Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  re1truth2 o Wolne tematy (24 – …
  zbigi o Ruska baba, czyli co dale…
  Liwiusz o Zielone ludziki
  Liwiusz o USA nastawiają przeciwko sobie…
  revers o Wolne tematy (24 – …
  B o USA nastawiają przeciwko sobie…
  mironik o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Zielone ludziki
  revers o Hillary Clinton: Konflikt na U…
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Marek o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Syria: szykują się nowe prowokacje z użyciem substancji trujących

Posted by Marucha w dniu 2018-10-31 (Środa)

Niepokojące doniesienia napływają z Syrii: terroryści planują nowe prowokacje w strefie deeskalacji w prowincji Idlib. Informacja o przygotowaniu inscenizacji związanej z rzekomym użyciem substancji trujących napłynęła ze strony mieszkańców prowincji Aleppo.


[Jakby ktoś nie wiedział, kto stoi za terrorystami, to wyjaśniamy: Wielkie Chuje zza oceanu, uprzejmie zwane „Stanami Zjednoczonymi”. Gołąbki pokoju, szermierze praworządności, obrońcy sprawiedliwości. Yellowstone im w d…ę.
Admin]

Do rejonu już przybyły cieszące się wątpliwą opinią „Białe hełmy”. Przystąpiły też do robienia jakichś zdjęć, w których uczestniczą ludzie nieznajomi miejscowym. Nieco wcześniej do trzech osad w szczelnie zamkniętych ciężarówkach sprowadzono pojemniki zawierające prawdopodobnie substancje trujące (chlor).

Podczas briefingu zwołanego przez Centrum Pojednania Walczących Stron w Syryjskiej Republice Arabskiej przedstawiono nader prawdopodobny scenariusz:

„Bojówkarze sprowokują ogień w odpowiedzi ze strony wojskowych armii syryjskiej. Następnie na terytorium znajdującym się pod kontrolą nielegalnych formacji zbrojnych zostanie upozorowany atak artyleryjski pociskami zawierającymi substancje trujące, rzekomo ze strony jednostek sił zbrojnych Syryjskiej Republiki Arabskiej. Następnie światu znów pokazane będą kolejne ofiary rzekomego użycia broni chemicznej przez wojska rządowe”.

Jak poinformował szef rosyjskiego centrum do spraw pojednania walczących stron w Syrii generał lejtnant Władimir Sawczenko, w celu dokonania prowokacji do miast Azaz, Marea i Czobanbej w prowincji Aleppo przybyło kilkudziesięciu członków dobrze znanej organizacji „Białe hełmy”.

Wcześniej libański kanał telewizyjny Al-Majadin donosił, że bojówkarze, wspólnie z członkami organizacji „Białe hełmy”, przewieźli substancje trujące z miasta Dżysr-asz-Szugur do osady Hirbet Amud w prowincji Idlib.

Sytuację dla agencji Sputnik skomentował generał major rezerwy, prezes rady dyrektorów Narodowego Stowarzyszenia zjednoczeń oficerów rezerwy sił zbrojnych Rosji Władimir Bogatyriow.

„Białe Hełmy od dawna cieszą się opinią organizacji sprzyjającej prowokacjom przeciwko syryjskiemu rządowi, przeciwko Rosji, jej sojusznikom, którzy walczą w Syrii z terroryzmem międzynarodowym. Można zakładać, że przybycie „Białych hełmów” do Aleppo sygnalizuje przygotowania do poważnej prowokacji, która będzie utrudniać wykonanie decyzji, uzgodnionych i zaakceptowanych podczas obrad czterostronnego szczytu w Stambule — spotkania liderów Rosji, Turcji, Niemiec i Francji.

Zadaniem „Białych hełmów” będzie przedsięwzięcie próby przeszkodzenia kształtowaniu się komitetu konstytucyjnego; nie można też wykluczać prawdopodobieństwa tego, że również sprowokowanie ataku, w tym także ze strony sił USA i ich sojuszników, na terytorium oraz obiekty wojskowe i cywilne Syrii.

Niebezpieczeństwo polega na tym, że za tydzień w Stanach Zjednoczonych odbędą się wybory, od których zależą losy również tych, którzy decydują o polityce USA na Bliskim Wschodzie. Nie można wykluczać prawdopodobieństwa tego, że zadaniem prowokacji być może podniesienie autorytetu „jastrzębi” amerykańskich, którzy dążą do ustawicznego zaogniania sytuacji na Bliskim Wschodzie. Nie są one zainteresowane pokojem na tych terenach, tym, aby naród syryjski uzyskał to, do czego ma pełne prawo — spokojne życie i rozkwit swego kraju” — powiedział Władimir Bogatyriow.

Tymczasem agencja Sana podała, że tak zwana koalicja zachodnia pod kierunkiem USA zaatakowała z powietrza miasto Chadżyn w prowincji Dejr ez Zor przy użyciu amunicji zawierającej zakazany biały fosfor. Z danych znajdujących się w posiadaniu syryjskich mediów wynika, że ostrzał trwał kilka godzin. Brak danych o ofiarach w ludziach.

Mniej niż miesiąc temu koalicja zachodnia, kierowana przez Amerykanów, już zaatakowała to miasto, także przy użyciu amunicji fosforowej. Wówczas Damaszek zwrócił się do ONZ, żądając przeprowadzenia starannego dochodzenia w sprawie sprzecznych z prawem poczynań Stanów Zjednoczonych w republice.

„Szeroko zakrojoną operację” przeciwko syryjskim Kurdom zapowiedział prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan.

„Nie pozwolimy na utworzenie na terenach na wschód od Eufratu struktury terrorystycznej, zniszczymy ją. Krok po kroku oczyścimy wzgórze po wzgórzu” — podkreślił, przemawiając do frakcji parlamentarnej rządzącej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju.

Erdogan podkreślił, że przygotowania do operacji są już sfinalizowane. Wypada przypomnieć, że Ankara uważa YPG — czyli siły samoobrony Kurdów, które kontrolują — przy poparciu ze strony USA — terytoria w Syrii na wschód od Eufratu — za organizację terrorystyczną, związaną z zakazaną w Turcji Partią Pracy Kurdystanu (PYD).

W styczniu Ankara rozpoczęła operację pod kryptonimem „Gałąź oliwna” przeciwko formacjom Kurdów w syryjskim Afrinie, w marcu miasto przeszło pod kontrolę armii tureckiej.

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 4 do “Syria: szykują się nowe prowokacje z użyciem substancji trujących”

 1. Ale dlaczego? said

  [Jakby ktoś nie wiedział, kto stoi za terrorystami, to wyjaśniamy: Wielkie Chuje zza oceanu, uprzejmie zwane „Stanami Zjednoczonymi”. Gołąbki pokoju, szermierze praworządności, obrońcy sprawiedliwości. Yellowstone im w d…ę.
  Admin]

  Panie Gajowy, proszę, proszę nie zapominać o 3 najlepszym „sojuszniku” polaków (z małej litery), czyli WB. Bo się jeszcze gotowi obrazić za takie niedocenienie ichnich starań…

 2. Ale dlaczego? said

  „Nie można wykluczać prawdopodobieństwa tego, że zadaniem prowokacji być może podniesienie autorytetu „jastrzębi” amerykańskich, którzy dążą do ustawicznego zaogniania sytuacji na Bliskim Wschodzie. Nie są one zainteresowane pokojem na tych terenach, tym, aby naród syryjski uzyskał to, do czego ma pełne prawo — spokojne życie i rozkwit swego kraju” — powiedział Władimir Bogatyriow.”

  Dodać należy o państewku na ziemiach okupowanej Palestyny.
  Nawet niedawno ewakuowali bandytów z „białych hełmów”.

 3. Dziadzius said

  „”Niebezpieczeństwo polega na tym, że za tydzień w Stanach Zjednoczonych odbędą się wybory, od których zależą losy również tych, którzy decydują o polityce USA na Bliskim Wschodzie. Nie można wykluczać prawdopodobieństwa tego, że zadaniem prowokacji być może podniesienie autorytetu „jastrzębi” amerykańskich, którzy dążą do ustawicznego zaogniania sytuacji na Bliskim Wschodzie. Nie są one zainteresowane pokojem na tych terenach, tym, aby naród syryjski uzyskał to, do czego ma pełne prawo — spokojne życie i rozkwit swego kraju” — powiedział Władimir Bogatyriow.—
  To w mojej opinii jest tym cynglem ktoren zapali nowy wybuch w Syrji bo ta kolumna ‚podroznikow Sorosa’ zwana „humanistycznymi emigrnatami” juz ja widac zatrzymala sie daleko od USA i tym „Krukom a nie jastrzembiom” potrzeba nowe miejce gdzei skrabac „kowno”.

 4. Rafal Cz. said

  Alez sie ta demokracja rozbuchala. Mial byc rozwoj,handel I poprawa a pachnie wojna.!
  Dawno uspione demony nienawisci,podzialow poczuly znowu krew, odzyly animozje. Kazdy, nawet najglupszy wyraza opinie,
  wierzenia I po prostu bzdury bo moze……

  Dzisiaj byc przyzwoitym to byc powodem do zartow niewybrednych.

  Boje sie o dzisiesze dzieci, jak beda wychowane, czy w przyzwoitosci I wiedzy czy na automatony odporne na empatie I reagujace na odruch „korzysci”?

  Mam wnuka I staram sie przekazac mu co odznacza pojecie przyzwoitosci I on to akceptuje bo postaralem sie zeby to dobrze zrozumial a on nieglupi chlopczyna.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: