Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czterodniowy system pracy?

Posted by Marucha w dniu 2018-10-30 (Wtorek)

W Nowej Zelandii przetestowano czterodniowy system pracy i okazało się , że wydajność pracowników wzrosła.Pracownicy są bardziej wypoczęci i więcej czasu mogą poświęcić swojej rodzinie. Ciekawe czy w ten sposób można zmniejszyć BEZROBOCIE?

Z ankiet wypełnianych przez pracowników wynika, że spadł odsetek osób, które miały problem z godzeniem życia zawodowego z osobistym: z początkowych 56 proc. do 22 proc. Poczucie przeładowania pracą spadło z 45 do 38 proc. Wzrosła ogólna satysfakcja z życia.

Według kierownictwa firmy pracownicy stali się bardziej kreatywni i naładowani energią. Co jednak najważniejsze dla szefostwa, obroty firmy wzrosły.

[A jak z zarobkami pracowników? Zostały na tym samym poziomie, czy zmalały o 20%? – admin]

Na pomysł eksperymentu wpadł prezes Perpetual Guardian Andrew Barnes. Zainspirowały go badania, według których przeciętny pracownik jest produktywny przez 2,5 godziny dziennie.

Wyniki eksperymentu to potwierdziły. Okazało się, że pracownicy spędzali mniej czasu na zebraniach czy posiłkach. Niemal zaprzestano korzystania z mediów społecznościowych w pracy. Skończyły się „ploteczki” w kuchni, na korytarzu czy przy dystrybutorze z wodą. I co więcej, pracownicy potraktowali dodatkowy dzień wolnego nie jako należące im się prawo, ale jak prezent od firmy i zaczęli szukać sposobów na odwdzięczenie się.

Eksperymentowi w Nowej Zelandii przyglądali się naukowcy. Stwierdzili, że przy 4-dniowym tygodniu pracy pracownicy czują się mniej zestresowani, bardziej zmotywowani i zaangażowani w swoje działania. Wolny dzień poświęcali na „administrowanie życiem”. Załatwiali wtedy serwis samochodu, robili większe zakupy, poświęcali czas rodzinie albo umawiali się do dentysty.

Wyniki wiosennej próby tak zadowoliły szefostwo Perpetual Guardian, że jesienią 2018 r. postanowiono na stałe wprowadzić regułę 32-godzinnego tygodnia pracy. Testować będą to także kolejne przedsiębiorstwa, m.in. w Wielkiej Brytanii – przeprowadzenie podobnej próby ogłosił zarząd firmy marketingowej Reflect Digital.

Czy w ten sposób po wprowadzeniu czterodniowego systemu pracy będzie więcej miejsc pracy!?

wwww.fundacja-slapol.eu
Prezydent Sławomir Ziembiński

http://prezydent.neon24.pl/

Komentarzy 5 to “Czterodniowy system pracy?”

 1. lopek said

  „Czy w ten sposób po wprowadzeniu czterodniowego systemu pracy będzie więcej miejsc pracy!?”
  ========
  Gdyby pracodawca z góry planował zwiększyć zatrudnienie z powodu – jak w artykule – toby wcale na to nie poszedł. Chyba, że za każdego nowego pracownika dostanie obrywkę od państwa – za którą zapłacą podatnicy.
  Wniosek?
  W tzw. demokraturze – dzięki nowym technologiom – mamy wzrost urzędników państwowych, którzy jednocześnie pełnią rolę strażników tzw. demokratury. Ponadto tworzy się masę groteskowych urzędów, których głównym celem jest przyspieszenie procesu przerabiania ludzkości w szatańskie odchody.

 2. Wg nauczania Kościoła Katolickiego tydzień pracy powinien trwać 6 dni. Wolna winna być tylko niedziela i dni uroczyste.

  PS: Sławomir Ziembiński? To ten gościu, co się przebiera za pirata.

  ————-
  Kościół nie mówi, że wszystkie 6 dni pracy mają być poświęcone pracy w jakiejś firmie.
  Admin

 3. NICK said

  Mamy wolną wolę?
  Mamy nadaną.

  Zatem jeżeli, spełniając rozkazy Stwórcy, co podkreślam, będziemy pracowali ku Jego chwale, przez 10 godzin tygodniowo?

  To wystarczy.

  Nie chce mi się rozwijać tematu.

 4. NICK said

  Zresztą.
  Tu w ogóle nie chodzi o czas. Pracy.

 5. Re: Panowie…
  Az cisnie mi sie na usta: „Bog dal nam praktycznie WSZYSTKO za darmo, a my idioci dalismy sie garstce manipulatorow otumanic, oglupic, oszwabic, oszukac, opodatkowac I oprocentowac…
  To sie w „pale nie miesci” jacy jestesmy ignorantami, naiwniakami I glupcami nie widzac, ze ta „garstka” oszustow w swym „majestacie” prawa talmudycznego robi z nas bezwolne podatkowe bydlo…w ludzkiej skorze…”…

  Jak dlugo jeszcze bedziemy sie tak (pozwolic sie tak traktowac) traktowac przez zgraje szubrawcow???? (lichwiarzy, „politykow”, (poli-smietnikow), kombinatorow, spekulantow I innych z dokladnie tego samego „miotu????”…
  ==========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.