Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (45 – …
  Marek o Rozbić system samowładzy
  piwowar o Czy Duda zatańczy kazaczo…
  Boydar o Wolne tematy (45 – …
  Boydar o Rozbić system samowładzy
  Godzimir o Unia prze do wprowadzenia tej…
  lewarek.pl o Muzyka klasyczna może być…
  lewarek.pl o Inter pedes
  Boydar o Wolne tematy (45 – …
  Boydar o Po wyborach, czas na pleb…
  Boydar o Rozbić system samowładzy
  Boydar o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (45 – …
  Olo o Po wyborach, czas na pleb…
  Boydar o Wolne tematy (45 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 517 obserwujących.

Narodziny cywilizacji śmierci

Posted by Marucha w dniu 2018-11-01 (Czwartek)

Jakiś czas temu obiegła świat dość szokująca informacja, z której wynikało, iż we Francji postanowiono wprowadzić rozporządzenie zakazujące pokazywania w przestrzeni publicznej uśmiechniętych dzieci z Zespołem Downa.

Jak inicjatorzy pomysłu argumentują ten z pozoru co najmniej dziwny zakaz? Mianowice uśmiechnięte dzieci z Zespołem Downa w przestrzeni publicznej zostały uznane za promowanie działań antyaborcyjnych i zachęcanie do nie usuwania ciąży u kobiet, które wiedzą że urodzą niepełnosprawne dzieci.

Według władz francuskich taka postawa w nowoczesnym laickim państwie jakim jest Francja jest nie do pomyślenia. Stykając się z takim myśleniem normalny człowiek ma wrażenie, że współczesny świat wywrócił się do góry nogami a Francja niegdyś określana mianem najstarszej córki Kościoła od czasów Wielkiej Rewolucji Francuskiej z każdą kolejna dekadą oddala się od ideałów, które kiedyś stanowiły o jej sile tak duchowej jak politycznej.

Słowo „eugenika” wywodzi się od greckiego słowa eugenes oznaczającego kogoś dobrze urodzonego. Przekładając to na odniesienie do pewnego systemu wartości moglibyśmy powiedzieć, iż eugenika jest sztuką czy nauką „dobrego urodzenia”.

Jej początki sięgają jeszcze czasów starożytnej Grecji kiedy to wybitny filozof Platon, który postulował postrzegać rozmnażanie się człowieka pod kątem jego interesów i przydatności dla państwa. Wg niego kobiety jak i mężczyźni w sile wieku powinni się rozmnażać tylko pomiędzy sobą. Natomiast po tym okresie mięliby prawo obcować fizycznie już wedle swojego uznania z tym jednak zastrzeżeniem, iż ewentualne potomstwo z tego okresu zostałoby uznane za nie w pełni wartościowe skazane byłoby na śmierć.

Choć przez kolejne wieki w ten czy inny sposób próbowano oddziaływać na jakość rodzącego się potomstwa, to dopiero na skutek poglądów jakie niosła ze sobą Wielka Rewolucja Francuska oraz rewolucja przemysłowa, możemy mówić o planowym i zorganizowanym promowaniu prądów naukowych i filozoficznych według, których wartość człowieka miała być oceniana pod względem przydatności dla interesów państwa czy rodzaju ludzkiego jako takiego.

Wszystko zaczęło się od badań przyszłych armijnych rekrutów. Badania te dowiodły, iż młodzi chłopcy, którzy masowo byli zatrudniani w XIX wiecznych fabrykach i kopalniach, pracując ponad swoje siły w okresie dorastania doprowadzali do nieodwracalnych zmian fizycznych, byli niżsi i bardziej wątli niż ich rówieśnicy nie pracujący w fabrykach.

Wyniki te były więc bardzo nie na rękę przemysłowcom, którzy na skutek ograniczenia pracy dzieci, straciliby by na tym finansowo. Postanowiono więc niewygodny temat zatuszować wymyślając inne naukowe uzasadnienie dla stanu fizycznego młodych rekrutów pracujących wcześniej ponad siły. Wykorzystano do tego celu środowisko zwolenników teorii Karola Darwina, wśród których był Francis Galton, kuzyn i przyjaciel Darwina oraz Karl Pearson radykalny socjalista zafascynowany marksizmem, zaangażowany również w ruch emancypacji kobiet czy kontrolę urodzeń.

Darwiniści uznali, że wątłe zdrowie poborowych to efekt degeneracji rasy ludzkiej, która z kolei wzięła się z niekontrolowanego doboru kobiet i mężczyzn na skutek którego rozmnażały się słabe jednostki, którym wedle darwinistów powinno się zabronić posiadać potomstwo. Darwiniści odpowiedzialność za taki stan rzeczy widzieli w etyce chrześcijańskiej, którą zwalczali już wcześniej.

Chrześcijaństwo które broniło słabe i niedostosowane społecznie jednostki przyczyniło się wg nich najpełniej do degeneracji białej rasy. Darwiniści uznali więc praktycznie za swoją misję zaradzenie problemowi degeneracji populacji ludzkiej. Obaj wspomniani darwiniści uznali, iż w ciągu kilku pokoleń pozwalając się rozmnażać tylko najwybitniejszym jednostkom ludzkim, w znaczący sposób podniesie się poziom rodzaju ludzkiego zarówno w wymiarze umysłowym jak i fizycznym.

Prowadzone przez darwinowskich eugeników działania poszły w dwóch kierunkach pierwszy określony został mianem eugeniki negatywnej, w ramach, której zamierzano wyeliminować ze społeczeństwa jednostki słabsze, tak intelektualnie jak i fizycznie. W tym celu postanowiono przeciwdziałać ich reprodukcji poprzez zakazywanie małżeństw, rozbijanie małżeństw już istniejących, sterylizację, przymusową aborcję oraz eutanazję w ramach której „eliminowane” miały być najpierw jednostki a następnie w wypadku nazistowskich Niemiec całe grupy ludzi czy narody,

Drugi kierunek określany mianem tzw. eugeniki pozytywnej miał zakładać wsparcie ze strony państwa dla reprodukcji najbardziej wartościowych jednostek poprzez kontrolę zapłodnień. Pierwszym etapem była ścisła kontrola doboru małżeństw. Drugim elementem było utworzenie specjalnych ośrodków przypominających dzisiejsze ośrodki inseminacji zwierząt hodowlanych, w których odpowiednio dobrani młodzi mężczyźni zapładniali by tylko odpowiednio wybrane młode kobiety. Już po II wojnie działania te były kontynuowane, w ramach projektu banku spermy laureatów Nagrody Nobla, który powstał w 1971.

Choć już badania z początku XX wieku dowiodły, że eugeniczne teorie darwinistów nie znajdują potwierdzenia naukowego to poglądy nie straciły na atrakcyjności ponieważ darwinizm był nie tylko nauką a również metafizyką tym samym stając się ideologią, która choć absurdalna i niebezpieczna to znalazła swoich żarliwych wyznawców.

Od 1905 r., w kolejnych państwach powstają instytucje propagujące eugenikę albo pierwsze ustawy eugeniczne. Co warte podkreślenia prawa eugeniczne zostały przyjęte wyłącznie w państwach protestanckich, ponieważ Kościół Katolicki od początku stanowczo potępiał eugeniczną ideologię. W 1930 r. papież Pius XI wydał encyklikę Casti Conubi, w której potępił eugenikę i promowane przez nią rozwiązania.

Jak więc widać niebezpieczne dziś poglądy nawołujące do upowszechniania aborcji czy eutanazji mają swoją historyczną ciągłość z której czerpali i czerpią ateiści, socjaliści, marksiści, naziści czy feministki. Te antychrześcijańskie i antyludzkie idee znalazły najpierw podatny grunt w krajach protestanckich oddziałując następnie negatywnie również na kraje katolickie.

Kościół Katolicki choć sam stał się celem agresywnych ataków ze strony zwolenników cywilizacji śmierci to znalazł siłę aby jednoznacznie potępić tę chorą i zgubną ideologię, której skutki odczuwamy zwłaszcza dziś.

Ta wypowiedź Jana Hartmana świetnie by pasowała do nazistowskich Niemiec i ich programów eugenicznych, m.in. „Akcji T4”.

Arkadiusz Miksa
http://miksa.neon24.pl/

Warto wiedzieć, że w Szwecji, uważającej się za sumienie świata i wzór etyczny do naśladowania, programy eugeniczne zakończono dopiero w roku 1975. Obejmowały one m.in. przymusową sterylizację osób uznanych za „nieprzydatne”, niejednokrotnie zupełnie bezpodstawnie. Dopiero w 1997 roku sprawa przedostała się do opinii publicznej. Zasłużeni w propagowaniu zbrodniczej ideologii byli m.in. nobliści Alva i Gunnar Myrdal.
Admin

Komentarzy 11 to “Narodziny cywilizacji śmierci”

 1. existō said

  Dzietność Żydów w Izraelu: średnia ogółem 3.0, skrajni fanatycy religijni na zachodnim brzegu 7,7

 2. existō said

  „(…)Tryb życia pasożytów, który nie wymaga wysiłku fizycznego, wpływa nie tylko na ich system nerwowy, ulegający z upływem czasu atrofii, ale również do istotnych zmian w szkielecie kostnym, który staje się miękka amorficzną strukturą kostną, która wkrótce po śmierci pasożyta rozkłada się. Gdybyśmy chcieli znaleźć jakąś analogię z Żydami, to jest nią fakt, że nie pozostawili oni po sobie jakichś istotnych pozostałości w postaci dzieł sztuki lub architektury w szczątkach starożytnych cywilizacji, mimo tego, że na pewno wiemy, że żyli oni wśród nich w długich okresach czasu.

  WYTWORY LUDZKIEJ KULTURY

  Ponieważ ciągle słyszymy o wielkiej żydowskiej kulturze jaka miała istnieć w przeszłości. Archeolodzy prowadzili intensywne badania wykopaliskowe, aby odkryć jakieś pozostałości żydowskiej sztuki, rzeźby lub architektury w starożytnych cywilizacjach, które mogły przetrwać mimo upływu czasu lub naturalnych katastrof. Niestety, nic takiego nie znaleziono. Jedynym śladem jaki znaleziono było kilka glinianych naczyń na wodę, jakie mógłby zapewne stworzyć również jakiś jaskiniowiec nie znający koła garncarskiego. Brak takich pozostałości wielkiej żydowskiej przeszłości jeszcze raz potwierdza naszą tezę, że Żydzi zawsze prowadzili amorficzny, miękki tryb życia na koszt innych, nie mając stałych korzeni.

  Eustace Mullins, Waszyngton, DC”

  https://mistykabb.wordpress.com/2018/01/26/obcy-wsrod-nas-paso-zyty-biologiczny-zyd/

 3. revers said

  No to idziemy dalej za tokiem mysli think tankow pokroju hratmanan i budowania nowych przestrzeni zyciowych pod now jerozolime od Peietrodniprowska po Odesse

  https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/17847-beda-dwa-panstwa-zydowskie-nowa-jerozolime-wespra-niemcy-francja-anglia-ameryka-i-ogromny-kapital?fbclid=IwAR3B9m2ukQEvgHcfdiOuRIncIAXhRJabTO7EfYo1LLRgTFJSf_KDHlmCWTk

  Czyli ile milionow ukrancow trzena unicestwic lub wyslac na emigracje m.in. do polski, a to sie nie skonczy bo jeszcze miedzymorze jest do zasiedlenia, tj. pozbycie sie wiekszosci polakow lub preznaczenie im niewole i niewolncitwo..

 4. Boydar said

  Cywilizacja śmierci (to bardzo stosowna nazwa) rozpoczęła się wraz z narodzinami Kaina. Niestety, dziwnym zbiegiem okoliczności jest praktycznie nieśmiertelny. Obecnie, jedynie zespół pod kierownictwem profesora Putina pracuje nad tym zagadnieniem.

  Kolega Kafel upiera się, że nie tylko. Dałby Bóg.

 5. revers said

  a nie nowy kaganat? ktoremu maja sluzyc inne przetrzepione narody, warto zwrocic uwage ze nad budowa kaganatu pracuja tez Niemcy, Francja, anglosyjon z wysp i z za wielkiej kaluzy jak tez wielki kapital. ta cywilzaja smierci byla przerabiana juz w 2 eojnych zydowskich z 1914, 1939 roku oraz podczas wielkiej rewolucji 2018.

 6. revers said

  ups, rewolucji 1918, to nie zmienia faktu ze ta rewolucja ma kolejny teczowo, gendrowy, lbtqowski charakter 2018 roku.

 7. existō said

  @5 Żeby te i inne plany mogli realizować potrzebują raz: kasy, dwa: ideologii, która ludzi samych do rzeźni zaprowadzi. Kasa im się kończy, dlatego mocno inwestują w ideologię.

  Z żadnej ambony nie usłyszysz słowa na ten temat.

 8. revers said

  Jak kasa im sie koczy? a 330 mld z polin, 19 mld z serbii, do tego koncerny Zuckerberga, EBL, inne koszerne koncerny z imperium finansowego Rotschilda.

  przrciaz oni chca obciazyc Ulan Bator za najazd Dingishana i Moskwe za rozgromienie kaganatu jeszcze w 12 w.

 9. existō said

  @8 A ktoś inny może zechcieć, żeby znowu palić nimi w piecach, tym bardziej że nie będzie miał NIC do stracenia. I co wtedy?

 10. revers said

  Ze co? na razie to oni pala w piecu kogo chca, i odstrzeluja jak chca, a takie dywagacje jaka przepustwosc ma piec krematoryjny, mozna zostawic sprzedawcom piecow Budreus w RP na codzien, niektorzy juz umarli z tego powodu nie naturalnie dr.Ratajczak, Larkowski.

  A teraz ktory Hartmann z gajowki, czy z Polin nie zrobil by sobie zdjecie jak podaje 74 letniej palestynskiej semitce wode, ale po to zeby osdtrzelic ja zaraz po trefnym gescie z odleglosci 1 metra?

  https://www.middleeastmonitor.com/20150120-israeli-soldier-gives-74-year-old-palestinian-woman-water-then-shoots-her-in-the-head/?fbclid=IwAR2NO4lXvFvMCXEnoZcrh-adzKGcfiPzHgAXRtvk06x6clQ8n7eYUgEQhUM

  Bardzo polinskie, o blizzsze banderlandii jaka jest RP..

 11. ech said

  re4 Obaj kolege odjechali w niebyt zapewne umyślnie.. Jedynie Profesor irański oficjalnie domaga sie i grozi parasajtom, stad ich koalicja i wojny po 9-11. Reszta to oni lub ich służba.

Sorry, the comment form is closed at this time.