Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Aktorska trupa komediantów. Przykład Olgierda Łukaszewicza razi po oczach.

Posted by Marucha w dniu 2018-10-28 (Niedziela)

Olgierd Łukaszewicz jest znanym i uznanym aktorem, ale niestety jak to u znanych aktorów bywa tragedia zaczyna się wówczas, kiedy zaczynają mówić swoim tekstem zaczerpniętym z własnej, niestety często wypełnionej próżnią głowy.

Posłuchajmy bełkotu Łukaszewicza z wywiadu dla portalu Wiadomo.co:

W Niemczech spędziłem kilka lat, byłem niemieckojęzycznym aktorem i mam zaufanie do Niemców, ale oczywiście nie do wszystkich. Oni mają prawo, a nawet obowiązek być liderem w UE, nie z powodu gospodarczej mocy, ale tego, co ciąży na poprzednich pokoleniach. Czują się moralnie zobowiązani do tego, aby przewodzić, budować pokój i dobrobyt. […]

Polacy są niedouczeni, wystaje im słoma z butów, są megalomanami, mają problem z porozumiewaniem się z innymi. […] Planuję działać do wyborów europejskich. Nie możemy dopuścić do Parlamentu Europejskiego tych, którzy chcą rozwalać Unię od środka, czyli polityków Prawa i Sprawiedliwości. Zresztą mam już deklarację innych aktorów, chociażby Mai Ostaszewskiej, Magdy Cieleckiej, Andrzeja Grabowskiego, Roberta Więckiewicza, że są gotowi pomagać. Nie odpuścimy.

Sądzimy, że do tej żałosnej trupy komediantów dołączą wkrótce, Janda, Gajos, Olbrychski, Pszoniak i Zborowski, aby wspólnie walczyć o przewodnią rolę Niemiec w UE i marginalizację Polski.

https://polskaniepodlegla.pl/

Komentarzy 46 to “Aktorska trupa komediantów. Przykład Olgierda Łukaszewicza razi po oczach.”

 1. Zbyszko said

  A myśmy wierzyli tym szałszpilerom, gdy robili nam wodę z mózgu a oni rozwali nam Polskę. Teraz się ujawniają, najpierw dopieprzyć ostatniemu na świecie żywemu ciągle jeszcze Kościołowi Chrystusowemu w Polsce a potem oddać padlinę na pastwę Niemiec, taka, jak widać, jest ich ambicja.
  Że też Polacy kupują jeszcze bilety na grafomanie i pornografie w ich wykonaniu.

 2. Zbyszko said

  Nie dziwię się tym młodym półgłupim, którym wydaje się że parę ról filmowych czy teatralnych zrobiło z nich intelektualne autorytety. Ale ci starzy, jedną noga nad grobem stojący, zadziwiają mnie swoją „mądrością” życiową.
  Oni chyba myślą, że są nieśmiertelni i tutaj… mają świętą rację, a potwierdzenie tego dostaną w godzinie swojej śmierci.

 3. Isreal said

  pajebałos

 4. ert said

  Łukaszewicz powiedział prawdę; dodam tylko, że Polakom brakuje też elastyczności we wzajemnych kontaktach, nazbyt często są konfliktowe.

  ——-
  Najwięcej „prawdy” było o Niemcach…
  Admin

 5. Lipski said

  Kabaretowa próba skłócenia Polaków,Polek w Polsce gdyż krytykom Polski,brakuje forsy i seksu.

 6. existō said

  Żaden polityk PiS nie chce rozwalić UE. Aktorzy (czy byli aktorzy) są obecnie zatrudniani na odcinku propagandy tak samo jak za pierwszej żydokomuny.

 7. lopek said

  Przemysł filmowy – to ważny broń w kosmatych łapkach pupili Szatana wymierzona w ludzkość stworzoną przez Boga. Prawdopodobnie Łukaszewicza zwichnął ten – co to za tamtej komuny pisał się Kuc a teraz pisze się Kutz.

 8. Marcin said

  Pieszczochy PRLu wczoraj a dziś wielbiciele bundeskolchozu. Ludzie bez kręgosłupa moralnego. Zwyczajni koniunkturalisci.
  Brakuje w jego wypowiedzi jeszcze nawiązania do „polskiego antysemityzmu” i byłby komplet.
  Szkoda, że ci tzw. artyści rozmieniają się na drobne na stare lata.

 9. witek said

  No cóż…
  Pewien artysta napisał celnie
  ” umysł miał otwarty
  niestety na przestrzał”

 10. Gal said

  Obraz nędzy i rozpaczy po don żul- skim kręceniu pupka pod czerwonymi palmami komunistycznymi, a fej.

 11. Gal said

  re10 einschließlich roter Deutscher unter den jüdischen Behörden

 12. Polski punkt widzenia said

  To wyjątkowo żenujący, w wymowie antypolski, tekst O. Łukaszewicza – najwidoczniej ogłupionego tzw. wartościami europejskimi… schlebiającego Niemcom, naszym odwiecznym wrogom i plującego na Polaków – nie świadczący dobrze o jego polskości czy inteligencji, a nawet o przyzwoitości!

  Przypomnę kilka faktów…
  Aktor (72 lata, urodzony na Śląsku) obraca się w środowisku żydowskim – notabene popierał w wyborach prezydenckich w 2005 roku kandydaturę L. Kaczyńskiego, w ostatnich – B. Komorowskiego… do tego 8 lat (nieprzerwanie od 1988 roku) spędził w krajach niemieckojęzycznych (najpierw w Wiedniu, później w Bonn) – więc i jego poglądy, ukształtowane w takich warunkach, są prounijne.

  Ostatnio, w grudniu ub. roku, Łukaszewicz ustanowił fundację pod nazwą „My Obywatele Unii Europejskiej – Fundacja im. Wojciecha B. Jastrzębowskiego” – nieprzypadkowo nazwał ją imieniem tego przyrodnika, żyjącego w latach 1799-1882… bowiem Jastrzębowski był autorem projektu pierwszej w historii konstytucji zjednoczonej Europy (sic!).
  Tekst – w skrócie zwany „O wiecznym pokoju między narodami” – liczył 77 artykułów i został opublikowany 3 maja 1831 roku, dokładnie w rocznicę Konstytucji 3 Maja.

 13. Boydar said

  Czy ktoś tu odróżnia idiotę od agenta ??? Efekt może być czasem ten sam, jednak powody są diametralnie różne.

 14. Piskorz said

  re art Czują się moralnie zobowiązani do tego, aby przewodzić, budować pokój i dobrobyt..” ACH TY ŁBIE ZAKUTY .Widzimy jak step by step wchodzą w Polskę jak nóż w masło..dzięki tej zafajdanej Unii..Pojedź łbie zakuty na Dolny Śląsk, Ziemię Lubuską, Zachodnie Pomorze..!! i naucz się auswendig…słów pewnego Niemca /kiedy myśmy o Unii ledwo śnili/…NIE MOGLIŚMY POKONAĆ WAS MILITARNIE…TO TERAZ POKONAMY WAS …EKONOMICZNIE!!

 15. Polski punkt widzenia said

  (13) Boydar

  Słuszne spostrzeżenie. ;-)))

  Fakt, gada jak agent wpływu – 8 lat to szmat czasu… w każdym razie „czule” wspomina pobyt w Niemczech. Ale faktem też jest, że aktorzy, na ogół, nie „grzeszą” specjalnie inteligencją. :-)))

 16. simar said

  Łukaszewicz ma rację. Niemcy są dobrzy bo robią laskę żydom, a Polacy powinni robić laskę Niemcom. No i żydom oczywiście też, jak ci pozwolą.

 17. Boydar said

  Ja mam same słuszne spostrzeżenia, młocie 🙂

 18. Boydar said

  Dobra … Panie Młocie.

 19. Maverick said

  Glupie Polactwo zawsze wiedzie nas do samounicestwienia i porywania sie do wojen. Gdy na wojny sie idzie gdy ma sie pewnosc wygranej, lub wygrywa sie nia bez wojny powoli kolonizujac glupi narod. Niestety Polactwo zostalo skolonizowane i co gorsza nawet tego nie wiedza, bo sie im teraz sie wydaje ze maja wolnosc i demkracje. Demokracja to teczowe tygodnie w szkolach, zwalczanie wolnosci slowa, kreowanie filmow Kler Ida, paszkwile Kosinskiego i Grossa. Podstawiane na staniska spoleczne kundle kabaly maja tylko kontrolowac narracje i sterowac tym glupim Polactwem do masowego samobojstwa.

  Ten aktorzyna to po prostu zdrajca.

 20. Maverick said

  Zamieściłem pod tekstem dwa zdjęcia, malucha symbolu Polski i Chevroleta Camaro symbol USA. Jeżeli ktoś nie rozumie biegu wydarzeń, to może w końcu uświadomi sobie, oglądając te zdjęcia, po co na zachodzie stworzono komunizm, socjalizm , a potem wyeksportowano go do krajów które mogły zagrozić supremacji zachodu.

  Tak to się odbyło, że rękoma chłopów i robotników usunięto elity Rosji, Chin, dwóch mocarstw które zdolne były pokonać świat zachodu, i po dekapitacji ich elit, na tułowiu tych narodów, usadowiono namiestników którym powierzono stworzenie systemu trzymającego te narody w ryzach. Cel jak pisałem był jasny, odebrać tym narodom prawo do przyszłości, wyeliminować je z rywalizacji ekonomicznej, całkowicie uzależnić te państwa od wiedzy , technologi zachodu.

  Od razu podjęto próbę rozszerzenia zarazy na Polskę. Piłsudski, agent Niemiec, doskonale wiedział o tym, że w roku 1920 w rzeczywistości nie atakowali Polski sowieci, tylko elity Niemiec, Francji, Anglii, USA, elity świata zachodu. To dlatego nie wierzył w zwycięstwo Polaków i dlatego w noc poprzedzającą Bitwę Warszawską zwiał z pola walki do swojej kochanki.
  Co się odwlecze to nie uciecze. Na zlecenie tych samych ludzi, którzy przeprowadzili rewolucję w Rosji i Chinach Piłsudski zadał Rzeczpospolitej śmiertelny cios dokonując zamachu majowego i przekazując władzę nad Narodowym Bankiem Polskim i polskim złotym Berlinowi, Paryżowi, Londynowi i Nowemu Jorkowi. Sanacja równie skutecznie torpedowała rozwój Polski jak czynili to agenci usadowieni w Moskwie i Pekinie.

  ZSSR i Chiny miały dalej zarażać komunizmem i socjalizmem kolejne państwa. W Polsce operację przeprowadzono w dwóch etapach. W pierwszym powierzono Niemcom eksterminację polskiej elity w latach 1939-1945, do czego Niemcy zabrali się z wielką energią od początku okupacji. W drugim dokończenie dzieła zlecono agentowi Stalinowi, który miał ostatecznie usunąć elitę, nie wpuścić do Polski tych którym udało się uciec za granicę i zarazić chłopów i robotników komunizmem, socjalizmem, co dawało pełna kontrolę nad na nowo uformowanym polskim społeczeństwem. Przykładów uwstecznienia technologicznego Polski jest mnóstwo, jak choćby system telewizji kolorowej, sieci trakcyjne, czy w końcu ten Maluch obrazujący potencjał polskiego przemysłu w latach 70-tych ubiegłego wieku. Camaro zamieszczony obok jest z 1969 roku, by pojąć o czym piszę.

  Budując Nowy Porządek Świata, którego celem jest zniszczenie państw narodowych i utworzenie jednego rządu światowego elity zachodu postanowiły rozebrać blok wschodni, który był im już niepotrzebny. Musicie zrozumieć , że żelazna kurtyna była znakomitym interesem. Co jakiś czas szefowie z Nowego Jorku, Londynu, Paryża, Bonn spotykali się ze swoimi agentami którzy zarządzali ZSSR, Chinami, Polską i precyzyjnie reżyserowali światowy spektakl dramatyczny pod nazwą ZIMNA WOJNA. Stworzono ten spolaryzowany układ po to żeby geniusze i wybitni naukowcy z przekonaniem pracowali dla obu stron wyreżyserowanego konfliktu i przekazywali owoce swojego geniuszu w dobre ręce. Elita dążyła do pozyskania technologii gwarantujących jej wieczną władzę nad wszystkim co żyje na Ziemi, nad całą planetą. W ośrodkach naukowych wschodu i zachodu, laboratoriach pracowali wybitni naukowcy w przekonaniu że służą dobrej sprawie, tymczasem każdy wynalazek natychmiast był transferowany do elity, bez względu na to gdzie powstał , czy w USA, Anglii, Francji , ZSRR, CHRL, PRL, na Kubie, która zawłaszczała każdy genialny pomysł. To że wam propaganda zrobiła wodę z mózgu to już inna rzecz. Elity założyły że muszą wykreować dwa wrogie bloki, bo tylko taka konkurencja dawała szansę na szybkie wygenerowanie technologii, która z każdym rokiem podpierała władzę elity.

  Podobnie było z drenażem kapitałów. Agenci elity zachodu zarządzający ZSSR i CHRL straszyli społeczeństwa zachodu, a te przerażone zgadzały się na przekazywanie gigantycznych kwot podchodzących z podatków na różne programy, przede wszystkim zbrojeniowe, które napychały kieszenie elicie , bo to jej korporacje mieliły te miliardy dolarów. Znakomitym przykładem tego układu jest sytuacja z lat 60-tych ubiegłego wieku , kiedy elity zachodu podrzuciły ZSSR frezarki numeryczne, by Sowieci mogli skonstruować łodzie podwodne pływające dziesięć razy ciszej niż do tej pory. Oczywiście wywiad zachodu „wykradł” tę tajemnice ZSSR , ogłoszono sukces służb i zaraz powstał , wart kilkanaście miliardów dolarów program budowy broni zwalczającej te łodzie. Przypominacie sobie film „Wilk z Wall Street” ? Powinna utkwić Wam w pamięci scena kiedy Jordan Belfort prosił o to żeby koledzy spróbowali mu sprzedać długopis. O to chodzi, trzeba stworzyć potrzebę.

  Tak więc świat od 1917 roku oparty był na umowie pomiędzy elitami zachodu i ich służbami i namiestnikami ZSSR, CHRL, Polski oraz ich służbami. Mocą tej umowy elity świata zachodu przekazały namiestnikom i ich służbom sprawowanie władzy w zarażonych komunizmem i socjalizmem państwach w zamian za
  ich uwstecznienie, zbudowanie siermiężnego systemu absurdu zamiast efektywnej ekonomii, za stworzenie aparatu opresji skutecznie dławiącego każdą wolną wolę. Namiestnicy i służby otrzymali liczne przywileje, a ich rodzinom zagwarantowano dostatek i bogactwo. Obie strony spajał spisek. Po obu stronach żelaznej kurtyny z jednakowym animuszem propaganda utrwalała w świadomości społeczeństw , że istnieją dwa wrogie sobie bloki, rywalizujące ze sobą na śmierć i życie. To dlatego służby komunistycznych państw utrzymywały w niewiedzy kadry PRL i członków PZPR. Ludzie z SB i wojskowych służb myśleli ze walczą z prawdziwym wrogiem. Na pewno wielu z Was czytało książki chińskiego ekonomisty Song Hongbinga. Już po przeczytaniu pierwszej z nich zadałem sobie pytanie dlaczego tej wiedzy nie ujawniono w czasach socrealizmu i od razu zrozumiałem że za zachowanie tej tajemnicy namiestnicy i ich służby otrzymali władzę i przywileje.

  Taka sama umowa jest i dziś, tyle ze zamiast zarażania państw komunizmem i socrealizmem infekuje się świat korupcją, przestępstwem, zbrodnią, występkiem, upowszechnia dewiacje seksualne, pedofilie, pornografie, niszczy rynek finansowy, systemy emerytalno-rentowe, religie, rodzinę, miłość, uczucia wyższe, waluty państw, pieniądz w obrocie będący filarem suwerenności i niezależności.Jeżeli przyjrzycie się bliżej rządom PIS to dojrzycie że robią to samo co robiła wcześniej SLD, potem Platforma. Wszystkie one wdrażały ten sam plan w życie, plan dewastacji, zadłużania państwa, podkładania pod nie ładunków wybuchowych, tyle że PIS najlepiej z nich kłamie, na kolanach. Za PIS wprowadzono dyrektywę BRRD, za PIS zezwolono obcym wojskom strzelać do Polaków, za PIS przyjechało 700 000 emigrantów do Polski, najwięcej w Europie. Za PIS wycofywany jest pieniądz z obiegu. Za PIS ograniczana jest wolność w internecie i za PIS miał miejsce największy w ostatniej historii Polski atak na Kościół Katolicki.

  Musieliście to zauważyć , że „polscy” politycy podczas wyborów zwracają się jakby do elit zachodu, a nie do Polaków. Merdają ogonem i łaszą się do Berlina, Paryża, Londynu, Nowego Jorku, Tel Awiwu, Moskwy, do ukrytej elity. O co zatem walczą ci politycy z PIS, PO, Nowoczesnej, SLD, PSL-u ? O TO KOGO WYBIERZE ELITA DO WYKONANIA ZADANIA. KOMU SKAPNIE I KTO USIĄDZIE W SIODLE. To nie jest walka o to czy zrobić Wam lepiej drodzy rodacy. To nie jest walka o Polskę , bo jej już w zasadzie nie ma. To walka o to kto będzie u władzy podczas finałowej rozgrywki i kto dostąpi zaszczytu bycia namiestnikiem tej dziedziny. To trochę tak jak w filmie „Nieśmiertelny”, zwycięzca może być tylko jeden.

  Wielu się pyta jak to możliwe ze plany elity są tak konsekwentnie i skutecznie wdrażane. To efekt blisko 100 lat współpracy pod jednym zarządem rzekomo spolaryzowanych systemów i państw. Tak powstał skuteczny mechanizm realizacji celów i zadań na całym świecie. Poza tym globalizacja stworzyła narzędzia oddziaływania na każde państwo, każde gremium. Mieliście tego przykład ostatnio kiedy turecka lira nagle dostała zawału.

  Teraz chyba pojmiecie dlaczego nikt nie odpowiedział za jakiekolwiek zbrodnie, i za te komunistyczne i za te kapitalistyczne. Ludzie którzy ich dokonywali byli pod jednym zarządem, a większość , znakomita większość tych zbrodni była wcześniej zaplanowana. Nie rozliczono nikogo, ani niemieckich faszystów, ani chińskich, czy radzieckich komunistów, ani Franco, ani Pinocheta, ani Mussoliniego. Nikt nie poniósł odpowiedzialności za rzeź Tutsi, za bombardowanie bombami z uranem Serbii, czy Iraku, za Agent Orange w Wietnamie, czy za obozy koncentracyjne Kikuju. To jest powód dlaczego nikt nie został rozliczony za komunizm w Polsce. Kto miał niby rozliczać tych generałów, czy pułkowników, dowódców SS, czy Armii Czerwonej, ludzi z UB, wojskowych służb, sędziowskich trojek ? Szefostwo z Nowego Jorku, czy Londynu miało rozliczyć swoich podwładnych ? Stworzono bajkę o okrągłym stole, żeby naród wierzył że miał jakiś wpływ na przebieg wydarzeń, w rzeczywistości prezydentura Jaruzelskiego, czy rząd Mazowieckiego i dalej prezydentura Kwaśniewskiego, czy rząd Morawieckiego zostały zaplanowane dużo wcześniej. Tu nie ma przypadku. Jakiekolwiek odstępstwo jest surowo karane bombami z domieszką uranu.

  Dlaczego o tym piszę ? Może inaczej spojrzycie na ostatnie wybory. Już dawno temu zapadła decyzja kto i jak i gdzie, a że media starają się przekonać o zwycięstwie jednych nad drugimi… Spójrzcie na wyniki wyborcze polskich patriotów. Ja na waszym miejscu nie traciłbym sił na zadawanie pytań, szkoda czasu. To wcześniej może nie było tak widoczne jak dziś, na wyciągnięcie ręki macie prawdziwy obraz świata.

 21. Polski punkt widzenia said

  (17) Boydar

  Pan dialoguje ze mną, jak z Panem Nickiem – ale to nie to samo, proszę mi wierzyć… a w ramach ekspiacji wystarczy mi jedno skromne, ale jakże magiczne słowo – „przepraszam”! :-)))

  „No bo on z Lublina jest – to on inaczej śpiewa”… dialogi studyjne i „Pozłacany warkocz” !

  A tu fragment soczystego refrenu:
  „Trza się było schować w chałupie za drzwiami – jo nic nie pamiętom, jo żech był pijany”… :-)))

  .https://www.youtube.com/watch?v=mc9o7_gVNrA

 22. Polski punkt widzenia said

  (20) Tym razem powinno się udać…

  .https://www.youtube.com/watch?v=mc9o7_qVNrA

 23. ERYK said

  …………… HITLEROWCY ZOSTANĄ ZNISZCZENI DO CZWARTEGO POKOLENIA ! ! ! ! ! !

  ————–
  No to gajówkowicze mniej więcej zapoznali się z twórczością ERYKa.
  4-5 haseł powtarzanych w kółko, ni przypiął ni wypiął.
  Na tym kończymy.
  Admin

 24. Boydar said

  @ PPW (21)

  Ja nie muszę wierzyć, ja wiem 🙂

  W odniesieniu do PPW konieczność użycia słów magicznych jeszcze nie zaistniała.

 25. Isreal said

  z chwilą kiedy pis wyprowadzi Polskę z eurochlewika ma mój głos

  jeżeli nie będzie nic lepszego na horyzoncie ………..

  ———–
  Prędzej wyczerpie się Bałtyk muszelką.
  Admin

 26. revers said

  Tak sie sklada ze po wojnie mnostwo ludzi bylo wyksztalconych w niemieckich szkolach ekonimii i jakos w Polsce Lukasiewicza nie dano im szansy na zdrowa ekonomie, co najwyzej zostawali zastepacmi dyrektora a mieli caly obraz aktywow i pasywow firm i zarzadania duzych firm w warszawie, kraju, rwpg w kluczowam przemysle motoryzacyjnym, co nie przeszkodzilo jednemu z „nich-was-kod” balcerowiczowi rozwalic gospodarke krajowa.

  Teraz to aktorstwo dobrze sprzedaje sie w KOD-zie, pani Janda i pan Stuhr bryluje na fejsie lub na przystankach reklamowych roznych autobusow man, man-solaris, chca wzias pod opieke seniorow i zareklamowac pampersy seniora lub tabletki szczescia exit.

  Mi tam wystarczy ze jakis wspolczesny ober ausgebildete doktorzyna zanegowal zdrowe leczenie glowki pacjenta, przekladajac ignoranctwo i obojetnosc nad mityczna niemiecka solidnoscia i dokladnoscia, perfekcjonizmem, innym slowem trzeba zaczac periodycznie leczyc niemiecke genetyczna ulomnosc glowy i zawartosci german head bez wzgledu na wiek i pozycje spoleczna .

 27. AnKa said

  W we wspaniałym okresie Średniowiecza komediantów grzebano poza granicami murów miasta. Teraz pracują za autorytety. Totalna porażka !

 28. Tadeusz Białek said

  Aktorzy to trefnisie i linoskoczki .I NIGDY NIE BYLI NICZYM WIĘCEJ. To kto i w imię czego zrobił z nich celebrytów? Żydzi z Hollywód dla kasy. A reszta świata zachwyca się kolejnymi spędami aktorzyn i podnieca sie jak jakaś aktoreczka odsłoni pośladki albo piersi. To właśnie ich poziom. Odgrywają role ale we własnych głowach totalna pustka.

 29. Stan said

  No cóż, wszyscy zapominają dopisać – że jest to polski żyd! Dla nich wszystkich – obojętne czy pół żyd, czy ćwierć żyd, czy jednoprocentowy żyd – nadszedł czas działania w ramach nowego porządku światowego, czyli przejęcia świata pod swoją kontrolę. I stąd biorą się ich działania destrukcyjne wśród narodów nieżydowskich. Szatan ponagla ich, dał im krótki termin. Wyłażą jak „grzyby po deszczu”, a pełno ich wszędzie i w PO i w PiS jak i w innych organizacjach, nie mówiąc już o stworzonych w Polsce tzw. „żydowskich jaczejkach jak Antifa, czy innych opłacanych przez FED za pomocą parobka Rotshildów – żyda węgierskiego George Sorosa.

 30. NICK said

  Szkoda, że nie mam dostępu do netu.
  Byłbym coś do PPW spłodził.

 31. Brakuje im wiedzy. Jak się nauczą, to się nawrócą.

 32. Jakiś przygłup zdecydował o pojawianiu się debilnych obrazków w miejscu avatara. Oświadczam, że to nie jest moja podobizna, ani żadna rzecz, którą chciałbym pokazać.

 33. Marucha said

  Re 32:
  To ja.

 34. Piskorz said

  re 19 i Grossa. ” NAWET U TEGO GROSSA…”TROCHĘ” PRAWDY. gdy pisze…/sic!!/..calowano nawet czolgi… Żydzi mieli predylekcję jak się wydaje do całowania czołgów. Jakoś nikt nie wspomina, by robili to Ukraińcy lub Białorusini.” /cyt. str 76 Judeopolonia, aut. Szcześniak. Dobrze, że choć o tym napisał..

 35. wert said

  Pomijając oczywiście przykłady agentury która dobrze wie co i po co robi, to znaczna część tzn. artystów na siłę poszukuje uzasadnienia ot choćby przed samym sobą sensu swego istnienia i życia. Bo co taki aktorzyna daje społeczeństwu poza występowaniem w nędznych produkcjach o których za parę tygodni nikt nie będzie pamiętał? Stąd te walki „o demokrację”, „o Konstytucję”, „o prawa sodomitów”. Człowiek który nic w życiu nie stworzył, nie zrobił nic pożytecznego, nie założył rodziny, musi dla własnego zdrowia psychicznego znaleźć jakiś cel choćby najbardziej bezsensowny. U ludzi posiadających rodzinę, dzieci, będących częścią jakiejś wspólnoty takie problemy pojawiają się rzadko. Modelowym przykładem niech tu będą dawne polskie wsie. Dlatego rozbito tradycyjne społeczeństwo, a utworzono społeczeństwo ludzi żyjących bez żadnego większego celu, bez rodziny w zaatomizowanym społeczeństwie. I potem mamy społeczeństwa w których 30% uważa, że ich praca nie jest potrzebna czy też mamy samotnych starszych (i nie tylko) ludzi którzy nie mają jednej osoby z którą mogliby porozmawiać.

 36. Sebastian said

  To był jedyny aktor, któremu musiałem donieść zamówioną telefonicznie kawę do garderoby na piętro, chyba nie chciało mu się zejść do bufetu w kameralnej części teatralnej sutenery

  POLSKA – KRAJ ZACOFANY

  Atmosfera na Sali wyraźnie się ożywiła, kiedy Łukaszewicz zdecydowanym i dobitnym głosem oświadczył, że „Polska z własnego wyboru jest krajem zacofanym” i „zacofane jest polskie społeczeństwo”. Tak więc młode pokolenia muszą teraz „wyciągać Polskę z jakiejś dziury”. Bo niby gdzie jest ta nasza wielkość? I czy kiedykolwiek była? Sarmaci, mocarstwo od morza do morza – śmiechu warte złudzenia. „Żadnej pięknej przeszłości nie mamy” – skwitował na koniec te rewelacje artysta.
  Ale jaki to ma związek z Wyspiańskim? – zapytał ktoś z publiczności.
  Ano ma, i to wielki. Kiedy Łukaszewicz jeździł z przedstawieniem, pokazując je nie tylko w Polsce, ale i Polonii w kilku krajach Europy, to pytano się go tam, czy aby sam czegoś do tekstów Wyspiańskiego teraz nie dopisał – tak bardzo wydawało się to aktualne.
  Ale przecież język Wyspiańskiego – nie tylko z innej epoki, ale i rymowany – jest jednak hermetyczny, więc czy aby na pewno wszyscy w lot pojmowali o co w tym wszystkim chodzi? – dopytywała się pewna pani polonistka.
  „Ale co jest hermetyczne?” – dziwił się Łukaszewicz, bo jemu to wszystko wydaje się jasne. Ale może się myli, bo już nie ma do tego tekstu dystansu. Być może też emocje zaciemniają jego wywód? (Coś w tym jest – ja również pomyślałem o tym, że można odnieść takie wrażenie.) Kiedyś pewien recenzent zarzucił mu, iż na scenie strasznie wszystko przeżywał, wręcz histeryzował, ale to pewnie dlatego, że bardziej właśnie emocje, a nie słowo, przemówiły do niego.
  Poza tym, wypominano mu, że skoro teraz w Polsce wszystko idzie ku dobrej zmianie, to dlaczego ciągle on się tak „ciska”? „Co się pan tak indyczy?”- mówili.
  A przecież tańce chochole odbywają się nadal.

  https://wizjalokalna.wordpress.com/tag/olgierd-lukaszewicz/

 37. MACIEJ said

  No to usłyszeliśmy wyrok:

  ” Polacy są niedouczeni, wystaje im słoma z butów, są megalomanami, mają problem z porozumiewaniem się z innymi”.

  1. Logicznie rzecz biorąc, należałoby zapytać pana aktora, jakiej jest narodowości, tzn. – czy sam uważa się za Polaka? Jeżeli uważa się za Polaka – to czy w powyższym stwierdzeniu – widzi też siebie, czy tylko „innych Polaków”? Odnoszę wrażenie, że pan aktor siebie samego do „innych Polaków” – tych „niedouczonych, ze słomą w butach” – nie zalicza. Jest Polakiem – tym „lepszym” – świadomym i oświeconym, a reszta – to durna hołota, którą trzeba pouczać, bo inaczej zidiocieje do reszty.

  2. Otóż – Mój Drogi Łosiu – uprzejmie Cię informuję, że swoje rzewne dywagacje możesz sobie wsadzić głęboko w dupę. Niestety, nie znajduję dla siebie żadnego wytłumaczenia – oprócz totalnej głupoty i sadzenia się na „autorytet” – który tłumaczyłby taką nienawiść i umysłową perwersję, z jaką Ty – Łosiu – mówisz o Polakach, bez żadnego w gruncie rzeczy racjonalnego podejścia do trudnych spraw i położenia, z którym musimy się mierzyć. Odczytywać w taki sposób polską rzeczywistość może tylko – dureń, albo zadeklarowany z wygodnictwa – sprzedawczyk. I to taki zwykły.

  3. Wydaje Ci się – Mój Drogi Łosiu – że jak dostałeś jako aktor możliwość publicznego wypowiadania się, to zaraz masz prawo wyrokowania o innych. Otóż – Łosiu – nie masz takiego prawa, razem z innymi Łosiami, którzy – za przeproszeniem – pieprzą takie same farmazony jak Ty.

  4. Nie oceniaj Łosiu nas – „innych Polaków”. Skup się na sobie i zobacz – co sam wygadujesz i co sam wyprawiasz. Bo „o nas – tych innych” – nie masz bladego pojęcia. I po prostu nas bezczelnie obrażasz ( mam cichą nadzieję, że zupełnie bezrozumnie bo oczywiście – jak na aktora który czuje się „wieszczem” – przystało).

  5. Dobrze że człowiek ma czasem możliwość napisać coś językiem bezpośrednim, skoro innym, tym bardziej subtelnym – nie. Tak jest w tym przypadku. Bo po prostu – tu nie ma już miejsca na żadne subtelności, kiedy słyszy się taki bełkot.

  6. Chciałoby się na koniec powiedzieć: „panie aktorze Łukaszewicz – gratulujemy dobrego samopoczucia, perfekcyjnej oceny takich idiotów jak „my – inni”, szerokich horyzontów ideowych i politycznych; i wyrażamy swoją dozgonną wdzięczność – za zaangażowanie w rozwój niemieckiego dobrostanu, determinację w obronie ukochanej przez Ciebie Łosiu – Unii Europejskiej, razem z przyjaciółmi, którzy deklarują wszelką możliwą pomoc w tym „zbawczym” dla nas dziele.

  7. Jeżeli komukolwiek „wychodzi słoma z butów” – to raczej na pewno Tobie – Mój Drogi Łosiu…..

  ” A mógłby być z Ciebie, Olgierd – taki fajny chłopak”. Eee……szkoda, ale cóż……..

 38. Polski Punkt Widzenia said

  (24) Boydar

  A więc utwierdził mnie Pan w mojej opinii o pańskiej osobie… :)))

 39. Polski Punkt Widzenia said

  (37) Maciej

  „Mocny” komentarz Panie Macieju – ale trudno się z nim nie zgodzić…

 40. lewarek.pl said

  20.
  Kiedy przeczytałem o „agencie Stalinie” (agencie Zachodu, oczywiście), to sobie dałem spokój z dalszą lekturą. Agent, przed którym cały Zachód trząsł dupą i zbroił się na potęgę! Takie widzenie świata, że wszyscy są agentami i że nie ma polityków samodzielnych, prowadzi do zamknięcia koła: Superagent, który rządzi wszystkimi agentami, musi też być czyimś agentem. Stalin też uważał, że wszyscy są agentami, i demaskował ich stosownie do potrzeb. Dobrze się sukinsyn krył, bo do tej pory nikt jego jeszcze nie zdemaskował.

 41. Boydar said

  Prawda (40)

 42. Ad. 33

  NIE!!!! 🙂 🙂 … … Przepraszam… A może i ładne? 🙂

 43. Polski Punkt Widzenia said

  (42) Krzysztof M

  Ja rozumiem pańską konfuzję, ale, prawdę mówiąc, te awatary są upiorne! :-)))
  Chcąc nie chcąc, musimy na nie patrzeć – a straszą (może poza nielicznymi wyjątkami) wyjątkową brzydotą etc.

  Panie Gospodarzu – proszę się nie gniewać… :-)))

  ————–
  Nie. Ja się uśmiałem.
  Admin

 44. Re: 33 Marucha…
  Panie Gajowy, niech Pan uwaza, kiedys powiedzialem swojej zonie, ktora tylko raz przebrala nasze dzieci na „Halloween” w Kanadzie: „Uwazaj co robisz, bo mozesz znalezc sie „tam”, gdzie codziennie bedziesz „celebrowala Halloween”…
  Prosze miec to na uwadze…, bo „tam” gdzie sie Pan chce wybrac nie bedzie zadnego wytlumaczenia, ze nie wiedzialem, albo bylem nieswiadomy… Rachunek bedzie do zaplacenia I moze byc bardzo bolesny…
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 45. Edek Murek said

  To nie jest przypadkiem ten pan co bronił i walczył o kasę dla kobiety, która w wieku 60 lat zrobiła sobie invitro? Potem obydwoje płakali, że nie ma kasy bo urodziły się bliźniaki. Już wtedy płakałem ze śmiechu słuchając bełkotu tego pana. Ale teraz słuchając tego bełkotu volksdeutsch’a dochodzę do wniosku, że ów pan ma jakieś pro-hitlerowskie poglądy. Stwierdzenie, że szkopom należy się Europa zalatuje mi tu nazizmem, faszyzmem i hitleryzmem. Kraj, który zaorał Europę swoim chorym multi-kulti powinien zniknąć z mapy.

 46. revers said

  re 44,

  „Halloween” am sie w polsce zoraz lepiej w kazdej dzurze czy to osiedlowej wilekich miast i wykasztalciuchiw, czy we wsiach urzadza sie sabaty czarownic i nastepcow harry portera, innych przebierancow. Bedzie ognisko i dynka, szkoda ze nie z dynki. tak sie hamerykanizuje tubycow, za baksa i miche zrobia wszystko.

Sorry, the comment form is closed at this time.