Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Połowa Europejczyków i Amerykanów nie wierzy swoim mediom, gdy mówią o Rosji

Posted by Marucha w dniu 2018-10-25 (Czwartek)

[… co oznacza, że druga połowa wierzy. I z czego tu się cieszyć? – admin]

Badanie przeprowadził w sierpniu francuski Instytut Opinii Publicznej (IFOP) na ponad tysiącosobowych próbach we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech i USA. Wyniki pokazują, że antyrosyjski ton w mediach nie wywołuje zaufania u odbiorców.

Pytanych poproszono o ocenę obiektywizmu publikacji dotyczących Rosji w ich krajach. 43 proc. Amerykanów odpowiedziało, że nie wierzą w tej sprawie własnym mediom, w Wielkiej Brytanii wartość ta sięgnęła 47 proc., we Francji 53 proc., a w Niemczech co drugi ich mieszkaniec nie wierzy w wiarygodność swoich mediów opisujących Rosję.

W podziałach na grupy według wykształcenia wygląda to jeszcze ciekawiej. 59 proc. Francuzów z wyższym wykształceniem nie wierzy swoim mediom, opisującym Rosję, podobnie jak 72 proc. wyborców partii prawicowych. Większa rezerwa panuje wśród Francuzów młodszych niż 35 lat – liczba sceptyków osiąga 58 proc. (51 proc. wśród starszych) W Niemczech 64 proc. sympatyków prawicy nie wierzy własnym mediom w tej sprawie i 54 proc. wyborców lewicowych.

W USA biali Amerykanie (45 proc.) nie dowierzają własnym mediom relacjonujących tematykę rosyjską bardziej niż Afroamerykanie (35 proc.). Nie wierzą w obiektywizm mediów częściej wyborcy republikańscy niż demokratyczni i protestanci częściej niż katolicy.

Jeśli zważyć, że silna antyrosyjska propaganda była zawsze obecna w przestrzeni medialnej zachodu, a od 2014 roku jej siła zwiększyła się wielokrotnie, to tak wysoki poziom sceptycyzmu wobec wiarygodności zachodnich mediów jest zastanawiający.

Czy wynika to z pewnego zmęczenia opinii publicznej rusofobią, czy też należy złożyć to na karb silnego przeciwstawiania się i równie mocnego wpływu propagandy rosyjskiej skierowanej do odbiorcy zachodniego?

Ostatnio rosyjska stacja RT wyszła na prowadzenie na świecie wśród najczęściej oglądanych mediów w internecie (7 miliardów odsłon), co może być pewnym wytłumaczeniem wyników badania IFOP.

Autorstwo: MW
https://strajk.eu
https://wolnemedia.net/polowa-europejczykow-i-amerykanow-nie-wierzy-swoim-mediom-gdy-mowia-o-rosji/

Komentarzy 14 to “Połowa Europejczyków i Amerykanów nie wierzy swoim mediom, gdy mówią o Rosji”

 1. Zdziwiony said


  Kościół katolicki na anektowanym przez Rosję Krymie jest uważnie śledzony przez rosyjskie specsłużby – oświadczył ks. Ołeksij Samsonow, dyrektor ukraińskiego Radia Maryja, występując w programie ukraińskiej telewizji publicznej „Sytuacja”.
  https://kresy24.pl/rosyjskie-specsluzby-sledza-wszystkie-dzialania-kosciola-katolickiego-na-krymie/

  Straszne prześladowania katolików na Krymie !
  http://www.bibula.com/?p=84617

  A tymczasem dzieje się:
  Po latach starań, kościół pw. św. Klemensa w Sewastopolu został zwrócony katolikom. Wcześniej władze ukraińskie przez lata nie chciały się na to zgodzić.
  Władze zajmowanego przez Rosję Sewastopola na Krymie przekazały lokalnej społeczności rzymsko-katolickiej budynek kościoła pw. św. Klemensa, zbudowanego w 1911 roku. Wcześniej, świątynia była wykorzystywana jako kinoteatr dla dzieci „Drużba”.
  3 czerwca 2018 r. przed kościołem z udziałem biskupa pomocniczego diecezji odesko-symferopolskiej Jacka Pyla i zastępcy głowy de facto władz miasta podległych Rosji Jurija Kirowa odbyła się ceremonia przekazania budynku wspólnocie katolickiej.[9] Parafianie mają nadzieję, że w ciągu 6 lat uda się wyremontować budynek przywracając mu sakralny charakter. W planie prac remontowych jest m.in. wstawienie organów. [1] Od 1996 r. nabożeństwa odbywają się w pomieszczeniu niedaleko budynku kościoła[3].
  http://www.2018.pomorskie.pl/d-Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_pw._%C5%9Bw._Klemensa_m%C4%99czennika_w_Sewastopolu.Html#cite_note-tass-3

  Obecnie władze Rosji podarowały działkę 0,5 ha pod budowę nowej konkatedry w Symferopolu. Rezydujący w Symferopolu na Krymie Bp Jacek Pyl zabiega o ofiary na budowę nowej konkatedry w Symferopolu na Krymie

  można wpłacać na konto:

  Raiffeisen POLBANK

  Swift Code: RCBWPLPW

  Konto-nr: 65234000090061403000004675 (EUR)

  59234000090061403000004686 (USD)

  73234000090060401000036465 (PLN)

  https://parafiasamogoszcz.pl/aktualnosci/biskup-jacek-pyl-omi-pasterz-krymu/

 2. Zerohero said

  Przy tak zmasowanej propagandzie, połowa to i tak dużo.

 3. Klub Inteligentów Gazety Polskiej said

  Polacy są tak naiwni, że gdy w naszym klubie rabin powie, że Putin zamierza zrzucić na Polskę Księżyc, to gojscy klubowicze uwierzą co do jednego. My potem na osobności zarykujemy się ze śmiechu wspominając ich miny. Polskie goje słuchając naszych bajek o Rosji mają twarze przejęte jak dzieci na przedstawieniu kukiełkowym. Ha ha.

 4. Klub Inteligentów Gazety Wyborczej said

  W naszych klubach to samo. Z tym, że nasi klubowicze uwierzyli, że PIS jest ruską agenturą, a wasi odwrotnie – że to PiS walczy z ruską agenturą. Możemy nawet podświetlić Pałac Kultury na kolory Izraela w czasie operacji w Strefie Gazy i nikt nie ośmieli się powiedzieć o żydowskiej agenturze w Polin. Zwycięstwo naszych klubów w każdej postaci jest miażdżące. My jesteśmy głową, Polacy korpusem.

 5. jazmig said

  Specsłużby po to istnieją, żeby wszystko śledzić, więc wypowiedź tego banderowca z radia Maryja nie jest żadną sensacją. Podobnie SBU śledzi katolickich księży na terytorium Ukrainy, i nie tylko ich.

 6. NICK said

  Ten. (4).
  Co jest?
  „nasi klubowicze uwierzyli, że PIS jest ruską agenturą, a wasi odwrotnie – że to PiS walczy z ruską agenturą. ”

  Bełkot?

 7. lopek said

  Te wszystkie wielkie media założone przez pupili Szatana służą kłamstwu i tylko kłamstwu. Zdarzy się oczywiście, że powiedzą niekiedy wybiórczo prawdę – ale tylko po to aby nadać większej wiarygodności kłamstwu.

 8. Plausi said

  Wierzą za to kiedy mowa o Polsce

  „Połowa Europejczyków i Amerykanów nie wierzy swoim mediom, gdy mówią o Rosji”

  n.p.

  https://plausi.files.wordpress.com/2018/09/pokojowiectrumpaduda.jpg?w=850

  niestety wielu Polaków też, że ten błazen, u którego pan Duda antyszambruje, to wielki prezydent. Kogo zagrał w tej scenie pan Duda nie będziemy komentować. Może to spojrzenie pozwoli czytelnikowi lepiej zrozumieć misję Wolnej Polski

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#Polska

  a i misję tej kolejnej bandy, że przytoczymy gov.no.pl

  https://www.premier.gov.pl/ludzie.html

  Ten ostatni link jest bardzo wolny.

 9. Plausi said

  Scenckę rodzajową

  w powyższym tekście zaczerpęlśmy z twittera

  https://twitter.com/realdonaldtrump/status/1042161534603063301?lang=de


  FanTomas Szary
  ‏ @T_Stanislawski
  19. Sep.
  Posting … had no other purpose then to humiliate @AndrzejDuda … However, this also humiliated entire Polish Nation.”

  Publikacja … nie miała innego celu, jak tylko upokorzyć @AndrzejDuda … Jednakże, to upokorzyło cały Polski Naród.

  Który z czytelników ma jeszcze wątpliwości co do tego, że
  1. najazd armii USA na Wolną Polskę jest okupacją,
  2. a pan Duda jest rodzajem gubernatorka w tej Generalnej Guberni, taki gubernator przy poprzednim najeździe był pan Hans Frank, prawnik, podobnie jak pan Duda ?

 10. Re: 8 Palusi…
  Na jaka wolna Polske armia USA zainstalowala swoje bazy???…
  Nie przypominam sobie, ze przed najazdem armii USA mielismy wolna Polske…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 11. Roman K said

  Media podaja, ze Rosja ma zamiar wprowadzic Loterie Vizowa…. szczesliwi , ktorzy wylosuja…. beda mogli sie osiedlic w Rosji na stale.
  Podaja tez ze Carawan z Gwatemali idacy do USA…to falszywka… oni wcale nei ida do USA, ale tylko przez USA do Rosji!
  Ludzie komu wierzyc?????…swoim glupim i zwodnym zmyslom ???czy zonie?????:-))))))

 12. Roman K said

  CO za idiotyzm….”Swoim mediom” :-)))))))) tylko kretyn moze uzyc takiego sformulowania:-)_))_) swoje to maja zydzi, masoni i ci , ktorych na nie stac…..

  I drugi idiotyzm,,,dlaczego ludzie maja wierzyc mediom ..anie swoim wlasnym zmyslom????? Wierzyc mozna w bajki…ale media powinny raportowac faktyu…..a fakty sie przyjmuje a nie w nie wierzy:-)))))
  Jak trzeba oglupic czlowieka ,zeby pisal takie banialuki????

 13. klaudiusz said

  To jest własnie władza mediów oprocz calej reszty zarządzanie odbiorem tresci przekazu. Połowa NIE, ale że połowa tak to nie jest problem. I dlaczego nie ma.

  Dla mnie to jest faszystowska dyktatura polączona z komunizmem w mediach – sondaż tego typu może tyczyć się obiektów stałych, zewnetrznych ale nie ludzi, skoro w statystykach wychodzi to poprawnie to znaczy że tam połowa jest taka sama i druga połowa tez taka sama. To jest straszne, ale szczerze to słysze to na własne uszy jak ludzie rozmawiają i mają taki sam typ myslenia i poglądów a tylko podzielony na PIS i PO. Stado jest stadem.

  Media się wyrobiły i dostosowały wciąz sieją propagandę (internet tez) , ale już w sposób zawiły , podają wiecej informacji tak zeby to brzmiało jak najbardziej wiarygodnie. Kiedyś ten przekaz był bardzo prymitywny, a teraz szkolą ich na wyzszy poziom kłamstw. Można sie oszukać, wystarczy nie myśleć, a to najprostsze jest dla mas.

 14. Tymek said

  Pan Lopek ma rację, nie ma żadnych europejskich czy amerykańskich mediów. Sa tylko media żydowskie. Znikną wraz w wygonieniem dzieci szatana do ich ojca.

Sorry, the comment form is closed at this time.