Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Po wyborach AD 2018

Posted by Marucha w dniu 2018-10-27 (Sobota)

W minioną niedzielę odbyła się cykliczna hucpa organizowana z publicznych pieniędzy. Tak jak zawsze była ona poprzedzona systematycznym zaśmiecaniem placów miejskich, chodników, płotów i bilboardów fotografiami marzących dostać się do koryta patryjotów.

Oczywiście znów usłyszeliśmy jaka Polska jest piękna i wspaniała, ale ile w niej można jeszcze zrobić! (Oczywiście pod warunkiem, że ten czy inny dostanie się do koryta.) Jako iż w tym roku owa szopka wyjątkowo mnie zirytowała, postanowiłem dołożyć swoją łyżkę dziegciu do beczki demokratycznego miodu.

Chciałbym zwrócić uwagę na jedną ze słabości tego systemu, która kultywuje jednocześnie jedną z naszych narodowych przywar – bierność.

Paradoksalnie, osobą która ze szczególną pasją piętnowała ową wadę był nie kto inny jak Roman Dmowski w jednej ze swoich najsłynniejszych książek, Myśli nowoczesnego Polaka. Poruszył w niej wiele istotnych kwestii, jednak osią jego dzieła jest charakterystyka oraz bezlitosna krytyka bierności, którą uważał za główną przyczynę fatalnej sytuacji Polski przed i w trakcie rozbiorów.

Co ciekawe, Dmowski w tej samej pracy zaprezentował się jako bezwzględny zwolennik ustroju demokratycznego; jego upowszechnienie uznał za jeden z przejawów postępu cywilizacyjnego.

Jednakże, ten sam ustrój, który Dmowski jak i cały nurt zwany nacjonalizmem tak wysoko ceni, utwierdza Polaków w narodowej bierności. Zmienił się oczywiście kontekst historyczny – Dmowski piętnował bierność w działaniu na rzecz sprawy polskiej, która często prowadziła do ugodowości czy wręcz kolaboracji z zaborcą. Dzisiejsza bierność, wypływająca z gloryfikowania demokracji na każdym szczeblu oraz rozpowszechnianiu hasła „wybory – obywatelski obowiązek”, nie zagraża w tak ogromnym stopniu istnieniu polskiego bytu państwowego, lecz ma również poważne konsekwencje: podświadomie sami sobie wpajamy, że na co dzień nie jesteśmy tak naprawdę odpowiedzialni nawet za naszą najbliższą okolicę.

Przecież raz na cztery lata wypełniamy „obywatelski obowiązek” i wybieramy kogoś, kto ogarnia temat za nas. Jeśli ogarnia dobrze – wybieramy go znowu. Jeśli nie ogarnia ­– wybieramy innego, chyba że ten poprzedni zaproponuje ciekawe benefity.

Jakakolwiek „praca u podstaw” promowana przez Dmowskiego, która miałaby „budzić ducha narodu” nie ma racji bytu w takim środowisku. Ponadto, ograniczenie zainteresowania własną okolicą do zaznaczenia krzyżyka na karcie do głosowania może przełożyć się na taką samą postawę odnośnie całego kraju, a to natomiast może doprowadzić do sytuacji, w której, jak u Orwella czy Huxleya, nieliczni będą bez problemu sterować ogromnymi masami obojętnych obywateli.

Oczywiście, nie twierdzę, że każdy polityk jest łasym na kasę obibokiem, a każdy wyborca – leniwym ignorantem. Jednakże byłoby przejawem ogromnej ignorancji uważać, że takich ludzi w naszym narodzie nie ma. Oni są i będą dopóki chodzenie na wybory będzie utożsamiane z troską o kraj oraz z jakimś wielkim aktem wpływającym w znacznej mierze na losy państwa.

Za niecały miesiąc usłyszymy wiele wspaniałych słów o ludziach, którzy dźwignęli z niewoli nasz kraj. Jednakże nie zrobili oni tego wypinając pierś przy urnach wyborczych, tylko poświęcając się na wszelakie sposoby dla dobra Ojczyzny: oddając Jej swój czas – by apelować za granicą o pomoc, pieniądze – by uzbroić armię, czy wreszcie życie – by inni mogli żyć w wolnym kraju. Udział w wyborach czy plebiscytach był dopełnieniem, a nie istotą ich starań o wolną Polskę.

Czy zatem obecne (jak i kolejne) wybory należałoby zbojkotować? Nie, nie można udawać, że żyjemy gdzie indziej niż w Europie doby XXI wieku. Europie, która coraz mocniej wyrywa swe własne korzenie.

Nie można pozwolić na to, by w imię górnolotnych idei do władzy doszli ludzie, którzy przyłożą rękę do dzieła zniszczenia. Należałoby raczej zacząć uświadamiać ludzi, że wrzucenie kartki z krzyżykiem nie jest „aktem najwyższego poświęcenia” dla Polski, chociaż, biorąc pod uwagę jak niewiele naród nasz zmienił się od chwili publikacji Myśli nowoczesnego Polaka, efekt takich działań byłby raczej mizerny.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

Marek Kormański
http://myslkonserwatywna.pl/

Zarówno odcięcie od władzy różnych kanalii, jak i uświadamianie Polaków, to przedsięwzięcia oczywiście skazane na powodzenie.
Admin

Komentarze 23 to “Po wyborach AD 2018”

 1. lopek said

  No cóż – zamordowaną ostatecznie w ubiegłym wieku Polskę światowy pupil Szatana jak tę – piłkę szmaciankę – kopnął w stronę Moskwy aby po latach kopnąć ją w stronę Berlina.
  Wniosek?
  Prawdopodobnie piłki szmacianki już pupil Szatana sobie nie kopnie – o ile pieniądze na budowę Piekła na Ziemi będą generować dla niego głównie Niemcy a nie Chiny. Niemcy wtedy będą graniczyć z Rosją – bo przecież nie z Ukrainą.

 2. Maverick said

  Co z tą Warszawą? Ludzie ocipieli, kulturowi marksiści opanowują urzędy, żydy wypędzają patriotów z kamienic, na ulicę. A takie pizdy i pedzie ich wybierają.

 3. Piotr said

  Tylko dla ludzi o mocnych nerwach!

 4. Piotr said

  Miał być Tu154, a jest węgiel……………….

 5. Piotr said

  Amerykanie dalej pasożytują na Polsce

 6. gość said

  Kto zwyciężył?

  Komentatorzy wyborów samorządowych zastanawiają się kto zwyciężył – PiS czy PO? Snują skomplikowane dywagacje, a tymczasem umyka im widoczna gołym okiem prawidłowość, że w zdecydowanej większości miast i gmin zwyciężyli urzędujący burmistrzowie, prezydenci, wójtowie. W Warszawie też choć Rafał Trzaskowski nie była akurat urzędującym prezydentem, ale Hanna Gronkiewicz-Waltz nie kandydowała, a on reprezentował cały układ, który ją wspierał i zapewnił trzy poprzednie kadencje.

  http://www.mysl-polska.pl/1705

 7. @ Autor
  „Chciałbym zwrócić uwagę na jedną ze słabości tego systemu, która kultywuje jednocześnie jedną z naszych narodowych przywar – bierność”

  Czy nasza narodowa bierność wyrosła na przykazaniu „Módl Się I Pracuj!”?
  Czy raczej spowodowały ją wielowiekowe działania hazaraków, wyniszczających stopniowo tych „niebiernych”?

 8. Maverick said

  Michalkiewicz podsumowuje:

 9. Anucha said

  Dziwne czasy
  Telefony bez przycisków
  Drzwi bez klamek
  Ludzie bez mózgu

 10. Boydar said

  Nowością są tylko te telefony, nawet już korbki nie mają.

 11. Tymek said

  Re. 2.

  Ludzie w dużych miastach tak bardzo nienawidzą żydo-banderowskiego reżimu PiS, że gotowi są poprzeć nawet kolejne rozbiory Polski, byle tylko nie ogladać i nie słuchać antypolskich mord pisowskich chazarów ze stajni Jojne Danielsa.

 12. Boydar said

  To nie jest dokładnie tak, jak Pan Tymek przedstawia; w Lublinie też większość zdecydowana PiS’u „nienawidzi” ale w mojej ocenie to właśnie PiS podnosi.

 13. Boydar said

  Panie Maverick, Naród polski trawią chamy i żydy, dosłownie i w przenośni. I Mój Ulubiony Stanisław doskonale to rozumie i wie. Przykłada mnóstwo starania aby winę przerzucić w inne miejsce.

  Zajawka (8) jutuba /zdjęcie/ jest znamienne; z ich twarzy wyziera niezachwiana pewność i wiara w moc struktury – liga broni, liga radzi, liga nigdy was nie zdradzi.

 14. Tymek said

  Re. 12 – Boydar

  PiS to najbardziej zażydzona partia polityczna w historii Polski. Żaden uczciwy Polak tego kału nie weźmie do ręki i nie podniesie…

 15. Wieloimienny said

  Tymek @

  Błąd! Ludzie w dużych miastach są tak samo głupi jak na wsiach. Głosują na PO, bo PiS kojarzy się im z patriotyzmem i Kościołem, a tego ludzie z dużych miast nie lubią.
  Natomiast mieszkańcy wsi i małych miasteczek głosują na PiS, bo myślą że ta partia odzwierciedla ich katolicko konserwatywne poglądy.

  I tak żydzi oszukali jednych i drugich!

 16. Tymek said

  Aj jak podnosi, aj..

  Ciekawe ilu mieszkańców Lublina stało na baczność, słysząc te mądre i ponadczasowe słowa?

 17. Boydar said

  Ci identyfikujący się ślepo z Izraelem stali, ci lepiej zorientowani rechotali. Reszta miała to głęboko w dupie.

  Przesłanki wpływające skutecznie na przekonania tłumu (oraz na jego poszczególne warstwy) to jedna z najściślej strzeżonych tajemnic śp. docenta, i nie tylko, co oczywiste.

  To bardzo dobre kryterium oceny dzisiejszych „apostołów”. Mówią o tym co naprawdę ważne czy uciekają jak od święconej wody. Tylko trzeba wiedzieć …

 18. Boydar said

  Panie Tymek, żaden uczciwy Polak nie tknie ŻADNEJ „partii”, bo wie, że „matka” jest tylko jedna. Różnica między partiami polega na proporcji pomiędzy chamami a żydami; pożytecznych idiotów nie liczę. A dedykowana jest /proporcja, i – „partia”/ stosownie do adresata.

 19. Tymek said

  Re. 15. Wieloimienny

  PiS kojarzy się z patriotyzmem? Chyba chodzi o żydowski patriotyzm lub banderowski, bo żadnego innego jako Polak w PiSie nie dostrzegam.

  Przypomnijmy zatem sedno pisowskiego patriotyzmu, jego kwintesencję, o której Pan nam tu łaskawie wspomina.

  ———–
  Panie Tymek, rzesze polactwa, uważającego PIS za ostoję katolicyzmu, patriotyzmu i konserwatyzmu są niezmierzone.
  Admin

 20. Plausi said

  Kto przegrał ?!

  https://marucha.wordpress.com/2018/10/28/kto-zwyciezyl/#comment-788922

 21. Wieloimienny said

  Tymek @

  Pan rzeczywiście nie kontaktujesz, a mnie się nie chce powtarzać sto razy.

  Napisałem tak jak ludzie w Polsce myślą, a nie jak jest z PiS naprawdę. Poniął???

  A pan tu jeszcze wcześniej o tym, że ludzie w miastach głosowali na peło, bo wiedzą, że PiS to żydzi.
  Pan pokracznie wszystko rozumie!

 22. Tymek said

  Ludzie głosowali na największych wrogów PiS, niezależnie jakie to zwierze. Chodziło o to żeby dowalić i dopiec pisowskiej żydo-banderze, o nic wiecej…

 23. Maverick said

  Polacy mają kompleksy przed zachodem a to jest śmiertelny wróg Słowian.

  zacytuję tego Nejmana

  MATRIX HAS YOU

  Zamieściłem pod tekstem dwa zdjęcia, malucha symbolu Polski i Chevroleta Camaro symbol USA. Jeżeli ktoś nie rozumie biegu wydarzeń, to może w końcu uświadomi sobie, oglądając te zdjęcia, po co na zachodzie stworzono komunizm, socjalizm , a potem wyeksportowano go do krajów które mogły zagrozić supremacji zachodu.

  Tak to się odbyło, że rękoma chłopów i robotników usunięto elity Rosji, Chin, dwóch mocarstw które zdolne były pokonać świat zachodu, i po dekapitacji ich elit, na tułowiu tych narodów, usadowiono namiestników którym powierzono stworzenie systemu trzymającego te narody w ryzach. Cel jak pisałem był jasny, odebrać tym narodom prawo do przyszłości, wyeliminować je z rywalizacji ekonomicznej, całkowicie uzależnić te państwa od wiedzy , technologi zachodu.

  Od razu podjęto próbę rozszerzenia zarazy na Polskę. Piłsudski, agent Niemiec, doskonale wiedział o tym, że w roku 1920 w rzeczywistości nie atakowali Polski sowieci, tylko elity Niemiec, Francji, Anglii, USA, elity świata zachodu. To dlatego nie wierzył w zwycięstwo Polaków i dlatego w noc poprzedzającą Bitwę Warszawską zwiał z pola walki do swojej kochanki.
  Co się odwlecze to nie uciecze. Na zlecenie tych samych ludzi, którzy przeprowadzili rewolucję w Rosji i Chinach Piłsudski zadał Rzeczpospolitej śmiertelny cios dokonując zamachu majowego i przekazując władzę nad Narodowym Bankiem Polskim i polskim złotym Berlinowi, Paryżowi, Londynowi i Nowemu Jorkowi. Sanacja równie skutecznie torpedowała rozwój Polski jak czynili to agenci usadowieni w Moskwie i Pekinie.

  ZSSR i Chiny miały dalej zarażać komunizmem i socjalizmem kolejne państwa. W Polsce operację przeprowadzono w dwóch etapach. W pierwszym powierzono Niemcom eksterminację polskiej elity w latach 1939-1945, do czego Niemcy zabrali się z wielką energią od początku okupacji. W drugim dokończenie dzieła zlecono agentowi Stalinowi, który miał ostatecznie usunąć elitę, nie wpuścić do Polski tych którym udało się uciec za granicę i zarazić chłopów i robotników komunizmem, socjalizmem, co dawało pełna kontrolę nad na nowo uformowanym polskim społeczeństwem. Przykładów uwstecznienia technologicznego Polski jest mnóstwo, jak choćby system telewizji kolorowej, sieci trakcyjne, czy w końcu ten Maluch obrazujący potencjał polskiego przemysłu w latach 70-tych ubiegłego wieku. Camaro zamieszczony obok jest z 1969 roku, by pojąć o czym piszę.

  Budując Nowy Porządek Świata, którego celem jest zniszczenie państw narodowych i utworzenie jednego rządu światowego elity zachodu postanowiły rozebrać blok wschodni, który był im już niepotrzebny. Musicie zrozumieć , że żelazna kurtyna była znakomitym interesem. Co jakiś czas szefowie z Nowego Jorku, Londynu, Paryża, Bonn spotykali się ze swoimi agentami którzy zarządzali ZSSR, Chinami, Polską i precyzyjnie reżyserowali światowy spektakl dramatyczny pod nazwą ZIMNA WOJNA. Stworzono ten spolaryzowany układ po to żeby geniusze i wybitni naukowcy z przekonaniem pracowali dla obu stron wyreżyserowanego konfliktu i przekazywali owoce swojego geniuszu w dobre ręce. Elita dążyła do pozyskania technologii gwarantujących jej wieczną władzę nad wszystkim co żyje na Ziemi, nad całą planetą. W ośrodkach naukowych wschodu i zachodu, laboratoriach pracowali wybitni naukowcy w przekonaniu że służą dobrej sprawie, tymczasem każdy wynalazek natychmiast był transferowany do elity, bez względu na to gdzie powstał , czy w USA, Anglii, Francji , ZSRR, CHRL, PRL, na Kubie, która zawłaszczała każdy genialny pomysł. To że wam propaganda zrobiła wodę z mózgu to już inna rzecz. Elity założyły że muszą wykreować dwa wrogie bloki, bo tylko taka konkurencja dawała szansę na szybkie wygenerowanie technologii, która z każdym rokiem podpierała władzę elity.

  Podobnie było z drenażem kapitałów. Agenci elity zachodu zarządzający ZSSR i CHRL straszyli społeczeństwa zachodu, a te przerażone zgadzały się na przekazywanie gigantycznych kwot podchodzących z podatków na różne programy, przede wszystkim zbrojeniowe, które napychały kieszenie elicie , bo to jej korporacje mieliły te miliardy dolarów. Znakomitym przykładem tego układu jest sytuacja z lat 60-tych ubiegłego wieku , kiedy elity zachodu podrzuciły ZSSR frezarki numeryczne, by Sowieci mogli skonstruować łodzie podwodne pływające dziesięć razy ciszej niż do tej pory. Oczywiście wywiad zachodu „wykradł” tę tajemnice ZSSR , ogłoszono sukces służb i zaraz powstał , wart kilkanaście miliardów dolarów program budowy broni zwalczającej te łodzie. Przypominacie sobie film „Wilk z Wall Street” ? Powinna utkwić Wam w pamięci scena kiedy Jordan Belfort prosił o to żeby koledzy spróbowali mu sprzedać długopis. O to chodzi, trzeba stworzyć potrzebę.

  Tak więc świat od 1917 roku oparty był na umowie pomiędzy elitami zachodu i ich służbami i namiestnikami ZSSR, CHRL, Polski oraz ich służbami. Mocą tej umowy elity świata zachodu przekazały namiestnikom i ich służbom sprawowanie władzy w zarażonych komunizmem i socjalizmem państwach w zamian za
  ich uwstecznienie, zbudowanie siermiężnego systemu absurdu zamiast efektywnej ekonomii, za stworzenie aparatu opresji skutecznie dławiącego każdą wolną wolę. Namiestnicy i służby otrzymali liczne przywileje, a ich rodzinom zagwarantowano dostatek i bogactwo. Obie strony spajał spisek. Po obu stronach żelaznej kurtyny z jednakowym animuszem propaganda utrwalała w świadomości społeczeństw , że istnieją dwa wrogie sobie bloki, rywalizujące ze sobą na śmierć i życie. To dlatego służby komunistycznych państw utrzymywały w niewiedzy kadry PRL i członków PZPR. Ludzie z SB i wojskowych służb myśleli ze walczą z prawdziwym wrogiem. Na pewno wielu z Was czytało książki chińskiego ekonomisty Song Hongbinga. Już po przeczytaniu pierwszej z nich zadałem sobie pytanie dlaczego tej wiedzy nie ujawniono w czasach socrealizmu i od razu zrozumiałem że za zachowanie tej tajemnicy namiestnicy i ich służby otrzymali władzę i przywileje.

  Taka sama umowa jest i dziś, tyle ze zamiast zarażania państw komunizmem i socrealizmem infekuje się świat korupcją, przestępstwem, zbrodnią, występkiem, upowszechnia dewiacje seksualne, pedofilie, pornografie, niszczy rynek finansowy, systemy emerytalno-rentowe, religie, rodzinę, miłość, uczucia wyższe, waluty państw, pieniądz w obrocie będący filarem suwerenności i niezależności.Jeżeli przyjrzycie się bliżej rządom PIS to dojrzycie że robią to samo co robiła wcześniej SLD, potem Platforma. Wszystkie one wdrażały ten sam plan w życie, plan dewastacji, zadłużania państwa, podkładania pod nie ładunków wybuchowych, tyle że PIS najlepiej z nich kłamie, na kolanach. Za PIS wprowadzono dyrektywę BRRD, za PIS zezwolono obcym wojskom strzelać do Polaków, za PIS przyjechało 700 000 emigrantów do Polski, najwięcej w Europie. Za PIS wycofywany jest pieniądz z obiegu. Za PIS ograniczana jest wolność w internecie i za PIS miał miejsce największy w ostatniej historii Polski atak na Kościół Katolicki.

  Musieliście to zauważyć , że „polscy” politycy podczas wyborów zwracają się jakby do elit zachodu, a nie do Polaków. Merdają ogonem i łaszą się do Berlina, Paryża, Londynu, Nowego Jorku, Tel Awiwu, Moskwy, do ukrytej elity. O co zatem walczą ci politycy z PIS, PO, Nowoczesnej, SLD, PSL-u ? O TO KOGO WYBIERZE ELITA DO WYKONANIA ZADANIA. KOMU SKAPNIE I KTO USIĄDZIE W SIODLE. To nie jest walka o to czy zrobić Wam lepiej drodzy rodacy. To nie jest walka o Polskę , bo jej już w zasadzie nie ma. To walka o to kto będzie u władzy podczas finałowej rozgrywki i kto dostąpi zaszczytu bycia namiestnikiem tej dziedziny. To trochę tak jak w filmie „Nieśmiertelny”, zwycięzca może być tylko jeden.

  Wielu się pyta jak to możliwe ze plany elity są tak konsekwentnie i skutecznie wdrażane. To efekt blisko 100 lat współpracy pod jednym zarządem rzekomo spolaryzowanych systemów i państw. Tak powstał skuteczny mechanizm realizacji celów i zadań na całym świecie. Poza tym globalizacja stworzyła narzędzia oddziaływania na każde państwo, każde gremium. Mieliście tego przykład ostatnio kiedy turecka lira nagle dostała zawału.

  Teraz chyba pojmiecie dlaczego nikt nie odpowiedział za jakiekolwiek zbrodnie, i za te komunistyczne i za te kapitalistyczne. Ludzie którzy ich dokonywali byli pod jednym zarządem, a większość , znakomita większość tych zbrodni była wcześniej zaplanowana. Nie rozliczono nikogo, ani niemieckich faszystów, ani chińskich, czy radzieckich komunistów, ani Franco, ani Pinocheta, ani Mussoliniego. Nikt nie poniósł odpowiedzialności za rzeź Tutsi, za bombardowanie bombami z uranem Serbii, czy Iraku, za Agent Orange w Wietnamie, czy za obozy koncentracyjne Kikuju. To jest powód dlaczego nikt nie został rozliczony za komunizm w Polsce. Kto miał niby rozliczać tych generałów, czy pułkowników, dowódców SS, czy Armii Czerwonej, ludzi z UB, wojskowych służb, sędziowskich trojek ? Szefostwo z Nowego Jorku, czy Londynu miało rozliczyć swoich podwładnych ? Stworzono bajkę o okrągłym stole, żeby naród wierzył że miał jakiś wpływ na przebieg wydarzeń, w rzeczywistości prezydentura Jaruzelskiego, czy rząd Mazowieckiego i dalej prezydentura Kwaśniewskiego, czy rząd Morawieckiego zostały zaplanowane dużo wcześniej. Tu nie ma przypadku. Jakiekolwiek odstępstwo jest surowo karane bombami z domieszką uranu.

  Dlaczego o tym piszę ? Może inaczej spojrzycie na ostatnie wybory. Już dawno temu zapadła decyzja kto i jak i gdzie, a że media starają się przekonać o zwycięstwie jednych nad drugimi… Spójrzcie na wyniki wyborcze polskich patriotów. Ja na waszym miejscu nie traciłbym sił na zadawanie pytań, szkoda czasu. To wcześniej może nie było tak widoczne jak dziś, na wyciągnięcie ręki macie prawdziwy obraz świata.

Sorry, the comment form is closed at this time.