Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

„Janusze biznesu” szczerze o imigracji do Polski

Posted by Marucha w dniu 2018-10-30 (Wtorek)

„Z obfitości serca usta mówią” jak głosi Pismo Święte, a potwierdzenie tych słów można znaleźć w artykule opublikowanym dzisiaj przez dziennik „Rzeczpospolita”.

Przedstawiciele lobby przedsiębiorców oraz agencji zatrudnienia obawiają się w nim nie tylko otwarcia niemieckiego rynku pracy na Ukraińców, ale przedstawiają prawdziwe powody dla ściągania do naszego kraju imigrantów.

Zaprzeczają przy tym swojej dotychczasowej propagandzie, ponieważ przyznają, iż obcokrajowcy mają hamować wzrost wynagrodzeń, a sami oferują beznadziejne warunki pracy.

Artykuł pod wszystko mówiącym tytułem „Zły sen polskich pracodawców. Widmo odpływu Ukraińców” ma przy tym niezwykle ciekawą budowę.

Zaczyna się on bowiem od przytaczania wypowiedzi szefa ukraińskiego banku centralnego oraz tamtejszego eksperta od rynku pracy, którzy twierdzą, iż emigracja zarobkowa wpływa negatywnie na gospodarkę naszych wschodnich sąsiadów. Z powodu niezwykle niskich wynagrodzeń (przeciętna płaca na Ukrainie to około tysiąc złotych miesięcznie) Ukraińcy emigrują więc do Unii Europejskiej, a z tego powodu populacja naszego wschodniego sąsiada spadnie z obecnych 44,2 mln do 36,4 mln w 2050 roku. [A niech spada i do zera – admin]

Co negatywnie odbija się na ukraińskiej gospodarce, ma być z kolei zjawiskiem pozytywnym dla rynku polskiego. Imigranci zza naszej wschodniej granicy są więc wsparciem dla naszego rynku pracy, lecz już niedługo może się to skończyć. Już w przyszłym roku swoje granice dla Ukraińców mają więc otworzyć Niemcy, zaś według badań agencji zatrudnienia Work Service, chce tam wyjechać z Polski nawet 59 proc. Ukraińców.

Kolejna z podobnych instytucji, czyli Personnel Service, alarmuje więc, że z tego powodu w kilka miesięcy liczba wakatów zwiększy się z obecnych 165 tysięcy do blisko pół miliona.

To miałoby zaś „negatywnie odbić się na wzroście gospodarczym” oraz „wywołałoby też gigantyczną presję płacową i przełożyło się na spadek konkurencyjności naszych firm”. Dodatkowo lobby „januszy biznesu” przestało nawet ukrywać, że oferowane przez nie warunki pracy są tak beznadziejne, iż Ukraińcy są nam „podbierani” przez Czechów, Słowaków oraz Węgrów.

Powoli polscy przedsiębiorcy dochodzą do szokujących wniosków – zatrzymanie Ukraińców w naszym kraju ma być bowiem możliwe przez zaskakujący manewr w postaci „podwyższenia stawek”.

Jednocześnie tekst z „Rzeczpospolitej”, będącej jedną z głównych tub propagandowych „januszy biznesu”, przygotowuje grunt pod przybycie kolejnej fali imigrantów. Szef Personnel Service twierdzi bowiem, iż nasz kraj powinien szerzej otworzyć się na Białorusinów, a docelowo także na Gruzinów, Hindusów, Nepalczyków oraz Bengalczyków. [Jak wiadomo, Hindusi i Nepalczycy łatwiej się asymilują, niż np. Polacy z Kazachstanu – admin]

Na podstawie: rp.pl.
http://autonom.pl/

Komentarzy 13 to “„Janusze biznesu” szczerze o imigracji do Polski”

 1. ert said

  Niech ci Zapraszacze do Polski Hindusów i innych Azjatów, najpierw powiedzą i uwiarygodnią pokojową metodę – jak się ich później pozbyć…

 2. lopek said

  Rozpirzyli niedawno polskojęzyczni przemysł w wyniku czego skazali miliony tubylców na banicję a teraz robią dobrą minę do szatańskiej gry.
  Wniosek?
  Nieważne w jakie złotko (przyjmowanie uchodźców) bo u nich wojna rozpętana przez pupili Szatana) czy sreberko (brak rąk do pracy) – bo pupile Szatana skazali na banicje miliony – opakują właśnie owi pupile wymianę etniczną w celu likwidacji białej rasy.

 3. Ukrainni do Niemiec? Świetnie. Będą tworzyć Neue SS Galizien.

  Te tzw. agencje zatrudnienia oraz umowy zlecenia i o dzieło winny być zlikwidowane. Albo umowa o pracę, albo robota na czarno. Tyle.

 4. Maverick said

  Prawdopodobnie Polakom w Kazachstanie żyje się lepiej niż wielu Polakom we własnym kraju. Jednak powinni mieć prawo do polskich paszportów a te PIS wydaje Izraelczykom bez żadnych pytań.

 5. Przemko said

  niech banderowcy wypieprzają do helmutów i helg. nawet w 101 %! płakać za nimi nie będę!

 6. NICK said

  Pan Poziomka ma rację, generalnie.

 7. JerzyS said

  Dlaczego to przedsiębiorca zatrudniający na umowę o pracę,
  ma być za darmo poborcą podatkowym?

  Niech każdy zarejestruje się jako jednoosobowa firma i niech sam płaci podatki i swoje L4, oraz ZUSy!.

  Dlaczego to przedsiębiorca ma podejmować grę hazardową
  ( pracownik zachoruje, czy nie zachoruje)
  i płacić za pierwsze 30 dni L4 w roku?

 8. JerzyS said

  Przemysław said
  „Te tzw. agencje zatrudnienia oraz umowy zlecenia i o dzieło winny być zlikwidowane. Albo umowa o pracę, albo robota na czarno. Tyle.”

  Komu Powiatowy Urząd Pracy daje pracę?

  Tylko zatrudnionym w nim pracownikom!

  Powiatowe Urzędy Pracy – winny być zlikwidowane!

 9. revers said

  I juz sa pierwsze krawe ofiary, wymiany …

  „Mamy najkrwawszy, jak do tej pory, efekt otwarcia się rządu na import pracowników zagranicznych. O kradzieżach, gwałtach, napadach już niejednokrotnie pisaliśmy. Teraz zaczęło się mordowanie. W interesie wielkich korporacji i by utrzymać rozbuchane wydatki budżetu, premier i jego gabinet nie chcą uprościć przepisów, obniżyć podatków by do kraju mogli wrócić Polacy z emigracji. Taniej sprowadzić imigrantów. Płacimy za to nie tylko zahamowaniem wzrostu płac, ale i bezpieczeństwem.”

  http://dzienniknarodowy.pl/zarobkowy-imigrant-morawieckiego-zabil-pauline-d-wydano-nim-list-gonczy/?fbclid=IwAR38nASvhYZjLIHaisHQJQ1i8v6H1FzJXdP8goEuq4il9smdveNSh-D5lLw

 10. Tymek said

  Janusze Goldbaumy niech idą z torbami!

 11. wolontariat said

  Jerzy S, niech Pan i Janusze podchodzą tak dalej, Hindusi nie pójdą na samozatrudnienie i są niesamowitymi fachowcami…

 12. Rak said

  9 – Oni sa bezpieczni kordon ochrony ich osłania, a obywatel Polski to zasób jak wegiel na sląsku taka jest ta kapitalistyczna cywilizacja maszyn i urzadzen czyli wyzysku i smierci.

  Zwykly czlowiek jest narzedziem wielkiej maszyny ekonomicznej i niczym wiecej najgorzej ze posrednikiem w tym wszystkim jest ludzki smietnik typu Janusz biznesu. No ale to 50na50 skapitalizowane przez system ocen spoleczenstwa same sie nie szanują i nie szanowały. Wierza kasie wiec się po nią nawet schylą i dadzą opluć po prostu bedą jej sluzyc przyrzekając wierność.

  W gronie indywidualnym juz dawno mówiłem zeby się postawić, zażądać godnego traktowania, to smieciuchy bały się że nie zapalą fajek, nie kupią sobie przyszych żon i szczesliwego zyćka i nie wezmą kredytu więc woleli pracować i rozkradać sie jak kto może zeby jeden wział kredyt na 25 lat a drugi na 30.

  System wykorzystwał, wykorzystuje i wykorzystywać bedzie i czas tu nic nie zmieni, tylko ludzie mogą sami to zmienic. Gdy widzą tych idiotów biegających jak chomik w klatce po kołowrotku to po prostu zakręcają go jeszcze szybciej i szybciej az czesc odsrodkowo odpadnie jak brud w filtrze od zawartości , a część przewertują by znowu znalazła sie na tym samym etapie w przyszlosci i tak w kółko. Wiedzą i wykorzystują związki i pochodzenie narodowe oraz to ze poki co ma ich co tutaj trzymać. Ja widzę w tym znamię dużego kryzysu ekonomicznego , który „udowodni” ludziom że instytucje panstwa są niewydolne i nie potrafią tego kontrolować a wraz z globalnym przejęciem kontroli nad tym wyeliminują gotówkę jako „źródło problemu”

  Problemem jednym z wielu jest wytrych UE po przystąpieniu do niej i przyjęciu jej reguł gry w tym strefy szengen to zwykłe podebranie pracowników na koszt polskiego podatnika do krajów zachodu ktory i tak jest tanszy, a zera widzą problem w młodych polskich ludziach. Wpierw problemem zastoju płac był wyjazd tych „wspaniale wykształconych” młodych patriotów przez zachodni system indoktrynacji w POlsce.

  Widzą swą godność i ego w pieniądzu to mają jak chcą przeciez („pieniadze nie smierdzą”)

 13. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  „docelowo także na Gruzinów, Hindusów, Nepalczyków oraz Bengalczyków”

  Nie Bengalczyków, tylko Banglijczyków. Mieszkaniec Bangladeszu to Banglijczyk 🙂
  https://sjp.pwn.pl/slowniki/Banglijczyk.html
  Bangladesz jest nam tak obcym i dalekim krajem, że większość ludzi w Polsce nawet nie wie, jak wymawia się nazwę jego mieszkańców 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.