Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dwa narody i dwa święta 11 listopada

Posted by Marucha w dniu 2018-11-01 (Czwartek)

Im bliżej 11 listopada, tym bardziej natarczywy staje się obłudny jazgot nowo narodzonych “solidarystów”, którzy rozprawiają o tym, jak to obchody rocznicy odzyskania niepodległości winny radośnie jednoczyć wszystkich i być (jak to mawiają ci, co lubią obce i modne słówka) “inkluzywne”.

A to jest wierutny fałsz, który może być zaakceptowany tylko pod warunkiem uprzedniej zgody na życie w kłamstwie.

Książę Adam Jerzy Czartoryski powiedział kiedyś, że w swoim długim życiu widział tylko dwie partie: tych, którzy służyli Polsce i tych, którzy służyli obcym.

I mimo upływu wielu lat nic się pod tym względem nie zmieniło. Jakże więc ci, którzy służą Polsce i miłują Polskę, mogą iść krok w krok ze stronnictwem pruskim, moskiewskim czy judeo-amerykańskim, a nawet banderowskim? [A gdzie to stronnictwo „moskiewskie”? – admin]

Nie można samemu się oszukiwać, że istnieje dziś w Polsce “jeden naród”, bez względu na szczegółowe różnice w poglądach na metodę urządzenia dobra wspólnego, są “dwa narody”, a raczej Polska i Anty-Polska, pomiędzy którymi nie może być żadnego porozumienia, bo jest to egzystencjalny podział na osi “przyjaciel – wróg”.

Ale na tym rzecz się nie kończy, bo jaka może być jedność pomiędzy tymi, którzy chcą być wierni dziedzictwu Polski chrześcijańskiej, katolickiej, wszczepionej przed ponad tysiącleciem przez chrzest księcia Mieszka I w łono Kościoła, Polski będącej Regnum Orthodoxum i antemurale Christianitatis, i którzy chcą to dziedzictwo nie tylko szanować, ale kontynuować i rozwijać, a tymi, którzy je odrzucają, nienawidząc religii i Kościoła, próbując zniszczyć nawet ład moralny i prawny w samych fundamentach prawa naturalnego, uderzając w małżeństwo, rodzinę i nawet tożsamość płciową mężczyzny i kobiety.

A to już jest konflikt nie tylko egzystencjalno-polityczny, nie tylko nawet cywilizacyjny, lecz wprost metafizyczny i eschatologiczny. To są, jak przed wiekami pisał św. Augustyn, Dwa Miasta, miasto Boga i miasto szatana, pomiędzy którymi może być tylko wieczna nieprzyjaźń, bo jakaż może być przyjaźń pomiędzy Chrystusem a Belialem?

A każdy człowiek, bez względu na to jaka jest jego przynależność etniczna lub państwowa, może i musi należeć tylko do jednego z tych Miast.

Prof. Jacek Bartyzel
https://www.ekspedyt.org/

Komentarzy 10 to “Dwa narody i dwa święta 11 listopada”

 1. JerzyS said

  Poseł Ziemi, czy poseł Partii?

  poszukajcie w internecie hasła
  „poseł ziemi” 🙂

 2. JerzyS said

  Partie powinny być zakazane prawnie!
  bo po co nam:
  partia pruska
  partia izraelska
  amerykańska
  ruska
  i inne?
  Tylko poseł Ziemi i nic więcej!

 3. Antymarxista said

  Do 2. No powinny.

  I co dalej?

 4. Roman K said

  Panie Jerzy..oczywiscie ma pan racje, ale…..zapomnial pan..ze nowy podzial partyjny wprowadzili Bracia Kaczynscy…przedstawiajac Binai” Brit’h Polin zwana rownierz Fundfaja Batorego….do aprobaty swoja koncepcje sprawowania Wladzy Namiestniczej na terenach bylej Polski…poprzez wprowadzenie sztywnego podzialu…na MYch..I …/./..Wykluczonych Calkowicie I Wykluczonych Czesciowo.
  Jest to zatem tzw Nomenklatura -bis, pilnujaca , zeby Wykluczeni nie zebrali sie nd Urna Wyborcza:-))))
  Cytaty dokladne …nie podaje wiecej z prostej przyczyny..obzydzenia…..

 5. Bogdan Leks said

  Gdy na jednym terytorium Polski żyją dwa, lub więcej, narody o różnych cywilizacjach, czy możliwe jest budowanie « dobra wspólnego » ? Gdzie to « dobro wspólne » znaleźć i jak je określić ? Wydaje się, ze jak jeden naród spośród dwu lub więcej opanuje władzę « dobro wspólne » zostaje zawładnięte, czyli wykradzione.
  To, co pisze Pan profesor Bartyzel, jest oczywiste.
  Pytanie, jak dotrzeć do umysłów Polaków, żeby to zrozumieli i ażebyśmy wspólnie upomnieli się o to, co nam złodzieje ukradli. Ustalić złodziei w obecnej rzeczywistości III/IV RP nie jest trudno. Trzeba również namierzyć ich kolesiów i paserów. Proces jest trudny, ale trzeba go rozpocząć. Bądźmy razem, bo złodzieje działają w bandzie zorganizowanej, sterowanej w Polsce od góry i nawet zza granicy.

 6. Roman K said

  Ha…a g..no prawda…..
  Ile narodow zyje w Tartaria Magna Nova, czyli w Federacji Rosyjskiej…..I nie od dzis potrafia znalezc wspolny interes..jak nei na wlasnej ziemi to przyjda dla interesu po cudze….prawie dwa tysiaclecia….
  Ile ludow tworzy USA….czy Canade…..Argentyne, Brazylie….Szwajcarie ze nie wspomne….Israela….

  Jakie cywilizacje…jest JEDNA….LUDZKA cywilizacja I wiele kultur…. ktore tylko ubogacaja ta Cywilizacje….Ta cywilizacja zsadza sie na zasadzie …MOdl sie i Pracuj…I nie rob drugiemu …. co tobie nie mile.
  Jak dotrzec do do umyslow Polakow????
  A po co???? Polacy nie bydleta ..oni doskonale wiedza…..ze zyja pod kontrola Obcych, ktorzy robia wszystko zeby rozbic ich wlasna polska kulture, tradycje, spuscizne, i odebrac im ich dom ich ziemie i Ojczyzne…. W ciagu ostatnich 30 lat pozbyli sie ponad 8 mln Polakow..zaraz po tym jak prymas Polski kard Glemp wolal, zeby nie rozlewac krwi bratniej i nie bronic sie….. przed bandyckim rzezimem Obcych….wolal…. ze to bracia…tylko zapomnial powiedziec, ze chyba jego….. ZObaczcie ilu POlakow nei urodzilo sie pod obowiazujacym rezimem ekonomiczno socjalnym???? Prawnym…kulturalnym
  Przejawy xenophobii sa tylko reakcja na ewidentna Xenokracje…..
  Mozna zyc wspolnie , zgodnei i solidarne w wielkosci kultur…na zasdzie zyczliwego partnerstwa…….jesli natomiast jedni chca dominowac i zamienic innych w rabow…..to nie ma co liczyc na cud:-))))
  Dltego z taka wsciekloscia zabito Nasza Polska Solidarnosc …przez male i duze S…..Bez niej…bez narodowej Solidarnosci nei ma zdolnosci orgniozacyjnej, nie ma nic… SOlidarnosc Narodowa jest lepiszczem Narodow…..bez niej jestesmy tylko sypiaca sie zmurszala skala….NarodPolski jest poddany eksterminaxcji…i im szybciej to sobie uswiadomia Polacy tym dla nich lepiej…..

 7. Boydar said

  Pan Bartyzel inseminując przynależność Polaków do Kościoła rzymskokatolickiego poprzez wyłącznie 966, nie przyczynia się do popularyzacji Prawdy. To dobra data, ale na świętowanie poddania się brandenburczykom. A przecież do dzisiaj nic się nie zmieniło. Wystarczy popatrzeć na ten album Lombroso

  Jakby pewnie powiedział Ławrow, kim oni qurwa są !?!? I tu Pan Lopek ma niestety rację.

 8. revers said

  To juz wyznawcy tamudu sa, i lucyfera w czatej postacji, panie boydar, co pan propagujesz juz szatanizm koscielny?

  https://www.nouvelordremondial.cc/2018/10/09/Le-Pape-Blame-Le-Diable-pour-les-Divisions-au-sein-de-LEGLISE-Les-scandales-et-demande-Laide-Aux-Anges/

  Za Frankiem pazdziernik oglasza sie miesiac modlitw do szatana, zeby mniej seksu bylo i seksulnych perwersji, czyli w pozostale 11 m-cach mozna uzywac jak kto che, i z kim che, od 3 latek w zwyz jak talmud nakazal…

 9. Boydar said

  No przepraszam, nie chciałem, samo wyszło

 10. revers said

  No sa jszcze lepsze objawienia papieskie, prorownywanie panow biskupiw pedofilow do chrystusa na krzyzu, no zupelny odlot w kierunku herezji i SWIETOKRADZTWA.

  No ale czego wymagac od pomocnika Pinocheta, ktoory w jednym dniu potrafil zakatrupic, przetorturowac dziesiatki tysiecy wiernych inaczej, przy czym wojna Jaruzela to bylo przedszkole, i wypoczynek w Arlamowie dla swietych Bolkow i Balbin, czy 9 ofiar w kopalni Wujek.

  Oby magsterium i niemylnosc papieska nie zamienila sie w kanony wiary, jak an razie nic na to nie wskazuje bo oportunistaa zamyka sie usta lub karze modlic..

Sorry, the comment form is closed at this time.