Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Kojak o USA nastawiają przeciwko sobie…
  minka o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  Catolicus o Zielone ludziki
  Kojak o Jak rosyjska ropa umknęła…
  prostopopolsku o Zielone ludziki
  Krzysztof M o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Krzysztof M o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Ale dlaczego? o Kobieta jak modliszka – charak…
  Lily o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

„Ruskie wprawne…”?

Posted by Marucha w dniu 2018-10-31 (Środa)

W „Samych swoich” utyskiwania żony, że jeszcze jedna wojna się dobrze nie skończyła – a on już z Kargulem wszczyna następną – Pawlak zbywa stanowczym: „Ruskie wprawne – szybko skończą!”. Zabawne, że minęło tyle lat, a Polakom nadal zostaje liczyć na tę… wprawność Rosjan.

Przecież to jasne: nie po to Stany Zjednoczone wycofują się z Układu o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego zasięgu, żeby sobie je następnie stawiać przed Białym Domem. Nie ma wątpliwości, że naturalnym terenem rozlokowania amerykańskiej broni jądrowej na pociskach o zasięgu do 5.500 km – są Polska, Rumunia i kraje bałtyckie.

Podobnie jak i oczywistym wydaje się pełnowymiarowe wkroczenie wojsk amerykańskich na Ukrainę, rzecz jasna wyposażonych w taktyczną broń jądrową krótkiego i średniego zasięgu.

To scenariusz przygotowywany przez kompleks wojenno-przemysłowy Stanów Zjednoczonych i te kręgi międzynarodowej finansjery, które gotowe są uznać III wojnę światową za nie tylko dopuszczalną, ale nawet korzystną alternatywę dla ostatecznego krachu globalnego systemu spekulacyjnego.

Zbrojenia uratują pokój?

Na szczęście nie oznacza to jednak, że wojna jest nieunikniona, a wobec zagrożenia atomowego nie ma co nawet szczególnie robić na nią zapasów. Przeciwnie, paradoksalnie można powiedzieć, że odejście od INF Treaty może… uratować pokój na świecie (acz niekoniecznie… wszędzie na świecie).

Dokument podpisany w 1987 r. przez Ronalda Reagana i Michaiła Gorbaczowa był jednym z kilku aktów symbolicznie kończących Zimną Wojnę, a zatem i rozpoczynających okres jednobiegunowej dominacji amerykańskiej. Po blisko trzech dekadach epoka ta dobiega końca, Waszyngton ewidentnie nie poradził sobie z rolą samotnego demiurga światowej polityki, a dziś musi uznać pozycję co najmniej Federacji Rosyjskiej i Chińskiej Republiki Ludowej, a poniekąd także innych podmiotów geopolitycznych.

Charakterystyczne przy tym, że deklaracją o odejściu od INF Donald Trump pośrednio uznał, że kluczowy dla uznania za taki podmiot – jest potencjał militarny. Stany przyznają, że obawiają się Chin – które rozwijają swoją przewagę właśnie na odcinku pocisków pośredniego, średniego i krótkiego zasięgu (ChRL nie była stroną traktatu) i że muszą rozmawiać z Rosją.

Podkreślmy – to wyścig zbrojeń ratował pokój na świecie (przez równowagę strachu), a odkąd zaczęło się rozbrojenie i amerykańska monobiegunowość – mamy trzecią dekadę nieustających wojen.

Pole bitwy Europa

Gdzie więc jest haczyk, należy się z końca INF cieszyć czy wprost przeciwnie, śmiertelnie się go obawiać?

Cóż, haczyk jest – w każdym razie dla Polski i Europy. Amerykanie proponując Rosji ograniczony wyścig zbrojeń są jak ten gang sugerujący, by nie demolować całego miasta, tylko zorganizować z konkurencyjną bandą ustawkę na jednym, wybranym podwórku.

Oczywiście, dla Trumpa podwórkiem tym miałaby być Europa. Jej zachodnia część chcąc nie chcąc wyślizguje się powoli z łap amerykańskich, po prostu musząc dookreślać się wobec trumpowego awanturnictwa międzynarodowego i jego polityki wymuszeń. Waszyngton chce więc zbuntowane prowincje nie tylko obłożyć dodatkowym haraczem na cele wojskowe, ale i wzmocnić swoją obecność militarną przez ponowne skierowanie do baz europejskich taktycznej broni jądrowej (co faktycznie jest powtórką z lat 80-tych i Europy w cieniu Pershingów).

Krótko – amerykańskie rakiety nie tyle mają straszyć Rosję (bo ta niestrachliwa) i nie tyle powstrzymywać Chiny (bo te po prostu czekają na swój czas). Ich zadaniem jest sterroryzować Europę.

A jaka w tym rola Polski i sąsiadów? Jak zwykle, przedmiotowa, czysto użytkowa. W końcu przy zabawie bronią zawsze należy brać pod uwagę, że nawet mimowolnie może ona wystrzelić. Zawsze zaś lepiej, gdy rzeczy wywołujące grzyby atomowe, falę uderzeniową i opad radioaktywny wybuchają u kogoś innego. Na przykład u jakichś tam Polaków, Rumunów, Litwinów czy Ukraińców, żyjących gdzieś na krańcach znanego (?) świata.

Śmierć tysięcy czy milionów mieszkańców wschodniej Europy to ryzyko, które Stany Zjednoczone bez trudu są w stanie zaakceptować.

…a potem przyjdzie Strach

Czy Polacy będą protestować? Dopóki pierwsza rakieta nie trafi do Polski – z całą pewnością nie. I nie jest to cecha wyłącznie polska. W całym świecie zachodnim wiele wysiłku poświęcono by osłabić, a następnie unicestwić ruch pokojowy i na rzecz rozbrojenia oraz nierozprzestrzeniania broni jądrowej. Z wielosettysięcznych manifestacji, które jeszcze w latach 80-tych przechodziły ulicami Londynu czy Kolonii – nie zostało już dziś niemal nic. Bodaj tylko Szkoci twardo i konsekwentnie walczą o usunięcie ze swojego (acz wciąż zarządzanego przez UK) kraju bazy atomowych okrętów podwodnych i systemu TRIDENT.

Czego więc można by oczekiwać po Polakach, poddanych od kilku lat intensywnej indoktrynacji w duchu rusofobii i psychozy wojennej? Co gorsza, Polaków pozbawiono zarówno elementów wyobraźni politycznej, jak i zdolności do myślenia w kategoriach wspólnotowych, szerszych niż tylko wąski, partykularny i często opacznie rozumiany interes.

Naszemu narodowi energii starcza co najwyżej na krótkotrwałe zrywy i to w sprawach dotykających bezpośrednio, indywidualnie, a co najwyżej po sąsiedzku. Ta słabość może jednak okazać się siłą – bo wyobrazić sobie atomowej zagłady, mimo obejrzenia setek filmów, a może właśnie dlatego, współczesny człowiek chyba nie jest w stanie. Ale co to jest kupa ładunków rozszczepialnych kilka kilometrów od własnego domu – odgadnąć zdołają chyba nawet ci, którzy zawsze z lekcji fizyki uciekali na wagary.

Nie spodziewałbym się więc żadną miarą żadnych masowych protestów przeciw WIZJI broni jądrowej. Przeciwnie, znajdą się nie tylko tłumy polityków i dziennikarzy przyklaskujących takiemu pomysłowi, ale i wielu dyżurnych potakiwaczy, co to w każdym sondażu i telewizyjnej przytakują każdemu pomysłowi rządzących. Jedni będą więc jak zwykle siedzieć cicho – a drudzy całą sprawę również jak zwykle zakrzyczą i zagadają.

A potem przyjdzie strach. Strach, który jednych i drugich zacznie mrozić od palców stóp po grdyki, który odbierze mowę najbardziej gadatliwym i podniesie włosy nawet tym pogodnie łysiejącym. Siedzimy na bombach – uświadomią sobie Polacy. I ciekawe co z tą wiedzą zrobią… [NIC, kurwa! – admin]

Nieważne kto zacznie – ważne kto skończy

Skoro tak zwani obecnie „sojusznicy” niosą Polsce śmiertelne zagrożenie i traktują ją jako wymarzone pole bitwy, a sami Polacy nie umieją zorganizować się w obronie – czy nie ma dla nas żadnej nadziei? Pierwszą, jak wspomniano, jest pewna nieobliczalność Polaków, nasza zdolność do reagowania dopiero w sytuacjach bezpośredniego niebezpieczeństwa (fakt, że nader często nie są to reakcje sensowne, a nie raz wręcz potęgowały one nasze narodowe kłopoty…).

Drugą szansą Polaków pozostaje jednak defensywa Federacji Rosyjskiej.

Nie chodzi tylko, że z postaci historycznych – obecny prezydent Rosji przypomina najbardziej Kutuzowa i Wellingtona, czyli tych wodzów, którzy z obrony (a zdaniem krytyków – nieomal kunktatorstwa) uczynili fundament swoich zwycięstw.

Niezależnie od tego, czy strategia przetrzymania Zachodu opłaci się samej Rosji – dla Polski i Europy Środkowej oznacza ona szansę w postaci tak zwanej „asymetrycznej odpowiedzi” Federacji, rozwijania przez jej siły zbrojne środków obronnych, przeznaczonych przede wszystkim do paraliżowania wrogich środków przenoszenia, także broni jądrowej.

Rosja rozwija swoje siły defensywne (walki radiowo-elektronicznej, mobilne systemy zagłuszania łączności satelitarnej i satelitów wojskowych, pasywnych radarów, pocisków przechwytujących itd.) – ale i udostępnia je zachowującym podmiotowość lub aspirującym do niej państwom. W ten sposób nie wchodząc w formalne sojusze (bo w końcu jedynymi pewnymi sojusznikami Rosji są jej armia i flota…) – Moskwa przędzie jednak sieć pokoju i powstrzymywania, która potencjalnie może wyhamować militaryzm amerykański.

A w dodatku, Rosjanie wcale nie muszą czuć się zobowiązani do zabawy w wojnę na podwórku akurat wskazanym przez Amerykanów. Świadczy o tym coraz bardziej globalna aktywność Rosji, w tym jej głośny ostatnio powrót na Kubę. I znowu – jest to, chyba jak najbardziej świadome przywołanie świata do porządku przypomnieniem najgłośniejszego kryzysu prawie-wojennego doby Zimnej Wojny. – Jeśli wycelujecie z bliska w Królewiec, Petersburg, Moskwę, Niżny Nowogród, to nie tylko z Obwodu Kaliningradzkiego wycelujemy w bazę w polskim Redzikowie. Możemy także spod Hawany wymierzyć znów we Florydę… – zdają się mówić Rosjanie.

A ponadto przypominają, że nie mają powodów, by zgadzać się na koncepcję „wojny ograniczonej” – bo wroga, który już zacznie należy po prostu unicestwić. I cały czas jest to przecież wezwanie do opamiętania – bo przecież dla wszystkich (w tym zwłaszcza dla Polaków, Ukraińców i innych) lepiej, gdyby jednak niczego nie zaczynano.

To tak, jakby Rosja pokazywała, że nie da się nawet klepnąć zaczepiającemu, ale jeśli ten się nie opamięta – to od razu wybije mu zęby. Być może razem z całą głową.

Deklaracja prezydenta Władymira Putina na Klubie Wałdajskim nie pozostawia w tym zakresie złudzeń. Rosyjski przywódca mówi jasno: „Jeśli zaczniecie kolejną wojnę światową – to Rosja znowu ją skończy”.

Konrad Rękas
Rosyjskojęzyczna wersja tekstu ukazała się na portalu https://novorosinform.org/
http://xportal.pl

Komentarzy 15 do “„Ruskie wprawne…”?”

 1. Dziadzius said

  Jakos mnie to dziwi ze taki madry narod jak sie Polacy sami siebie chwala ze sa jeszcze nie wykombinowal ze *pierwsza pieczonka na Atomowym barbekju to bedzie Polskie mieso* i nie wazne kto ten ogien rozpali czy przyjazne *niemcy- NATO- izrael i Amryka czy ‚zdradziecka’ Rosja* .
  Rakiety w minutowym czasie spadna tam gdzie sa bazy nieprzyjaciela a nie puste pola i zadne anty-rakietowe rakiety nie ZDAZA zestrzelic rakiet lecacych blisko ziemi i to jeszcze w Polace —bo zeby te obroonne rakiety urochomic trzeba bedzie dostac klucz od Ameryki i przekazac go do Rumunij a oni w Rumuiji wystrzela te obronne rakiety z bazy w Polsce a plonace i zielono swiecace kosciotrupy beda klaskac z uznaniem na szybkosc takich decyzji.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Skretyniałe polactwo nie potrafi ani przyjąć do wiadomości, że Polska będzie terenem starcia atomowego między mocarstwami – ani wyobrazić sobie, jakie to będzie miało skutki dla naszego kraju.
  Bezmyślna hołota…

 3. existō said

  > amerykańskie rakiety nie tyle mają straszyć Rosję (…) Ich zadaniem jest sterroryzować Europę.

  Przeczytałem. Pytanie: po co USA miałby TERRORYZOWAĆ Europę, ergo – jaki cel w ten sposób osiągają?

  Żyd Robert Kaplan (mentor i chyba przełożony Jacka Bartosiaka) zapowiada, że gospodarki Meksyku i USA w krótkim czasie się zupełnie połączą, dzieje się to DOKŁADNIE w czasie gdy Trump wysyła wojska na granicę z Meksykiem, a główną osią ataku na niego (na użytek polityki wewnętrznej) jest rzekoma „pro-rosyjskość”.

 4. existō said

  > amerykańskie rakiety nie tyle mają straszyć Rosję

  Nie mówiąc już o tym, że cały tekst jest poświęcony tezie DOKŁADNIE odwrotnej.

 5. Martusia said

  Ruska odpowiedz moze byc i taka jak informuja na RT:https://www.rt.com/news/442726-russia-cuba-bases-inf/ – czyli bazy na Kubie.

 6. existō said

  @5 „In June 2017, Tillerson said Trump had asked him to „stabilize the relationship (with Russia) and build trust.”[53]” https://en.wikipedia.org/wiki/Rex_Tillerson#Ties_with_Russia

  https://en.wikipedia.org/wiki/Fearmongering

 7. existō said

  Tak działają sankcje: nie ma handlu w $ to w jego miejsce wchodzi inna waluta. I teraz pytanie: kto na tym najbardziej traci, i pytanie nr dwa: czy tego nie można było przewidzieć? W konkursie nagroda: wąsy i broda.

 8. Przemko said

  dlatego ja wyjechałem i nie wrócę. Polacy nie zasługują na własne, niepodległe państwo. okazuje się, że nie tylko odpowiada im życie pod chazarskim brudnym buciorem – perspektywa wyparowania ich dobytku, ich samych i ich dzieci – też ich mało obchodzi… A MNIE OBCHODZI I NIESŁYCHANIE WK…WIA bo 5 km od Redzikowa po Słupsku już nawet wiatr popiół rozniesie. W IMIĘ CZEGO???

 9. Przemko said

  zjadło mi część wpisu: bo 5 km od Redzikowa mieszkają moi Rodzice. a zanim warszafka, kalskteiny, judy i singery zobaczą atomowy grzyb, to po Słupsku już nawet wiatr popiół rozniesie. W IMIĘ CZEGO???

 10. 9
  Przemko
  W imie czego?
  W imie nienawisci.
  Nienawisc naszych kolejnych rzadow do Rosji jest wieksza niz troska o wlasne przetrwanie.
  Zachod bedzie podbijac Rosje az do ostatniego Polaka.

  Na te chorobe nienawisci cierpia zaprogramowani Polacy, pol-Polacy i ci, ktorzy udaja Polakow.
  Ciekawe, dlaczego jakos nigdy nie wybieramy sie na Niemcy, ktore nam wyrzadzily duzo wiecej szkody niz wszystkie awantury z Rosja.
  Tymczsem zakupilismy od Niemcow czolgi leopardy z demobilu i tymi czolgami straszymy teraz Rosjan.
  Bardzo duzo kosztowalo przemalowanie i ‚podrasowanie’ tych czolgow.

 11. jok said

  Niby żartuję dalej, co do słów „wprawny” i „wprawiony”, ale faktem jest, że w pamięci z filmu mi zostałało „Ruskie wprawione” i faktem jest, że strasznie mi te „Ruskie wprawne” zgrzyta/
  Oczywiście istnieje słowo „wprawny”, ale zacytowany błędnie cytat brzmi mi w uszach bardzo kiepsko, mało miejsko.:)))…

  Wydaje mi się, że „na siłę”, możemy też się doszukiwać pewnej róznicy semantycznej.:) „Wprawny” jak mi się zdaje, może sugerować biegłość w czymś, przy czym ta biegłość niekoniecznie musi być wynikiem doświadczenia. „Wprawiony”, to raczej sugeruje biegłość będącą wynikiem doświadczenia….

  A bardziej serioo, ad rem:
  Coż, rozmawiałem latem (niejeden raz) z tzw. ruskimi Żydamii, mieszkającymi w Rosji. acz Izrel nie był im obcy. 🙂 Gadki grzecznosciowe raczej, nie spory polityczne.Nie zmyslam, żeby się popdeprzeć historyjką, tak naprawdę było.
  O ile był poruszany jakiś temat okołopolityczny, to bardzo delikatnie mniej więcej tematyka: podejście Polaków do Rosji/Rosjan czy vice versa (ale do Rosjan, nie Żydów), podrózowanie Rosjan/obywateli Rosji po świecie itp…

  Jako a) bądż co bądż reprezentant „polactwa” i b) ze względu na – rzeklbym – niezwykle wyraźne, ostre i jednostronne stanowisko tu reprezentowane zapytam:
  a te ruskie Żydy z Rosji, to dobre czy złe?:) A może dobre jak są w Rosji, a złe jak wjadą do Izr … dodam, że rodzinę mają i tu i tu.
  A może dobre jak popierają Putina, a złe jak nie popierają?:)))).

  Mam nadzieję, że nie muszę chyba tłumaczyć, że mój wpis nie jest proamerykański ani proŻydom czy to z Washington Post („liberałowie”:)), czy Washington Times („neokoni”), ulicy Ściennej czy Pentagonu …. (choć w tych ostatnich 2 miejscach, kiedyś tam byłem „zwiedzająco”, a pod ścianą Kremla nie…:)…..

 12. awkzim said

  Ad Przemko
  Gwoli wizualizacji skutków:
  1. Proszę wejść na stronę – nuclearsecrecy.com ( bez www);
  2 po prawej stronie jest zakładka NUKEMAP – kliknąć;
  3. otworzy się strona nuclearsecrecy.com/nukemap/;
  4. pod napisem NUKEMAP 2.6. znajdują się pola do wyboru;
  5 w polu 1. – wybrać „Or type in a name of the city:” można wpisać dowolną nazwę a w Pańskim przypadku „REDZIKOWO”;
  6. w polu 2. „Enter a yield” wpisać 300 ( oznacza 300 kT czyli standardowy ładunek dla pocisków manewrujących);
  7. Kliknąć czerwony przycisk „Detonate”;
  8. Zacząć się bać i wykorzystać Wujka Google.

 13. Anucha said

  Przemko
  Ty się zdecyduj wreszcie, bo jeżeli jesteśmy pod buciorem . To właściciel kamaszy nie będzie rozpiżał swojego legowiska , czyli jesteśmy bezpieczni. Na twoim miejscu poważnie zastanowił się nad powrotem do Kraju

 14. revers said

  Ruskie beda mialy test w Donbassie na ruskosc, gdy polska gawiedz bedzie machala za pozwoleniem koszernych wladz do niepodleglosci z dn 11.11.1918 roku.

  Juz sa przepychanki jakie to lepiej kupione osce powinno na miejscu sprawdzac legalnosc wyborow i pod jakim zacieznym wojskiem.

 15. Boydar said

  Co „nasze” rządy widzą a czego nienawidzą tego pewni być nie możemy. Nie po to się Krasnaja Armia tak gładko wycofała żeby zostawić kuricę gówniarzom. Może tak tylko wyglądają a może właśnie tak mają wyglądać. Nie ma to związku z ogólnym debilizmem; on jest, wręcz rządzi w piaskownicy i na podwórku. Jeśli sprawy będą się toczyć w takim tempie, to ma niewiele czasu żeby się naprawić. Takiego oportunizmu chyba nawet ruskie szachisty nie przewidziały. Bo jeśli jednak przewidziały, co prawdopodobne, bo dobrze widzieli jaki jest skład procentowy populacji miedzy Odrą a Bugiem, to niech nas Ręka Boska broni, będziemy świadkami rzeczy strasznych.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: