Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

„Absurdalne sankcje wobec Rosji”: Włosi się nie poddają

Posted by Marucha w dniu 2018-10-20 (Sobota)

Matteo Salvini nazwał sankcje przeciwko Rosji społecznym, kulturowym i ekonomicznym absurdem.
[To nie absurd. To kolejny dowód na to, że Wielkie Chuje zza Atlantyku roszczą sobie prawo do rządzenia światem. Według zasad Talmudu – admin]

Konferencja „Włochy-Rosja, perspektywy współpracy gospodarczej, przemysłowej i handlowej”, która miała miejsce 17 października w Moskwie, stała się ważnym wydarzeniem dla włoskich firm działających na rosyjskim rynku.

Obecność na konferencji wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych Włoch dała jasno do zrozumienia, że włoski rząd jest zaniepokojony losem włoskich przedsiębiorców, którzy cierpią na skutek antyrosyjskich sankcji.

Dla Matteo Salviniego to nie pierwsza wizyta w Moskwie. Nie tylko umacnia ona więź między Rosją i Włochami, ale też pokazuje zaniepokojenie wicepremiera jednym z najpoważniejszych problemów włoskiej gospodarki: ogromnymi stratami, jakie ponoszą Włochy w związku z sankcjami UE przeciwko Rosji. Matteo Salvini nazwał sankcje przeciwko Rosji społecznym, kulturowym i gospodarczym absurdem.

W swoim wystąpieniu Salvini zauważył: „moi koledzy często rzucają takie słowa jak misje pokojowe, prawa człowieka. Ale sankcje są podyktowane wyłącznie względami ekonomicznymi, prawa człowieka nie odgrywają tu najmniejszej roli… Zwracam się do tych, którzy dolewają oliwy do ognia. Zastanówcie się nad konsekwencjami! Ja jako wicepremier Włoch mogę powiedzieć, że jeśli ktoś zdecyduje się rozpalić ogień wojny na naszym kontynencie i będzie usiłował wnieść rozdźwięk w stosunki między Włochami i Rosją, ten uzyska w mojej osobie i w osobie rządu Włoch swojego głównego przeciwnika”.

Obecny na konferencji korespondent Sputnik Italia spotkał się z Ernesto Ferlenghim, prezesem Confindustria Russia, organizatorem imprezy.

– Wizyta wicepremiera Salvini ma duże znaczenie dla nas, włoskich przedsiębiorców działających w Rosji. To nie tylko duży biznes, ale też małe i średnie przedsiębiorstwa, najbardziej podatne na antyrosyjskie sankcje w ostatnich latach. To posłużyło dla nas, członków Stowarzyszenia Confindustria Russia, jako bodziec do tego, by zwrócić się do wicepremiera z prośbą, by przyjechał do Moskwy. Obecność Matteo Salviniego jest dla nas ważnym sygnałem poparcia ze strony rządu, a także przekonania wicepremiera co do konieczności utrzymywania kontaktów gospodarczych z Rosją, które demonstrował nam przez wiele lat. Dla nas, przedsiębiorców, wizyta Matteo Salviniego to duży zaszczyt. I nasza wiadomość dla rządu brzmi tak: „Nie poddajemy się, chcemy kontynuować biznes w Rosji i robić tu duże projekty, zgodnie z tradycją włoskiego biznesu.

Nie bacząc na sankcje?

— Ten czas jest dla nas niełatwy. Sankcje, zmiana kursu rubla i podaży to trzy ważne elementy, które pogarszają naszą sytuację.

Mowa o spadku popytu na „Made in Italy”?

— Tak! Dokładnie! Nie możemy pozwolić sobie na to, by biznesmeni z innych państw odbierali naszym przedsiębiorcom udział na rynku. Ale my się nie poddajemy, będziemy badać rosyjski rynek i rozszerzać nasze możliwości. Obecność Matteo Salviniego na naszym Zgromadzeniu w Moskwie to sygnał dla nas wszystkich.

A co może Pan powiedzieć odnośnie tej części rynku, którą utraciły włoskie firmy?

— Tę część rynku, opanowaną przez Chińczyków, Francuzów i Niemców, ciężko będzie odzyskać. Ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy.

https://pl.sputniknews.com

Dajcie mi, drodzy Czytelnicy, choć jeden przykład na zło dziejące się na świecie, z którym oba Izraele nie mają nic wspólnego….
Admin

Komentarzy 11 to “„Absurdalne sankcje wobec Rosji”: Włosi się nie poddają”

 1. Abc said

  Konferencja we środę, a w piątek wieczorem taki news:

  „Moody’s Investors Service downgraded Italy’s sovereign debt rating by one notch to Baa3 late on Friday, leaving it one rung above sub-investment grade, or junk. They cited Italy’s fiscal deterioration and the government’s decision to target higher budget deficits in the coming years. ”

  „Prezent” od Żymian.

 2. lewarek.pl said

  Powoli w ślady Włoch pójdą inne państwa UE. Ale nie Polska! Kiedy inni będą robić z Rosją złote interesy my, sąsiad Rosji, zostaniemy z ręką w nocniku. Nawet w Białym Domu będą się śmieli z tych chujów z Warszawy (zresztą robią to codziennie).

 3. lopek said

  Rating – dzieci Złego – Włochom zmniejszyli a resztę złej roboty będą tam robić włoskojęzyczne media i to aż do pożądanego przez dzieci… skutku. Diablisko nie odpuszcza jak nie musi.

 4. Roman K said

  POlska nei musi robic zlotego interesu z Rosja….niech zrobi Porzadek u siebie I podniesie zrobki n tyle …zeby Polkom oplacalo sie pracowac w Polsce , na swoim bez wpieprzania sie w ludzkie interesy zadnego przyglupiego notabla I okladnia ppracy Polakow podatkami z ktorych zyje parchta oligarchia.

 5. Boydar said

  Fakt, za wyjątkiem kopii kwitów z Łubianki Polska od Rosji niczego materialnego nie potrzebuje. Problem w tym, że nawet tych kwitów nie ma kto wziąć. A już nie mówię żeby coś z nimi zrobić.

 6. Roman K said

  Panei Boydar…nawet na Lubiance nei maja kwitow.. Bnku Imperialnego Rosji , jaki dal kresdytu Zydowm na wykup nieruchomosci w Warszawie w latach 1905-1914….a to wlasnei wtedy pol Warszawy stalo sie ich wlasnoscia..Kredyty te byly udzielane na 30-50 lat na 2-3%….I jak pan widzi..po odzyskaniu : Niepodleglosci: pierwszy polski rzad oglosil Moratrium na Dlugi Carskiej Rosji…..posiadcze nieruchomosci splacajacy je rok dwa, najgorsze przypadki 10…stawli sie wlascicielami iposiadaczami tytulow wlasnosci w mgnieniu oka….
  Na podobne Moratorium na dlugi chlopskie , czekano do 27 roku….I odbilo sie szerokim echem na swiecie jako wielka krzywda zydowska…

 7. Boydar said

  A w którym segregatorze Pan sprawdzał ? Że nie akurat tych nie mają ?

 8. NICK said

  Oj, oj.

  KWITY ZAWSZE SĄ ZACHOWYWANE.

  Lepiej niźli we księdze proboszczowej.

 9. Boydar said

  Pan Roman żywi nadzieję … 🙂

 10. andzia said

  re:4 Panie Romanie, a co Polska ma zrobić jak jest pod okupacją?Dlatego jestem przeciwniczą marszów niepodległości, bo to fałsz i nic z nich nie wynika .

 11. NICK said

  „POlska nei musi robic zlotego interesu z Rosja”

  Nie musi.

  To Rosja może chcieć.
  Dać.
  Kongresówkę i Króla.

  Spierdalaj.
  Stronno-widztwo Teksańskie.

  MASZ?
  Wikt i opierunek?

  Są różni agenci… .

Sorry, the comment form is closed at this time.