Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Toni o Dudo-maniacy w akcji
  Carlos o Krajobraz po bitwie
  Ewelina Anna (@AnnaK… o Wolne tematy (48 – …
  Listwa o Wolne tematy (48 – …
  AlexSailor o Dudo-maniacy w akcji
  Marek o Wolne tematy (48 – …
  Kar o Krajobraz po bitwie
  Jack Ravenno o Wolne tematy (48 – …
  Alina@Warszawa o Dudo-maniacy w akcji
  Kwal o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Krajobraz po bitwie
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Ale dlaczego? o Arcybiskup Andrzej Szeptycki w…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Straszenie agresywną polityką Rosji to projekcja pożądanego stanu rzeczywistości

Posted by Marucha w dniu 2018-11-01 (Czwartek)

Straszenie agresywną polityką Rosji, to nic innego jak projekcja pożądanego stanu rzeczywistości. Pożądają jej niektórzy politycy, którzy nie rozumieją pryncypiów nie tylko naszej racji stanu, ale po prostu polityki.

W większości przypadków tych ludzi, co ciekawe zarówno z opozycji jak i opcji rządzącej – trzeba byłoby się zapytać, czyje interesy tak naprawdę reprezentują? [Po co pytać o sprawy oczywiste? – admin]

Od pewnego czasu, mniej więcej dwóch miesięcy propaganda antyrosyjska uległa szokującemu nasileniu. Media narodowe i większość mediów zachodnich w Polsce są pełne informacji o tym, jakich to złych i niecnych czynów dopuszcza się Rosja. Na ekranach telewizorów widzimy kompilację okrętów, samolotów, czołgów i nacierającej piechoty. Do tego bardzo dużo, naprawdę groźnych rakiet, w tym zdolnych do przenoszenia broni jądrowej. Słyszymy o groźbach z Kremla, adresowanych wobec NATO i Ukrainy, czy też państw skandynawskich. Na dokładkę otrzymujemy zdjęcia z Syrii, Ukrainy czy nawet stare odgrzewane z Gruzji. Wszędzie Rosja jest przedstawiana jako zagrożenie, a wisienką na torcie są informacje o groźnych i uzbrojonych po zęby rosyjskich Żołnierzach zajmujących Arktykę.

Obraz Rosji jaki nam jest serwowany to wizja krwiożerczej bestii, która już nas atakuje poprzez media, wpływ na opinię publiczną, próbuje dokonywać zamachów stanu w krajach aspirujących do Zachodu. Co więcej rozbija spójność państw Zachodu poprzez grę na Niemcy, którym sprzedaje bardzo tanio energię w celu uzależnienia tego kraju.

Tymczasem to Prezydent Stanów Zjednoczonych chcę wycofać się z porozumienia zawartego jeszcze z ZSRR w 1987 roku przez Ronalda Reagana i Michaiła Gorbaczowa w sprawie rakiet średniego zasięgu.

Czy w ogóle jesteśmy sobie w stanie wyobrazić jakie to przyniesie nam konsekwencje? Tego typu pociski posiadają Stany Zjednoczone i Rosja, pozostałe kraje NATO kupują głównie amerykańskie lub inne wersje pocisków przeważnie manewrujących. Rosja posiada wdrożone do wojsk operacyjnych baterie różnych wersji pocisków Iskander, które są nieskończenie groźną bronią. NATO nie ma na nie ma adekwatnej odpowiedzi, ani środków przeciwdziałania.

W momencie jak Amerykanie wypowiedzą to porozumienie, to natychmiast będziemy w sytuacji, w której Rosjanie wdrożą rakiety analogiczne do klasy Iskander, ale zasięgu nie około 500 km, tylko przekraczającym 2000 km. Wówczas zwalczanie ich przy pomocy lotnictwa, jedynego sposobu przeciwdziałania będzie praktycznie niemożliwe, ze względu na głębie strategiczną terytorium Państwa Związkowego Rosji i Białorusi.

Mechanizm jest banalny – oni mają rakiety, mają technologię i mają głębie strategiczną terytorium, mają pełną przewagę. My mamy tylko lotnictwo, dodajmy nieliczne, które musi mieć pasy startowe, żeby mieć gdzie wrócić. To nas stawia na gorszej pozycji. Realnie nie mamy się czym bronić, chyba że elementem naszej strategii jest atak prewencyjny?

Proszę wziąć pod uwagę, że te wszystkie niuanse Rosjanie doskonale rozumieją i wiedzą, że mają przewagę, a ewentualne wycofanie się Amerykanów tylko wzmocni ich pozycję. Jest oczywistością, że Rosja będzie dążyć do zdyskontowania swojej przewagi. Trudno oczekiwać, żeby robiła inaczej.

Jeżeli więc nasza władza chce straszyć nas Rosją, to po pierwsze trzeba sobie uświadomić fakty. Najważniejszy jest ten, kto jest rzeczywistym agresorem.

Po drugie trzeba mieć świadomość, że NATO jest słabsze od Rosji, a warunki geo-strategiczne powodują, że ich przewaga jest niepodważalna. Po prostu nie da się znaleźć wszystkich wyrzutni typu Iskander na przestrzeni 200-300 km od granicy, nie mówiąc już o ponad 1000 km czy 2000!

Być może więc to wszystko co obserwujemy nie było przypadkowe? Przez długi okres czasu opinia publiczna na Zachodzie jest straszona, a w Polsce szczególnie. Dowiadujemy się, że pan Donald Trump zamierza wycofać się z fundamentalnych dla naszego kontynentu porozumień rozbrojeniowych. A na to wszystko nakłada się kwestia rozmieszczenia wojsk amerykańskich w Polsce, wyjątkowo silnie lansowana i to z polską wielomiliardową dopłatą!

Nie ma przypadków! Nie ma w takich kwestiach! Wyindukowano sytuację, w wyniku której będziemy ponosić olbrzymie koszty i żyć pod ryzykiem konfliktu jądrowego, w którym to ta druga strona ma przewagę. Czy naprawdę tego chcemy? Straszenie agresywną polityką Rosji to projekcja pożądanego stanu rzeczywistości, na której ktoś bardzo sprytnie chce opierać swoją legitymację do rządzenia. Nic tak nie mobilizuje jak strach.

Krakauer
https://obserwatorpolityczny.pl

Komentarzy 10 to “Straszenie agresywną polityką Rosji to projekcja pożądanego stanu rzeczywistości”

 1. Maverick said

  Bo Polactwo ma zbyt niskie IQ aby umieć czytać pomiędzy linijkami jak kabała wrabia ich w kolejną wojnę aby zrobić z nich mięso armatnie, i bratobójczych wojnach wyniszczyć narody Słowiańskie.

 2. Zerohero said

  To NATO ma głębię strategiczną a nie Rosja. Proszę zobaczyć ile jest kilometrow z granicy nato-rosja do np. Paryża a ile do Moskwy. Już o USA nie wspomnę….

  Stawianie Polski jako przeciwnika wobec Rosji jest nonsensem negującym fakt, że Polska to tylko republika związkowa Zachodu.
  Zagrożenie wynika z tego, że słabsza od Zachodu Rosja nie może trwonić kosztownych rakiet w wymianie konwencjonalnej. Po prostu jej potencjał gospodarczy na to nie pozwoli. Nacierające armie nato przywita atomowy ogień zaporowy. na czyim terenie?

 3. existō said

  @2 > Nacierające armie nato przywita atomowy ogień zaporowy. na czyim terenie?

  Ładunek atomowy można zmieścić w walizce i zdetonować w dowolnym miejscu globu. Można zdetonować ładunki konwencjonalne w publicznie dostępnych obiektach użyteczności publicznej itd itp. Można aktywizować wszelkiej maści zideologizowanych samobójców.

  Wjechać bezkarnie czołgami można dzisiaj w wiele miejsc, ale na pewno nie do Rosji.

 4. Maverick said

  Jak to tej pory Amerykanie walczą z pastuchami kóz w Afganistanie czy z Irakiem i zachłysnęli się że są super power, potem lawinowo rozpoczęli wojny w imię wielkiego Izraela. Ich wojsko składa się głównie z podrzutków społecznych co nie dawali sobie rady w życiu, lub z dzieci emigrantów. Gdyby spotkali się z dobrze zorganizowaną armią która zatopi im flotę w 30 minut, zestrzeli satelity, to może wtedy by przetarli patrzałki lub by porwali się do broni atomowej, a to równałoby się samobójstwu, co ciekawe Polactwo myśli kategoriami, kategoriami chłopczyka którego gangsterzy wystawili do kopania przechodniów po kostkach i wymuszania haraczów. Niestety świat ma dość tego gangsterskiego podejścia USA do międzynarodowych relacji. Większość krajów pozbywa się dolara, i amerykańskich papierów wartościowych. Coś musiało im chyba się odmienić, bo Chiny ani Rosja nie mają zamiaru im ustępować w sankcjach. Trump po groźnie brzmiących pogróżkach nagle zaczyna gadać miętko i wie że rola ich dominacji nad światem dobiega końca. no chyba że żydowskie neokony czyli deep state będzie chciał nas wszystkich unicestwić.

 5. peacelover said

  …u parchatych psychopatow wszystko mozliwe !

 6. Anucha said

  Biorąc pod uwagę to,że na świecie nic nie dzieję się tak jak na to wygląda.Jestem dobrej myśli i spokojny o przyszłość.
  Martwi mnie tylko jedno knajackie powiedzonko – ” Golas gorszy od bandyty”
  Ale to zwykli zjadacze chleba wezmą amerykańskie długi na swoje barki. „Biznesmeni” mają się dobrze . Czyli decydenci nie są goli i nie w głowie im globalny konflikt.Oni chcą spokojnie wydawać swoją kasę- czyli inwestować i korzystać z życia.

 7. Boydar said

  To nie jest knajackie, to jest prawdziwe, tylko w pewnym zakresie i okolicznościach. O wronach Pan Anucha czytał ? U Żeromskiego znaczy się.

 8. Anucha said

  Panie Boydar
  Gdybym ja przeczytał tyle co Pan szanowny.
  A tak Pana Wandaluzję rozkminiam tylko na 30% 🙂

 9. Boydar said

  Skromność wielka przez Pana Anuchę przemawia.

 10. AA said

  sa-tyra koncowe wpisy p.onuca
  https://marucha.wordpress.com/humor/

Sorry, the comment form is closed at this time.