Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Carlos o Krajobraz po bitwie
  Ewelina Anna (@AnnaK… o Wolne tematy (48 – …
  Listwa o Wolne tematy (48 – …
  AlexSailor o Dudo-maniacy w akcji
  Marek o Wolne tematy (48 – …
  Kar o Krajobraz po bitwie
  Jack Ravenno o Wolne tematy (48 – …
  Alina@Warszawa o Dudo-maniacy w akcji
  Kwal o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Krajobraz po bitwie
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Ale dlaczego? o Arcybiskup Andrzej Szeptycki w…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Niedźwiedź o Krajobraz po bitwie
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

III RP a ostateczne rozwiazanie polskiego problemu

Posted by Marucha w dniu 2018-11-01 (Czwartek)

Brak poczucia wspólnoty narodowej jest główną przyczyną masowej emigracji na zachód.

Równolegle ze staczaniem się świata w kierunku konfliktu nuklearnego, w Europie można zaobserwować inne niepokojące zjawisko, jakim jest samobójstwo narodów.

Klarowny opis tego procesu zawarty jest w niedawnym przemówieniu Viktora Orbana do Narodu Węgierskiego. Jego pełne tłumaczenie na angielski, opublikowała prasowa służba rządu:
>https://visegradpost.com/en/2018/10/24/viktor-orban-confronts-globalism-and-brussels-in-view-of-upcoming-european-parliament-elections-full-speech/.

Na historycznym tle ukazuje on proces budowy totalitarnego państwa pod tytułem Unia Europejska, rządzonego przez niewybieralną kamarylę euro-biurokratów, budujących imperium na wieloetnicznym społeczeństwie tego superpaństwa. Orban podkreślił, że wielkość Europy wynikała z Jej wielonarodowej kompozycji. Aby osiągnąć swój cel, Bruksela świadomie i celowo niszczy społeczeństwa narodowe przy pomocy masowej emigracji pozaeuropejskiej. Dotyczy to głównie zachodniej części Europy, gdyż wschód nie jest jeszcze wystarczająco atrakcyjny dla większości muzułmańskich „uchodźców”. Nie oznacza to jednak, że ta część kontynentu jest uodporniona na proces narodowego samobójstwa. Jedyny wyjątek stanowi tu mały Wielki Naród Węgierski. Pozostałe ulegają temu zjawisku w większym lub mniejszym stopniu.

Najszybciej proces ten następuje na Ukrainie, która jest sztucznym tworem państwowym, de facto bez własnego narodu i związanych z nim elit. Pod amerykańską kuratelą rządzą nią żydowscy oligarchowie przy pomocy banderowskich bojówek. W kraju toczy się wojna domowa, szerzy terror wymierzony w rosyjskojęzyczną większość, zwany „walką z rosyjskim światem”, oraz w mniejszości narodowe, takie jak węgierska, słowacka, czy rumuńska. Rozpoczyna się też wojna religijna spowodowana próbą usamodzielnienia się ukraińskiej odrośli kościoła prawosławnego.

Jedynym spoiwem tego społeczeństwa jest nienawiść do Rosjan i innych sąsiednich narodów.

O ile w przypadku Ukrainy, czy nawet krajów Bałtyckich, żyjących nienawiścią do Rosjan, można powyższe zjawisko jeszcze racjonalnie zrozumieć, o tyle w III RP jest ono w pełni patologiczne.

W końcu III RP zamieszkują potomkowie Polaków, Wielkiego Narodu, o wysokiej kulturze i cywilizacji. Poza wspomnianą nienawiścią, ich świadomość narodowa jest bliska zeru. Rządzący w imieniu USA reżim stara się maksymalnie rozjątrzać ową nienawiść, bo służy to celom strategicznym hegemona.

Na nienawiści nikt niczego pozytywnego nie zbudował, a zwłaszcza wspólnoty narodowej. Brak poczucia tejże jest główną przyczyną masowej emigracji na zachód. Nie ma bowiem żadnych hamulców do jej powstrzymania. Jeśli do Polski masowo przyjeżdżają Ukraińcy, ciężko pracują i chwalą sobie, to również rdzenni Jej mieszkańcy mogliby tak postępować, a po 30 z górą latach istnienia III RP, dopracowali by się zapewne jakiejś dozy dobrobytu.

Ale nie, dla prawdziwych lub wydumanych „eurocentowych” korzyści, porzucają swój kraj i po wyjeździe natychmiast się asymilują w nowych społeczeństwach. Spoiwo nienawiści blednie w obliczu wyzwań socjalnych emigracji i nie pozostaje mi nic więcej wspólnego. Szczególnie w przypadku kobiet, nie ma dla nich najmniejszego znaczenia rasa, narodowość, religia, kultura (lub jej całkowity brak) partnerów życiowych. Wsiąkają masowo w nową wieloetniczną Europę.

Pozbawione kontroli wewnętrzne granice Unii uniemożliwiają dokładną kwantyfikację tego zjawiska emigracyjnego. Oficjalne „statystyki”, we wszystkich bez wyjątku dziedzinach, stanowią wyssane z palca propagandowe kłamstwa. Pośrednio można jednak oszacować, że z Polski w okresie tzw. III RP wyjechała młodsza połowa społeczeństwa.

Pokrywa się to z ocenami procesów emigracyjnych Ukrainy i państw Bałtyckich. Ze względu na dużą liczbę rosyjskojęzycznych obywateli, do mediów Federacji przenikają wiarygodne informacje na ten temat.

Ostatnio ukazała się publikacja dotycząca tych spraw w odniesieniu do Rumunii. Angielskojęzyczny artykuł na ten temat można znaleźć tu:
>https://visegradpost.com/en/2018/10/09/romania-post-referendum-x-ray-of-a-sick-society/.

Spostrzeżenia autora pokrywają się w zasadzie z szacunkami przedstawionymi powyżej. Omawia on szczegółowo skomplikowaną sytuację narodową w wieloetnicznej Rumunii i jej wpływ na proces rozpadu społeczeństwa. Wielkość emigracji szacuje na podstawie malejącej frekwencji wyborczej, która w niedawnym październikowym referendum osiągnęła 20%. Na listach wyborczych znajdują się bowiem miliony tych, którzy nie interesują się życiem swego kraju i jak pisze autor „zajęci są prowadzeniem taksówek w Londynie, lub szorowaniem wychodków w Hamburgu”. W konkluzji stwierdza on, że Rumunia znajduje się na prostej drodze do samounicestwienia.

Truizmem jest stwierdzenie, że to samo można powiedzieć o III RP. To tak na wypadek, gdyby nie udało się rozwiązać „polskiego problemu” za pomocą rosyjskiego uderzenia odwetowego w amerykańskie instalacje rakietowe na terenie Polski, w ramach zbliżającego się globalnego konfliktu zbrojnego.

Ignacy Nowopolski
http://drnowopolskiblog.neon24.pl

Komentarzy 12 to “III RP a ostateczne rozwiazanie polskiego problemu”

 1. Lipski said

  Główna przyczyna masowej emigracji z Polski na zachód to nie są tylko zarobki tylko przepisy prawne.Od roku 1989 politycy w Polsce śpią, blokują a wyborcy mają strach przed czołgami,tak jak lewica i prawica w Polsce.Co jest przyczyną?

  1.Płatne leki dla dzieci w Polsce,pomimo ubezpieczenia rodzinnego.Selekcja rasowa na dzieci „urzędników” i na resztę dzieci w Polsce.
  2.Płatne leczenie dla dzieci w przypadku skomplikowanych operacji.Powyżej 30.000 Euro Służba Zdrowia w Polsce,wysyła do …Berlina.
  3.Kwota bez podatku.
  4. 3,5 miliony mieszkańców w Polsce zachodniej są ubezpieczeni w AOK,w BKK czyli w państowych Kasach Chorych,w tym dzieci,dojezdzające do Niemiec do szkół.Plus dzieci z Ukrainy.
  5.Za 26 Euro rejestrujesz kilka firm na swoje nazwisko za Nysą i Odrą ale nie w Polsce.Jeszcze bez ubezpieczenia…
  6.Absolutna dyktatura urzędników w Polsce.Od roku 1989.Paniczny strach przed urzędnikami,w tym przed wydziałem skarbowym.
  7.Zadłużenie ZUS-u i strach przed konkursem ZUS-u
  Są jeszcze inne przyczyny jednakże rodzina i dzieci polskie są przyszłością państwa Polska.Fundamentem domu Polska.Niestety od roku 1989 trwa atak na polskie rodziny i dzieci,pomimo reform PiS?Tak.Dodam znany link.
  polskabieda.com/?opcja=graf&nr=24

 2. Lily said

  Przeciez w tym wszystkim chodzi o TO,
  zeby etniczni Polacy byli biedni i zmuszeni
  do opuszczenia swojej Ojczyzny za chlebem.
  Teraz kto inny,jest tu panem i wladca.
  Rozmawialam z przypadkowo spotkana
  prawie 94 letnia Polka. Po krotkiej rozmowie
  zapytalam. Stworca obdarowal Pania dlugim
  zyciem w zdrowiu,duzo Pani widziala,
  sluszala z opowiadan najblizszych,wiec
  mam do Pani jedno pytanie.Ktory okres
  w swoim dlugim zyciu uwaza Pani za
  najgorszy dla Polski-Polakow.Po chwili
  zastanowienia odpowiedziala,”ten po1989 r”.

 3. andzia said

  Czy to jest na pewno samobójstwo? Zdaniem prof.A.Śliwińskiego, które podzielam, w Polsce jest realizowane ludobójstwo.

 4. andzia said

  Umknęło mi:,https://www.youtube.com/watch?v=55iYHo75tRU

 5. VAV said

 6. Antymarxista said

  „Brak poczucia wspólnoty narodowej jest główną przyczyną masowej emigracji na zachód.”

  Raczej nie. Zarobek jest. Poszukiwanie lepszego jutra dla siebie i bliskich.

 7. skb said

  Znaczy się Polacy wyjeżdżają na Zachód bo tam odnajdują „poczucia wspólnoty narodowej” ? Tak by nakazywała logika.

 8. wolontariat said

  Antymarxista ma rację.Niewolnictwo jakie nam zafundowała magdalenka, nie jest akceptowalne przez niestety najambitniejszych.

 9. abcdef said

  W raporcie MFW za rok 2017 znajdujemy na stronie nr 8 następujący akapit:
  Shrinking workforce. With birth rates among the lowest in the EU and persistent emigration, the Polish working-age population has been declining by 1 percent annually since 2012, and is expected to shrink by over a 1⁄4 by 2050, resulting in more than doubling of the old-age dependency ratio. If left unaddressed, these trends will reduce potential growth and increase healthcare and pension-related spending. In addition to the demographic pressures, a relatively low participation rate, persistent labor market segmentation, and skill mismatches point to potential misallocation of labor with adverse effects for productivity.

  https://www.imf.org/en/Publications/CR/Issues/2017/07/17/Republic-of-Poland-2017-Article-IV-Consultation-Press-Release-Staff-Report-and-Statement-by-45090

  W sposób oczywisty Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzega, że polska gospodarka załamie się bez dopływu rąk do pracy. Rozwiązaniem jest, w sposób równie oczywisty, imigracja siły roboczej do Polski.

  Wszyscy wiemy, że fundusz walutowy to nie przelewki i żarty. Z jakiegoś nieznanego mi powodu nie można podnieść płac, zmniejszyć podatki, ukrócić samowolę urzędasów, etc.

  Strona ZeroHedge donosi, że 62% pracujących Amerykanów nie zarabia wystarczająco wiele, aby kwalifikować się do tzw. średniej klasy. Nowy Feudalizm na horyzoncie.

  https://www.zerohedge.com/news/2018-10-31/62-all-us-jobs-dont-pay-enough-support-middle-class-life

 10. abcdef said

  Proszę wrzucić do przeglądarki goolag albo duckduckgo następujące hasło: history of european people
  i popatrzeć na obrazki. Oto jeden z nich:

  I wszystko wiadomo… Jak się przed tym wymazywaniem historii i zalewem dzikusów wybronić — oto jest pytanie.

 11. Przemko said

  cyt: ” …porzucają swój kraj i po wyjeździe natychmiast się asymilują w nowych społeczeństwach. ”
  po 5 latach na Wyspach mogę się chyba wypowiedzieć na ten temat. KOMPLETNE BANIALUKI! większość nie poświęca nawet 15 minut dziennie ze swego wolnego czasu na naukę języka, NIKT z moich znajomych nie potrafił mi wyjaśnić czym się różni England od GB i czym od UK, czas spędzają w towarzystwie innych Polaków przy polskiej telewizji. chyba że za ‚asymilację’ należy uznać sam fakt ciężkiej pracy – ale wg.mnie to coś znacznie więcej….

 12. Bardzo dobry artykul p. Nowopolskiego.
  Mozna szukac roznych przyczyn naszego ‚braku poczucia narodowego’ i prawdopodobnie wiekszosc bedzie sluszna.
  Niewatpliwie jedna z glownych przyczyn jest infiltracja Zachodu i zachodniej „Miedzynarodowki”.

  Wlasnie w USA odbywa sie wielka dyskusja na temat zasad przyznania obywatelstwa USA.
  Mnie zaciekawila informacja, ze przy przyznawaniu obywatelstwa USA nalezy porzucic wszelkie wiezi z krajem pochodzenia przysiegac pelna asymilacje w Stanach. .
  No niby slusznie, gdy chodzi o polityczne alianse.
  I chyba sluszne wymagania, gdy chodzi o calkowicie inna kulture i bardzo rozne prawa w krajach co poniektorych emigrantow. .

  Ale jest pulapka.
  Otoz dzieci w szkole musza bardzo czesto powtarzac bezwarunkowa wiernosc i lojalnosc wobec USA.
  No, niby slusznie. Nalezy przeciez szanowac prawa kraju, w ktorych zdecydowalismy sie mieszkac.

  Emigracja masowa istnieje nie od dzis.
  Dzisiejsze fale tlumow przepedzanych z wlasnych panstw z powodu ropy naftowej dawno przestaly byc pod kontrola, bo komus na tym braku kontroli bardzo zalezy. Dlatego trzeba bylo ubic Kadafiego, bo po co sie wtracal do fali emigracyjnej skierowanej na Europe?
  Depopulacja Bliskiego Wschodu jest oczywista.
  Chodzi o Nowy Porzadek Swiata i w Afryce i w Europie.
  W tym calym kontrolowanym bajzlu emigracyjnym wielcy tego swiata wymyslili zastosowanie teorii chaosu.
  Po Pierwszej i drugiej wojnie swiatowej byla masowa emigracja na Zachod; przewaznie europejska.

  Wielu Polakow z niemieckich lagrow i przymusowej pracy nie wrocilo po wojnie do kraju.
  Ale panstwa, ktore przyjely Polakow zezwalaly na tzw. enklawy etniczne. Polacy budowali Domy Polskie, kluby, tworzyli bardzo powazne organizacje polskie na wszystkich kontynentach swiata. Powstawaly polskie koscioly katolickie i sobotnie szkoly j. polskiego, zespoly kulturalne, taneczne, kluby sportowe i i rozne etniczne festiwale.
  Lojalnosc wobec nowego kraju zamieszkania nie przeszkadzala w przywiazaniu do ojczyzny i kultury przodkow. Rownoczesnie emigracja europejska: Polacy, Wlosi, Grecy, w ogole Europejczycy bardzo przyczynili sie do rozwoju zachodnich panstw, zwlaszcza gdy chodzi o nauke i infrastrukture, rewolucje przemyslowa itp.

  Niestety, od jakiegos czasu daje sie zauwazyc , prawie ze dyskretna, dyskryminacja przybyszow z Europy – moze z wyjatkiem Kanady, gdzie dziala i rozkwita emigracja banderowska.
  Pojecie ‚wielokultury’ stalo sie anatema- a podsycane przez pieniadze Sorosa – awantury emigracyjne i rozne prowokacje, stanowia gwozdz do trumny wieloplemiennej Europy.

  Nie dalo sie podbic Rosji – to wymyslili w USA ze najpierw trzeba podbic Europe i ‚zjednoczyc’ w eurokolchozie, gdzie latwiej bedzie buntowac poszczegolne kraje czlonkowskie : Baltow, Ukrow, Polakow itp przeciwko Rosji.

  Zdaje sie, ze Polska do tej pory nie otrzasnela sie z rozbiorow – a ‚rycerze’ Okraglego Stolu postarali sie o demontaz Polski, scalany z mozolem po wojnie.

  Nowe, mlode panstwa, przewaznie rosyjsko jezyczne wzieto w jasyr przez Unie nadajac im falszywe pojecie niepodleglosci tylko dzieki temu, ze zerwaly z Rosja.

  Starszy Bush, w 1991 roku w Kijowie ostrzegal mlode panstwo Ukraina, ze istnienie tego tworu zalezy wylacznie od sojuszu z Rosja.
  W swoim przemowieniu, ktore przeszlo do historii jako Chicken Kiev, G. Bush ostrzegal Ukraine , ze bez pomocy Rosji Ukraina przestanie istniec.

  Polska poszla va bank: z nienawisci do Rosji tak zglupiala, ze nawet taniego gazu z Rosji nie chce kupowac.
  Pod wzgledem debilizmu mozemy konkurowac z Ukrami.
  Ukraina kupuje gaz (po 900%wyzszej cenie niz za Janukowicza) od … trzymajcie mnie! Szwajcarii, Anglii, Luksemburga!
  A jest to stale gaz rosyjski!!!
  My tez kupujemy gaz rosyjski – ale nie od Rosjan. Na zlosc Rosjanom!

  Chce przez to powiedziec, ze ktos wyraznie stara sie wyeliminowac z polityki panstw Europy … narodowe interesy panstw europejskich.
  A skoro przestalismy dbac o dobro narodu, o interesy naszych dzieci i przyszlych pokolen – to…demontaz Polski jest nam tylko na reke, bo w ten sposob zasluzymy sobie na wizy amerykanskie.
  I amerykanskie obywatelstwo z bezwzglednym przymusem lojalnosci.

  Anglosasi zas nie maja zadnych zobowiazan wobec lojalnych emigrantow.
  Klasycznym przykladem sa tlumacze z Afganistanu, ktorzy pracowali dla USA i UK jako interpreterzy. Teraz Anglia odmawia im azylu.
  W Afganistanie zas sa traktowani jak zdrajcy. I czeka ich marny los.
  W Afganistanie jest taliban.
  My mamy krzykaczy z Hajnowki.

Sorry, the comment form is closed at this time.