Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wstyd dla Polski. Rosjanie, wybaczcie…

Posted by Marucha w dniu 2018-10-23 (Wtorek)

To naprawdę, wielki, wielki wstyd dla Polski. Wstyd, o którego wybaczenie musimy prosić: ROSJANIE, WYBACZCIE! Oczywiście, jeśli macie jeszcze dość siły i cierpliwości…


Zniszczenie Pomnika w Parku Skaryszewskim nieprzypadkowo, jak się wydaje, zbiegło się z końcówką wyborów samorządowych, a zapewne niechcący — z 75-tą rocznicą bitwy pod Lenino.

Moment to jednak tyleż symboliczny, co zarazem haniebny z obu tych przyczyn. Monument ten był jednym z pierwszych ustawionych po wojnie — dziś zaś należał do ostatnich, które jeszcze pominięto. Co ważne, także przez swoją raczej sympatyczną, mało monumentalną i nieinwazyjną formę — obiekt ten wpisywał się w pejzaż Warszawy i raczej pozytywną pamięć historyczną tych Polaków, którzy posługują się jeszcze pamięcią własną, a nie nadpisaną im w ostatnich latach.

Od dawna też był właściwie wolny od polityki, upamiętniając 26 zwykłych radzieckich żołnierzy, którzy zginęli tu we wrześniu 1944 r., starając się odciążyć natarciem w kierunku Wisły walczącą Warszawę.

Unicestwiając i to brutalnie ten Pomnik — władze III RP demonstrują więc jeszcze wyraźniej niż zwykle, że „nie było, nie ma i nie może być żadnych dobrych Ruskich!” i że żaden moment historii, ni współczesności nie ma prawa zbliżyć ani pojednać naszych narodów. I co z tego, że na postumencie wykuto taki piękny wiersz Kubiaka:

„za to by Wiśle Wołga,
a Wisła Wołdze oddała
ostatnią kroplę swej wody
jak ja tobie krew mego ciała”.

Już go tam przecież nie ma. Postumentu zresztą też nie…

To naprawdę, wielki, wielki wstyd dla Polski.

Wstyd, o którego wybaczenie musimy prosić: ROSJANIE, WYBACZCIE! Oczywiście, jeśli macie jeszcze dość siły i cierpliwości…

Niestety, tak jak rozwalenie Pomnika nazwano eufemistycznie „demontażem i przeniesieniem”, taki całą haniebność tego zdarzenia pokrywa się gadaniem o „usuwaniu ostatnich śladów okupacji”.

I niektórzy (nawet, poza tym całkiem przyzwoici i — wydawałoby się — myślący) dają się na to nabierać, zapominając czy pomijając jednakowoż kilka ewidentnych, słabych punktów tej zasłony dymnej.

Po pierwsze — faktycznie, w polskiej świadomości element wojny zanikł najdalej w latach 80-tych, trochę zajechany nachalstwem i mechanicznością propagandy komunistycznej, a trochę w wyniku naturalnej wymiany pokoleniowej („oj daj dziadek spokój z tymi Niemcami…! Sam bym chciał merca…”).

A w Rosji to jest czynnik wciąż żywy i obecny. Tych milionów na Bezsmiertne Marsze nikt nie spędza, to nie jest inicjatywa władz. Ludzie idą z potrzeby serca. Dla nich to nie są więc ani symbole okupacji, ani martwe kupy kamieni — tylko upamiętnienia konkretnych ludzi, ich dziadków i pradziadków.

A po drugie — nie żartujmy. 28 lat po upadku PRL potrzeba „zatarcia śladów okupacji” została wytworzona sztucznie, dla bieżących celów politycznych i układu wewnętrznie zarządzającego Polską, i jego zagranicznych mocodawców. A cele te, tak — o ile mogą zostać rozpoznane — wydają się skrajnie niekorzystne dla Polski i Polaków.

TO GORZEJ NIŻ ZBRODNIA…

Od oceny moralnej i estetycznej samego postępku — ważniejsze bowiem są jego konteksty polityczne.

Powtarzać trzeba do znudzenia — pomniki są tylko elementem krajobrazu, natomiast burzenie ich — to już akt polityczny i wypada rozumieć: dlaczego i po co akt ten się czyni. „Bo stoją” może stanowić co najwyżej namiastkę odpowiedzi dla niezbyt bystrej gawiedzi…

Wydaje się, że akcja destrukcyjna powoli zmierza do finału. Właściwie zostały już chyba tylko ostatnie symbole, te poświęcone kościuszkowcom, partyzantom AL czy nawet BCh (jak próbowano to zrobić m.in. na Lubelszczyźnie), a zwłaszcza walczącym z bandami UPA.

Miejsce, w którym stał pomnik generała Iwana Czerniachowskiego w Pieniężnie

Ich spodziewane usunięcie zlikwiduje ostatecznie dowody na miejsce Polski wśród zwycięzców II wojny światowej. Zamiast tego miejsce będzie tylko na rozpamiętywanie „kolejnej, sowieckiej okupacji, która zastąpiła niemiecką”, na pomnikach umieszczeni będą wyłącznie Żołnierze Wyklęci i powtarzane będą westchnienia, jaka to szkoda, że Polska nie znalazła się u boku Hitlera.

Jakim nieszczęściem dla tej nowej wizji historii zdaje się, że nie było jednak „polskiego SS”, z jakim pietyzmem i entuzjazmem można by mu dziś stawiać pomniki!

Przyczyny takiej operacji wydają się równie oczywiste. Przede wszystkim — rządzący chcą wywołać w Polakach żądzę zemsty za realne czy urojone krzywdy, łatwą do ukierunkowania poprzez rzucenie na pierwszą linię kolejnej wojny z Rosją, planowanej już przez część światowych elit.

Po drugie — chodzi przecież jak zawsze o kasę. Raz tę wielką, którą Polska przy okazji wydaje za amerykańską „ochronę” takich zabaw buldożerami, a dwa też wcale niemałą, którą developerzy będą mogli sobie zarobić na całkiem atrakcyjnych miejscach po zburzonych pomnikach. No tak to już jest nie tylko u nas jest, że dużo mówią o „patriotyzmie”, czy „desowietyzacji” — a chcą po prostu jeszcze więcej ukraść…

A po trzecie zaś, Polaków trzeba raz na zawsze utwierdzić w przekonaniu, że „ze Wschodu nic dobrego przyjść nie może”, a więc wypada już na zawsze tylko służyć Zachodowi…

I dlatego właśnie, chociaż to Rosjanom należą się nieodmiennie przeprosiny za ten kolejny akt barbarzyństwa — to znacznie fatalniejszy w skutkach może się on okazać dla samego narodu polskiego.

Niszcząc pomniki przeszłości — niszczymy przyszłość Polski. To już nie tylko hańba. To śmiertelny błąd.

Konrad Rękas, polski publicysta
Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.

https://pl.sputniknews.com

Nie mówcie mi, że to robią Żydzi. Może to i oni stymulują u Polaków eksplozję głupoty i łajdactwa, ale Polacy są dla nich niezwykle wdzięcznym materiałem do obróbki.

A w ogóle, to nie po takich mocarstwach, jak Polska, zostały już tylko wyblakłe zapiski na kartach historii…
Admin

Komentarzy 26 to “Wstyd dla Polski. Rosjanie, wybaczcie…”

 1. Zz said

  Ciekawe, bo teraz stawiamy pomniki gościowi, który wstrzymał ekshumację w Jedwabnem, podpisał akt rezygnacji z niepodległości, obiecywał wierność Izraelowi, robił z siebie durnia w Gruzji.
  I taka kreatura jest symbolem patriotyzmu. Wielu tubylców to jednak durnie

 2. lopek said

  Polski już nie ma – więc i tych pomników być nie może. Ponadto każda metoda, która wzmacnia podjudzanie na siebie ludzi – zwłaszcza z sobą graniczących – jest dla dzieci Szatana – dobra.

 3. Joannus said

  ”Niszcząc pomniki przeszłości — niszczymy przyszłość Polski.”

  Taki jest cel.

  Ad. 1
  ”Wielu tubylców to jednak durnie”.
  Ostatnie wybory to pokazały dobitnie, ponadto i skalę.

 4. Gość said

  Tutaj jest materiał z Pieniężna z tamtego roku:

 5. Polacy najblizej spokrewnieni sa z Ukrami. Ten sam IQ neandertalczyka z wodoglowiem i demencja.

 6. NICK said

  Jestem Polakiem, Trollu.
  Zmień narrację.

  A Ty?
  Kim jesteś?

 7. Boydar said

  Trollu, miej jaja; kiedy ostatnio spotkałeś Polaka ? Zaczynasz pieprzyć jak Kolega Kafel, który wychowawszy się przecież wśród Sarmatów nabrał do nich obrzydzenia, a nie mam pewności czy nie przez żet z kropką.

 8. Boydar said

  O (6), qurwa, właśnie tak !

 9. Lipski said

  Administracja w Polsce ma strach przed administracją ,USA dlatego sytuacja się pogorsza tak jak exodus Polaków z Polski ?

  Administracja w Polsce nie wie ,że węgiel z Rosji jest eksportowany za zgodą administracji USA do Polski i dalej do Niemiec,tak jak drzewo z Polski?

  Administracja w Polsce nie wie,że są dzielnice rosyjskie w USA,w Wielkiej Brytanii,we Francji,w Niemczech którym tym państwom nie przeszkadza biznes rosyjski?

  Sprawdzeni,byli towarzysze z PZPR,po szkołach w Moskwie,jeszcze zasiadają w Sejmie,w Senacie.Byli za Rosją a w roku 2018 przeciw,gdyż takie są oczekiwania administracji USA?

  Mieszkam,w Niemczech ,przy granicy z Polską,Forst w którym pomniki rosyjskie są atrakcją tak jak żywność z Rosji w Kauflandzie,Rewe,Netto.Jak to jest możliwe?

  Biznes i zyski nie tylko z podatków są najważniejwsze dla producentów z Rosji i dla firm w Niemczech ale i dla US Army.

  USA administracja ma w 4 literach,byłych towarzyszy jak i polityków w Polsce.Liczą się zyski w Polsce dla karteli z USA i Izraela.Złoża,bogactwa w Polsce.

  Bogactwa , złoża w Rosji i jej depopulacja są celem zachodu a nie załamana pseudo polityka.

  Cholernie smutny temat.

  Ja uważam,że brakuje w Polsce,odważnych polityków,w relacjach z USA,którzy nie mają strachu przed amerykańskim kartelem koordynującym systemy gospodarcze w EU i w Polsce czyli CIA.

  W wołnej chwili, zapraszam do własnego portaliku….dla autorów(blogi) wpolsce.biz

 10. NICK said

  Tytuł.
  Tak.
  Wstydzę się.
  Bracia.

 11. Tadeusz Białek said

  w Berlinie,Wiedniu Pradze stoją sobie spokojnie pomniki ACz i nikt ich nie ma zamiaru wyburzać. Czy to nie marszałek kiedyś powiedział ,że kraj który nie dba o swoją przeszłość nie powinien istnieć?

 12. Tadeusz Białek said

  A zadam głupie pytanie? Co stało by się gdyby Rosjanie wpadli na podobny pomysł i zburzyli pomnik w Katyniu np. jako formę odwetu ? Kto pierwszy rzucił by sie bronić pomnika . Czy nie ten sam IPN?

 13. Polacy nie są tu stroną w tym sporze. I przypuszczam, że Rosjanie mają tego świadomość. Stroną w tym sporze jest rząd Polski. Czyli rząd podporządkowany interesom NATO.

 14. Carlos said

  Krzysztofie M, myli sie pan- polactwo jest strona w tym sporze. poklocilem sie z moim -niewidzianym od 25 lat- wujkiem, ktory twierdzil, iz wszystkie rewolty na swiecie wywoluja: Stany Zjednoczone i Rosja.

 15. 7
  Boydar

  No, coz: uderz w stol – a noga odleci.

  Ja ma bardzo duze pretensje o zniszczenie pomnika marszalka Koniewa. Jest to szczyt zbydlecenia!!!

  Mojego zdania o barbarzynstwie Polakow nic nie zmieni.
  Nawet jesli ostatni polski zolnierz i polski policjant przestanie okupowac Kosowo i zabierze sie z Serbii.

  Mojego zdania nic nie zmieni dopoki Polacy zajmuja sie polityka grabiezcza w Iraku, Libii, Syrii, Mali… a teraz razem z Ukraincami wybieraja sie na podboj Moskwy.
  Do mnie macie pretensje???

  Mojego zdania nic nie zmieni dopoki bedziemy sie wybielac i opowiadac o diablach, szatanach, zydach itp., ktorzy nas bez zadnych przeszkod namawiaja do kolejnego blazenstwa. To Polacy popieraja junte ukrainska przeciwko Rosji. I tylko Polacy wierza w przyjazn polsko-amerykanska..

  Trump zakręca kurek. Pieniądze z USA już nie popłyną do Polski – Sputnik Polska

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201704265335380-sputnik-polska-trump-finanse/

  Ubolewamy nad ‚aneksja’ Krymu, ale los Serbow w Kosowie nas nic nie obchodzi. Krym blisko ? A Kosowo za daleko?
  Widac w Polsce jest wiecej diablow, zydow, szatanow niz na przyklad w Czechach, na Wegrzech, Bialorusi , w Bulgarii czy w Serbii.

  Dzis w polskich ‚Wydarzeniach’ znow namawiali do zachwytow nad Pilsudskim.

  Najwyzszy czas, zeby Polacy przestali wojowac i naprawiac innych a zajeli sie odbudowa polskiego przemyslu, polskiej kultury i zaczeli uczyc swoje dzieci 10 Przykazan i codziennego pacierza- a nie nienawisci do innych dzieci i innych narodow!.

  Przestancie blaznowac. Przygladnijcie sie sasiadom Polski.
  Tylko my i Ukry dajemy sie slepo manipulowac NATO-wskim bogom wojny.

  Urzadzamy parady pedalow i roznych zbukow, parady niepodleglosci – te tlumy na ulicach to same zydy?

  A dr. Piskorski dalej siedzi.

  Czy polski zolnierz mialby odwage odmowic strzelania do Rosjan?

  Bulgarian soldiers refuse to shoot at targets reminiscent of Russian military men – PravdaReport

  http://www.pravdareport.com/news/world/europe/24-08-2017/138497-bulgarian_soldiers-0/

  Cala Polska poparla przewrot na Ukrainie! Bo my czcimy pamiec Ziuka Pilsudskiego i ‚sanacje’ i marsz na Kijow przy pomocy oddzialow amerykanskich i francuskich..

  I niedawno znow polscy zolnierze poszli na pomoc juncie ukrainskiej mordowac mieszkancow Donbasu:
  Donieck- poddali sie polscy najemnicy Wolna Polska agencja informacyjna najnowsze wiadomości informacje

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/noworosja-doniecku-poddali-sie-polscy-najemnicy-2014-10

  Ukraina zatrudnia polskich najemnikow przeciwko Donbasowi.
  Jakos w Polsce nikt nie protestuje.

  Lugansk Media Centre — Ukraine deploys Polish mercenaries to Treyokhizbenka area – LPR People’s Militia

  http://en.lug-info.com/news/one/ukraine-deploys-polish-mercenaries-to-treyokhizbenka-area-lpr-peoples-militia-19537?fbclid=IwAR2FDLA2CBJ0YdLaNfTEgj5I-mizvMPFzgYlhdjxSIGbUSojy7W4TfdAJmQ

  Czy Polacy sa w stanie upomniec sie o Lwow??

  Z mapy Europy zniknęła Polska… i nie tylko – Sputnik Polska

  https://pl.sputniknews.com/polska/201704265336673-europa-polska-globus-niemcy-sputnik/

  No wiec jesli tak hucznie obchodzimy marsz niepodleglosci i rocznice odzyskania niepodleglosci – to znaczy, ze mamy niepodlegle panstwo Polakow.
  Czy moze tylko same zydy i szatany nosily Walese na rekach?

 16. Boydar said

  Panie Trollu. Uwaga o zniszczeniu pomnika Koniewa /to jeden z wielu/ nijak się ma do mojej opinii o żenującym deficycie Polaków. W Gajówce wielokrotnie rozmawialiśmy o strukturze etnicznej populacji między Odrą a Bugiem. Wskazujemy na żydów, szabesgojów, inne smętne mieszaniny. Jestem jedyny, podnoszący okoliczność, że rozdziobią nas kruki i wrony. Tutejsze.

  Wojna, okupant, potem socjalizm doprowadziły do sytuacji że cham wylazł z gnoju i otrzymał prawa jakich mieć nie powinien. Ba, których nawet nie pojmuje. Mam na myśli odpowiedzialność za Ojczyznę. Bo to jest także jego ojczyzna i nie ma powodu tego kwestionować.

  Ta odpowiedzialność to również wdzięczność i szacunek wobec tych, dzięki którym ta Ojczyzna jeszcze dycha. A jak cham ma czuć wdzięczność, kiedy nie rozumie ani słowa Ojczyzna ani wdzięczność ani tym bardziej szacunek ?

  Oczywiście, cham jest ustawicznie i twardo podpuszczany przez tych którzy te sprawy rozumieją doskonale, ale podpuszczając nie mają naszej Ojczyzny na względzie tylko zupełnie inną. W dodatku tej innej też nie mają bo się jakiś czas temu ichnia elita się jej korzystnie wyzbyła. Przynajmniej tak stało w biznesplanie.

 17. lewarek.pl said

  Rosjanie nie ruszą pomnika w Katyniu dopóki nie będą mieli wyraźnego sygnału, że to Polacy, a nie tylko rząd w Warszawie, są przeciw nim. Decydującym momentem byłaby likwidacja cmentarzy czerwonoarmistów i pomników, które na tych cmentarzach się znajdują. Jak na razie na to się nie zanosi. Lokalne władze dbają o te cmentarze.
  Gdyby jednak sytuacja się zmieniła, to Rosjanie zaorzą cmentarz w Katyniu i postawią tam jakiś zakład przemysłowy, tuczarnię albo bloki mieszkalne czy też zrobią wysypisko śmieci.
  Wojna przez to nie wybuchnie, ale w stosunkach polsko-rosyjskich będzie pozamiatane.

 18. 16
  Boydar
  W kazdym narodzie jest margines przestepczy, poza nawiasem spoleczenstwa.
  Mnie jednak zastanawia wielkosc tego marginesu ( mozna to nazywac chamstwem) i jego wplyw na dzieje Polski.
  To mnie gnebi od lat.
  Dlaczegp Czesi, Wegrzy, Bialorusini czy nawet Bulgarzy- ze nie wspomne paru innych panstw europejskich- moga zachowac tajemnice przetrwania i szukac jakiejs chocby namiastki porozumienia z innymi panstwami.
  Powtarzamy stale bledy historyczne i szukamy przyjaciol wsrod wrogow.
  Inne kraje tez maja ‚kosmate’ polozenie geograficzne i tez sa pod presja swiatowej mafii.
  Nikomu teraz nie jest latwo.
  Tymczasem, stale w Polse przebierancy maja wiecej do powiedzenia niz osoby takie jak dr Piskorski.
  Dlaczego?
  Dlaczego w kolko powtarzamy w naszej historii kampanie moskiewskie?
  Dlaczego mamy isc na Moskwe? Juz od XVII wieku.
  Pomagalismy Zachodowi w podboju Rosji. Stracilismy przez to Lwow i Wilno.
  Pomagalismy Leninowi w rewolucji w Rosji. Nic nam to nie dalo.
  Pomagalismy Niemcom niszczyc nasze zubry i porwalismy sie na Zaolzie.

  Prawda, ze nie wspolpracowalismy z Niemcami w czasie II wojny swiatowej, ale razem z Niemcami poszlismy niszczyc Jugoslawie. Pomagalismy banderowcom na majdanie. Nasi oligarchowie, ktorzy jak grzyby po deszczu rozmnozyli sie w czasie Solidarnosci, pomagali Ukraincom krasc rosyjski gaz.
  ‚Bronimy’ Krymu a okupujemy Kosowo.

  A teraz chcemy z Polski zrobic Zimbabwe z ogromna inflacja za same tylko oplaty gazu.
  Nasze zagraniczne ‚przygody’ przynosza nam same straty. Za pomoc w niszczeniu Iraku nie dostalismy nawet pol galonu ropy za darmo. Z kampanii w Mali nie wynieslismy nawet jednej uncji zlota. Na Libii tez sie nie dorobilismy.
  16 lat w Afganistanie i ciagle musimy placic za narkotyki bajonskie sumy; zeby choc miec jakis pozytek ze sprzedazy!.
  Obiecali nam kontrakty w Iraku jak pomozemy Irak zburzyc.
  Ile nas kosztuje teraz Ukraina? Ktos wie? Ile nas kosztuje ta okropnie dluga wojna w Afganistanie? Co my tam w ogole robimy?

  I zebysmy jankesom stopy calowali i pol Polski oddali – wiz do USA nie dostaniemy.
  Potraktowali nas na rowni z Nikaragua i Gwatemala: wstep nie dla kazdego.

  Nie mam zamiaru sie wstydzic, ze jestem Polakiem. To nie byl moj wybor.
  Ale teraz jest to moj obowiazek opowiadac co robimy zle!

  Naturalnie, ze bylo mi bardzo przykro jak ogladalem mieszkancow bulgarskiego miasta Plovdiv, ktorzy NIE pozwolili zburzyc pomnika radzieckiego zolnierza.
  Armia Czerwona wyzwolila Plovdiv od Niemcow.
  W Krakowie nie znalazl sie nikt, ktoby mial odwage przypomniec, ze marszalek Koniew uratowal i Wawel i Krakow.

  Trudno byc Polakiem.
  Ale nie narzekam. Mam obowiazek przypominac historie i analizowac bledy. Nie jestem sam.
  Nawet, jesli robie to bez poparcia gawiedzi. Jest wiecej Polakow duzo lepszych ode mnie. Nam nie potrzeba emocjonalnych zrywow. Nam potrzebny jest zdrowy rozsadek i troska o przetrwanie narodu.
  Moze kiedys doczekamy, ze z trzech zaborow zrodzi sie jedna, jednolita Polska, ktora dbac bedzie przede wszystkim o zachowanie historii i dobrobyt polskich dzieci i ich rodzicow.
  I przestaniemy latac po swiecie i pomagac okupantom gnebic inne narody: od Samosierry po majdan.

  Polskie koszty wojny w Afganistanie | Nacjonalista.pl

  http://www.nacjonalista.pl/2012/01/13/polskie-koszty-wojny-w-afganistanie/

  Komu my pomagamy??? Nie pamietamy juz bombardowania Warszawy?

  121 bomb DZIENNIE zrzucane na Afganistan

  On Purpose, In Kabul.”121 Bombs per Day on Afghanistan” | Global Research – Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/on-purpose-in-kabul-121-bombs-per-day-on-afghanistan/5645615

 19. Sebastian said

  Atak na ten kraj Moskwa uzna za napad na Rosję. I odpowie

  Białoruś ma te szczęście, iż u steru władzy jest mądry człowiek. Polski niestety nikt nie ochroni, z niej wyjdzie iskra, która chyba świat zapali – znowu

  Cytując prezydenta Putina „My zostaniemy ofiarami agresji i jako męczennicy trafimy do nieba, a oni po prostu zdechną. Dlatego, że nie zdążą nawet okazać skruchy” – niestety zapewne również miał na myśli mieszkańców naszego nieszczęśliwego kraju.

  Po za tym doświadczam dysonansu poznawczego (nazbyt często) , jak to jest skoro byliśmy pod okupacją sowiecką po II w.s., a ostatni żołnierze radzieccy opuścili terytorium Polski ww wrześniu 1993 roku to dlaczego będziemy 11 listopada obchodzić 100-lecie odzyskania niepodległości ???

  Mam nadzieję i wierzę, że Rosjanie nam zwykłym Polakom nie mającym najmniejszego wpływu na to co się dzieje u nas w kraju, wybaczyli już dawno, że rozumieją naszą beznadzieję i współczują nam usrahelskiej okupacji, z której im udało wykaraskać . Mam nadzieję, że mówią choćby o zarządzających Polską tak jak kiedyś Żukow do Kulikowa – tam nie ma Polaków.

  Mimo to wybaczcie nam, po ostatnich wynikach wyborów, widać że niewielu nas pozostało rozsądnie myślących – dramat

  ———–
  Czy da się wybaczyć permanentną, uporczywą, tępą – i niebezpieczną dla otoczenia – głupotę?
  Admin

 20. kura domowa said

  Panie Troll niech Pan pisze ja podzielam Panskie poglady. Polacy sa durni. W naszym wioskowym kosciele obok chrzcielnicy stoi menora. Nikt sie tym nie interesuje. Moja mama 70 lat spytala o to szafarza. Ten powiedzial,uwaga!! ze to jest tylko 7 swieczek i to nic nie znaczy!!

 21. Sebastian said

  Czy da się wybaczyć permanentną, uporczywą, tępą – i niebezpieczną dla otoczenia – głupotę?
  Admin

  Karkołomne zadanie, Gospodarzu

 22. Boydar said

  Już proponowałem (komuś innemu), wciągnąć dwie kreski i popatrzeć w lustro. I to nie jest zadanie karkołomne, to paralela.

 23. […] https://marucha.wordpress.com/2018/10/23/wstyd-dla-polski-rosjanie-wybaczcie/#more-72543 […]

 24. Skrab said

  A ci Rosjanie co nas wyzwalali to ci sami co w Katyniu ? Macie jakiś klucz który i to wytłumaczy ?

  ————
  Gdzie miałeś Pan „Rosjan” w Katyniu?
  Admin

 25. 24
  Skrab

  Wspanialy popis koltunstwa.
  Wedlug tej samej ‚logiki’ myslenia, ‚Rosjanie’ w Katyniu to mogli byc autentyczni krewni tych rosyjskich jencow wojennych, ktorych Pilsudski zakatrupil i zamorzyl glodem.
  Cale 80 tysiecy!! Stalin to bardzo dobrze pamietal.

  Ale mogli to byc i ci ‚wdzieczni’ Rosjanie, ktorzy pamietali, ze polskie wojsko popieralo rewolucje bolszewicka samego Lenina – czym niemalo przyczynilo sie do budowania komunizmu w Rosji.

  Panie Szkrab
  Kluczem do wiedzy jest nauka historii.
  A Polska zawsze reka w reke z Zachodem.
  Zachod wymyslil w ogole pojecie komunizmu jako systemu, zeby zniszczyc i podbic Rosje. Oczywiscie zachodni spece od podbojow znalezli i oplacili pajaca Pilsudskiego, zeby pomoc w niszczeniu Rosji.

  Ale sparciale mozgi Hameryki i samego marszalka nie wziely pod uwage, ze Rosja to nie wyspiarze z Filipin czy Haiti.

  Kluczem do wiedzy jest znajomosc historii podbojow amerykanskiego barbarzynstwa.

  I tylko Palestyna nie ma prawa sie bronic.

 26. Ska said

  A po wojnie stacjonujące wojsko rosyjskie i wyłapujące polskie podziemie to ci dobrzy Rosjanie, czy może jacyś obrażeni?

  ————-
  Spierdalaj. Gówno wiesz i tylko smrodzisz.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.