostocie – opłacony CO2 staje się koszerny.

 15. Boydar said

  Pentagon, o ile w ogóle, nie podgrzewa powietrza, to absurd. Zaburza natomiast naturalne mechanizmy, po których to zaburzeniach przyroda dostaje drgawek, nie przejmując się zresztą tym faktem zupełnie.

 16. Ale dlaczego? said

  AD. 14
  ” Pomysł genialny w swej prostocie – opłacony CO2 staje się koszerny.”
  Świetne 🙂

  Ale tak poważniej, to jeśli w ociepleniu jest choć połowa prawdy…
  I to bez znaczenia, czy ktoś na tym robi kokosy czy nie.
  Sprzed kilku lat jest raport z dochodzenia Greenpeace w sprawie sfingowanych materiałów o „kłamstwie klimatycznym” zamówionym przez lobby związane z energetyką w USA.

  Wszyscy kłamią…

 17. Ale dlaczego? said

  http://www.greenpeace.org/poland/pl/

 18. NICK said

  Dlaczego wszyscy kłamią?
  Bo Greenpeace tyż.

  Jak czytam słowo Peace. Czytaj pis, to… .

 19. simar said

  @ 15

  ///Pentagon, o ile w ogóle, nie podgrzewa powietrza, to absurd. Zaburza natomiast naturalne mechanizmy, po których to zaburzeniach przyroda dostaje drgawek, nie przejmując się zresztą tym faktem zupełnie.///

  Podgrzewa, podgrzewa. Mają do tego urządzenia, których patenty zostały zgłoszone wiele dekad temu. Technologia jest znana. To żaden absurd, wystarczy tylko zainteresować się technicznymi aspektami geoinżynierii.

  W Polsce w tym roku od początku czerwca czy nawet od końca maja do końca września bardzo często występowały noce, kiedy temperatura nie spadała poniżej 18 czy nawet 20 stopni. Rano nie występowała rosa czy mgła. Jeszcze trzydzieści lat temu takich warunków nie było a choćby tego roku to codzienność czy raczej conocność.

  Oczywiście tego rodzaju obserwacje są niedostępne czy utrudnione dla mieszczuchów, dlatego nie powinni się oni wypowiadać.

 20. Boydar said

  Nie napisałem że „bezpośrednio” ? Sądziłem że to oczywiste. Samego powietrza nie da się nagrzać ot tak. Można natomiast wpłynąć np. na konfigurację jonosfery; wtedy ona sama „zrobi” resztę.

 21. Re: 20 Boydar.
  System HAARP (Highfreequrency Aurorar Active Research Program (Project) jedynie ukierunkowywuje masy powietrza w okreslonym kierunku przy pomocy 3 stacjonarnych stacji I 17 platform, ktore zmieniaja swe pozycje w zaleznosci od „zapotrzebowania” na dany efekt pogodowy (wlacznie z tajfunami, tornadami, powodziami itp…).
  Polecam dosc obszerna w informacje ksiazke (niestety w j. angielskim) pt: „Angel don’t play HAARP” z 1999 roku, ale rowniez sa I inne publikacje, m.in., „HAARP secret weapon”, „HAARP new technology”…
  ======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 22. Re: cd.
  Warto dodac, ze system HAARP zostal ukierunkowany glownie jako bron plasmowa potrafiaca wypalic dziure w ziemi ok. 40 m szerokosci I 80 m. glebokosci…z sila ok. 2 Giga Wattow.
  Obecnie sila HAARP siege ok. 8-9 Giga Wattow.
  ======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.