Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  revers o Konfiskata majątku bez wyroku…
  revers o Rasizm w USA? Czarnoskóry dzie…
  martino o Wolne tematy (41 – …
  martino o Wolne tematy (41 – …
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  Piskorz o Wolne tematy (41 – …
  revers o Kiepski kandydat na „świę…
  Lolek (Prawdziwy) o Pewnego razu w Ameryce
  OutsiderR o Wolne tematy (41 – …
  Piskorz o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
  revers o Wolne tematy (41 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Putin: „Rosja nie boi się konfliktów. Prześcignęliśmy cały świat w uzbrojeniu”.

Posted by Marucha w dniu 2018-10-18 (Czwartek)

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w czwartek, że jego kraj nie obawia się konfliktów. Ocenił, że stawianie świata na krawędzi kryzysu jest polityką nieodpowiedzialną, i oznajmił, że Rosja nie będzie jej prowadzić. Wspomniał także o nowej rosyjskiej broni.

Rosyjski prezydent wypowiadał się na posiedzeniu Klubu Wałdajskiego – międzynarodowego forum skupiającego byłych polityków oraz znanych publicystów, politologów i ekonomistów specjalizujących się w sprawach Rosji. Putin corocznie bierze udział w tych obradach.

Mówiąc o stosunkach z USA, Putin zarzucił partnerom Rosji, że stawiając jej zarzuty „nie uważają za stosowne przedstawić jakichkolwiek dowodów”. Jego zdaniem Rosja „nie tworzy żadnych problemów”. Stosunek Waszyngtonu do niej ocenił jako „rezultat walki wewnątrzpolitycznej” i „rozgrywanie karty antyrosyjskiej” w tej walce.

Pytany o to, jakich konfliktów boi się obecnie Rosja, odparł: „żadnych” i zapewnił: „my w ogóle się niczego nie boimy”. Oświadczył, że Rosja doskonali swoje uzbrojenie „w odpowiedzi na budowę systemu obrony przeciwrakietowej USA”. Niektóre nowoczesne systemy są już na uzbrojeniu, niektóre zostaną przekazane w najbliższych miesiącach – zapowiedział. Wymienił przy tym pocisk o prędkości hiperdźwiękowej Awangard.

Gospodarz Kremla zapewnił, że Rosja „prześcignęła wszystkich partnerów i konkurentów w tej sferze”, gdyż „na razie nikt nie ma precyzyjnego uzbrojenia hipersonicznego, a my je mamy”. Zapewnił, że jego kraj czuje się pewnie.

„W naszej koncepcji wykorzystania broni jądrowej nie ma uderzenia prewencyjnego. My mamy system ostrzegania o ataku rakietowym. Kiedy upewnimy się, że przeprowadzany jest atak na terytorium Rosji, to po tym zadajemy cios odwetowy. Oczywiście, jest to światowa katastrofa, ale my nie możemy być inicjatorem katastrofy” – przekonywał.

Dodał następnie: „agresor powinien wiedzieć, że odwet jest nieunikniony. My jak męczennicy trafimy do raju, a oni po prostu zdechną, dlatego że nie zdążą się nawet pokajać”.

Przywódca Rosji ocenił ponadto, że Moskwa osiągnęła swoje cele w Syrii, uratowała jej państwowość i zadała globalne straty terroryzmowi. Oświadczył, że kraje, które chcą wycofania się z Syrii sił Iranu, powinny zapewnić gwarancje nieingerowania w sprawy wewnętrzne Syrii i powinny również – jak to ujął – przestać finansować terrorystów.

Zaznaczył, że aby Syria mogła zrezygnować z usług swych sojuszników, do których zalicza się Iran, w kraju tym powinny zapanować warunki dla bezpiecznego rozwoju. Porozumienie się w sprawie wycofania sił irańskich to nie problem Rosji; leży to w gestii Damaszku i Teheranu – mówił.

Rosyjski prezydent wspomniał także o Krymie i oświadczył – powołując się na nieuznawane przez Zachód i Ukrainę referendum z 2014 roku – iż półwysep należy do Rosji.

Poruszył także temat środowej tragedii w szkole w Kerczu na anektowanym półwyspie, gdzie jeden z uczniów otworzył ogień do kolegów i nauczycieli, zabijając 20 osób.

Putin ocenił, że tragedia ta jest rezultatem globalizacji; wskazał na grupy powstające w mediach społecznościowych i internecie. Zauważył, że takie tragiczne wydarzenia zaczęły się od szkół w USA. „To znaczy, że my wszyscy – na całym świecie – źle reagujemy na zmieniające się warunki na świecie”, nie tworzymy interesujących treści dla młodych ludzi – mówił rosyjski prezydent. Jego zdaniem współczesna młodzież poszukuje „namiastki bohaterstwa”. (PAP)

https://nczas.com

Komentarzy 26 to “Putin: „Rosja nie boi się konfliktów. Prześcignęliśmy cały świat w uzbrojeniu”.”

 1. rycho08 said

  Cieszę się, że nasz sąsiad ma takiego przywódcę – żałuję, że nie my. Ale może i nasi kiedyś się czegoś dzięki niemu nauczą

 2. irtur said

  https://wprawo.pl/2018/10/15/pilne-raper-stopa-za-utwor-o-zydowskich-roszczeniach-i-judenratach-grozi-mi-wiezienie-wywiad/?publisher-theme-comment-inserted=1#comment-92688

 3. jazmig said

  Krym nie jest anektowany, lecz inkorporowany na prośbę jego mieszkańców.

 4. lopek said

  „Prześcignęliśmy cały świat w uzbrojeniu”
  Koniec cytatu.
  Czyżby Putin grał do jednej bramki z naprawdę rządzącymi USrahellem?
  Taka deklaracja to prezent dla lobby zbrojeniowego i to nie tylko na Zachodzie. Nie sądzę aby Putin w ten sposób odpłacał się pięknym za nadobne , kiedy to Reagan właśnie zbrojeniami – postanowił wykończyć gospodarkę niegdysiejszego CCCP.

 5. Boydar said

  Trzeba cytaty zamienić miejscami

  „Reagan /…/ zbrojeniami – postanowił wykończyć gospodarkę /…/ CCCP …”

  „… Prześcignęliśmy cały świat w uzbrojeniu …”

  i dla jasności dodać

  „… Rosja doskonali swoje uzbrojenie w odpowiedzi na budowę systemu obrony przeciwrakietowej USA …”

  a tymczasem USA przymierza się do praktycznego zastosowania F35, dotleniając pilota czy umożliwiając start i lot bez „netu”.

 6. Piskorz said

  My jak męczennicy trafimy do raju, ” ON GŁUPI, CZY GŁUPA PALI..! On ..męczennik..A na biurku w gabinecie popiersie FELIKSA D…stoi a jakże..A na ścianie portret ścierwa Andropowa..Ma ten męczennik ..wzorce osobowe, że hej.. tylko pozazdrościć. PS Wielka szkoda, że ten wielki /ha ha / patriota rosyjski…nie przypomniał maluczkim/łatwowiernym jak bachory…jak to pozwolił amerykańcom…na budowę baz…w Azji Środkowej w byłych republikach.!! Czytać radzę…Wspomnienia Bieriezowskiego…to- w głowach się rozjaśnia.

 7. Piskorz said

  re 6 jak to pozwolił amerykańcom…na budowę baz…w Azji Środkowej w byłych republikach.!” A DLACZEGO…?! A może dlatego, że mister Bush…miał na niego potężne haki wiem o co- chodzi, ale nie podam/..i dlatego zmiękła mu rura.i..bazy wyskoczyły tam..jak grzyby po deszczu..ps Trzeba czytać…Felsztinskiego..A na Kaukazie też źle się dzieje.Polecam ITOGI..

 8. Piskorz said

  Wieniec nagrobny, odciętą głowę barana i listy z pogróżkami podrzuciły nieznane osoby do moskiewskiej redakcji niezależnej rosyjskiej „Nowej Gaziety”. W załączonych listach były groźby pod adresem redakcji i dziennikarza, który pisał o rosyjskich najemnikach ZNALEZIONE W SIECI…”Wolne media” w „wolnej” Rosji…taka ich dola..Nadmieniam,że 4/5 dziennikarzy tej gazety..dawno już ustrzelili..

  ——
  Panie Piskorz… idź Pan ze swoimi rewelacjami do „Gazety Polactfa”…
  Admin

 9. Ad. 6

  To nie uwielbienie dla Feliksa, ale szacunek dla ciągłości organów państwa. Gdyby nie sprawne spec-służby, to Rosji już dawno by nie było.

 10. Roman K said

  Sluszna uwaga panie Krzysztofie M..bardzo sluszna.. Ma to uzasadnienie w tzw posluze sie terminologia Konecznego- „Turanskiej cywilizacji”….I pojmowania wladzy.
  Rosjanie..c.zy tez plemiona slowianskie z jakich zlepiona jest Rosja…od wiekow wchodzila w sklad Tatarii ..Wielkiej- jak ja nazywanio… Ta opierala sie na sojuszach wojennych i gospodarczych i calkowitej TOLERANCJI RELIGIJNEJ, Tartarzy nie nawracali,,,nie robili z rabow „braci”, brali dan..I wymagali sluzby.i serwisu… Dlatego dominuje tam do dzis Logika I precyzyjny Realizm…ustanawiajacy priorytety..po koleji….:
  Najpierw MY…I Nasze Interesy….wszystkie inne interesy sa podporzadkowane NASZYM INTERESOM….. MY mamy pierszenstwo dlatego , ze jestesmy MY….

  TO gwarantuje PANSTWO- WLADZA…. NASZE PANSTWO I NASZA WLADZA!!!!!!….
  WY??????? WY..zawsze mozecie byc MY…w sumie jestescie Nasi…..:-)))) I za kazdym razem Nasi nei chcieli byc Ruskie..I walczyli o nasza I Wasia..stad dzis Wasie Kamienice …a my zamiatamy ulice pomiedyz kamienicami:-)))))za nasze:-)))))

 11. Boydar said

  I dlatego przysłali nam Starynkiewicza; żebyśmy nie tylko pozamiatali ale jeszcze hydrantu użyli.

  „komunizm pasuje do Polaków jak krowie siodło”, niech Pan Roman to przemyśli

 12. Maverick said

  Kraj który zaatakuje Rosję nie będzie miał czasu na pokutę i prośbę u Boga o przebaczenie.
  Tak stwierdził dzisiaj Putin.

  Czy to trafi do kundli kabały wątpię prą do wojny.

 13. Re; 12 Maverick

  I ja Putniowi wierze, ze tak bedzie…
  Problem jest tylko, by nasza zdurnowaciala „gawiedz” nie wyskoczyla przed „orkiestre” (nie ulegla) zydowskich werbli wojennych, bo skonczy sie to dla nas Polakow wrecz tragicznie…

  Jak najemnicy zydowscy chca wojny z Rosja, to nic trudnego zaczac ja od Ciesniny Beringa prosto z Alaski…(I nie angazowac kilkadziesiat panstw dla swych zydowskich interesow )…
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 14. lopek said

  Re 5
  „Trzeba cytaty zamienić miejscami”
  To, że USA są tylko narzędziem ciemnej, piekielnej mocy – nie ma nikt rozumny wątpliwości. Wątpliwości są tylko w kwestii – w jakim zakresie takim narzędziem jest Rosja pod Putinem? Czy owa dzisiejsza Rosja to efekt ścierających się poglądów wśród najważniejszych dzieci Szatana – co do taktyki zawłaszczania przez Piekło Ziemi – czy też jest inny powód?

  ——-
  Pierwsze pytanie: CO ROSJA KOMU ZŁEGO ZROBIŁA?
  Admin

 15. peacelover said

  …z wypowiedzi Putina widac wyraznie, ze on i Rosja NIE SA czescia parchatego spisku swiatowego !!!
  Oni jednak sa samodzielni !!! ….To jest ogromna swiatowa nadzieja poparta sila !!!!

  Sadze ,ze juz niedlugo zydowskie prowokacje : czy w Syrii, czy na Ukrainie, czy gdziekolwiek
  ulegna stepieniu, a odpowiedzialni za te rozne zbrodnie dostana sie tam, gdzie juz dawno naleza.

  BEZKARNOSC syjonu wreszcie sie skonczy !!!!

 16. lopek said

  ——-
  Pierwsze pytanie: CO ROSJA KOMU ZŁEGO ZROBIŁA?
  Admin
  Koniec cytatu.
  Trzeba by zacząć od tego:
  co złego zrobiono Rosji?
  Zło nie leży w naturze człowieka – ale przecież szatański świat – poczynając od Ewy i jabłka a kończąc na obecnym szarpaniu ruskich nogawek – to nieprzerwane podjudzanie na siebie ludzi stworzonych przez Boga – przez dzieci Szatana. Ech – gdyby tak ludzie nie ulegali podjudzaniu – diablisko siedziałoby na stałe w mysiej dziurze.

  ——
  Nie, proszę Pana.
  Jeśli mamy oceniać Rosję, zacznijmy od tego, co komu złego zrobiła.
  A potem możemy zastanawiać się, czy i jak odpłaciła za zło jej wyrządzone.

  Zło leży w naturze niektórych ludzi.
  Admin

 17. rycho08 said

  Piskorz (8),

  „Nadmieniam,że 4/5 dziennikarzy tej gazety..dawno już ustrzelili.:”

  Dzielne chłopaki (i dziewczyny też?), niczego się nie boją, trwają niezłomnie na stanowiskach!

  Durny człowieku – szkoda więcej czasu na tłumaczenia.

 18. lopek said

  ——
  „Nie, proszę Pana.
  Jeśli mamy oceniać Rosję, zacznijmy od tego, co komu złego zrobiła.”
  Koniec cytatu.
  Na początku postawiłem pytanie – w jakim zakresie Rosja była/jest narzędziem dzieci Szatana. Pośrednią odpowiedzią na to jest taki oto fakt:
  kiedy Niemcom instalowano Hitlera – nie trzeba było mordować w odróżnieniu od Rosji w czasie instalowania tam Lenina – masowo Niemców i to nawet za czyste paznokcie u ich rąk. To obrazuje – jakim łatwym narzędziem dla dzieci Szatana są Niemcy a jakim trudnym Rosjanie. Być może powyższe jest także przyczyną przeniesienia centrali malowania świata smołą i siarką z Moskwy do Berlina – bo przecież nie Brukseli.

 19. Boydar said

  Może coś mi umknęło, ale co Lenin ma wspólnego z Rosją ???

 20. […] https://marucha.wordpress.com/2018/10/18/putin-rosja-nie-boi-sie-konfliktow-przescignelismy-caly-swi… […]

 21. Anucha said

  Chlasnąć sobie ptaka
  Czy zakupić walonki
  Oto jest pytanie 😀
  Oczywiście ,że wolę bezkrwawy wybór

 22. Dziad Wernyhora said

  Zabawne, że Putin mówiąc tyle o Izraelu ani razu nie wymienił nazwy tego państwa.

 23. Ad. 10

  Miłych snów.

 24. Piskorz said

  re 17 że ten wielki /ha ha / patriota rosyjski…nie przypomniał maluczkim/łatwowiernym jak bachory…jak to pozwolił amerykańcom…na budowę baz…w Azji Środkowej w byłych republikach.!! A TY MĘDRKU ZA 5 GROSZY,,,CO NA TO..!? JAK DURNY NA LATO…bo- do- tego 0 ustosunkowania się..!! CZYTAJ ROSYJSKIE PORTALE,..jeśli kumasz coś nieco po rosyjsku..

  ———–
  Pozwolił? Co mógł zrobić? Najechać byłe republiki?
  Naprawdę, niech Pan przejdzie do Gazety Polackiej, tam potrzebują takich.
  Admin

 25. Roman K said

  Panie Piskorz… Ameryka I Rosja to partnerzy i sojusznicy zwiazani sojuszem od 1864 roku…..wiecznym Sojuszem…. Slyszal pan o ostatnim wypadku z rakieta jaka musiala wrocic na zimie????
  Wylazlo z niej dwoch,,Ruski I Amerykanin…….niech sie pan nie dziwi..oni sobie nawzajem pozwalaja:-)))) nikomu innemu nie ..ale sobie nawzajem :-)_)___

 26. Boydar said

  „jeśli nie możesz wroga pokonać, to się z nim sprzymierz”

  Wróg istniał zanim Mayflower rzucił kotwicę. Z centralą tego manewru nie można było zrobić, dzieliła rzeka krwi i łez; ale z desantem ? Jak najbardziej, formalnie było względnie czysto.

  Powyższa teoria ma jedną wadę, centrala nie jest ślepa, i nigdy nie była. Rozwiązanie dylematu może być tylko jedno, nad centralą jest jeszcze ktoś …

Sorry, the comment form is closed at this time.