Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Relacja ze spotkania w Poznaniu

Posted by Marucha w dniu 2018-10-17 (Środa)

W księgarni SURSUM CORDA której jestem właścicielem odbyło się wczoraj planowane od dwóch miesięcy spotkanie z red. Stanisławem Michalkiewiczem wraz z promocja jego nowej książki.

W ostatnim czasie Pan redaktor skomentował w internecie wyrok Sądu w Poznaniu w sprawie molestowanej 13-letniej Kasi przez księdza. Karą 1 mln zł obciążony został cały zakon Chrystusowców a nie winny ksiądz. S. Michalkiewicz skomentował decyzję sądu jako precedens dający możliwość w przyszłości na podobne procesy, co popularne już jest w Ameryce a co będzie przyczynkiem do zlikwidowania kościołów w Polsce, w konsekwencji więc przyczyni się do upadku wiary w Polsce. A przecież taki jest główny zamysł bo Naród pozbawiony wiary w Boga zginie.

S. Michalkiewicz użył w swej wypowiedzi dosadnych słów jak to ma zwyczaj czynić ale kobiety „wyzwolone” natychmiast to wykorzystały zmieniając sens wypowiedzi Redaktora nagłaśniając swój protest przeciwko tej wypowiedzi. Sugerując że S.M. popiera pedofilię i zaprzecza słuszności wyroku co nie jest prawdą.

Nasze spotkanie zapowiadaliśmy na naszej stronie na FB w związku z tym przeciwnicy tego spotkania od co najmniej tygodnia robiły akcję w internecie na zablokowanie spotkania. Mamy nazwiska osób które zobowiązały się przyjść i protestować. Mamy wiele obraźliwych wypowiedzi i oskarżeń w stosunku do nas.

Na kilka dni przed spotkaniem zgłosiłam groźby na policję prosząc o zabezpieczenia naszego spotkania. Dostawałam telefony z onet. pl , z Głosu Wlkp., z Radia ESKA – sugerowano, że mam odwołać to spotkanie. Odmówiłam, gdyż wszem i wobec mówi się głośno o wolności słowa w Polsce, demokracji i tolerancji.

Spotkania robimy u siebie, na prywatnym terenie gdzie przyjść może każdy kogo to interesuje a wypowiedzi, pytania i wątpliwości wyraża się w sposób zgodny z przyjętymi zasadami kultury. Policja zapewniła mnie, iż radiowóz będzie podstawiony już od przedpołudnia a gdyby była potrzeba mam dzwonić i zaraz zainterweniują.

Spotkanie rozpoczęło się o godz.15. Do księgarni weszło dużo ludzi wypełniając cała księgarnię po brzegi. Weszli też dziennikarze z kamerami z TVN i inni.

Mąż na wstępie powiedział o planowanej na FB akcji która ma nam przeszkodzić, o zapowiedzianej pomocy ze strony policji oraz prosił o kulturę oraz powstrzymywanie emocji oraz w żadnym wypadku nie uleganiu możliwym prowokacjom.

Red. S. Michalkiewicz powiedział, że na początku będzie wykład, a potem pytania i na każde odpowie. W tym momencie wstała jedna z uczestniczek protestu znajdująca się w środku i zacytowała zdanie wyjęte z kontekstu S.M. i wtedy strajkowiczki zaczęły wrzask z wszystkich stron księgarni. Używały tub nagłaśniających. Jednocześnie dziennikarz z TVN rzucił się na kamerzystę Michalkiewicza i usiłował ją wyłączyć i zniszczyć. Kamerzysta broniąc sprzętu chwycił go tak by odciągnąć jak najdalej.

W tym czasie widząc co się dzieje od 15 min próbowałam dodzwonić się na policję. Gdy w końcu ktoś odebrał zaczął mnie wypytywać ile jest osób, a czy coś się stało, a czy to w środku czy na zewnątrz. Mówiłam proszę pilnie przyjechać bo zagraża to bezpieczeństwu. Gdy po co najmniej 15 min nadjeżdżał radiowóz strajkowiczki wyszły gromadnie na ulicę przed okna księgarni by tam kontynuować zagłuszanie nam spotkania. Córka chciała zrobić im zdjęcia doszedł mężczyzna z ich grupy i chciał jej wyrwać aparat. Mocował się z nią ale córka znająca chwyty samoobronne nie pozwoliła wyrwać sobie aparatu. W trakcie spotkania kręciła wszystko i ma nagrany cały przebieg zdarzeń.

Docelowo przyjechało 6 radiowozów wraz z naczelnikiem Komendy Policji i wielką ilością policjantów. Jednak w żaden sposób nie przeszkodzili w nielegalnym zgromadzeniu. Stali i obserwowali tok zdarzeń mówiąc że nic nie mogą zrobić bo to zgromadzenie spontaniczne. Tymczasem nie było to zgromadzenie spontaniczne, a zaplanowane w szczegółach od co najmniej tygodnia. Mamy zapisy z internetu wraz z nazwiskami.

Jedynym wytłumaczeniem dla braku reakcji policji na gwałt i naruszenie mojego miru domowego jest to iż wśród tych wyzwolonych kobiet była żona prezydenta Poznania oraz lewicowe działaczki dla których była to świetna okazja do kampanii wyborczej.

W razie potrzeby służę nagraniami, zdjęciami zapisami z FB z nazwiskami i co jeszcze będzie potrzebne.

Katolicy winni twardo się dziś solidaryzować ze sobą bo to jedyna nasza broń wobec bezmocy istniejącego tzw. prawa oraz bezwzględności przeciwnika posiadającego dostęp do mediów i naszych pieniędzy. Wszystkie tramwaje są w Poznaniu ofoliowane zdjęciami twarzy prezydenta Jaśkowiaka – ja nie wyrażam na to zgody ale czy możemy rozbijać tramwaje z tego powodu jak one wtargnąć na czyjś prywatny teren?

Rita Wilowska
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 17 to “Relacja ze spotkania w Poznaniu”

 1. gość said

  Michalkiewicz u Roli o atakach na niego ws. Pani Kasi, taśmach Morawieckiego, PiS i ataku LGBT!

 2. gość said

  Atak lewicowych bojówek na katolicką księgarnię. Nowy terror?

 3. gość said

  Prezydent Jacek Jaśkowiak vs Przemysław Saleta

 4. Ale dlaczego? said

  Bandyci wrogowie Polaków działają bezkarnie. Widać dosadnie w czyim interesie działają takie ścieki medialne jak AB-cka tvn.
  Chcą zaprowadzić ten sam terror lewacki co na Zachodzie.
  Trzeba to cholerstwo zwalczać wszelkimi legalnymi metodami.

 5. Rokitnik said

  Sytuacja sie powtarza ! Gnojarstwo drze pyski z homosiami – a Policja stoi bezkarnie albo WALI przykladnie n e k a n y c h …To czym oni sie roznia od nie slawetnego ZOMO???

 6. Poziomka said

  Kilka dni wcześniej w Lesznie spotkanie nie odbyło się. Scenariusz ten sam co w Poznaniu.

  http://elka.pl/content/view/90301/80/

 7. JADAM said

  W. Sz. Pani Rito
  Moja babka , – i moja matka SĄ POZNANIANKAMI {wiem ,,że
  zmarły 76 i 11 lat temu }
  W Polsce i na Świecie onegdaj było zawołanie – czyś biedny,
  czyś zabogacony / zaradny/ robotny – TYŚ S W O J A K .
  I Tobie trzeba pomóc , – a chociaż nie przeszkadzać.

  Tego reszta ( galicja , kongresówka ) nie znały.

  Wyjątkiem była ZAMOJSZCZYZNA .
  …..
  Teraz ,i pozanańskie się s k u r w i ł o – pozwalając ‚cattle’
  na t a k i e wyczyny
  ………..
  DYSKUTUJMY NA TEMAT Z B O K A W koloratce.
  .
  w średniowieczu było – ZDJĘCIE WSZELKICH ZNAMION

  ” /? przynależności do k.k. ? / – A POTEM ODDANIE go KATU
  .
  Dlaczego ja mam BULIĆ ,- A NIE MAMINKA , TATUSIEK (?)
  I siostrzyczki/braciszki – N I E
  W I E DZ I E L I
  N I E
  P O D E J RZ E W A L I
  ?

 8. figowiec said

  Prowokacja była pewna, skąd więc upór by za wszelką cenę przeprowadzić spotkanie które tylko podsyci walkę? Co miasto w tym kraju to coraz więcej rabanu, napięć jawnych i konfliktów. Zmasowany atak na Polskę katolicką już rozgorzał na dobre, dosłownie u każdego przed oknem. Kto się ćwiczył regularnie ten dziś w zasługi niech rusza bój prawdziwy, reszta niech tych pierwszych czym prędzej znajdzie i ich wesprze.

 9. Adam Ryglowski said

  A po za tym chciałbym podzielić się z POMYSŁEM
  E U R E K A !!!
  ………….
  KAŻDEGO ZBOKA W KOLORATCE WYSŁAĆ NA ROBOTY
  ZA ODSZKODOWANIE dla ?POKRZYWDZONYCH?
  ……….
  B E Z , WZGLĘDU NA TO , CZY ….,/ …. ,/ …. {!!!}
  …..
  do Kowar , n. Jelenia Góra
  ……….
  Tam jest ….., chwilowo nieczynna KOPALNIA
  …..
  niech ją uruchomią ,
  a pozostałości nich niech STARTUJĄ Z WYDOBYCIEM , …
  a potem CZ A S , N A . {{{NOWYCH}}}

 10. Adam Ryglowski said

  …../?

 11. U Maruchy nie ma Słowa o najważniejszym wydarzeniu w Polsce i Unii Europejskiej, czym była wczorajsza Pyskówka w TVP. Prokurator Generalny porównał Trybunał Unijny w Luksemburgu dla NIEWONIKÓW czyli Polaków i Węgrów z Trybunałem NADUNIJNYM w Karlsruhe dla Niemców.
  Po odejściu ze studia Prokuratora Generalnego Psy Unijne kontynuowały JAZGOT nazywając to Wyprowadzaniem Polski z Unii Europejskiej.
  Argumentacja, że Polski Nie Stać na wychodzenie z Unii Europejskiej, gdyż musielibyśmy zapłacić za FUTROWANIE – na co nas Nie Stać – przypomnę, że w I dekadzie Unijnej Polski Niemcy i Francja ZAROBIŁY na Niszczeniu Polskiej Gospodarki Dotacjami Unijnymi BILION Euro a w perspektywie zyski z POLSKI jako płatnika unijnego mają być Wyższe, zwłaszcza GIEŁDOWE dla mafii sycylijskiej. Dotychczas tylko ja zagroziłem Połowom Giełdowym mafii sycylijskiej SARMACKIM Babskim Monopolem Złota.
  Ciekawe czy wystąpienie Prokuratora Generalnego zagrozi doktrynie Kaczńskiego-LENINA przetworzenia żydokomuny w Mossad? którą tak skutecznie realizuje Morawiecki-STALIN

 12. AlexSailor said

  Widać doskonale, że katolicy przegrywają na całej linii na własne życzenie.
  Bardzo dobrym przykładem jest to spotkanie.
  Nieliczne, dobrze zorganizowane i przeszkolone bojówki lewackie przeprowadzają dobrze zaplanowane i wykonane akcje.
  Pod każdym względem przygotowani, od fizycznych agresywnych działań, przez finansowanie i wyposażenie w sprzęt, do obsługi prawnej i medialnej.
  To jest grupka, może 0,1% społeczeństwa, rozrzucona po całym kraju, ale zorganizowana, posiadająca wsparcie finansowe liczone w milionach, maksymalnie w dziesiątkach
  milionów dolarów.
  I nie finansowanie jest tu problemem, bo np. 30 milionów dolarów, to tylko 100 milionów złotych, a to góra 10 zł od każdego praktykującego, a nie zwyczajowego katolika.

  Ba.
  Sam KK dysponuje na wyższych piętrach zarządzania kwotami bez porównania większymi, które teraz będą topnieć po kolejnych procesach.
  KK posiada bazy danych, wywiad, organizację, struktury, wiedzę, tysiącletnie doświadczenie, kontakty, ludzi oddanych, i co???
  I nic.
  Żremy i tuczymy się, nieprawdaż?
  Albo emanujemy mnięłością wystawiając się szeroko.

  Zresztą.
  Cała akcja jest prowadzona na tak prymitywny poziomie, że bardzo łatwo ją zablokować.
  Po prostu stado uderza w jednostkę pozbawiając ją środków do życia, a także izolując społecznie.
  Ma to wzbudzić spowodowane terrorem strach i przerażenie tak, żeby każdy sam siebie cenzurował i bał się.

  Czy był jakiś problem w zgromadzeniu w okolicy z tysiąca młodych mężczyzn i kobiet w wieku poborowym i z kilkunastu przygotowanych
  już ofiar, z obsługą prawną, medialną, itd.?
  A następnie spuszczenie łomotu jakiego jeszcze świat nie widział tym lewakom, zadeptaniu sprzętu i samych prowokatorów TVNu, a wszystko niby
  przypadkiem, niby tak wyszło, a jeszcze z przygotowania medialnego wyszłoby, że to przygotowane za wczasu ofiary w postaci staruszek
  i dziadków zostały poszkodowane.

  Ale tego nikt nie zrobi, bo nie ma organizacji, funduszy, za to kupa agentury lewackiej za państwowe pieniądze wszędzie.
  Na co zatem idą fundusze, co robi cała machina organizacyjna KK, organizacji prawicowych, narodowych (traconych na rzecz lewactwa), konserwatywnych,
  katolickich, czy choćby polskich???

  No i dlaczego nie ma podobnych akcji prawicowych i katolickich wobec wrogów Polski, Polaków i KK???

  W zamian są bezrozumni kibole na poziomie 6 klasy szkoły podstawowej, w których prawica i lewica pobożna pokłada nadzieję.
  Rzygać się chce.

  Prosta rzecz.
  Córka księgarzy została otoczona przez lewaczki z tubami i unieruchomiona, a w jej kierunku z kilkudziesięciu centymetrów leciały
  decybele zapewne poza normą.
  Dzięki przytomności Poznaniaków są przynajmniej zdjęcia i nagrania i można zidentyfikować sprawczynie.

  Czyż córka nie ma teraz lęków, czyż nie ma problemów ze słuchem, dlaczego nie znalazła się w szpitalu
  pod kroplówką, dlaczego nie pojawiła się natychmiast obsługa prawna (przecież KK jak i katolickie stowarzyszenia prawników mają
  możliwości), czy będzie bała się teraz wyjść z domu, czy w ogóle przez lata nie będzie musiała poddawać się terapii i drogiemu,
  najlepiej zagranicznemu, leczeniu za dulary w szwajcarskich klinikach.

  Nic prostszego, jak wytoczyć proces cywilny wobec sprawczyń tego zastraszenia i zażądać solidarnie miliona złotych
  oraz 800 złotych renty dożywotnio.

  Że nie zostanie zasądzone?
  A skąd to wiadomo, co to nie ma sędziów katolickich, nie ma możliwości oddziaływania na Ziobrę, by proces był sprawiedliwy
  i zasądził odszkodowanie???

  Ale „G” wielkie zrobimy, bo tacy już jesteśmy i oczywiście nic z tego nie będzie.
  Nadstawimy drugi policzek, to jest pośladek.

  Niestety coraz bardziej skłaniam się ku opinii JKM i Michalkiewicza, że naszą ostatnią nadzieją są znienawidzone Służby Specjalne.
  Tylko one mają potencjał i rozum, żeby przerwać ten chocholi taniec ku destrukcji i anihilacji Polski i Polaków.
  Podobnie było na Węgrzech, gdzie rozbestwieni nowi władcy kapitału i majątku produkcyjnego, tudzież posiadacze władzy
  medialnej i politycznej, zmyleni wielkością kraju, zbyt szybko wyślizgali towarzyszy z węgierskich SS, które w końcu
  zrozumiały, że nie ma dla nich perspektyw poza państwem i narodem węgierskim.

  W ogólnych zarysach podobny, choć o wiele bardziej skomplikowany i subtelny schemat, miał miejsce w Rosji.

  Czy nasze Służby w końcu zrozumieją co się dzieje, i że dla nich też nie będzie życia poza państwem i narodem polskim,
  niezależnie od pochodzenia, polskiego, rusińskiego (ukry), litewskiego, czy nawet chazarskiego.
  Tu są kimś, tam i pod obcymi, będą niczym, tylko podnóżkiem i wycieraczką.
  A to jeszcze w kontekście tonącej cywilizacyjnie, a za niedługo i gospodarczo, Europie.

 13. Boydar said

  Dlatego uważam że, Panie Alexie, oprócz ufności Bogu, do zmiany realiów niezbędne jest jeszcze szczere wqurwienie.

 14. NICK said

  Które to są „nasze Służby”?

 15. lusi said

  „kościół ma miliony, wiedzę, doświadczenie”, a zboka ze swoich szeregów nie potrafią wyeliminować, więc niech bulą, albo niech się nauczą żyć tym co głoszą

 16. Boydar said

  Pani Lusi sankcjonuje ekipę po warunkiem; socjalizm tak, wypaczenia nie. A może lepiej z ludzką twarzą …

  Czarodziejskie słowo.

 17. NICK said

  P.?
  LUSI.
  Wykasowali Kazika?

  „Więc ten lusi rzekł do mnie, pogadajmy spokojnie”… .

  Nyndro MA jedną rację.
  Ale nie wie w czym.
  Ból.

Sorry, the comment form is closed at this time.