Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Janek o Dobre rady, ale diagnoza …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  revers o Konfiskata majątku bez wyroku…
  revers o Rasizm w USA? Czarnoskóry dzie…
  martino o Wolne tematy (41 – …
  martino o Wolne tematy (41 – …
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  Piskorz o Wolne tematy (41 – …
  revers o Kiepski kandydat na „świę…
  Lolek (Prawdziwy) o Pewnego razu w Ameryce
  OutsiderR o Wolne tematy (41 – …
  Piskorz o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Fort Trump vs Fort Putin

Posted by Marucha w dniu 2018-10-29 (Poniedziałek)

Prezydenta RP Andrzeja Duda spotykają ostatnie same przykre sytuacje. Gdy, dzięki nowelizacji ustawy o IPN i depenalizacji kłamstwa o polskim udziale w Holokauście, mógł zawitać w Białym Domu, to fotograf Donalda Trumpa zrobił mu nieszczęsne zdjęcie, które Prezydent USA zamieścił w mediach społecznościowych.

Zaraz potem Prezydent RP zaliczył wpadkę oczekiwania na korytarzu na premiera Izraela Benjamina Netanjahu. Wszystkie te wpadki zaciemniają – w języku pisowskim określane jest to terminem „maskirowka” – słoneczną nowinę, że wkrótce będziemy mieli, być może, amerykańskie bazy w Polsce, konkretnie Fort Trump.

Pewnie mało kogo zdziwię stwierdzeniem, że gdy w solidarnościowych mediach wszyscy się cieszą, że – być może – wojska amerykańskie będą stacjonować na stałe w Polsce, w sile bodaj dywizji pancernej, to ja tradycyjnie wyrażę wielką wątpliwość z tego rzekomego sukcesu.

Moje wątpliwości wynikają nie tylko z groteskowej propozycji Prezydenta RP, że Polska jest gotowa płacić Amerykanom za utrzymywanie bazy w Polsce kwotę w wysokości 2 miliardów dolarów (nie bardzo w końcu wiem czy jest to kwota jednorazowa czy wypłacana corocznie?). Byłby to chyba jedyny przykład w świecie, gdy państwo, które nie przegrało żadnej wojny, miałoby płacić innemu za utrzymywanie baz na swoim terytorium.

Być może, mimo wszystko, koszt ten byłby nawet i sensowny, gdyby zabezpieczał nasze państwo przed cudzą (=rosyjską) agresją. Lepiej co roku zapłacić firmie ochroniarskiej pensję, niż zostać okradzionym.

Cały problem w tym, że nie przekonują mnie przedstawiane nam argumenty, że baza amerykańska w Polsce, taki Fort Trump, rzeczywiście znacząco podniesie polskie bezpieczeństwo militarne. Skąd te wątpliwości?

Wątpliwość pierwsza wynika z oglądu mapy. Gdy Rosjanie usłyszeli o propozycji zgłoszonej przez Andrzeja Dudę, to natychmiast zaprotestowali, powołując się na treść rozmaitych porozumień pomiędzy Rosją a NATO, w wyniku których ten drugi kontrahent miał się zobowiązać do nie przesuwania wojsk na wschód, ku rosyjskim granicom. Co jest dokładnie w tych porozumieniach nie wiem, gdyż ich nie czytałem. Ale wiem, że cokolwiek by w nich nie było, to trwałe i liczne stacjonowanie wojsk Stanów Zjednoczonych w Polsce musiałoby wywołać rosyjską kontrakcję.

Proszę pamiętać, że aneksja Krymu wynikała przede wszystkim z obaw, że na Ukrainie powstaną bazy amerykańskie. Powstanie w Polsce Fortu Trump musi wywołać rosyjską reakcję militarną. Nie spodziewam się oczywiście zaraz wybuchu działań zbrojnych zapoczątkowujących III Wojnę Światową, ale eskalacji konfliktu już tak.

W wersji minimum znacząco wzrośnie rosyjska obecność militarna w obwodzie kaliningradzkim, który przemieni się w jeden wielki Fort Putin. Biorąc zresztą pod uwagę strukturę rosyjskiej armii i charakterystyczną dla niej nadreprezentację sił pancernych nad lotnictwem i marynarką wojenną (w stosunku do potencjału amerykańskiego), skutkować to musi stacjonowaniem w Kaliningradzie uderzeniowych dywizji pancernych, mających za zadanie zderzyć się z amerykańskimi czołgami.

W wersji maksymalnej, Rosjanie podejmą próbę odpowiedzi na amerykańską obecność militarną w Polsce, na amerykański Fort Trump, w postaci Fortu Putin na terenie Białorusi. Aleksander Łukaszenka broni się jak może, aby zachować suwerenność swojego państwa wobec Rosji, ale przyparty do muru może musieć skapitulować. Rosyjskie bazy na Białorusi oznaczać będą przypieczętowanie satelickiego charakteru Mińska wobec Moskwy. Amerykanie wzmocnią swoją kontrolę nad Polską, a Rosjanie nad Białorusią, co uczyni z granicy Polski z obwodem kaliningradzkim i z Białorusią prawdziwą neo-żelazną kurtynę.

Wątpliwość druga wynika z przewidywanego zachowania sojuszników europejskich Stanów Zjednoczonych z NATO. Europa Zachodnia ma dość konfrontacji amerykańsko-rosyjskiej, gdyż chce eksportować na wschód swoje produkty i sprowadzać stamtąd surowce. Niemcy i Francuzi najwyraźniej pukają się w czoło, gdy słyszą o przedłużaniu tego konfliktu, a Włosi czy Hiszpanie chyba nawet nie rozumieją o co się on toczy.

W Polsce falsyfikuje się ten spór, przedstawiając konflikt mocarstw anglosaskich (Stany Zjednoczone i Wielka Brytania) z Rosją jako konflikt Zachód-Rosja czy NATO-Rosja. Nie podzielam tego poglądu. Jedność NATO sypie się, ponieważ interesy amerykańskie i europejskie coraz bardziej się rozchodzą, przy czym stosunek do Rosji jest tutaj jedną z ważniejszych przyczyn sporu. Amerykanie praktycznie nie handlują z Rosją, dlatego tak chętnie nakładają na Moskwę kolejne sankcje, ale Europa handluje i coraz bardziej na tym traci.

Propozycja polska, aby zbudować w Polsce Fort Trump nie była, jak się zdaje, konsultowana z innymi członkami NATO i stanowi cios w jedność sojuszu, pogłębiając istniejące różnice. Fort Trump to krok, kolejny krok, zmierzający faktycznie do trwałego pęknięcia w NATO i przekształcenia go w sojusz postkomunistycznych państw Europy środkowo-wschodniej (bez Węgier Viktora Orbana!) ze Stanami Zjednoczonymi, czyli w projekt Trójmorza z amerykańską protekcją militarną.

Na szczęście pierwsze amerykańskie reakcje płynące z Pentagonu mają charakter uspokajający. Amerykańscy planiści zdają sobie sprawę, że baza US Army w Polsce to „o jeden most za daleko”, który może doprowadzić do eskalacji konfliktu amerykańsko-rosyjskiego i dezintegracji całego NATO.

Strefy wojskowo-przemysłowe w Stanach Zjednoczonych chcą utrzymywania napięcia i zwiększonych zamówień wojskowych, co pozwala im mnożyć zyski, ale nie chcą rzecz jasna wojny, która może zacząć się od czołgów, a skończyć na bombach atomowych.

Ciekawe, że nasza dyplomacja nie zadaje sobie jednego podstawowego pytania: jeśli dojdzie do bitwy pancernej amerykańsko-rosyjskiej, to na terytorium którego państwa/państw? Jeśli obydwie strony zaczną się obrzucać taktyczną bronią nuklearną, to czy nie będzie to najpierw miało miejsce na polu bitwy? A gdzie będzie to pole bitwy i w jakim języku mówią zamieszkujący je autochtoni?

[Nazwanie tej bandy zdrajców, agentów i zwykłych wypierdków „dyplomacją”, to zbytek grzeczności, profesorze! – admin]

Adam Wielomski
Tekst ukazał się w tygodniku Najwyższy Czas!
https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 41 to “Fort Trump vs Fort Putin”

 1. Tadeusz Białek said

  Pamietam jak Ławrow z okazji przyjazdu do Polski ćwiczebnych Patriotów powiedział: Oczywiście ,możecie panowie politycy ściągnąć obce wojska pod naszą wschodnią granicę , nastawiać rakiet ile wasi mocodawcy zza oceanu zapragną, to „wasz wybór ”,ale pamiętajcie : Jeżeli wasz amerykański partner prewencyjnie zaatakuje ,co ma w zwyczaju czynić (pewnie nawet bez konsultacji z polską generalicją ,co by nie dziwiło) ,lub gdyby pusta rakieta z napisem „empty” przypadkiem spadła choćby metr na rosyjską stronę ..,to wiedzcie, że nie pomoże wtedy tłumaczenie podobne Kwaśniewskiemu jak po Iraku „ Amerykanie nas oszukali ”…Między Odrą a Bugiem kamień na kamieniu się nie ostanie, nie będzie komu nas łopatami zgarniać ,nie dowiemy się nawet kto zaczął, a kto wygrał nie dowiemy się z pewnością .Powstanie nowa kraina …Mazowiecka Kraina Tysiąca Jezior….radioaktywnych. Nie będzie ganiania z „ kałachami ” po lasach, zabaw w chowanego pod nazwą partyzantka jak to sobie wyobrażacie . Na pewno nie , będzie błysk, wiaterek i już nas nie ma…..USA i Rosja to duże obszary i jakoś przetrwają .W obliczu ogromu ofiar dojdzie w końcu do zawieszenia walk ,ale po Polsce śladu nie będzie i przez najbliższe 500 lat i zwiedzać ją będą turyści z USA ,Europy i Rosji …w kosmicznych skafandrach , tak jak teraz oglądamy rozwaloną elektrownię w Czernobylu .Kiedy w końcu zrozumiecie panowie politycy ,że wujek Sam traktuje nas jako „Bufor Europy ” .Jesteśmy już od dawna wyznaczeni przez USA na miejsce pierwszego starcia tzw. ”Samobójczy Opóźniacz” , byle jak najdalej Ameryki , jak najbliżej Rosji, której się boją jak „żelaznego wilka” . I zostawiam to bez komentarza ,ale ku przestrodze dla takiego Czaputowicza

 2. star1 said

  Do nr 1, do Tadeusza Białka

  Nie sądzę, aby Czaputowicz cokolwiek z tych słów zrozumiał. Nie on sam. To dotyczy także Dudy, Błaszczaka, Morawieckiego, Brudzińskiego, posła Kaczyńskiego i wszystkich innych z kliki po okrągło-stołowej.

 3. Ale dlaczego? said

  Uważam że pisiory to nie durnie ani idioci.
  Jeśli więc w dupie mają Polaków i naszą przyszłość, to są tylko agentami. Mosadu, CIA, MI6.
  Swego czasu było głośno w mediach alternatywnych o książce i wypowiedziach jednego z niemieckich czołowych dziennikarzy n.t. tego, że większość dziennikarzy na Zachodzie jest agenturą. Tych powyższych agend.
  Jeśli dziennikarze, to politykierzy od pisiorów po stypendiach rządowych Usraelskich:
  https://pikio.pl/szydlo-wytypowana-przez-usa-i-przeszkolona-na-lidera/
  Zresztą poczynając już od Rakowskiego.

  To o czym mówimy?
  Agentura sowiecka rządziła od ’44.
  Po ’89 przemianowała się tylko na inny kierunek.
  Nawyki te same.
  Polin rządzona przez agenturę.
  A ciemny lud zabawiany jest wojenką PO-PISdu.
  Gdy zaś nadejdzie czas na prawdziwą, mięso armatnie jest już gotowe zdychać.

 4. revers said

  Nie zapomniec o Forcie Junckersie o podobnych sklonosciach kolonizacyjnych jak Junker XIX w. z bronia i pejczykiem w reku, ktory uczyl demokracji w podbitych koloniach afrykanskich czy azjatyckich w tym w Prusach poszerzonych o pomorze, slask, wielkopolskie..Mimo nalogu, wie co to wysokie podatki i parcie na wschod, ma do tego goncow jak Tusk.

 5. simar said

  Przypominam uprzejmie komentatorom że POPiS dysponuje już planem ewakuacji roboczo zwanym „Zaleszczyki 2.0”. Więc trudno zakładać, że „oni nie wiedzą co czynią”. PiS nawet się szczyci tym, że oni są „sanacją 2.0”, więc naprawdę trudno założyć, iż „nie wiedzą”. Wiedzą.

 6. Plausi said

  Weźy choć raz poważnie te słowa papieża

  https://marucha.wordpress.com/2018/10/28/kto-zwyciezyl/#comment-789028

  bez obawy, nie tego „naszego”

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

 7. lopek said

  Jeżeli chodzi o temat wojny na polskim terenie – to nikt nie będzie zabijał dojnej krowy. Przecież Światowy pupil Szatana osiąga to – co sobie zamierzył w Europie bez żadnych zakłóceń. Zmienia etnicznie Polskę – jak gdyby nigdy nic – jednocześnie ją dojąc jak nikt do tej pory w warunkach pokoju.
  Wniosek?
  Pupil Szatana reaktywował zimną wojnę bis – bo w jej atmosferze – taj jak kiedyś – można dużo więcej i bez kłopotu.

 8. Tymek said

  Lubię Trumpa tylko za to, że na oczach całego świata poniżył żydo-banderowski długoPiS.

  On nie odróżnia PO od PIS czy od SLD.
  On poniża Polskę.
  Admin

 9. existō said

  > w solidarnościowych mediach

  Nie jestem psychiatrą, ale to się wg mnie się kwalifikuje jako natręctwo. Innym często spotykanym objawem jest np widzenie wszędzie „ruskiej agentury”.

 10. existō said

  > Jeśli obydwie strony zaczną się obrzucać taktyczną bronią nuklearną, to czy nie będzie to najpierw miało miejsce na polu bitwy?

  Adaś uważa, że rakietami z głowicami nuklearnymi strzela się tak jak strzałami z łuku.

 11. Tymek said

  @Admin

  Trump nie poniża tu Polski. On wie, że Polskę zastąpi Polin w ramach anglo-syjonistycznego projektu Międzymorze na czele którego sam stoi. On go poniża jako nic nie wartego człowieka, traktuje jak zdrajcę i przysłowiową szmatę, debila który cieszy się do sera. Patrzy na niego z pogardą…

  Poniżenie prezydenta to policzek dla narodu. Tak jest od zawsze.
  Admin

 12. AlexSailor said

  @Marucha

  W kontekście artykułu i ostatnich wyborów, ziemkiewiczowskie określenie polactwo jest o wiele za słabe.
  A nawet patridotyzm.

  Przecież ta polityka jest samobójcza.
  Mało tego.
  Ona była przerabiana ze trzy razy już, za każdym razem z potworniejszym skutkiem.

  Za pierwszym razem Piotr wysocki został przynajmniej skazany na karę śmierci, którą zamieniono mu na
  1000 kijów, które zamieniono mu na 500 kijów, które w końcu zamieniono mu na 100 kijów, a później jeździł
  po kraju i sławił dobroć cara.
  Szkoda, że po fakcie, kiedy tyle straciliśmy.

  Później był genialne powstanie styczniowe i obrona imperium brytyjskiego we wrześniu 1939r. aż do roku 1945.

  Sami sobie to robimy.
  Przecież to, co jest wypisane w artykule nawet pańszczyźniany chłop niepiśmienny by zrozumiał, jako oczywiste.

 13. Tymek said

  Tym zdjęciem Trump pokazał, że nie równa się z kimś takim. I słusznie, bo to byłoby poniżej godności i honoru każdego człowieka który ma choć trochę honoru. Trump ma go i tak niewiele, ale osobnik stojący w pozycji kelnera przyjmującego zamówienie ma go znacznie mniej.

 14. Oniet said

  Nie probujcie osmieszac prezydeta Dudy. Po prostu, w Bialym Domu zabraklo krzesla i tak wyszlo.

 15. revers said

  Polski juz nie ma lub nowe Jeruzalem …

  https://forumemjot.wordpress.com/zydzi-a-sprawa-polska/

 16. Marucha said

  Re 12:
  Panie Alex,
  Nie wiem, czy kiedykolwiek w historii polski naród upadł tak nisko – na poziom kopanego przez wszystkich kundla – jak obecnie.
  Wszechogarniające skretynienie i zeszmacenie, do tego pojawienie się nieznanej uprzednio w Polsce nikczemności.

 17. Martusia said

  Strasznie trudno ten omen wykrztusic, ale wydaje sie, ze Polactwo obudzi sie jak juz bedzie za pozno. Wtedy zrozumia swoj blad gdy zaglada zajrzy im w oczy. Zaplacimy wszyscy za zaufanie dla zdrajcow no i przede wszystkim potwornych glupcow, ktorzy dorwali sie do koryta i nie zdaja sobie sprawy do czego ich polityka doprowadzi. Oni tez tego nie przezyja, mozna im to wrozyc, prawdopodobnie bez pudla.

 18. existō said

  > Proszę pamiętać, że aneksja Krymu wynikała przede wszystkim z obaw, że na Ukrainie powstaną bazy amerykańskie.

  To czemu nie ma ich na pozostałym pod kontrolą MŻ terytorium Ukrainy? Krym został zajęty ze względu na możliwość utracenia bazy floty czarnomorskiej na rzecz Ukrainy a nie USA. I przede wszystkim, odnosząc się do samego tytułu tych bredni: jakie cele taktyczne czy strategiczne miałby osiągnąć USA na terytorium Rosji (gdziekolwiek) i po co?

  Bazy wojsk amerykańskich w Polsce chce tylko i wyłącznie MŻ, bo liczy że pod ich przykrywką utrzyma się, tak jak utrzymywał się tutaj od wojny pod przykryciem Armii Czerwonej, ale też MŻ ten parasol raz utracił, dlatego MŻ jest zdeterminowany i chce za to płacić (z kredytu pod zastaw przyszłych pokoleń tubylców).

  MŻ liczy, że US Army będzie nadal parasolem dla jego działań w obszarze globalnym, ale to kosztuje, ponad to czas gra na niekorzyść MŻ, stad wojna na Ukrainie i pośpiech w realizacji żydowskiego państwa na obszarze Polski i Ukrainy.

  Rosja nie jest przeciwnikiem dla USA w żadnym obszarze polityki międzynarodowej, czy gospodarczej, jest dokładnie odwrotnie, Rosja bez USA tak jak USA bez Rosji nie sa w stanie oprzeć się wzrostowi znaczenia Chin, państwa do którego MŻ przenosi aktywa od czasu dopuszczenia CHRL do międzynarodowej wymiany handlowej na warunkach przecież sprzecznych z interesem USA i zagrażającym ich pozycji.

  I tak jak polityka Niemiec jest wypadkową interesu MŻ i interesu Niemców (tych do których zwracał się Heidegger, Hitler czy do których kieruje swoje wypowiedzi Dugin), tak polityka USA jest wypadkową celów i wpływów MŻ i interesu państwa amerykańskiego (WASP).

 19. Marucha said

  Re 18:
  Jasne.
  To Rosja ulokowała swój kraj w pobliżu tych wszystkich baz amerykańskich.

 20. existō said

  Autor mówi o bazie w Polsce, a ja odnoszę się do artykułu i zawartych tam – pożal się Boże – tez. Co do reszty nie zamierzam nikogo do niczego przekonywać, bo kto ma oczy ten widzi, a kto ma uszy ten słyszy…itd itp Natomiast za czytanie seryjnej produkcji bredni p.t. autora powinno się płacić, a za ich komentowanie jak za nadgodziny w święta.

  ————
  Niestety, nie mam funduszy na opłacanie czytania artykułów w gajówce. Proponuję nie czytać.
  Admin

 21. existō said

  To może chociaż medale?

 22. Lipski said

  Do 18.1.Sorry ale są bazy US Army ,doradców(pare tysięcy) na Ukrainie.
  Oni kontrolują również eksport broni z Ukrainy.
  Tak jak najemnicy z Izraela na Ukrainie.
  Plus złoża na Ukrainie i energia.
  Tak jak w Albanii i w Kosowie.

  2.Pana cytat.”jakie cele taktyczne czy strategiczne miałby osiągnąć USA na terytorium Rosji (gdziekolwiek) i po co?
  Odpowiadam.Tak jak za czasów Hitlera….czyli celem karteli w USA są złoża i bogactwa w Rosji.Maksymalna depopulacja mieszkańców Rosji,w tym z użyciem broni biologicznej.
  US Arrmy wykonuje tylko rozkazy.
  Imperium Americana potrzebuje zysków dlatego US Army jest również w Niemczech i w Polsce.

  ———
  Dziękuję za odpowiedź. Bo mnie normalnie zatkało…
  Admin

 23. existō said

  @22 To są bajki do opowiadania. Za czasów Hitlera nie było „broni kosmicznej”, rakiet z głowicami nuklearnymi itd itp. Żeby zgromadzić porównywalny z Hitlerem potencjał konwencjonalny potrzebny do inwazji na Rosję musieliby wydać sumy których nie mają, zbudować infrastrukturę daleko poza granicami metropolii itd itp i jednocześnie zabezpieczyć się przed uderzeniem atomowym na własne terytorium, które Rosja nie kosztuje nic poza wciśniecie „czerwonego guzika”.

  Pomijam już konsekwencje, bo taki konflikt wywołałaby reakcję łańcuchową i wszyscy wzięliby się za łby ze wszystkimi.

  Ponad to, żeby taka napaśc mogła w ogóle dojść do skutku musiałaby powstać „spółdzielnia” która byłaby nią zainteresowana i teraz pytanie: jaki interes miałby Chiny w tym, aby USA podbiły Rosję? A Japonia? NIKT nie jest dzisiaj tym zainteresowany.

 24. existō said

  Nikt z wyjątkiem MŻ, który żywi sie cudzą krwią.

 25. existō said

  A-ha, i jeszcze co do argumentu, że USA kontrolują konflikt na Ukrainie. Zakładając, ze tak właśnie jest, może pan wymienić ukraińskie bazy USArmy?

 26. plausi said

  Wobec wyraźnego zagubienia si

  w gąszczu politycznych powikłań, najwyraźniej z braku rzetelnych danych, zwracamy uwagę:
  @18, Eexistō

  „Krym został zajęty ze względu na możliwość utracenia bazy floty czarnomorskiej na rzecz Ukrainy a nie USA. ”, prawie racja, na rzecz NATO, t.j. USA z pewnymi zastrzeżeniami.

  „odnosząc się do samego tytułu tych bredni: jakie cele taktyczne czy strategiczne miałby osiągnąć USA na terytorium Rosji (gdziekolwiek) i po co? “

  To wyobrażenie jest niestety fałszywe, bo to jest odwieczna główna linia politycznej strategii USA, rdzeń ich polityki

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#WojEur

  można zapoznać się z publikacją naszego „rodaka“ Brzezińskiego, który już w latach 90-tych „Wielka szachownica. Główne cele polityki amerykańskiej “ pisał o tym, że musi dojść do operacji rodzaju „Majdanu“ i wyjaśnia dość szczegółowo o co chodzi. Nie ukrywamy, że zaprzecza Eexitō.

  „Rosja nie jest przeciwnikiem dla USA “ jest konkurentem no to i czasami przeciwnikiem.

  USA są bankrutem i znajdują się w stanie rozpadu, naturalnie słuszny jest pogląd, na co niewielu wpadnie, że Chiny Ludowe czają się, aby zająć miejsce imperialne USA, ale to nie jest takie proste, USA postrzegają największe niebezpieczeństwo dla swej pozycji ze strony Europy, dlatego w swym odruchu Pawłowa prowadzą permanentną wojnę przeciwko Europie, nie tylko UE, choć głównie.

  https://marucha.wordpress.com/2017/01/14/alternatywy-iii-rp-cud-lub-likwidacja/#comment-645094

  przypominamy ostatnie operacje w tej wojnie, „Brexit“, „Katalonia“, „rząd PiS“.

  Czy to jest z punktu widzenia interesu elity USA słuszne, to zupełnie inna sprawa ? MWF (MŻ wydaje nam się pojęciem zbyt ciasnym) potrzebuje do przekazania pałeczki imperialnej międzynarodowego systemu pieniężnego, euro jest już dziś drugą walutą międzynarodową, ale UE jest okupowana przez USA, co pozwala trzymać ją w szachu i bezceremonialnie prowadzić operacje jak choćby inwazję migrantów na UE, czy zmusić do współudziału w puczu na Majdanie.

  Rekomendujemy nie używać takich termin umniejszających jak „bzdura“, to jest obosieczne, jednakże może się okazać, że przypadek Eexistō jest daleko cięższy, niż można było przypuszczać.

  Artykuł: „Jedność NATO sypie się, ponieważ interesy amerykańskie i europejskie coraz bardziej się rozchodzą,” naszym zdaniem nie rozschodzą się, bo te były zawsze sprzeczne, ale USA słabną coraz bardziej, co pozwala krajom okupowanym jak RFN na większą swobodę w artykulacji ich interesów.

  „ przy czym stosunek do Rosji jest tutaj jedną z ważniejszych przyczyn sporu “, naturalnie, patrz pierwszy link.

 27. plausi said

  Do innych zdrajców

  na Wawelu

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_K

  należy jeszcze dokooptować zasłużonego pułkownika.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_Kuk

  w tej chwili znaleśliśmy się w dikładnie tej samej sytuacji, znowu patrioci polscy wyznaczyli nas na pierwszą rubież ataku atomowego.

 28. Maverick said

  Polacy sa juz tak oglupieni ze nie wiedza ze zydzi kontroluja u nich narracje. Sklocaja narod takze aby bylo nas lepiej kontrolowac.

  Pisowcy tak kochaja Dude, Kaczora i Morawieckiego.

  Goldman Sachs oplacal i finasowal komunizm, aby potem poprzez swoich zydowskich slupow nabywac najlepsze kaski rosyjskiej ekonomi. Putin to ukrocil stad te spiewki o rosyjskiej ingerencji w wybory w USA. Teraz Morawiecki zaprasza ich do Polski a Duda chce wydawac nasze pieniadze na finasowanie ich pobytu,

  To video powinno wielu otworzyc patrzalki.

  Szkoda ze tylko po angielsku.

  Morawiecki zaprosil Golden Shach do Polski a to sa ci sami zydzi co fiansowali komunizm, a potem rozkradali Rosje i uczynili wielu zydow rosyjskich multimiliarderami za rosprzedywanie rosyjskich zloz i fabryk. Jak myslisz co oni zrobia z Polska. szkoda ze nie zrozumiesz tego filmu.

 29. Maverick said

  ten facet Dr. E. Michael Jones jest mocny i uswiadamia ludzi na calym swiecie/

 30. Maverick said

  Atasze wojskowy USA w Polsce powiedzial ze USA przygotowuje sie do wojny i prawdopodobnie na terenie Polski.

  Powiedzial ze USA moralna przewage nad Rosja i porownal Rosje do szatana.

  Dni sa zapewne policzone:

  Neocony zydowskie nakrecaja spirale, bo boja sie nowoczesnej broni ktora ma trafic do sil zbrojnych Rosji w 2019 roku.

 31. NC said

  Dla pajaca Dudy krzesła w Oval Office nie było.
  Dla rappera Westa nie tylko znalazło sie krzesło, ale mógł sobie skakać po Oval Office i poklepywać Trumpa po plecach.
  Kanye West to jest gość, Andrzejek Duda to tylko pajac.
  .https://www.spin.com/2018/10/kanye-west-snl-recreates-donald-trump-white-house-meeting-watch/
  .https://youtu.be/x3NPMpqu0hs

 32. Roman K said

  Jak panowie wytlumaczycie fakt , ze czasami najglupszemu chlopu we wsi rosna najwieksze ziemniaki????????

  …. albo że najgłupszy zostaje ministrem?
  Admin

 33. Re: 31 RomanK
  Glupi czlowie ma wiecej przywilejow od Pana Boga anizeli ten, ktory lze, oszukuje, morduje i kradnie…
  I dlatego u glupiego rosna najwieksze ziemniaki…:)))
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 34. Boydar said

  Błogosławieni …

 35. revers said

  Jak? mordowanie polakow to bohaterstwo

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kaczynski-wywolal-zdumienie-mordowanie-polakow-to-bohaterstwo/0kpey?fbclid=IwAR1hpngu1QTgCNPE_q8zAysNF2eEdCH7Yv6I0BL8TgsPSne6Cylf_cLJqh8

  tak jak stawiane ich na rowni z straznikami ss w auswitz w grach komputerowych.

 36. existō said

  @26 MŻ podbił Rosję, ale ostatecznie, po około wieku, przegrał. Jeśli USA marzą o tym, żeby pozbyć się MŻ potrzebują jej wiedzy i doświadczenia, a do tego potrzebna jest sama Rosja. I jeśli jest w USA jakieś zdrowe, myślące interesem państwa środowisko to jest ono w armii.

 37. Boydar said

  Chyba jednak tak (36) A co na to Kolega Kafel ?

 38. existō said

  @36 Uważa, że jestem tutaj najgłupszy. 😀

 39. Plausi said

  Wyjaśnienie odnośnie Existō

  „@36 Uważa, że jestem tutaj najgłupszy.”

  Jako, że 36 jest sam Existō, myślimy, że chodzi o @26, Plausi, dobrze jest po numerze zawsze
  podać też adresata, bowiem numeracja może się zmienić.

  Temu stwierdzeniu o Existō musimy zdecydowanie zaprzeczyć, my uważamy, co zresztą podkreślamy w @26, Plausi: „naturalnie słuszny jest pogląd, na co niewielu wpadnie, że Chiny Ludowe czają się”

  Existō wyciąga logiczne wnioski z materiału, jaki jest mu najwidoczniej znany, dlatego mamy
  nadzieję, że przy znajomości innych danych, bez trudu inaczej zinterpretuje sytuację. Niedostatek
  danych często prowadzi do błędnych czy wprost naiwnych interpretacji, i to nawet przy całkiem
  logicznym rozumowaniu.

  Weźmy choćby @36, Existō, w części bylibyśmy skłonni się z nim zgodzić. Nie wolno zniechęcać
  współrodaków, którzy starają się zrozumieć sytuację, przeciwnie, zachęcajmy ich do kompletowania danych. Nie każdy miał czas zebrać doświadczenie życiowe, szczególnie ludzie w młodszym wieku nie mieli tej okazji, z reguły mają jeszcze nie przytępiony doświadczeniem temperament. Miejmy więcej wyrozumienia, bowiem od błędu nikt nie jest wolny, my nie utrzymujemy, że pojęliśmy wszystko, zwracamy jedynie często uwagę na aspekty, które może zostały przeoczone albo niedocenione.

  Zwracamy przy tym uwagę na to, że opiniowanie o rozmówcy w internecie, którego się zna z jego,
  nawet to nie jest pewne, czy zawsze jego, wypowiedzi, że jest taki siaki czy inny, jest arogancją,
  ponoć aby poznać kogoś, należy zjeść z nim beczkę soli, komunikując w internecie nie czynimy tego. Jesteśmy za tym, aby w wypowiedziach unikać jakichkolwiek insynuacji na temat rozmówcy i jego stanu umysłu, i to chociaż często język tak świerzbi. Jak wyżej wspomniano, nie wszystkim są dostępne pewne dane, które nam wydają się oczywiste. My życzymy sobie więcej wzajemnego szacunku, naturalnie, jeśli ktoś nas atakuje po chamsku, nie pozostajemy dłużni, jak wiadomo.

  Odnośnie pana Dudy na zdjęciu, nie uważamy że gra rolę błazna, raczej rolę pokojowca pana Trumpa, a to wyklucza, aby mógł pełnić jednocześnie funkcję naszego prezydenta, już raczej błazna widzielibyśmy w tej funkcji, pokojowca nie, bowiem pokojowiec jest wyłącznie na usługach swego pana a więc nie może służyć jednocześnie Polakom. Pan Duda na pewno nie służy im, skoro służy panu Trumpowi.

 40. wolontariat said

  Swoją drogą to niezły plan, niech się nainteligentniejsi (Rosjanie i Polacy) wyrżną nawzajem, a do roboty pozostaną pracowitsi Chinczycy…

 41. VAV said

Sorry, the comment form is closed at this time.