Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wynaradawiać można, ale tylko Polaków.

Posted by Marucha w dniu 2018-10-27 (Sobota)

Jeśli rozdziobią nas kruki i wrony, to tylko dlatego, że jako naród popełnimy w końcu skuteczne samobójstwo.

Pewne sprawy są od nas niezależne (położenie geograficzne), inne otrzymaliśmy w spadku po poprzednikach, jeszcze inne to skutek wcześniejszych rządów (np. majątek narodowy doszczętnie rozkradziony przez ekipę towarzysza Balcerowicza, realizującego porozumienie Jaruzelski-Rockefeller z 1985) czy zadłużenie zagraniczne, kosztujące nas 82mln zł odsetek dziennie.

Każde z wymienionych ad hoc zagadnień wymagałoby głębokiego namysłu i poważnej debaty narodowej (nie mylić z wzajemnym przekrzykiwaniem się idiotów w programie telewizyjnym prowadzonym przez agenta WSI czy innego folksdojcza).

Ale poza nimi jest szereg spraw, w których te czy inne władze polskojęzyczne mają pełną autonomię. Jest też powiedzmy szara strefa, w której rzekomo nic się „nida” zrobić, a tymczasem przykład premiera czterokrotnie mniejszego kraju czyli Wiktora Orbana pokazuje, że się jak najbardziej da: można wywalić na zbite pejsy antynarodowe fundacje Sorosa, można wyrzucić genderowski zabobon z uczelni państwowych (u nas za to są granty od Gowina na genderowe projekty, jest „tęczowy piątek” i pani minister edukacji zupełnie niepotrzebnie udająca durnia) , można skutecznie dbać o oświatę odciętych od macierzy rodaków, można skutecznie dbac o honor i dobre imię własnego kraju – no ale to wszystko można na małych Wegrzech, a w Polsce się „nida”.

Prezydent na Wegrzech nie plecie jak Piekarski na mękach o jakiejś „rzeczpospolitej przyjaciół”, o „polin”, celem wegierskiego MSZ-u nie jest dobrostan Ukrainy kosztem własnego kraju, a politycy zamiast na koszernych kolacyjkach u jakiegoś hochsztaplera z plackiem na głowie, popijają szampana z Putinem, a mimo wszystko niebo nie zamierza się obalić ani potłuc skowronki.

Tam w ramach dekomunizacji pozbyto się ludzi z komunistycznym rodowodem z najwyższych stanowisk państwowych, u nas w ramach dekomunizacji … rozebrano pomnik wdzięczności Armii Radzieckiej.

Orban w ślad za obietnicą „nie będziemy kolonią!” skończył z przywilejami dla międzynarodowych koncernów, a wręcz obłożył je specjalnymi podatkami, a w Polin nawet biedny JP Morgan dostał 20 mln zł dotacji.

Na Wegrzech premier mówi o Koronie Świętego Stefana, a w skarlałej duchowo Polsce nawet historyczny plakat z przedwojennymi granicami zdzierany jest z tablicy po interwencji tego czy innego banderowca, podczas gdy w tym samym czasie na frontonie polskiej szkoły we Lwowie wisi popiersie zwyrodniałego zbrodniarza i kata Polaków.

A przyczyna tego wszystkiego wydaje mi się jest następująca:

Pomijam folksdojczów z PO na szwabskim jurgielcie, bo to wiadomo (por. wizyta Schetyny w Berlinie, bynajmniej nie po nowe zęby).

Ostatnio dzięki wykładom dostępnym m.in. na kanale YT „Centrum Edukacyjne Powśle” zapoznałem się z przerażającą prawdą o przedwojennej sanacji po zamachu stanu w 1926. PiS bardzo trafnie określany jest jako grupa rekonstrukcji historycznej sanacji, nie tylko ze względu na fascynację jedną z najgorszych tradycji politycznych i gospodarczych międzywojnia, ale również na fakt, iż w teorii i praktyce „partii interesów syjonistycznych” naród polski i polskość są tylko i wyłącznie środkiem, a nigdy celem.

Z tego też względu rodowici Polacy na Litwie, Białorusi i Ukrainie są dla władzy warszawsko-belwederskiej tylko i wyłącznie przeszkodą w realizacji prometejsko-giedroyciowskich fantazmatów, podczas gdy Wegrzy oderwani od swojej macierzy przez traktat rozbiorowy w Trianon są dla władz w Budapeszcie celem.

PS
Najsmutniejszym elementem antypolskiej układanki jest wyparcie się Boga, Honoru i Ojczyzny przez część katolickich hierarchów w Polsce.

Poniższe przykłady mogą być co prawda wynikiem zwykłej głupoty i niefrasobliwości, ale głowy bym nie dał.

*                        *                         *

Wierni Polacy nierzadko mają pretensje do księży przybyłych z Polski za wprowadzenie, ich zdaniem na siłę, języka białoruskiego do liturgii. Byłem świadkiem, jak młoda mama prowadząca swoją córeczkę na lekcję religii mówiła po takiej lekcji do katechizującej zakonnicy: „Dlaczego siostra mówi z naszymi dziećmi po rosyjsku, a nie po polsku? Przecież praktycznie wszystkie dzieci w grupie są Polakami?”. Na koniec dodała: „Jestem Polką i chcę, żeby moje dziecko rozmawiało z Bogiem w języku ojczystym”.

Właśnie. Rola Kościoła w ochronie polskości, a szczególnie języka polskiego na Wschodzie, to sprawa istotna. Nie tylko na Białorusi. Kościół przez wieki bronił języka narodowego. A w tym przypadku wprowadza do liturgii języki obce. To niedobry znak. Powoduje złe nastroje u Polaków i zatraca siłę i wiarygodność. Kościół winien dokładnie przeanalizować swoje stanowisko.

No i na koniec szkoła. „Ziemia Lidzka” dawno już pisała:

Polacy na Białorusi powinni wiedzieć, że są oni cząstką polskiego narodu. Polskość nie kończy się na słupkach granicznych. Nie zgadzam się z propozycją Związku Polaków na Białorusi, zgodnie z którą przedmioty ścisłe w przyszłej polskiej szkole będą wykładane w języku białoruskim. Nic dobrego to nie da […]. Polacy mają teraz pierwszą i ostatnią szansę, na odrodzenie naszej polskiej szkoły, w której nasze dzieci polskie nie tylko nauczą się czytać i pisać po polsku, lecz również myśleć i żyć po polsku.

Nic dodać, nic ująć. Jeśli chcemy zachować polskość jako wartość nadrzędną poza podziałami politycznymi, język polski winien w szkole i w Kościele brzmieć tak samo jak przez wieki.

Stanisław Srokowski, warszawskagazeta.pl
https://warszawskagazeta.pl/felietony/jadlospis/item/5965-co-sie-dzieje-z-polakami-na-bialorusi

*                        *                         *

„Diecezja warszawsko-praska sabotuje proces asymilacji ukraińskich imigrantów”.

Za zgodą ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej Ukraińcom-grekokatolikom udostępniane są kościoły i kaplice na Msze św. po ukraińsku. W placówkach edukacyjnych ukraińskie dzieci są kierowane na lekcje religii w tym języku, mimo iż do tej pory uczyły się w języku polskim. Jednocześnie na Ukrainie od lat konsekwentnie realizowany jest proces ukrainizacji polskich wiernych, a rzymskokatolickie świątynie są bezprawnie odbierane.

(…)

Dzieci, które do tej pory chodziły w szkole czy w przedszkolu na religię po polsku są „wyrywane” z tych zajęć i trafiają na lekcje religii w języku ukraińskim. Taka sytuacja ma miejsce m.in. w podwarszawskich Ząbkach. Według naszych informacji, dzieci które dotąd dobrze asymilowały się z Polakami, teraz są wtórnie ukrainizowane.

[dzieje się to w tym samym czasie, kiedy nie tylko na Ukrainie, ale i w Polsce ukraińska cerkiew grecko-katolicka jest nie tylko narzędziem, ale i entuzjastycznym rozsadnikiem banderowskiej ideologii, zaś ich kandydatem na ołtarze jest hitlerowski kolaborant i wymownie milczący świadek ukraińskiego ludobójstwa na Polakach, renegat Andrzej Szeptycki].

Za https://kresy.pl/wydarzenia/diecezja-warszawsko-praska-sabotuje-proces-asymilacji-ukrainskich-imigrantow

PS
Na imieninach u prezydenta Dudy:

https://macgregor.neon24.pl/

Komentarzy 55 to “Wynaradawiać można, ale tylko Polaków.”

 1. Piotr Podgórni said

  Ci skaczący mogli by zmienić przebranie na bardziej kolorowe: zamiast czarnych kapeluszy czerwone czółki a zamiast czarnych kubraczków czerwone pelerynki. W końcu Mojżesz wyrzeżbiony przez Michała Anioła miał rogi.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Dla mnie te „tańce” są po prostu odrażające.

 3. Roman K said

  Nie kcem… ale muszem przypomnonc wszystkim wysokowysksztanconym intelektualizdom polskiem…..ze:

  Wedrowki ludow odbywaja sie co jakis czas
  Ze Imperium Romanum padlo nie w jakiejs tam bitwie czy wojnie ale pod wplywem masowej rmigracji germanskiej jaka zalala Rzym, zmieniajac jego kulture I prawo, I rozsadzila jego strukture….\
  ze obecne inwazje tzw migrantow nie sa niczym innym niz powtorka historii….
  I co najwazniejsze….ze to jest wina rozpadem Solidarnosci Narodowej…poszczegolnych narodow poddawanych Inwazji…..
  Sprawa Ukraicow w Polsce..sprawa zamiatana pod dywan non stop..mimo ze poruszalem ten temat kilkakrotnie w ciagu ostanch trzech dekad proszac wielu politykow polskich o zajecie sie nia i wyniesieniem jej na forum sejmowe….
  POniewz mieszanie sie plemion poludniowej wschodneij Polski z plemionami ruskimi zachodniej Rusi nastepuje od millenium predzej, czy pozniej nastapi calkowite przemieszanie sie tych ludow, co oczywiscie spowoduje koniecznosc wspolnej panstwowosci. Proces ten zosta przerwany przez zabory , ktore to zjawiska Rosjanie…vide hrabia Vitte… rozpoznali wczesneij i postanowili je wykorzystac odwracajac w kierunku rosyjskim , starajac sie zlac i ruskie i lechckei plemiona w Ruskim Okieanie….jak pokazaly ostatnie- lata proces ten skonczyl sie neipowodzeniem i bez nadzieji na powrot na poprzednia droge….
  Wrocil do starej koncepcji ..osobiscie uwazam ze powrot do starej koncepcji zostal spowodowany tradycja, a raczej brakiem tradycji Turanu…Tartarii Magna jaka nie wpisuje sie w kuture Rusi Kijowskiej vide Ukrainy…a na jakiej zasadza sie Tradycja Moskwy.
  I Lechici i Rusini maja ten sam rdzen kulturowy i tradycje.. tradycje Polan…. KIjowszczyzna to nowe tereny Polan…sprawdz w Letopisie Nestora… stad i lingwistyczne i kulinarne i obyczajowe bliskosci i podobna mentalnosc wlacznei z extremizmami….

  Sprawa wydaje mi sie przesadzona… Wyrzucenie z Polski ponad 8 mln POlakow…w porownaniu ze stratami II wojny 6mlmn obywateli polskich…swiadczy o skali oslabienia zywiolu polskiego. I o skali zbrodni popenionej przeciwko Narodowi Polskiemu…przypominam do dzis nieosdadzonej..ba nawet nie podnoszonej kjhako zbrodnia…..
  Ta grupa zostala juz zastapiona przez ok 5 mln rzesze Ukraincow…z ktorych mozna zrobic Polakow…albo zaminic w V Kolumne.
  Nad tym politycy polscy i wogole Polacy powinni sie zastanowic natychmiast i powaznie i podjac odpowiednie decyzje.

  Swiatowy Kahal podsyca wedrowki ludow…z Afryki na Europe…czy jak z Ameryki Pld na USA…nie wiem czy ktos zdaje sobie sprawe..ze Ameryka poludniowa to 8% ludnsci calego swiata…a liczba zabojstw kryminalnych stanowi 36% ogolnoswiatowej zbrodni zabojstwa…..
  Kultura smierci..latwosc z jaka pozbawia sie drugego czlowieka zycia przeraza….do tego narcokultura i zorganizowane narkotyczne gangi….to wszystko dzis zorganiozowane przez Swiatowy Kahal idzie na Laredo….. ma jeszcze 2000mil ale rosnie w liczbie….
  TO ne3i jest problem lokalny ..ale globany…Sa roznice lokane …i w naszym polsko ukrainskim przypadku….radze sie szybko zastanowiac…zeby skonczyc tylko na polsko ukrainskim….bez teczowych domieszek.

 4. Plausi said

  PiS jest hasłem bojowym: „Polin is Semitic !”

  tańczących w wideo Semitów.

  W wideo pokazano taniec na grobie Polski. Przypomnijmy patriotycznego prezydenta Polin

  https://www.youtube.com/watch?v=iF35z8JntfU

  i równie pięknie brzmiącą mowę innego prezydenta, któremu Polin tak miła jest.

  https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  Jeden ze wskazanych prezydentów pochodzi ze znakomitej szkoły wywiadów obcych

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  które to obiecały Polakom zrobić im dobrze, no i zrobiły im dobrze koło pióra.

  Jednym z typwych i groźnych własności Polaków, obserwowane także w blogach internetowych, jest zawziętość, tych, kótrym wytatuowano na ich rozumie „PO” na tych którym wytatuowano „PiS” i odwrotnie, i prawie nie ma możliwości wybić ich z tego transu wzajemnej nienawiści, a Chasydzi tańczą na ich głowach.

  KIedy wreszcie ludzie pojmą, że żydostwo, nie żadne tam syjonistyczne bandy, ale CAŁE żydostwo, to po prostu jedna wielka międzynarodowa sieć przestępcza, gotowa rabować i morodować każdego na świecie, gdzie tylko zostanie wysłana w swej koczowniczej włóczędze

  https://marucha.wordpress.com/2018/09/03/mroczny-program-kontroli-umyslu-cia/#comment-778974

  Mozaizm nie jest żadną religią, a tylko instrukcją przestępczą.

  https://marucha.wordpress.com/2018/02/25/naczelnik-panstwa-przygotowuje-grunt/#comment-738179

 5. Marucha said

  Re 4:
  Nie mozaizm (religia mojżeszowa) ale judaizm.

 6. Piotr said

  Amerykanie dalej pasożytują na Polsce

 7. Roman K said

  ad 4 Emmm pstrem bzdremm rygu zygu….. nie mieszaj pan pojec I ludziom we lbach, bo maja pomieszane dosc dobrze,,,,tak ze piana uszami idzie….
  Hasydzi , I inne sekty zydowskie ..nie maja nic do szukania w Polsce..maja swoj kraj, wymarzony, wymodlony , wymordowany i krwia niewinnych ludzi rytualnie obmyty… Z pamiatek porobic Macabra Land I zbic podlogi do tanczenia…w wyznaczone swieta I za okreslone oplata…
  Kto nei poczuwa sie do bycia Polakiem , niech zrezygnuje z obywatelstwa polskiego. TO tylko zasluga Polakow- ze ludzi nei poczuwajacych sie do polskosc-i wybieraja na wazne funkcje panstwowe….
  Postawy, jakie prezentuja najwyzszi urzednicy panstwowi…a priori delegalizuja ich jako przedstwicieli Narodu Polskiego…noszenie w jednej kieszonce kippah a w drugiej Rogatywki z orlem nikogo nie czyni ani przedstawicielem Polakow ani Zydow….dlatego jak pokazala historia nalezy poslac w PISdu wszystkie POpluczyny, zydokomuny..I parchatych zlodzieji przykladnie ukarac odbierajac wszystko co maja…I co zdazyli;i ukrasc!!!! Bez zadnego wyjatku z ktorej ekipy wyrastaja mu korzenie….

 8. Waldi said

  Już wiem dlaczego k***y tańczą na stołach, – ten sam charakter i moralność !.

 9. Boydar said

  Moim zdaniem pojęcie „rozdziobią nas kruki i wrony” nie jest użyte zgodnie z jego tradycyjną ideą. Dotyczy bowiem rozdziobujących rekrutujących się spośród własnej nacji.

 10. Marcin said

  Jak moja babcia zwykła mówić: ” Zginiemy jak bąki w kobylej dupie”.

 11. KOJAK said

  Czesc hierarchow ? Zdecydowana wiekszosc bo pozostali akceptuja kreatury takie jak abp Polak i jemu podobni ! Trzymaja bowiem mordy ostentacyjnie na klodke Niestety to Wojtyla rozwalil polski kosciol bo wpuscil do kosciola zydowska szarancze na niespotykana skale ! Takie zydowskie kreatury jak chocby nieslychany bydlak< gnoj , zlodziej i oszust Gotzlaw poslugujacy sie jak tradycyjnie na Zyda przystalo falszywym nazwiskiem Goclowski ! Ta kanalia przyczynila sie do smierci Ks praata Jankowskiego ktory mimo choroby moglby zyc dalej !Ten gnoj Goclowski narobil zlodziejstw za ciezkie miliony i nigdy nie poszedl za kraty ! Wiadomo Zyd robiacy kryminalne szwindle i krecia robote w kosciele jest zawsze pod ochrona zydowstwa !Niesety to kosciol za zgoda Wojtyly przekazal na zlotej tacy calkowita i absolutna wladze w Polsce ZYDOWSTWU !!!

 12. lopek said

  „Wynaradawiać można, ale tylko Polaków.”
  =======
  Sprawa jest poważniejsza. Pupile Szatana wydali wyrok na białą rasę w ogóle – bo ich zdaniem tylko biała rasa może im przeszkodzić w budowie Piekła na Ziemi.
  Wniosek?
  Czy bez mocy Piekła pupilom Szatana szłoby tak łatwo obracanie ludzkości stworzonej przez Boga w szatańskie odchody? Mamy przecież do czynienia z jakimś niewytłumaczalnym, makabrycznym transem, któremu Szatan poddał ludzkość stworzoną przez Boga.

 13. Wieloimienny said

  A tymczasem w kościele widziałem gazetki, a wśród nich „Niedzielę” w której pełno jest artykułów przeciwko Rosji i Putinowi.

 14. Rokitnik said

  wojtyjlada w Kosciele to chyba ostatni akord dobicia chrzescijanskiej obyczajowosci i kultury w tym naszym parszywym Swiecie? Wszystko powoli narastalo…az do wiadomego skutku ! To tak jak z upadkiem gospodarki…ktora najpierw sie zadluza, by poznie za 10% wartosci wykupic ja, przez szemrane indywidua… Echhh…szkoda gadac..!!

 15. peacelover said

  …a jednak przyda sie odrobina optymizmu !
  Sam fakt ujawniania na swiecie zydowskiej zorganizowanej dzialalnosci kryminalnej
  jest dowodem na usuwanie sie im ziemi z pod nog !!!
  Ten proces sie poglebia i rozszerza !!! Coraz wiecej ludzi poznaje prawde !
  Efektem bedzie ich totalny i niechybny upadek, co juz teraz nie trudno przewidziec !!

 16. Plausi said

  Często nie zauważa się

  @5, Marucha
  „Nie mozaizm (religia mojżeszowa) ale judaizm.”

  Więc zacytujmy I księgę Mojżeszową:

  -http://biblia-online.pl/Biblia/Warszawska/1-Ksiega-Mojzeszowa/17/16

  „stanie się matką narodów, od niej pochodzić będą królowie narodów.”, jeśli pojąć, że panowanie zawsze polega na rabunku, to musimy stwierdzić, że mozaizm jest znakomitą instrukcją.

  My mieliśmy na myśli wszelkie formy ezoteryki wywodzone z tych ksiąg, a więc mozaizm, judaizm jest rozumiany jako formę ezoteryki określonej grupy żydów.

  Prawie cała terminologia dotycząca środowisk żydowskich jest semantycznie nieprecyzyjna, zresztą naszym zdaniem celowo, weźmy choćby antysemityzm, semantycznie absurdalny termin, chodzi o antyżydyzm, ale żydostwo zagrabiło bezceremonialnie Semitom tę nazwę, podobnie jak Polakom miejsce ich katorgi Oświęcim/Auschwitz, który był wyłącznie miejscem, gdzie mordowano Polaków.

  https://marucha.wordpress.com/2018/10/14/w-moskwie-wreczono-order-zaslugi-rzeczypospolitej-polskiej/#comment-785983

  Cóż można sądzić o społeczności, która innym nawet groby kradnie ?

  Wielu doszukuje się ogromnych różnic między tą czy inną grupą żydowskiej społeczności, niektórych uważa zgoła za fajnych. To jest dość naiwne, bowiem prawie wszyscy czepiają się tego pojęcia „ludu wybranego”, przez co koniec końców czują się wywyższeni nad Gojami i upoważnieni do rabunku i mordu Gojów. Pojęcie Goj jest pogardliwe w ich języku. Talmud jest logiczną konsekwencją tory.

  Mozaizm jest koncepcją panowania, być może to przekonało tak skutecznie elitę chazarską aby przejść na judaizm, panującym oferuje znaczne zalety. Nie tylko ta elita używa społeczność żydowską do swych specjalnych poruczeń. Weźmy choćby globalne imperium

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#Izrae

  Bądźmy zresztą sprawiedliwi, polska elita też była bliższa żydostwu niż chamom, czyżbyśmy to zapomnieli. Rozpad Polski był w końcu ich wspólnym dziełem.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/#Heine

  Może wartało by się nad powyższym zastanowić, choć odbiega to może od panujących przekonań i pomimo obarczenia tradycją i przekonaniami wielu lat.

 17. Boydar said

  Judaizmu możemy wręcz dotknąć (jak się zapomnimy to on nas dotyka); o mozaizmie mamy tylko przekaz pisany pod mniejszą lub większą kontrolą. Nie przesądzajmy więc, jakoś tamejszych relację z Bogiem musimy nazwać. Nie odbierajmy im na siłę tego, co i tak sami odrzucili.

 18. Birton said

  „Miałeś, chamie, złoty róg,
  miałeś, chamie, czapkę z piór:
  czapki wicher niesie,
  róg huka po lesie,
  ostał ci się ino sznur,
  ostał ci się ino sznur”.
  kwestia Chochoła ; akt III, scena 38. (ostatnie słowa dramatu „Wesele”)
  Znaczenie: złoty róg symbolizuje utracone szanse

 19. Birton said

  Ważną rolę w „Weselu” odgrywa ponadto Chocholi taniec. Stanowi swoiste podsumowanie
  całego dramatu – społeczeństwo jest uśpione, nieprzygotowane do walki, niezdolne do czynu. Wszyscy (prócz Jaśka, który rozpaczliwie próbuje ich obudzić, ale ponieważ zgubił złoty róg – nie może tego uczynić) bezwolnie tańczą do muzyki grającego na skrzypcach Chochoła. Są zamknięci w zaklętym kręgu i drepczą sennie w miejscu.

 20. @ 12. Lopek
  „Czy bez mocy Piekła pupilom Szatana szłoby tak łatwo obracanie ludzkości stworzonej przez Boga w szatańskie odchody? ”
  Pisze Pan w uniesieniu i chyba dlatego niestarannie – przecież we wersji oficjalnej to Jehowa stworzył ludzkość, wybrał sobie z niej Żydów i teraz wspiera swoich wybrańców w obracaniu Goji w szatańskie odchody.
  Stary Testament napisali dla siebie Żydzi, Nowy Testament napisało trzech i pół Żydów (może czterech, jeżeli matką jednego z nich była nie Greczynka, ale grecka żydówka) – czy sądzi Pan, że Żydzi/żydzi/hazaraki mogą zdziałać coś korzystnego dla Goji?

  „Mamy przecież do czynienia z jakimś niewytłumaczalnym, makabrycznym transem, któremu Szatan poddał ludzkość stworzoną przez Boga.”
  Pan tak tym Szatanem nie zasłaniaj tego, że ten „trans” jest efektem różnicy w postrzeganiu/wykorzystywaniu czasu przez Żydów/żydów/hazaraków, metodycznie, powolutku dążących do celu – i Goji, zapalczywych, zdolnych do akcji przez pięć minut.
  Pozdrawiam.

 21. Jesli to prawda, ze ten danse macabre byl zaproszony /oplacony (za pieniadze podatnika?) i wystepowal na imieninach prezydenta Dudy – pan prezydent podobno z Krakowa – to prezydent Duda powinien dostac po pysku i kopa w dupe za zdrade stanu!!!!!!!!
  Jego smierdzacym obowiazkiem jest promowanie polskiego – nie zagranicznego!!!- folkloru.
  Imieniny prezydenta to niekoniecznie prywatna impreza polityczna o charakterze miedzynarodowki!!

  Rownie dobrze mogl sobie pan prezydent zaprosic papuaski ‚ensamble’ lub jeszcze mniej skomplikoowany Ke Kai O Kahiki – Moku

  Ke Kai O Kahiki – Moku O Keawe 2010 – YouTube

  Kazdy prezydent Polski jest jak dupa od srania, zeby promowac polska kulture, polskie tance i polski folklor.
  Tak nakazuje Konstytucja!!!

  Ja mam takie pytania:
  czy to kwestia osobistego gustu, zeby zaprosic jednoplciowych karawaniarzy na swoje imieniny?
  Czy to moze krakowskie tance sie PisDudzie nie podobaja bo za duzo kolorow?
  Zbyt skomplikowana choreografia na rozumek pana Dudy?

  Zespół Mazowsze „Krakowiak” – YouTube

 22. Maverick said

  Dokad zmierzasz Polsko wyklad DR. Przybyly, Dziwi ze on nie moze w Polsce znalesc zatrudnienia.

 23. AlexSailor said

  @Marucha

  W artykule słowa o żydach, ale za to w komentarzach, że ho ho.

  I co to szczekanie na Księżyc daje?

  A mieliśmy tydzień temu wybory i Ruch Narodowy dostał coś między 1% a 2% głosów – nie chce mi się sprawdzać, bo mnie trafi.
  Nie żebym, był jakimś fanem, ale mając do wyboru łotrów i złodziei, na dodatek jeszcze zdrajców, którzy na naszych oczach likwidują nam
  i rozkradają nie tylko państwo, ale naród, rodziny, nasz majątek, sprowadzają obcych i wrogich nam ludzi na niespotykaną skalę,
  oraz klub byłych komuchów, klub zboczeńców i wariatów oraz towarzystwo Kukuza’15, którego jedyną zaletą jest dopuszczenie do
  sejmu głosów kilku rozsądnych ludzi, Polacy wybierają.
  Żeby chociaż tych z PSL ze 100% zdolnością koalicyjną, ale nie.
  Wybierają tych najgorszych, wiedzeni nieomylnym instynktem samozagłady.

  Ilu z piszących poszło do tych wyborów i głosowało do sejmików i rad powiatów na coś innego niż PO PIS SLD PSL, .N, i inne szumowiny?
  Cokolwiek było wybrać, żeby ich od koryta odciągnąć.

  Że wybory sfałszowane, że ordynacja i media – ano prawda, ale co z tego.
  Więcej niż o 10% nikt nie sfałszuje, bo się nie da, ani ordynacja nie pomoże.
  A media w sytuacji, gdy widać gołym okiem co się dzieje – np. przedwczorajszy tęczowy piątek, który nie tylko
  nie wywołał reakcji wojewodów, kuratoriów, ministerstwa, czy choćby policji, która powinna wyprowadzić ze szkół
  w kajdankach demoralizatorów razem z dyrektorami i nauczycielami, którzy do tego doprowadzili, ale pośrednio
  jest jeszcze finansowany przez podatników.

  Wybranie „rzecznika praw dziecka”, który za główny cel stawia sobie propagowanie LGBT w szkołach i przedszkolach
  głosami mafii, to jest partii (w sumie partia to elegancka nazwa mafii) rządzącej też nie budzi ludzi?
  Ślepi, głusi, niemi, nic biedactwa nie wiedzą i nie rozumieją.
  Chłop pańszczyźniany był od nich mądrzejszy.

  Przypomnę jeszcze, że poprzednich wyborach próbował startować na prezydenta G.Braun (taa żyd oczywiście, bo
  podał swoich przodków bodajże do piątego pokolenia włącznie i wszyscy Polacy).
  NAWET NIE UZYSKAŁ wymaganej liczby podpisów.
  Ale przecież nie tylko on był w takiej sytuacji.

  Skoro proste wykorzystanie kartki wyborczej przekracza możliwości mojego narodu, to jak mogą być
  podjęte wymagające większego wysiłku inne działania.

  Ano mogą.
  Jak ktoś zorganizuje i napuści, jak w Powstaniu Warszawskim.
  Wtedy wiedzeni nieomylnym instynktem samozagłady, pójdą na to ochoczo.

 24. AlexSailor said

  @Marucha

  Mała próbka tego, co podaje relatywnie najlepsze medium w Polsce.

  .https://www.wiocha.pl/1547041,Katana-poucza-katolickich-wyborcow

  Należałoby się zapytać, o czym on p*****i.

  Zalewają nas hordy obcych, płacimy 82 miliony odsetek dziennie, jesteśmy zadłużeni na 4 budżety,
  przymusowo zatruwają nasze dzieci szczepionkami, ściągane są obce wojska za nasze pieniądze i
  instalowane bazy o charakterze ofensywnym, łupią nas podatkami i przepisami nieznanymi w cywilizowanym świecie,
  w szkołach demoralizuję się dzieci, telewizja nadaje filmy i programy gloryfikujące zboczeńców i obcych
  w skali niespotykanej nawet za PO.
  Nie tylko nie wstaliśmy z kolan, ale staliśmy się wycieraczką w świecie polityki
  międzynarodowej.

  No i samorządy zadłużyły polskie miasta i gminy tak, że w zasadzie z 30% nie ma najmniejszych szans na spłatę
  zadłużenia, a jedynie na obsługę odsetek.

 25. ERYK said

  …………………..POLSKA OD OCEANU DO OCEANU ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

  ————–
  To jest typowy „wpis” Eryka.
  Jedno zdanie-hasło.
  Idiotyczne. Nic nie wnoszące do dyskusji.
  A ktoś tu go bronił.
  Admin

 26. AlexSailor said

  Ad 23 @Maveric

  Bardzo dobry materiał do dyskusji.

 27. Isreal said

  ad23
  I co to szczekanie na Księżyc daje?

  „- pieski szczekają na księżyc makowy
  i jeszcze nigdy tym makowym psom,
  że jest świat inny nie przyszło do głowy…”

  to jeden z nich wyłuszczył i na Wawel poszedł sobie za to

  pieski szczekają., karawana jedzie dalej
  pieski szczekają, obsikują ……………. i co z tego?

 28. Isreal said

  inny = większy

 29. Ad. 22

  Dokąd zmierzasz Polsko wykład DR. Przybyła, Dziwi że on nie może w Polsce znaleźć zatrudnienia.

  Ktoś, kto bardzo dobrze zna Ukrainę i historię ogólną, ktoś, kto myśli kategoriami dobra Polski, kategoriami dobra Polaków, nie znajdzie zatrudnienia w Polsce.

  To wyjątkowo gorzka prawda dla człowieka, któremu większość z nas mogłaby co najwyżej herbatę podawać.

  Gdzie są organizacje katolickie, które zakładają fundacje dla finansowania takich ludzi????? Wykłady, wykłady i jeszcze raz wykłady! W całej Polsce!

  Gdzie jest Akcja Katolicka???

 30. lopek said

  Re 20:
  @ Zapiniotodement.
  Opisanie zjawisk o których mówimy z wykluczeniem z góry wpływu świata niematerialnego na ten nasz materialny – może prowadzić na manowce. Da Pan głowę, że Jezus Chrystus nie tylko dlatego dostał „delegację” na Ziemię od swojego Boga Ojca aby ostrzec ludzi o tych – co to ich ojcem jest Szatan? Przyszedł On aby nakreślić wzorce postępowania ludziom wobec pupili Szatana – gdzie potem owi pupile Szatana przenicowali te wzorce dla swoich potrze?
  Wniosek?
  To nie jest tak, że pupile Szatana wywijają ludźmi stworzonymi przez Boga od powiedzmy -antyfrancuskiej rewolucji. Nie – oni wywijają ludzkością od jej zarania z tym tyko, że z różnym natężeniem. Nasza cywilizacja – nie jest pierwszą i prawdopodobnie nie ostatnią, którą pupile Szatana przerabiają na swoje odchody.Na koniec – Kluczem do tego aby ludzie stali się na Ziemi ludźmi – jest powszechna świadomość o istnieniu obok nich pupili Szatana – i aby to ludziom uświadomić – zjawił się na tej Ziemi kiedyś właśnie Jezus Chrystus. Czy zjawił się On nadaremno? Nie! Ludzie muszą posiąść w/w świadomość i sami od siebie muszą wiedzieć jak postępować (każdy indywidualnie) z dziećmi Szatana i wszystkim – co od nich pochodzi. Niebo ma czas.

 31. 30
  Lopek
  Panie Lopek
  To monotonne powtarzanie diabla i szatana jest rzeczywiscie nudne.
  Ja rozumiem, ze kazdy moze miec subiektywna interpretacje religii ale panskie wywody zalatuja juz herezja.
  Wiecej ma pan do napisania o szatanie niz o Jezusie.
  Jakos sie proporcje panu pomieszaly?
  Nas religia uczy jak sie bronic przed pokusami i grzechami – a nie jak zwalac wszystko na diabla.

 32. MACIEJ said

  1. Jeżeli nasze położenie geopolityczne jest od nas niezależne, a musimy się geopolitycznie określać – bo musimy – to być może trzeba wreszcie na poważnie potraktować fakt, że jesteśmy narodem teologicznym – i naszą geopolitykę powinniśmy opierać na twardym postulacie – trzymania się zębami i nogami przy wierze katolickiej, ze wszystkimi tego konotacjami. Bo inaczej – jak napisał Pan Marcin (10) – „zginiemy jak bąki w kobylej dupie”. Dając spokój dupie kobyły – skupiajmy się raczej na własnych bąkach, którymi „pierdzimy geopolitycznie” – często zupełnie nieadekwatnie do realiów. A jakie są realia? Vide – Alex Sailor (24). Nie nazywajmy siebie katolikami, jeżeli obca jest nam postawa troski o normalność. Katolicyzm – wymusza racjonalność.

  2. Oczywiście nie taką, jaką prezentuje „Wielki Racjonalista” – żyd, afiliata Synów Przymierza – posługujący się w Polsce imieniem Jan i nazwiskiem Hartman. który tak się troszczy o nas – że nie znajduje dla nas innego określania – jak „Chamy”.
  Przypomnijmy, z czym „wyjechał” nasz racjonalista, kiedy stracił psa:

  „Jak ja to znam. Jak ja to znam. Miliony was, chamy, miliony. I co my mamy z wami zrobić? Ale przyjdzie na was czas. A jak nie na was, to na wasze dzieci. Weźmiemy szturmem wasze szkoły, zwabimy was podstępem do teatrów, wyślemy wasze dzieci w świat. I pewnego dnia zniknie ta zabobonna, prostacka i kruchciana Polska, dławiąca się pychą, jakąż to ona jest „prawdziwą” i „wierną”. I narodzi się Polska ludzi przyzwoitych, kulturalnych, wiedzących coś o świecie i zdolnych do myślenia społecznego i obywatelskiego. Brzydzących się okrucieństwem i przemocą. I ja o taką Polskę będę walczył, jak potrafię. Tak pomszczę swojego psa”.

  3. To właśnie taka jest „racjonalność filozofa”: ” I co my mamy z wami zrobić? Ale przyjdzie na was czas”. Rozumiecie Państwo tę tępą bezczelność, prawda? Co to ma wspólnego z racjonalnością, to tylko sam pan filozof wie. Bo nikt inny – już raczej nie. Pan „racjonalista” w swojej wypowiedzi używa liczby mnogiej, pisząc, że „weźmiemy szturmem wasze dzieci, zwabimy was podstępem do teatrów, wyślemy wasze dzieci w świat”. Jest ciekawym – kogo „pan profesor” miał na myśli pisząc – „my”?

  4. Proszę sobie wyobrazić, „profesorze Hartman” – że my to wiemy od zawsze, że „my” – to „wy” – chazarska swołocz.

  5. Oj, naprawdę – jak my się boimy tego pana „racjonalisty” – i już sramy ze strachu w gacie, z tego powodu, jaką przyszłość rysuje on przed nami. Przed nami – „Chamami”, którzy niczego nie rozumieją.

  6. Najlepiej byłoby, gdyby pan „racjonalista” przestał się o nas „martwić”, i się od nas po prostu – używając języka bezpośredniego – odpierdolił.

  7. Pan „Jan Hartman” nie jest racjonalistą. Jest intelektualnym bandziorem. To przedstawiciel takich typów „około-ludzkich”, do których prawdziwe i zawsze aktualne jest stwierdzenie: „szkoda rąk w gównie maczać”.

 33. lopek said

  Re 31:
  „Nas religia uczy jak sie bronic przed pokusami i grzechami – a nie jak zwalac wszystko na diabla.”
  Nic Pan nie zrozumiał z mojego wpisu. Otóż nasza religia została przenicowana wiele razy w konsekwencji tego prawie nikt na Ziemi nie wie, że dzieli ją z pupilami Szatana – wrogami i Boga ludzkości.

 34. Ad. 30

  Da Pan głowę, że Jezus Chrystus nie tylko dlatego dostał „delegację” na Ziemię od swojego Boga Ojca aby ostrzec ludzi o tych – co to ich ojcem jest Szatan? Przyszedł On aby nakreślić wzorce postępowania ludziom wobec pupili Szatana – gdzie potem owi pupile Szatana przenicowali te wzorce dla swoich potrze?

  Akcja w świątyni! Akcja w świątyni! 🙂

 35. Wieloimienny said

  Krzysztof M @

  Akcja Katolicka to tuba propagandowa PiS. Zjeżdżają się na Jasną Górę i tam z czołowymi politykami tej partii ustalają metody kampanii.

  Pan myśli, że żyje przed vaticanum secundum? Albo chociaż w latach -1989?

 36. Ad. 31

  Wiecej ma pan do napisania o szatanie niz o Jezusie.
  Jakos sie proporcje panu pomieszaly?
  Nas religia uczy jak sie bronic przed pokusami i grzechami – a nie jak zwalac wszystko na diabla.

  Zapomniał pan, jak to wszystko się zaczęło? Zapomniał pan o podszeptach diabła w raju? 🙂 Do dziś diabeł zdążył się nauczyć filozofii, socjotechniki, wpływu na masy, prania mózgów, obracania kasą, tworzenia pieniędzy z powietrza i wielu innych ciekawych rzeczy.

 37. Ad. 33

  Pozdrawiam. 🙂

 38. rafal z said

  Roman K said
  2018-10-27 (sobota) @ 15:34:19

  „Sprawa wydaje mi sie przesadzona… ”

  Myślę, że nie do końca przesądzona. Prawdą jest, że obecnie nie mamy wpływu na to co z nami robią lalkarze tego świata. Wpychają nas w układy jakie im są na rękę. Doją nas jak chcą. Wpuszczają do kraju kogo chcą.

  Aparat państwowy jest sparaliżowany działaniami grup o przeciwstawnych interesach do interesu narodu polskiego. Kościół również jest słaby. A na dole zniszczone moralnie i materialnie społeczeństwo. Jest to tragedia ale jednocześnie dobra gleba… Jest sporo małych wspólnot w Polsce i wydaję mi się że jedynie czego trzeba to wypracowanie formuły organizacyjnej. Ekonomicznej formuły, która w gąszczu przepisów, barier, zakazów pozwoli normalnie żyć i funkcjonować. Jedynie czego potrzeba to wypracowanie takiej uniwersalnej formuły w obrębie słownie jednej wspólnoty.

 39. lopek said

  Re 37:
  Dzięki. Również serdecznie pozdrawiam.

 40. VAV said

 41. Rokitnik said

  Pozwole sobie z duma podkreslic, ze Prof.Aleksander Gella byl spowinowacony z moja Rodzina…a moi dalecy Kuzynowie, to Mellerowicze h.Samson

 42. Roman K said

  ad 38…Irracjonalny optymizm ..na czym pan opiera swoje myslenia , ze nie jest tak zle, jakie przeslanki kieruja panem dajac mu nadzieje ze obecny trend ” cudem sie odmieni”??? Na kogo pan liczy????
  Aparat panstwowy nie jest spralizowany, wrecz przciwnie pracuje na pelnych obrotach …z tym ze nIE W iNTERESIE POLAKOW!!!!!
  Niedawn gaworzono o zmianie Konstytutki ale kiedy podniosly sie glosy rozsadku szybko zagrzebano temat w szarosci gownianych fake newsow….
  KOnstytutka nei okresa co t jest Polska…kto jest Polakiem…kto jest suwerenem…kto nalezy do Narodu Polskiego, a kto nie???/ Jakie prawa ma Polak a jakie obywael Polski…I caly szereg zapisow czyniacych Polakow kasta nieczysta niedotykalnych we wlasnej Ojczyznie…..
  Pan zobaczy wyniki wyborew partie tzw patriotyczne oscyuja ponizej granicy statystycznego bledu….Niech pan patrzy jak dlako poszly procesy po ikwidacji LPR, Samoobrony i niezaleznych ruchow kibicow……I wlasciwie to zjawisko oceni.
  To swiadczy ze POlacy jako Narod utracili zdolnosci samoorganizacyjne…. bez zdolnosci organizacyjnej…ine ma nic..

 43. Polski punkt widzenia said

  (25)

  Co prawda, broniłam wtedy konkretnego wpisu tego rozmówcy, ale – sądząc po obu jego wypowiedziach (wcześniejszych nie pamiętam) – wygląda na to, że niejaki Eryk najwyraźniej kpi sobie z Polski i Polaków… i faktycznie, ten obecny wpis jest, jak to mówią, „ni przypiął, ni przyłatał”… :-))))

  Pan Gajowy – znając en bloc „twórczość” tej osoby – już wcześniej mógł sobie o niej wyrobić zdanie. Stąd pewnie takie, a nie inne potraktowanie tego internauty przez Pana Gospodarza.

  ——-
  Przeważnie mam podstawy do takiego a nie innego traktowania niektórych osób 🙂
  Admin

 44. rafal z said

  Nie powiedziałem że nie jest źle… ja nie jestem ani optymistą ani pesymistą. Dosyć często mi się zdarza, że po prostu dostrzegam pewne rzeczy. Uważam, że wielkie rzeczy wyjdą z małych i niepozornych. Nie z Kościoła. Nie z rządu albo jakiejś partii ale od zwyczajnych, przeciętnych, szarych ludzi. I nie mówię tego ot tak ale widzę mnóstwo małych puzzli, które chcę czy nie chcę tworzą jeden obrazek

  PS Na marginesie… Ile już Pan artykułów czy komentarzy napisał p. Romanie od początku swojej społecznej działalności? Czy zdaje Pan sobie sprawę, że otwarte wyjście do ludzi tzn z kamerą i nagranie zwykłego wideo będzie miało 100 razy większy wpływ… Takich Romanów czy Rafałów jest setki. Ludzie chcą zobaczyć drugiego… człowieka po drugiej stronie

 45. Roman K said

  Panie Rafale ja nawet przestalem liczyc domy… jakie zbudowalem…a to schodzi pare miesiecy….w tym czasie zdazylem pisac..tam, gdzi emoglem I gdzie chcieli zamiescic….kikanascie na jedna chalupe:-)))
  Mysli pan- ze bylo wielu chetnych do druku????:-)))))
  Wolnosc slowa polega na tym…. ze moze pan mowic co pan chce….I najpelniej moze pan z tego prawa korzystac w ubikacji..zwlaszcza pojedynczym sraczyku na placu……halasliwej budowy:-)))))
  Kiedys Kuroniowi trafila sie doskonala sentencja…powiedzialo mu sie tak:

  Jesli myslisz nie mow, jak juz ci sie powiedzialo nie pisz…jak ci sie zdarzylo napisac….to sie Q..wa niczemu nie dziw:-)))))
  MNie juz nic nie zdziwi….nie zdazy:-))))

 46. @ 30. Lopek
  „Opisanie zjawisk o których mówimy z wykluczeniem z góry wpływu świata niematerialnego na ten nasz materialny – może prowadzić na manowce.”
  Tak, może.

  „Da Pan głowę, że Jezus Chrystus nie tylko dlatego dostał „delegację” na Ziemię od swojego Boga Ojca aby ostrzec ludzi o tych – co to ich ojcem jest Szatan?”
  Tak, dam – ale ze zastrzeżeniem, że Jego Bogiem Ojcem był Bóg Dobra, zupełne przeciwieństwo Boga Zła (Jehowy).

  ” Przyszedł On aby nakreślić wzorce postępowania ludziom wobec pupili Szatana – gdzie potem owi pupile Szatana przenicowali te wzorce dla swoich potrze?”
  W zorganizowanym przez siebie Kościele – ukrywając to, że dla nich bliźnim jest tylko inny
  pupil Szatana/Żyd/żyd/hazarak, a Goje to tylko bydlęta robocze,
  ukrywając znaczenie/działanie Kol Nidrei/Nidre, itp. itd., doprowadzili do tego, że chrześcijaństwo stało się zabójcze dla prawdziwych chrześcijan.

  „Wniosek?”
  Mamy wspólne ogólne poglądy, różnimy się w istotnych szczegółach, może łatwiej będzie nam dyskutować, gdy raczy Pan poznać moje opinie n/t Pana Jezusa Chrystusa oraz Żydów/żydów/hazaraków:
  http://www.sfinia.fora.pl/katolicyzm,7/pytanie-laika-o-ofiare-jezusa,2560-425.html#199585
  http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=10&t=26932
  Pozdrawiam.

 47. peacelover said

  …wszystkie te debaty sie uproszcza, o ile LUDZKOSC w swym ogole uzna

  pupilow szatana /zydow / chazarow i inne pochodne scierwo za :

  SWIATOWA ZORGANIZOWANA ZBRODNICZO- KRYMINALNA MAFIE ………………..i…..
  posypia sie wyroki ……….nawet……………….do dziesiatego pokolenia !!!!!!!!!!!!!!!!!

  a szowinistyczno-zbrodnicza BAZGRANINA o nazwie „talmud” zostanie zakazana pod kara smierci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 48. AHA said

  JAK TAM MUSI SMIERDZIEC NIELUDZKO czosnkiem, poten,….. PARANOJA W PACANOWIE

 49. stach said

  OBEJRZYJCIE SOBIE CO KNUJĄ

 50. NICK said

  Zapiniotodement. (20). I, inne.
  I.
  Nikt.
  Nie obrusza się?
  🙂 .
  Ciekawe.

  P.S.
  Bez nawiązania.
  Dać ludziowi JEDEN WZORZEC.
  I co wtedy, można orzec?
  Wszystko?

  Można, można… .
  Jak gotowanie żaby.

  Zapytacie: wzorce? Jakież!
  Bergolnięty. Sam pan. papież.
  Wojtylianizm.

  I, satanizm.

  Pozdrawiam P. RomanaK z powodu słusznej/podobnej do mojej analizy. 🙂 .

 51. @ 47. Peacelover
  „…wszystkie te debaty sie uproszcza, o ile LUDZKOSC w swym ogole uzna
  pupilow szatana /zydow / chazarow i inne pochodne scierwo za :
  SWIATOWA ZORGANIZOWANA ZBRODNICZO- KRYMINALNA MAFIE (…)
  a szowinistyczno-zbrodnicza BAZGRANINA o nazwie „talmud” zostanie zakazana pod kara smierci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!”

  Od wielu lat witryna amerykańskich patriotów: https://www.veteranstoday.com/ posługuje się trafnym określeniem: „ROTHSCHILD’S KHAZARIAN MAFIA” – nie ulega ono jednak naturalnemu rozpowszechnieniu, niestety.
  Przypuszczam, że powody tego pomijania są co najmniej dwa:
  – obawa przed RKM, powodująca autocenzurę
  – ogólne zdurnienie Goji, tak metodycznie pogłębiane przez RKM, że obecnie nie są zdolni do zauważenia nawet takich najprostszych przekrętów jak zarzucanie Gojom „antysemityzmu” przez hazaraków, mających w swoich żyłach tyle semickiej krwi ile jest jej w kałużach stepowych, oraz mordujących zaciekle Semitów na Bliskim Wschodzie.

  A dlaczego pomija Pan ten zlepek haggad czyli Stary Testament?
  Przecież to on jest pierwszym samouczkiem zbrodni, zdrady, oszustwa, sutenerstwa, itd.!
  Talmud jest rabinackim wyciągiem ze ST, instrukcją do zagarnięcia Świata – już, już zrealizowaną…
  Czyżby wziął Pan na serio stwierdzenie Wojtyły, wnuczka babci Katz, litwaczki: że Żydzi/żydzi/hazaraki to nasi starsi bracia we wierze?

  Pozdrawiam

  ———–
  Talmud ma bardzo niewiele wspólnego ze Starym Testamentem. Tyle, co cystersi z cysternami.
  Admin

 52. Boydar said

  Czyli jedyne świadectwo prawdy uznajemy za „samouczek zbrodni”, czy tak ?

 53. @ 52. Boydar
  „Czyli jedyne świadectwo prawdy uznajemy za „samouczek zbrodni”, czy tak ?”

  Nie wiem co myśleć o „uznajemy” – więc odpowiem wyłącznie za siebie:
  Biorąc pod uwagę to, że pojęcie Boga JEDYNEGO rozpowszechnili Zoroastrianie, Adama/Ewę/Węża wymyślili zaś Sumerowie,
  Żydzi, we większej ilości, nigdy nie byli w Egipcie, itp. itd.
  To jestem bardzo daleki od uważania Starego Testamentu za „jedyne świadectwo prawdy”.

  Uważam, że wzajemne relacje „Jehowa : Żydzi” w ludobójstwie, zdradzie, sutenerstwie, itp. opisane w Starym Testamencie, wręcz zmuszają do uznania go za „samouczek zbrodni” – z punktu widzenia Goji.
  Dla Żydów/żydów/hazaraków/szabesgoji/szipli to jest oczywiście Święta Księga…

 54. Boydar said

  Mieszacie prawdę z fałszem, obywatelu ZTD. Dość nieumiejętnie zresztą; za naprawdę niewielkie pieniądze mogę udzielić kilku fachowych porad. Tylko gotówka (nie posiadam rachunku w banku, biorę przykład z górnej półki).

 55. Plausi said

  My poszlibyśmy nawet dalej

  @53, Zapiniotodement
  „opisane w Starym Testamencie, wręcz zmuszają do uznania go za „samouczek zbrodni” ”

  na postawie nam dostępnych doświadczeń, patrz „Admin: „że stosunki między Polską … ”

  https://marucha.wordpress.com/2017/07/20/rosja-i-izrael-wydadza-wspolne-oswiadczenie-ws-demontazu-pomnikow-w-polsce/#comment-690312

  Godna uwzględnienia jest też analiza, przynajmniej w części

  http://wandaluzja.pl/?p=p_310&sName=talmud-najlepszy-kodeks-mafijny

Sorry, the comment form is closed at this time.