Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Większość Polaków popiera obecność wojsk amerykańskich w Polsce?

Posted by Marucha w dniu 2018-10-28 (Niedziela)

31 października 1918 roku Polacy przystąpili do rozbrajania jednostek austriackich na terenie Galicji; w kolejnych dniach akcja ta rozszerzyła się na Kongresówkę.

11 listopada 1918 roku rozbrojono garnizon niemiecki w Warszawie – w ten sposób Polacy pozbyli się obcych wojsk ze stolicy naszego kraju, a także z innych regionów dawnej Kongresówki. 100-rocznicę tego wydarzenia obchodzić będziemy za kilkanaście dni.

Czy na kilka dni przed opisanymi wydarzeniami, których rocznicę zamierzamy obchodzić bardzo uroczyście, Polakom przeszkadzałyby obce wojska na terytorium naszego kraju? Okazuje się, że ponad połowa Polaków opowiada się za utworzeniem stałej bazy wojsk amerykańskich w Polsce i uważa, że stała obecność żołnierzy USA w naszym kraju zwiększy poziom bezpieczeństwa – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa Obrony Narodowej.

„Ponad połowa Polaków popiera starania polskiego rządu o utworzenie stałej bazy wojsk amerykańskich w naszym kraju oraz twierdzi, że obecność baz zwiększy poziom bezpieczeństwa” – podaje MON w sobotnim komunikacie.

Poinformowano, że w przeprowadzonym na zlecenie MON badaniu na pytanie o to „czy jest Pan(i) za utworzeniem stałej bazy wojsk amerykańskich na terenie Polski”, 55 proc. ankietowanych odpowiedziało twierdząco. 27 proc. respondentów było przeciwko utworzeniu baz.

„Podobny odsetek Polaków (56 proc.) popiera starania polskiego rządu o utworzenie stałej bazy wojsk USA w naszym kraju” – czytamy w komunikacie.

Resort poinformował, że według 66 proc. osób biorących udział w badaniu, relacje polsko-amerykańskie są dobre lub bardzo dobre. 14 proc. respondentów uznało, że są złe. Jednocześnie 56 proc. ankietowanych uznało, że stała obecność wojsk USA w naszym kraju zwiększy poziom bezpieczeństwa. Przeciwnego zdania było jedynie 4 proc. Polaków.

MON podkreśla, że resort konsekwentnie zabiega o zwiększenie zaangażowania sił NATO i USA w Polsce. „Kwestia sił zbrojnych USA w naszym kraju jest stałym elementem dialogu polityczno-wojskowego z administracją amerykańską o czym wielokrotnie mówił Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej” – zaznaczono.

„W tym roku minister Błaszczak rozmawiał na temat stałej obecności wojsk Stanów Zjednoczonych z sekretarzem obrony Jamesem Mattisem w Pentagonie. Podczas ostatniej wizyty w USA szef MON spotkał się m.in. z senatorem J. Inhofem p.o. przewodniczącego Komisji Sił Zbrojnych Senatu, W. Thornberrym, przewodniczącym Komisji Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów oraz Christopherem Smithem, jednym z sygnatariuszy listu kongresmenów do Sekretarza Obrony USA w sprawie poparcia propozycji stałej obecności wojskowej USA w Polsce. W przyszłym tygodniu szef MON spotka się z Johnem Boltonem, doradcą do spraw bezpieczeństwa narodowego Prezydenta USA” – informuje MON.

W komunikacie czytamy, że zdaniem Błaszczaka, „stałe zaangażowanie ze strony USA, w tym zwiększenie zasobów na terytorium Polski, byłoby przełomem w dziedzinie bezpieczeństwa europejskiego i stosunków transatlantyckich. Stanowiłoby to efektywny czynnik odstraszający oraz dałoby podstawę do strategicznego zaangażowania USA w niestabilne obecnie europejskie środowisko bezpieczeństwa”.

Zgodnie z komunikatem, badanie zostało zrealizowane przez firmę Kantar Polska. Pomiar realizowany był w dniach 12–17.10.2018 roku na reprezentatywnej dla całego kraju próbie 1067 dorosłych Polaków. Wywiady z respondentami były realizowane metodą wywiadu bezpośredniego (face-to-face) wspomaganego komputerowo (CAPI) przez wykwalifikowanych ankieterów.

/wk, defence.24.pl/

https://www.magnapolonia.org

Szkoda komentować. Polać wapnem i zasypać.
Admin

Komentarzy 37 to “Większość Polaków popiera obecność wojsk amerykańskich w Polsce?”

 1. Lipski said

  US Army już nie wyjdzie z bogatej Polski.

  Oni są dla Izraela i jego sponsorów w USA.Pozostaną ,także w Niemczech(250.000).

  Izrael jak i USA ,którzy kupili polskich polityków nie wierzą polskim politykom.Koniec tematu.

  Chyba że będzie znowu epidemia grypy….
  Imperium America decyduje..Koniec tematu.

  Krytycy,wrogowie USA będą zamordowani.Możemy latami dyskutować.Szukać wolności dla Polski.Bez forsy,bez polskiego wojska,znającego broń biologiczną…nie ma szans.
  To samo dotyczy 10.000 agentów Izraela w Polsce.

 2. gość said

  Minister obrony zrobi „wszystko” by powstała baza armii USA w Polsce

  Minister obrony Mariusz Błaszczak zapowiada przed wizytą w USA, że głównym tematem jego rozmów będzie koncepcja powstania w Polsce stałej bazy wojskowej armii amerykańskiej.

  Minister Błaszczak w niedzielę wylatuje do Stanów Zjednoczonych. W poniedziałek spotka się z doradcą prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego Johnem Boltonem. Minister twierdzi też, że będzie gościł w Departamencie Obrony i spotka się z przedstawicielami Kongresu.

  „Kongres USA jest niezwykle ważny dla projektu Fort Trump, bo pieniądze na obronność są przyjmowane właśnie przez Kongres” – Błaszczak powiedział w telewizji TVP Info. Mówiąc o celu swojej wizyty stwierdził, że „robimy wszystko, aby w Polsce powstał Fort Trump”. Polski minister obrony zadeklarował, że Polska gotowa jest ponosić koszty finansowe powstania bazy – „Taka jest polska deklaracja. To jest bardzo korzystne, bo ta infrastruktura będzie w Polsce. Obecność baz amerykańskich w Polsce jest bardzo korzysta – to są dodatkowe miejsca pracy, szczególnie na rynku lokalnym, to jest pobudzenie rynku lokalnego. Najważniejsze jest bezpieczeństwo Polski i Polaków”. Błaszczak porównywał też Polskę do innych państw – „Tak się dzieje w Niemczech, Korei Południowej w Japonii. Państwa, które są gospodarzami fortów, amerykańskich baz wojskowych, współuczestniczą w kosztach ich powstania”

  https://kresy.pl/wydarzenia/bezpieczenstwo-i-obrona/minister-obrony-zrobi-wszystko-by-powstala-baza-armii-usa-w-polsce/

 3. ATANAZY said

  To jest straszne i przerazajace ! Od dawna to mowie ze Polacy to narod idiotow glupkow i zakutych lbow ! Za to mnie niektorzy z nich oblewaja gnojowka ! Argumentow oczywiscie zadnych !

 4. Adam Ryglowski said

  Ad 3) W. Sz. Panie ATANAZY
  Młodyś Pan , to i porywczy .
  Z cebrzykami się nie dyskutuje .
  TERAZ WYŁAZI trzecie , lub czwarte pokolenie FORNALI
  i PAROBÓW , – którzy ulęgli się na miedzy , w przysiułku , lub
  na ślufanku . Wszystkie MĄDREŃKIE , KSZTAŁCONE , –
  I Z W I E L K I CH miast .
  a poza tym utytułowane (UTYTŁANE ) , jak te z Orwella ’84 .

  Spuść to z moczem w pisuarze .
  …..
  p.s.
  różnica między gupkiempolskim – stacjonującym i tyrającym nad
  Wisłą ,
  a tym , co max. to samo robi nad Renem , jest taka , że
  tygodniówka tam , – wartościowo tutaj równoważna – jest
  miesięcznymi „poborami”
  ok. 40 lat po r e w o l u c j i anty k o m u n i s t y cz n ej !???

 5. Rokitnik said

  Blaszczak mowi nie w imieniu POLAKOW ale za przyzwoleniem tych, ktorzy nad Wisla juz rzadza niepodzielnie. Oczywiscie Polin MUSI miec armie wewnatrz, bo TUBYLCY sa mimo wszystko NIE przewidywalni…
  Struna wojenna jest wciaz napinana i w koncu PIER****,i jakas tam czesc naszego terytorium wyparujewraz z USmanami i ich szmelcem wojskowym?
  Czy unicestwienie 10 tys. zoldakow spowoduje wybuch wojny nuklearnej? NIE. Albowiem zeby do TEGO doszlo, ona musi juz trwac – a nie sadze ze scydzorykiem chrzczeni, chcieliby zaczac od POLIN, gdzie jak przeknywal mnie jeden zyd, to Kraina szczesliwosci… JEST !!
  Ps. Zadluzenie. Jakie zadluzenie? W chwili powstania POLIN, wszelkie zadluzenie zostanie s k a s o w a n e !!!!!!

 6. Carlos said

  Najgorsze jest to, ze ludzie po studiach( czy to teraz sa studia?) w wiekszosci popieraja obecnosc bandytow w Polsce,i choc starsi popierali usuniecie Rosyjskich wojsk-teraz ciesza sie z amerykanskich wojsk. Quzwa ,nie moge juz rozmawiac z ludzmi w taksowce ,(a czasami musze) bo wiekszosc z nich to debile i nie chce mi sie juz tlumaczyc w nieskonczonosc tych samych rzeczy, ktore dzieci moglyby zrozumiec,a dorosli nie chca. Rozmowa z drzewem przynosi wiecej intelektualnej rozrywki i satysfakcji.

 7. Zerohero said

  Przecież większość zapytanych osób nie wie co to jest ustawa 447, więc jak ma oceniać obecność wojsk amerykańskich? Dla polaczka Jankes to dobry Bóg. Nawet takie rzeczy jak przekazanie przez rząd PiS dotacji dla JP Morgan, w Polin przedstawia się jako tworzenie miejsc pracy a nie złodziejstwo. A w ogóle wg. żydostwa z PiS brakuje rąk do pracy, więc czemu dotacje dla JP Morgan i obsługę amerykańskich baz zachwalają jako tworzenie miejsc pracy? Poziom skretynienia sięga dna.

  Większość człekokształtnych nie ma ŻADNYCH predyspozycji do samodzielnego myślenia i można im wmówić dowolne głupoty. Można im w pysk napluć, powtórzyć 1000 razy że to deszcz i będą twierdzić, że pada. Można pysk wysmarować fekaliami mówiąć, że to Nutella. Ilu ja już takich mędrców ubabranych Nutellą widziałem, słuchałem, czytałem….Spływają mu po brodzie kawałki tej „nutelli”, a on patrzy na człowieka z góry jako ten oświecony i jedyny rozumiejący, a nawet nie zdaje sobie sprawy jakim jest żałosnym bydlęciem.

 8. komentator said

  @6

  Ogólnie rozmowa z Polakiem na jakikolwiek temat to jest mordęga. A oczekiwanie elementarnej kultury, to już w ogóle. Człowiek z dzieckiem na ręku dla polactwa to jest obiekt totalnie zlewany. Kobiety szczególnie w tym brylują, ostentacyjnie ustępując innym kobietom miejsca, ale już mężyźnie z dzieckiem na ręku? A w życiu, na co to komu. Dlatego sam przestałem kompletnie być w jakikolwiek sposób uprzejmy dla polactwa, z wyjątkiem ludzi z malutkimi dziećmi oraz starszych. Wobec całej reszty to trzeba stosować bat i dyby, a nie wypuszczać poza dom. Poziom kulturalny i mentalny tego śmiesznego narodku już dawno osiągnął dno i tak sobie po nim szura. Kwestia jankeskich baz jest tylko kolejnym przykładem kompletnego zidiocenia. Zresztą to głupie polactwo wierzyło RWE i innym jankeskim szmatławcom przedrukowywanym w kraju, to dlaczego teraz mieliby nie wierzyć, jak mają ten jad sączony do zakutych łbów 24h na dobę? Widać tubylcom po prostu nie należy się swój własny kraj, co już dawno udowodnili. Jakieś 300 lat temu.

 9. existō said

  > Szkoda komentować. Polać wapnem i zasypać. Admin

  To wiadomo już mniej więcej od czasów Hitlera.

 10. Lily said

  Czy to nie wyliczenie pro-pisowskich mediow?.
  To dzieki Pisowi oni tu sa.

 11. Boydar said

  Panie Ryglowski, co to ten ślufanek ? Bo nie ogarniam a ciekawym.

 12. Tymek said

  Re. 8

  Polactwo stało się gorsze od żydostwa.

 13. lopek said

  Nie sądzę aby większość tubylców popierało obce żołdactwo w swoim kraju. Jednak wspólnota rozbójnicza, której jest tutaj sporo – popiera – jak najbardziej. Jednak owo obce żołdactwo nie jest tutaj po to aby bronić przed ewentualnym zagrożeniem – tubylców – tylko aby w razie czego bronić kogo trzeba – przed tubylcami.

 14. ATANAZY said

  OD 4 ! NIE JESTEM MLODY WIEC WIEM CO MOWIE ! HISTORIE TEZ CO NIECO ZNAM WIEC WIEM DOSKONALE CO MOWIE ! NIE MOWIE TO TYLKO PO WPLYWEM CHWILI I ARTYKULU ! PRZYKLADOW MOGE PODAWAC W NIESKONCZONOSC !!!

 15. Joannus said

  Ad 13
  ”Jednak wspólnota rozbójnicza, której jest tutaj sporo – popiera – jak najbardziej.”

  Jaka wspólnota rozbójnicza, po prostu motłoch, produkt solidarnościowej ”rewolucji bez rewolucji” /jak ją określał kapeenościowiec Moczulski przed 1980 r,/

  Dzieci rewolucji.

 16. Maverick said

  NATO to armia Lucyfera, a USA to jest Whore of Babylon czyli Kurwa Babilońska, ponieważ w czasie pisania Biblii jeszcze nie istniała stąd taka referencja jest użyta w stosunku do USA. Kraj który wymordował rdzennych mieszkańców, prowadzi w imię kabały stale wojny, i wymordował już ponad 30 000 000 milionów w innych krajach głównie niewinnych ludzi, nie powinien być gwaran-torem naszego bezpieczeństwa, ale raczej gwarantuje zrobienie z nas celu w błyskawicznej wojnie, dobra ze złem, czyli Boga z Lucyferem. Chyba Polactwu znowu odjebało że wydaje się im że Bóg jest po naszej stronie. Tak gdyby byli dobrymi wyznawcami Pana Boga to by wiedzieli, jak nas wybronił przed rozbiorami, przed wojnami, jakie ponosiliśmy straty nie tylko ekonomiczne, ale przede wszystkim ludzkie w tych wojnach. Wiedzieliby że Pan Bóg błogosławi tylko krzewicieli pokoju a nie judzących do wojen.

  Polecam dr. Przybyłę:

 17. Gal said

  Biedny to Kraj jak musi prosić obce wojska do obrony. Rzeczplita miała ciągle problemy z obcymi płacąc srogo za „patientiam libertatis alienae” – rozbiorami, skomunizowaniem, nędzą i bieda, jakiej nie ma w jakimkolwiek zachodnim społeczeństwie.

  Cena wspolżycia ze skorpionem narodów – ohyda spustoszenia – żydami.

 18. Maverick said

  Kolejny dowód że USA to Kurwa Babilońska:

 19. Czasem na gajowce pojawiaja sie niepoparte naukowo opinie, ze bialy czlowiek ma iloraz inteligencji (IQ) wyzszy od rasy czarnej.

  Ale nawet murzyn z afrykanskiego bushu ma wiecej rozumu od Polaka..bo zna cene swojego terytorium.
  Nawet moj mini-pies jest instynktownie i intelektualnie bardzo terytorialny.
  Polacy zas w calej niemal historii popierali albo sluzyli bandytom w najazdach na cudze kraje.

  Popieramy kolejny podboj Kanaanu.

  Prorocze slowa swego czasu wykrzyknal nasz wielki wodz i noblista na terenie stoczni gdanskiej:
  Tu zaczyna sie globalizacja!
  Dobrze powiedzial!.
  I cala Polska zawyla z zachwytu, bila czolem i skandowala:
  Bwana kubwa! O Bwana Kubwa!

 20. Marza nam sie stosunki z armia USA:

  U.S. Marine Corps Sexual Violence on Okinawa | Asia-Pacific Research

  https://www.asia-pacificresearch.com/u-s-marine-corps-sexual-violence-on-okinawa/5627628

 21. Martusia said

  Ja juz takich tekstow nie czytam, mam wyrobione zdanie, zreszta nie widze jutrzenki na horyzoncie zeby to przekonanie zmienic. Oczywiscie, ze swiat nie stoi w miejscu i wszystko sie zmienia …. ludzie coraz bardziej glabieja ( piekielna znana triada ma wplyw ) i mozna sie tylko spodziewac potopu.

 22. Polski punkt widzenia said

  Z zasady do (wyników) wszelkich sondaży należy podchodzić z dystansem.

  A w szczególności dystans ten wskazany jest w odniesieniu do wyników sondaży, zamówionych przez polskojęzyczny rząd żydowski w Polsce – który, jak wiadomo, nie jest samodzielny i realizuje politykę światowego żydostwa – okazujący publicznie wielkie zainteresowanie w założeniu stałej bazy amerykańskiej na naszym terenie… tak wielkie, że gotów jest sam (z naszych pieniędzy) sfinansować niebagatelne koszty tego przedsięwzięcia… obłudnie wmawiając przy tym Polakom, że to dla ich bezpieczeństwa!

  Toteż wyniki tego sondażu „musiały”, rzecz jasna, wykazać przeważające poparcie Polaków dla tego żydowskiego pomysłu sprowadzania wojsk amerykańskich do Polski (niestety, na naszą zgubę) – ale to tylko jeden z elementów szeroko zakrojonej (antypolskiej) propagandy…

 23. Piotr Podgórni said

  Gdyby podczas hitlerowskiej okupacji Niemcy przeprowadzali sondaże to pewnie okazało by sie, ze 77% Polaków jest za okupacją a pozostałe 27% jest wrogami Polaków i należy je wyeliminować. Sondaże są elementem manipulacji mającej sprawić aby większość przyjęła punkt widzenia mniejszości i aby mniejszość mogła rządzić większością. Teraz możemy tylko czekać na takie sondarze, które stwierdzą, że w Polsce żydzi są większości i należy ogłosić Polin.

 24. brys said

  Troll Polonii – co Pan Szanowny ma z tymi murzynami?

 25. Moher49 said

  g. prawda. wg sondażu na Interii, ponad 90% osób przeciw obecności obcych wojsk.

 26. Marucha said

  Re 25:
  Też mało wiarygodne.

 27. Tadeusz Białek said

  Zapytam się słowami Pelagii (skecz Laskowika i Smolenia) . „…A dla kogo ten wywiud… „robił Kantar (Polska?- czy aby na pewno)

 28. Sebastian said

  Takie cuś Panie Boydar

  https://www.olx.pl/oferta/slufanek-CID628-IDwZyJj.html

 29. https://wmeritum.pl/amerykanscy-zolnierze-pobili-polaka/251265

  http://www.bibula.com/?p=103095

 30. Adam Ryglowski said

  Ad 11 ) – i ad 28 )
  – Bardzo przepraszam , ale zwłoka w odpowiedzi jest ode
  mnie NIEZALEŻNA
  – TAKIE CUŚ 🙂 – tzn . ślufanek bywało też i bez oparcia , i
  również było dużo szersze .
  W Galicyjskich izbach mebel ten w ciągu dnia służył domownikom jako ława / ( krzesła ).
  W razie przybycia gościa , który pozostawał na noc , –
  ŚLUFANEK – był jego łóżkiem/ spaniem .
  Po zdjęciu „siedziska ” , tzn . blatu z desek , na których się siedziało , – zostawała skrzynia wymoszczona sianem , przykrytym
  płótnem/prześcieradłem .
  ……
  To był pierwowzór dzisiejszej(?) wersalki dla gości .(sprzed ponad 100 lat , a może HO, HO WIĘCEJ)
  p.s.
  Ogromne dzięki dla SZANOWNEGO PANA SEBASTIANA
  za bardzo sympatyczną POMOC
  – I dla W.Sz.Pana Boydara ,że nie minął mojego tekstu , jak
  zepsutego powietrza , – tylko zapytał ( niepełna odpowiedż –
  – pytać dalej , proszę )

 31. NICK said

  Ha!
  Adamie.
  Jak to się nazywało po lubelsku.
  Nie pomnę.
  Może mnie najdzie ale dobrze Pan opisał.
  Cholercia.
  Dziadek siadał u jej brzegu i słuchał „Pioniera” wiadomości.
  Lampy się przepalały a u sufitu rozciągał się drut. Sprężynowy. 3 metry.

  A dla gości?
  Wieeele było miejsc. Do spania.

  Sumacja.
  Rodzina! Wielopokoleniowa.

  GAWIEDŹ WIE.
  Gówno.
  To co JE.
  Równo.

 32. Adam Ryglowski said

  wrestling ?
  A Bóg Zapłać następnemu Dobrodziejowi.

 33. VAV said

  Żydowski profesor mówi, że biali ludzie muszą zaakceptować fakt, że są wymieniani w Ameryce i Europie
  Profesor Eric Kaufmann z Birkbeck University w Londynie napisał nową książkę pod tytułem „Biała zmiana: populizm, imigracja i przyszłość białych większości”. W swojej książce twierdzi on, że kraje białej większości będą wkrótce mniejszością, chodzi o to aby biali ludzie chętnie to zaakceptowali.
  http://theredelephants.com/professor-argues-need-hide-fact-white-people-becoming-extinct-america-europe/

 34. lewarek.pl said

  30.
  Czyli „ślufanek to od niem. schlafen = spać.

 35. lewarek.pl said

  Starszym Polakom pozostał z czasów komuny zachwyt nad wszystkim co amerykańskie. Pamiętają westerny dawkowane po aptekarsku przez telewizję Szczepańskiego, ale nie kojarzą – bo kto ma im to powiedzieć, przecież nie autocenzurowane media – obecności wojsk amerykańskich z ustawą 447. Młodym wykształconym z wielkich miast, otwartym na kosmopolityzm, znającym języki (tzn. angielski) też podoba się Ameryka, jej liberalny model życia i postęp. A poza tym gówno ich obchodzi co się tu dzieje, byle było fajnie i łatwo. Tak więc wynik sondażu może być zbliżony do prawdy. To się będzie zmieniać z upływem czasu, gdy przez blokadę informacyjną przenikać będą wiadomości o prawdziwej roli amerykańskich wojsk i zagrożeniach dla Polski stąd płynących. Ale na to potrzeba ho, ho, ile lat.

 36. Dajtki said

  Po warminsku szlabank czyli lawa do spania

 37. Boydar said

  Ale po polsku był ślubanek, dawany w prezencie na ślub. Jest jeszcze francuski chaise longue, i nie ważne jak się pisze.

  Dalej uważam że pierwotny rdzeń jest słowiański.

Sorry, the comment form is closed at this time.